De Echo van hei Zuiden betreffende lis-waalwijk en holland heating Raadsleden A. van Seters en P. Brouwers stellen opnieuw vragen Aktie-comité biedt vrijdag Pater v. Leijden opbrengst aan PROGNOSES van de clubs Burgemeester J, Teijssen opende drogisterij-parfumerie Van Oss-v. Buren Leerlingen van de sociale academie nodigen uit tot actie en reactie w.s.c. AANWINSl VOOR#STATIONSSTRAAT s.s.c. Meer inhoud Antwoord B. en W. Sprang-Capelle Capelle Onderzoek Drunen D.E.S.K. Wit Zwart H.N.C. DONDERDAGAVOND 30 OKTOBER 1969 92e JAARGANG No. 87 WAALWIJK Door de raadsle den A. J. van Seters - namens de Algemene Werknemerslijst - en P, Brouwer, zijn aan het college van b. en w. een aantal schriftelijke vra gen gesteld. 1 De heer Van Seters stelt de vol gende vraag: De heer Van den Ho ven heeft namens de gemeente zit ting in het bestuur van de Lagere Technische School voor Waalwijk en Omstreken. Uit persberichten is gebleken, dat op die school moei lijkheden zijn gerezen. De leraren zouden het niet eens zijn met be slissingen door de onlangs aange stelde directeur van de school. In de komende raadsvergadering zou den wij terzake nadere mededelin gen willen krijgen. 2. De heer Van Seeters stelt de volgende vraag: In de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zouden wij gaarne nadere medede lingen wiilen ontvangen over de moeilijkheden ontstaan over de bouw van een nieuwe fabriek door Holland Heating n.v. te Waalwijk. Volgens berichten in de plaatselij ke pers zouden al gedurende ruim een jaar onderhandelingen gevoerd zijn met de genoemde n.v. over fa ciliteiten ten aanzien van de grond prijs. Als de gemeente en Holland Heating n.v. niet tot overeenstem ming zouden komen, dan zou vol gens de plaatselijke pers een nieu we fabriek buiten Waalwijk geves tigd worden. 3. De heer Brouwer stelt de vol gende vragen: a. Is het juist, dat volgens een in de pers verschenen bericht, Hol land Heating n.v. ernstig overweegt zich elders te vestigen? b. Is het juist, dat genoemde n.v. niet voor een faciliteitenregeling in aanmerking zou kunnen komen, die t.a.-v. een ander bedrijf in Waalwijk in het verleden wel zou zijn toege past? c. Is het juist, dat de directeur gemeentewerken aan Holland Hea ting n.v. een aanbod heeft gedaan tot uitbreiding van het bedrijf van die n.v. op het terrein gelegen op de hoek Zanddonkweg-Prof. Van 't Hoffweg, en dat de genoemde n.v. zich daarmede in principe kon ver enigen? d. Zijn bereids al de nodige stap pen ondernomen tot afwikkeling van deze voor beide partijen zo be- 'angrijke zaak en zo ja, wat is daar van het resultaat? e. Waren burgemeester en wet houders niet, op de hoogte van het aanbod genoemd onder c. en zo ja, waarom is deze aangelegenheid dan nog een moeilijke zaak, daar toch de moeilijkheden van te voren wel in ogenschouw zullen zijn geno men? f. Oplossing van de onderhavige kwestie is van groot belang omdat nieuwe industrievestigingen, die va riatie brengen in het werkgelegen- heidspatroon in de gemeente, van bijzonder gewicht zijn. Ter beantwoording van deze vra gen delen b. en w. het volgende me de. 1. Op grond van het bepaalde in de Wet op het Voortgezet Onder wijs hebben de burgemeester en de heer Van den Hoven niet na mens de gemeente, maar op per soonlijke titel, zitting in het be stuur van de Lagere Technische School voor Waalwijk en Omstre ken. De gemeente heeft noch feite lijk, noch financieel enige binding met genoemde school. De kwestie waarover in persberichten werd ge sproken is een beleidszaak voor het bestuur van genoemde sohool. Wij zijn niet competent U daarom me- dededelingen te doen omtrent het geen aan de orde is geweest. Wij kunnen U overigens wel mededelen vernomen te hebben, dat de moei lijkheden, waarvan in de plaatselij ke pers gewag werd gemaakt, in middels zijn opgelost. 2 en 3. Het bedrijf van Holland Heating n.v. is een snelgroeiend be drijf. Dit bedrijf heeft in de nabije toekomst behoefte aan een belang rijke uitbreiding van zijn gebou wen. Deze uitbreidingen zijn niet meer te realiseren op het huidige terrein van de genoemde n.v., dat nagenoeg is volgebouwd. In goede verstandhouding met de directie van de n.v. Holland Heating wor den onderhandelingen gevoerd over enige mogelijkheden tot uitbreiding van de bestaande bedrijfsgebouwen op terreinen in de nabijheid van de bestaande fabriek. Wij achten het prematuur U thans, lopende de on derhandelingen, nader mededelin gen te doen. Zodra de onderhande lingen to resultaten hebben geleid lingen tot resultaten hebben geleid doen in de nodige voorstellen aan uw raad. Het tweede gedeelte van de huis- aan-huis verkoop van speculaas en loten is j.L zaterdag weer een groot succes geworden. Tussen half 10 en 12 uur reden toen door Waalwijk-Oost en een gedeelte van -Zuid weer zo'n 30 auto's met ruim 120 helpers en helpsters en be laden met speculaas. Dank zij het enthousiasme van alle medewerkers (sters) werden ruim 1300 pakken speculaas en circa 1400 loten verkocht. Vooral in de „oud- Baardwijkse'' gemeenschap, van waar pater van Leijden afkomstig is, was de afzet groot. 's Avonds draaide in het Gemeen schapshuis te Baardwijk - als sluit stuk van de akties - onder grote be langstelling het Rad van Avontuur. Daarbij vond rond half 12 onder riolitie-toezicht tevens de trekking plaats van de grote loterij. De uit slag hiervan vindt U in een adver tentie elders in dit blad. A.s. vrijdagavond wordt in café ,,'t Vosje" door het aktie-comité de net to-opbrengst aan pater Wim van Leijden aangeboden. Daarbij zijn, behalve de ouders van de missionaris, ook alle medewer kers en medewerksters van de blik- sem-aktie uitgenodigd, die pater van Leijden graag persoonlijk wil bedanken. De netto-opbrengst van de diverse akties zullen dan de volgende week in dit blad bekend gemaakt wor den. Aktie „Motor pater van Leijden" Het verloop van de bankrekening bij de Boerenleenbank te Waalwijk onder no. 1558-71-064 is als volgt: Stand 22 okt. 2613,71 N.N. 10,— N.N. 10,— N.N. 10,— N.N. 5,— Couwenbergh Klijngeld, Waalwijk 10, Lederfabr. L. Mombers, Waalwijk 20, A. de Louw, Baardwijk 100, Collectanten St. Clemenskerk, Baardwijk 11 50 N.N., Antoniushof, Waalwijk 11 100,— N.N. 11 25,- 2de gedeelte oud-papieraktie ,,St. Ambrosius" 11 150, Mevr. Nijman, Waalwijk 11 100,— Thas N.V., Waalwijk li 10, Rox's Handelsondern., Waalwijk 11 10, N.N. 11 10, N'.N 11 50,— L Kooien, Waalwijk 11 10- J. C. Mommers 11 10,— N.N. 11 15, N.N. 11 25, N.N. 11 10, H. Appels, Waalwijk 11 2,50 Dumeo N.V., Waalwijk 11 25, H. van Huiten, Waalwijk 11 25, Stand 29 okt. f. 3406,21 OPENING WINKEL FIRMA VAN WIJLEN A.s. vrijdagavond zal de firma A. L. van Wijlen Zn. de nieuwe winkel openen op het adres Heistraat 215a. De officiële opening zal plaats vin den door burgemeester M. van Prooij- en 's avonds om 8 uur. WINKELIERSBEURS De winkeliersibeurs die in het cultu rele centrum Zidewinde gehouden zal worden van 5 tot en met 8 novem ber a.s. zal op woensdagmiddag om 3 uur door burgemeester Van Prooij- en worden geopend. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Sprang 9.30 uur: Ds. P. J. Bos uit Améide, 2.30 uur: Ds. G. Wursten; Ger. Kerk Sprang: 9.30 uur: Ds. F. Spoelstra, 4.30 uur: Ds. v. d. Meulen uit Rotterdam; Ned Herv. Kerk Capelle 9.30 en 2.30 u. Ds. van Vliet uit Zetten-Andelst; Ger. Kerk Capelle 9.30 en 3.00 uur: Ds. A. Vreugdenhil; Ned. Herv. Kerk Zuidholl.dijfc 9.30 en 6.30 u.: Ds. W. van Hennekeler; Ger. Ge meente Julianalaan 9.30 en 3.00 u.: leesdienst. BEROEPEN De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier heeft een beroep uitgebracht op candidaat G. Post uit Hilversum. Ook de Herv. Kerk uit Wilnis heeft een beroep op hem uitgebracht. BEJAARDEN-SOCIETEIT De heer Minnaard en Stein hebben 't initiatief genomen te komen tot de oprichting van een bejaardensociëteit. JUBILEUM Dr. N. L. GERLACH Ten huize van de heer Stein is het voltallig comité, dat het 25-jarig arts jubileum van Dr. N. L. Gerlach zal voorbereiden in vergadering bijeen geweest. Het heeft in het kort be raadslaagd over de plannen van dit jubileum. Gelet op de inkomsten uit de gehouden geldinzameling zal het comité de plannen zeker ten uitvoer kunnen brengen die men had voorge steld. Er werd ook een dagelijks be stuur gekozen, bestaande uit de heer Stein, voorzitter, mevr. Maris-Kerst, secretaresse, de heer Poldervaart pen ningmeester. De heer Kommers werd aangewezen om het contact te onder houden met de pers. De verdere uit werking van de plannen zal geschie den in december a.s. WAALWIJK Zes maanden lang zal het stadsdeel Baardwijk bezocht worden door zes leerlingen van de Sociale Akademie „Marken- tol" uit Breda. Het zijn: Marianne Dielen, Gerry Verschuuren, Marian Rikhof, Cora van Lierop, Wim de Meurichy en Harry Teenstra. De laatste tijd is het gemeen schapshuis in Baardwijk in (finan- f'ële) moeilijkheden geraakt. Het ep allemaal niet zo best met de ak- viteiten. let Stichtingsbestuur zag geen op- ssing meer en nam kontakt op et de gemeente. e gemeente is wel bereid geld te teken in het gemeenschapshuis, waar wil graag weten of er wel be hoefte is aan deze ruimte. Zodoende werd overeengekomen, dat er een onderzoek nodig was. Men nam kontakt op met ver schillende landelijke organisaties, die een begeleidingscommissie ver zorgen, waarin verschillende des kundigen zitting hebben. Via deze commissie kwam ook de Sociale Academie „Markendael" in Breda ter sprake. De studenten van de Sociale Acade mie houden zich momenteel inten sief bezig met vernieuwing van het onderwijs. Bij willen een betre afstemming van hun theoretische kennis op de Praktijk. Op grond daarvan zoeken Z'j naar een stuk werk-terrein, dat voor hen als studie-object dient. »Er moet meer inhoud aan de funktie van het gemeenschapshuis Stoven worden. Er moet leven ko men in de brouwerij. Ik zeg het maar eerlijk", aldus de heer van Mosselveld. Tot nu toe heetft het gemeenschaps huis zich ten doel gesteld, alle cul turele uitingen in zo'n breed moge lijke zin te bevorderen. Volgens de heer van Mosselveld is hieraan nooit voldaan. „Willen wij hier echter iets aan doen, dan zullen wij eerst moeten weten of er een wezenlijke belang stelling in de wijk is voor sociaal culturele aktiviteiten met daar naast de vraag of en hoe het ge meenschapshuis daarin een funktie zal gaan vervullen, aldus wethouder van Eyl (jeugdzaken). Voor genoemde zes personen, al len vierdejaars studenten van de studierichting cultureel werk aan de sociale academie, waren deze twee noodkreten voldoende om dit probleem nader uit te werken. Tot nu toe bracht de groep 4 uitge breide bezoeken aan Baardwijk, Zij oriëteerden zich in de wijk en ver zamelden informatie-materiaal. Er werd reeds kontakt opgenomen ^p,et verschillende mensen van de ge meente Waalwijk en ook werden echte Baardwijkers geïntervieuwd. De bevolking van Baardwijk zal overal in betrokken worden. Na een uitgebreid vóór-onderzoek in de wijk zal door de groep onderzocht worden welke funktie het gemeen schapshuis (nog) en eventueel kan hebben in de toekomst. Daarna zal aan de gemeente Waal wijk een rapport met de resultaten van het onderzoek worden aange boden. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Woensdagmiddag beeft burgemeester J. Teijssen de geheel vernieuwde en belangrijk uitgebreide drogisterij-parfumerie "Van Oss-van Buren'' aan de Sta tionsstraat in Waalwijk officieel ge opend. In twee en een halve maand werd de verkoopruimte van deze zaak verdubbeld, een nieuwe gevel geplaatst en een modern sfeervol interieur opgesteld. Deze drogisterij en parfumerie-zaak, waarover we reeds uitvoerig in onze editie van maandag schreven, is een aanwinst voor de Stationsstraat die bijna maandelijks als koopstraat aan kracht wint. De bijeenkomst in de nieuwe zaak werd woensdagmiddag geopend door de heer Van Oss sr., die dit openingsfeest tevens beschouwde als een afscheid van hem en zijn vrouw van de zaak. In januari van dit jaar heeft namelijk zoon Tom de zaak overgenomen. De heer van Oss herinnerde er nog aan, dat 17 jaar geleden, toen eveneens een verbouwing had plaatsgevonden het ook burgemeester Teijssen was die het pand opende. Dat was toen de eerste officiële daad van de heer Teijssen na zijn installatie als bur gemeester van Waalwijk. In zijn toespraak noemde burge meester Teijssen de drogisterij-par fumerie een sterk expanderende zaak, die de laatste jaren 'n enorme groei heeft doorgemaakt. „Het ge meentebestuur is bijzonder ver heugd dat in de Stationsstraat een dergelijk fraai pand is verrezen. Het doet ons plezier als het de midden stand goed gaat. Als gemeentebe stuur (het voltallige college van b. en w., alsmede de heer J. Kobben, direkteur gemeentewerken was aanwezig) hebben we belangstelling voor het wel en wee in alle geledin gen van de bevolking" aldus de heer Teijssen. Waal wij ks eerste burger noemde de zaak een verrijking van het winkel bestand. „De zaak is afgestemd op de wensen van het winkelend pu bliek. Het is een felicitatie waard dat u er in geslaagd bent een zaak in deze stijl op te trekken, maar vooral dat u als eigen ondernemer van een aanvankelijk klein winkel- SSC—HUIZEN Voor a.s. zaterdag staat SSC een zware wedstrijd te wachten. Zij zul len op het sportpark aan de Wilhel- minastraat het gerenommeerde Hui zen ontvangen. Huizen bezet een der vier hoogste plaatsen. De ploeg beschikt over_enkele goede spelers o.a. Verman iê een zeer bekwame speler. De Huizenaren zijn echter geen onbekende ploeg voor de SSC- 'ers. De geel-zwarten zullen de sterkte van Huizen zeker niet on derkennen. Immers a.s. zaterdag zal beslist worden of SSC zich in de kopgroep gaat plaatsen. Men kan <mvan overtuigd zijn, dat zij alles er voor in het werk zullen stellen. De laatste weken is het spel van SSc met stukken vooruit gegaan. Men speelt veel constanter en ook aan de conditie is veel gedaan. Ont plooit SSC haar 'spel zoals zij dat de laatste wedstrijden heeft gedaan dan zal een overwinning niet tot de onmogelijkheden behoren. Aan vang 3 uur. Verdere wedstrijden: BWRSSC 2; SSC 3—WZZ. tje tot een dergelijk winkelpand bent gekomen. Het is een duidelijke zaak dat het u goed gaat" aldus de burgemeester die vervolgens met de befaamde „druk op de knop" de verlichting ontstak. De huidige eige naar Tom van Osoh jr. sprak een kort dankwoord. De zaak omvat 130 m2 verkoop ruimte. De winkel is opgebouwd uit diverse afdelingen waar men rustig een keus kan maken uit een grote verscheidenheid van artikel, zowel op het gebied Van cosmetica, parfu merie, als drogisterij, terwijl er ook een schoonheidssalon en babyhoek je is. De verbouwing is uitgevoerd door het aannemingsbedrijf Fa. C. Coppens en Van Hulten-Krol, on der architectuur van het Bureau Van Hulten-Schiks. DOKTERSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen Dr. Verhaak, Wolfshoek 54, tel. 2223. GESLAAGD Voor het diploma gediplomeerd ver pleegster slaagden onze dorpsgenoten Ria Brok, Willy van Delft en Corrie van Huiten. Zij genoten hun oplei ding in het St. Nicolaasziekenhuis te Waalwijk. DE HOGE BRAKEN Agenda voor zondag 2 november a.s. 2 uur: Kissin' Cousins; 4 uur: The Dirty Dozen; 8 uur: De Tien Geboden. HANDBALVER. AVANTI Dit weekend wordt er een begin ge maakt met de zaalcompetitie. Zondag speelt men in de Taxandriasporthal te Waalwijk. Het programma is: Tachos 2 - Avanti 1 dames sen, 12 uur; Avanti 1 - EBHV 1 dames jun. 15.50 uur; Tachos 1 - Avanti 2 meis jes aspiranten 16.40 uur. PONYCLUB 'DE DUINRAKKERTJES' Voor de leden van de Ponyclub wordt het zaterdag een fijne middag. Om half drie n.m. vertrekken zij met hun leiders naar de Drunense Duinen, om daar met hun pony's door de bossen te kruisen. Om half zeven n.m. wor den ze terug verwacht in café Klerks, waar hun een koffietafel wacht. Om 19.30 uur zijn dan ook de ouders uit genodigd om met het bestuur en de commandanten van gedachten te wis selen. Voor de nieuwelingen om met het bestuur kennis te maken, sugges ties naar voren te brengen en zodoen de een beter contact te krijgen met elkaar. Dit zal zeker voor jong en oud een nuttige middag worden. SHJ Op de in Waalwijk gehouden com petitie hebben de meisjes junioren gewonnen van OWS. Door die over winning hebben ze zich geplaatst in de demi-finale, welke op zondag 9 november in Den Bosch zullen wor den gehouden. De gymnastievereni- ging viert in 1970 haar 60-jarig be staan. Liet bestuur is daarvoor reeds druk in de weer om voorbereidingen te treffen. RIKCONOOURS Op Giersbergen in café De Drie Lin den wordt zaterdag 1 november a.s. een rikconcours gehouden. De aan vang is om 20.00 uur, zoals altijd zijn er weer prachtige prijzen te verdie nen. 11/11 BAL Op de woensdag j.l. gehouden ver gadering van de Commissie Raad van Elf en groepsleiders is besloten het 11/11 bal op 8 november te houden in Bar Dominique. Tevens zal daar de Prins Carnaval 1970 zijn intocht maken en zal de Hofkapel de avond muzikaal opluisteren. Afgaande jp de andere jaren georganiseerde avon den belooft het weer een gezellige avond te worden. HONDENCLUB 'DE VERDEDIGER' A.s. zaterdag 1 november houdt de hondenclub 'De Verdediger' een on derlinge wedstrijd. Het gaat om de Carbijn wisselbeker. Drie jaar is de ze beker reeds in het bezit geweest van de heer J. Aarts. De beker kan echter pas eigendom worden als hij geheel vol gegraveerd is. Na de wed strijd wacht de leden nog een gezelli ge avond in café v. d. Geld. FC ELSHOUT Zaterdagmorgen half elf spelen de pupillen van FC Elshout tegen de Herptse Boys en pupillen B tegen Nieuwkuyk. RIKI MARISAËL WINT MET TEKENING BRONZEN MEDAILLE IN JOEGO SLAVIË DRUNEN - Deze week kreeg de tekenlerares van de huishoudschool bericht dat het werk van een van haar leerlingen met een bronzen medaille is bekroond. Dit werk was een teke ning van het ouderlijk huis van Riki Marisaël. Het werd in het begin van dit jaar, met nog andere tekeningen, opgestuurd naar het 2de Nationale Concours voor kinderen van 5 tot 16 jaar in Novi Sad in Joegoslavië. Dit concours wordt om de 4 jaar ge houden en draagt de naam 'Dete u Svetu' dat is 'kind in de wereld'. Er waren 10.000 inzendingen uit 38 lan den. Daar zijn plm. de 1500 beste uitgezocht. Acht Nederlandse téke ningen zijn daarvan opgehangen, waarvan 6 van de Anne Frankschool. Het werk van Riki Marisaël is van deze zes uitgekozen en is ze als eni ge Nederlandse bekroond met een bronzen medaille. Er waren 6 gouden 12 zilveren en 25 bronzen medailles. Het concours is gehouden van 12 - 21 september. Er was ook een con gres aan verbonden. Een prachtige catalogus is de lerares toegezonden waar Riki in vermeld stond. Het wachten is nu, hoe of waaT de me daille zal worden uitgereikt. Het is voor lerares en leerlinge voorwaar 'n zeer mooi succes. DESK—BRABANTIA Aanvang half drie. Zondag onmoet DESK 'n goede bekende nl. Brabantia uit Eindho ven, waartegen reeds diverse keren gespeeld werd. Brabantia slaagde er zondag in van TOP te winnen, wat toch 'n zeer goede prestatie genoemd kan wor den. Brabantia bezit nu vijf punten evenals DESK, maar de Eindhove- naren hebben twee wedstrijden meer gespeeld. De Dessers, die na 'n onderbre king van drie weken eindelijk weer eens 'n competitiewedstrijd kunnen spelen, zullen zondag hun suppor ters 'n goede wedstrijd moeten la ten zien. In de tot op heden gespeel de thuiswedstrijden heeft het elftal beslist niet aan de verwachtingen voldaan. We rekenen zo*dag op 'n attente verdediging en 'n snelle actieve voorhoede, want zondag wordt het 'n belangrijke wedstrijd i.v.m. de aansluiting bij de kopgroep. Dessers, laat Uu supportersschare niet in de steek. Desk 2LON'GA 2, aanvang half twaalf. De reserves, die dit seizoen zeer stroef draaien, krijgen Longa op vi site. Tweede elftalspelers, houdt in elk geval winst thuis. DESK Hoof dklasseRood Wit, aan vang twaalf uur. Ook bij de hoofdklasse marcheert het niet naar wens, maar als onze iongens zondag één puntje thuis kunnen houden, vinden we het 'n mooie prestatie. VVN—WIT-ZWART Wit-Zwart gaat zaterdag naar VVN in Klundert. WN is vooral op eigen terrein een geduchte tegen stander. Het zal niet eenvoudig zijn tegen deze nloeg succes te behalen. Jammer is dat de Wit-Zwarten niet kunnen beschikken over rechtsach ter Jan de Rooij, die voor werk zaamheden in Lissabon verblijft. De wedstrijd begint om drie uur. Scheidsrechter is de heer Van Dron- gelen uit Axel. Wit-Zwart 2 speelt om één uur bij SSC 3; Wit-Zwart 3 komt in het veld tegen TEC uit Tiel (drie uur); Wit-Zwart 4 ontvangt HNC 3 (één uur)Wit-Zwart 5 is vrij. VIERDE KLASSE A ltena 7—11 Wit-Zwart 7— 9 Wilhelmina 7— 9 Nivo Sparta 7— 9 Zwaluwse Boys 7— 8 Brakel 8— 8 VVN 6— 6 SDO 7— 6 Beatrix 7— 6 Seolto 8— 5 Zuilichem 7— 1 POST BOYS—HNC HNC begint er nu beter in te ko men. Zaterdag spelen de Capellena. ren in Breda tegen Post Boys, dat de derde plaats inneemt. Het is voor de eerste maal dat de HNC-ers te gen deze oloeg in het veld komen. Voor HNC 2 is geen wedstrijd vastgesteld. HNC 3 speelt uit tegen Wit-Zwart 4 en HNC 4 ontvangt om drie uur Beatrix 5. Na de zware uitwedstrijd van zondag j.l. op onverdiende en min der prettige wijze te hebben verlo ren, zijn de oranje-zwarten voorlo pig het contact met de kopgroep kwijtgeraakt. Omdat zo snel moge lijk weer te herstellen, zullen zij zondag a.s. in hun thuiswedstrijd tegen RKDVC uit Drunen zeker moeten winnen. En als een wed strijd ooit geen prognose duld, is het zeker deze streekderby. Wij al len weten, dat RKDVC een stevige ploeg is, die niet zonder maatrege len te nemen, zal toe staan, dat de WSC-ers de bal eerst goed leggen alvorens te spelen, en met deze we tenschap, zullen de oranje-zwarten zondag zeker niet herhalen wat hun bij N'evelo j.l. zondag zo noodlottig is geworden. Wij hopen in ieder geval dat dit treffen sportief en fair zal zijn, waardoor WSC bij een eventuele overwinning de weg terug zal vin den, om mee te dingen naar de ere titel, maar zover is het nog lang niet, daar ook RKDVc met dezelfde bedoeling rondloopt. Aangezien WSC zondag a.s. op veel toeschouwers kan rekenen die deze ontmoeting niet willen missen, kan er zondagmiddag op het WSC- terrein een echte derby sfeer heer sen. Dat tevens zal worden verhoogd door het optreden van de Waalwijk- se jeugd drumband „Ons Genoegen" die de wedstrijd zal opluisteren, door voor de wedstrijd en tijdens de pau ze hun kunnen te demonstreren. Om half drie wordt aangevangen onder leiding van de heer B. Brood. Verdere programma: WSC 2—Con cordia SVD 2, 12.00 uur; Dussense Boys 2—WSC 3, 12.00 uur; WSC 4— RKDVC 5, 12.00 uur; Vlijmense Bovs 5WSC 5, 12.00 uur; Berdijk 3—WSC 6, 12.00 uur; RKDVC 7— WSC 7, 2.30 uur. - De Nijma-spinnerij te Nijmegen wordt met 1 januari gesloten. Van de 900 personeelsleden worden er 750 ontslagen. - Bondskanselier Brandt erkent het bestaan van twee staten binnen één Duitse natie; echter niet volkenrech telijk en diplomatiek.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 21