wAAlwijkse en lanqstRAAtse couRant Record omzet van Veiling De Langstraat in voor Drunen B.en W. willen commissie voor Gemeentewerken instellen Schooljeugd uit Waalwijk en Drunen vroeg aandacht voor Biafra EM-TE supermarkt DRUNENSE VEILING VERWACHT KOMENDE JAREN VERDERE STIJGING EXPORT-PRODUKTIE SfHSi GEMEENTE LICHT- EN WATERBEDRIJVEN IN WAALWIJK BESTAAN 50 JAAR Hoge prijs Ontwikkeling financierings centrum De veiling mm Jubileumboekje van Gemeente Licht- en Waterbedrijven Omzet in 10 jaar van 4 miljoen naar 3 miljoen Koperen secretaris' Het Gemeentewerken Mechanisatie Surgem. Stieger van Drunen vond hef een goed initiatief Solidair WAALWIJK - DRUNEN Geweldige dag-aanbiedingen CARBONADE 2.98 BOERENKOOL 29 ct. GEHAKT 1.69 STOOFPREI HAMLAPPEN 3.28 HUTSPOT MAANDAG 24 NOVEMBER 1969 92e JAARGANG No. 94 De ïcho vao het Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteiirJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) DRUNEN - Veilingvereniging De Langstraat te Drunen is een van de snelst groeiende veilingen in Zuid Nederland. Donderdagmiddag werd n omzet van 8 miljoen gulden gepasseerd. Dat gebeurde toen de veiling meester een partij witlof verkocht aan de groentenhandelaar H. Goeten uit Well. Op dat moment had de veiling een nieuwe mijlpaal bereikt: de omzet in 1969 was de 8 miljoen gulden gepasseerd. Veiling-voorzitter J. C. vctn Hoorn verwacht dat eind december een totaal-omzet van bijna 8,5 miljoen gulden zal zijn bereikt. Dat betekent een stijging van driekwart miljoen ten opzichte van het vorig jaar. De omzet van de veiling is in 10 jaar verdubbeld. In 1959 vierde men feest toen de 4 miljoen gulden werden gehaald. Niemand had toen kunnen vermoeden, dat 10 jaar later, in een geheel nieuw veilingcomplex, de dubbele omzet genoteerd zou kunnen worden. Het heugelijke feit werd donderdagmiddag door alle aan wezige kopers en aanvoerder gevierd. (van onze verslaggever) WAALWIJK De raad van de ge meente Waalwijk komt a.s. donder dagavond in openbare vergadering bijeen. De 31 punten tellende agen da omvat geen schokkende voor stellen. B. en W. stellen de raad ojn. voor een krediet van 2100, beschikbaar te stellen voor een ju bileum-uitgave van de Gemeente Donderdag heerste er een feeststemming in de veilingzaal van Veiling De Langstraat in Drunen. De omzet van 8 miljoen gulden werd toen gepasseerd. Op de foto rechts: veilingvoorzitter J. C. van Hoorn feliciteert de ko per en de aanvoerder van de partij die de 8 miljoen gulden volmaakte.^ Links: de kopers in de banken in af wachting van de „8 miljoen koop". De recordomzet werd op het middag uur bereikt. De partij witlof van de Drunense tuinder W. de Kort werd geveild. Het bod van de heer Goeten (f 1,26 per kilo) was voldoende om het omzetbedrag van 8 miljoen gul den te bereiken. Veilingvoorzitter v. Hoorn maakte het heugelijke feit be kend. Hij bood zowel de koper als de aanvoerder een kist sigaren aan. Alle aanwezige kopers en aanvoer ders kregen een feestdrankje en een sigaar aangeboden. Overigens vierde de veilingvereniging donderdag een dubbel feest. Tijdens een bestuursbijeenlkomst werd de heer H. J. van de Wiel voor het voetlicht geplaatst. Hij was namelijk \2Vz jaar secretaris van de veilingvereniging. Voorzitter Van Hoorn 'bood 'n totaal verraste heer Van de Wiel een ge schenk aan. Hij memoreerde de ver diensten van de heer Van de Wiel, die veel werk verzet heeft bij de re organisatie enkele jaren geleden en bij de nieuwhouwplannen, De heer v. d. Wiel is de eerste jubilaris in het "jonge" veilingbestuur. Tijdens deze bijeenkomst ging voor zitter Van Hoorn wat dieper in op de betekenis van de veiling. Hij was er van overtuigd dat de omzet van 1969 7.718.000,-) dit jaar met ruim 700.000,- zou worden overschre den. Deze stijging is volgens hem vooral te wijten aan de toename van het aantal exportprodukten met 550 duizend gulden. Hiervan nemen de komkommers met 300.000,- de eer ste plaats in. De omzet van tomaten bedraagt slechts 22.000,-, waarmee de belangrijke verschuiving in het produ'ktenaanibod blijkt. Er is tot nu al één miljoen komkommers meer aangevoerd. De omzetcijfers van sla en aardbeien bedragen respectievelijk 134.000,- en 125.000,-. De sterke omzet-stijging vindt zijn oorzaak in de "betereprijs". Het aan tal colli van 2 miljoen dat vorig jaar werd bereikt zal dit jaar zeker niet stijgen. Ook de totale aanvoer van 22 miljoen kilo zal wel gelijk blijven. De produkten hebben dit jaar echter 'n hogere prijs opgdbracht dan verleden jaar het geval was, was geresulteerd heeft in de sterke omzetstijging. Die omzet is in 10 jaar verdubbeld. In 1959 werd namelijk de 4 miljoen gulden gepasseerd. Drie jaar later be reikte men de 5 miljoen, weer drie jaar later de 6 miljoen (1965). Daar na ging het sneller. In 1967 werd de 7 miljoen genoteerd en nu november 1969 passeerde men de 8 miljoen gulden. Als de aanvoer nog wat gro ter wordt en ook de prijzen stijgen nog wat, dan is het goed mogelijk dat in 1972 een omzet van 10 miljoen gulden kan worden genoteerd. Die omzet van 10 miljoen gulden is reëel haalbaar. „Het gebied rondom de veiling telt veel jonge bedrijven. Correct, discreet en snel geldvoor auto, bedrijfs- uitrusting, meubelen enz. Persoonlijke leningen en hypotheken. Tel. 04160-3341 Prof. Struyckenstraat 13 Waalwijk, 10.00 tot 22.00 u., ook zaterdags. Licht- en Waterbedrijven, die begin gesteld voor vier-wielige mechanisa- j volgend jaar 50 jaar bestaan, tie onder glas. Door deze mechanisa- j Gp 1 januari 1970 zal het 50 jaar tie kunnen de bedrijven groeien, zon- geleden zijn dat het Waterbedrijf der dat de loonkosten abnormaal stij gen. De groei van de veiling zal voor een belangrijk deel ook afhangen van de ontwikkeling van de ruilverkave ling in de westelijke Langstraat. De toekomstige groei ziet de heer van Hoorn is een stijging van het aantal exportprodukten. Momenteel neemt de veiling De Langstraat de derde plaats in onder de Brabantse veilin gen. De grootste veiling is die van Breda, waarna Eindhoven volgt. Dru nen staat op de derde plaats gevolgd door Bergen op Zoom. Vorig jaar had Bergen op Zoom een grotere om zet dan Drunen. Overigens is het veilingbestuur bij zonder gelukkig met de hoge omzet. De nieuwbouw heeft nogal een be hoorlijke investering gevergd. Overi gens blijkt het nieuwe gebouwencom- door de gemeente Waalwijk werd overgenomen van de destijds be staande waterleidingmaatschappij De Langstraat en werd toegevoegd aan het in 1860 opgerichte gasbe drijf en het in 1916 opgerichte Elec- triciteitsbedrijf. De Gemeente Licht en Waterbedrijven, waarin de drie genoemde bedrijven zijn ingecorpo- reerd, bestaan op 1 januari dus 50 jaar. Het gemeentebestuur is van me ning dat niet zonder meer aan dit plex uitstekend te voldoen. De grote aanvoerhal van 4000 m2 is regelma tig geheel gevuld. Het complex om vat verder een moderne veilinghal, 'n kantoorcomplex, kantine, bestuurs kamer en vergaderlokalen. Voor eventuele uitbreiding is nog 7 ha. beschikbaar. Ook het bouwen van overslagbedrijven is dus mogelijk. feit voorbij gegaan kan worden. Men heeft dan ook gemeend de her denking van dit feit gestalte te doen geven door het samenstellen van 'n gedenkboekje, dat tevens een voor lichtend karakter zal hebben. De kosten van dit boekje, dat in een oplage van 500 stuks zal verschij nen, bedragen totaal 2000.B, en W. verzoeken de raad dit krediet beschikbaar te stellen. Het heeft er alle schijn van dat de al vele jaren geprojekteerde Mar grietstraat (verbindingsweg tussen Mr. v. Coothstraat en Stationsstraat) er eindelijk gaat komen. B. en W. stellen de raad namelijk voor, een aantal percelen aan te kopen die nodig zijn voor de aanleg van deze weg. In totaal zullen van 4 personen percelen aangekocht dienen te wor den. Het is het college de laatste jaren gebleken dat ook het voeren van een verantwoord beleid terzake van openbare werken in deze gemeente slechts mogelijk is, indien zowel bij het college als bij de raad een goed inzicht bestaat in de diverse aspec ten van deze gemeentelijke taak. Men wil dit bereiken door de instel ling van een Commissie van Advies en Bijstand in het beheer van de dienst gemeentewerken. Men stelt dan ook voor, donderdag een der gelijke commissie, bestaande uit 4 leden, aan te wijzen. Voorzitter wordt wethouder M. van Eijl van Gemeentewerken. Deze tuinderijen kunnen nog een be langrijke ontwikkeling doormaken en dat betekent uiteraard ook een stij ging van de aanvoer", aldus de heer Van Hoorn. Hij wees er op dat de arbeidskosten ook in de tuinbouw zwaar drukken. Bedrijfsaünpassing in de vorm van mechanisatie vindt hij dan ook een eerste vereiste. Die mechanisatie is in het gebied van de Drunense veiling al ver door gevoerd. Met enige trots vertelde de heer Van Hoorn namelijk dat deze streek meermalen als voorbeeld wordt (van onze verslaggever) WAALWIJK/DRUNEN Leerlingen van Mavo-scholen en Huishoud scholen uit Waalwijk en Drunen hebben donderdagmiddag een protest mars door het centrum van beide gemeenten gehouden, met het doel de aandacht te vragen voor het Biafraanse kind. Zowel in Waalwijk als in Drunen werd een petitie met handtekeningen aan het gemeente bestuur overhandigd. Op het Raadhuisplein in Waalwijk was een speakers-corner ingericht. Verschillende jongelui en zelfs ook enkele ouderen, maakten hier hun mening kenbaar over het Biafraanse pro bleem. In Waalwijk besloten de jongelui een comité te vormen (van iedere school twee leerlingen) dat onder de bevolking geld gaat in zamelen voor de aktie Biafra. De naar schatting 500 jongens en Deze foto's geven een duidelijk beeld van het gebouwencomplex van de Drunense veiling. meisjes trokken in Waalwijk vanaf het Vredesplein onder politie-bege- leiding door het centrum naar het Raadhuisplein, waar de .stille tocht' meer inhoud kreeg. Arnold Kleyn- geld en Lilian Eikelenboom gingen namens alle aanwezigen op het ge meentehuis de petitie met 500 hand tekeningen aanbieden. Loco-burge meester J. v. Heeswijk (burgemees ter Teijssen was uitstedig) ontving de jongelui op zijn kamer. Arnold Kleyngeld was van me ning dat de regering meer moet doen om het Biafraanse kind te hel pen. Wethouder v. Heeswijk zei, dat het Biafraanse probleem ieders aan dacht heeft. Het gemeentebestuur wilde zich echter niet op politiek terrein begeven door de jongelui in het openbaar toe te spreken, aldus de loco-burgemeester. Hij verzeker de de jongelui dat het college van B. en W. persoonlijk wel achter de aktie van de schooljeugd staat. Ove rigens had het gemeentebestuur alle medewerking verleend aan de protestmars. In Drunen hield burgemeester mr. H. Stieger wel een toespraak. Na dat hij van Piet Henskens en Ineke Groot (Mavo) en Betsie v. Loon en Riet v. Esch (Huishoudschool) de petitie in ontvangst had genomen, ging hij dieper op de betekenis van een protestmars in. „Het is 'n goede gedachte geweest om op eigen ini tiatief een dergelijke tocht te orga niseren. Het is goed om eens los te komen van de problemen van elke dag. Door de dagelijkse beslomme ringen ziet men vaak de grote pro blemen niet meer", aldus mr. Stie ger. Drunens burgemeester vond wel dat er in Nederland te veel wordt geprotesteerd. Deze protestaktie vond hij echter opbouwend. „Het is goed dat de jeugd van Nederland zich solidair voelt met de Biafraan se kinderen. Daarom is het verheu gend dat jullie, gesteund door de docenten, deze aktie voeren. Hopen- lijk blijft er van deze aktie iets han gen. Op deze manier wordt er bij de jeugd een mentaliteit gekweekt om iets aan ontwikkelingshulp te doen". In dat licht bezien, had bur gemeester Stieger grote waardering voor de protestmars. Behalve de aktie in Drunen, was er donder dag ook in Waalwijk een protest mars, waaraan 10.000 schoolkinde ren deelnamen. M DINSDAG 500 gram panklaar, per zak WOENSDAG 500 gram 500 gram panklaar 29 ct. DONDERDAG 500 gram 500 gram panklaar 29 ct.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1