Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale afd.W'wijk vierde gouden jubileum Halve eeuw Christelijke Volksbond in Sprang Waspik gaat in Chaam onverwachtiknock out: 5-1 Tachos-dames speelden zich naar de eerste plaats Verrassende nederlaag van hockeij-team Waalwijk tegen Hopbel: 1-2 Bezwaarschrift bewoners Kraanven tegen Rijksweg Tllburg-Gorkum mm VRIJDAGAVOND 4 JUBILARISSEN GEHULDIGD Afdeling telt nu 100 Beden VANAVOND FEESTELIJKE RECEPTIE DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1969 Huldiging Vlijuiense Boys op winst tegen Woenselse Boys 0—1 Viola verslaat White Boys: 3—1 Capelle Wit-Zwart Capelle Ueio Animo Prijsstijgingen ge volg van soepeler prijsbeleid WAALWIJK Vrijdagavond kwamen de leden van de Waalwijkse SDraafc van de werknemer Hii amo- afdeling van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale bijeen op een P f d, werkneme^; HlJ S™g feestvergadering, in de aula van het Willem van Oranje College te verder in op de concentratie zoals de Waalwijk. Gevierd werd het 50-jarig bestaan van de afdeling en ge- heer Kloos van het NVV voor ogen huldigd werden vier jubilarissen. staan. Het hoofdbestuur van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale is voorstan der van een goede samenwerking tus sen de drie vakbonden, maar ondanks dat blijven wij ons uitspreken voor verbetering in materiële zin, terwijl de achtergrond van het geloof zal mee- ssp reken. Dit is alleen mogelijk met gelijkdenkenden. Aan het slot van de avond kwam de heer Spoelstra nogmaals naar voren, nu om vier leden te huldigen, die van af de oprichting deel uitmaken van de afdeling. Het waren de heren P. Ro- senlbrand, H. Nieuwenhuizen sr., H. Nieuwenhuizen en B. Treffers. Hun werd het gouden insigne met lauwer tak opgespeld en de bijbehorende oor konde uitgereikt. Tevens mochten zij een geschenk onder couvert in ont vangst nemen. Door de heer Spoelstra werd nog gesteld, dat het voorbeeld van deze voortrekkers tot navolging opwekt. Voorzitter A. Faro bood eveneens attenties aan, waarbij de da mes van de jubilarissen niet werden vergeten. Ook de heer Vermeer liet zich niet onbetuigd. Door de heer Nieuwenhuizen sr. werd namens de jubilarissen een dankwoord gespro ken. De avond werd verder opgeluis terd door 't gezelschap Van de Bosch. De vier jubilarissen van de C.B.C. afdeling Waalwijk De heer Faro stelde, dat het nu de taak was van ons om hun werk voort te zetten. Tegelijkertijd reveleerde de heer Faro de voornaamste gebeurte nissen uit de afgelopen 50 jaar. Tij dens de laatste oorlog moesten de ac tiviteiten worden stopgezet, maar het contact tijdens de oorlogsjaren bleef en zodoende kon na '45 weer worden begonnen met 70 leden, terwijl nu de afdeling reeds 100 leden telt, wel een bewijs, dat er plaats is voor 'n Chris telijke Bedrijfsgroepen Centrale. Namens de zusterorganisatie werd 't woord gevoerd door de heer C. van Vugt, voorzitter van St. Willi'brordus die z'n gelukwensen aanbood en dank bracht aan de "medestrijders op so ciaal terrein". Hij sprak de verwach ting uit, dat in de toekomst ook spra ke zou kunnen zijn van een goede sa menwerking. Namens de Algemene Bedrijfscentrale van het NVV werd 't woord gevoerd door de heer A. Ver meer. In zijn toespraak legde hij de nadruk op de toekomstige taak van de Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale. De heer De Jong sprak namens de besturenbond van het CNV, zijn respect uit voor de offers, die de op richters in verschillend opzich hebben gebracht, "Vandaag gaat het om de erkenning volledig (bedrijfsgenoot te- zijn". Ook werd het woord gevoerd door hoofdbestuurder J .Spoelstra. Deze stelde, dat de Christelijke Bedrijfs- ..,'£S3 "•OW] In een harde wedstrijd is het de Vlijmense Boys gelukt toch de puntjes mee naar huis te nemen. De Boys speelde een goede wed strijd en wonnen verdiend. Vanaf de aftrap golfde het spel op en neer en nu en dan kwamen de Boys gevaarlijk voor het Woensel- doel. Ook de Vlijmen-verdediging werd op de proef gesteld maar men kwam er steeds goed uit en in laat ste instantie was het doelman van Engelen die op zijn post was. Woen- sel werd op eigen helft terug ge drongen en pakte soms wel wat te fors aan maar doelpunten bleven uit. Uit een goede aanval kwam de bal bij Oremans die een voorzet gaf en v. d. Wiel gaf de Boys de leiding 0-1. Hierna ging Woensel in het offensief maar Vlijmen ver dedigde goed en met twee kostbare punten kon men naar Vlijmen. groepencentrale in de beginjaren vooral streed voor de betere arbeids voorzieningen. Momenteel zijn de problemen meer de beheersing van 't loon- en prijspeil, de spaar- en pen sioenregelingen, de winstdeling en de zorg voor enig zelfstandig (bezit. Op het gebied -van de inspraak vond de heer Spoelstra, dat nog zeer weinig was bereikt. Fusies, concentraties en bedrijfssluitingen gebeuren zonder in- Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de vereniging De Christelij ke Volksbond zal het bestuur dezer vereniging hedenavond in haar ge bouw aan de Kerkstraat een receptie houden. Ter gelegenheid van dit jubi leum is er enkele maanden geleden een comité in het leven geroepen om gelden in te zamelen om een cadeau aan het bestuur aan te kunnen bieden bij dit feestelijk jubileum. Het gebouw aan de Kerkstraat, de Volksbond genaamd, was destijds 'n openbare lagere school, welke voor 'n bedrag van tweehonderd gulden van de gemeente werd gekocht. Weliswaar was toen de vereniging De Christelij ke Volksbond eigenaar van dit ge bouw, doch bij aankoop waren nog wel enkele bepalingen van de zijde van de gemeente van kracht gebleven o.a. dat het gelbouw altijd beschik baar moest worden gesteld voor het houden van verkiezingen voor ge meenteraad, etc. Met de zeer schaarse financiële mid delen die het stichtingsbestuur des tijds ter beschikking had heeft men toen echter toch kans gezien om er wat meubilair voor te kunnen kopen en het gebouw in orde té maken voor het houden van vergaderingen. In de loop der jaren hebben zeer vele ver enigingen in dit gebouw onderdak ge vonden voor het houden van vergade ringen, uitvoeringen, feestavonden, repetities, etc. Na de bevrijding moest er aan. het gebouw veel gerepareerd worden en toen is er tevens een be stuurskamer bijgebouwd, waardoor er een mooie kleine vergaderzaal was bijgekomen. Van het strijdbare Waspik dat vol goede moed naar Chaam trok was na 90 minuten voetbal niet veel meer over dan een gedesillu sioneerd en gehavend team. Het prestige van de blauwwitten kreeg hier een gevoelige dreun. Niet al leen bleef Waspik in de score ver bij de thuisclub achter, het verloor bovendien twee spelers die zeker geschorst zullen worden door de KNVB. Scheidsrechter Kuylaars verwees Paul Smits wegens natrap pen naar de kleedkamer en ook de doelman Johan Smits onderging dit lot. De verdediging van Waspik bleek vooral in het eerste half uur slecht georganiseerd. Al in de 8e minuut kwam Chaam op 10. Tien minu ten later was het al 20 toen de Waspik-verdediging wankelde. Wel strafte André Smits een fout van de Chaam-verdediging af maar door een vrije trap kwam Chaam terug tot 31. Na de hervatting legde Waspik de tegenstander geruime tijd zijn wil op maar doelpunten bleven uit. De Chaam-supporters mochten nog tweemaal juichen in het voor Was pik zeker onplezierige slot. Chaam benutte een strafschop welke het gevolg was van het optreden van de Waspik-doelman en in de laatste minuut werd het nog 51. Doelman Luyten van White Boys heeft zijn ploeg in Alphen voor 'n debacle behoed maar kon toch niet voorkomen dat de gastheren hem tot drie maal toe naar het net ver wezen. Viola was beslist de betere ploeg en verdiende de overwin ning zeker. De ruststand was 10. Willy v. d. Mosselaar scoorde de gelijkmaker maar voor het aanvals- spel van de thuisclub moest White Boys toch het hoofd buigen. (31). White Boys 2—WSC 3 5—2 White Boys 3FC Drunen 2 40 Behalve verenigingen gingen toen ook steeds meer particulieren van het ge bouw gebruik maken voor het houden van trouwfeesten, jubilea, etc. Ook kwamen er na de bevrijding diverse nieuwe verenigingen bij, o.a. toneel vereniging Gezelligheid, de mandoli nevereniging A Tempo en de muziek vereniging Marijke. Ter onderschei ding van de rest van de gemeente was Sprang met 'het Bondsgebouw wel 'be voorrecht wat betreft het verzorgen der uitvoeringen door de verenigin gen. Met het gereedkomen van het cultureel centrum en de sporthal Zi- dewinde is daar wel verandering in gekomen. Het bestuur van de Chr. Volksbond ging echter odk met de tijd mee en liet de plannen uitwerken voor een fraaie verbouwing die enkele jaren geleden plaats vond waardoor het ge bouw aangepast was aan de eisen des tijds. Behalve de verenigingen die er momenteel nog in gevestigd zijn wordt er ook door particulieren veel vuldig gebruik gemaakt van het ge bouw. Ongetwijfeld zal het huidige bestuur danlldbaar zijn met dit fraaie gebouw dat ze ter beschikking hebben, terwijl in deze dagen de gedachten nog wel eens zullen vertoeven bij de pioniers die 50 jaar geleden de eerste stappen hebben ondernamen om dit vereni- gingsgébouw tot stand te brengen. BESTUURDERSBOND SPRANG-CAPELLE NVV De bestuurdersbond Sprang-Capelle het overkoepelend orgaan van de bij het Stationskoffiehuis van de heer P. de gemeente Sprang-Capelle hield in het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers een vergadering. De voor zitter van de bond, de heer H. J. M. Kommers, zei in zijn openingswoord, dat de afdelingen ten volle waakzaam zullen dienen te zijn ten aanzien van de werkgelegenheid. Men hoort en leest vrijwel iedere week, dat werk nemers worden ontslagen door fusie of sluiting van bedrijven. Het zal niet altijd mogelijk zijn om de ontslagen werknemers in andere bedrijven on der te brengen. Ook het omscholings proces is niet steeds aanwezig. Het is niet alleen een taak van het NVV om waakzaam te zijn, ook de bestuurders- bond heeft hierin een grote taak. Wij zullen de ongeorganiseerden er op dienen te wijzen, dat het van groot be lang is, dat men bij een organisatie is aangesloten. 'Hoe meer werknemers zijn aangesloten, hoe meer men zal kunnen bereiken. Vervolgens kwamen enkele ingekomen stukken in behan deling. De bestuurdersbond was algemeen van oordeel, dat men ook dit jaar voor de kinderen van de bij de be stuurdersbond aangesloten afdelingen van het NVV weer een St. Nicolaas- feest moest organiseren. Tot leden van het comité, dat dit feest moet voorbereiden werden benoemd, mevr. van Suijlekom, mevr. van Helden en Timmermans, alsmede de heren Kom mers en De Vries. Ook dit jaar zal men een beroep doen om de leden voor een bijdrage voor dit feest. De mogelijkheid werd ook onder ogen gezien om de leden van de afd. me taal, die aangesloten zijn bij de afd. Waalwijk, dit jaar te (betrekken bij 't St. Nicolaasfeest van de bestuurders bond. Het onderdeel propaganda het welk voor een bespreking op de agen da stond zal worden behandeld op een op 17 oktober a.s. te beleggen bijeen komst. Tevens zal men trachten een lid van het hoofdbestuur aan te trek ken om op deze avond een lezing te doen houden voor de bestuurdersbond De vergadering werd hierna met een kort dankwoord voor de vlotte afwer king der agendapunten door de voor zitter gesloten. PV DE LUCHTVAART De PV De Luchtvaart hield afgelopen zondag 'n wedvludht vanuit St. Ghis- lain, afstand 152 km. Deze wedstrijd werd tevens de zgn. kasvluoht voor de vereniging. De uitslag was als volgt: B. Pols 1 8 16; H. van Dam 2 30; P. Nieuwenhuizen 3 8 32; C. de Cloe 4 12; H. de Jong 5 28; H. Verduijn 6 23; A. Bakkeren 7 14; C. Blok 9; A. van Oosterhout 10 11 26 34; P. Rutters 13; B. van Campen 15 17 19; A. Tactor 20 37; H. van Campen 21 H. Dalmaijer 22; A. Klootwijk 23 29 H. Verduyn 24 35; H. Vos 25; L. Vos 27 31; J. Nieuwenhuizen 33; W. de Rooij 36; H. Brok 38; Voor deze wedstrijd had de eigenaar van De Witte Brug, de heer De Ruyter, een polshorloge beschikbaar gesteld. De winnaar was net als vorig jaar de heer B. Pols. De prijsuitreiking zal plaats vinden a.s. zaterdagavond 27 sept. 's avonds om 8 uur. BILJARTEN Voor de competitie van het KNBB, district Waalwijk, speelt het eerste 4- tal van de BV HMS hedenavond in café De Witte Brug een thuiswed strijd tegen de BV 't Vosje uit Waal wijk. Aanvang 8 uur. Na de grandioze competitieouver ture van vorige week in Oirschot, toen Waalwijk met 62 won, is het resultaat van zondag jl. toch tegen gevallen. Hopbel, technisch de min dere van Waalwijk, heeft goed ge bruik gemaakt van de mogelijkhe den. In de eerste helft waren de Schijndelnaren sterker. Tegenover hun harde spel hadden de Waalwijkers aanvankelijk geen verweer. Slechts zelden was men voor het groen-witte doel te vin den. De 10 voorsprong die Hop bel voor rust verkreeg uit een mag nifiek doelpunt was verdiend. Na de hervatting ging het anders. Waalwijk was wakker geschud en liep storm op de zich uitstekend verwerende Schijndelse verdeging. Nadat Waalwijk een paar maal heel dicht bij de gelijkmaker was werd een sporadische uitval van Hopbel hen noodlottig: 02. Hoe Waalwijk ook aandrong, de groen-witte ach terhoede bleef onpasseerbaar tot 1 minuut voor tijd toen P. van Hel- voirt na een mooie aanval verdiend tegenscoorde. Een vooral in de 2e helft sterker Waalwijk moest het afleggen tegen het hardere, directe spel van Hopbel dat niet helemaal onverdiend won. Dames 1 leverde een prachtige prestatie door het eerste elftal van MOP uit Vught op 11 te houden. KMHC gaat met de wedstrijd meer bewijzen niet ten onrechte gepro moveerd te zijn. Dames 2 won ook evenals het re serve herenelftal resp. met 21 en 3—1. SDO—WIT ZWART 3—3 Wit Zwart nam door André van Beek al spoedig de leiding: 01. Bij een uitval van SDO scoorde Jo- hannesen in buitenspelpositie, het geen scheidsrechter Sterk ontging: 11. Wit Zwart verontachtzaamde de dekking wat tot gevolg had dat Houtriet SDO op 21 bracht. Wit Zwart drukte na rust de thuisclub in de verdediging en vrij snel had Johan Rosenbrand succes: 2—2. Wit Zwart verhoogde het tempo en voor het overigens goed partij ge vende SDO ging het er even don ker uitzien. Maar bij een uitval van SDO schoot Le Sage de bal keihard in eigen doel: 3—2. SDO verdedig de met inzet van alle krachten de voorsprong, doch bij een snelle ac tie van Wit Zwart passeerde André van Beek andermaal de uitstekend spelende doelman van den Anker. 3—3. Kwart over één begon de wed strijd tegen het zo sterke Were-Di uit Tilburg en ging Tachos vechten aan een schijnbaar verloren zaak. Wat gedacht was, werd bewaarheid in de eerste minuten. Twee sterk op verdediging spelende ploegen, waarbij Were-Di meer ervaring had, zochten naar openingen. Het was Were-Di dat twee fouten in de Ta- chos-defensie direct afstrafte en in de 8e minuut was het 0—2. In de 9e minuut scoorde Henny Schuwer vanaf de 9 meter-lijn (de cirkel ligt op 6 meter vanaf de goal) over de verdediging heen. Dit werd snel be antwoord 13, en dan kwam er 'n zeer goede aanval van Jan Boom en Toon v. Venrooy, die koel door Joop Nijsen werd afgewerkt; 2—3. Henny Schuwer bracht de ploegen op gelijke hoogte en Rudi Franken kreeg een officiële waarschuwing voor te hard verdedigen, maar dit was in navolging van Were-Di. Dan kregen we eenzelfde spel- beeld als vorige week tegen Boeme rang: een sterk vechtend Tachos dat niet toestond dat zo'n technisch en knap spelend team een voorsprong nam. Het werd 43 door een break out, waarbij Hans v. Mierlo een op maat gesneden worp Toon v. Ven rooy lanceerde, die daardoor een 5—4 ruststand liet aantekenen. Even daarvoor had Were-Di de stand op 44 gebracht. Were-Di geloofde na de rust nog steeds niet in een zo sterk Tachos en zij was er van overtuigd dat Ta chos in de eindstrijd afknapte. Were-Di kon gelijk komen door 'n penalty, maar Hans Winkel, in een grootse vorm, stopte deze keiharde schuiver, wat niet verhinderde dat de Tilburgenaren even later weer naast Tachos kwamen. Dit totdat Martijn Verhagen heel knap 65 liet aantekenen. Were-Di kon weer gelijk komen door een penalty, doch met het tegen de paal gooien van de bal was Were-Di volkomen aan geslagen. Nog een kwartier te spe len en Were-Di ging te hard spelen om tot resultaten te komen. Een speler van hun team werd voor 2 minuten van het veld gestuurd, maar voor de routiniers was dat niet zo'n bezwaar, want zij gingen direct het spel bevriezen en Tachos kon geen voordeel behalen. Toch VOLLEYBAL EXPLOSIE '67. De tweede competitiewedstrijd heeft het herenteam van Explosie geen windeieren gelegd. Zij keerden met een 0-2 overwinning naar Sprang- Capelle terug. In het begin van de eerste set zag het er nog niet naar uit dat de heren zouden winnen van het toch vrij zwakke Condor 2. Langza merhand kwam Explosie er beter in. Hierbij dient vooral het goede werk van Pruijssers genoemd te worden. De eerste set werd met 15-10 gewon nen. In de tweede set kwam men met 6-3 adhter te staan, maar ook deze set wist Explosie met 15-10 te win nen. BARAKCONCOURS In café P. Pruijssers had zaterdag avond de tweede ronde plaats van het barakconcours ten (bate van de aldaar gevestigde carnavalsclub. De uitein delijke winnaar werd de heer Pruijs- sen, die echter zijn eerste prijs spon taan afstond aan nr. 2 de heer A. Verduyn. De poedelprijs met het laagst aantal punten van 10 was voor mevr. Pruijssers. kon Were-Di niet meer komen. Ta. chos was nu geheel in de aanval eii het werd 7—5 en 8—5 door doel punten van Joop Nijsen. Toen hij een penalty ging nemen, was de voorsprong van 9—5 een feit. Jan Boom gaf op sublieme wijze vanaf de cirkel de keeper voor de 10de maal het nakijken en Toon v. Ven- rooy sloot de doelpuntenregen voor Tachos door 115 te laten aanteke- nen. Were-Di mocht nog 2 maal schoren en het laatste doelpunt viel ongeveer gelijktijdig met het eind- signaal en Tachos had weer 2 pur, ten verdiend op Were-Di, dat vori- ge week Taxandria nog met 16—11 klop gaf. Ook de dames gingen door op de goede weg. Na twee wedstrijden zijn ze alleenheersers aan de top, al was het tegen Riel in het begin weer benauwd. Een 53 achterstand was het resultaat van een ploeg dat er niet in geloofde. In de tweede helft startte Tachos snel, veel te snel voor Riel. Ook de verdediging ging dicht potdicht, zodat Riel niet meer kor! scoren. Tachos, met zelfvertrouwen in eigen kunnen, ging doelpunten maken. Riel moest 2 maal aan de noodrem trekken, zoals dat heet, en met deze 2 penalty's en nog vier „gewone" goals werd Tachos win naar met een eindstand van 9—5, Voor de tweede keer heeft Uno de puntjes moeten delen en nu te gen Axel. De wedstrijd was een he. vig duel, doch is sportief geweest Voor de rust bleef het een blanco stand. Enkele Axel-schoten gingen tegen de paal, hetgeen voor de Uno-lui toch nog geluk betekende, Negen minuten na rust was het Lugters die een voordeelschot voor Uno liet aantekenen. 01. Dit heeft niet lang geduurd want na 3 min. ging de gelijkmaker van Axel door Uno's doel. 1—1. Dezelfde schutter rondde een pass af met een voor sprong. Het werd 21. Ongeveer 10 min. voor het einde benutte Lug. ters weer de kans en uit een straf schop kon hij de gelijkmaker sco ren. 22. De laatste minuten heeft Axel geprobeerd toch nog naar bo ven te komen, doch het samenspel van Uno Animo was van dien aard, dat er geen doorkomen meer aan was. Tevreden keerde Uno naar huis, wetende dat het in Zeeland hard werken geblazen is. De algemene prijsstop in zijn scherpe vorm, zoals we die sinds het begin van dit jaar kennen, is van de baan en zal worden ver vangen door een aanmerkelijk soepeler prijzenbeleid. De controle op de prijzen blijft gehandhaafd, want de minister van Economische Zaken acht de tijd nog geenszins rijp om de prijzen geheel vrij te laten. Het bedrijfsleven zal nu echter in staat worden gesteld de achter stand die werd opgelopen in de loop van het jaar, door stijging van diverse kosten, op bescheiden en redelijke wijze in de prijzen door te bereken. Een en ander zal zonder enige twijfel gaan leiden tot prijsstijgin gen over de gehele linie. In vak bondskringen is men niet zo best te spreken over de gang van zaken en ongetwijfeld kan een en ander oorzaak worden van nieuwe loon eisen van de werkers. Of we op de ze wijze de spiraal doorbreken is de vraag. KAATSHEUVEL - Vrijdagmorgen tijdens de hearing over de nieuwe rijksweg Tilburg-Gorkum dienden be woners van de wijk Kraanven het vol gende bezwaarschrift in: "Ondergetekenden, gezinshoofden, der bewoners van het Kraanven, Duiksehoefl alsmede van Loon op Zand, overwegende het geplande rijkswegenplan 1968 no. 62 Tilburg- Waalwijk-Giessen, vestigen de aan dacht van de burgemeester van Loon op Zand, zowel de leden van Gedepu teerde Staten van Noord Brabant en de Rijkswaterstaat op de volgende be zwaren: 1. dat ondergetekenden door het ge plande tracé van hun (kerk)-dorp af gesneden worden en een verwijdering, zoniet afsluiting van een deel der be volking tot gevolg heeft; 2. 'dat de korste verbinding met het bestaande dorpscentrum Loon op Zand met ongeveer 1,5 a 2 km wordt verlengd; 3. dat uit voornoemde punten 1 en 2 de volgende consequenties vloeien: a) schoolgaande kinderen eerderge noemde 1,5 a 2 km dagelijks 4 maal extra moeten afleggen en uitsluitend daardoor reeds verplicht zouden zijn de middagpauze in de betreffende scholen te moeten doorbrengen, b) dat vele ouders principiële bezwa ren naar voren brengen dat de veilig heid van hun kinderen op geplande wegen niet voldoende gewaarborgd is 4. dat iedere vorm van dienstverle ning sterk bemoeilijkt wordt en daar door praktisch zal komen te verval len (bezorging van brood, melk, etc.; 5. dat ondergetekenden zich moeilijk kunnen voorstellen hoe zij door het openhaar vervoer (busdienst) kunnen worden bediend en dit speciaal ten behoeve van schoolgaande kinderen en oude van dagen; 6. dat ondergetekenden aanmerkelijk verder verwijderd worden van dokter, veearts en brandweer. Door (bovengenoemde bezwaren zien ondergetekenden zich genoodzaakt heftig te protesteren tegen geplande tracé en stellen voor dat voornoemde bezwaren kunnen worden opgeheven door het aanbrengen van een passa ge en wel ter hoogte van punt 6.2 on der of over de nieuw geplande weg no. 62 en wel zodanig, dat bovenge noemde passage of a) aansluit op het zgn. Lijkenpad en/of b) aansluit op de nieuw geplande ventweg ter hoogte van voornoemd punt 6.2 van de rijksweg no. 62. Hierdoor zou de eventuele doortrek king van de ventweg vanaf voornoem de passage tot aan de Bergstraat (on geveer 800 meter) overbodig worden en een niet onbelangrijke besparing van het Rijk betekenen".

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 6