waalwijkse en LanqstRaatse coulant Hotel Verwiel 145 jaar geleden door smid P. Verwiel in Waalwijk gesticht ZDogaertó KSSbDamP0 sn< Schooljeugd maakt zaterdag van Markt in Waalwijk schildersatelier Men moet de feesten vieren, zoals ze vallen noteert U vooralSIIOW INTERNE VERBOUWING THANS GEREED JV een werkelijk modern kostuum voor betaalbare prijs ïSfiSp1 r Laat Uw bril tan tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST NIETS! SCHUTTING ROND IN AANBOUW ZIJNDE BOERENLEENBANK WORDT BESCHILDERD Bronchiletten oendervangers erenmodeadviseur ^mitéyoi A. gouden eeuw» beter gekleed met een hoed DONDERDAGAVOND 20 NOV. 1969 92e JAARGANG No. 93 Plannen om hotel accommodatie uit te breiden Hotel-kamers Historie Restaurant vung] Brillenspecialist Optica Houdt Bogaorts voor ogen In totaal werden 800 werkstukken ingestuurd Produktie van Hover Marine naar Nederland efteling - kaatsheuvel 26 t/m 29 november De teho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. incjc.) 1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Nauw verbonden aan Waalwijk is het internationale Hotel-Restaurant Verwiel. Dit jaar is het 145 jaar geleden dat dit hotel in Waalwijk werd gesticht. Een smidse, waar de paarden der postkoetsen werden gewisseld, waar de vermoeide reiziger z'n benen eens kon strekken en de inwendige mens kon laven, werd pleisterplaats, werd het logement "Le Lion d'Or". Het was Pieter Verwiel die de hamer zwaaide in de smidse en die voor paarden en koets de zorg had, terwijl diens vrouw Ge- radina zich ontfermde over de reizigers en de grondslag legde voor het later in binnen- en buitenland befaamde1 Hotel Verwiel. 'Vaak nu nog zegt men, we gaan naar Pieters, hiermee doelend op Pieter Verwiel", vertelden de heren Itali aander, die thans de leiding hebben over Hotel Verwiel. Hoewel men vaak met een zekere weemoed terug denkt aan de situatie rond b.v. de eeuwwisseling: "gastheer Verwiel, die aën de table d'hotel 't vlees voor snijdt voor zijn gasten", staat bij de familie Italiaander in de toekomst voorop. Nu zich grote veranderingen voltrekken in de horeca-wereld zorgt de direktie van dit Waalwijkse hotel er voor alle ontwikkelingen te volgen. De laatste maand heeft Hotel Ver wiel nog al wat veranderingen door gevoerd. Zo is het buffet uit de café ruimte verdwenen. Men heeft hier door nogal wat ruimte gewonnen die is benut voor een leeshoek. In plaats van het buffet is in een van de vroe gere vergaderzaaltjes een speciale service-ruimte gecreëerd. Zonder de gasten te storen kan het bedienend personeel hier aan de bestellingen werken. Deze service-ruimte 'biedt uiteraard meer mogelijkheden dan het kleine buffet. Zo kon de koelinstal latie belangrijk worden uitgebreid. Ook de sfeer in het restaurant "De Gouden Leeuw" is verhoogd, door bepaalde voorzieningen te treffen en door de stijlvolle wanddecoratie. Een ingrijpende verbouwing heeft de gro te achterzaal bijzonder aantrekkelijk gemaakt. Zo is er een nieurwe lam brisering aangebracht, 'n nieuwe ver warming en een nieuwe verlichting, die meer sfeer brengt. Een fraaie hou ten vouwwand van pallissander maakt het mogelijk de zaak te splitsen. De geibroeders Italiaander, die samen met hun echtgenotes intensief in de zaak werken, hebben ook plannen om de hotelaccommodatie te verbeteren. Hoewel pas acht jaar geleden de 16 hotelkamers werden gemoderniseerd, denkt men nu voornamelijk aan een uitbreiding van het aantal kamers- met-douche. Men heeft momenteel 7 kamers met bad of douche en privé toilet. De inrichting van deze kamers, alsmëde 5 kamers in de midden-prijs klasse is geschied in zgn. "Studio- stijl". Dat betekent overdag een ge rieflijke zitkamer, waar de gast ook eventueel zakelijke besprekingen kan houden, terwijl de kamer 's nachts met weinig handgrepen in een slaap kamer met alle comfort kan worden veranderd. De "Studio-kamers" omvatten o.a. praktische kap-schrijftafel, zit-slaap- bank met tafeltje en fauteuil, huiste lefoon, geluiddempende vloerbedek king. Om aan de verlangens van min der verwende gasten te voldoen heeft men ook een 4-tal kamers in de ge bruikelijke hotel-kamer-type inge richt. Men kent in Hotel Verwiel drie categorieën in prijs variërend van 14,- tot 22,50 (voor 1 persoon) en van 24,50 tot 38,50 (2 perso nen) all-in. De uitstekende hotélac- commodatie wordt regelmatig door bedrijven uit Tilburg en Den Bosch gébruikt, die in Waalwijk hun gasten willen onderbrengen. In de Guide Michelin is Hotel Ver wiel ingedeeld in de categorie 'dubbel huisje': de bon comfort. De ANWB gaf dit hotel 2 sterren, maar bij de nieuwe indeling 1970 kan het niet anders (gezien de vraaglijst van de ANWB) of men komt met minstens 3 sterren uit de bus. In de loop der jaren heeft dit Waalwijkse bedrijf dus een nationale en internationale naam opgebouwd. Dat had Pieter. Verwiel 145 jaar ge leden niet verwacht. Vier generaties Verwiel hebben 122 jaar lang de Moderne kamer in de zgn. Studio-stijl, die men aantreft in Hotel Verwiel te Waalwijk stempel gedrukt op dit bedrijf. Het pand aan de Grotestraat, zoals het er nu staat, is in 1900 gebouwd en het kwam in de plaats van het oorspron kelijk in 1898 afgebrande gebouw. De noodzakelijke moderniseringen in de jaren voor de Tweede Wereldoor log vroeg in de crisisjaren te grote financiële offers, zodat in de oorlog tot verkoop van het gebouw aan een Waalwijkse industrieel moest worden overgenomen. De oorlogsjaren had den, door intensieve bewoning van militairen en gezinnen, diepe sporen op gebouw, inventaris en reputatie nagelaten. De vader van de huidige eigenaars, de heer F. W. Italiaander nam in '46 de zaak over. Geleidelijk aan heeft de familie Italiaander van het hotel en het restaurant, dat de naam "De Gouden Leeuw" meekreeg, een stijl volle zaak weten te maken, waar da gelijks vele gasten verblijven. Het restaurant heeft niet alleen in de Langstraat, maar ook ver daar buiten een uitstekende naam. Ghef-kok Joop Mosterd (die zijn sporen in grote Rotterdamse bedrijven wel verdiend heeft) schotelt de bezoekers 'n groot aantal specialiteiten voor. Behalve 'n uitgebreid diner biedt Hotel Verwiel de laatste tijd ook gelegenheid tot het gébruiken van kleine gerechten. Sinds kort heeft men namelijk 'plate- service' ingevoerd. Niet aan 'n coun ter, maar aan een gezellige tafel kan men een keus maken uit verschillen de kleine gerechten. Dit Waalwijkse bedrijf kan zo aan ieders behoefte in iedere prijsklasse voldoen. Een zekere bekendheid heeft Hotel Verwiel de laatste jaren ook gekre gen met de uitzending van koude en warme schotels. In porselein worden, gloeiend heet, de specialiteiten van chef-kok Mosterd, bij de mensen thuis bezorgd. Daarnaast heeft men natuurlijk ook de koude schotels. Ho tel Verwiel zorgt er op deze wijze voor dat men ook "thuis uit is". EEN ONEINDIGE KEUS IN ALLE MATEN KERKSTRAAT - OOSTERHOUT Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 Maandagmorgen gesloten tot 13.00 uur. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Aan de Markt in Waalwijk komt volgend jaar 'ri nieuw hoofdkantoor van de Boerenleenbank te staan. Momenteel is men druk bezig met de grondwerkzaamheden. Een grote schutting die aan de voor zijde 25 meter breeds is, vormt de afscheiding van de werkput. Om fdeze schutting wat meer fleur te geven heeft de Boerenleenbank onder de jeugd van Waalwijk een schilderwedstrijd georganiseerd. Zaterdag zullen 15 groepen - bestaande uit 3 of 4 jongens en meisjes - een schildering op de schutting aanbrengen. Ruim 3000 meisjes en jongens in de leeftijd van 7 tot 12 jaar zijn door de Boerenleenbank-organisatie uitgeno digd aan de schilderswedstrijd deel te nemen. Het onderwerp was geheel vrij. De onderwerpen 'bank' en 'spa ren' werden zelfs afgeraden. Het re sultaat is geiveest dat ruim 800 werk stukken werden ingezonden. Een des kundige jury heeft maandag de 15 maar dan in de sfeervolle, vernieuwde ruimten van het iSpeclalltelten-<-QeMaurant Siotel HA er wiel - HD aalwijk Grotestraat 208 Telefoon 04160-2330 Hét adres waar Uw recepties <en diners, groot of klein - zakelijk of privé, door sfeer, kwaliteit en service altijd zullen slagen. MENU'S IN ALLE PRIJSKLASSEN Enige grote Nederlandse bedrij ven uit de scheepsbouwindustrie, stellen pogingen in het werk om de vrijwillig in liquidatie getreden fa briek van luchtkussenvaartuigen, Hover Marine in Southampton, te redden en de produktie gedeeltelijk in Nederland te krijgen. Momenteel tobt Hover Marine met een groot financieel probleem, maar het is vrijwel zeker, dat de hover crafts in de toekomst geweldige mo gelijkheden zullen hebben en onge twijfeld waar ook ter wereld de veerdiensten zullen bezetten. De Amerikanen lopen reeds met plan nen rond om luchtkussenboten te maken tot 10.000 ton, die met een voor een schip ongelooflijke snel heid kunnen varen en in 24 uur de oceaan kunnen oversteken. Het ziet er op het ogenblik naar uit, dat de Engelsen zelf deze maat schappij willen redden. De Ameri kanen hebben grote belangstelling, maar de Nederlandse bedrijven zien er ook wat in, waardoor deze indu strie voor Europa zou kunnen wor den behouden. origineelste schilderingen uitgekozen. Dat betekent dat zaterdag 15 groe pen, totaal bestaande uit 47 meisjes en jongens, hun werkstuk, dat 'n af meting van 1,20 bij 1,20 meter moet hebben op de muur gaan aanbrengen. Dit schilderfestijn begint zaterdag morgen om 10 uur. Er worden voor zieningen getroffen, zodat de jonge lui in ieder geval droog en üit de wind kunnen schilderen. Onder hun werk zullen zij nog getrakteerd wor den. Men verwacht dat de jury - bestaan de uit Br. Romualdus, Br. Mariius, Ds. Kroes, de architecten A. v. Hui ten en Ir. M. Schiks, bankpresident J. van der Mee en pulbllciteitsmanager J. Goosen - om 4 uur met de be oordeling kunnen beginnen. In de zaal van De Gecroonde Leersse zul len dan om kwart voor vijf de prijzen worden uitgereikt. De 15 groepen be staan uit leerlingen van alle lagere scholen van Waalwijk. De 800 werkstukken die door de schooljeugd zijn ingezonden worden zaterdagmorgen in de zaal van De Gecroonde Leersse geëxposeerd. Bank-directeur J. Keetels vertelde ons dat er bijzonder leuke schilderin gen onder zijn. Men is in de gelegen heid de werkstukken te kopen. Niet alleen de winnende groep, imaar de gehele klas waar deze groep deel van uit maakt deelt in de eerste prijs. Deze prijs bestaat namelijk uit een reis naar Eindhoven. Hier zal een rondleiding door het gebouw van de Co-op Centrale Boerenleenbank wor den gemaakt. In het personeelsres- taurant wórdt 's middags gelucht. Tot slot volgt er dan om 6 uur 'n etentje. De tweede prijs heeft alleen betrek king op de leden van de winnende groep. Deze mogen assisteren bij het leggen van Ide eerste steen van de nieuwbouw, medio 1970. Ook zullen zij de géhele gang van zaken bij deze eerste-steen legging mogen meema ken. Welke groepen voor de eerste en tweede prijs in aanmerking komen is dus zaterdag bekend. De groepen die zaterdag aan de fina le schilderwedstrijd mogen deelne men bestaan uit de volgende méisjes en jongens: Groep 1: G Verschuren, Lizet Ley- tens, Hugo Havelaar, Ben Borgonje. Groep 2: Jeannette Schalken, Wally Verhoeven, Dorothé van Son. Groep 3: Rudy van Hulten, Hans van Log- ten, Geert Nijkamp, Peter Monsieur, Petro van Tilburg. Groep 4: Hans Hoestdrank in tabletvorm. 1." Broos, Hans Dingemans. Groep 5: Johnny van Delft, Maarten Vreeburg, Floorijan Polderman, Hubert v. Peer. Groep 6: Marion de Peffer, Violette van Dooren, Wim v. d. Lee. Groep 7 Gerard Vrijhoeven, Gerard Verhagen, Gert Jan v. d. Elshout. Groep 8: An- ja Weykamp, Hanny Duquesnoy, Margriet Hofmans. Groep 9: Marjo lein v. d. Krabben, Jacqueline van Sleeuwen. Groep 10: Karin v. Geene, Martine Beerens, Jolanda Hamers. Groep 11: Betty Blankers, Irma van Eeten, Ine van Bree. Groed 12: Mar- tien de Nijs, Gert Jan Kroot, Jan Pie ter Verduyn, Arthur van Beurden. Groep 13. Mare Driessen, Marcel Maas, Groep 14: Frans van Buul, Kees IJpelaar, Rudi v. d. Aa. Groep 15: Carlo van Oldenbeek, Paul Pes- sers, Joep van Woerden. VOOR AL UW e„ e*c»us.ev Grotestr. 1 29, Waalwijk, Tel. 2805 Tel. 2776 (04160) Besoyensestraat Waalwijk Een klassieke Borsalino of een modische Franse Flêchet, een sportieve tweed-hoed, een Hollywood of een Wegener, er is een hoed bij, die U staat. Kom en kies uit meer dan duizend hoeden. Vanaf 19,75 tot 65,—. HEBT U HET AL GEZIEN onze „Chicken-Shop for young men" Heuvelstraat 133 Tilburg Parkeren voor de deur (via de Nieuwlandstraat)

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5