Gedeelte gewest Waalwijk v/h Gewestelijk Arbeidsbureau officieel aangewezen als herstructureringsgebied Volleybalclub ATAK in Waspik levert weer international Spectaculaire skelterraces in Drunen WZV Goed geslaagd polo-toernooï van VAAK HOGE SNELHEDEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 SEPTEMBER 1969 Ar&isten voor de maand september met Leopard IVIanueia dans-attraktïe THE BLUE NOTE Tilburg Drunen Loon op Zand Vlijmen duivenwedvlucht voor Capelle Voor de eerste - het is te beschouwen als een experiment - was de ners vrijdagmiddag vertegenwoordigd bij de driemaandelijke vergade- rimr van de grote Commissie van Advies. Dit was een nouveauté in Ne- deriand en zelfs in de EEG. Tevens werden in deze vergadering de maandelijkse cijfers gegeven door de directeur van het GAB de heer Tij Maas. Doel van een en ander was een grotere openheid te be- fracïiten ten aanzien van het werk van het Directoraat-Generaal voor de Arbeidsvoorziening. Voorzitter van de Commissie is Burgemeester Mr H. J. M. Stieger van de gemeente Drunen. Verder zijn indeCom missie vertegenwoordigd een aantal personen uit het bedrijisleve weten vertegenwoordigers van werkgevers en van werknemers. De Grote Commissie van Advies dient het GAB van advies 'bij de uit voering van haar taken. Er is ook een kleine commissie - die wekelijks bijeenkomt en eveneens bestaat uit vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers, aangevuld met een commissielid als representant van de Arbeidsinspectie. Zij adviseren de Directeur van het GAB aangaan de ontslagkwesties, niet-reële-aan- bod-procedures bezwaarschriftproce dures en adviezen ten econimsche onmisbaarheid met betrekking tot het vervullen van de militaire dienstplicht. Elders in deze editie vindt U nog een klein verslag aan gaande de persconferentie specifiek in relatie tot de Grote Commissie van Advies. Door de heer A. I. J. Maas werden nog een aantal opmerkingen ge maakt, behorende bij het maande lijks overzicht van het GAB Waal wijk. Het Ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid heeft het gebied van het Gewestelijk Arbeids bureau Waalwijk mede aangewezen voor het toepassen van een aantal maatregeler welke op grond van de actuele arbeidsmarktsituatie, voort komend uit de structurele ontwik keling van de werkgelegenheid, nodig zijn. Deze maatregelen bevor deren de geografische en beroeps mobiliteit, zoals: de migratierege ling, de trainingstoeslagregeling en de jeugdmigratieregeling. Hieraan valt toe te voegen, dat Dongen, Gil- ze en Rijen en Loon op Zand - ex clusief Kaatsheuvel - bovendien of ficieel als herstructureringsgebie den zijn aangewezen. De migratiekosten kunnen zowel verhuis-, pension- als inrichtings kosten betreffen; de trainingstoe slag geldt reeds vanaf beroepsoplei ding behelst een bijdrage in de pen sionkosten.. De toepassing van een en ander is uitsluitend van kracht voor de ingeschreven werkzoeken den (werklozen) en kan derhalve direct voor de arbeidsmarktcijfers van belang zijn. In werving zijn thans 139 buiten landse arbeidskrachten voor een achttal bedrijven, te weten: 82 Tur ken, 2 Marokkanen en 55 Joegosla vische meisjes. Bovendien is het verheugend op te kunnen merken, aldus de heer Maas, de vestiging van een zevental bedrijven in het Ge west Waalwijk. Door het indiensttreden van de jeugdconsulent en de consulent bij zonderde bemiddeling is utibreiding gegeven aan het functioneren van het GAB. In bewerking zijn de vol gende speciale acties: beroepenvoor- lichting en jeugdbemiddeling; ar beidsvoorziening minder geschik. ten en minder-validen; de bemidde ling van leidinggevend personeel, welke behoorlijke resultaten ople vert en reeds eerder was aangekon digd. De gegevens met betrekking tot de bedrijfenquête aangaande het struktuuronderzoek van hef Gewest Waalwijk zijn reeds voor 87% bin nen. Verwacht wordt 97%, hetgeen n top-indicatie betekent. De cijfers over de maand augustus geven met betrekking tot het geregistreerde aanbod een totaal te zien voor het rayon Waalwijk van 373, nagenoeg geen verschil met juli. Het aanbod in de bouw en metaal daalde iets. Schoen en leder bleven gelijk, ter wijl ook het aanbod minder-geschik- ten/minder-validen hetzelfde bleef. De vraag steeg van 618 in juli tot 847 in augustus. De bouwsector geeft bijna een verdubbeling te zien tot 89. Ook schoen en leder steeg van 176 tot 258. Ook in de sector handel viel een grote stijging te constate ren. Het staatje van reëel voor het be drijfsleven beschikbaar aanbod telt een geregistreerde arbeidsreserve van 370. Trekt men van dat getal de in WSW-verband geplaatste perso nen, de mindergeschikten en de jeudigen af, dan komt men tot een reëel voor het bedrijfsleven beschik baar aanbod van volwassenen van 130, waarvan nog 65 personen ouder zijn dan 50 jaar. In Nederland is het percentage gere gistreerde arbeidsreserve mannen met betrekking tot de mannelijke beroepsbevolking 1,5%. Noord-Bra bant kent een percentage van 2,-; 't Gewest Waalwijk eveneens 2,- en het rayon Waalwijk 2,4. Het rayyon Dongen geeft een bijzonder laag percentage te zien, namelijk 1,2. FRANSE STRIP-VEDETTE uit de kooi TURKSE STRIP-VEDETTE SPAANSE Geopend van 20.00 uur tot 3.30 uur VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250-25287 het bestuur voor de heer Westende werd gekozen de heer H. Parijs. Het voorstel om een eigen cantine te bouwen werd goedgekeurd. De scheidende voorzitter sprak nog enkele afscheidswoorden en wenste de Boys veel succes. Ook de nieuwe voorzitter dankte voor het vertrou wen. TENNISCLUBS IN VLIJMEN GAAN FUSIONEREN De twee tennisverenigingen in Vlijmen, De Hoge Heide en De Vliedberg gaan een fusie aan. Het ligt in de bedoeling het volgend sei zoen als één vereniging de compe titie te beginnen. Beide tennisclubs, die tezamen zo'n 120 leden tellen zijn om verschillende redenen tot de slotsom gekomen om samen te gaan. Het is zinvoller voor beide clubs met een bestuur te gaan voeren temeer daar er in de gemeente Vlijmen slechts twee tennisvelden zijn. Onderling werden er zondag reeds wedstrijden gehouden voor een ge zamenlijk kampioenschap. Zaterdag a.s. heeft er nog een gezellige bijeen komst plaats, terwijl zondag a.s. de prijzen van het tournooi zullen wor den uitgereikt. WEDVLUCHT DE REISDUIF De postduivenvereniging De Reis duif hield een wedvlucht vanuit het Belgische Duffel, afstand 84 km, los 10.30 uur, eerste duif 11.40.12. Uitslag: B. Herman 1 23 35, Kooien Kuys 2 12 39 46 54, W. v. d. Heuvel 3 24 32 52, C. IJpelaar 4 9 13 17 21 51, J. v. d. Heuvel 5 11 19 22 41 44, H. Boom 6 20 30, J. Scheepers 7 16 34, J. Koks 8 10 14 15 26 33 42 45 49, R Berkelmans 18 37, H. Wilhart 25 27 28, H. v. d. Ven 29, C. v. Vught 31, J. Wilhart 36, H. Berkelmans 38 57, Th. v. Overdijk 40, G. v. d. Lin den 43, P. Diepstraten 47 48, F. Fal- kenburg 50, J. Elschot 53 55, N. van Dal 56. De wedvlucht vanuit Pont St. Max had de volgende uitslag: J. Elschot 1, N'. v. Dal 2, W. v. d. Heuvel 3, G. v. d. Linden 4, C- van Vught 5, J. Geene 6 8, P. v. Dal 7 11, H. Berkelmans 9, H. Boom IC'. vat. Zij heeft weer haar bekende wedstrijdvlucht gehouden. Dit jaar is de doelstelling in andere vormen gegoten en wel voor de bejaarden en gehandicapten van Loonopzand. In zaal De Echo der Duinen werd de uitslag bekend gemaakt. De voor zitter dankte vooral voor de loten- verkoop en de prij zenschenkers die de loterij weer uitstekend deden sla gen. Er werden ruim 2000 loten ver docht. De eerste tien prijzen waren: 1. 1770 Rekkers, 2. van Loon 2220, 3. Kaartver. Onder Ons 25, 4. Bil- jartver. Brandaris 240, 5. Kemme- ren 2020, 6. Frater Serenus 695, 7. C. v. Loosdrecht 870, 8. Biljartver. Brandaris 236, 9. Kaartver. Onder Ons 21. De volgende nummers wer den zondag niet afgehaald, dat kan bij de heer Hamers, v. Rijckevorsel- straat 3 te Loonopzand. nr. 1548, 39, 58, 884, 834, 1341, 1636, 121, 1327, 874, 1280, 1829, 2249, 1074, 870. 789, 1228, 1101, 56, 29, 1089, 1296, 1039. (Van onze' verslaggever) DRUNEN - Burgemeester mr. H. Stieger gaf gisterenavond het start sein voor de finales van de skelterraces op het circuit, dat was aangelegd op de speelplaats van de Paulusschoof in Drunen. De finales - om het kampioenschap van de Langstraat - zouden een spectaculair schouwspel gaan opleveren voor het talrijke publiek, dat zich achter de dranghekken had opgesteld. De skelterraces - georganiseerd door het Jongerenkoor uit Haarsteeg en het Meisjeskoor Romantica uit Drunen in,samenwerking met de Nederlandse Skelterbrigade - heeft voor beide zangverenigingen een aardige recette opgeleverd van zon drieduizend gulden. Niet alleen het publiek heeft voor het succes zorggedragen, maar ook de 700 deel nemers aan de races hebben een bijzonder belangrijk deel er aan toe bij gedragen dat de penningmeesters van beide verenigingen voorlopig voor uit kunnen". De Waspikse volleybalvereniging Atak, spelend in de landelijke over gangsklasse Zuid 7, gaat zo lang zaamaan een reputatie opbouwen in het afleveren van internationals. Na de selectie van Cor de Hond voor het Nederlands seniorenteam is nu Herman Seevers uitverkoren voor het nationale jeugdteam van spelers tot 20 jaar. Dezer dagen werd hij definitief uitverkoren om een trip naar Moskou mee te maken waar van 23 september tot 7 oktober de Europese- jeugdkampioenschappen worden gehouden. Zeventien lan den nemen hieraan deel. Nederland is met Turkije en Rusland in een der sterkste poules ingedeeld. Van af 1966 maakt Herman Seevers deel uit van de vaste kern van het eerste team van Atak en is daarin hoofd aanvaller. Ook in het naionale jeugdteam is hem deze rol toebe deeld. Vanzelfsprekend is de ver eniging Atak al even verguld met de uitverkiezing als Seevers zelf. Nieuwe seizoen. Met sterk verjongde teams in al le geledingen gaat Atak met 5 for maties aan de nieuwe competitie BURGELIJKE STAND OVER MAAND AUGUSTUS 1969. DE Bij de dames behaalde J. den Teuling uit Kaatsheuvel de Langstraat-titel en bij de heren mocht S. van de Sande uit Waalwijk zich kampioen van de Langstraat noemen. Rommers uit Elshout eiste die hoge eer bij de jeugd voor zich op, terwijl FC Drunen bij de ploegen met de hoogste eer ging strijken. Bij de deelnemers, die niet uit de Langstraat kwamen, behaalde de heer C. van der Ven uit Eindho ven de titel. Deze skelter-sterren heb ben zich - evenals degenen die op de tweede en derde plaats eindigden verzekerd vctn een plaats om de titelstrijd van het Nederlands kampi oenschap. Ook de kleinere streden fel om de eer; zaterdag behaalde Bou- dewijn Smit uit Vught het kampioen schap (13 t.m. 15 jaar) van de Lang straat en bij de jeugd (van 10 tot ld jaar bleek Jos Kerver uit Drunen de allereerste te zijn. Burgemeester Stieger toonde ziclh gis teravond, voordat hij het startschot loste voor de eerste finale-race, een bijzonder verheugd man, dat de heide zangverenigingen tot een dergelijk initiatief waren gekomen. Hij voelde het als een eer, dat in zijn gemeente om de kampioenschappen van de Langstraat gevochten kon worden. Na deze woorden liet mr. Stieger de vlag vallen en gingen de eerste finalisten van start. Volgens een afgevaardigde van de Nederlandse Skelterbrigade werden er bijzonder snelle tijden ge noteerd op de ovale baan op de speel plaats van de Paulussdhool. Volgens de officials was dit een gevolg van het feit, dat vele deelnemers het vo rig jaar al kennis hadden gemaakt met de skeltersport. OOK VOOR BLINDEN De heer J. Manders, muzikaal leider van Romantica, vestigde zich tijdens het skelterevenement de aandacht op zich, toen hij ondanks zijn handi cap als blinde - achter -het stuur van een skelter ging zitten. De heer Man ders werd vanuit de speakers-cabine door microfoons het circuit over ge leid. Deze gehandicapte man wil in samenwerking met de Skeltertbrigade deze tak van sport voor zijn lotgeno ten mogelijk maken. Het plan bestaat namelijk om met behulp van speciale zendertjes blinden deze sport te laten beoefenen. Onlangs is een experi ment op dit terrein met ongeveer 400 leerlingen van het D oveninstituut in St. Michielsgestel op een succes uit gelopen. STUNTTEAM Odk veel succes boekten de beide stuntrijders Louis Klijs. uit Tilburg en Frans de Wit uit Eindhoven, die op verschillende manieren lieten zien hoe een skelter bereden kan worden. Dit stuntteam vormt een unicum in Euro pa. Het succes dat beide heren oogst ten was er dan ook naar. UITSLAG De uitslagen van het skelterkampi oenschap luiden Dames: 1. J. dén Teuling, Kaatsheu vel; 2. L. van Delft, Drunen; 3. T. Smits; 4. mevr. Allenie. Jeugd: 1. J. Lommers, Elshout; 2. W. van Logten, Drunen; 3. N. van Ber- kel; 4. H. van Venrooij. Heren: 1. S. van de Sande, Waal wijk; 2. T. Pol, Waalwijk; 3. J. Berg mans; 4. J. Kestens. Ploegen: 1. FC Drunen; 2. Besse- laar, Drunen; 3. FC 't Kanon; 4. C. van Loon. De uitslag van de strijd hij de deelnemers van buiten de Lang straat luidde: 1. C. van de Ven, Eind hoven; 2. A. van de Linden, Werken dam; 3. A. Bouman; 4. G. Kuuvers. Junioren (13 t.m. 15 jaar): 1. Bou- dewijn Smits, Vught; 2. Oscar Klerx, Drunen. Jeugd (10 t.m. 12 jaar): 1. Jos Kerver, Drunen; 2. Rob Vóogd, Drunen. deelnemen, een overgangsklasser, 'n eerste en 'n 2e klasser en twee jeugdteams zullen worden ingezet. Tranier Nico Smulders en coach Kees de Hond, met Tony Schelle- kens zo de techn. commissie ver meld, hebben voor het nieuwe sei zoen hoge verwachtingen. De oefen wedstrijden in een sterk bezet toer nooi in Etten leverden een bevre digend resultaat op: een 3e plaats achter Bermi en Sifrak. Nog voor de competitie zal Atak zich middels oefenwedstrijden trachten in te spe len. Twintig competitiewedstrijden staan haar te wachten. Twee ver enigingen uit Eindhoven en een uit Oss zijn voor Atak nieuwe tegen standers. Het Bredase LVC werd in een, andere afdeling ingedeeld ter wijf Ever Ready uit Vlijmen degra deerde. Haar thuiswedstrijden speelt Atak weer in de Taxandria- sporthal te Waalwijk, om de veer tien dagen om 7 uur. Het team zal zich gesteund weten door een mach tig thuisfront, immers de donateurs actie was weer een succes. Het tweede team, ook onder leiding van N'ico Smulders, werd sterk verjongd en ook onder de jongeren, getramd door Bertus Kamp en Tilly van Gorp, gaat beslist talent schuil. Ze ven nieuwe jeugdleden hebben zich voor het nieuwe seizoen gemeld. De hoge verwachtingen welke er in het Atak-kamp leven zijn beslist niet ongegrond. WEDVLUCHT DE ZWALUW De PV De Zwaluw hield een wed vlucht vanuit Geldenaken, België, afstand 111 km., los 8.20 uur, eerste duif 9.59.01, laatste prijsduif 10.25.18. Uitslag: M. de Laat 1, W. v. Osch 2, L. de Laat 3 9 19 33, H. de Vaan 4 32, W. Franken 5 28 44, J. Beekmans 6 43 50, Jos Kuys 7 29 34 51, Fried Libregts 8 17, Heesbeen-Meesters 10, Jan Oosterwaal 11 49, Jan Dek kers 12 14 41 47, P. Wijkmans 13 15 21, J. v. d. Dungen 16 42, Fr. v. Bok hoven 18 20, H. v. Beynen 22, van Lieshout-Parijs 23, J. de Vaan 24 25 30 31 36, Hanny v. d. Dungen 26, Hans Parijs 27, P. Vervenne 35 39, Jo Merkx 37 45, H. v. d. Wiel en zn. 38, Th. v. Esdonk 40 52, M. v. Dal 48, M. Libregts 53. De vlucht vanuit Chatelet had als uitslag: J. v. d. Dungen 1 7 15, J. de Vaan 2 5 11, Jos Kuys 3 9, W. v. Osch 4 12, W. v. Bladel 6, Fr. Li bregts 8, W. Franken 10, L. de Laat 13, H. v. d. Wiel en zn. 14. Geboorten:^Antonius, z.v. W. van N'istelrooij-van Drunen; Dypmsius, z.v. C. Hoezen-van Engelen; Mari- nus, z.v. J. van Alphen-de Bodt; Jo hanna, -d.v. J. Bool-Pelders; Wilhel mus z.v. J. Bool-Pelders; Theodorus, zv 'chr. de Peffer-Lommers; Da- niëlle, d.v. C. Ruijven-Tomberge; Jo hannes, z.v. A. Smits-van der Lee; Cornells, z.v. M. van Hulten-Pelders, Ardina, d.v. J. van der Bijl-Ver hoofdstad; Simon, z.v. W. Timmer mans-van Gelder; Henricus, z.v. H. de Wit-Smits; Maria, d.v. G. Klomp. van der Leest; Hubertus, z.v. H. van de Wiel-HereijgersQuirinus, z.v. A. van den Hoven-van Drunen, Ma theus z v. M. van Gessel-Pompen, Helena, d.v. C. van Drunen-Baijens; Francesca, d.v. S. van den Worm- Rossino; Maria, d.v. A. Wagenma- keers-van Engelen, Antomus, z.v. H. Knippêls-van Rooij; Edwin, z.v. J. Kremer-PostemaFranciscus, z.v. J. Swinkels-Seij senerFranciscus, z.v F. van BladePFraaije; Stefan, z.v. C. Euwe-Csinadi; Bianca, d.v. W. Si- mons-Kroon; Arnoldus, z.v. W. van Hulten-van Zon; Overlijden: Martinus van Weert, oud 80 3- echtgenoot van A. C. van Rooij, won. te Drunen; Henricus A. M van den Besselaar, echtgenoot van H. J. Wolfs, oud 75 j. won. te Drunen. j Huwelijken: C. Trimbach, oud 24 j. won. te Waalwijk en G. Elshout, oud 23 j. won te Drunen; F. Linnen- bank, oud 21 j. won. te Drunen en C. Zielonko, oud 19 j. won. te Dru nen; G. Hartog, oud 22 j. won. te Drunen cn P. van Cadsand, oud 2Z j. won. te Amsterdam; A. Maat, oud 28 j. won. te Alblasserdam en D. Verduijn, oud 24 j. won. te Drunen; A. Goesten, oud 26 j- won. te Am- merzoden en A. Smits, oud 22 j. won te Drunen; F. van Beurden, oud'28 j. te Vlijmen en J. Luijpen, oud 22 j. won. te Drunen; A. Boelen, oud 23 j. won. te Vlijmen en J. van Sambeek, oud 23 j. won. te Drunen. P.V. DE VREDESDUIF Zondag werden wedvluchten ge houden vanuit Vilvoorde en Noyon. De uitslagen van Vilvoorde was: A. Leyten 1 9 13, W. Peynenborg 2 5 8, Jan Ley tens 3, Gebr. v. Kuik4, A v Kruisdijk 6, M. Pelders 7, H. de Wit 10 11, E. Krol 12, M. de Brou wer 14 15. De uitslag van Noyon was: Jo Damen 1, C. Smits 2 8, Gebr. van Kuik 3 7 9 10, J. Koevoets 4, G. v. d. Sanden 5. A. Pelders 6. Ter afsluiting van het zomerzwem- seizoen 1969 organiseerde WZV RB zondag jl. haar jaarlijks water- polotoernooi. Begunstigd door mooi weer is het een zeer geslaagd trei- fen geworden, waaraan de waterpo- loliefhebbers hun hart hebben kun nen ophalen. Opvallend waren de eclatante overwinningen van de Waalwijkse adspiranten. De prestaties van de Waalwijkse se nioren vielen wat tegen. Vooral te gen OZC uit Oisterwijk. Een 2—0 voorsprong werd door slordig plaat sen een 23 nederlag. Het latere herstel, twee overwinningen en een gelijk spel deed hen toch nog op n gedeelde tweede plaats eindigen. De uitslagen zijn: Heren-poule: Daphnia, Hoeven, 6 p- LAC, Rotterdam 5 p. WZV, Waal wijk, 5 p. OZC, Oisterwijk, 4 p. De Vennen, Dongen, 0 punten. Dames-poule: LAC, Rotterdam, 4 P- Daphnia, Hoe ven, 2 p. De Vennen, Dongen G' p. Adspiranten: WZV, Waalwijk, 6 p. De Vennen, Dongen, 4 p. Warande, Oosterhout 4 p. DEZV, Drunen, 0 punten. GILDE ST. AMBROSIUS Het gilde St. Ambrosius met haar schutterij heeft deelgenomen aan 't liefdadigheidsgildefeest in Hilvaren- 'beek dat is georganiseerd door het Kwartier Oirschot ten bate van „het Zorgenkind". Voor de schutters van St. Ambrosius was het een succes volle dag, want het was een schiet- concours waaraan de handboog schutters deelnamen op grote schaal. De derde prijs handboog doel met 50 punten was voor M. Broeders, de 4e prijs was voor A. Bink. Voor bei den een schild. Kampioen van het hele feest werd met 25 punten A. Bink. Dit was ook een schild. De statiedag van dit gilde is dit jaar gepland op zaterdag 25 oktober, a.s. WANDELCLUB LODUKA De leden van de wandelclub van de stichting Jeugdbelangen hebben zondag deelgenomen aan de wan delwedstrijden te Eindhoven. Zij klasseerden zich als volgt: voor de 20 km de 10e prijs, voor de 15 km, de 20e plaats, voor de 5 en 10 km. de 16e plaats. Het heeft hen dus niet zo erg meegezeten, doch de inschrij ving was zeer groot. DRUMB AD-SHOW Op het Plein werd zaterdag een drumbandshow gehouden. Naas Concordia waren er 'bands uit Enge len en Empel, die na afloop hiervan een muzikale wandeling door Vlij men maakten met veel succes. J A AR VERG ADERIN G VLIJMENSE BOYS In café het Centrum, Ant Peijnen- burg werd de jaarvergadering van Vlijmense Boys gehouden. De secre taris gaf een jaaroverzicht en de penningmeester had een gunstig sal do. Daar de voorzitter de heer Vre- ke wegens vertrek uit Vlijmen voor zijn functie moest bedanken, w.erd een nieuwe voorzitter gekozen nl. heer Jan Vorstenbosch, terwijl in ORIËNTATIE V OETTOCHT De stichting Jeugdbelangen heeft voor haar afdeling „Jongerengroep" een oriëntatievoettocht georgani seerd. Deze zou eerst op 17 augustus plaats hebben, doch is toen letter lijk in het water gevallen. Deze zon dag hebben ze beter weer gehad. Het resultaat was dat een 60-tal jon- gren van Loon op Zand hebben deel genomen, hetgeen niet overweldi gend is, maar toch hebben de jonge lui een zeer geslaagde tocht gehad. De deelnemers (sters) zien in elk ge val uit naar een tweede tocht, dat een goed geluid is. Het parcours ging in bet eerste deel via de Ven- loonstraat naar de Roestelberg waar halt werd gehouden. Het tweede deel ging via de zg. ijsbaan terug naar het Cultureel Centrum. Meni ge deelnemer vond de tocht niet ge makkelijk want de laatsten kwamen maar liefst twee uur te laat binnen. Op de avond werd door Peter van Vugt de uitslag bekend gemaakt en reikte hij de prijzen uit, dat er een 12-tal waren. De eerste drie prijs winnaars waren: Kees Wouters 20 strafpunten, 2. Rinie Broeders 25 strafpunten, 3. Bert van Iersel 30 strafpunten. Onder het genot van n glaasje werd de tocht nog even be sproken, terwijl een heerlijk plaatje de aanwezigen kon vermaken. GEHANDICAPTEN EN BEJAARDEN duivenvereniging De Lucht- BEDANKT Ds. Verkade uit Nieuwe Tonge heeft bedankt voor het beroep uitgebracht op hem door de Ned. Herv. Kerk, alhier. PV DE LUCHTVAART De PV De Luchtvaart hield afgelopen zondag een tweetal wedvluchten van uit St. Ghislain, afstand 165 km. De uitslag was als volgt: D. de Jong 1 25; P. Nieuwenhuizen 2 11; P. Netten 3; H. Verduijn 4 13 14 17 26 32; J. van Oosterhout 5 6 9 15; P. Rutters 7 28 33; H. Rozen- brand 8 10 27; G. Treffers 12; A. v. Oosterhout 16 24; H. van Dam 18 19 29 30; A. Stam 20; M. v. d. Ga- liën 21; W. de Rooij, 22; A. Tactor 24; L. Vos 31. Late jonge: D. de Jong 1 21; L. ten Berge 2 3 7 11 12 16 18 19; B. Pols 4 5 8 15; A. Ramsteijn 6 13 20; H. Verduijn 9 14 17; W. de Rooij 10. BAZAR DE SNELLE SCHAATS Het bestuur van de supportersvereni ging De Snelle Schaats heeft afgelo pen donderdagavond in zaal Pruijs- sers een bijeenkomst gehad met de le den van het bazarcomité. De voorzit ter van de vereniging, de heer Kom- mers, bracht in de eerste plaats zijn dank' uit namens het bestuur aan de dames voor 'hun (bereidheid zitting te willen nemen in het hazar-comité. In het kort gaf hij een uiteenzetting /an het doel dezer bazar. Het is n.l. aldus volgens de heer Kommers, dat Hans v. Beek ook internationale ervaring moet opdoen. Momenteel traint hij el ke dinsdagavond te Rotterdam, onder leiding van de trainer van de KNSB, de heer Nederveen. Binnen afzienba re tijd zal hij ook moeten gaan trainen op de Jaap Eden Baan te Amsterdam. Meer nog echter is van belang, dat hij ook in staat wordt gesteld om in ternationale ervaring op te doen. Hij zal dienen te trainen op goede banen in het buitenland. Dit zal grote fi nanciële offers vragen. Deze financi ële offers kan Hans van Beek zelf niet alleen bekostigen. Men heeft daarom gemeend een bazar te moeten organiseren om zodoende de vereni ging een flinke financiële injectie te geven. "Wij zijn dan ook zeer ver heugd dat u uw medewerking wilt verlenen bij de organisatie van een bazar. Het bazar-comité heeft inmid dels een circulaire opgesteld, die huis aan huis zal worden verspreid en waarin een beroep wordt gedaan aan de inwoners om een financiële bijdra ge te geven voor dit doel. Men hoopt dat de dames van het comité niet te leur zullen worden gesteld, indien men bij hen aanklopt om een bijdra ge. Natuurlijk zijn ook giften in na- tura van harte welkom. De voorzit ter deelde voorts nog mede, dat de aktie van de lotenvenkoop zeer gun stig verloopt. Het ziet er naar uit, dat binnen enkele dagen alle loten zijn verkocht. De heer Kommers kon ook nog meedelen dat op zaterdag avond onze nationale schaatskampi oen Kees Verkerk zijn medewerking zal verlenen. Verder heeft men de toezegging dat de heer Nederveen be reid is gevonden om in de eerste week van oktober een lezing te houden voor de vereniging. Hij zal dan naar alle waarschijnlijkheid worden vergezeld van Kees Verkerk. Het is zeer te ho pen, dat de bevolking ook mee zal werken tot het welslagen van deze bazar. bode heeft weer haar traditie her- SUPPORTERSVERENIGING SSC Zaterdag a.s. gaat de supportersver eniging van SSC weer de eerste reis organiseren en wel naar Pernis. Men vertrekt vanaf het sportterrein aan de Wilhelminastraat en vanaf het club huis 't Bruggetje. Zij, die deze reis willen meemaken dienen zich op te geven voor donderdagavond 9 uur. Men kan zich opgeven bij het bestuur der vereniging of aan het clubhuis. Vrijdagavond 12 sept. a.s. wordt de eerste rikavond gehouden. Ook voor deze avond hoopt men op aller mede werking. Voor deze rikavond zijn weer tal van fraaie prijzen te winnen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3