Sprang-Capelle WAALWIJK Vlijmense Boys boekte mooi succes bij Best Vooruit: 1-2 Nederlaag voor hockey team „Waalwijk" bij Cadetten: 1-0 Sterk Wit Zwart klopt in bekerwedstrijd De Zwerver „Kunst en Kracht" uit Waalwijk werd ongeslagen kampioen Waalwijkse jeugdschaker Nico v, d. Water goed op dreef in toernooi Capelle ÜHDWC moest eer aan Ons Vsos Baten 0-1 DE ECHO VAN HET, ZUIDEN VAN MAANDAG 27 OKTOBER 1969 GEMEENTERAADS VERGADERING St. Nicoiaasbal bi] RWB Druneii Ook verlies voor dames bij SVIEP Deelnemers Pax- Christi-tocht in Waalwijk Politie neemt plak. materiaal van Waalwijkse KWJ. ers in beslag Wijziging bij brie venbussen „Waal- wijk-stad" Waalwijk „MOEDERS VOOR MOEDERS" A.s. vrijdagavond zal de gemeente raad om half acht 's avonds ten ge meentehuize in een openbare verga dering bijeenkomen ter behandeling van de onderstaande agenda: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Wijziging van de Bouwverorde ning; 5. Wijziging van de Algemene Poli tieverordening gemeente Sprang-Ca pelle 6. Verlenen van garantie als bedoeld in art. 63 van de woningwet; 7. Vaststelling van een algemeen be sluit tot bet aangaan van kasgeld leningen voor een periode van drie maanden; 8. Vaststelling van het bedrag van de gedurende het jaar 1970 in rekening courant bij de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten te 's-Graven- hage maximaal op te nemen gelden; 9. Aangaan van 'n rekening-coufant- overeenkomst met de Stichting dorps huis Sprang-Capelle; 10. Aangaan van een rekening-cou rant-overeenkomst met de Stichting voor de ontwikkeling van de tuin bouw in de gemeenten 's-Gravenmoer Waspik en Sprang-Capelle; 11. Beschikbaarstelling van een kre diet voor het aanbrengen van centrale verwarming in de woning Hoofd straat 48. 12. Aanbieding begroting grondbe drijf en gemeentebegroting, beide voor het dienstjaar 1970 en benoe ming van onderzoek voor deze be grotingen. 13. Wijziging gemeentebegroting voor het dienstjaar 1969; 14 Mededelingen; 15. Rondvraag; 16. Sluiting. SPREEKBEURT Op uitnodiging van de vrouwenver eniging van de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidholl.dijk zal a.s. donderdag 30 oktober 's avonds om half acht in een kerkdienst voorgaan Ds. E. F. Vergunst uit Capelle aan de IJssel. BAZAR "PRO PATRIA" De bazar die j.l. vrijdagavond en za terdag in het culturele centrum Zi- dewinde werd gehouden door Gym nastiekvereniging Pro Patria heeft veel belangstelling getrokken en kan als zodanig als geslaagd worden ge noemd. De opening vond vrijdag avond om 7 uur plaats, waarbij de voorzitter van de gymnastiekvereni ging Pro Patria de heer J. Volkers een welkomstwoord sprak tot de toen reeds vele aanwezigen, waarbij hij in het bijzonder welkom heette burge meester M. van Prooijen, de heren wethouders Jac. Vos en F. Minnaard en gemeentesecretaris A. Zonneveld. Deze bazar, aldus de voorzitter, is ge organiseerd om de vereniging meer financiële armslag te geven en hij hooopte dat dit verwezenlijkt zou worden. Hierna verkreeg burgemees ter v. Prooijen het woord om deze bazar officieel te openen. De burgemeester zei dat het gemeen tebestuur gaarne gekomen was om bij de opening op deze avond aanwe zig te zijn, omdat het zo belangwek kend is voor deze bloeiende vereni ging, dat men ook financieel aan zijn verplichtingen kan voldoen. Door de sport kan men tot ontplooi ing komen van het menselijk karak ter. Het is voor jongeren, maar ook voor ouderen, een mooie vrijetijds besteding. Het gemeentebestuur is blij en dankbaar dat dit alles nu in de sporthal kan plaatsvinden. Voor dit alles is echter veel geld nodig en daarom spreek ik de hoop uit dat de ze bazaravonden mogen slagen. De voorzitter van Pro Patria bracht hier na dank aan de burgemeester en het gehele college van b. en w. voor de spontane medewerking. RIKAVOND De supportersvereniging van SSC houdt a.s. vrijdagavond 31 oktober, om 8 uur in café Kuijs aan het Brug getje een rik-avond. Zoals steeds heeft het bestuur weer voor leuke prijzen gezorgd. TRAINING HERVAT Onze plaatselijke schaatsfavoriet H. van Beek heeft deze week de schaats- training op de ijsbanen van Amster dam en Deventer hervat. KUNST NA ARBEID In de donderdagavond gehouden le denvergadering van de muziekvereni ging Kunst na Arbeid is besloten de vereniging niet op te heffen. Men zal trachten een dirigent aan te trek ken en met het kleine aantal getrou wen toch weer de repetities te her vatten. Het is voor de vereniging te hopen, dat zidh alsnog leden opgeven en dat enkele leden die nu voor het lidmaatschap hebben bedankt zich nu nog zullen bedenken om Kunst na Arbeid mede helpen te behouden voor onze gemeente. Zaterdag 1 november om 8 uur wordt weer de traditionele bal avond ten bate van het St. Nico- laasfeest voor de RWB-pupillen gehouden. Er is weer een enorme verloting met veel mooie prijzen aan verbonden. Ook dit jaar doet het jeugdbestuur weer een beroep op de grote RWB- familie om het batig saldo zo' groot mogelijk te doen zijn, om zo de steeds groter wordende pupillenaf- deling een onvergetelijk St. Nico- laasfeest te bezorgen. Er is voor pittige dansmuziek ge zorgd en iedereen die de RWB-pu pillen een warm hart toedraagt is zaterdag in café Hoevenaar om 8 uur welkom. GOUDEN BRUILOFT Hedenavond om half negen is er in Hotel Royal de tweede vergade ring voor de gouden bruiloft van 't echtpaar Keetels-Russen. ELSHOUT FC ELSHOUT De pupillen van FC Elshout heb ben zondag in «Vlijmen gewonnen van de koplopers met 20. Vanaf morgen is in Drunen in het sportpark trainen voor de senioren van FC Elshout en wel elke dins dagavond om 8 uur. Vrijdagavond heeft de gymnas tiekvereniging Kunst en Kracht '19 uit Waalwijk ook haar laatste wed strijd in de jeugdcompetitie van de kring 's-Hertogenbosch in een over winning over de hele linie omgezet. Ditmaal was het OWS uit Waalwijk dat het in de verschillende afdelin gen tegen de jongens en meisjes van K. en K. moest afleggen, al lie pen de krachten ditmaal niet zover uiteen. In totaal behaalden de afdelingen van K. en K. 1148,6 pt, tegenover OWS 1117, 1 pt., een verschil van slechts 31,5 punt. Door deze laatste overwinnig zijn alle afdelingen van K. en K. die aan deze competitiewedstrijden hebben deelgenomen ongeslagen kampioen geworden van de afdeling Den Bosch, d.w.z. dat zowel de meisjes aspiranten en meisjesjunioren als de jongens-aspiranten en jongens junioren al hun uit- en thuiswed strijden gewonnen hebben. Onge twijfeld een prachtige bekroning van de successenreeks in de laatste jaren, toen de meisjes reeds meer malen het kampioenschap in de wacht sleepten, maar de jongens nog een bescheidener rol moesten spe len. Gelukkig zijn nu ook de jon gensafdelingen door hun leider de heer A. v. d. Wiel op een peil ge bracht dat zij al hun tegenstanders de baas bleven. In december volgen nu nog de wel zwaardere wedstrijden tegen de kampioenen van de kringen Nij megen en Tilburg maar als met de zelfde toewijding als tot nu toe ge traind wordt kunnen ook die wed-' strijden met vertrouwen tegemoet worden gezien. In elk geval vormt het behaalde ongeslagen kampioen-, schap in alle afdelingen voor K. en K. een prachtige afsluiting van het gouden jubileumjaar 1969. Vlijmense Boys slaagde er in de puntjes mee naar Vlijmen te bren gen. Vanaf de aftrap waren de Boys het eerst in de aanval. Best kwam ook enkele malen voor het Boys- doel, maar zonder gevaarlijk te zijn. Het duurde niet lang of de Boys hadden succes. Frans v. d. Wiel kreeg de bal goed aangespeelyd en maakte geen fout; 01. Even later bij een Vlijmen-aanval raakte v. Overdijk gewond bij een botsing en werd vervangen door Vermeulen. Na enkele goede aanvallen van B. Vooruit, die niet meer dan een cor ner opleverde, kwamen de Boys an dermaal in het offensief, maar de Best Vooruit-verdediging hield stand en zo kwam dan de rust met 01 in het voordeel van Vlijmen. Na rust kwam Best Vooruit sterk >o opzetten en de Boys werden in de verdediging gedrongen, maar een verre trap van achterspeler van de Boys kwam bij invaller Vermeulen, die vrij voor doel kwam en scoorde; 0—2. Best Vooruit ging vanaf de af trap meteen weer in de aanval en de Boys-verdediging kreeg handen vol werk. Met moeite wist Vlijmen deze druk te weerstaan. Maar dan kwam er een mooie aanval van Best en de midvoor schoot keurig in; 12. Dit gaf Best Vooruit moed en aanval op aanval werd ondernomen. De Boys-verdediging hield echter stand en het was vooral doelamn v. Engelen die enkele malen keurig redde. Met Best Vooruit in de aan val kwam het einde van deze span nende wedstrijd en de Boys bleven in de running. Het eerste herenelftal van de KMIIC Waalwijk is er niet in ge slaagd de Cadetten de eerste neder laag toe te brengen. De officieren in gpé toonden over en zeer homogeen elftal te beschikken en brachten de Waalwijkers een zeer kleine maar uiterst belangrijke nederlaag toe. Toch heeft het er lange tijd niet naar uitgezien dat de score nega tief voor Waalwijk zou uitvallen. Gedurende een grote periode had men zelfs het initiatief en was vak kundig .ingrijpen van de Bredase In de voorronde van het toernooi om de KNVB-beker, presteerde W.- Zwart het zaterdag de westelijke 2e klasser De Zwerver (derde op de ranglijst) met 21 te verslaan. De rood-zwarte ploeg uit Kinderdijk, die nagenoeg op vole sterkte in het veld kwam (alleen keeper De Jong en halfspeler Keesmaat ontbraken) verkeek zich volkomen op het tech nisch en tactisch knap spelende W.- Zwart. De toeschouwers hebben tot de laatste minuut genieten van een boeiend en op hoog peil staand duel waarin de thuisclub geen moment de mindere was van de hooggeklas- seerde ploeg uit Kinderdijk. Aan voerder Hans Smidt en zijn clubge noten hadden de grootste moeite met de acties van de Sprang-Capel- lenaren. Al kort na fiet begin speel de G. Dorresteijn zich prachtig door de defensie van De Zwerver, maar keeper Dodema keerde zijn schot op fraaie wijze. Wat later hadden de rood-zwarten geluk toen 'n cen ter van A. v. Beek de paal trof. Aan de andere kant kwam De Zwerver enkele keren gevaarlijk voor 't doel van Wit-Zwart met schoten van Lodder, Roodnat en Bihary. In de 40e minuut resulteerde een keurige aanval van Wit-Zwart in een tref fer van de mee opgekomen mid denveldspeler Ad Rosenbrand; 1—0. De Zwerver herstelde zich en had kor na de rust met een hard schot van Lodder succes; 11. Van dat moment af trachtte De Zwerver met de geroutineerde Slagboom op de linksbuitenplaats Wit-Zwart terug te drijven, maar dat lukte niet. De thuisclub bleef prachtig partij geven en nam snel opnieuw de leiding, nu met een hoog inge schoten bal van A. v. Beek; 21. Wit Zwart vooral op het mid denveld sterk ving daarna be kwaam de tegenstoten van de te genstander op. Ook in de laatste fa- ze van de strijd waren de kundig opgebouwde aanvallen van Wit-Zw. gevaarlijk. achterhoede nodig om erger te voor komen. In de eerste helft kwamen beide ploegen tot een treffer, die wegéns sticks werden afgekeurd. Ook na de rust was Waalwijk mees tentijds op de helft van de oranje- zwarten, maar de aanvallen waren meestal te langdurig en te symplis- tisch voor de uitstekende Bredase achterhoede. Het fatale moment kwam ongeveer 10 min. voor tijd, toen de Cadetten een strafcorner mochten nemen. De ingepushte bal werd door een Waalwijker van rich ting veranderd en verdween boven in de hoek, onbereikbaar voor de Waalwijkse keeper. Het slotoffen- sief dat volgde was te kort om nog een gelijkspel te behalen. Door dezè nederlaag is Waalwijk weer uit de kopgroep gestoten en alleen een overwinning op leider Warande kan nog perspectief openen op de titel. Vanaf het begin ontwikeklde zich een stevige partij hockey waarbij beide elftallen gelijk opgingen. j MEP was technisch iets beter, Waal wijk fanatieker. De beide sterke achterhoeds konden de aanvallen goed afslaan en doelpunten bleven voor rust uit. Na de thee een heftig aanvallend MEP en al na enkele minuten kon de midvoor de bal subliem in het Waalwijkse doel schieten. 10. De Boxtelse dames bleven goed aan- len en de Waalwijkse achterhoede met de goed spelende keepster Con- ny Snels aan het hoofd moest alle zeilen bijzetten om erger te voorko men. Maar na 2o minuten keerden de kansen en ging Waalwijk ten aanval. Diverse strafcorners werden genomen maar de gelijkmaker bleef uit. Een verdiende zege voor MEP dat technisch sterker was dan de Waalwijkers. FILIAAL AMRO-BANK IN WAALWIJK-ZUID De Amro-bank wil een bankfiliaal vestigen in Waalwijk-zuid. Na bestu dering van diverse mogelijkheden is het gemeentebestuur samen met de direktie van de Amro-bank van me ning dat een bankfiliaal op de krui sing Tweede Zeine/Dr. Ringerstraat de meest aanvaardbare oplossing biedt. Er zal een perceel grond van 593 m2 worden verkocht voor de to tale prijs van 53.400, - COMMISSIE ONDERZOEK- BEGROTING Donderdagavond moet tijdens de raadsvergadering een commissie be noemd worden, die de begroting '70 gaat onderzoeken. In de vorige com missie hadden zitting de heren P. Brouwer, A. Dercksen, L. P. Louwer- se, A. G. Meijs en C. A. van Mos selveld. VERPLEEGSTERS GESLAAGD De volgende leerling-verpleegsters van het St. Nicolaasziekenhuis in Waalwijk slaagden dezer dagen voor het 'Witte Kruis' ziekenverpleging A de dames Riny Pullens, José Pullens, Wil van Delft, Joop Rommers, Truus Geurts, Ria Brok, Marie-Louise Ja cobs, Resi Brekelmans, Gedule Cop- pens, Ria Verkooyen, Corrie v. Hui ten en zuster D. Aalders, alsmede de heer André Straathof. VERGADERING CARNAVALSCOMITE De voorbereidingen voor carnaval 1970 zijn weer begonnen in Waal wijk. De eerste vergadering van het carnavalscomité Waalwijk is weer achter de rug. Op die vergadering is besloten om weer het kindercarnaval op touw te zetten, het kindercarnaval dat vorig jaar goed geslaagd is en trouwens ook het carnavalsfestijn in zijn totaliteit. Voor het kindercarna val zullen weer een aantal acties ko men. Het staat bovendien al vast, dat voor het carnaval voor de ouderen 'n autoralley zal worden gehouden. Bij het carnavalscomité zijn op het ogen blik ale acht de carnavalsverenigin gen aangesloten, waarvan de leden 'n gratis filmavond aan de jeugd heb ben aangeboden. Besloten is verder, dat de installatie van Prins Carnaval 1970 zal plaatshebben zaterdagavond 8 november in Bar Kakatoe. BILJARTEN VAN DEN BRANDT A.s. dinsdag zal er weer gebiljart worden door de BV Van den Brandt uit Waalwijk, die met twee teams deelneemt aan het Nederlandse karm pioensdhap driebanden voor clubs. De beide teams van Van den Brandt doen het töt nu toe voortreffelijk. Het eerste team ontmoet dinsdag in de zaak van Henny de Ruyter De Derde Band uil Soest met als kopman J. v. Essen. Het tweede team van Van den Brandt speelt a.s. donderdag uit te gen Jonker Frans. AGENDA Woensdag kwart voor acht repetitie dameskoor en om half tien repetitie mannenkoor in de bovenzaal van De Twee Kolommen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: halsketting; beurs met sleutel; damesbril; 2 bankbiljetten; grijze jas en een zijden shawl. Verloren: portemonnee met inhoud; ketting met hanger; grijs jongensjack gouden armband; rode kinderporte monnee met inh.; doublé armbandje; groen jack; donkerbruine dames- handsdhoen; zwarte diplomatentas m. inh.; verzekeringsplaatje; leesboek van de bibliotheek; lichtgroene da- mesparapluie; verzekeringsplaatje 2x herenbril; bruine damesportemonnee met kih.; verzekeringsplaatje; geruite tas; doublé damespolshorloge; zwarte damesportemonnee; gouden tientje; koperen ketting met parels. WSC JEUGTOTO 6e week, eindigende op 25 oktober. Totale inzet 1324,30. Ie prijs Vertegenwoordiger Bezo Ak kerstraat 68, Tilburg, die heeft ge raden 1324,30. Hij ontvangt nu 'n bedrag van 198,65. 2e prijs J. Kneep'kens Kasteellaan 27 Waalwijk, geraden 1324,25. Hij ontvangt een bedrag van ,132,43. 3e prijs H. Goosens, Huygenstraat 80, Kaatsheuvel; Chr. Bosch, Toren straat, Sprang; Deken P. Maessen, Grotestraat 285, A. Schouwenaar, Venkelstraat 45, Waalwijk; L. v. d. Velden, v. Salm-Salmstraat 9, Loon op Zand; A. Oversteeg, Raadhuis- str. 113, Sprang-Capelle; R. Swaag- man, Parklaan 35, Vlijmen; H. Po ters, Irenestraat 14, Kaatsheuvel. Zij hébben een bedrag geraden van resp. 1324,20 of 1324,40. Zij ontvan gen ieder 8,27. Eventuele reclames vóór woensdag avond 19.00 uur (29 okt. a.s.) bij de heer H. Mandjes, Da Costastraat 12, Waalwijk. Prijzen kunnen worden af gehaald na woensdagavond a.s. 8 uur aan bovenstaand adres. Een groep van 265 jongelui werd donderdagmiddag in de nabijheid van Elshout gedropt om vandaar af de eerste kilometers in de richting van Waalwijk te gaan afleggen. Het wa ren de deelnemers aan de Pax Christi- tochtDe eerste contacten werden ge legd en als eerste halteplaats fun geerde de huishoudschool te Waal wijk, waar de koffie werd gedronken. Daarna was er opnieuw kennismaken maar nu met gastgezinnen, die de routiers voor de eerste nacht onder dak zouden verschaffen. De avond werd verder doorgebracht in de aula van het Dr. Mollercollege, waar door middel van gedichten en zang 'n bij drage werd geleverd tof het onderlin ge samenzijn. Door hoofdaalmoezenier C. Neger- horn werden de deelnemers aan de tocht toegesproken. Ook aanwezig waren de route-ouders de heer en mevrouw J. Willems-Huyg uit Rot terdam, die tesamen met de hoofd aalmoezenier de staf vormen. Na het ontbijt van vrijdagmorgen in de huis houdschool begon de eigenlijke tocht die voor de deelnemers uit de rich ting Waalwijk leidde via Nieuwkuyk, waar de tweede nacht overnacht werd naar Den Bosch, waar zondagmorgen het verzamelpunt was in een van de Brabanthallen. Hier was een eucha ristieviering met Mgr. J. Bluyssen 't hoogtepunt en tevens de afsluiting van de Pax Ghristi-tocht van dit jaar. In deze thuiswedstrijd is RKDVC er niet in geslaagd de punten in Drunen te houden. Het was van beide zijden een goed gespeelde wedstrijd, die het aanzien ten volle waard was. Voor rust was het een sterker RKDVC dat echter niet tot de juiste afwerking van de goed op gezette aanvallen kon komen. Schoten gingen over of naast. Na rust kwam Ons Vios sterk opzetten en kon de thuisclub niet tot de l hoogte van de eerstp speelhelft ko men. Na ongeveer een kwartier in de tweede helft kreeg Ons Vios 'n vrije trap te nemen wegens hands; deze werd snel genomen en de Dru- nense achterhoede werd verrast; 01. Hierna zette RKDVC alles op de aanval. Succes bleef echter uit, mede dank zij prima werk van de Ons Vios-keeper. Gezien de verhou ding in het veld, had RKDVC wel een gelijk spel verdiend. De wedstrijd Concordia SVD 2 RKDVC 2 ging niet door, daar de scheidsrechter wegens ziekte niet was opgekomen. WAALWIJK In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn door de Waalwijkse gemeentepolitie 3 ion gens aangehouden wegens het aan plakken van pamfletten betreffend» de levensvatbaarheid van „artikel 12" van de Arbeidswet. Op het politiebureau werd tegen de jongelui proces-verbaal op» maakt. De attributen werden in be- slag genomen, waarvoor ze eenont vangst bewijs kregen waarop om vermeld stond „ontvangen uit han den van- 75 plakkaten, alsmede emmertje, plaksel en borstel". Na de bekeuringen mochten de jongens weer naar huis. De politia toonde overigens wel begrip voor de actie en zal daarom verzachtende om- standigheden aanvoeren. De plakka ten werden alleen op diverse punten in het centrum van Waalwijk m geplakt. p' (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De PTT in Wai- wijk heeft enkele weken geleden aan de gevel van het hoofdbureau aan ie Grotestraat in Waalwijk enkele rode brievenbussen aangebracht, die be stemd waren voor het posten van cor respondentie 'overige bestemmingen' Deze maatregel heeft voor wat ie bussen 'Waalwijk-stad' betreft niet aan het beoogde doel beantwoord. Een en ander moet volgens de heer Bockstael, direkteur van het PTT- kantoor in Waalwijk worden toege schreven aan de onvoldoende capaci teit van de brievenbussen. Deze bus sen Waalwijk-stad raakten nogal snel vol, waardoor de veiligheid van de poststukken niet meer verzekerd was. In verband hiermee zijn de bussen n- middels verwijderd. De nu weer in de kantoorbus te pos ten correspondentie blijft evenwel wel opgenomen in het Centrale Bus- lichtingssysteem. Onlangs publiceer den wij een artikel over dit nieuwe systeem. De in dit artikel opgenomen aanbeveling met betrekking tot adres sering van de lokale po-st blijft on verminderd van kracht. Men moet dus duidelijk vermelden Waalwijken niet bijv. T/p, E/V, Stad. De in de dorpen rondom Waalwijk bijgeplaatste brievenbussen, zoals ie Elshout, Drunen, Sprang-Capelle en Waspik blijven 'hangen. In die plaat sen verandefdt er dus niets. RIKCONCOURS DE VROLIJKE HOEF A.sl vrijdag 31 oktober organiseert de carnavalsvereniging De Vrolijke Hoef een rikconcours met diverse mooie prijzen. Ie prijs 25,-. Aan vang half negen in café 't Hoefijzer, Grotestraat 34, Waalwijk. In de herfstvakantie werd door 24 jongelui uit het district Tilburg, waartoe o.a. ook Waalwijk en Don gen behoren, deelgenomen aan een tweedaags toernooi, met als inzet 't jeugdkampioenschap van de kring Tilburg. De deelnemers konden, op grond van hun speelsterkte, in schrijven in de eerste of in de twee de klasse. Helaas was de belangstelling van uit Waalwijk uiterst gering, hoewel toch de middelbare scholen in een circulaire op de hoogte waren ge bracht. Toch heeft de Waalwijkse vertegenwoordiging, die uit niet meer dan 2 spelers bestond, zijn duidelijke stempel op het tournooi gedrukt. De winnaars van de poules waren: Poule A: H. Vermeer, Tilburg; Pou le B: Richard Waeterschoodt, Waal wijk; Poule C: R. de Milliano, Uden- hout. Vooral de Milliano en Wae terschoodt wonnen hun poules over tuigend (3 punten uit 3 partijen). Vermeer had voor zijn poule-over winning een beslissingspartij tegen Hempelman nodig. De deelnemers in de tweede klas se waren ingedeeld in 2 poules van 6 spelers. In een van deze poules wist de Waalwijker Nico van de Water een derde plaats te behalen met de goede score van 3 punten uit 5 partijen. Gezien de leeftijd in vergelijking met die van zijn tegen standers een fraaie prestatie, die goede verwachtingen geeft voor de toekomst. Aansluitend aan het toernooi werd reeds de eerste finalepartij R. Wae- terschoodt-R. de Milliano gespeeld. De jeugdige Waalwijker won in een degelijke positionele partij, waarin hij in de variant, welke Euwe on langs in Blade tegen Flohr op het bord bracht een nieuwtje lanceerde. Hierdoor heeft Waeterschoodt in de finalegroep ongetwijfeld de beste papieren. Toch zal hij er goed aan doen zijn tegenstanders niet te on derschatten, want ook het spelpeil van zijn mede-finalisten is verras send hoog. Maandag wordt te Til burg de tweede finalepartij gespeeld waarin Waeterschoodt dan met zwart tegen eVrmeer speelt. Het behalen van het jeugdkampi oenschap van het district Tilburg geeft recht op deelname aan het Brabants jeugdkampioenschap. STICHTING PROTESTANTSE CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan gen Besoyensestraat 3, geopend op donderdag van 7.15 - 8 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 Jeugdbiblitheek: Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30 uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u, Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u. Vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 u. Zaterdag 10.00-12.30 13.00-15.00 u, Protestantse Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging „De Langstraat" Maatschappelijk werker M. J. van Westen. Bureau: in „Hervormd Jeugdcentrum" te Sprang, tel. 04167-2703. Spreekuren: dage lijks van 9-10 uur. KATHOLIEK MAATSCHAPPELIJK CENTRUM Grotestraat 244a, Waalwijk, tel. 2882 Spreekuren op het bureau: dagelijks van 9 - 10; alsmede maan dagavond 6-7; dinsdagmiddag 2 -3; vrijdgmiddag 2-3. Bovendien spreekuur in de verschil lende wijken: Loeffstraat 54 achterom: woensdag morgen 9-10- Kleuterschoool Hummeloord, tel. 4588, Mr. Sprenger van Eijkstraat: maandagavond 6.30 - 7.30. Bernadetteschool, Burg. Verwiel- straat 2a, tel. 3544: woensdagmiddag 2-3. Pastoor Kuijperstraat, Alb. Thijni straat, tel. 3414: dinsdagmiddags 2 - 3. van Organon Oss. Hef contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haan- van Helvoirt, le Zeine 22, tel. 4™

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 6