waaLwij kse en lAnqstRAAtse coimant Zeven Brabantse schoenfabrieken presenteerden samen zomercollectie UW 0SS1HN BUREN Regionale bijeenkomst in W. v. Oranjecollege - Waalwijk Aantrekkelijk seizoenprogramma van Culturele kring - Vlijmen UW HBIIiG De interieurbouwers werken over Nog even geduld SAMENWERKING OP BREED TERREIN J' V een werkelijk modern kostuum voor betaalbare prijs AIGEMENE KERKVERGADERING N.H.-KERK mm&mmwm frits w vandeR ven van <~YYljier[o Show in De Efteling kreeg aandacht van gemeentebesturen Modieus schoeisel Meer samenwerking Drogisterij Parfumerie Stationsstraat 63 Waalwijk landpasfa Meetnet luchtver ontreiniging in Rijnmondgebied E li kt Bonn gaat praten met Warschau Bijeenkomst in Waalwijk voor soldaten in spé DONDERDAGAVOND 23 OKTOBER 1969 92e JAARGANG No. 85. van het Zuióen Uitgever Waalwijkschè Stoomdrukkerij Antoon Tieler. Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Zeven bekende Brabantse schoenfabrieken hebben deze maand op verschillende plaatsen in Nederland gezamenlijk hun voor- jaars- en zomercollectie 1970 getoond. Deze week werd deze mini-expo sitie gehouden in het restaurant van De Efteling in Kaatsheuvel, jDe be langstelling voor de shows was grootniet alleen van de zijde van de win keliers 'en inkooporganisaties maar ook van collega-fabrikanten en be drijfsdeskundigen. Men ziet in deze gezamenlijke show namelijk meer dan alleen een expositie van schoenen. Een diepere achtergrond geeft de nau we samenwerking tussen deze zeven - familie - bedrijven. De verkoopshow kreeg maandag middag de aandacht van het voltallige college van b. en w. van de gemeen ten Waalwijk, Loon op Zand-Kaats- heuvel en Oisterwijk. De vroede va deren gaven op deze wijze blijk vol doende geloof in de moderne schoen industrie te bezitten. Ook van de zij de van de Kamer van Koophandel was men geïnteresseerd in het resul taat van dit eerste optreden naar bui ten van Jimmy Joy (kinderschoenen) Léön Pare (dames- en meisjesschoe nen), Berkelmans (herenschoenen), Btenzo (sport- en vrije-tijdschoeisel), Cristall (luxe damesschoenen), Tro- ked (dames- en meisjesschoenen en tassen) en Tee-Vee (vrijetijdschoei- sel). „Het is beslist niet onze bedoeling een grote collectie schoenen zomaar op de tafels te brengen. Door zelf kritiek en samenpraat moeten we ge zamenlijk tot een niveau komen dat er uitspringt. Waarom zou de Neder landse schoen op mödisch gebied niet kunnen concurreren tegen het buiten landse produkt?" vraagt de heer Louis Schuwer zich af. Hij wijst er op dat in de collectie van de zeven heel sterk het element mode naar vo ren komt. De invloeden van Dusseldorf en Flo rence zijn er in vinden. De collecties zijn veel sterker dan hetgene er op de Sohoenexpo die in september in Utrecht is gehouden te zien was. Op deze beurs is met name uit het buitenland veel kritiek geweest. „Behoefte aan samenwerking hebben we allemaal. Samen moeten we nu trachten een gezinspakket te brengen dat modisch op Europees niveau ligt. Hoewel deze zeven bedrijven al en kele maanden samenwerken is deze verkoopshow het eerste optreden naar buiten", aldus de heer Schu wer, mede-direkteur van Jimmy Joy- Waalwijk. Op de ^how viel duidelijk te be luisteren dat men naar een meer mo- dieuse Nederlandse schoen streeft. De fabricage van modieuse schoenen is steeds in handen geweest van en kele kleine Nederlandse bedrijven, die geen grote afzetmarkt hebben. In veel Nederlandse collecties ont breekt het element mode. Met modi eus schoeisel is te concurreren; niet met die standaard-dingen die overal en vaak zeer goedkoop worden ver vaardigd. Nu er overal goede model len te koop zijn, kan de Nederland,2 fabrikant ook modieuse schoenen ma ken", vindt de heer Schuwer. De heer Boelen, verkoop-direkteur van Léon Pare, Kaatsheuvel vertelde dat men wel aan uitbreiding van deze groep-van-zeven denkt. „Veel fami lie-bedrijven hebben geen grote toe komst. Door samenwerking kan ech ter veel worden opgevangen. Ik twij fel er niet aan of er komen nog wel meer van deze samenwerkings-groe pen. Het gaat namelijk niet alleen om het gezamenlijk brengen van een ver koopshow. We doen ook aan bedrijf s- vergelijking en trachten gezamenlijk technische problemen op te lossen." Behalve deze nieuw gevormde groep-van zeven bestaat er al enkele jaren een inkoopgroep waarin deel nemen de bedrijven Lourijssen, Don gen, Durea, Drunen, Mannaerts, Til burg, Troked, Waalwijk, Cristall, Waalwijk en Jimmy Joy, Waalwijk. De laatste drie bedrijven maken dus ook deel uit van de groep-van-zeven. Dat de bedrijven van Lourijssen, Mannaerts en Durea hiervan geen Om op tijd klaar te komen, wordt er tot 's avonds laat geschaafd, getimmerd en geplakt om zeker de 30ste oktober te kunnen openen. x Zij doen hun uiterste best, zodat U straks in een sfeervolle omgeving Uw inkopen kunt doen. deel uitmaken ligt in het feit dat hun verkoojibelangen anders liggen. De groep-van-zeven denkt ook aan gezamenlijke deelname aan buiten landse beursen. Ook de export heeft de aandadht. Nu heeft immers ieder j bedrijf een vaak kostbare exportaf deling. Ook de verkoopshows die be halve in De Efteling te Kaatsheuvel ook in Geleen, Amsterdam, Rotter dam, Assen en Arnhem zijn gehou den hebben goede resultaten afge worpen. Er is, in tegenstelling tot bv. de beurs in Utrecht waar de win kelier zich alleen komt oriënteren, veel gekocht. De zeven bedrijven hebben ook nieuwe klanten kunnen noteren. „Volgend jaar zullen we nog wat dichter naar de mensen toegaan. Wellicht wordt het een show in iede re provincie. De winkeliers waren erg enthousiast over dit nieuwe verkoop systeem. De vertegenwoordiger met de koffer zal in de toekomst zo goed als overbodig raken. Zijn taak ligt op de shows waar de winkelier rustig een keus kan doen uit een zeer grote collectie gevarieerd schoeisel. Het aanbod dat we alle zeven brengen is bepalend voor het succes", aldus de heer Boelen. De meningen over het Schoenen centrum Nederland, dat in de nieuwe gebouwen van de Jaarbeurs te EEN ONEINDIGE KEUS IN ALLE MATEN KERKSTRAAT - OOSTERHOUT i Utrecht wordt gevestigd, zijn erg ver deeld, Jimmy Joy bijvoorbeeld ge looft er nog niet in. Léon Pare daar entegen gaat het de eerst komende jaren ook op deze wijze proberen. De toekomst zal moeten uitwijzen of dit Schoenencentrum een haalbare kaart is. Alle zeven bedrijven hech ten echter nog meer waarde aan de hotel-exposities" die deze maand hun waarde hebben bewezen. Behoud van Uw tanden Het gemeentebestuur van Waalwijk bezocht maandagmiddag de show van zeven Brabantse schoenfabrieken. Links op de foto: de vroede vaderen bekijken de heren-schoenencollectie van Berkelmans, Oisterwijk. Rechts: Een mannequin van Troked, Waalwijk showt twee nieuwe modellen. (van onze verslaggever) WAALWIJK- De Nederlandse Hervormde Kerk staat voor een gi gantische operatie. Van november 1969 tot en met Pinksteren 1970 wordt de Algemene Kerkvergade ring gehouden; een nieuwe vorm van inspraak waaraan iedereen die zich tot de Hervormde Kerk rekent, kan meedoen. Om iedereen in de ge legenheid te stellen zijn of haar me ning te uiten worden er regionale bijeenkomsten gehouden. In deze regionale bijeenkomst zal de agenda voor de Algemene Kerk vergadering worden samengesteld. Daar zal grondig worden gepraat over alle zaken die aan de orde moéten komen, mét een argumenta tie waarop men meent dat hierover moet worden gesproken. Aan de hand van al die gesprekken en het schriftelijk binnengekomen materi aal wordt de definitieve agenda voor de Algemene Kerkvergadering vastgesteld. De definintieve agenda, dus het hele complex van vraagstukken die worden ingediend, zal in januari en februari 1970 worden bediscussi eerd in plaatselijke bijeenkomsten. De bedoeling is dat in alle hervorm de gemeenten, of groepen van ge meenten, deze bijeenkomsten wor den gehouden. Uiteindelijk zal al dit materiaal, voorzover in het lande lijke aspecten heeft, worden ge reedgemaakt voor de discussie in de landelijke slotzitting op 16, 17, en 18 mei 197o in Driebergen. Voor de gemeenten in de classis Heusden vindt de regionale bijeen komst plaats op dinsdag 11 novem ber om 8 uur 's-avonds in de mu ziekzaal van het Willem van Oran je College te Waalwijk. Als voorzit ter fungeert de heer C. P. van den Hoven, Grotestraat 22a te Waalwijk. Voor inlichtingen kan men zich tot hem wenden (tel. 2691) of tot de secretaris de heer H. Boer te Heus den (tel. 04162-168). Belast met de voorbereiding van de algemene kerkvergadering in Brabant en Lim burg is domine H. Bennekers Vrijt hof 23 te Hilvarenbeek, tel. 04255- 1222. (van onze verslaggever) VLIJMEN- De Culturele Kring Vlijmen heeft deze week het pro gramma voor het komende seizoen uitgebracht. Het programma omvat zes evenementen in de gemeente Vlijmen (voor de leden van de C. K. gratis toegankelijk) daarnaast j krijgt ieder lid f 2,- reduktie op vier voorstellingen in de Stadsschouw burg te Den Bosch. De evenementen zijn verdeeld over de aula van Ab dij Marienkroon, patronaat te Nieuwkuyk en bejaardensoos te Vlijmen. Geopend wordt op 26 oktober met „Potasch en Perlemoer" van Johan Kaart en Johan Boskamp in de schouwburg te Den Bosch. Op 12 november brengt de toneelgroep Proloog het stuk „Jeugdproces" van Manuel van Loggem. Het wordt ge speeld in de aula van de Abdij Ma rienkroon. De plaatselijke harmoni- ën verzorgen op 14 december een concert in het patronaat van Nieuw kuyk. Op 2 januari kan men geniet en van „Der Bettelstudent" van het operagezelschap Forum in de Bos sche Schouwburg. In het patronaat te Nieuwkuyk is er op 9 januari een filmvoorstelling, „Samen uit samen thuis" met o.a. Louis de Funés, Bourvil en Terry Thoams. Op 13 oktober verzorgen Pater J. Buys en de heer A. van der Lee een lezing over „De prehistorie en de vroegste historie van Vlijmen. Dat gebeurt in de bejaardensoos in Vlijmen.Toneelliefhebbe|r|s kunnen op 4 maart in Den* Bosch genieten van de Haagse Comedie. De tweede filmvoorstelling is nu Verontreiniging van lucht, water en bodem is inherent aan de techno logische ontwikkelingen. De bestrij ding ervan brengt kosten mee, die te beschouwen zijn als een uitvloei sel van de welvaartsverhoging. De ze kosten zijn de prijs, die wij voor de stijgende welvaart moeten beta len. In toenemende mate zullen wij worden geconfronteerd met de vraag of wij daartoe bereid zijn. Dat was ongeveer wat staatssec- cretaris dr. R. J. H. Kruisinga van sociale zaken en volksgezondheid steld, bij de ingebruikstelling van het waarschuwingsmeetnet dat het openbare lichaam Rijnmond in zijn centrale meld- en regelkamer voor luchtverontreiniging en geluidshin der heeft laten installeren. Dit meetnet is een wereldprimeur en het kan later opgenomen worden in een landelijk net. Door middel van dit net zal het mogelijk zijn de luchtverontreini ging in het Rijnmondgebied voort durend te controleren en wanneer deze luchtverontreiniging ergens boven een bepaalde norm dreigt te komen, worden de in dit gebied werkende fabrieken en industriën gealarmeerd, waarbij zij dadelijk elke werkzaamheid zullen staken die uchtverontreiniging in de hand werkt. g VANAF f-mj HERTOGENBO in Marienkroon op maart. Vertoond wordt „De spullebaas" van Ingmar J Bergman. Op 14 april speelt „Fo. rum" de opera Puccini in de Bos- sche schouwburg. Het programma j wordt op 24 april besloten in Abdij Marienkroon. De Rederijkerskamer „Moyses 'Bosch" brengt dan het blijspel Epidicus. Men kan zich als lid opgeven bij de plaatselijke Boer enleenbank of bij de afdeling bevol king van het gemeentehuis te Vlij men. ■Qxcluaieve cllerenkleding WAALWIJK De nieuwe Westduitse regering (socialisten met liberalen, onder leiding van de nieuwe Bondskanse lier Willy Brandt) is voornemens zo snel mogelijk kontakt op te ne men met Warschau om een aantal belangrijke zaken te bespreken en te regelen. Dit plan leefde reeds lang bij de socialisten en nu zij zelf de rege ringsleiding uitoefenen is de moge lijkheid daartoe gekomen. Mede aanleiding hiertoe was ove rigens de uitlating van de Poolse minister van Buitenlandse Zaken, Stefan Jedrychowski, in een inter- vieuw voor de Westduitse televisie, waarin hij zei:„De Poolse regering is zonder beperkingen bereid met de nieuwe Westduitse regering te spre ken over alle tussen de Bondsrepu bliek en Polen bestaande kwesties." Het eerste kontakt tussen de nieu we regering in Bonn en de Polen zal waarschijnlijk plaatsvinden tij dens het bezoek, dat een groote Poolse handelsdelegatie binnenkort aan de Bondsrepubliek zal brengen. WAALWIJK, In de Gecroonde Leersse te waalwijk wordt dinsdag 4 november een bijeenkomst gehouden, waarop toekomstige dienstplichtigen alle mogelijke informaties kunnen krijgen over studie, voortzetting vak opleiding, bijzonder verlof, oogstver- lof, kostwinnersvergoeding, vergoe ding gehuwden-ongehuwden etc. De bijeenkomst, die cm acht uur 'begint is georganiseerd door de r.-k. stichting Geestelijke verzorging in sa menwerking met de Stichting Natio naal Katholiek Thuisfront te Waal wijk. De vergadering is met name bedoeld voor jonge mannen, die een dezer da gen een oproep of een waarschuw- ingsoproep voor de militaire dienst thuis gestuurd krijgen. Geachte raadsleden van Sprang-Capelle, Langs deze weg willen wij U dank zeggen voor Uw wijs besluit in de raadsvergadering van 26 september 1969 inzake het door de Heer Kuis ingediende voorstel de horeca be drijven tot 1 uur open te laten zijn. Gaarne zou ik hen die voor stem den de raad geven ga eens een paar jaar naast een dergelijke zaak wo nen. Als de heer Kuis zo graag tot 1 uur open is waarom gaat hij zijn geluk dan niet in een gemeente be proeven waar zoiets wel mag. Hij deed verstandiger de zaak 's morgens wat vroeger te openen. Hij schrijft dat hij veel schade heeft aan Zidewinde. Heeft hij er dan nooit voordeel van? Heeft hij van de kantine op de sportvelden geen schade? Hij wist toch dat Zidewin de daar gebouwd zou worden. En dan nog dit: is café het Bruggetje altijd wel op uur en tijd dicht? He,t ware te wensen. U dank zeggend voor de geboden plaatsruimte, Buurtbewoners van café: 't Brugge tje.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5