Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten huldigde vrijdag twee jubilarissen I Disco-bar-dancing De Put uniek trefcentrum in Waalwijk „Trim u Fit" wandeltocht zaterdag in Sprang-Capeile Biljarten district Waalwijk KAATSHEUVEL FRE-MEDAILLE in zilver voor j. koolen, die 40-JARIG dienstjubileum vierde. 1111 li BURG. J. TEIJSSEN OPENDE VRIJDAG NIEUWE ZAAK 1e Lustrumshow in Kaatsheuvel van vogelvereniging „De Sijs Personeel indeling Opnieuw verlies v©@r White Boys DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 OKTOBER 1969 7 Fr. van Huiten vierde zilveren dienstjubileum De Echo Onderscheiding Waterpolo WVZ-ZYV scoorden niet Disco Badminton Flying SchuttSe-team— Waalwijk De beide jubilarissen tijdens de huldiging; v.l.n.r mevr. v. Huiten, de zilveren jubilaris Fr. v. Huiten, de heer en mevr. Tielen, de 40-jarige jubilaris J. Kooien en mevr. Kooien. ST. NICOLAASAKTIE MIDDENSTAND Hoewel we nog steeds genieten van een onvergetelijke nazomer, worden in Kaatsheuvel door de winkeliers reeds de eerste voorbereidingen ge troffen in verband met bet naderende St. Nicolaasfeest en menigeen zal zich misschien nu reeds het hoofd pijnigen over de vraag welk geschenk het ditmaal vcor hem of haar worden moet. Wanneer er onder deze laat- sten zijn met bepaalde hobby's, o.a. doe-betnzelvers, dan zal de keuze aanmerkelijk vereenvoudigd worden door vrijdag 31 oktober 's middags om 2 uur en zaterdag daarop om 4 uur een bezoek brengen aan een de monstratie met een ruime collectie doe-het-zelf-machines in de hobby shop van de heer Frans Beekmans in de Marktstraat 18, waarvan op 7 en 8 november een herhaling wordt ge geven. Deze demonstratie wordt ge geven in samenwerking met het Doe- het-zelver-houthandel Hubo uit de Jan de Rooijstraat, die aanwezig zal zijn met een groot sortiment hcut en een uitgebreide collectie handenar beid. DESK-JEUGDFOTO De vijfde week van de DESK-jeugd- toto werd een bedrag ingelegd van 1774,10. De eerste .prijs was dit maal voor J. Cieraad, Dr. Kuijper- (Van onze verslaggever) dat een massaal bezoek dit zal be- WAALWIJK - Wie het "uitgaans- vestigen' (Van onze verslaggever WAALWIJK - Vrijdag was het feest bij de Waalwijksche Stoomdruk kerij Antoon Tielen, uitgeefster van De Echo van het Zuiden. Toen werd namelijk het heugelijke feit herdacht dat de heren J. Kooien en Fr. van Huiten resp 40 en 25 jaar aan het bedrijf verbonden waren. 1 ijdens een feestelijke bijeenkomst in Hotel De Twee Kolommen werden de beide jubilarissen door direktie en personeel gehuldigd. Burgemeester J. Teijs- sen, die de jubileumviering bijwoonde, reikte aan de heer Kooien de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit. Het voltallig personeel van de Waal wijksche Stoomdrukkerij en van De Echo van het Zuiden was in de bo venzaal van De Twee Kolommen bij een om de beide jubilarissen te hul digen. Na een welkomstwoord van de heer P. Gons was 't direkteur/mede firmant A. Tielen die de heren Koo ien en Van Huiten voor het voetlicht plaatste. "We zijn weer eens bijeen om jubilea te vieren. Dat weer, wijst er op dat we al meer jubilea gevierd hebben, een bewijs dat het personeel het bij onze drukkerij naar de zin heeft". "Het jaar 1929, toen gij Jan Kooien bij ons in dienst trad, was het begin i van een niet al te beste tijd. We ston- j den toen voor wat we nu noemen, de crisisjaren. En toen die tijd met zijn nasleep voorbij was, kwamen de moeilijke oorlogsjaren, waarin onder- j meer De Echo van het Zuiden niet meer kon verschijnen. In die moei lijke tijd bent gij gaan samengroeien met bet bedrijf. Juist toen begon te blijken hoeveel gij voor het bedrijf overhad". De heer Tielen wees er ook op dat Jan Kooien veel leerlingen als ma- cbinezetter heeft opgeleid. "Steeds stond gij voor het bedrijf klaar. De samenwerking met de collega's was prettig. Voor dit alles onze hartelijke j dank", aldus de heer Tielen, die ver volgens de schijnwerper op de tweede feesteling richtte, de heer Fr. v. Hui- ten die zijn 25-jarig dienstjubileum vierde. "Frans van Huiten is in 1944 als boekdrukker in dienst getreden. Eind oktober 1944 werd Waalwijk bevrijd en mochten we weer vrij denken. Dat betekende vrij drukken en ook De Edho kwam weer fier te voorschijn. In die jaren moest er veel gedrukt worden. Daar hadden we enthousias te en vakbekwame drukkers voor no dig. Jij bleek de juiste man op de juiste plaats. Jij bent iemand die in prettige samenwerking behulpzaam is. Daarom Frans, dank voor alles wat je in de afgelopen 25 jaar voor ons bedrijf hebt gedaan", aldus de heer Tielen, die zich vervolgens tot de heide jubilarissen richtte. Hij overhandigde beiden het getuig schrift van de Nederlandse Maat schappij voor Handel en Nijverheid. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij de heer Kooien een staande schemerlamp aan, terwijl de heer v. Huiten een radio kreeg aangeboden. Mevrouw Tielen-Majoie verraste de echtgenotes van de jubilarissen op 'n fraaie boeket bloemen. Burgemeester J. Teijssen zei uit de toespraak van direkteur Tielen be grepen te hebben dat de heer v. Hui ten in de afgelopen 25 jaar veel voor het bedrijf heeft betekend. "Als een vakbekwaam persoon bent u haast niet meer weg te denken. Ik grijp dan ook graag deze gelegenheid aan u en uw echtgenote met dit zilveren dienstjubileum te complimenteren Sprekend tot de heer Kooien zei de burgemeester: "De direktie heeft er vandaag behoefte aan u met hulde te omkransen. Tereoht, want gedurende leven" in Waalwijk induikt, heeft veel mogelijkheden. Sinds vrijdag is daar weer een nieuwe gelegenheid bijgekomen. Toen werd namelijk dis cobar dancing De Put geopend. De zaak is ondergebracht in het voorma lige café Van Helvoirt aan de Put straat. Burgemeester J. Teijssen ver richtte vrijdagmiddag de officiële opening. Waalwijks eerste burger die vergezeld was van wethouder C. van den Hoven uitte zijn bewondering voor de renovering. "Ik had voor het betreden van deze ruimte dit niet durven en kunnen ver wachten, omdat ik veronderstelde dat een en ander zou zijn veranderd maar u heeft een gloednieuwe ruimte ge schapen, geannonceerd onder de naam De Put. Er heerst hier 'n sfeer die noodt tot bezoek van vele jonge ren. Ik spreek mijn respect uit voer uw durf om een zo belangrijke in vestering van allure te presenteren' zei de burgemeester, zich daarbij spe ciaal richtend tot de heer J. Seegers maai voui j. ^iciaau, - - - laan 30, Waalwijk, die 1774,12 ge- directeur van Karrebar N.V. te Den Burgemeester J. Teijssen speldt de heer Kooien de ere-medaille op. 40 jaar heeft u het bedrijf met veel talent gediend". "De conclusie ligt dan ook voor de hand dat u een van de pijlers bent, waarop het bedrijf de afgelopen 40 jaar heeft gesteund. Uw taak als chef van de machine-zetterij en hoofd van de advertentie-afdeling van De Echo brengt veel verantwoordelijkheid met zich meer. U heeft het blad De Echo van het Zuiden, een krant die voor de streek van grote waarde is, zien groeien. Uw werk heeft u eerst vele jaren onder leiding van de immer vi tale Jan Tielen uitgevoerd, later on der de huidige direkteur A. Tielen". "Tussen 1929 en 1969 ligt een perio de van grote technische ontwikkeling en vooruitgang. Dat u heden ten da ge Chef van de machinezetterij bent, bewijst dat u met deze evolutie bent meegegroeid. Dat siert u aldus de burgemeester, die de heer Kooien vervolgens meedeelde dat hem de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau was toege kend. Een applaus van de aanwezi gen onderstreepte dit bewijs van waardering. Bedrijfsleider E. Bergmans roemde eveneens de werkwijze en collegaliteit van de beide jubilarissen. Hij herin nerde er aan dat de heer v. Hulten behalve zijn werk aan de pers ook zorg draagt voor de inkt-aanvulling e.d. De heer Kooien noemde hij een kunstenaar aan de zetmachine. Hij roemde de wijze waarop de heer Koo ien de leerling-zetters op een zeer düidelijke wijze de kennis van de ma chines overbrengt. De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer B. van Delft, haalde een aantal herinneringen op uit de afgelopen 40 jaar. Hij had uitgere kend dat er in die periode 4160 Echo's waren verschenen. Die Echo's zijn voor een belangrijk deel gezet door de heer Kooien en gedrukt door de heer v. Hulten. Beiden noemde hij pijlers van het bedrijf. Namens de personeelsvereniging bood hij de heer Kooien Oen drie-armige zilveren kan delaar, alsmede een televisietafel aan. De heer v. Hulten werd verrast met een tafelkleed. De echtgenotes van de jubilarissen kregen een doos bonbons aangeboden. Na het officiële gedeel te bleef het personeel nog geruime tijd gezellig bijeen om dit dubbel-ju- bileum te vieren, waarna de heer J. Kooien, ook namens de heer v. Flui ten, een dankwoord sprak. raden had, hetgeen hem een bedrag van 354,82 opleverde. A. van Don gen, Vaartweg 38a, 's-Gravenmoer werd de gelukkige winnaar van de 2e prijs, 177,41, met zijn prognose van 1774,20. De prijzen moeten worden afgehaald op maandag 3 no vember tussen half acht en acht uur 's avonds bij Th. Soeterbonk, Park straat 11, onder overlegging van de controlestrook. Bosch. "U mag verwachten dat velen hier een prettig home zullen vinden. Aan de inventaris van Horecabedrij ven is weer iets belangrijks toege voegd, terwijl u tevens een belangrij ke bijdrage hebt geleverd aan de vrije tijdsbesteding". Burgemeester Teijs sen sprak de hoop uit, dat de disco bar en dancing velen zullen trekken, waarmede dan voorzien wordt in een maatschappelijke behoefte. "Ik hoop, In samenwerking met een aantal or ganen en tal van organisaties wordt king komen voor het Trim-speldje. Daarvoor dient men dan binnen drie gullen en LUI UUIl o/gimwnin'u •-<-/ w- door de Ned. Sportfederatie de zgn. j maanden e envier tochten te hebben De vogelvereniging De Sijs Ie Kaats heuvel houd van vrijdag 31 oktober tot en met zondag 2 november weer haar jaarlijkse vogelshow in de grote zaal van de Gildenbond. Deze vereni ging, die in haar vijfjarig bestaan al vele prachtige aktiviteiten heeft ont- plooidgaat van haar eerste lustrum tentoonstelling iets zeer bijzonders maken, die alle voorgaande zal over treffen. Naast de bekende kleur- en postuurkanaries (350 st.), tropen, parkieten en bastaarden (200 st.) zal dit jaar voor het eerst na het in wer king treden van de Vogelwet 1936 eigen kweek wildzang te bewonderen zijn. De Hoge Raad heeft namelijk bij ar rest bepaald, dat deze eigenkweek wildvogels moeten worden beschouwd als pluimvee, dat men tot zijn nut of liefhebberij houdt. Dit alleen al maakt een bezoek aan de Gildenbond dubbel en dik de moeite waard. Op de grote toneelruimte, die bij de ze shows altijd benut werd voor het inrichten van een volière, zal men dit maal iets anders aantreffen dan vo gels. Op dit podium zal namelijk een tiental bakken met vele soorten tro pische vissen aanwezig zijn, eigen dom van de Waalwijkse aquarium vereniging 'Paramecium waarvan le den aanwezig zijn om belangstellen den hierover voor te lichten. De Sijs wil ook bij de schooljeugd in teresse kweken voor de natuur en voor vogels in het bijzonder. De ten toonstelling zal daartoe worden op geluisterd met een 500-tal tekenin gen van leerlingen der hoogste klas sen van alle lagere scholen te Kaats heuvel, waarvan de best geslaagden door De Sijs met een aantrekkelijke prijs worden gehonoreerd. Deze kin deren worden op de eerste dag in de gelegenheid gesteld in klasverband de tentoonstelling te bezoeken, waar bij leden van het bestuur de nodige uitleg zullen geven. Tevens zullen dan de prijswinnaars van de teken wedstrijd worden bekend gemaakt. Mits de ouders dit goedkeuren, kan men zich tijdens de show opgeven als jeugdlid. Tijdens de tentoonstelling, die vrijdagavond van acht tot tien, zaterdag en zondag van 's morgens 10 tot 's avonds 10 uur te bezichtigen is en door burgemeester L. van Erp van Loon op Zand officieel zal wor den geopend, wordt tevens een loterij gëhouden, waarvan de baten bestemd zijn voor de aanschaf van een ge leidehond. De Duitse mark is gerevalueerd. Met 9.29 procent. Men zal dus voor de mark voortaan ongeveer 1 gul den moeten betalen. Nederland zal deze opwaardering niet volgen. Ook in België overweegt men reva luatie. Er dreigt in het westen van ons land een tekort aan drinkwater. Trim-aktie georganiseerd. De bedoe ling van de Trim-aktie is om zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid te stellen om op de één of andere wij ze aan sport deel te nemen. Trimmen betekent bijsturen en de lichamelijke conditie der mensen moet regelmatig bijgestuurd worden en daarom wordt door de Ned. Sportfederatie onder 't motto "Trim U Fit" de nationale Trim-aktie georganiseerd. Men kan op verschillende manieren gaan trimmen, zowel individueel als in clubverband. Individueel door b.v. lopend naar het werk te gaan en de auto thuis te laten, of dagelijks wat lichte gymnastiekoefeningen doen Men kan oOk b.v. met kennissen of buurtgenoten Trim-clubjes vormen en enkele malen per week iets gaan on dernemen, b.v. een volleybaluurtje, huisvrouwen gymnastiek, een bosloop etc. Een van de vele mogelijkheden om aan deze Trim-aktie deel te ne men is de deelname aan de wandel tochten. Onze plaatselijke wandel- sportvereniging Er op Uit heeft aan deze Trim-aktie haar medewerking toegezegd en daardoor zullen de win- j terserie-wandeltochten in dit winter seizoen in het teken staan van Trim U Fit. De eerste wandeltocht wordt zater dag a.s. gehouden waarvoor gestart wordt vanuit café W. Kuis, Raad huisstraat, tussen half elf en half 2. De inschrijfprijs voor deze tochten zijn 75 cent per persoon per tocht. De af standen waaruit men kan kiezen zijn plm. 7, 14 en 21 kilometer. Als iemand in eenzelfde plaats aan min stens vier tochten heeft deelgenomen ontvangt men daarvoor een herinne ring. Als men op verschillende plaat pen aan deze tochten heeft deelgeno men kan men daarnaast in aanmer- deelgenomen. Behalve in Sprang- Capelle worden de Trim-wandeltooh- ten ook georganiseerd in Breda, Hil- varenbeek, Deurne, Eindhoven en in Den Bosch. Zaterdag j.l. moest WZV aantreden voor haar tweede competitiewed strijd. De tegenstander was het be- sist niet zwakke team van ZYV uit Den Bosch. Beide teams hadden de eerste wedstrijd met ruime cijfers gewonnen. WZV nam dan ook geen risico en opereerde de eerste helft vanuit een versterkte achterhoede. Hoofdrollen hierin speelden de kee per M. van Bracht en de backs G. Snels en L. de Leyer. Zij slaagden erin het sterk aanvallend ZYV van doelpunten af te houden. Met de stand 00 ging de rust in. Na de rust viel het accent niet meer zo zwaar op de verdediging en wer_ de meerdere fraaie aanvallen opge zet. Ten koste van een tweetal straf- punten konden de tegenstanders onschadelijk worden gemaakt (bij 3 strafpunten mag een viermeterworp genomen worden). Tegen het einde van de strijd begon WZV vermoeid te geraken maar konden toch met succes de 00 stand handhaven. Een mooi resultaat tegen een te genstander die het gehele jaar de beschikking heeft over een zwem bad. In Breda zijn op een dag 3 per sonen bij het oversteken van de door aanrijdingen gedood. In Suriname is de partij van Pengel verslagen en heeft de Cre oolse gewonnen. Dat betekent voor Nederland, dat voorlopig wel niet meer over afscheiding zal worden gesproken. De eigenaar van De Put, de heer J. Seegers, verwacht dat zijn nieuwe zaak in Waalwijk en wijde omgeving in een bdhoefte voorziet. Mede door populaire prijzen aan te houden moet De Put een trefcentrum worden voor jong en oud. De 'heer Seegers heeft voor een bijzonder aantrekkelijk in terieur gezorgd. De Put heeft drie bars; de 'stalbar in het voorste ge deelte, de Put-bar - een ronde bar in de vorm van een waterput - en 'n intieme bar "onder de hooizoider In de hele zaal zijn veel attributen ge bruikt die men ook op een boerderij vindt. Tussen de bars is een dansvloertje. De discobar wordt iedere maand door een bekende d.j. bemand. In novem ber wordt dat Josje van de Ven, be kend van Radio Luxemburg. Het af gelopen weekeinde verleenden de disc-jockey's van Radio Veronica me dewerking. Er is momenteel 'n pla- ienvoorraad van 200 singles en 60 LP's. Binnen drie maanden moeten er in totaal zo'n 1000 grammofoonpla ten in De Put zijn. De Put is dagelijks geopend van 12 uur tot 's nachts 1 uur; in het week einde is de zaal tot 's nachts 2 uur geopend. Op de woensdagavonden wofdt er een speciale "lotto-dans avond" gehouden. Bedrijfsleider in De Put is de heer F. van der Eerden, voormalig hofmeester bij de KLM. Samen met 9 personeelsleden runt hij de nieuwe dancing. Hoewel in De Put iedereen welkom is worden er wel Put-sleutelhangers ingevoerd waarop altijd toegang wordt verleend. De "Karrebar" N.V. heeft met De Put het aantal zaken weer uitgebreid. Momenteel worden de volgende b-rs beheerd. De Put in de Putstraat, De Pomp in de Stationsstraat, beiden in Waalwijk; De Karrebar en het Ke gelcentrum in Den Bosch, waar ook een bar-café aan de Graafseweg op komst is, terwijl in Eindhoven 'n zeer exclusieve koffie- en snackbar wordt ingericht in de Vrijstraat als onder deel van een te bouwen boetiek, deze laatste zaak in nauwe samenwerking met de nieuwe bontzaak van de firma Frits v. d. Ven. Tot aan de rust kon White Boys zich in Breda bij SAB staande hou den, zodat heide ploegen hij een 0—0 stand voor het eerst de kleed kamer opzochten. De tweede helft was duidelijk voor SAB, dat met 3 doelpunten van haar tegenstander wegliep. Rechtsachter Piet v. Esch kon wegens een blessure de wed strijd niet uitspelen. Bij een onge lukkig spelmoment raakte zijn bo venarm uit de kom. Hij moest zich in het ziekenhuis laten behandelen. De scheidsrechter verwees 'n speler van SAB naar de kleedkamer, om dat hij B. v. d. Velden een por uit deelde, nadat deze hem letterlijk op de hielen had gezeten. Tot grote verbazing van het White Boys team liet de scheidsrechter zich vervol gens overreden ook v. d. Velden van het terrein te verwijderen. Van zijn kant was van wangedrag ech ter beslist geen sprake. White Boys 2 verloor met 21 van Waspik 3. Het 3e team moest met 63 zijn meerdere erkennen in RWB 6. Afgelopen maandag werden de wedstrijden in het district Waalwijk voortgezet. In de C J klasse behaal de B. van Cromvoirt van BSV een prachtige glotserie van 197, zijn ge middelde van 23.12 kadre was te hoog voor J. van Helvoirt van HBS die toch nog met 10.75 speelde. De spanning in C 2 blijft er in, kop loper Centraal maakte geen fout en wist met 81 van OOG 2 te win nen. BSV 2, die de 2e plaats in neemt moest toch nog een punt af geven, zij wonnen met 72 van KOT E 1. A. Verkooyen wist zijn partij tegen H. Pelders van BVO met een moy. van 4,24 royaal te winnen. In de klasse C 3 speelde Faro van HMS efen beste partij, met een moy. van 4-24. In C 4 waren het de spe lers v. d. Wiel en van Munster van BSV 3 die bijzonder op dreef waren resp. met een moy. van 3.18 en 2.72 overtroffen zij zichzelf. In C 4B wist koploper N.T. 2 en O.V. 3 met 90' te winnen. Haver- hals van HMS 2 speelde een moy. van 2.38. De uitslagen zijn: C 1: HBS 1—BSV 1 2—7, 't Vosje— OOG 1 5—4. ,C 2: BVO 1—NV 2 4—5, BSV 2—KOT E 1 72, Centraal 1OOG 1 81, O G 2—KOT W 1 7—2. C 3: KQT E 2—'t Vosje 2 2—7, KOT W 2 —HMS 1 2—7, Keesje 1—OV 1 2—7. C 4 a: KOT E 3—HBS 2 7—2, KOT W 3— BSV 3 45, OG 3de Schuur 1 7—2, Centraal 2—O V 2 2—7, N T 1 —O V 4 4—5. C 4 b: HMS 2—KOT E 4 7—2, HBS 3— KNA 2 5—4, 't Vosje 3—KOT W 4 7—2, NT 2—BVO 3 9—0, O V 3— Keesje 2 90. Afgelopen zondag zijn de door de FST georganiseerde junioren club- kampioenschappen gespeeld. Er is goed én sportief strijd geleverd. De finalepartij bij de heren tussen H. v d. Griendt en A. Kleingeld was wel een van de spannendste. H. v. d. Grien t won in twee games en werd daardoor voor de tweede maal kampioen bij de heren junioren. Bij, de dames versloeg mej. T. v. Delft in de finale mej. M. Klerkx en won daardoor de titel. De voorzitter van EST, de heer P. Emmers, reikte de prijzen uit. De uitslagen zijn: Dames A: 1 T. v. Delft, 2 M. Klerkx 3 R. v. Tuyl. Heren A: 1 H. v. d. Griendt, 2 A. Gleingeld, 3 L. v. d. Broek. Dames B: 1. G, Berkelmans, 2. M. Leytens, 3. M. v. Esch. Heren B: 1 W. v. Gorp, 2 A. van Well, 3. H. Vrinten. De uitslagen van de deze week gespeelde seniorenwedstrijden zijn: Poona 1—FST 3 5—7 Togo 2FST 2 3—9 FST 5Vliedberg 111

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7