Gemeente Drunen bood Veiling De Langstraat kunstwerk aan Onderlinge tentoonstelling van 'De Vogelvriend' in L: op Zand Wie gaat u gélukkig maken met een Certina? Waalwijk verwelkomde zondag St. Nlcolass en zijn gevolg Brabants zaterdaqvoetbal F.C, Uruaen DE SP0RTT0T0 KLEÜRENMOZAÏK VAN GERARD VAN IERSEL Kans op gelijk spel voor schaakver. Langstraat I Nieuwkuajk Groen Wit- White Boys 3-0 t DE ECHO VAH HET, ZUIDEN YAN MAANDAG 17 NOVEMBER 1969 Expositie heden daagse beeldende kunst in raadhuis te Loon op Zand 3 Certina New-Art. Edelstaal en doublé. Kast uit één stuk, 100% waterdicht. Automatisch. Datum. V.a. f 295,-. Certina horloges reeds v.a. f 99,-. CERTINA STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK Ontvangst op gemeentehuis BESCHERM UW WATERLEIDING REEDS IN DE HERFST Waspik Volleybal Van onze verslaggever) DRUNEN - Aan de voorgevel van Veiling De Langstraat in Drunen prijkt sinds zaterdagmorgen een prachtig mozaïk. Het is het geschenk van van de ingebruikneming van het nieuwe veilingcomplex. Het werk van de van de ingebruikneming van het nieuwe veilingcomplex. Het erk van de Eindhovense kunstenaar Gerard van Iersel werd zaterdagmorgen officieel door burgemeester mr. H. Stieger aan het veilingbestuur aangeboden. Jn de kantine van de nieuwe veiling was het gehele veilingbestuu alsmede f tal van gemeenteraadsleden aanwezig j toen burgemeester Stieger in een toe- j spraak dieper inging op de betekenis van de veiling voor de gemeente drunen. "Wij zijn trots op de veiling De Langstraat. In Brabant is deze veiling een begrip geworden, veel meer zelfs nog onder de naam Vei ling Drunen. Deze organisatie is moeilijk weg te denken. Zij geeft Drunen mede een wijdse naam", al dus de burgemeester. Mr. Stieger herinnerde de aanwezi gen er aan dat hij bij gelegenheid van de opening namens het gemeentebe stuur de veiling een geschenk had aangeboden. Het zou, zo was de wens van 't veilingbestuur, 'n mozaïk wor den voor een van de wanden. "Door 't geschenk voor iedereen zichtbaar te maken, profiteert er de gehele ge meenschap van. Wij als gemeentebe stuur zijn ingenomen met het kunst werk van Gerard van Iersel. Het leidt geen twijfel of iedereen zal er tevre den over zijn", zei mr. Stieger. Veilingvoorzitter J. C. van Hoorn zei bijzonder te zijn ingenomen met deze "St. Nicolaas-surprise". Hij noemde het kunstwerk, dat een groot kleuren spel omvat, een rustpauze voor de werkers. "Laten wij ons behalve in het fruit en groenten ook eens in 'n kunstwerk verdiepen", aldus de heer Van Hoorn. Bij het kunstwerk verdui delijkte Gerard van Iersel z'n mozaïk. Hij wilde er geen bepaalde bestem ming aangeven. Het mozaïk zou be trekking kunnen hebben op verschil lende onderwerpen. De aanbieding van het kunstwerk vormde tevens een voorlopig eind- CULTURELE KRING De Eindhovense toneelgroep „Pro loog" trad woensdagavond op voor de Culturele Kring. In de aula van abdij Mariënkroon bracht men het spel „Jeugdproces" door Manuel v, Loggem. De bekende schrijver heeft dit stuk geschreven in 1962 naar aanleiding van een geval van jeugd- misdaad, dat toen veel opschudding veroorzaakte. In het centrum van de belangstelling staat in dit spel^ de verhouding tussen vier jongelui. Dit kwartet, gespeeld door Bart Scheepens, Ton Seder, Jan Noote- boom en Jochem Rooyaards, be vindt zich in een situatie waarin de spanningen steeds groter worden. Onder regie van Herm. Vinck ziet dit viertal kans voor veel spannin gen en een onderhoudend geheel te zorgen. punt voor de bouwaktiviteiten van d 3 veiling. Tijdens een lunch in Hotel Royal noemde reilingvoorzitter Van Hoorn de bijeenkomst een slotstuk van intensief onderhandelen tussen veilingbestuur en gemeentebestuur. Hij voorzag echter wel de mogelijk heid dat er in de toekomst opnieuw bouwplannen ter tafel zouden komen. Een reden daartoe zou zeker de stij gende omzet zijn. Dit jaar is de omzet van Veiling De Langstraat opnieuw zeven ton hoger. "Werken voor een groeiende zaak is prettig. Gelukkig zijn we ook met de kunstige ligging van ons gebouw, dat geen verkeersproblemen oplevert. Aan- en afvoer geschiedt gemakkelijk De goede relatie tussen veiling en gemeentebestuur doet ons vreugd. Veiling De Langstraat hoort in Dru nen thuis", aldus de heer v. Hoorn. Onder auspiciën van het gemeentebe stuur van Loon op Zand zal door de T entoonstellingsdienst Beeldende Kunst van het provinciaal genoot schap van kunsten en wetenschap in samenwerking met de Nederlandse Kunstinrichting een tentoonstelling worden georganiseerd over diverse richtingen van de hedendaagse beel dende kunst, w. o.: hard edge, zero en nieuw realisme. Deze unieke tentoonstelling, die de naam "Actuele stromingen" draagt, wordt gehouden van 19 t.m. 30 no vember a.s. in de expositiehal van het raadhuis te Kaatsheuvel. De offici ële opening van deze expositie zal worden verricht door burgemeester L. M. J. van Erp op dinsdagavond 18 november a.s. te 20.00 uur voor ge nodigden. Onmiddellijk hierop aan sluitend zal de heer Domien van Gent hoofd van de Tentoonstellingsdienst, de tentoongestelde werken inleiden. Voorts is de expositie voor belang stellenden geopend gedurende boven genoemde periode, dagelijks van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur, alsmede op zaterdagen en zondagen uitslui tend van 2 tot 5 uur. Bovendien zal op vrijdag 21 november van 19.00 tot 21.00 uur aan bet publiek gelegen heid worden gebeden tot "hardop kij ken" (rondleiding) onder leiding van Domien van Gent. De toegang tot de tentoonstelling is gratis. LOONOPZAND De twee jaar bestaande vogelvereniging De Vo gelvriend heeft van vrijdag tot en met zondag een schitterende ten toonstelling gehouden in de zaal van De Echo der Duinen, bij de heer P. van Gompel. Het is aldus de voorzitter in zijn voorwoord: een samenspel van de leden, dat deze tentoonstelling is kunnen gehouden worden. De tentoonstellingscommis sie heeft alles gedaan om het mate riaal zo overzichtelijk mogelijk op te stellen. De kooien zijn nu reeds eigendom van de vereniging. Het was de bedoeling van de voorzitter de mensen de schoonheid van de natuur in kooien en daarbuiten van vogels te leren kennen en bevor deren. Deelgenomen werd door 27 leden, terwijl het aantal werd vergroot door 5 damesleden en 4 jeugdleden. Vrijdag de hele dag is door de lage re school een bezoek aan de ten toonstelling gebracht. Door het be stuur is per klas ook een wedstrijd hieraan verbonden. Ongeveer 400 kinderen hebben de vogeltjes eens rustig kunnen bekijken. Zaterdag was burgemeester van Erp met de Loonse raadsleden aan wezig om de tentoonstelling offi cieel te openen. Hier gaf dhr. van Gompel een korte uiteenzetting over het korte bestaan van deze vereniging, die reeds aan haar twee de tentoonstelling toe was. De bur gemeester had veel belangstelling voor de vogels maar ook voor de prestaties van deze vereniging en naar leden en wenste hen in de toe komst veel sukses. Hij maakte een rondgang langs de kooitjes en liet zidh uitvoerig voorlichten. Reeds was door de heren Veerkamp, Ouwehand en v. Spee de keuring van de vogels geschied. De volgen de uitslag kwam uit de bus: Kampioen eigen kweek, kleurkana- ries: G. v. Abeelen 89+ pt. id. open klas: C. Laros uit Kaatsheuvel met 88 ptn. Dhr. van Abeelen werd als hoogste geklasseerd voor eigen kweek, vandaar dat hen het Bonds- kruis mocht ontvangen dat per ten toonstelling wordt uitgereikt. Kam pioen Bastaarden: C. van Gompel, met kan. x sijs 89 pnt. Kampioen: parkieten klein, eigen kweek: Chr. Schellen met 84 ptn. Kampioen par kieten klein, Open klasse is J. v. d. Linden met 86 pnt. Kampioen parkieten groot CC papa- gaai-achtigen) met halsband par. kiet, eigen kweek: C. van Gompel met 88+ p. Idem kamp. Open klas se met halsband parkiet: C. van Gompel met 87+ p. Tropische vogels: Kampioen eigen kweek met Zilver Chinese dwerg kwartel Chr. Schellen met 87+ ptn. Kampioen Open klasse met Para dijs Wida J. Vera, Kaatsheuvel met 89' pnt. Kampioen Dames eigen kweek met Briljant diamantduifje Mevr. Schellen met 87 ptn. Idem kampioen Open klasse met Rijstvo- gel mevr. van Gompel met 89 ptn. Jeugdkampioen met Kleurkanaries William Hooijmaijers met 89 pt. De wisselbeker voor de vier hoogst geklasseerde vogels van eigen kweek is voor G. v. Abeelen, hij heeft deze nu voor de tweede keer gewonnen. Wisselbeker voor de vier hoogste geklasseerde vogels Open klas ging voor de derde keer en nu definitief naar Piet Vera; deze beker is ge schonken door C.A.V. Afd. Loonop- zand. Vermeld zij echter nog dat de be sturen van de vogelverenigingen buiten Loonopzand, van de naburige gemeenten aanwezig waren bij de opening van vrijdag. Dit getuigt van de goede samenwerking van de on derlinge verenigingen. Maandagmorgen gesloten. i WAALWIJK In Waalwijk is Sinterklaas gisteren een zeer harte lijk welkom ten deel gevallen. Met zijn schip arriveerde de Sint in de Waalwijkse haven. Er was voor de ontscheping daar ter plaatse al een grote belangstelling. In optocht ging het toen via Gotestraat - Mr. van Coothstraat - Julianastraat en Sta tionsstraat naar het Raadhuisplein, al waar de Sint welkom geheten werd door een grote schare kinde ren met hun ouders. Tijdens de op tocht werd de Sint niet alleen ver gezeld van zijn pieten maar ook door de Harmonie St. Crispijn, het Jachthoorncorps Cornu Copiae met majorettes en de Waalwijkse Pony club. In zijn toespraak tot de St. Nico- laas wees burgemeester J. Teyssen erop, dat alle kinderen hoopvol ge stemd zijn. In de komende dagen komt de Sint overal en dan zal hij beslist alle kinderen bedelen. Het deed de Sint bovendien genoegen, dat de Sint één dag na de aankomst in Nederland reeds in Waalwijk wil den zijn. Hierna werden door de kinderen enkele liedjes gezongen. St. Nicolaas ze dat het een feest was om in een feestelijk verlicht Waalwijk zo hartelijk te worden ontvangen ondanks het herfstweer aan de sluis, waar hij per schip ge arriveerd was. De spontane hulde heeft mijn oude hart goed gedaan. Het deed hem verder genoegen dat burgemeester J. Teyssen hem had willen ontvangen in de vriendelijke stad Waalwijk, waar niets dan bra ve kinderen wonen. Hij sprak zijn dank uit aan iedereen die iets doet ■voor de jeugd. Het kost veel tijd, maar het geeft toch een grote vol doening. Dank ook aan het College voor de steun aan de Jeugdraad en de werkgroep voor de jeugd. Hij hoopte verder, dat er op de begro ting voor 1970 ruime bedragen voor de jeugd zullen staan. Waalwijk bruist van energie, met name de middenstand en de horeca. Hij hoopte verder op nieuwe industrie vestigingen in 1970. De kinderen spoorde hij nog aan om vooral voor zichtig te zijn in het verkeer, j Nadat nog enkele liedjes gezongen waren met begeleiding van Harmo nie St. Crispijn, werden de num mers bekend gemaakt van de ver schillende geschenken, die voor de kinderen aanwezig waren. Diverse kinderen konden zeer gelukkig een mooi cadeau mee naar huis nemen. In Breda moest Wihite Boys haar meerdere erkennen in Groen Wit. De thuisclub won met 3-0. Voor de openingstreffer zorgde White Boys zelf toen de wedstrijd 10 minuten oud was. Adhterspeler Voogd werkte de bal in eigen doel: 1-0. Tot 10 minuten voor het einde hielden de ploegen elkaar goéd in evenwicht. Het slotoffensief van Groen Wit was voor White Boys echter te machtig. De Bredanaars voegden nog 2 doel punten aan haar totaal toe. De over winning was verdiend, maar wel iets geflatteerd. White Boys 3 won in Baardwijk met 3- 0. FC Drunen speelde zondag tegen Berkdijk. Dankzij de keeper van Berkdijk, kon Drunen in de 18e mi nuut scoren door L. v. Noort. Deze bracht 10 min. later de stand op 20. Voor de rust bracht R. Fitters de stand op 30. Vlak na de rust werd het door H. van Noort 40 en 8 min. later via L. van Noort 50 waarmee hij de hattrick verrichtte. Hagelaars wist ook nog te doelpunten. Een kwartier voor tijd wist F. Heymans een penalty te stoppen. Tenslotte wist Berkdijk 7 minuten voor het einde de eer te redden en werd zo de eindstand 61. Zondag a.s. speelt het le elftal te gen Baardwijk om 12 uur. Kogelvangers (le klas afd. Bra bant) toonde zaterdag opnieuw dat het thuis heel wat te vertellen heeft. De mannen uit Willemstad, die er enkele weken geleden in slaagden Rust Roest met een 317 nederlaag naar huis te sturen .pres teerden het nu met 11 gelijk te spelen tegen koploper JPS. Kogel vangers leidde na 20 minuten met 1-0 door Moerland. In de tweede helft was de thuisclub duidelijk sterker, maar JPS slaagde er in via een kopbal van aanvoerder de Vos gelijk te komen. In de laatste mi nuten kregen de groenwitten nog de kans op de volle winst toen Ha verkamp alleen voor de keeper van JPS verscheen, maar zijn schot ging naast. Rust Roest kwam een stapje dichter bij JPS. De Eindho- venaren wonnen met 21 van DVO. Eerst 10 minuten voor het einde zorgde Diepstraten met een kopbal voor het winnende en verdiende doelpunt. Post Boys leed op eigen veld een verrassende 10 nederlaag tegen het vooral na de rust sterk spelende Tholense Boys. Het was Kousema ker (ex-Rillandia) die in deze peri ode een voorzet van Van Houdt feilloos benutte. Onderaan haalde HNC een kostbaar puntje weg bij Sprang 2 (22), waardoor de rood- witten DVO heel dicht zijn gena derd. BWR werkte zich wat uit het gedrang. De Roosendalers bleven met 21 de meerdere over het in tussen ver teruggevallen The Gun ners. Beatrix 2 bleef in de 2e klas B stevig op de eerste plaats. De Bos schenaren kenden geen pardon met het naar de achtste plaats terugge vallen BVC 2 (3—0). Alleen SSC 3 dat met 32 zegevierde over Sprang j 3, staat nu nog het dichtst bij de koploper. TSC werkte zich naar de derde plaats; de blauwwitten vel den BVC 3 op eigen terrein met 10. WVO kon het in Tilburg niet bolwerken tegen JPS 2. De Ooster- i houters verloren met 21 na in de rust met 2—0 te hebben achter ge staan. Uitslagen: ^0 IlIrs Rust RoestDVO 21 KogelvangersJPS 11 Sprang 2—HNC 2—2 OlympiaSSC 2 afg. Post BoysTholense Boys 01 BWRThe Gunners 2 1 2e klas A VrederustChrislandia 2 13 Good Luck 2—FSV 1—1 PTT—FCH 3—1 ONI—DEB _1—2 SPS—Smerdiek 2 0—0 Dinteloord 2Seolto 2 31 2e klas B Beatrix 2BVC 2 30 The Gunners 2Wit Zwart 2 20 Rust Roest 2ONI 2 62 SSC 3—Sprang 3 3—2 JPS 2—WVO 2—1 BVC 3—TSC 0—1 3e klas E Sinjo MalukuSCO 22 Sprang 4TEC 14 HNC 2—JPS 3 1—1 Wit Zwart 3—SSC 4 2—4 Good Luck 3Beatrix 3 21 3e klas F Beatrix 4Good Luck 4 31 SSC 5Beatrix 5 21 JPS 4—HNC 3 2—6 HNC 4—Rust Roest 3 1—3 SCO 2—Wit Zwart 5 3—1 Zaterdag vond te Tilburg de be langrijke schaakontmoeting plaats tussen de eerste tientallen van Wol- stad en Langstraat. Wolstad, dat in zijn eerste competi tiewedstrijden 2 nederlagen moest incasseren, startte uiterst geconcen treerd en leek na 3 uur spelen re gelrecht op een zege af te gaan. Het Tilburgse tiental had op dat mo- nient een gunstige stand van 414 114 bereikt en had dus uit de reste rende 4 partijen nog slechts één punt nodig voor de zege. In de slotfase van de wedstrijd echter toonde de Waalwij k-Sprang- Capelle-combinatie een goede wed strijdmentaliteit. De eerstvolgende S partijen, die tot een beslissing kwamen, waren even zovele winst punten voor de Langstraat-spelers. Eén partij werd afgebroken in een moeilijk te beoordelen situatie. Het zal deze partij zijn, die de einduit slag zal bepalen. Bij een voorlopige stand van 4 vormt 'n eind uitslag van 55 een reële mogelijk heid. De punten voor Langstraat in deze wedstrijd werden gescoord door: M. de Wit, W. Goedhart, B. Reiber, L. Pols (allen 'n overwin ning) en M. Goudberg (remise). Persoonlijk kampioenschap In de afgelopen weken werd de derde ronde gespeeld in de selectie wedstrijden voor het persoonlijk schaakkampioenschap van Waal wijk en omstreken. De uitslagen waren als volgt: Goep A: B. Reiber-M. Goudberg, 0—1; J. Hol-J. Groothuis, 0—1. Uit slag van de afgebroken partij uit de tweede ronde: B. Reiber-J. Hol, Ondanks zijn nederlaag tegen groepswinnaar Goudberg heeft B. Reiber zi\h verzekerd van een fina leplaats. De overwinning van Goud berg telt tevens voor de finalegroep. Groep B: M. de Wit-R. Waeter- schoodt, V2L. PolsW. Poste- ma, 16. In deze groep stond reeds na de tweede ronde vast dat Wae- terschoodt en de Wit zich in de fi nale hadden gespeeld. De uitslag van hun onderlinge ontmoeting wordt in de finale meegerekend. Groep C: R. Ekhart-drs. J. Nijman, 10; C. Brouwers-A. v. Bladel, 01. In deze groep was een beslis singspartij voor de tweede plaats tussen van Bladel en Nijman nodig, welke door laatstgenoemde werd gewonnen. De overwinning van groepswinnaar Ekhart op Nijman telt derhalve voor de eindgroep. Jeugdkampioenschap district Tilburg De 3 kanshebbers, R. de Milliano (Udenhout), H. Vermeer (Tilburg) en R. Waeterschoodt (Waalwijk) hebben de helft van hun competitie achter de rug. De volgende uitsla gen vielen te noteren: R. Waeter- schoodt-R. de Milliano, 10; H. Vermeer-R. Waeterschoodt, Vz R. de Milliano-H. Vermeer, 10. Halverwege de competitie is de stand: 1 R. Waeterschoodt, IV2 pnt. 2 R.de Milliano 1 punt. 3 H. Ver meer V2 punt. Voorlopig een eerste plaats dus voor de jeugdige Waal dijker. Er is echter nog niemand uitgeschakeld. M V VG V A V 1 ADO—Go Ahead 3 SVV—Sparta 3 Telstar—NEC 2 NAC—AZ '67 3 DOS—Holland Sport 2 DFCElinkwijk 2 VolewijckersBlauw Wit 2 HVC—Fortuna VI. 3 VeendamDen Bosch 1 A VolendamWillem II 1 CambuurFortuna SC 3 PEC—Roda JC 1 1 ZATERDAGVOETBAL 2e klas A Quick BoysHuizen 12 Rijnstburgse B.Spijkenisse 00 SSC—ARC 4—0 SizoSprang 10 NDSMKozakken Boys 00 's-Gravenz. SV—DOTO 1—3 3e klas WoudrichemDinteloord 41 SleeuwijkRillandia 01 Tern. Boys—Roda Boys 12 Noad '32—AZVV 1—1 BVC—Krabbendijke 2—2 4e klas A JSTivo Sparta—Seolto 02 Altena—SDO 3—2 ZuilichemWit Zwart 21 VVN—Beatrix 1—1 Wilhelmina-Zwal. Boys s.n.o. Hebt u een koud huis? Controleer NU hoofdkraan en aftapkraan. Meld defecten voor het gaat winteren. Tocht is de grootste vijand van uw huis. Maak daarom kieren en tocht- naden dicht. Houd de hoofdkraan goed bereikbaar. Bescherm hoofdkraan en watermeter met oude wollen lappen. Ligt de me- terput buiten? Leg dan tussen boven deksel en onder-deksel een zak ge vuld met kranten. Bij zeer strenge vorst extra afdekken. In de eindstrijd van de tweede set in de wedstrijd Odulphus - Atak kwam Atak juist iets tekort om de wedstrijd, zo bleek achteraf, in drie sets te be slissen in haar voordeel. Nu werd het een 3-2 nederlaag. ïn die bewuste tweede set werkte Atak een 5-13 adhterstand weg tot een voorsprong van 13 - 14. Toch schreef Odulphus deze set nog op haarpaam (17 - 15). Tevoren had Atak de eerste set al voor haar rekening genomen (9 - 15) en het zou ook de derde set winnen (13—15). Wat er daarna gebeurde was zondermeer onbegrijpelijk. Atak liet zich met 15-2 en 15 7 totaal overspelen. Eindstand derhalve 3-2. Atak 2 won achtereenvolgens van Willem II HBS (2 - 1) en van VCU (2 - 0). Het derde team verloor met 1-2 van Paulus HBS en met 0-2 van Favorita. Ook voor de A-jeugd was er geen overwinning weggelegd. Het verloor met 2 0 van Odulplius. De B-jeugd behaalde de volle winst op Sarto (2 - 0, maar verloor van Odulphus (2-1).

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7