RKC nam vrijdagavond kantine opnieuw ingebruik Vormingscentrum in de Langstraat hield vrijdag protestmars Zondag draait in Waalwijk 4e Ronde van het Lido Gemeenteraad W'wij Sc vergadert donderdag stadsschouwburg tilburg een werkster enkele nette vaste VERKOOPSTERS HEMA-Waalwijk PUBLIEK KAN GRATIS VAN DIT WIELERSPEKTAKEL GENIETEN AANDACHT GEVRAAGD VOOR FINANCIËLE SITUATIE t DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1969 Ruim 200 coureurs aan de meet Wim Bravenboer favoriet Hooff is ex in geslaagd een groot aantal prijzen en premies vrij te krij gen. De grote -mannen in de amateur- koers zijn Wim Bravenboer, Wim Prinsen, Willy Lielbregts, Jan Cone- lissen en Nico van Hest. Wim Bra venboer oogstte op de laatste wereld- kampioensdhappen voor amateurs nog succes. Daarnaast zijn er natuurlijk nog veel outsiders die voor de nodige spanning in dit wielerspektakel gaan zorgen. Toekomst KMHC Waalwijk hield jaarvergade ring Afscheid van beheerder Beerens Drunen Drunen Johannes Marinus v. Helvoirt MODEHUIS WAAIMJK vraagt ruime middenstands woning of herenhuis Anfoon Tielen 4 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Zondag wacht Waalwijk weer een wielerfestijn van de eerste orde. Dan zal voor de vierde maal de nu wel traditioneel geworden Ronde van het Lido worden verreden. In de afgelopen jaren is gebleken dat de wielerliefhebbers uit de Langstraat en met name uit Waalwijk, graag naar de voorbij flitsende coureurs komen kijken. Ook dit jaar zorgen de organisatoren voor een unicum in de vaderlandse wielerwereld door* geen entree te heffen en het parcours rond het recreatieoord Het Lido voor iedereen gratis toegankelijk te stellen. Als het weer wat meewerkt dan kan men zondagmiddag weer heel wat toeschouwers langs het parcours ver wachten. Het comité "Ronde van het Lido" is er in geslaagd een aantrek kelijke koers samen te stellen. In to taal zullen zo'n 300 renners aan de meet verschijnen. Start en finish is aan de Vijverlaan, waar langs door de politie dranghekken worden geplaatst zodat én het publiek én de renners op dit deel van het parcours worden be schermd. Er wordt gereden op de rondweg door het recreatiepark. De uitsteken de, geasfalteerde parcours maakt fel le jachten mogelijk. De eersten die de rondweg gaan verkennen zijn de as piranten die om 1 uur van start gaan. Bij deze renners zijn enkele favorie ten uit Waalwijk namelijk Brok, Hey- huurs en Lammers. Om 2 uur komen dan de nieuwelingen aan -bod. Beken de namen 'hierbij zijn P. Kuys, Lie- bregts, van Lolbven, Prinsen, v. 'Hel- voirt en de Waalwijkers T. Verkooyen en A. van Beek. Het grote spektakel begint om 3 uur. Dan treden de amateurs aan om el kaar over 100 km te gaan bestrijden. Een strijd die niet tevergeefs behoeft te zijn, want organisator Sjel van Al deze renners maken zondag Waal wijk weer eens een wielerstad. Wel licht niet tevergeefs, want wie weet, als de wielerronde o-ok nu een succes woïdt komen volgend jaar in de eer ste lustrumronde top-amateurs of misschien zelf profs om de eer in de Ronde van bet Lido strijden. De gedachte- van een profronde is al meer geopperd, maar de financiële consequenties die hieraan verbonden zijn doen de inrichters terugschrik ken. Een wielerwedstrijd kost veel geld en als er dan nog geen entree geheven wordt is het duidelijk dat heel de ronde op sponsors draait. Die zijn er gelukkig wel te vinden. Lido- eigenaar van iHooff, die de wieler sport een goed hart toedraagt is wel bereid een financieel offer te bren gen. Zeker als Waalwijk daarmee een gro-ot wielerspektakel krijgt. De Ronde van het Lido is voortge sproten uit de organisatie van Olym piads Tour door Nederland. Deze wie lerklassieker -heeft drie maal Waal wijk als start- en finish-plaats gehad. De financiële lasten hiervan kwamen bijna uitsluitend voor rekening van de heer van Hooff, die hierbij weinig steun ondervond. Daarmee is de lust bij hem om veel geld te spenderen o-m Waalwijk als etappeplaats van Olym piad Tour te krijgen wel overgegaan. "Dan besteed ik deze reclame-uitga- ven liever aan een "echt" Waalwijks wielerevenement", aldus de- heer van Hooff. Dat Waalwijks wielerevenement staat dan zondag te gebeuren. Dan zullen vele honderden sportliefhebbers vol belangstelling aan de vette krijtlijn nabij het Lido starten. Daar gaat na 100 kilo-meter strijd immers de sterk ste amateur van de vierde Ronde van het Lido over. Vrijdag- j.I. hield de Katholieke Mixed hockeyclub „Waalwijk" haar jaarvergadering in het paviljoen. De grote opkomst van de leden be krachtigde de goede sfeer, die er in de vereniging heerst, zo betoogde voorzitter H. van Rijckevorsel in zijn openingswoord. Na^ voorlezing van de notulen en het financiële jaaroverzicht door de secretaris resp. penningmeester, kon de voorzitter mededelen, dat ook de lang verwachte verlichting ge realiseerd was, zodat op zeer korte termijn onder kunstlicht kan wor den getraind. Ook de bestuursver kiezing, die daarna aan de orde was, leverde geen problemen op: de af tredende leden t.w. mej. M. L. Zee- gers en de heren H. van Rijckevor sel, H. van Mil en L. Raaymakers hadden zich wederom beschikbaar gesteld en werden bij acclamatie herkozen. Om te voorzien in de be staande vacatures had het bestuur mej. N. Westerburger en de heer Fr. de Jongh als kandidaten gesteld. Ook deze twee nieuwe bestuursle den werden bij acclamatie gekozen. Na de gebruikelijke rondvraag waar druk van gebruik werd gemaakt, kon de voorzitter deze zeer geani meerde vergadering sluiten. WAALWIJK (Van onze verslaggever) Deputaties van de Vormingscentra voor Jong Vohva. senen in Waalwijk, Drunen en Kaatsheuvel hebben vrijdagavond aan A> burgemeesters van deze drie gemeenten een protestbrief aangeboden De centra willen meer financiële steun omdat de huidige subsidieree ling de uitvoering van het lesprogramma nauwelijks mogelijk maan Zowel in Drunen, Kaatsheuvel als Waalwijk werd een protestW naar het gemeentehuis gemaakt. WAALWIJK De leden van de raad der gemeente Waalwijk komen in openbare vergadering bijeen op donderdag 25 september a.s. te half acht, ten stadhuize. -De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen; 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 151.740,- voor gas-, water- en electriciteits- voorzieningen en openbare verlich ting in het bestemmingsplan Bloe- menoord; 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 25.000,- voor de aankoop van 185 keukengeysers voor het gemeentelijk gasbedrijf; 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 72.275,- voor het plaatsen van een tweetal hoog spanningsinstallaties in -het centrum der gemeente; 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet -van 46.010,- voor de inrichting van een tweetal hoog spanningsgebouwtjes in de gemeente; 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 4.068,- voor de aanko-op van een surveillance-auto voor de gemeentepolitie; 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullende krediet van 147.004 ,- voor de aanleg van een groenvoorziening en de inrichting van speelterreinen in 't bestemmings plan Laageinde. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 15.600,- voor de verbetering van de spoorwegover gang aan de Akkerlaan; 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 242.750,- voor het bouwrijpmaken van een gedeelte van het bestemmingsplan Bungalow- en Villapark Meerdijk; 11. Mededeling fluoridering van drinkwater; 12. Mededeling open bejaardenwerk; 13. Voorstel tot verlening van mede werking en beschikbaarstelling kre diet van 4.424,- voor de vervanging van overgordijnen ten behoeve van de r.fc. kleuterschool Maria's Kleu terhof, Loondonk 8; 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 2.619,- voor 't aanbrengen van een zonwering voor het derde lokaal van de r.k. kleuter school Hummeloord, Mr. Sprenger v. Eykstraat 2a; 15. Voorstel tot het verbinden van een derde klas aan de openbare kleu terschool en tot het beschikbaarstellen van de voor -de voorlopige inrichting en tijdelijke huisvesting van deze klas benodigde kredieten; 16. Voorstel tot verlening van mede werking en beschikbaarstelling van 'n krediet van 10.273,- voor diverse aanschaffingen ten behoeve van de Past. van Haarenschool, De Jonghe- straat 3; 17. Voorstel tot verlening van mede werking en beschikbaarstelling van een krediet van 6.368,- voor di verse aanschaffingen ten behoeve van de Nassauschool, Grotestraat 45; 18. Voorstel tot verlening van mede werking en beschikbaarstelling van 'n krediet van 350,- voor de aanschaf fing van een schrob-boenmachine ten behoeve van de St. Bernadetteschool, Burg. Verwielstraat 2a; 19. Voorstel tot verlening en mede werking en beschikbaarstelling van 'n krediet van 958,- voor de aanschaf fing van een stencilmachine ten be hoeve van de St. Teresiaschool, Wil- helminastraat 6; 20. Voorstel tot verlening van mede werking en beschikbaarstelling van 'n krediet van 1.818,- voor het aan schaffen van een aantal kasten ten behoeve van de Burg. Moonenschool, Wijnruitstraat 96; 21. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 500,- voor in terne verbouwing gebouwtje- voor In dividueel Onderwijs, René de Clercq- straat 23a; 22. Voorstel tot afrekening vergoe ding vakleerkrachten over 1967; 23. Voorstel tot verkoop c.q. uitgif te in erfpacht van industrieterrein, gelegen in het plan 'Zanddonk' aan N.V. Belrama te Den Bosch; 24. Voorstel tot verkoop van indus trieterrein, gelegen in het plan Laag einde, aan Maatschappij Dr. v. Roon en Co.; 25. Mededeling inzake vaststelling algemene bepalingen voor de uitgifte in erfpacht van woningbouwterreinen door de gemeente Waalwijk; 26. Voorstel tof 5e wijziging van de beheersverordening gemeentebedrij ven; 27. Voorstel tot vaststelling van het Algemeen Kasgeldbesluit 1969-IV; 28. Voorstel tot wijziging van 't Al gemeen Ambtenarenreglement ge meente Waalwijk en tot wijziging van de verordening regelende het Geor ganiseerd Overleg in Ambtenarenza ken in de gemeente Waalwijk; 29. Voorstel tot benoeming van de Commissie van Advies ingevolge de Woonruimtewet 1947; 30. Voorstel tot benoeming van leden van de commissie van onderzoek voor de gemeente- en bedrijfsrekeningen 1967; 31. Voorstel tot vaststelling van de 3e wijziging van de begroting 1968 van de gemeentelijke sociale dienst; 32. Wijziging begroting. Vrijdagavond werd in de kantine van de voetbalvereniging RKC de heer G. Beerens gehuldigd in ver band met het feit, dat hij na meer dan 28 jaren afscheid nam als kan tinebeheerder. Tevens werd van de ze gelegenheid gebruik gemaakt om de gemoderniseerde kantine offici eel te openen. Door voorzitter C. Hesselberth werd de avond geopend en werden de vele aanwezigen welkom gehe ten. We huldigen nu een persoon, die ondanks het feit dat hij min der op de voorgrond is getreden al die jaren toch vele verdiensten voor de vereniging heeft gehad, aldus de voorzitter. De heer Beerens had ten overstaan van de leden het odium alles te weten. Bovendien heeft de heer Beerens alle wel en wee van RKC vanaf de oprichting meege maakt. Velen heeft hij zien komen en velen heeft hij zien gaan. We ne- GESLAAGD JEUGDCONCOURS DE PARELVISSERS Zaterdag organiseerde het jeugdbe- stuur van de Visclub De Parelvissers een visconcours op het afwaterings kanaal om het jeugdkampioenschap van de Langstraat. Hier namen aan deel de beste acht jeugdvissers van Vlijmen, Haarsteeg en Drunen. Het werd voor de jongelui een boeiende en spannende wedstrijd, ondanks de slechte vangsten. Tenslotte kwam er een vrouwelijke deelneemster als eer ste uit de bus 1. F. Oo-me, Drunen; 2. K. Oome uit Drunen; 3. J. Vogel; 4. J. van Bok hoven; 5. G. van Ge-stel uit Haarsteeg 6. A. Ketels, Drunen; 7. H. Boom, 8. R. van Ooijen, 9. J. v. d. Heijden, 10 K. van Overdijk, Vlijmen. De korpsprijzen werden als volgt be haald: 1. Drunen; 2. Vlijmen; 3. Haarsteeg. Gezien het welslagen van dit op beperkte schaal opgezet jeugd kampioenschap van de Langstraat, overweegt het bestuur volgend jaar, iedere visclub uit de Langstraat uit te nodigen en bij iedere vereniging dit evenement om beurten te organi seren. PV DE VREDESDUIF Zondag werden er wedvluchten ge houden vanuit St. Ghislain en Orle ans. De uitslag van St. Ghislain was: E. Krol 1 6; A. Leijten 2; H. de Wit 3 9 12 13 14 15; H. van Drunen 4; W. Peijnenborg 5; A. Pe-lders 7; M. van Ravenstein 8; J. van Keulen 10; J. Leijten 11. De uitslag Orleans was: Gefer. -van Kuik 1 4; A. van Helder 2; M. de Brouwer 3; H. van Drunen 5. GESLAAGD Op het te Den Bosch gehouden exa men slaagden voor. de acte volledig bevoegd onderwijzeres, onze dorpsge noten, de dames Maria en Pety Kamp Mej. M. Kamp is benoemd aan de huishoudschool Anne Frank en mej. P. Kamp aan de Wilhelminasdhool, beiden te Drunen. RKDVC Het eerste elftal van RKDVC heeft gisteren het onderspit moeten delven en wel tegen TAC uit Tilburg waar het met 1-0 verloor. Het was een gelijkwaardig opgaande strijd, maar RKDVC kon geen goals maken. Het tweede elftal speelde tegen Gilze 2 en speelde 1-1 gelijk. HEROPENING BIOSCOOP Vrijdag a.s. zal de heropening plaats vinden van de bioscoop in de Hoge Braken. Voortaan zullen er 's zondags 2 films draaien, 's middags voor de jeugd en 's avonds voor volwassenen. men afscheid van een echte club vriend, die steeds vol overgave zijn werk deed. Onze dank en waarde ring geldt dan ook de heer Beerens en niet in mindere mate zijn vrouw die hem in staat gesteld heeft ge durende zovele jaren dit te doen. Van de zijde van de vereniging was er ook een stoffelijk blijk van waar dering, namelijk een fiets, terwijl mevr. Beerens een bloemstuk kreeg aangeboden. Het is een belangrijk stuk van het leven, dat de heer Bee rens hier achterlaat, zo stelde de heer Hesselberth. Hij hoopte tot slot dat als de gelegenheid zich nog eens zou voordoen, een beroep op de heer en mevrouw Beerens gedaan zou mogen worden. De heer Beerens dankte ook na mens zijn vrouw, voor alles wat hij in die ruim 28 jaren had mogen on dervinden. Hij overhandigde voor zitter C. Hesselberth voor de verde re verfraaiing van de kantine een geschenk onder couvert. De RKC-kantine is gemoderniseerd. Het interieur heeft een verandering ondergaan. Een en ander heeft een verfje gehad. De kantine is uitge breid met een kleine keuken. De kantine, die beheerd gaat worden door dhr. T. de Zwart, heeft deze opknapbeurt gehad van een aantal energieke leden. Burgemeester mr. H. Stieger van Drunen vond het verheugend dat de meisjes en jongens van de vor mingscentra (de vroegere Mater Amabilisschoien) zelf achter het werk van deze instituten staan. Burgemeester L. van Erp van Kaats heuvel gaf toe dat de gemeenten al veel eerder hadden moeten ingrij pen. In Waalwijk was het loco burgemeester J. van Heeswijk die de brief in ontvangst nam. Hij zei sympathiek tegenover de aktie te staan en beloofde de brief onder de aandacht van burgemeester Teijs- sen en minister Veringa te brengen. De jongelui lazen de volgende brief voor: „Ontsteld door de berichten dat di verse Vormingscentra moeten slui ten in verband met de moeilijke fi nanciële toestand, die is ontstaan door het subsidie beleid van de re gering, staan wij hier voor U, over tuigd dat ook ons Vormingscentra binnen afzienbare tijd niet meer tot de levenden zal behoren. Wij, werkende jongeren, eisen ons recht tot vorming op, dat het een redelijke eis is. Wij hebben er een vrije avond voor over, wij dragen uit onze eigen zak bij in de kosten en wij vragen de Nederlandse ge meenschap, speciaal Minister Verin- ga, om begrip voor de moeilijke si tuatie waarin wij verkeren. Wij dragen bij aan het Nederlandse bedrijfsleven, wij spekken, door het betalen van belastng, de regering, en nu wij op een leeftijd zijn ge komen waar de leerplicht niet meer geldt en wij in een zelfde situatie verkeren als de Nederlandse stu denten, nu dreigen wij in een hoek gedrukt te worden. Immers, wij heb ben geen „Maagdenhuis" of Hoge school om te bezetten, ons bestuur is uitgepraat en vooral, met ons komt de Minister niet praten, wij vonden in Den Haag een gesloten Ministère, dat niet meer bereid is haar deuren te openen. Wetend, dat deze moeilijkheden niet ontstaan zijn door onwil van de ge meente en wij dus niet tegen U als Burgervader protesteren, hopen wij dat U, als vertegenwoordiger van onze gemeenschap alles in het werk schip zult stellen om ons zinkend te redden. Wilt U a.u.b. voorkomen dat het ons Vormingscentrum niet vergaat als deze luchtballon: één prjk en JEUGDTOTO QUOS EGO Volleybalclub Quos Ego is deze weel van start gegaan met een jeugdtoto. Vier weken zal deze toto duren. Men rekent er op dat velen hieraan zullen deelnemen, zodat de financiële toe stand er weer wat gunstiger komt voor te staan. Eerste trekking 27 sep tember a.s. Ie PRIJS JEUGDHARMONIE DRUNEN Op het te St. Anfhonis gehouden concours behaalde Je-ugdharmonie Drunen de eerste prijs onder bekwa me leiding van de heer v. Hulten. Haar werk werd beoordeeld door de jury M. v. h. Woud, J. Laro en Claessen. Bij -hun thuiskomst werd"- ze opgewacht door Harmonie Drunen en de Drumband De Vrolijke Trom- melaeren. Burg. mr. H. Stieger feli citeerde hen 's avonds op de drukbe zochte receptie, waarbij ook het be stuur van de Bond van Harmonieën aanwezig was. Vervolgens sprak de heer Cop, voorzitter Harmonie Dru nen. De heer P. de- Leur dankte na mens de jeugdharmonie alle aanwezi gen en werd de avond in gezellig sa menzijn voortgezet. Bij Loenen zijn 3 jongelui met een auto tegen een lichtmast gere den. Zij werden door een vrijko mende electrische kabel gedood. In een hotel in Zurich is een in woner van Amersfoort beroofd en vermoord. De vermoedelijke dader is een 17-jarige kok. Na een langdurig gedragen lijden en gesterkt door het Sacrament der zieken, nam God tot Zich, mijn beste man en onze onvergetelijke Vader en Opa echtgenoot van Johanna Maria de Rooij in de ouderdom van 56 jaar. Waalwijk, J. M. v. Helvoirt-de Rooij Fr. v. Helvoirt Riet v. Helvoirt-Scheffers en kind Jan en Tonnie H. Roos-v. Helvoirt C. Roos en kinderen John en Jannie Maria en Jan José en Kees Louis Familie v. Helvoirt Familie de Rooij Waalwijk, 21 september 1969 Kloosterweg 45 De plechtige requiëmmis zal gehouden worden op woensdag 24 september 1969 a.s. om 2 uur n.m. in de parochiekerk van St. Antonius te Waalwijk, waar na begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. U wordt hierbij beleefd uitgenodigd. Avondmissen: maandag en dinsdag te 19.00 uur. Bijeenkomst Dames en Heren in de kerk om 13.45 u. De overledene is opgebaard in de Chapelle d'Ardente van het St. Nicolaasziekenhuis te Waalwijk. Bezoekuren: van 19.00 tot 20.00 uur. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 20.15 uur Prijzen: f3.tot 8. Kaartverkoop vanaf 23 september dagelijks van 11 tot 20.30 uur aan de ksasa, telefonisch onder nr. 04250 -32220 MUZIEK - ZANG - DANS voor een van haar gehuwde verkoopsters voor één of twee dagen per week. Inlichtingen s.v.p. aan: VAN DIJK MODEHUIS Stationsstraat 22, Waalwijk tel. 2909 TE KOOP (OF TE HUUR) GEVRAAGD in Waalwijk. Tijdstip van ingebruikneming nader overeen t( komen. Aanbiedingen met omschrijving, ligging en vraag prijs onder nr. 5277 aan het bureau van dit blad. WIJ VRAGEN VOOR DIRECT Gunstige arbeidsvoorwaarden: o.a. 1 week winter- vakantie. en 3 weken zomer- Handelsonderneming SANDERS Stationsstraat 7 telefoon 04160-2761 GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES B ANDELSDRUKWERK Waslwiikse Stoomdrukkerij Grotestraat 205, Waalwijk Voor zetfouten in telefois opgegeven advertenties, wordt géén reductie of plaatsing gegeven. „De Echo van het Zuid® De Administratie van

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 8