Schoenfabriek Fa. H. Greve huldigde vrijdag drie, 40-jarige jubilarissen Tachos-dames oog steeds in opmars na zege op Gilze Sprang in laatste kwartier ten onder tegen Quick Boys Hockeyteam Waalwijk terug in kopgroep na zege op Olympia B. v. Daelen versloeg koning B.Kfeyberg vangilde Ambrosius Vlijmense Boys behaalt forse 4-1 zege op Valkenswaard WAALWIJK J. TEIJSSEN REIKTE KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN UIT ZESDAAGSE KRUISGOOG SCHIETWEDSTRIJD Schaken DE ECHO VAN HET, ZUIDEN VAN MAANDAG 6 OKTOBER 1969 Vrijdgaavond feest voor het gehele personeel Onderscheidingen Sprang-Capelle Timtur vervaardigt nieuwe EVIary Quant schoencollectie Loon op Zand Damesteam wou van Tilburg Sprang (van onze verslaggever) WAALWIJK Dat de Waalwijkse schoenenfabriek Fa. II. Greve Zonen bij de personeelsleden een geliefd bedrijf is, bleek vrijdagmor gen weer eens toen in 't Lido maar liefst drie 40-jarige jubilarissen ge huldigd konden worden. Door di- rektie en personeel werden de he ren H. Sigmans, Fr. Leytens en D. van Herpt in het zonnetje gezet. Burgemeester J. Teijssen kwam de jubilarissen een koninklijke on derscheiding uitreiken. De heer Sig mans, die chef van de onderwerk- afdeling is, ontving de ere-medaille in zilver, de beide andere jubilaris sen de ere-medaille in brons. Het was direkteur H. Greve die in een uitvoerige toespraak de ver diensten van zijn drie jubilerende werknemers memoreerde. Hij zei, dat het bedrijf er trots op gaat dat men in het totaal nu reeds zeven 40-jarige en 25-jarige jubilarissen onder de werknemers telt. Een re den, volgens de heer Greve, om eens goed feest te vieren en dat gaat vrijdag in het Lido gebeuren. De heer Sigmans, oom van de be kende motor-coureur Frans Sig mans, noemde hij een sportieve en betrouwbare medewerker, die voort durend openstaat voor vernieuwing. Een werknemer die altijd naar het volmaakte streeft. Direkteur Greve herinnerde er nog aan dat in de donkere oorlogsjaren de heer Sig mans met een roeibootje over het Drongels kanaal gezet moest wor den om vanuit zijn woonplaats Dru- nen de fabriek in Baardwijk te be reiken. Ook mevrouw Sigmans, die als thuisstikster voor de fabriek werkt, werd in de hulde betrokken. De heer Fr. Leytens noemde hij een geoefend man, van alle mark ten thuis, die als opzoler grote ver diensten heeft. De derde jubilaris, D. van Herpt, is de technische man bij de firma Greve. Behalve de re paratie en het onderhoud van het machinepark, is hij ook aktief als timmerman, metselaar en schilder. Direkteur Greve had voor de drie jubilarissen een geschenk onder couvert, terwijl er voor de dames bloemen waren. Burgemeester J. Teijssen, die zei met plezier de uitnodiging aanvaard te hebben om de huldiging bij te wonen, vond dat van dit feest afge leid mocht worden dat het 40 bril jante jaren waren voor de jubilaris sen. „Het tekent de gebondenheid met het bedrijf, waarmee u in feite bent vergroeid. Bij de firma Greve bent u niet weg té denken. Ieder van u heeft op zijn eigen wijze een taak verricht en in bijzondere mate bijgedragen aan de groei van het er J. Teijssen en directeur H. GreveDe drie jubilarissen met burgemeest bedrijf, waarin u 'n sprekend voor beeld bent". De burgemeester vond de drie ju bilarissen een voorbeeld voor an deren, ook uit andere bedrijfstak ken. Het deed hem vreugd op deze heuglijke dag drie koninklijke on derscheidingen te mogen uitreiken. De heer Sigmans kreeg de ere-me- dailje in zilver, de heren Leytens en Van Herpt de ere-medaille in brons. Namens het personeel was het de heer v. Herwijnen die de drie jubilarissen een fraaie lamp aanbood. Ook hij verraste de dames met een bloemstukje. Wederom is het 't damesteam van Tachos gelukt om de 2 winstpunten mee naar huis te brengen. Was Gil ze voorgaande jaren een tegenstan der waarvan men ternauwernood kon winnen, dit maal en twee we ken terug heeft Tachos bewezen dat hieraan definitief een einde is ge komen. Bij de rust wisten de dames reeds een voorsprong te nemen van 40, terwijl men deze score-stand na de pauze nog kon verhogen tot 92. Hierdoor blijft Tachos aan de kop van de ranglijst en zowel de score uit de wedstrijd als het alge meen doelgemiddelde wijst uit dat de dames van Tachos het net goed weten te vinden. Het is pas de eer ste helft van het veldhandbalsei- zoen en voorspellingen zijn nog en blijven voorbarig, doch we kunnen wel stellen dat de kansen van een eventueel kampioenschap dit jaar niet uitgesloten zijn. Volgende week ontmoeten de dames het team van Kiel en ook uit déze wedstrijd moe ten ze de winstpunten kunnen be halen. Het eerste herenteam van Tachos was afgelopen zondag vrij en gaat de volgende week de strijd aanbin den tegen EVV uit Rijen. Het tweede damesteam van Ta chos kon na een aanvankelijk goede start, hetgeen resulteerde in een 20 ruststand, het niet bolwerken tegen Avanti en moest toestaan dat de tegenstanders de eindstand van 32 voor zich liet aantekenen. Ho pelijk hebben ze volgende week iets meer succes tegen EVV. Het tweede herenteam van Ta chos speelde een goede wedstrijd, waarin vooral in de eerste helft snel en goed samenspel vertoond werd. De resultaten bleven dan ook niet uit en met de rust kon het team op een, zij het geringe, voorsprong te rugzien; 65. Na rust poogde men de voorsprong te vergroten, doch ondanks 't goed Het laatste kwartier van deze ïoede wedstrijd werd Sprang fa- hal. Tot dit kwartier had Sprang de score dubbelblank gehouden, ja, zelfs volop kans gehad de leiding te nemen, maar lang treuzelen en ge brek aan inzet van enkele spelers, stonden doelpunten in de weg. Quick-Boys startte overrompelend en de ruim 2000 toeschouwers ver wachtten dan ook 'n snel openings doelpunt, maar de Sprangse defen sie stak vooral voor rust in grootse vorm en bleek niet te doorboren. Sprang probeerde met snelle uit vallen tot scoren te komen, maar de volijverige Carel Paulides kreeg te weinig steun van zijn mede-voor - waartsen om reële kansen te schep pen. Ook werd al snel duidelijk dat WUick-Boys met het open zetten van de buitenspelval de NEO-voorhoede jam probeerde te leggen. Dit werd ben na 20 min. bijna noodlottig toen Ad Vos de bal te pakken kreeg op de rand van buitenspel, snel door- leP naar het doel, maar door te «hg treuzelen de mooiste kans van de wedstrijd om zeep bracht. Vlak daarop kon de uitmuntende Sprang doelman v. Riel een inzet van Q.- jjoys maar net tot corner werken, «prang was de laatste 20 min. van de eerste helft duidelijk sterker, doch kon dit overwicht niet uit drukken in doelpunten. Een dubbel- blanke ruststand dus. Na rust direct een hevig aanval lend Quick-Boys en de tricolore defensie werd erg in het nauw ge drongen. Het enige wat Sprang nog overbleef was, met snelle uitvallen proberen terug te stoten. Dit lukte bijna toen Ad Vos aan de rand van het strafschopgebied van Quick-B. de bal te pakken kreeg, maar wei gerde de bal aan de volkomen vrij staande Carel Paulides te geven, zo dat ook deze kans verloren ging. Twaalf minuten voor tijd, toen ie dereen al met een gelijk spel ver zoend was, kreeg Quick-Boys een meter buiten het strafschopgebied een vrije trap te nemen. Terwijl de scheidsrechter de NEO-mensen aan het terugzeten was, blies hij onver wacht op zijn fluit en het was 1—0. Ondanks heftige protesten van het gehele Sprang-elftal, werd 't doel punt toch toegekend. Sprang was geslagen en dat Quick-Boys er in de laatste minuut nog 20 van maak te, was van geen belang meer. Verdere uitslagen: Sprang 2Olympia 22 Beatrix '63Sprang 3 60 combineren van het team en prima keeperswerk, is dit niet gelukt. Het uiteindelijke gebrek aan conditie en de felle tegenstand waren oorzaken dat ze aan EVV de winstpunten moesten laten. De eindstand werd 1612, waarbij echter opgemerkt dient te worden dat 12 van de 16 doelpunten gescoord werden door 'n speler van het eerste EVV, die qua schot en techniek voor de Tachos- heren niet te houden was. Volgende week dan de winstpunten maar in Zeveenbergen tegen Groene Ster. De beide dames-junioren-teams zijn er niet in geslaagd om de wed strijd te winnen. Het eerste team verloor van Gilze met 10—5, terwijl het tweede team na een ruststand van 21, de score van 41 aan Avanti moest laten. De meisjes-adspiranten konden in de wedstrijd tegen Dongen voor de rust de score nog beperken, doch na rust moesten zij toe zien dat Don gen van een 31 stand, de afstand wist te vergroten tot 82. Voor de eerste maal dit seizoen zijn de heren-junioren er in ge slaagd om de punten mee naar huis te brengen. Dit is een goed teken, daar het team bijna geheel uit nieu we leden bestaat en uitkomt in de eerste klasse. De verwachtingen kan men niet te hoog stellen, daar de tegenstanders uit deze klasse sterk zijn. In een vrij gelijkmatige wed strijd, waarin Tachos de gehele tijd de sterkste was, konden de jongens via een ruststand van 107 naar 'n eindstand van 1915 komen. Wedstrijdprogramma voor zater dag 11 oktober en zondag 12 okto ber. Zaterdag: meisjes-adspiranten 15.00 uur TachosDESK Zondag: heren-senioren 1 14.00 u. TachosEVV Rij en heren-senioren 2: 14.00 uur Groene Ster (Zevenbergen)-Tachos Dames-senioren 1: 13.00 uur TachosRiel Dames-senioren 2 12.00 uur TachosEVV Dames-junioren 115.00 uur TochosSOA (Breda) Heren-junioren: 16.00 uur TachosSOA De dames-junioren 2 zijn evenals de jongens-adspiranten het komen de weekeind vrij. VERBOND VOOR VEL1G VERKEER SPRANG-CAPELLE Ok de afdeling Sprang-Capelle doet mee aan de nationale verkeersweek. Zo zal op donderdag 9 en vrijdag 10 oktober a.s. een wagen van het Vei lig Verkeer op verschillende plaatsen in de gemeente staan, ledereen die iets wil weten over verkeerszaken, mag deze wagen binnenstappen. Alle inlichtingen worden gratis verstrekt. Nog belangrijker is, dat in deze wa gen een prachtige apparatuur opge steld staat. Door plaats te nemen ach ter de apparaten en deze te bedienen komt u alles aan de weet omtrent uw ogen, zoals dieptebeeld (zeer belang rijk bij het inhalen in het verkeer), kleuronderscheiding, anti-verblinding reactiesnelheid, enz. De uitslag ervan krijgt u direct schrif telijk mee en het kost u nliets! Omdat Sprang-Capelle een lange gemeente is, zal de testwagen op drie plaatsen komen te staan, t.w. donderdag van Begeleid door fraai zomerweer en door talrijke toeschouwers die het hockeyterrein omzoomden heeft KMHC's eerste herenteam in een spannende, sfeervolle wedstrijd Olympia uit Terneuzen verslagen. Reeds valaf het beginsignaal van de uitstekend leidende scheidsrech ter trok de rood-witte ploeg van coach J. Pulles ten aanval. De ver dediging van Terneuzen echter kon vooreerst door beheerst wegwer ken, de stand in evenwicht hou den. De Terneuzen-aanval, geleid door de geroutineerde midvoor werd echter door de Waalwijkse defen sie, die de mandekking voortref felijk toepaste aan banden gelegd. .Uit een snelle Waalwijkse aanval geleid door E. Knepflé, ontstond 'n strafcorner welke door J. Aarts vakkundig werd ingeschoten. Met deze stand brak ook de rust aan. 10 tot 1 uur en van half twee tot half Na de hervatting werd er eveneens zes bij het Bondsgelbouw in Sprang. Op donderdagavond staat de wagen van 7 tot 9 uur bij het Chevron-beu- zinestation van J. A. Braat aan de Raadhuisstraat en op vrijdagmorgen, 10 oktcfeer staat de testwagen van 9 tot 1 uur bij café Pruijssers aan de Wendelnesseweg. Iedere weggebruiker en speciaal de genen die autorijden, raden we aan even gebruik te maken van deze gra tis service. Hopenlijk willen bedrij ven e.d. hun chauffeurs, vertegen woordigers, e.d. hiervoor even, ruim 5 minuten gelegenheid geven, 't ver hoogt de veiligheid op de weg. min. voor rust wist Carla Zegers een goede aanval af te werken met een mooi beheerst doelpunt, 10. Na de rust goed spel van beide par tijen. De Tilburgse dames gingen beter spelen, maar de achterhoedes wisten de voorhoedes in bedwang te houden. Er werd dus niet meer gescoord, zodat beide belangrijke punten in Waalwijk bleven. WANDELTOCHT Een onverwacht groot aantal wandelenthousiasten heeft zaterdag en zondag een van de drie wandel tochten door het landgoed Plant loon en de natuur van Loonse en Drunense Duinen gemaakt. De ANWB had voor de eerste maal drie van dergelijke routes uitgezet. Aan de oproep tot deelname aan een van de drie routes gaven zo'n 2000 mensen gehoor. snel en aantrekkelijk gespeeld. Aanvallen via de snelle vleugel spelers Bergmans en Knepflé ble ven de Terneuzen-achterhoede han den vol werk bezorgen en ook de schoten van het binnentrio Petit, Schapendonk en Voss stichtten verwarring. Voordat echter V. Bergmans 5 minuten voor tijd de overwinning veilig stelde, had ook doelman Hoffmans zijn talenten nog kunnen tonen bij enkele ge vaarlijke strafcorners. Voor de rest had de Waalwijkse defensie, zoals gezegd, met als uitblinkers P. van Daal en Fr. de Jongh de Terneuzense aanval volledig in haar macht, zodat de nul gehand haafd bleef. Mooi weer, veel belangstelling en een pittige wedstrijd, andermaal gunstige omstandigheden voor een goede hockey dag. Vanaf het begin pakte de Waalwijkse dames stevig aan en namen direct het heft in handen. Goede aanvallen werden opgezet maar nog geen doelpunten. Ge vaarlijk waren de Tilburgse te genaanvallen maar de goéd spe lende Waalwijk-defensie wist er ger te voorkomen. Ongeveer 10 WAALWIJK De afgelopen maan den is er 6 maal geschoten voor de wisselbeker van het gilde St. Ambrosius. Zondag stonden met mooi weer maar harde wind 17 schutters onder de schutsboom om op de laatste dag van deze zesdaag se de laatste 10 schoten van de 60 te schieten. Bij het begin was de stand: 1. B. Kleyberg, 45 pnt. 2. B. v. Daelen, 44 pnt. Dat waren de 2 koplopers. De andereen hadden geen kans meer om hen nog in te halen. Door de harde wind was het moei lijk de roos in het vizier te krijgen en er was volop spanning en ge zelligheid waarvoor het gilde dan ook bekend staat. Na de laatste schoten trok men naar de gilde- zaal om de prijzen in ontvangst te nemen. De hoofdman, de heer Henk Pullens, nam het woord. Hij felici teerde de heer Bertus van Daelen omdat hij op de laatste dag en op het juiste moment de heer Bertus Kleyberg passeerde. De eindstand voor de wisselbeker was als volgt: 1. Bertus van Daelen, 52 punten, 2. Bertus Kleyberg met 51 punten. De anderen volgden op 48 punten en minder. Hij overhandigde de heer van Daelen de wisselbeker en stelde hem ten voorbeeld aan de andere schutters omdat hij door 't vele oefenen en het doorzetten al tijd in de voorste kopgroep te vin den is. De heer van Daelen dankte de hoofdman voor zijn woorden en de heer M. Heeren voor de prach tige wisselbeker die hij had ge schonken. De prijsuitreiking voor de sluiting van het schietseizoen was: 1. J. Spapens, 2. B. van Daelen, 3. H. Pullens, 4. B. Kleyberg, 5. Sj. van Huiten, 6. Th. van Loon, 7. Th. v. Daelen, 8. J. van Daelen, 9. L. van Huiten, 10. J. van Leyden, 11. L. van Huiten, 12. J. v. d. Water, 13. C. van Daelen, 14. M. van Daelen, 15. Mr. C. v. Huiten, 16. M Heeren, 17. J. Bayens. Zondag speelde Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen Valkens waard, een ploeg waar de Boys steeds op sterke tegenstand stoot ten, maar in deze wedstrijd waren de Boys sterker. De Boys waren het eerst in de aanval en de Valkenswaard verdedi ging kon slechts met moeite redding brengen. Dan was Valkenswaard weg, maar ook de Boys-verdediging greep goed in. Spoedig kwam het eerste Boys-doelpunt; 01. Vlijmen ging direct weer in de aanval, maar diverse schoten gingen over of naast het doel. Doelman v. Engelen wist een schot van de midvoor keurig te stoppen. De strijd ging daarna meer gelijk op. Een goede aanval van de Boys werd nadien afgerond met 'n doelpunt; 02. Vlijmen ging 't nu wat kalmer aan doen, waarvan Val kenswaard profiteerde en de stand op 12 wist te brengen. Na de rust gingen de Boys met een weer in het offensief en spoedig werd het 13. Valkenswaard pro beerde nu het spel te forceren, dat resulteerde in een waarschuwing aan een Boys-speler, die even later van het veld werd gezonden. Vlij men bleef echter komen en 't werd 14. Deze stand werd gehandhaafd tot het einde. - Bij een botsing tussen twee trams in Amsterdam werden 28 personen gewond. - Circa 2000 arbeiders in de stro kartonindustrie in Groningen staken vandaag opnieuw. - In Barcelona is een flat ingestort. Er zijn 9 doden. RIKCONCOURS Op vrijdag 10 oktober a.s. zal er weer een groot rikconcours gehou den worden zoals voorheen en wel in café 't Hof van Holland in Sprang bij C. Kleinloog met prachtige prij zen. Aanvang 8.30 uur. Denkt u ook aan onze barakavon den en wel op 10, 11 en 12 oktober? In de eerste wedstrijd van het nieuwe schaakseizoen is „Lang straat 1" niet verder gekomen dan een 55 gelijk spel tegen „Licht toren 3" uit Eindhoven. In deze uiterst spannende strijd waren de eerste punten voor de „Langstraat" dat, regelmatig sco rend, zelfs uitliep naar 51. Op dat moment leek er een zege in te zitten, 'n half puntje uit de reste rende 4 partijen zou voldoende zijn In de slotfase van de wedstrijd kwamen de Eindhovenaren echter met verrassend sterk spel uit de bus. Na 5 uur spelen hadden zij de achterstand verkleind tot 53, ter wijl de 2 nog niet beëindigde par tijen na een korte analyse onhoud baar voor de Langstraat 1 spelers bleken te zijn. Aldus werd een 55 eindstand be reikt, waarmee vooral de Eindho venaren buitengewoon tevreden waren. De punten voor de Langstraat wer den gescoord door: D. Pullens, M. C. Goudberg, W. Goedhart en C. Quirijns (allen 'n overwinning), B. Reiber en R. Waterschoodt (bei den 'n remise). Mary Quant is nog steeds een be grip voor de jonge mode in de we reld. Maar jonge mode wil helemaal niet zeggen: mode uitsluitend voor jongeren. De mode van Mary Quant is bestemd voor iedere vrouw, die ze dragen wil en iedere vrouw is immers graag jong. Mary Quant betekent mode-ver nieuwing, betekent introduktie van nieuwe, modische trends. Die funk- tie heeft Mary Quant óók in de schoenenmode. De eerste modellen waren geen succes. De kollektie zomerlaarzen, die Ma ry Quant dit jaar lanceerde „deed" het niet goed. Reden hiervan is ge weest, dat de modellen té progres sief waren. De nieuwe Mary Quant kollektie - er zijn schoenen en laarzen - munt uit door de bijzonder konsekwente modische lijn èn de praktische draagbaarheid. De ontwerpen zijn gericht op de smaak van de moder ne vrouw. De Mary Quant kollektie is ge maakt op 2 verschillende leesten. De hakhoogten zijn 4V2 en 6 cm. Bij enkele modellen staan de hakken van achteren ver buiten de schoen. De 4% cm hak is het zwaarst ver tegenwoordigd bij de laarzen. Zowel qua modellering als materiaalge= bruik is een totaal nieuwe konsep- tie toegepast. Het beengedeelte be staat uit elastische kunstlak, dat enigszins gekrompen is en door zijn elasticiteit gemakkelijk ieder been omsluit. De gebruikte materialen zijn zwart en wit lak. Voor de schoenen is kalfsleer gekozen in di verse kleuren. Stijl Mary Quant betekent Mary Quant van top tot teen van ma ke up tot schoenen. Modisch nieu we schoenen. Door Mary Quant ont worpen, door de schoenfabriek Tim tur exklusief voor Nederland ver vaardigd. KINDERCRÈCHE WAALWIJK-ZUID geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30-12.00 uur. GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30 - 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden of volgens afspraak vrijdagavond van 7.00 - 8.00 uur. STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreekuur directeur: 's woensdags van 2-3 uur en na tel. afspraak. Wilhelminastraat 4, tel. 3890. HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 22778, b.g.g. 2604 of 2726. BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8-9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon, Westeinde 5, tel. 1449, b.g.g. 2331. STICHTING „ST. ANTONIUSIIOF" Bejaardencentrum St. Clemenshof Loeffstraat 72, tel. 3445. Bejaardencentrum St. Antoniushof Burg. Smeelelaan 116, tel. 4432 of 4433. Secretariaat: Weth. Smolders- straat 22, tel. 4238. STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT, WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen, Heusden, Kaatsheu vel Loon op Zand, Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik. Sos. Pedagoog J. Leeuwenberg, Grotestraat 244a (voormalig Zusterklooster J. M. J.) Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7