Waalwijkse hockeyers ronde verder in bekersstrijd WAALWIJK PAARDENPRAAT Huidaandoeningen bij paarden 5 Nieuwe taktiek bracht Waspik zege op VVR: 2-1 6 DE ECHO VAN HET< ZUIDEN VAN. MAANDAG 17 NOVEMBER 1969 6 Dames speelt gelijk tegen Nuenen Zuiiichem—W. Zwart 2-1 Mieuwkuijk Loon op Zand AFWEZIG De Nederlander in cijfers Nederlandse volk: 128 miljoen voor liefdadigheid Na een week Advies vragen KATHOLIEK MAATSCHAPPELIJK CENTRUM „MOEDERS VOOR MOEDERS" Het eerste 1 herenelftal van de KMHC Waalwijk heeft de verre reis naar Haarlem niet tevergeefs gemaakt. Door een doelpuntloos ge lijkspel tegen het eerste herenteam van Ever Swift zijn beide clubs ge lijk in punten geëindigd, maar door 'n beter doelgemiddelde gaat Waal wijk over naar de volgende ronde. Goed spe] hebben we echter zelden gezien. Al was KMHC in het veld duidelijk beter, het doelpunten ma ken zijn de Waalwijkers schijnbaar verleerd, want weer kon een duide lijke veldmeerderheid niet in tref fers worden uitgedrukt. Ook de Haarlemmers konden geen vuist maken. Slechts eenmaal waren zij dicht bij een doelpunt maar doel man J. Hoffmans haalde de prima ingeschoten strafcorner even mooi uit zijn doel. Voor rust kon Ever Swift de Waalwijkse defensie zel den verontrusten, zodat KMHC zich alleszins verdiend schaarden bij de laatste 32, die na het gesloten sei zoen gaan uitmaken wie de KNHB beker een jaar in de prijzenkast mag zetten. Door dit zwaar bevochten gelijk spel hebben ook de Waalwijkse da- Zuilichem kwam na circa 20 minu ten op fortuinlijke wijze aan een 10 voorsprong toen de Rooij van Wit Zwart door de harde wind de bal in eigen doel speelde. Na ruim een half uur was het opnieuw raak, nu door van Tongerloo: 20. Doel man van der Heijden van Wit Zw. moest zich nog voor de rust wegens een schouderblessure laten vervan gen door Timmermans. In de tweede helft zette Wit Zwart de Zuilichemers onder druk, maar de thuisclub verdedigde de voor sprong met inzet van alle krachten. Wit Zwart liep zich voortdurend vast in de gordel van roodzwarte verdedigers. Bovendien speelde keeper Baks een uitstekende wed strijd. Tegen het einde slaagde Wit Zwart er in door Albert van Beek de achterstand te verkleinen: 21. BOUW GYMZAAL IN 1970 Wellicht in de loop van het vol gend jaar zal de basisschool 't Pa let op de Vliedberg alhier worden uitgebreid met een gymnastiekzaal. De grootste hindernis, die thans nog overwonnen moet worden is de fi nanciering. Vermoedelijk wordt in de eerst komende raadsvergadering de gemeenteraad gevraagd garant te willen staan voor de stichtings- kosten. Het laatste woord in deze hebben G.S. van Noord-Brabant. Wanneer het startsein voor de bouw kan worden gegeven staat nog niet vast. Maar er bestaat zowel bij het schoolbestuur als bij de gemeente goede hoop dat, gezien de hoge ur gentie van dit plan, de bouw in de loop van 1970 kan beginnen. RIK- EN BARAKCONCOURS De voetbalvereniging Haarsteeg gaat, om de kas te spekken, een rik- en barakconcours organiseren. In vijf verschillende café's zal iedere week een evenement plaats hebben. Degene die aan alle wedstrijden deelneemt, heeft kans op een extra prijs. De finish is op zaterdag 13 december in café v. d. Lee. mes zich in de volgende bekerronde geplaatst. Na een op en neer gaan de strijd wist Waalwijk dat met 2 invalsters moest aantreden, na on geveer 10 min. de leiding te nemen door Joosje Zeegers. Hierna kwam Nuenen sterk terug en moest Waal wijk alle zeilen bijzetten om doel punten te voorkomen. Rust 10. Na de thee een sterk aanvallend Nuenen en na amper 5 min. scoor de de sterk spelende spil de ver diende gelijkmaker uit een strafcor ner. Maar Waalwijk kwam terug en wist enkele mooie open aanvallen op te zetten, echter zonder resul taat. De dames uit Nuenen zetten alles op de aanval en probeerde het winnende doelpunt te forceren, Het Waalwijkse team met als uitblink ster Nanny Westerburger, wist de stand gelijk te houden en zo de vol gende ronde te bereiken. Zij zijn nu bij de laatste 32 om de Parnas- sia prijs. WELFARE-VERKOOP ROODE KRUIS Voor Loonopzand zal de afdeling van het Roode Kruis een verkoping houden van gemaakte artikelen van haar welfare dienst. Verscheidene dames in de afdeling hebben vrij willig op zich genomen de zieken en bedlegerigen, of gehandicapten, te willen helpen bij het vervaardigen van artikelen zoals pannenlappen, tegelmozaïk, asbakken, bonbon schaaltjes, boodschappenmanden, dienbladen, baby-kleertjes, truien, sokken, brievenstandaards en vele andere dingen welke zeer nuttig zijn. Zij helpen de zieken niet al leen hün vrije tijd door komen, maar helpen ook mee aan de ge neeswijze van hun spieren en han den. Het is dus een twee-ledig doel, waarmede het Roode Kruis gediend is. Tegen Sinterklaas en Kerstmis, als de cadeautjes zeer welkom zijn, houdt de vereniging haar verkoop dag en wel in het Cultureel Cen trum op zaterdag 22 november van 7.30 tot 11.00 uur n-m. en zondag 23 november van 12,00 tot 4.00 uur n.m. Vermeld zij, dat de producten van de beste kwaliteit zijn. De op brengst is weer voor dé aanschaf van nieuwe grondstoffen om de be jaarden en zieken weer te kunnen laten werken. De prijzen zijn zeer een mogelijk zal zijn iets voor de laaggehouden zodat het voor ieder. komende feestdagen te vinden. CARNAVALSBEGIN In zaal Vrmeulen is zaterdag avond de Carnaval ingezet met een z.g. elf-elf-bal. Hier was Het Vet- laer voltallig aanwezig om gezame- lijk de voorbereidingen te treffen voor februari a.s. Om 8 uur begon het feest ónder lei ding van de Raad van Elf, met de hofkapel. Als gasten waren de dans- marietjes uit Gouda aanwezig in vol ornaat. De prins bleef natuurlijk niet achter. In de zaal van het Cultureel Cen trum hebben de beide sosen van Loon, Kick Off en El Paso, het feest gezamelijk gevierd. Onder de tonen van The Shuffles is het er erg gezellig naar toe gegaan. En nu maar uitzien naar het echte carna valsfeest. SINTERKLAAS IN HET DORP Dit jaar .zal de Goede Heilige Man een bezoek aan Loon op Zand brengen op zondag 23 november. In samenspel met trainer Timmer mans bracht de technische commissie van de v.v. Waspik voor haar thuis wedstrijd tegen VVR uit Rijsbergen, weer enkele veranderingen aan in het team. Paul Smits, die vorige week de aanvalskracht van Waspik had moe ten vergrotenkeerde weer terug naar zijn oude plaats in de verdediging en Cor Smits op het middenveld. Met Kees Smits, die een goede rentree maakte, zou vanuit deze halflinie het aanvalskwartet in stelling moeten worden gebracht. Willy Vervoort en Tom Smits vormde weer de linker vleugel, deels ook omdat Jan Broe ders zich wegens drukke werkzaam heden uit de eerste-elftalkern terug ïrok. We kunnen niet beweren dat alle ex perimenten evenzo vaak positief uit pakten, maar een feit was toch wel dat Waspik haar (meerderheid nu ook in het behalen van de volle winst uit drukte. Ook de wisseling tijdens de wedstrijd door het uitvallen van resp. Peter I Jpelaar en Willy Vervoort we gens blessures, werden goed opgevan gen. Jan Akkerman deed in dit ver band goed werk als rechtshalf. Ook de volgende invaller, in de persoon van Johan Smits, die we in het eer ste team alleen kenden als doelman, bleek een waardevolle kracht, nu als aanvalsspits. Het werd al bij al een levendig en spannend laatste kwartier waarin Waspik zich niet beperkte tot het verdedigen van haar 2-1 voor sprong, maar enthousiast ten aanval trok. Verdediger Jos Smits kreeg in de 30e minuut van de tweede helft loon naar (hard)werken, toen hij met een goed gericht schot doelman Ha- negraaf versloeg, nadat deze in eer ste instantie de combinatie Akker- man-Dré Smits-Hans Both had afge wezen. Niet minder sensationeel waren de 15e t.m. 20e minuut van de eerste helft. Een dieptepass van Cor Smits werd door Kees Smits goed naar An- dré Smits doorgewerkt. Laatstge noemde zou hierop zeker de doelman van VVR gaan omspelen, ware het niet dat hij stevig en doelmatig bij béide benen werd gepakt. De toege kende strafschop, door Cor Smits ge nomen, werd schitterend door doel man Hanegraaf gestopt, al had hij daarbij de assistentie van de paal no dig. De teruggékomen bal werd op nieuw, nu door Willy Vervoort, inge- kogeld, maar ook nu redde Hane graaf met een flitsende reactie. Jam mer voor hem, maar gelukkig voor Waspik maakte hij amper 2 minuten later de grootste fout van de wed strijd. Hij miste grandioos een door Kees Smits hoog in de doelmond ge brachte bal, waarvan Hans Both heel attent profiteerde: 1-0. Tien minu ten duurde slechts de vreugde om de ze voorsprong. Dré Haast van VVR knalde op dat moment vanaf rechts op het doel van Van Wezenbeek. De hal draaide verradelijk naar de lin- kerpaal en sloeg zo in het net: 1-1. Behalve de actie waaruit Jos Smits de overwinning een feit maakte, kon den we nog diverse goede combina ties, waaruit benarde situaties voor 't VVR-doel ontstonden, turven. Hij zal dan weer om plm. 12.15 uur vertrekken vanaf het Oranjeplein, nadat hij daar is ontvangen door de autoriteiten op de kiosk. De stoet is ook nu weer samengesteld door het Oudercomité van de Lagere School. De beide harmonieën zul len aan de tocht deelnemen, alsook de ponyclub en de verkeersbriga- diertjes. De route van de tocht zal zijn: Oranjeplein - Kerkstraat - Langs de kerk - Van Rijckevorselstraat - Ger- lachusstraat - Willibrordusstraat - Kerkstraat - Hogesteenweg - Salm Salmstraat - Van Hornestraat - v. d. Hummelstraat - Gerlachusstraat - Venloonstraat - waarna de stoet wordt ontbonden op het oranjeplein. Het oudercomité heeft deze week een zakjesactie, welke zal bijdragen tot de grote tractatie van de school kinderen. Het is de bedoeling dat per huisgezin een bijdrage wordt verwacht van minstens f 1,50, opdat de hartewens van de kinderen in vervulling .kan gaan. - Vrijdagmiddag omstreeks half zes is de Apollo 12 vanaf Cape Kennedy voor een reis van 10 dagen naar de maan afgeschoten. Hij werd spoedig door de bliksem getroffen, die slechts een klein mankement veroorzaakte, wat spoedig was verholpen. Het ge vaarte suist met een vaart van 150 duizend km per uur naar de maan. - Nabij Moerdijk zal spoedig een derde brug over het Haringvliet ge bouwd worden. - De Haarlemse rechter mr. R., die een dodelijk ongeluk had veroorzaakt door met zijn auto en bromf ietser aan te rijden en tegen wie zes maanden was geëist, is veroordeeld tot 1000 en een jaar ontzegging van rijbewijs. - In Freetown (Sierra Leone) is op een vliegveld uit een vliegtuig goud en juwelen gestolen ter waarde van 17 miljoen gulden. Het vliegtuig was bewapend, maar werd omsingeld door 15 zwaar bewapende dieven, die met de buit wisten te ontkomen. - In Eindhoven is een 41-jarige man uit Aalst overleden, na een fou tieve medische behandeling in het St. Jozef ziekenhuis aldaar. - In een der gangen van het paleis van justitie in Amsterdam heeft een 34-jarige Algerijn zichzelf in brand gestoken. Hij werd zwaar gewond naar een ziekenhuis vervoerd. - In Washington is een grote beto ging van een kwart miljoen mensen tegen de oorlog gehouden, waarbij de namen van 440.000 gesneuvelde Amerikanen voor het Wittë Huis af geroepen werden en later in kisten bezorgd. Een incident had plaats, - H.M. de Koningin zal volgend jaar een officieel bezoek brengen aan West-Duitsland. - De margarine is vandaag 1 cent duurder geworden. - De CHU wenst voortzetting van het gesprek met de ARP en KVP c - Na bespreking van de vakbonden met de directie van Werkspoor is men tot een akkoord gekomen en is het personeel weer aan het werk gegaan, eerst nadat de vakbonden gedreigd hadden hun handen anders terug te trekken. - Het Philips-concern heeft in het laatste kwartaal over de gehele we reld niet minder dan 10.000 nieuwe werknemers aangenomen. DEMONSTRATIEWAGEN AEG AEG is gestart met een mobiele campagne voor elektrisch hobbyge reedschap. Een twintigtal plaatsen in Nederland zullen worden bezocht waaronder ook Waalwijk. Met een grote demonstratiewagen staat AEG woensdag 19 november van half elf tot zeven uur op de grote parkeer plaats aan de Grotestraat tegenover het postkantoor. BRANDJE Op he spooremblacement raakte zaterdag een partij daar opgeslagen afvalstoffen bestaande uit snippers in brand. Dit gaf een grote rookont wikkeling. Met de nevelspuit wist de brandweer de zaak te doven, maar in de loop van de nacht van zaterdag op zondag ging de zaak weer smeulen. De brandweer is een gedeelte van de zondagmorgen be zig geweest om nu het afval defini tief te blussen. AGENDA Woensdag kwart voor acht repetitie dameskoor. Halftien Mannenkoor in De Twee Kolommen. Verloren: wieldop, gouden horloge, zwarte damesportemonnee, dames- bril, hoofddoek, wieldop, turnpak, jongenspolshorloge, bruine porte monnee, donkerbruine leren hand schoenen, rode portemonnee, bruine portemonnee, dwergpoedel, bruine portemonnee, militaire pukkel, werktas, groen jongenspetje, gou den heren horloge bowstandaard, terriër, bruine portemonnee, dames horloge, zawt-groene das, rode da mesportemonnee. Gevonden: etui met sleutels, Ned. vlag met stok, rode step, sleutel, grijze parapluie, rode step, sleutel bosje in etui, verzekeringsplaatje, jonge rode lapjeskat, zwart poedel- tje, zwart-witte Dalmantiener, kin derbeursje, gouden broche. H. E. H. LANGEMEIJER Arts van 20 nov. tot 27 november Voor spoedgevallen nemen de plaatselijke collegae waar. WSC-JEUGDTOTO De laatste ronde van de WSC-Jeugd- toto heeft inderdaad een rékordinzet opgeleverd met een bruto-opbrengst van 1.611,80. Deze ronde werd vo rige week zaterdag 15 november vol tooid en leverde drie prijswinnaars op, die hun prijzen niet met anderen behoefden te delen. De prijswinnaars waren le prijs M. Leytens, Crispijnstraat 11 te Waalwijk, die de inzet bepaalde op 1.611,70 en een bedrag ontvangt van 241,77. 2e prijs A. Heuverling, Gen. de Wet straat 1 te Waalwijk, die een inzet van 1.611,61 voorspeldde en daar mede recht heeft op een uitkering van 161,18. 3e prijs P. van Engelen, Heisterbach- straat 3 te Sprang-Capelle, die een bedrag van 1.612,01 geraden heeft en een bedrag van 80,59 ten deel valt. Reclames op de prijsvaststelling kun nen tot woensdagavond 19 november 7 uur worden ingediend bij de heer H. Mandjes, Da Costastraat 12 te Waalwijk, op welk adres ook de prij zen kunnen worden afgehaald en wel na woensdagavond 19 nov. a.s. 8 uur. Het Jeugdibestuur van WSC is zeer content over het verloop van deze to to, die haar financiële basis heeft versterkt en haar in staat stelt de lei ding van junioren, pupillen en aspi ranten zonder financiële zorgen te doen functioneren. Het Jeugdbestuur van WSC is allen, die aan deze toto hebben (medege werkt, zowel deelnemers als mede wetkers zeer erkentelijk voor hun steun en hoopt ook bij een volgende tot wederom op hen te kunnen reke nen. Het statistische zakboekje van het Centraal Bureau voor de Statistiek zegt o.m. dat in de loop van 1970 ons land de 13 miljoen inwoners zal bereiken. Begin van dit jaar was het al 12.8 miljoen (dat is 100.000 meer dan een jaar tevoren). Van hen zijn bijna 54 procent tussen de 20 en 64 jaar, meer dan 10 procent is boven de 60 jaar en 36 procent is onder de 19 jaar. De mannen heb ben bij hun geboorte een kans ge middeld 71 jaar te worden en de vrouwen bijna 76 jaar. Op elke dui zend mannen zijn er 5 vrouwen meer. Er zijn 2 miljoen personenauto's in Nederland, dat is vijfmaal zoveel als 10 jaar geleden; er zijn 2.842.000 radiotoestellen, dat is maar 350.000 toestellen meer dan 10 jaar gele den; maar er zijn 2.717.000 televisie toestellen in ons land, dat is zeven maal zoveel als 10 jaar geleden. Anders gezegd: op elke 100 inwo ners zijn 21 tv-toestellen en 22 ra dio's; op elke 1000 inwoners zijn 44 honden en maar liefst 3547 kippen. De Nederlanders geven samen 80 miljoen gulden per jaar uit aan de bioscoop, 35 miljoen aan sport en 10 miljoen aan toneel. Het Nederlandse volk is een merk waardig volk. Naast sommige min der sympathieke trekjes, die wij als volk helaas bezitten, staan wij in de gehele wereld bekend om onze enorme offervaardigheid. Dat is 'n bewijs, dat de Nederlanders sterk sociaal voelend zijn, want de offer vaardigheid is altijd bestemd voor een liefdadig doel en dat impliceert steeds, dat het gaat om een sociaal doel. Het zijn dingen die de Neder landers sterk aanspreken en waar voor ze unaniem bereid zijn een of fertje te brengen. Het vorig jaar hebben we met z'n allen een totaal bedrag van niet minder dan 128 miljoen gulden via diverse inzamelingsacties voor lief dadige doeleinden bijeen gebracht. Dit vermeldt het verslag van „het centraal archief en inlichtingenbu reau inzake het inzamelingswezen". Voor een belangrijk deel kwamen de giften via grote landelijke akties al voor „de slachtoffers van het Bia- fra-conflict", Dorp voor Perzië" „Kom over de brug", en „Lening nood in Israël" en „Eten voor In dia", om maar enkele van de be kendste akties te noemen. Hoe groot de Nederlandse offer bereidheid wel is, mag blijken uit het feit, dat deze 128 miljoen gulden betekenen, dat er gemiddeld door elke Nederlander van baby tot grijs aard niet minder dan ongeveer tien gulden in dat jaar werd gegeven voor liefdadige akties. Dat is een bijzonder hoog cijfer. - De Tweede Kamer heeft Maas tricht aangewezen als vestigingsplaats van de 8ste medische faculteit met opdracht van voorbereidingen voor Brabant en Twente. Als in de wintermaande de paarden veel op stal staan en een zwaar dere beharing hebben, zullen bepaalde parasieten, b.v. luizen en schurft- mijten, meer voorkomen en ook meer last veroorzaken dan in de zo mer. Wanneer een paard luizen heeft, zal men deze pas bemerken door de jeuk die ze veroorzaken, waardoor het zich gaat schuren en likken. Bij het zoeken naar luizen zal men deze het eerst aantreffen op het kruis nabij de staartwortel en in de manenkam. Omdat er niet altijd veel luizen aanwezig zijn en ze vaak op be schutte plaatsen wegschuilen, zal men ze niet steeds gemakkelijk op merken. Ziet men echter de neten, dat zijn de eieren van de luizen, dan moeten er ook luizen zijn. De- neten zijn wit-geel van kleur en zit ten vastgekleefd aan het onderste gedeelte van de haren. Men raad plege de dierenarts voor de behan deling. Vooral manenkam, kruis, staart wortel, oogkuilen, keelgang, de streek tussen de benen en de romp, zijn plaatsen waar de luizen van de lichaamswarmte het meest profite ren. Deze moeten vooral behandeld worden. Indien de behandeling door wassing geschiedt, moet steeds het gehele paard worden gewassen. Daarbij dient men er voor te zor gen dat het paard op een beschutte plaats behandeld wordt, waarna het onder een deken met wat los stro er onder, op stal kan opdrogen. Na een eenmalige behandeling, kunnen alle luizen dood zijn, maar niet de neten. Meestal komen die na ruim een week uit, zodat dan opnieuw een be handeling moet worden toegepast. Er zijn echter neten, die pas na 2 tot 3 weken uitkomen en daarom zal een derde behandeling nodig zijn. Neten kan men ook opzoeken en van de haren afkrabben met een bot mes, maar dat is een heel werk, ofschoon wel erg nuttig. De bestrijding van luizen is vaak moeilijk. Vooral als er meerdere paarden op een stal verblijven, kun nen de luizen zich hardnekkig hand haven. De bestrijding hiervan eist dan ook een voortdurende zorg. Veelvuldige na-controle van alle paarden is dan noodzakelijk. Bovenschurft komt voor aan de binnenkant van de benen, vooral aan de achterbenen en wordt ver oorzaakt door een schurftmijt. Ter plaatse ziet men dan korstvorming en haaruitval. Beenschurft veroorzaakt jeuk, waardoor veel onrust in de stal ont staat. De paarden slaan tegen de palen en schotten, waardoor ver wondingen en dikke benen kunnen optreden. Ook slaan ze de ijzers vaak scheef en los; verder staan ze veel te stampen en met de benen langs elkaar te schuren, waardoor verwondingen aan de binnenkant van de benen kunnen ontstaan. Bij infektie van deze verwondingen, ontstaan dikwijls dikke benen. Vooral nu er prima schurftbestrij- dingsmiddelen zijn, is deze aandoe ning gemakkelijk te bestrijden. Men vrage altijd eerst advies aan de dierenarts. Voor wie naar aanleiding van de vorige „Paardenpraat", tot ergernis van moeder de vrouw, zijn bezweet paard heeft afgestoft met een van haar schone stofdoeken, even dit: men stapt natuurlijk een bezwete pony of paard af; de meesten onder u zullen wel begrepen hebben dat het hier om een zetfout ging. Marijke van de Ven- Schapendonk GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon Westeinde 5, tel. 1449, b.g.g. 233l'. STICHTING „ST. ANTONIUSHOF" Bejaardencentrum St. Clemenshof Loeffstraat 72, tel. 3445. Bejaardencentrum St. Antoniushof Burg. Smeelelaan 116, tel. 4432 of 4433. Secretariaat: Weth. Smolders- straat 22, tel. 4238. Protestantse Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging „De Langstraat" Maatschappelijk werker M. J. van Westen. Bureau: in „Hervormd Jeugdcentrum" te Sprang, tel. 04167-2703. Spreekuren: dage lijks van 9-10 uur. Grotestraat 244a, Waalwijk, tel. 2882 Spreekuren op het bureau: dagelijks van 9 - 10; alsmede maan dagavond 6-7; dinsdagmiddag 2 -3; vrijdgmiddag 2-3. Bovendien spreekuur in de verschil, lende wijken: Loeffstraat 54 achterom: woensdag morgen 9-10. Kleuterschoool Hummeloord, tel. 4588, Mr. Sprenger van Eijkstraat: maandagavond 6.30 - 7.30. Bernadetteschool, Burg. Verwiel- straat 2a, tel. 3544: woensdagmiddag 2-3. Pastoor Kuijperstraat, Alb. Thijm straat, tel. 3414: dinsdagmiddags 2 - 3. van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt, le Zeine 22, tel. 4026 STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreekuur directeur: 's woensdags van 2-3 uur en na tel. afspraak. Wilhelminastraat 4, tel. 3890. HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 22778, b.g.g. 2604 of 2726. HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2726. STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT, WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen, Heusden, Kaatsheu vel Loon op Zand, Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik. Sos. Pedagoog J. Leeuwenberg, Grotestraat 244a (voormalig Zusterklooster J. M. J.) Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. KINDERCRÈCHE WAALWIJK Antoniusstraat 74, tel. 3593. Geopend: maandag tot en met vrij dag van 8.3012.00 uur. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkende boven dien: vrijdagavond tussen 19.00-20.00 uur. REGIONALE STICHTING KATH. GEZINSZORG LANGSTRAAT e.o. Maatschappelijk werkster: R. M. Adriaansens, Hertog Janpark C, tel. 2963. STICHTING PROT. CHR. SOCIAAL PEDAGOGISCHE ZORG IN N.B. Soc. Pedagoge: Mej. T. M. Volkers, Kap. Pulverstraat 44, Eindhoven, tel. 040-440389. Boodschappen voor mej. Volkers worden in de Ireneschool, Molen straat, Waalwijk, aangenomen. GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30 - 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden of volgens afspraak vrijdagavond van 7.00 - 8.00 uur. VERLOSKUNDIGE L. P. M. Smeele, Prof. Nolenslaan 69 Spreekuur iedere dinsdag van kwart voor twee tot vier uur in het Me disch centrum. Dinsdagsavonds aan huis van 7 tot 8 uur en verder vol gens afspraak. BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8-9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat STICHTING PROTESTANTSE CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan gen Besoyensestraat 3, geopend op donderdag van 7.15 - 8 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 Jeugdbiblitheek: Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30 uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge-' lezen van 14.30 tot 15.0.0 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u. Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u. Vrijdag 14.00-17.30 1 9.00-20.30 u. Zaterdag '10.00-12.30 13.00-15.00 u.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 6