waalwijkse en Lanqstpaatse coupant Inwoners van Bokhoven verkiezen Den Bosch hoven Vlijmen E* Slag roomborstplaat ANTOON VERHULST Groot vocaal- en instrumentaal concert in „Zidewinde" Franse cellist Jean-Louis Hardy solist tijdens concert in Waalwijk VAN MIL In Bumia kan sociaal centrum worden gebouwd Echtpaar Noordermeer-Zonnenberg viert maandag 65-jarig huwelijksfeest 8. 8- 8. 8 8. 8 g j Minister Beernink sprak met Vlijmense gemeenteraad Wetsontwerp tot grenswijziging wordt spoedig ingediend Grens ziekenfonds naar f 16.000,— Uit onze afdeling jongens- en meisjesconfectïe Zaterdag start van schaakcompetitie voor Waalwijk en Sprang-Capelle Briljanten bruiloft in Waalwijk DONDERDAGAVOND 2 OKTOBER 1969 92e JAARGANG No. 79 Muziekkorps Leger des Heils komt naar Sprang-Capelle (jsPé (iaFé (gr* agPé (ϧL> féydgf# wf s> w* ®g;<fSEA DANKZIJ BISSCHOPPELIJKE VASTENAKTIE IN DEKENAAT WAALWIJK De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever VLIJMEN - Maandagmiddag heeft mr. H. Beernink, Minister van Bin nenlandse Zaken, een bezoek ge bracht aan Den Bosch en enkele om liggende gemeenten. De reden van dit bezoek was de door GS voorgestelde grenswijzigingen van Den Bosch met een aantal gemeenten. Tijdens een bijeenkomst op het Provinciehuis zet te dr. Kortmaan, Commissaris van de Koningin, de zaak nader uiteen. In gezelschap van de Gedeputeerden ir. H. van Haaren en C. van Lienden bezocht de minister 's middags de be trokken gemeenten waaronder Vlij men. Tijdens 'n besloten zitting pleit te de raad van Vlijmen bij mr. Beer nink voor toevoeging van het dorpje Bokhoven bij Vlijmen. Men vindt dit landelijk plaatsje meer bij het agra rische dorp Vlijmen (12.000 inwo ners) passen dan bij het industriële Den Bosch. Bokhoven behoort thans tot Engelen, welke gemeente in 1963 samen met Empel toestemde in een vrijwillige annexatie bij Den Bosch. Engelen wil de gehele gemeente - dus inclusief Bokhoven - over laten gaan naar Den Bosch. Het ziet er wel naar uit dat de gemeente Vlijmen er Bokhoven niet bijkrijgt. De inwoners van het De meerderheid van de Zieken fondsraad adviseert de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid de loongrens voor verplicht verzekerden per 1 januari 1970 op te trekken van 13.800,- per jaar tot de grens tot ƒ16.000 Per jaar. Dit meerderheidsadvies is feite lijk een compromis op het voor stel van de drie in de raad verte- genwoodigde ziekenfondsorganisa ties, die optrekking tot een in we zen iets hogere grens voorstonden. Voorstanders waren de fondsen en de vakcentrales, tegenstanders wa ren de werkgevers en de artsen e.d. landelijke Bokhoven verkiezen zelf annexatie bij Den Bosch. Minister Beernink kreeg maandag middag namelijk een lijst met hand tekeningen aangeboden van alle kies gerechtigde inwoners van Bokhoven. Op de petitie herinnerde men aan het in 1963 af gesprokene: de gehele ge meente Engelen wordt gevoegd bij Den Bosch. Knelpunt bleek ook maandag nog het omstreden Hintham tussen Rosmalen en Den Bosch. Minister mr. H. Beernink maakte maandag tijdens een persconferentie bekend dat hij spoed zal maken met de indiening van het wetsontwerp tot grenswijziging. Hij beloofde de kwes tie Hintham (nu gemeente Rosmalen) nog eens te zullen bekijken in overleg met Ged. Staten. De grenswijziging met Vught zal de minister voorlopig laten rusten. Hij wil hierdoor de an dere grenswijzigingen niet extra ver tragen. DAMES- EN HERENMODES, KINDERCONFECTIE Wilhelminastraat 17, Waalwijk i Evenals vorig seizoen organiseert de Chr. Gem. Zangvereniging "Looft den Heer" weer een groot vocaal- en instrumentaal concert in het cultureel centrum Zidewinde en wel op zater dag 11 oktober a.s. Het instrumen tale gedeelte van deze uitvoering zal wederom worden verzorgd door het bekende muziekkorps van het Leger des Heils te Dordrecht, onder leiding van kapelmeester G. A. van der Heij den, welk korps bij vorige gelegenhe den zijn sporen reeds heeft verdient. Verder verlenen medewerking 't Her vormd Kerkkoor van Baardwijk-Dru- nen, het Prof. Gem. Koor van Vught- St. Michielsgestel en de organiseren de vereniging 'Looft den Heer', al len onder leiding van dirigent P. Christ van Tilburg. De pianobegelei ding is in handen van de heer H. Spierings. Het programma - waar van weer een grote plaats is inge ruimd voor samenzang - bevat voor BRABANTS ORKEST SPEELT IN NED. HERV. KERK WAALWIJK Aan het concert dat Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans op donderdag 9 oktober 1969 om 20.00 uur in de Nederlands Hervormde Kerk te Waalwijk zal geven, wordt so listische medewerking verleend door de Franse cellist Jean-Louis Hardy, die het Celloconcert D-Dur van Haydn zal spelen. Het programma vermeldt verder: zes delen van Watermusic van Handel, Serenade Eine kleine Nachtmusik van Mozart en Scher zo, Nocturne en Ouverture uit „Midzomernachtsdroom" van Men delssohn. de pauze meer religieuze zang en mu ziek, waaronder bijv. 'het indrukwek kende 'Land van hoop en glorie' en 'Glorie Halleluja', waarvan de refrei nen door alle aanwezigen kunnen worden meegezongen, terwijl na de pauze meer vrolijke nummers ten bes te gegeven zullen worden, waartoe door leden van Looft den Heer weer aardige stukjes worden ingestudeerd, die zeker weer veel bijval zullen vin den. Ondermeer wordt een zangspel, getiteld 'Lentefeest', uitgevoerd, als mede een tweetal jagersliederen, waarvan de tekst zal worden uitge beeld. Alles bijeen belooft het weer 'n mooie avond te worden, die veel te genieten zal geven en waarvoor zeker weer 'n grote belangstelling zal bestaan. De medewerking van 't muziekkorps van het Leger des Heils zal daartoe na tuurlijk niet weinig bijdragen. De gro te zaal van Zidewinde zal 11 oktober zeker weer geheel bezet zijn. Jean-Louis Hardy werd op 1 ju li 1933 te Parijs geboren en stu deerde aan het Parijse Conservato rium cello bij André Lévy en Maurice Marechal. Hij behaalde de eerste prijs voor cello aan het Con servatorium in 1953 en verwierf verder de volgende prijzen en on derscheidingen: eerste prijs Mün- chen in 1955, eerste Grand Prix de Musique de Chambre du Conser vatoire de Paris in 1956, eervolle vermelding internationaal con cours Pablo Casals in 1957, eredi ploma Concours Internatonaal Gé- nève n 1959. Na zijn eindexamen aan het Parijse Conservatorium in 1953 heeft Jean-Louis Hardy ver schillende concertreizen gemaakt door België, Nederland, Luxem burg, Zwitserland, Spanje en Groot Brittanië. In 1961 gaf hij 80 con certen tijdens een tournee door Ca nada en de Verenigde Staten van Amerika. In het Kamerorkest van Paul Kuentz was hij_10 jaar werk zaam. Sinds 1956 vormt Erf met zijn echtgenote Anne-Marie Bouan een duo, dat regelmatig optreedt voor de Radiodiffusion Télévision Het bekende muziekkorps van het Leger des Heils te Dordrecht, dat op 11 oktober in 'Zidewinde' te Sprang-Capelle aan een groot vocaal- en instru mentaal concert medewerkt. Jean-Louis Hardy Frangaise en radio Hilversum. Se dert zijn aanstelling als solo-cellist van Het Brabants Orkest per 1 sep tember 1961, treedt Jean-Louis Hardy regelmatig op als solist met dit orkest, o.a. tijdens een tournee van Het Brabants Orkest in een concert te Frankfurt. Gedurende het seizoen 1967/1968 was Jean-Louis Hardy artistiek leider van het Brabants Kameror kest. Aanstaande zaterdag start voor de schaakverenigingen „Waalwijk" en „De Vrije Pion", uit Sprang- Capelle, het seizoen '69-'70. „Langstraat", de naam waaronder beide verenigingen in fusieverband uitkomen, heeft twee teams voor de komende kompetitie ingeschre ven. „Langstraat 1" speelt in de eerste klasse van de Noord Brabantse Bond, waarin verder uitkomen sterke tientallen uit Tilburg, Bre da, Den Bosch en Eindhoven. Op het spel staat het clubkampioen schap van Noord Brabant en mo gelijke promotie naar de Neder landse Bond. „Langstraat 1" mikt op het be houd van het eerste-klasserschap en zal ongetwijfeld, zoals ook in voorafgaande seizoenen het geval was, voor iedere serieuze kam pioenskandidaat, een harde noot om te kraken zijn. „Langstraat 2", dat uitsluitend uit Waalwijk-spelers bestaat, speelt, na het behalen van het kampioen schap in de derde klasse, voor het eerst in zijn bestaan in de tweede klasse. Dat betekent sterkere te genstanders, zwaardere wedstrij den dan in het vorige seizoen. Tóch zijn de verwachtingen voor „Langstraat 2" hoog gespannen: enkele teamleden gingen aanzien lijk in speelsterkte vooruit en enke le nieuwe leden kwamen het team versterken. Een eervolle eindklas sering lijkt een alleszins haalbare zaak voor „Langstraat 2". In de wedstrijd van a.s. zaterdag, die om 14.30 uur in Rest „Olympia" begint, speelt „Langstraat 1„ tegen „Lichttoren 3" uit Eindhoven. Lichitoren-teams zijn voor Lang straat in het verleden steeds lastige tegenstanders geweest. Bovendien is de grote Eindhovense vereniging dit seizoen met twee teams in de hoogste Brabantse klasse vertegen woordigd, hetgeen betekent: de taktische mogelijkheid om op het geschikte moment zijn beste team een extra steuntje te geven. Niettemin moet de wedstrijd van a.s. zaterdag door „Langstraat 1" gewonnen kunnen worden, daar op papier „Lichttoren 3" toch wel tot de zwakste teams in de eerste klasse behoort. Zonder twijfel zal er hevig om de punten worden ge streden, en zal de wedstrijd het bekijken zeker waard zijn. In verband met de TELEAC-cursus „Schaken", die zondag begonnen is, maakt de s.v. „Waalwijk" degenen, die de cursus volgen, er op attent dat zij vragen naar aanleiding van de lessen, zonder enige verplich ting, kunnen voorleggen aan de sterkere spelers van de vereniging, op de clubavond, donderdag 20.00 uur in Rest. „Olympia". Een luchtige, romige en historisch gegarandeerde lekkernij BANKETBAKKERIJ WAALWIJK Het dekenale Aktiecomité van de Vastenaktie 1969 heeft nu be vestiging ontvangen dat het bedrag van 30.000, - dat nodig was om het project van de bouw van een sociaal centrum voor huishou delijke vorming van vrouwen te financiëren, door de missionarissen ontvangen is en dat de bouw daarvan begonnen is. De missionaris, die belast is met de bouw van dit centrum bedankt in zijn brief allen die aan de realisering van dit projekt hébben medegewerkt of bij gedragen hebben en besluit zijn brief "Zödra er foto's zullen kunnen gemaakt worden van de vordering van de bouw, zullen wij niet nalaten er U te sturen. De aktie van de huishoudelijke vorming gaat steeds verder en we zullen maar ge rust zijn, als eens de bouw af, deze vrouwen een dak boven hun hoofd hebben". Met nogmaals hartelijke dank, Pater Jan van de Cruys, Diocesaan Proost Sociale Actie BUNIA, Kongo, Afrika De missionarissen hébben door onze hulp nieuwe moed gekregen, zich verder in te zetten voor de vooruitgang voor hun volk en vader land. In feite is het eindbedrag, dat gehaald werd niet 30.000, - maar 36.000, - De Bisschoppelijke Vastenactie berichtte het dekenale comité, dat de resterende 6.000, zijn overgeheveld naar een ander project. Dus niets is aan de strijkstok blijven hangen. Het dekenaat Waal wijk-Kaatsheuvel-Loon op Zand-Waspik, kan trots zijn wat bereikt is, dankzij de inspanning en edelmoedigheid van allen. Moge het een stimulans zijn - de Bisschoppelijke Vastenaktie 1970 heeft reeds 253 nieuwe projecten of aanvragen ontvangen ook het vol gend jaar een ander project aan te pakken, en zodoende de minder bevoordeelde evenmens te helpen in klinkende daden. Daar zijn zij mee gébaat. WAALWIJK - Op maandag 6 oktober vindt er in Waalwijk een unieke gebeurtenis plaats. De heer en mevr. Noordermeer-Zonnenberg, die resp. 87 en 88 jaar oud zijn, vieren dan hun 65-jarige, oftewel briljanten brui loft. Sinds een achttal jaren wonen de heer en mevr Noordermeer in Waalwijk aan de Vondelstraat 51. Er is een buurtcomité opgericht dat de feestelijkheden alle luister bij zal zetten. In de parochiekerk van St. Antonius zal een H. Mis worden opge dragen, terivijl de dag verder zal worden doorgebracht in café-restaurant Olympia. De heer en mevr. Noordermeer genieten beiden nog een goede gezondheid. i In het verleden heeft de heer Noordermeer zich steeds zelfstandig bezig gehouden met het vervaardigen van rijwielen, motorrijwielen en invalide- wagens. De heer Noordermeer was de eerste in Nederland, die het pres teerde een twee-clelige fiets te maken. Slechts acht exemplaren zijn hiervan gemaakt.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9