Raad Drunen sprak uitvoerig over lagere school Vennen Oost Waspikse woningbouwvereniging raadsvergadering op de korrel in Veel belangstelling voor bazar „De Snelle Schaats" Vogelliefhebbers genoten van uitstekende show in Capelle gezamenlijk plan voor gapelse en waspikse haven Krediet voor aanpassingswerken haven en loswal in Waspik WIJZIGINGEN BIJ DE KLINKAERT AKKOORD Automobielclub De Hunenrijders organiseert Sinterklaasrit RAADSLEDEN ZIJN VAN MENING DAT IN HET BESTUUR FRISSERE WIND MOET GAAN WAAIEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 NOVEMBER 1969 3 jaar wordt Haringvliet afgesloten Woningbouw Ruilverkaveling Begroting Artisten voor de maand november Trio de Giants Fran^aise Flaminia Andy en EViicky IVlarie Thérèse THE BLUE NOTE Tilburg Veel baast school bij bouw Pleidooi voor instel ling huisvestings commissie „Sinterklaasrit" op zondag 23 november SVBeisjes- en jongensklasse Vlijmen I¥leer akfiviteit Frissere wind" „De Klinkaert" T»V.-systeem Diversen Capelle WASPIK De raad van Waspik stélde in haar vergadering een kre diet van 25.396,beschikbaar voor het opmaken van een plan en het aanbestedingsgereedmaken daarvan tot toepassing van de Kerk- vaartse haven en de daarbij behorende loswal aan de nieuwe water staatkundige toestand na het afsluiten van Haringvliet en Volkerak, in het kader van de Deltawerken. In het gebied van het Oude Maasje suilen een aantal voorzieningen moeten worden getroffen m.b.t. afwa tering, watertoevoer en verkeer te water. Aanvankelijk zou de aan passing en watervrijmaking in het gebied van De Donge en het Oude Maasje in één plan worden opgenomen. Het is wel erg, zo stelde burgem. Welling in dit verband, dat Ged. Staten vier jaar nodig hadden om ons nu te vertellen dat wij, wat be treft de Kerkvaartse haven en de loswal, onze gang kunnen gaan. We zullen toch proberen op tijd te ko men, maar al het volgend jaar zal het Haringvliet worden afgesloten. Teneinde tot een gezamenlijk plan te komen voor de Waspikse- en Ca- pelse haven, nam het gemeentebe stuur van Waspik, in overleg met de gemeente Sprang-Capelle, con tact op met de Ned. Heidemij. De heer A. v. d. Wassenberg zei, voor wat de aanpassing betreft, en kele suggesties op papier te hebben uitgewerkt, die sterk zouden afwij ken van de plannen van de Heide maatschappij, maar die voor de ge meente heslist aantrekkelijker zou den zijn. Op voorstel van de voor zitter zou de raad zich na de ver gadering, tijdens het traditionele koffiepraatje, in de ideeën van de heer v. d. Wassenberg verdiepen. Voor de aanschaffing van een zo genaamde Log Abax electronische administratiemachine, stelde de raad een krediet van 21.728,— beschik baar. Een garantieverklaring legden de raadsleden ook af voor 'n geld lening van 25.000,— door de bouw. vereniging Volksbelangt.b.v. een centraal antenne-systeem in plan noord. De aansluiting gaat straks ƒ3 per maand en per woning kos ten. Een kleine theoretische kans, zo was het college van B. en W. ge bleken, bestaat, dat Waspik nog 'n graantje zal kunnen meepikken op het gebied van de woningbouw. Daartoe diende voor 1 november 'n plan door een bouwcorporatie te worden ingediend. Vandaar dat de woningbouwvereniging op advies van B. en W. een aanvraag indien de voor 12 premie-huurwoningen. Het betreft hier 12 zgn. keuze-plan- woningen naar een al langer be staand ontwerpplan. Wij hebben voornamelijk behoefte aan goedko pere woningen, aldus de voorzitter. Met de heer Kools was de heer Wel ling echter wèl van mening dat „plan noord" met dergelijke rij- bouw een niet bepaald aantrekke lijk uiterlijk krijgt. De 12 keuze- plan-woningen zullen 166,huur per maand moeten opbrengen. Naar aanleiding van de rekening 1969 en de begroting 1970 van de Tuinbouwstichting Waspik-Capelle- 's-Gravenmoer bij de ingekomen stukken, informeerde de heer Kools naar de stand van zaken. Hij vroeg zich ook af hoe lang de stichting denkt door te gaan met het boeken van nadelige saldo's. Tot het mo ment waarop de tuinbouwgrond kan worden uitgegeven, zo luidde 't ant woord van de voorzitter. Daarom hopen wij met velen uit de verre omtrek dat er nu eens spoed ge maakt gaat worden met de ruilver kaveling Zuider Afwateringskanaal- Beneden Dongen, omdat hiervan al les afhankelijk is. De stichting be ijvert zich nog steeds in 't verkrij gen op vrijwillige basis van gron den, gelegen in 't toekomstige tuin bouwcentrum, om straks een des te grotere claim te kunnen leggen. De stichting heeft nu 60 ha., maar zal straks bij de inbreng nog wel een veer moeten laten, omdat het alle maal geen tuinbouwgrond is. In het belang van de streek, moeten we hiermee wèl doorgaan. De gemeenterekening 1967 werd 4 ter onderzoek in handen gesteld van de heren A. Kamp, P. Kanters en L. Verduyn, terwijl de begroting '70 nader zal worden bestudeerd door de heren A. Kools, H. de Bont en J. v. Dongen. In verband met de fi nanciële toestand is er, aldus de voorzitter, enige reden tot gematigd optimisme. Was het begrotingste kort in 1967 139.000,het werke lijk tekort in '68 bedroeg 54.000,-, in '69 ƒ53.000,terwijl voor 1970 een tekort van f 39.000,is ge raamd. Het krediet in rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten, werd verhoogd van ƒ200.000,— tot ƒ250.000,—. Voor het realiseren van bestaande bouwplannen, verkocht de raad een perceeltje grond in plan noord aan de heer A. Bakkeren. De bespreking van een facet-streekplan van de Na tuurschoon- en Recreatiegebieden in Noord-Brabant, moesten worden uit gesteld, omdat de raadsleden nog, niet de gelegenheid kregen dit plan in te zien. Voor Waspik is deze ma terie echter niet van zo groot be lang, omdat deze gemeente slechts beschikt over zgn. natuurweten schappelijk waardevolle agrarische gebieden, waartoe o.m. de directe omgeving van het Oude Maasje be hoort. MUZIEK Zuid-Amerika STRIP-VEDETTE ACROBATISCH DUO SPAANSE STRIP TEASE Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 DRUNEN Fouten zijn er gemaakt bij de berekening van de kosten voor de bouw van een nieuwe lagere school in het uitbreidingsplan „Vennen Oost". In de vrijdagavond gehouden vergadering van de ge meenteraad van Drunen, werden de financiële gevolgen besproken en het kwam er op neer, dat er door B. en W. een aanvullend krediet moest worden gevraagd van ƒ43.374,76 voor de bouw en ƒ13.035,53 voor de inrichting. Burgemeester H. Stieger moest toegeven op vra gen van het raadslid, de heer Nass, dat er bij de calculatie door slor digheden fouten naar voren zijn gekomen. Voor het college is dit niet als een verrassing gekomen; we hebben echter wel verzuimd er in de cember 1968, toen het eerste krediet moest worden goedgekeurd, mel ding van te maken. WASPIK De bouwvereniging Volksbelang, zoals wij die hier in Waspik kennen, is beslist niet voor haar taak berekend. Dit orgaan is nog steeds al te feodaal van opzet en functioneert te enen male niet zoals het behoort. Deze gedachte lag ten grondslag aan het betoog van de heer A. Kools in de laatste vergadering van de raad, uitgesproken naar aanleiding van een ingekomen stuk, waarin het college van B. en W. van Waspik inhaakte op een suggestie van de heer Kools in de vo rige vergadering gedaan, met het doel de bij de wet geliquideerde wo ningcommissie in een andere vorm weer in het leven te roepen. Het college van B. en W. mag in haar schrijven dan stellen dat er voor een woningcommissie geen taak meer ligt omdat de gemeente alle woningen aan de bouwvereni ging heeft overgedragen, maar waarom was er dan tot 1 oktober wel behoefte aan zo'n commissie. Waar blijft op deze wijze de in spraak van de bevolking als de bouwvereniging als zodanig geen leden kent? De 200 overgedragen woningen zijn toch met gemeen schapsgelden gebouwd. Dhr. Kools zag voor een huisvestingscommissie zoals hij die wilde betitelen, diver se taken, zoals het adviseren bij ver deling van woningen, het bevorde ren van doorstroming zoals door de minister is gesteld, hetgeen duide lijk een .gemeenschapszaak is en geen aangelegenheid voor louter DRUNEN Automobielclub „De Hunenrijders" uit Drunen, werkt momenteel koortsachtig aan de laatste rally, die zij dit jaar organi seert, de Sinterklaasrit. Een rally, speciaal bedoeld voor kinderen, die tijdens de gewone ritten niet of nauwelijks aan de strijd kunnen deelnemen. Kosten noch moeite zijn daarom gespaard door „De Hunen rijders" en „Hunenrakkers" om dit evenement te doen slagen. Op zon dag 23 november a.s. zal de Sinter klaasrit de kroon op het vele rally- werk van dit jaar moeten zijn. Im mers, welke autoclub kan hogen op een gemiddeld aantal deelnemers van ruim 150. En wie herinnert zich niet meer de Waalwijkse L'Ecurie- fally, die met zijn 262 deelnemers zo ongeveer de grootste rally van Zuid-Nederland was. De verwachtingen voor zondag 23 november zijn dan ook terecht hoog gespannen. B. en W. hebben hun toestemming gaarne verleend en al- Ie inwoners van Drunen en Elshout, alsmede alle trouwe deelnemers bui ten de gemeente hebben inmiddels de fraaie rally-krant in de bus ge vonden. De voorinschrijving/die door „De Hunenrijders" geadviseerd wordt, heeft 'n stormachtig verloop. Voor- inschrijvers hebben het voordeel dat ZU tevoren hun starttij d en 't een voudige reglement krijgen toege stuurd. Zij, die pas op de dag zelf inschrijven, zullen daarom 't laatste starten. Het startbureau is die dag gevestigd in Café-Restaurant Gez. klshout, Grotestraat 140 te Drunen. rina 13.01 uur wordt in het centrum van de gemeente het startschot ge last. Iedere minuut worden twee deelnemers uit de startblokken ge schoten. Hoewel „De Hunenrijders" niet emaal uit de school kunnen klap. Pen, willen ze nog wel enkele din gen kwijt. Sinterklaas en zo'n tien inechten zullen van het begin tot het eind acte de présence geven en aan iedere équipe een mooie prijs uitreiken. Bovendien is er na de 35 kilometer lange rally nog 'n kleur- wedstrijd, waaraan ieder kind kan meedoen en waarvoor natuurlijk aparte prijzen zijn. Ook voor 't puz zeltje in de Sinterklaaskrant zijn enkele prijzen beschikbaar. Waar „De Hunenrijders" nog eens extra de aandacht op willen vesti gen is het volgende: de rit is ver deeld in een meisjes- en een jon gensklasse. Dat houdt in, dat de route precies hetzelfde is, dat in één auto gerust meisjes èn jongens mo gen zitten, alleen de prijs die men krijgt, staat vast. Schrijft men dus in voor de meisjesklasse, dan ont vangt men een meisjes-prijs en inde jongensklasse uiteraard 'n jongens- prijs. „De Hunenrijders" hebben dit gedaan, omdat vorig jaar de zaal ruimte te klein was om iedereen goed te kunnen ontvangen. Nu heb ben zij voor iedere 'klasse een zaal beschikbaar. Verder kunnen de organisatoren natuurlijk niets verklappen. Alleen nog, dat het de kinderen zullen zijn die het werk zullen moeten opknap pen. Alles is voor hen gemaakt, zij krijgen bovendien nog speciale at tracties. Tenslotte geven „De Hunenrij ders" graag het adres, waar ieder een zich kan laten inschrijven: mej. Annie van Delft, Kastanjelaan 5 te Drunen, tel. 04163 - 3103. VIERDAAGSE REISDUIF Zondag werd door de Postduiven vereniging De Reisduif in café H. Boom-v. d. Wiel de laatste inzen ding gehouden met oude Doffers. De uitslag was als volgt: J. Boom 1; Koolen-Kuijs 2; P. v. Dal 3 8; N. v. Dal 4; C. Berkelmans 5; P. Herman 6; H. Berkelmans 7; R. Berkelmans 9; B. Herman 10; P. Diepstraten 11; Kuijs Kivit 12. ambtenaren, het adviseren ben aan koop van woningen door particulie ren en bij het opmaken van bouw plannen. Met name op dit punt is er nog al wat onbehagen onder de bevolking, aldus de heer Kools, die in eerste instantie een beroep zou willen doen op de leden van de voormalige woonruimtecommissie. Ik kan uw verontrusting wel eni germate delen, zo antwoordde bur gemeester Welling in eerste instan tie, maar dat we terugkeren naar de feodale tijd, kan ik niet onder schrijven. De meeste bouwvereni gingen in het land hebben immers geen leden. En wat de bezetting van de woningen betreft, dit is geen zaak van de bouwvereniging alleen omdat is overeengekomen dat het college van B. en W. een vinger in de pap houdt. Zo komt dus deze taak bij de eigenares en beheerster, c.q. de bouwvereniging èn bij het ge meentebestuur, dat immers garant blijft voor de financiën. Wij zouden het zeker op prijs stellen dat een commissie de hele taak rond wo- ningverdeling van het gemeentebe stuur zou overnemen. De taken wel ke u, meneer Kools, aan de huisves- tingscommissie wil toebedelen, gaan verder dan die van de voormalige woningcommissie. Maar waar moet uw huisvestingscommissie haar ad viezen halen in kwesties omtrent doorstroming, terwijl bovendien de woonruimte voor doorstroming ont breekt! En dan uw college van ad vies bij het maken van bouwplan nen: uw bewering dat zgn. aanko mende Waspikse architecten geen voet aan de grond krijgen, is beslist niet waar en ook van gevestigde bureaus worden door bouw en wel stand ontwerpen afgekeurd. Wij zijn er ons wel van bewust dat het huis vestingsprobleem heel wat voeten in de aarde heeft. Moe ik uit uw betoog dan con cluderen dat de bouwvereniging dan wèl goed functioneert, zo inte- rumpeerde de heer Kools. Dat heb ik niet beweerd, aldus de heer Welling. Ik heb vaak mijn be zwaren laten horen en aangespoord tot meer activiteit en ingesprongen bij het incasseren van huur. De heer Kools: en dan zouden we nu deze vereniging moeten gaan be lasten met een nog grotere taak! Burgemeester: nee, de bouwver eniging is als eigenares zonder meer hiermee belast. Dan wordt het hoog tijd, aldus de heer Kools, dat er in deze belang rijke zaak professionele krachten worden aangetrokken en dat de bouwvereniging leden aantrekt, b.v. in de personen van de huurders, die dan op de vergaderingen hun in spraak kunnen krijgen. Maar ik blijf op mijn standpunt dat het bittere noodzaak is dat een huisvestings commissie er komt. Op een vraag van de voorzitter hoe de andere raadsleden er over dachten, stelde de heer A. v. d. Was senberg: in het bestuur van de bouwvereniging zitten teveel men sen van de oude stempel, die boven, dien in geen jaren een vergadering hebben bijgewoond. Het werk moet door 1 of 2 mensen worden gedaan, zo kan een dergelijk lichaam niet functioneren. Ook de heren v. Hoo- ren en Verduyn waren de mening toegedaan dat er in het bestuur een frissere wind moest waaien. Daar mee zouden mogelijk al vele proble men zijn opgelost. Men werd het tenslotte eens over de volgende conclusie: Het college van B. en W. zou het bestuur van de woningbouwvereniging voor een gesprek uitnodigen, waarbij dan ook de heren A. Kools, A. v. d. Wassen berg en J. v. Haren als vertegen woordigers van de raad aanwezig zouden zijn. Over alle zaken m.b.t. woningbouw en bewoning zou dan gesproken worden, om daarna te kunnen bepalen hoe een huisves tingscommissie zou kunnen worden samengesteld, waaraan de verdeling van de woningen zou kunnen wor den overgelaten. Het raadslid Ir. Th. van Lam meren, die tevens voorzitter is van de Stichting Schoolbelangen, pro beerde in de vergadering van vrij dagavond het inzicht in de materie wat duidelijker te maken. Er moest door ons enorm veel haast worden gemaakt. Zodoende werd er geko zen voor de plannen van een reeds bestaande school in 's-Gravenmoer. De inspecteur kon zijn fiat hieraan geven en architect Loonen wist in korte tijd de benodigde materialen bijeen te krijgen. Normaliter staat hiervoor een periode van een half jaar of meer, terwijl het nu in een paar maanden voor elkaar gekomen is. Was er meer tijd geweest, dan zouden die fouten zeker niet ge maakt zijn. De snelheid bij de voor bereidingen en de bouw hebben er toe geleid, dat de jeugd al in janua ri een eigen gebouw kan betrekken. Van de kant van de heer Nass was er verder nog kritiek op het bouwbeleid voor b.v. vervanging van de semi-permanente Paulus- school. De heer v. Lammeren stel de, dat el al sinds januari een brief ligt bij het gemeentebestuur, waar in gevraagd wordt een bouwplaats voor een nieuwe school. Burgem. Stieger noemde dit projekt weinig urgent. Belangrijker vond hij de nieuwbouw van een school te Els- hout en nog andere plannen voor scholen, zoals b.v. drie kleuterscho len. De raad keurde overigens zon der hoofdelijke stemming de extra benodigde kredieten goed. Wijzigingen zullen er komen aan 't kampeercentrum „De Klinkaert". De raad kon zich verenigen met 't gevraagde krediet van 105.000, De centrale entree zal worden ver beterd. Er zal een receptiegebouw tje komen met een parkeerplaats, verlichting en telefoon. In het ko mende seizoen zal van deze nieuwe entree reeds gebruik gemaakt kun nen worden. Gedurende de zomer maanden zal ook de VVV hier on derdak kunnen vinden. Er zal een Vrijdagavond j.l. werd de Ibazar ge organiseerd door de supportersvereni ging DSS officieel geopend door burgemeester M. van Prooijen. De ve le genodigden weiden welkom gehe ten door de voorzitter van DSS, de heer Kommers. Hij deelde mede, dat het bazarcomité en het bestuur van DSS zeer verheugd waren, dat de bugemeester bereid was gevonden deze bazar te openen en daaraan zo doende een officieel tintje te gelven. In het kort ging de heer Kommers in over de opzet van deze bazar. Indien deze bazar zal slagen zal men de plan nen kunnen waar maken betreffende een uitzending van Hans van Beek naar Noorwegen. Hierna gaf hij het woord aan burgemeester v. Prooijen. De burgemeester deelde méde, gaarne gevolg te hebben gegeven aan 't ver zoek van het bazarcomité om de ope ning te willen verrichten van deze ba zar. De burgemeester deelde mede, dat hij het zeer op prijs stelde dat een aantal personen bereid was gevonden om de bazar te organiseren. Burgemeester Van Prooijen ging in 't kort in op de KNSB. Ons land is in deze tak van sport zeer groot gewor den. Namen als Jaap Eden, Dolf v. d. Scheer. Broekman, Schenk en Ver kerk behoren tot de grootste schaat sers van ons land. De plannen van 't bestuur om onze plaatselijke schaat ser Hans van Beék naar Noorwegen uit te zenden, om hem zodoende meer ervaring te laten opdoen, stelde de burgemeester zeer op prijs. Wie weet zal Hans misschien ook eens gaan be horen tot de allergrootsten. De bur gemeester noemde het hartverwar mend, dat er nog personen bereid wa ren gevonden om zich voor dit doel in te zetten. Thans is het nog enkel Hans. Maar ik héb vernomen, dat men dit ook zal doen voor andere schaatsers der gemeente, indien zij blijken tonen 5t ernstig te menen met de schaatssport. Tot slot sprak bur gemeester Van Prooijen de verwach ting uit, dat deze bazar zal mogen slagen. De heer Kommers bracht de burgemeester dank voor zijn woorden gericht aan het bestuur en het bazar comité en overhandigde hem als aan denken aan deize bazar een zilveren brievenstandaard met inscriptie. Aan mevr. Van Prooijen werd een fraai tuiltje bloemen overhandigd. De vele bezoekers probeerden daarna hun kansen aan het Rad van Avon tuur, de schiettent, het ballengooien en de andere attrakties. Zaterdagavond was er voor deze ba zar een enorme belangstelling. Hier aan was niet vreemd de komst van Kees Verkerk. Velen meenden, dat 't maar een stunt was van het bestuur. Met zijn bekende welsprekendheid leidde hij de verkoop der loten van het Rad van Avontuur in. Natuurlijk werden ook vele hoeken 'Heya Kee- sie' op het Rad gedraaid. Gelet op 't enorme bezoek van zaterdagavond, eigen woning komen voor de direc teur, die nu nog een deel van het hoofdgebouw bewoont. De woning zal direct bij de nieuwe entree ge situeerd worden. De Duinweg zal ter zijner tijd ook gereconstrueerd worden. Nu zal die reconstructie slechts bestaan uit het verbreden van het wegdek voor de ingang van het kampeercentrum. Door dit alles zullen de tarieven een lichte wijzi ging ondergaan, om de elders reeds bestaande prijsniveau's te halen en om de kapitaalsuitgave ook mogelijk te maken. De t.v.-programma's in het uit breidingsplan „Vennen Oost" zullen via een centraal net van masten en leidingen bij de bewoners worden gebracht. Vier masten staan er reeds en een vijfde zal volgen. Informeel werd dit onderwerp al eens onder de loupe genomen. Door de raad werd dan ook vrijdagavond 'n Cen traal Antennebedrijf opgericht als onderdeel van de gemeentebedrij ven. Door burgem. Stieger werd ge. steld, dat dit systeem de voorkeur geniet ten aanzien van alle privé- masten. De kosten zullen overigens in de huren worden verrekend. De eigenaars zullen in termijnen of een bedrag van 350,ineens gaan be talen. Bij de Dienst Gemeentewer ken is momenteel in studie, waar in de oudere delen van Drunen het mogelijk is om over te gaan tot de aanleg van een centraal antenne systeem. Offertes inzake de prijs van het object, werden al aange vraagd. Later zal de raad hierover nog geïnformeerd worden. Vergoedingen over 1968 werden vastgesteld voor de bijzondere kleu terscholen. Goedgekeurd tot een be drag van 1333,50 werden de ver betering van een tweetal woningen aan de Torenstraat en aan de Ka pelstraat. Besloten werd een woning aan de Eindsestraat, die pas gekocht is, weer op korte termijn te ver-ko pen. Verder werden een viertal grondverkopen goedgekeurd, uit breiding van het hulppostkantoor te Elshout en nog een aantal kleinere punten, hetgeen weinig op- of aan merkingen veroorzaakte. De rikavond die afgelopen vrijdag avond ten bate van de jeugd van SSC is georganiseerd kan als zeer ge slaagd aangemerkt worden. Men had voor deze avond een 20-tal prijzen. De hoofdprijs is gewonnen door de heer De Jong uit Waspik en hij kwam in het bezit van een fraai levensmid delenpakket. De 2e prijs was voor A. Klootwijk; 3e voor A. Verduyn en de 4e prijs voor E. van der Schans. Voor elke tafelwinnaar was een extra prijs beschikbaar gesteld. zal deze bazar zeer zeker slagen. He denavond is de laatste bazar-avond, waar ook de trekking zal plaats vin den van de grcte verloting verbonden aan deze bazar. Als hoofdprijs is eer, wasautomaat besohikbaai gesteld en no& vele andere fraaie- prijzen. De kleurkanarie-show van De Vogel vriend behoort weer tot het verleden. Het is een algemeen bekend iets, dat zij met de SIJS uit Kaatsheuvel tot meest drukst bezochte show uit de omtrek behoort. Doch dit jaar heeft deze show alle verwachtingen over troffen. Iedere vogelliefhebber heeft in café Havenzicht hij Pfa. van Til- borgh twee leuke dagen gehad. Kam pioen is geworden de heer Th. Soe- terbo-ek uit Kaatsheuvel en reserve kampioen is P. Wagenmakers, beiden met vogels uit eigen kweek. Wat de kleuren betreft lag het accent sterk op gouid, zilver en pastel en was het rood sterk teruggedrongen. Van be voegde zijde vernam men echter, dat rood pigment terug komt. Vermel denswaard is de sterke kweek van de heer P. Wagenmakers en in mindere mate ook die van de heer L. van Zut- p-hen. Deze heren zijn met hun vogels zeer sterk vooruit gegaan. 'Het be stuur van de Vogelvriend is veel dank verschuldigd aan de heer J. de Jong voor zijn belangeloze medewerking bij het keuren der vogels. Ook de heren keurmeesters is men dankbaar voor 't foutloos keuren. De vogelvriend zal t.z.t. met de opzet van een show een andere wijze van opstellen nemen, zo dat er bijna 50 pet. meer vogels ge plaatst kan worden. Tevens zal men een volgend maal ook een stand van wildzang showen. Het bestuur is met deze opzet van zaken zo goed als rond Medegedeeld werd nog, dat zich ve le nieuwe leden hebben aangemeld. De uitslag van deze show luidt: Kampioen eigen kweek 1969: Th. Soeterboek. Res. kampioen 1969: P. Wagenmakers; Klasse A: 4 vogels e. kw. 1969: 1. Th. Soeterboek; Klasse B 2 vogels e.kw. 1969: 1. P. Wagen makers, 2. P. Wagenmakers, 3. Th. Soeterboek; Klasse C: 1 vogel vet stof 1969 e.kw.1. H. Snijders, 2. D. Pruyssers, 3. W. O'kkers, 4. C. Groeneveld, 5. H. van Oosterhout. Klasse D 1 vogel pigment e.kw. 1969 1. P. Wagenmakers, 2. J. Paans, 3. J. Timmermans, 4. L. van Zutphen, 5. L. van Beek; Klasse E: derby: 1. L. van Beek, 2. P. Wagenmakers, 3. J. Paans, 4. J. v. d. Hoven, 5. H. Metzke, 6. Hoevenaren; Klasse F, geel e.kw. 1969: 1. J. v. d. Hoven, 2. J. v. d. Hoven, 3. C. Groeneveld; Klasse G: overjarige e.kw.: 1. Th. Soeterboek, 2. Th. Soeterboek. Klasse H: open klasse: 1. H. Snij ders, 2. L. van Beek; Klasse J: 'bas taarden e.kw. 1969: 1. L. van Zut phen, 2. Hoevenaar; Bondsmedaille: M. Rijken; Beste Bonte: J. Rutten.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3