Toos van Veldhoven gezet door Loonse in bloemetjes gemeenschap Halve eeuw Wit-Gele Kruis in kerkdorp Haarsteeg Cornu Copiae en Majoretten hadden veel succes in Unna Maatschappij Dr.v. Roon Co. nam afscheid van dr. J.v.Roon 40-JARIG onderwijs-jubileum JUBILEUMVIERING OP 27 OKTOBER Uit do Lan Medewerking Bloeiende vereniging Mieuwkuijk I DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 OKTOBER 1969 3 30 jaar verbonden aan Loonse school Parochie-leven Burgemeester v. Erp Artisten voor de maand oktober Trio Caravelle Miss Luisa Cotïlla duel del Raffez THE BLUE NOTE Tilburg Veel belangstelling heropening van café-zaal J. Passier Ingebruikname nieuwbouw was be langrijke mijlpaal Vlijmen 20 jaar geleden Receptie Sprang-Capelle Capelle In de grote zaal van het Cultureel Centrum heeft donderdagavond de huldiging plaats gehad van mej. Toos van Veldhoven, die haar 40-ja- rie iubileum als onderwijzeres vierde, door de leerlingen en ouders van de 3de, 5de en 6de klas van de School voor Basisonderwijs van Loon op Zand. Een grandioos feest is het geworden, waaraan de kin deren het grootste deel hebben bijgedragen. De heer Eijkemans, hoofd der school, heette in de aanvang van de avond juffrouw Toos v. Veldhoven, defamilie burgemeester en mevr. Van Erp, het Schoolbestuur en Oudercomité hartelijk welkom om het 40-jarig jubileum hartelijk te gaan vieren van de juffrouw die 30 jaar als onderwijzeres aan de Loonse school heeft gestaan. Veertig jaar in het onderwijs is een mooie prestatie, maar 30 jaar lang aan dezelfde sehool is nog mooier, want, aldus de heer Eijke- j mans, in deze periode heeft zij een massa werk verricht voor de jeugd van het dorp. j Juffrouw Toos is op een waardi ge wijze dank gebracht voor 't vele werk dat zij heeft gedaan; zij is een begrip geworden voor sehool en kin deren. Zij is een der werkers van 1 het eerste uur, want allen die aan het Loonse onderwijs zijn verbon den, zijn na haar gekomen. Zij heeft de school zien groeien. Haar totale inzet voor de school is haar leven geworden en de fusie van de jon gens- en meisjesschool is door haar goed opgevangen. Namens het schoolbestuur sprak de heer M. van Esch. Hij was erg tevreden met de gang van zaken op de basisschool. Het teamverband en de aanvulling voor elkaar is te kenend voor de toekomst. Aan het adres van juffrouw Toos zei hij, dat een rijke ervaring en doorzettings vermogen van deze onderwijzeres ten goede is gekomen voor school en kinderen. Het huishoudonderwijs dat de juffrouw gaf in v.g.l.o.-ver- band, was een van haar hoogtepun ten, doch later gaf zij de voorkeur aan het onderwijs aan de Loonse school. Namens het bestuur over handigde hij haar een porceleinen vaas. Tussen de sprekers door, traden de leerlingen van de klassen op met korte mooie schetsjes. Alles was ei gen werk van het onderwijzend per soneel. Vooral het lied: „O juffrouw Toos, heel kras; al veertig jaar voor de klas werd door allen mee gezongen. Inmiddels was de inspecteur War- nars gearriveerd, die eveneens har telijke woorden tot de juffrouw richtte. „Toos, zo zei hij, ik heb heel veel waardering voor je werk ge had. De veertig jaar zijn een deel van een zegenrijk leven. In die ja ren heb je veel goeds verricht". Pastoor Simons sprak namens de parochie en duidde op 't vele werk dat de juffrouw heeft verricht in 't belang van de jeugd, vooral voor de Jeugdvereniging Het Genoveva Gil de. De tijd van de leiding van de kindermis haalde hij aan toen de Juf er steeds was. Uit haar vereni gingswerk heeft zij ook weer meis jes-leidsters gevormd, welke nu nog voor groepen staan. Zij deed meer dan van haar gevraagd werd, zelfs buiten de school; hiervoor had de pastoor veel respect. Nadat Frater Cunibert met zijn gemengd jeugdkoortje, begeleid door enige muzikanten van de jeugdhar- monie, enige liederen had gezongen, waarvan hij er één speciaal aan de jubilaresse had gewijd, sprak bur gemeester Van Erp. Deze trok een lijn van het bijzon der onderwijs naar de gemeentelijke overheid en haar belangen. In de Loonse gemeenschap heeft kerk en overheid steeds goed samen gegaan, hetgeen van toepassing .was op het onderwijs en de vorming van de jeugd. Het vormt een volkscultuur- patroon en het tekent de aard der bevolking, de gezinsvorming en de ontplooiing in de maatschappij. Ook hij zei dat de juffrouw over de dagelijkse dingen heen leeft, met andere woorden, dat zij ook aan an dere dingen denkt dan alleen het onderwijs. Ook het oudercomité had goede woorden voor de juffrouw. Het was Dr. de Vries die zich tot haar richt te. Hij dankte haar voor het werk namens de ouders van de school gaande jeugd. Zij draagt een groot deel bij voor de opvoeding. Als blijk van waardering kon hij een bloe mentafeltje overhandigen. Na de feestelijke avond, welke be gonnen was met de jeugdharmonie, dankte juffrouw Toos allen die bij de feestviering betrokken waren. Zij hadden haar een onverwacht Toos van Veldhoven feest bezorgd, dat een echte verras sing was. Met een grote receptie werd de dag besloten. Velen kwamen haar gelukwensen en menig cadeau werd aangeboden. Voor de kinderen was 't feest vrijdag. De dag begon dan met 'n H. Mis in het Cultureel Cen trum, waarna een feestelijke bijeen komst. MUZIEK Italië TROMPET-SHOW SPAANSE STRIP-VEDETTE Geopend van 20.00 uur tot 04.00 uur. 38 VEEMARKTSTRAAT 36 Telef. 04250 - 25287 Zaterdag jl. vertrokken om 5 uur 's morgens het Waalwijkse Jacht hoorncorps Cornu Copiae en het Marjorettenpeloton naar Unna in Duitsland. Vanwege de zware misi arriveerde het gezelschap pas om ca. half elf in Unna waar het hartelijk werd ontvangen. Om half 12 trok men met muziek naar het middel eeuws marktplein dat geheel was ge restaureerd en nu op feestelijke wijze werd geopend. Naast de Waalwijkers was er ook een fanfare uit Dortmund en de harmonie 'en het zangkoor uit Unna. De burgemeester verwelkomde de langverwachte gasten uit Waalwijk, wat door de vele belangstellenden met applaus werd onderstreept. Na de gebruikelijke ceremoniën werd be gonnen met het muzikale program ma. Ruim een uur volgde muziek en zang elkaar in onafgebroken tempo af waarbij de toeschouwers veel lof hadden voor het optreden van de ma jorettes die begeleid werden door het jachthoornkorps. Het mag gezegd dal de Waalwijkse majorettes bij hur, eerste buitenlandse optreden hun bes te beentjes hebben voor gezet en zij gaven een prachtige show, waarna t jachthoornkorps hun aandeel in het programma brachten. Zij brachten ook enkele nieuwe nummers. Uit het vele applaus dat telkens opklaterde tussen de prachtige middeleeuwse ge vels, werd bewezen dat hetgeen de Waalwijkse jongens en meisjes hier brachten zeer werd gewaardeerd. Na afloop ging men naar de brandweer kazerne waar de uniformen werden verwisseld voor het burgerpak. Met de bussen on afgegaan door de bur gemeester en zijn gevolg reed men naar Kronenberg waar in een pracn- tige militaire kazerne een warme maaltijd werd aangeboden. Hier sprak de burgemeester nogmaals zijn bewondering uit en bracht zeel dank voor het gebodene van de Waalwijkers. Hij hoopte dat het ge zelschap in 1970 Unna weer zou ver gasten met hun shows. In de kantine kon men hierna terecht voor verfris singen. Nadat de burgemeester af scheid had genomen met de bood schap veel groeten over te brengen aan burgemeester Teijssen en loco burgemeester J. van Heeswijk werd nog een uurtje in Unna verbroederd voor men aan de terugtocht begon. Afgelopen vrijdag heropenden de heer en mevrouw Passier aan de An- toniusstraat 5 te Waalwijk hu nver- grote 'en gemoderniseerde café met zalen. De heropening kreeg een offi cieel tintje middels het doorknippen van een lint, dat de toegang nog ver sperde tot de zaak. Vanaf 6 uur was het een komen en gaan van zakenre laties en genodigden, die de heer en mevrouw Passier kwamen feliciteren met deze heropening, die weer een aanwinst voor Waalwijk genoemd kan worden. Een zee van bloemen was in de zaak aanwezig en gaf het geheel een bijzonder cachet. De bij café Passier thuishorende harmonie St. Crispijn bracht een klinkende serenade, die bij de aanwezigen bijzonder in de smaak viel. Het meest opvallende in de nieuwe zaak is de bar, die zeer fraai uitge voerd is. Alles is verder zeer effici ënt ingericht en dat met 'n fijne sfeer. Velen zullen er dan ook wel de. weg naartoe vinden. Ket Wit-Gele Kruis kerkdorp Haar steeg bestaat op 27 oktober a.s. een halve eeuw. Dit jubileum zal op die dag in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur worden gevierd met een feestelijke vergadering, waarop een afgevaardigde van de Provinciale Bond van het Wit-Gele Kruis als gastspreker zal optreden. Bij het bereiken van deze mijl paal zullen bestuur en leden van de kruisvereniging ongetwijfeld terug zien op het verleden van het Wit- Gele Kruis. Eén van de hoogtepun ten van de afgelopen vijftig jaar is zonder meer de ingebruikname van het nieuwe wijkgebouw, dat op za terdag 27 januari van 't vorig jaar door burgemeester Mr. L. Schweit zer officieel werd geopend. Met de ingebruikanme van het gebouw kwam er voor het Wit-Gele Kruis een einde aan de précaire huisves ting. Alle leden van de kruisvereni ging zijn er van overtuigd dat het nieuwe gebouw van enorm belang is voor de gemeenschap, zo zei de heer A. v. Beurden, die 30 jaar de functie van voorzitter heeft vervuld en die nog niet zo heel lang geleden tot ere-voorzitter werd benoemd. Een halve eeuw geleden namen pastoor v. Thiel en kapelaan Meijs het initiatief om tot oprichting van het Wit-Gele Kruis te komen. Op 27 oktober 1919 kwamen de pioniers bijeen. Diezelfde avond werd er nog een bestuur gekozen. Voorzitter werd de heer J. v. Bokhoven, bur gemeester van de toenmalige ge meente Hedikhuizen, waaronder destijds ook Haarsteeg ressorteerde. De heer N. de Vaan werd vice-voor. zitter en de heer H. Prinsen werd benoemd tot secr.-penningmeester. Het bestuur zocht in die eerste da gen naarstig naar een onderkomen. Dat werd gevonden in het voorma lige klooster, dat 't Wit-Gele Kruis een huisvesting aanbood. De kruis vereniging bouwde hier 'n beschei den kliniekje op, waar een der zus ters optrad als wijkverpleegster. Toen het klooster werd verkocht aan de Stichting Godshuizen in Den Bosch, moest het Wit-Gele Kruis verhuizen en wel naar een pand naast het klooster. Hier kon men slechts enkele jaren terecht, waar na het Wit-Gele Kruis zich vestigde in een boerderij. Vanuit dit pand werden alle activiteiten onderno men tot op het moment waarop het riante kruisgebouw in gebruik kon worden genomen. WAALWIJK - Vrijdagmorgen heeft het personeel van de Maat schappij Dr. van Roon en Co. te Waalwijk afscheid genomen van Dr. van Roon, die vanaf 1948 de lei- Jing heeft gehad over het bedrijf. Tevens werd het bedrijf naar hem ge noemd. Het afscheidnemen gebeur de tijdens een plechtigheid in de kan tine van het bedrijf aan de Molen- vlietstraat. In de bovenzaal van het laboratorium, dat nog maar enige tijd in gebruik, werd 's middags een re ceptie gehouden, die door zeer velen werd bezocht. Tijdens de bijeenkomst werd het woord gevoerd door de heer Maas namens het personeel. De heer Maas dankte Dr. J. van Roon voor zijn in zet voor het ibedrijf, een inzet, die medebepalend is geweest voor de meer dan voortreffelijke sfeer onder de ongeveer 50 medewerkers. Namens het personeel bood hij Dr. van Roon een geschenk aan. Verder werd gesproken door de president commissaris van het bedrijf, de 'heer Bodde Bouman, die een overzicht gaf van de werkzaamheden van Dr. van Roon. In de geschiedenis van het bedrijf werd dieper ingegaan door de schei dende directeur zelf. die wegens ver gevorderde leeftijd het bedrijf ver laat. Dr. van Roon is 24 jaar gele den in dienst getreden als beheerder van de toen nog Duitse firma Helmi- tin. Deze fabriek bepaalde zich voor al tot het vervaardigen van kleefstof fen en een aantal andere hulpmidde len voor de schoenindustrie. Het be drijf is toen in 1948 door Dr. van Roon overgenomen. Onder zijn lei ding is het tot grote bloei gekomen. Met name de produktie van natuur- en synthetische latex, vooral voor bedrijven buiten de schoenindustrie, heeft een grote vludht genomen. Vrijdagmiddag waren er op de re ceptie een groot aantal genodigden, waaronder burgemeester J. Teijssen, vergezeld van de secretaris en twee wethouders. Tevens was aanwezig oud-burgemeester Lambooy van Waalwijk in de jaren '50. Vele za kenrelaties gaven acte de présence. Tijdens de receptie kon men kenniss maken met de nieuwe directeuren, te weten: lng. J. W. van Boven voor techniek; A. Haaok voer ce commer cie en J. C. A. van Nunen voor de administratie. LEDENVERGADERING KUNST NA ARBEID Donderdag 23 oktober a.s. komen be stuur en leden van de muziekvereni ging Kunst na Arbeid bij elkaar voor een speciale ledenvergadering, welke gehouden wordt in het café van de heer Ph. van Tilborgh te Capelle des namiddags 8 uur. Deze ledenvergade ring is voor de vereniging, maar ook voor de muziekminnende gemeen schap van Capelle van groot belang, aangezien op deze avond beslist zal worden over het voortbestaan van de muziekvereniging Kunst na Arbeid. Wegens het slechte repetitiebezoek van de leden en mede door het kleine ledental is het vrijwel onmogelijk nog te kunnen repeteren, zodat het geven van een concert of uitvoering niet te verwezenlijken is. Hierdoor vervalt t hoofddoel van de vereniging, name lijk het optreden naar buiten door middel van rondwandelingen, serena des bij feestelijke gebeurtenissen en concerten. We kunnen ons alleen nog maar afvragen: wat is een dorp zon der fanfare?? Het bestuur doet dan ook een laatste oproep aan alle mu ziekliefhebbers in Capelle, meldt u aan als lid, zodat Kunst na Arbeid volgend jaar haar 50-jarig bestaan kan vieren en Capelle een muziek korps kan blijven behouden. DE SNELLE SCHAATS Voor de supportersvereniging De Snelle Schaats werd j.l. vrijdagavond in zaal P. Pruijssers een lezing ge houden over de schaatssport door de trainer van de KNSB, de heer Ne- derveen uit Rotterdam. De heer Ne- derveen ging diep in op de vragen die hem werden gesteld. Het is de leden wel duidelijk geworden, dat de training van een schaatsrijder zeer zwaar is. Omtrent Hans van Beex was de heer Nederveen zeer tevreden. Volgens hem traint Hans goed en doet hij alles om te gaan behoren tot de grote rijders. Hij raadde de sup portersvereniging aan om Hans een training te laten volgen in het buiten land. Het bestuur had Inzeil op het oog. De heer Nederveen achtte de baan in Inzeil zeker geschikt om er varing op te doen voor de sprint, om dat deze baan zeer snel is. Maar het liefst zag hij, dat Hans, indien de geldmiddelen der vereniging dit toe laten, in Noorwegen gaat trainen. In Farness is een pracht ijsbaan en wat meer zegt, de grote Noorse rijders, zoals Guttormsen e.a. vangen de Ne derlanders op. Zij krijgen van hen al le medewerking om te trainen en men zorgt er tevens voor, dat zij ook kun nen deelnemen aan schaatswedstrij den. Zou het mogelijk om nog een drietal andere jonge rijders mede te nemen, dan komen de kosten natuur lijk lager te liggen. De heer Neder veen zegde toe, dat hij contact zal op nemen met enkele jonge rijders. Gaat men dan tesamen naar Noorwegen, dan staat men niet alleen. Een ver blijf in Noorwegén van 2 tot 3 weken is wel nodig. En na de aldaar opge dane ervaring zal men dit over moe ten brengen op de praktijk. Voorts aéhtte de heer Nederveen het nood zakelijk Hans eenmaal per 2 maan den te laten onderzoeken door een deskundige sportarts, en eenmaal per week een massage. Voor dit laatste zegde de heer Van der Wiel, erkend masseur, zijn medewerking toe. De heer Van der Wiel zal met de Bredase sportarts Van Opstal contact opne men voor het twee maandelijks on derzoek. De voorzitter der vereniging de heer Kommers, dankte de heer Ne derveen voor zijn komst naar Capelle en voor zijn interessante inleiding. VOORBEREIDING 25-JARIG ARTS JUBILEUM DR. GERLACH De voorbereidende werkzaamheden inzake het 25-jarig arts jubileum van Dr. N. L. Gerlach hebben thans een vastere vorm aangenomen. Het comi té is thans samengesteld en hierin hébben zitting de navolgende perso nen: mevr. van Bruchem-de Groot, Vrijhoeve; mevr. Kuijsten-de Bruin, Sprang en mevr. Maris-Kerst, Capel le, alsmede de heren C. v. d. Broek, Waspik; v. Campen, Loon op Zand- BILJARTPROGRAMMA GROOT VLIJMEN Het programma voor de Biljart wedstrijden van Groot Vlijmen zijn deze week als volgt: Klasse A: 't Centrum't Hoekje; Avantia ONA; DVSDe Muntel; Onsenoort DPL; Luk. RaakDe Knoeiers; DSS-BVV; DOS—De Missers. BILJARTUITSLAGEN De uitslagen van de derde ronde in de biljartcompetitie Nieuykuyk, Vlijmen, Haarsteeg zijn: Klasse A: 't HoekjeONA, 10't Centrum De Muntel, 100; AvantiaDPL, 64; D.V.S.De Knoeiers, 82; Onsenoort—BW, 82; DSSDe Missers, 46. Klasse B: De Muntel 3—DPL, 8—4, De Muntel 2—'t Cen trum 2, 48, DPL 2Avantia 2, 8-4; De Knoeiers 2DVS 2, 48; BW 2 Onsenoort 2, 48; De Missers 2, 39 WIELRENNEN Prestaties van de Zwaluwleden 1969 Met trots kunnen we dit seizoen van de prestaties melding maken van de Zwaluwleden. Men kan te rug zien op succesvol seizoen. Bij dé Nieuwelingen wist P. Kuys maar liefst 32 keren in de prijzen te rijden. Met vijf overwin. ningen namelijk in Den Dung en, Ter Winsele, Ulvenhout, Ode Ton- j ge en Liempde spant hij de kroon in de Vlijmense club. Club kampioen werd C. v. Heivoort. Hij wist 22 maal in de prijzen te rij den, vooral zijn overwinning bij het Brabantse Kampioenschap was een. groot succes. B. Libregts, dit dit sei zoen pas van start ging behaalde 13 prijzen met 3 overwinningen in Bu- del, Schoot en Valkenswaard. M. Verboord ook dit jaar voor het eerst gestart met achtprijzen maar een mooie overwinning in de Ron de van Esch. B. Alosery trof het niet gunstig dat hij in militaire dienst moest maar reed nog zevenmaal in de prijzen. BLIKSEMAKTIE MENSEN IN NOOD Zaterdag werd er in Vlijmen, Nieuwkuyk, Vliedberg en Haar steeg een Bliksemaktie gehouden voor „Mensen in nood".Er werden huis aan 'huis goederen verzameld. Volgens de eerste gegevens kan de ze aktie geslaagd genoemd worden. KNOTWILGEND AM Na enkele bijeenkomsten van Prins carnaval en gevolg en enkele carnavalsgroepen werden het pro gramma vastgesteld. Op de eerste plaats de carnavalsschlager 1970. De datum voor het elf-elf bal is op 15 nov. Wie zal de mooie trofee van Piet v. Oyen in de wacht slepen, in 1969 waren het de Parels. Naast de trofee worden nog enkele prijzen beschik baar gesteld om de animo te vergro- i ten. Er is een prijs voor de groep of in dividueel die de schlager het 'best en meest origineel presenteert en de groep die het 'best gecostumeerd te voorschijn komt;De jury zal door de deelnemers zelf"worden gekozen. De bedoeling is de optocht 1970 dit jaar verder uit te breiden met deel nemers uit Nieuwkuyk, Vliedberg en Haarsteeg. Men zal de hoofdprijs in de eerste categorie praalwagens brengen op 500, Waf betreft de groepswedstrijden wil men ook een verandering aan brengen, dit jaar zal men deze tot vijf terug brengen. Hierover, worden nog nadere be sprekingen gehouden. Voor bejaar den, zieken en kinderen wordt ook weer met carnaval 1970 grote aan dacht besteed. Ook het lustrumjaar van Hupino de elfde heeft de volle aandacht. Aan de realisering van 't nieuwe complex is het Wit-Gele Kruis en instanties dank verschuldigd voor de financiële medewerking die werd ondervonden. De burgerzin bleek enkele jaren geleden goed voor een recette van 5000 voor de nieuw bouw. Van de provinciale overheid ontving men een bedrag van niet minder dan 15 mille. Van het kin derpostzegelfonds ontving men een bedrag van 7500 en de plaatselijke verenigingen offreerden een bedrag van 800. Met al dit-medeleven slaagde het Wit-Gele Kruis er in om tot het ri ante wijkgebouw te komen. Thans is het Wit-Gele Kruis een bloeiende vereniging, zegt ere-voorzitter A. v. Beurden. Er wordt veel gebruik van het nieuwe gebouw gemaakt. Mo menteel wordt het wijkgebouw nog voor de bestaande diensten van het Wit-Gele Kruis gebruikt, maar is 't niet uitgesloten dat de activiteiten en evenementen in dit pand in de toekomst worden uitgebreid, aldus de 72-jarige oud-voorzitter v. Beur den, die er verder nog niet over wil uitweiden wat de verdere plannen zijn. Kaatsheuvel; C. v. Hcoren, Waspik, H. Kommers, L. Poldervaart en H. Stein, Capelle. Dit comité zal de voorbereiding ter 'hand nemen van de geldinzameling bij de patiënten. Wij hébben reeds vernomen, dat men deze week zal beginnen met deze geldin zameling. Omtrent de besteding van het op te halen bedrag alsmede het jubileum zelf, zal het comité zich nog nader beraden. Via dit blad zal men op de hoogte worden gehouden over de plannen van het comité. VOORLICHTING Voor grondgebruikers in de com plexen '65, '67 en '68 wordt op vrij dag 24 oktober 's middags om half twee in café „De Ster" in Nieuw kuyk een voorlichtingsmiddag ge houden. Daar zullen genoemde mensen informatie krijgen over het uit te voeren werk, de tijdsplanning en alles wat met deze uitvoering sa menhangt. Deskundigen van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst Cultuur-technische dienst en Gran ting N.V. zullen er uitleg komen geven. GARCIA MORENO-GREOP KREEG NIEUWE HOPMAN Zaterdagmiddag werd de heer Van Mierlo alhier door de assistent- districtscommissaris,, de heer Ver schuren, tot hopman van de Garcia Morenn Verkennersgroep in Nieuw kuyk geïnstalleerd. De heer van Mierlo neemt de plaats in van hop man Van de Wiel, die wegens druk ke werkzaamheden afscheid neemt. Hopman Van Mierlo installeerde vervolgens op zijn beurt de heer Van Veghel tot vaandrig. Aan akela Van Mierlo en vaandrig Monsma werd ten slotte het ere-insigne uit gereikt. ONDEROFFICIER MET MILITAIRE EER BEGRAVEN De 35-jarige onderofficier N. Wal raven wonende op de Vliedberg al hier en gelegerd in de Pontonniers kazerne te Keizersveer is vrijdag morgen met militaire eer in Nieuw kuyk ten grave gedragen. De gehuwde beroepsmilitair is na een langdurende ziekte overleden. Bij de begrafenis waren plm 300 personen aanwezig onder wie zijn naaste familie en hoge legerfunctio- narissen en militairen. BOUW 16 W.W. WONINGEN IN PLAN NIEUWKUYK Er zullen 16 wonigen wet wonin gen in het nieuwe uitbreidingsplan nieuwkuyk-O'ost worden gebouwd. Dit is daarmee het eerste project dat daar wordt gerealiseerd. Op 12 juni besloot men financiële mede werking te verlenen aan de Stich ting Woningbouw voor de bouw van 7 woningen wet woningen op de Vliedberg alhier. Nadien werd er een aanvullend contigent van 8 wo ningen ontyangen. Op de Vliedberg was voor het complex van 15 wo ningen echter geen geschikte ruim te te vinden. In het dit jaar bouw rijp gemaakte plan NieuWkuyk- Oost had men dat echter wel. Na melijk een perceel grond voor de bouw van 16 woningen wet wonin gen. Van Volkshuisvesting kreeg men dan ook een contigent extra zodat he4- perceel ineens kan wor den afgerond.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3