WSC de gelukkige in strijd tegen Taxandria: 1-2 KAATSHEUVEL Men moet de feesten vieren, zoals ze vallen Schaakver. Waalwijk gaat jeugd schaken leren HL v. Beek uit Spr.-Capelle een van Brabants beste schaatsers Winst voor alle Tachos-teams in de sporthal Woningb.ver. Baardwijk vierde gouden jubileum met receptie A. Vugts 25 jaar bij Dienst Gemeentewerken in Waalwijk St Nicolaas op bezoek bij de pupillen van WSC SEIZOEN GEOPEND MET WEDSTRIJDEN OM DE IJSSELCUP gouden ^e&uw» HULDIGING IN RAADZAAL f DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 NOVEMBER 1969 7 In aansluiting op TV-schoolles Dames oppermachtig tegen Blauw Wit Ook winst voor heren-team N.E.O. All-round vakman V 8 ij men se Boys en Mulo delen de punten Capelle St. Nicolaas brengt bezoek aan R.W.B.-pupillen Uno Animo dwingt Longa gelijk spel af Op voorstel van het Bestuur van de Kon. Ned. Schaakbond gaat de Schaakvereniging „Waalwijk" aan jonge spelers, die het schaakspel nog niet in clubverband kunnen be oefenen (b.v. omdat zij nog stude ren) de gelegenheid geven om 1 uur per week onder toezicht met elkaar oefenpartijtjes te spelen. Er zal tevens enige aandacht wor den besteed aan openingen en ele mentaire schaakkennis, zulks in aansluiting op de TV-schaakcursus, die momenteel wordt gegeven. Ook jongelui, die nog niets van het schaakspel weten, maar er graag mee zouden willen beginnen, zijn welkom. Het is de bedoeling om met de jon gelui, die zich hiervoor opgeven, een competitie te spelen met als in zet het jeugd-schaakkampioenschap van Waalwijk. De Schaakvereniging „Waalwijk" heeft hiervoor een wis selbeker ter beschikking gesteld. De oefenavond is voorlopig vast gesteld op donderdagavond tussen 7 en 8 uur in de grote achterzaal van Rest. „Olympia", Olympiaweg, Waalwijk. Voor de te maken onkos ten, gebruik van schaakmateriaal en klokken, wordt een geringe bijdra ge van 25 cent per deelnemer per week gevraagd. Men kan zich opgeven, liefst schrif telijk, bij de heer M. de Wit, Dr. Schaepmar|aan 44 te Waalwijk, met vermelding van geboortedatum en -jaar. Men ontvangt dan bericht wanneer de eerste oefenavond plaatsvindt. Ouders die, alvorens hun zoon of dochter toestemming te geven, nog nadere informaties wensen, kunnen deze verkrijgen op bovenstaand adres of telefonisch onder nr. 4498. NEDRLAAG VOOR LANGSTRAAT 2 Na de grote zege in z'n eerste competitiewedstrijd heeft Lang straat 2 zaterdag in de tweede com petitieronde een fikse nederlaag ge leden tegen Max Euwe 2 uit Breda. Na circa 1 uur spelen zag het er niet naar uit dat Langstraat 2 het ondespit zou moeten delven. De Lagnstraat-spelers waren in het al gemeen prima uit de opening geko men en leken een goed middenspel tegemoet te gaan. In de beslissende fase van de wedstrijd lieten echter velen van hen 'n steekje vallen, waardoor hun stellingen ziender ogen verslechterden. Nadat 7 par tijen waren beëindigd had Max Eu we 2 dan ook reeds een beslissende 6—1 voorsprong genomen. De eindstand kwam met 7—3, waar bij de punten voor de Waalwijkse Vereniging werden gescoord door: C.Bpouwers (1 punt), A. v. Bladel, A. de Jong, J. Hol en R. Koopman (allen 'n half punt). LANGSTRAAT 1 DEFINITIEF GELIJK TEGEN WOLSTAD 1 De afgebroken partij M. Vergeer D, Pullens uit de competitiewed strijd Wolstad 1 (Tilburg)Lang straat 1 is volgens verwachting in remise geëindigd, waardoor de eind uitslag van de wedstrijd definitief op 55 is bepaald. JEUGDKAMPIOENSCHAP DISTRICT TILBURG Het toernooi om het jeugdkam pioenschap van het district Tilburg is onbeslist geëindigd. De Waal wijkse deelnemer Richard Waeter- Fchoodt, die halverwege de competi tie de leiding had, verspeelde goed deels zijn kansen door de belangrij ke partij tegen René de Milliano (Udenhout) te verliezen. De Millia no verloor echter op zijn beurt van H. Vermeer uit Tilburg, zodat de 3 deelnemers allen een eindscore van 2 punten bereikten. Waeterschoodt heeft zich om studie redenen vrijwillig uit het toernooi teruggetrokken, zodat de Milliano en Vermeer onder elkaar nu de ti tel zullen betwisten. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP WAALWIJK EN OMSTREKEN In de finalegroep van de wedstrij den om het persoonlijk schaakkam pioenschap van De Langstraat vie len de volgende uitslagen te note ren: M. de Wit-drs. J. Nijman, V2 V2R. Waeterschoodt-R. Ekhart, V2 V2M. de Wit-Ekhart, 10; D. Pullens-M. Goud'berg, 10; drs. J. Nijman-R. Waeterschoodt, V2 R. Ekhart-B. Reiber, 10. De stand aan de kop van de rang lijst is: 1 R. Ekhart, 2y2 punt uit 4 partijen; 2 M. de Wit, 2 punt. uit 3 partijen, 3 R. Waeterschoodt, 1Y2 P. uit 3 partijen. Titelverdediger t). Pullens heeft echter met een score van 1 uit 1 nog alle troeven in han den. TOON SMULDERS 40 JAAR LID KERKKOOR BERNDIJK Op 22 november was het 40 jaar ge leden dat Toon Smulders lid werd van het Berndijkse kerkkoor. In al die ja ren is "Toontje" een begrip in de Berndijkse muziekwereld. Vele men sen hebben gedurende die tijd vaak met ontroering naar deze prachtige tenor geluisterd. Het was de in Kaatsheuvel welbekende Pater van de IJssel, die de jubilaris 40 jaar gele den de beginselen van de muziek bij bracht en hem verder in de zangkunst deed groeien. In al die jaren is Toon talloze malen als solist te beluisteren geweest en nog steeds laat hij velen van zijn prachtige zangtalent genie ten, Het viel dan oök niet te verwon deren dat Toon Smulders tijdens de jaarlijkse statiedag eens flink in de bloemetjes werd gezet. Dit gebeurde bij monde van de voor zitter, de heer Klis, die de jubilaris vooral prees om zijn ijver, waardoor hij ten voorbeeld kan worden gesteld aan vele jongeren. Om een en ander nog eens te onderstrepen werd hem de médaille van de St. Gregoriusver- eniging opgespeld en werden aan me vrouw Smulders bloemen aangeboden Met de strijd om de IJsselcup zijn af gelopen zaterdag te Deventer de schaatswedstrijden van dit seizoen geopend. Voor deze wedstrijd hadden ingeschreven de gewesten Noord- Holland, DrenteNoord Brabant Limburg, Groningen, Friesland, Gel derland, Overijssel. Voor Noord Bra bant /Limburg ging natuurlijk onze grootste belangstelling uit. Dit wil niet zeggen, dat wij niet benieuwd waren naar de prestaties van de an dere gewesten, waarin o.m. de klin kende namen voorkwamen van Kees Verkerk, Ard Schenk, Jan Bols, Ed dy Verheyen en Peter Nottet. Maar onze belangstelling voor deze ont moeting was het allereerste gericht op de prestaties van onze Brabant/Lim burg-rijders, die bestond uit de rij ders Hans van Beek, onze plaatsge noot, Bas Lamoen, Louis Lankhaar, Co Scholten en Piet den Dunnen. Al deze rijderse, die zidh dit jaar ge voegd hébben bij de senioren, zijn bij zonder goed voor de dag gekomen. De IJssélcup was in handen van het gewest Zuid-Holland waarin de grootste troef was Kees Verkerk, maar in de Nüord-Hollandse-ploeg was een Ard Schenk en een Arie Eriks. Dat de grote strijd ging tussen deze gewesten, was een uitgemaakte zaak. Voor ons Zuiderlingen ging het om de sterkste van de Brabantse rij ders. Zowel Hans van Beek als Piet den Dunnen hadden een schitterend trainingsseizoen achter de rug. De andere Brabantse vertegenwoordigers De Waalwijkse dames begonnen goed en al vrij vlug was het 30 voor Tachos, maar Tachos drukte niet door. Blauw Wit kwam pas in de 7e min. voor het eerst aan bod en in dezelfde minuut maakte er Tachos 41 van. Tachos speelde be ter en men wist elkaar beter te vin den, maar er zat te weinig vaart in. Blauw Wit speelde impulsiever en raatke veel de bal kwijt, zocht veel het centrum op waar het blok van verdedigers geen moeite mee had. In de 15e min. stompte keepster J. Broumels de bal recht in de handen van een tegenstandster die deze kans niet onbenut liet. 42. Vlak voor rust kwam Tachos op 52. Na de rust zagen we een ander Tachos, veel sneller, effektiever en al verkleinde Blauw Wit nog de afstand tot 53 doelpunten konden niet uitblijven. Een taktisch rustig aanvallend Tachos schiep ineens gaten in de verdediging en een vol komen verdiende eindstand van 185 was het resultaat. De herensenioren speelden naar een grote overwinning. EVV zat al na 8 min. op fluweel met een 60 voorsprong en het varken leek ge wassen. Toen ging Tachos de ver dediging organiseren en met succes. EVV kon voor rust nog 6 keer sco ren maar Tachos deed dit in 20 min. tijd 10 keer. Een ruststand dus van 1012. In de tweede helft had men hij Tachos duidelijk meer reserves dan bij EVV, Bij een 1414 stand was de tegenstander al verloren, want in de tweede helft kwam het maar tot 3 doelpunten. Meer liet de verdediging van Tachos niet toe. De keeper stopte alles wat er maar te stoppen viel en EVV moest lij delijk toezien dat Harry Thomassen zelfs 3 penalty's stopte. Tachos deed) zijn naam eer aan, Tachos was de Griekse God van de snelheid) en in een uiterst snel tempo werden nog 15 doelpunten gescoord. Dit door aanvallen van het hele team, door solo-akties (break-outs) en zelfs met een penalty. Eerst moes ten er wel een paar gemist worden maar Jos Schagen maakte van deze kans eindeijk eens een goal. Het was dezelfde Jos Schagen die de laatste 2 minuten van de wed strijd moest keepen, omdat Harry Thomassen buiten de cirkel de bal onregelmentair in zijn bezit had ge nomen. De eindstand werd 2515 en dit zou EVV wel niet gedroomd hebben bij de 6O voorsprong van het begin. De reserves van Tachos hebben nu 3 wedstrijden gespeeld en alle 3 gewonnen dus dat geeft wel perspectief. De andere teams van'Tachos deden het niet minder goed. Ook de Da mes twee waren veel sneller dan EVV en was de ruststand nog 31 in het voordeel van Tachos de 105 eindstand gaf de verhouding nog be ter weer. De Dames jun. speelden tegen Ge- rakeira (een naam om nooit meer te vergeten) uit Raamsdonk naar een mooie 129 zege en de Heren jun. maakten hun belofte van de vorige week waar en nog wel in Breda tegen het sterke Rapid. Het werd een uitermate spannende strijd. 20 voor Tachos daarna 22. Via een 36 stand voor Tachos en een ruststand van 47 in het voor deel van de Waal wij kers werd het 910. Deze stand bleef maar liefst 10 minuten gehandhaafd en het was toen zeker dat degene die het eerst zou scoren wel de meeste kans maakte. En het was Tachos die het initiatief nam. Het werd 911; 9 12; 913 en 914 en Tachos had gewonnen. De eindstand werd nog 1216, maar de Waalwijkse jon gens hadden in Breda laten zien dat ze echt wel in de eerste klas fhuis- behoren. Ook het 2de team van de Dames jun. wonnen met 32 van White Girls uit Waspik en daarmee had Taehos een suksesvolle zondag. hadden niet zo spectaculair getraind, als gevolg van studierédenen. De re sultaten van de Brabantse rijders wa ren als volgt: 500 meter: De eerste plaats ging naar Hans van Beek en Piet den Dunnen met een tijd van 44,9 sec. 2e werd Co Schol ten met 45,2; 3. Lquis Lank haar met 46,2 sec en 4. bas Lamoen met 47,6 sec. Ten aanzien van de 1500 m was de uitslag: 1. Hans van Beek 2.17,5 sec; 2. P. den Dunnen 2.20,5 sec.; 3. Co Sciholten 2.22,5 sec.; en een gedeelde 4e plaats vtoor L. Lankhaar en B Lamoen 2.23,7. Afgelopen donderdag reed Hans van Beek voor de selectiewedstrijden om het nationaal kampioenschap. Zijn supportersvereniging zal alles in het werk stellen om hem die training te geven die nodig is voor betere resul taten. Zijn conditie wordt momenteel gepeild door de bekende sportarts Dr. van Opstal uit Breda, terwijl dê heer G. v. d. Wiel uit Capelle zich bezig houdt met de massage. Een grote steun ondervindt Hans van zijn sup portersclub. Deze vereniging is thans druk bezig Hans een training te la ten volgen in het buitenland en hun oog is gericht op Noorwegen. Hans van beek heeft, gelet op zijn prestaties om de IJssélcup, een invi tatie ontvangen om a.s. donderdag 27 november a.s. deel te nemen aan se lectiewedstrijden voor het nationaal- kampioenschap, hetwelk op 10 en 11 januari 1970 te Deventer wordt ge houden. Wij wénsen Hans voor deze wedstrijden alle succes toe en hopen, dat hij zich zal plaatsen voor het Nat. kampioenschap. Het tweede team van Sprang is weer een ronde verder in de strijd om de KNVB-beker, door een over winning op Good Luck 2 met 32. In een spannend en snel duel na men de tricolores de leiding na 10 min. door W. de Rooij. Good Luck maakte na een half uur gelijk en vlak voor rust kwam Sprang op 21 door een doelpunt van Leyten. Na rust vergrootte Sprang de voor sprong tot 31 door een doelpunt van M. Quirijns. Good Luck kwam nog op 32 maar verder kwam het toch niet. Een vooral na de rust hard wer kend WSC heeft een verdiende 2—1 overwinning behaald op Taxandria in Oisterwijk. Direct na de aftrap gaat WSC in het offensief en met goede aanval len wordt het Taxandria-doel onder druk gezet, echter nog zonder suc ces. Dit succes kwam wel aan de andere kant, want reeds na 7 min. krijgt Th. Diepens een kans als de WSC-achterhoede verzuimt in te grijpen; deze kans wordt uitstekend benut en dat betekent 10. WSC valt direct weer aan, een vrije schop op de rand van 't straf schopgebied wordt door de Taxan- dria-doelman gestopt, terwijl even later Henny v. d. Nieuwengiessen hard tegen de lat schiet. Na onge veer 25 minuten spelen schiet Cor Schapendonk wel raak, maar de ar biter had al voor een vrije trap ge floten in het voordeel van WSC. Na een goede aanval over rechts schiet Jac. de Ronde hard op doel, maar het schot wordt tot corner gewerkt. Met WSC in de aanval fluit daarna de scheidsrechter voor rust. Na rust was de wedstrijd nog geen 2 minuten oud, of WSC had gelijk gemaakt uit een geharrewar voor het Taxandria-doel. Het was A. v. d. Steen die inschoot; 11. Even later kwam WSC goed weg toen de linksbinnen van Taxandria uit een voorzet van rechts net naast kopte. Na ongeveer 18 minuten gaf Jac. de Ronde een goede pass aan de vrijstaande Thijs Berkelmans, die een achterhoede-speler passeerde en inschoot; 12. WSC bleef nog even doordruk ken, maar geleidelijk werd Taxan dria sterker en de WSC-achterhoe de moest enkele corners weggeven om erger te voorkomen. Enkele uit vallen van WSC waren echter bij zonder gevaarlijk, maar de schoten van Thijs Berkelmans en Chr. Ale- wijn waren of te hoog, of werden door de doelman gestopt. In de laatste minuut ontsnapte WSC aan de gelijkmaker, toen over de uitgelopen doelman Pijnenburg van WSC de bal werd ingeschoten, maar Sj. v. d. Steen zag kans om de bal nog over de lat tot corner te werken. Deze hoefde echter niet meer genomen te worden, daar de scheidsrechter het einde floot. maar dan in de sfeervolle, vernieuwde ruimten van het <Speclalltelten-cJ2eAtaurant tel OA er wiel - OOaalwyk Grotestraat 208 Telefoon 04160 - 2330 Hét adres waar Uw recepties 'en diners, groot of klein - zakelijk of privé, door sfeer, kwaliteit en service altijd zullen slagen. MENU'S IN ALLE PRIJSKLASSEN Van onze verslaggever) WAALWIJK - De woningbouwvereniging Baardwijk herdacht donder dag het heugelijke feit dat 50 jaar geleden de vereniging was opgericht. Dit gouden jubileum werd gevierd met een receptie in Hotel Verwiel. Talloze relaties feliciteerden het bestuur met dit jubileum. Velen lieten hun gelukwens vergezeld gaan vctn een geschenk. Loco-burgemeester J. van Heeswijk kwam de gelukwensen van het ge meentebestuur aanbieden. Hij was vergezeld van de wethouders C. van den Hoven, M. van Eijl en gemeentesecretaris mr. J. Kuypers. De heer Van Heeswijk zei het jubileumboek van de woningbouwvereniging met genoegen te hebben gelezen. "Het gemeentebestuur is trots op uw orga nisatie. Het is een goede gedachte geweest om samen het overleg ter hand te nemen om tot één sterke woningbouwcorporatie in Waalwijk te komen', aldus de loco-burgemeester. 1 i Soortgelijke woorden sprak de heer J. Duyvelaar, voorzitter van de Wo ningcommissie. Deze commissie was in zijn geheel op de receptie 'verte genwoordigd. Ook de heren J. Kobben, direkteur Gemeentewerken en J. Verkerk, hoofd van de afd. bouw- en woningtoezicht maakten hun op wachting. Het bestuur van de woningbouwvereniging Baardwijk mocht donderdag veel gelukwensen in ontvangst nemen. (van onze verslaggever) WAALWIJK Donderdag her dacht de heer A. Vugts het heuge lijke feit dat hij 25 jaar in dienst was bij de Gemeente Waalwijk. De jubilaris, die technisch ambtenaar eerste klas is bij de Dienst Gemeen tewerken, werd 's middags in de raadszaal gehuldigd. Loco-burgem. J. v. Heeswijk (burgemeester Teijs- sen was uitstedig) noemde de heer Vugts een medewerker in de juiste zin van het woord. Zaterdagmiddag werd weer het grote jaarlijkse St. Nicolaasfeest ge houden voor de pupillen van WSC. In een van de fraaie gezellige zalen van Romantica werden de pupillen en een zeer groot aantal ouders, om 2 uur welkom geheten door de heer A. Voogd, een van de leiders. Direct daarna verzorgde de heer Kuis een bijzonder geslaagd goochelprogram- ma onder groot enthousiasme van de jeugd. Tijdens de pauze was er voor de jeugd limonade en toen kwam het grote moment van de binnenkomst van St. Nicolaas met zijn twee knechten. Het was de jeugdvoorzitter, de heer G. Kipping, die St. Nicolaas verwelkomde waar bij hij wees op de aanwezigheid van de algemene voorzitter de heer N. van Loon jr., de geestelijke adviseur de eerw. pater v. d. Schoot, terwijl hij een bijzonder woord van welkom had voor de heer Kersten welke na mens de jeugd- en pupillenafdeling Tilburg van de KNVB aanwezig was. Toen St. Nicolaas het woord kreeg bleek wel hoe goed de Sint van het wel en wee van de vereni ging en in het bijzonder van de pu pillen-afdeling op de hoogte was. Voor iedereen had hij een opwek kend of vermanend woord, cadeaus voor pupillentrainers en nog veel meer. Dat de Sint het naar zijn zin had bij de WSC-familie bleek wel, want de Sint zelf deelde aan alle pupillen een versnapering uit, ter wijl hy zich nog geruime tijd onder hield met de allerkleinsten onder hen. Deze middag kreeg een ver rassend hoogtepunt toen St. Nico laas, de voorzitter van WSC, de heer v. Loon by zich riep met mevrouw van Loon om hem op verzoek van de pupillen een cadeau aan te bie den als dank voor de grote belang stelling altyd getoond voor de jeugd afdeling van WSC. „Uw naderend afscheid tekent zich af", aldus de Sint. „Wij hopen toch u het volgend jaar weer by ons te zien ook als u dan geen voorzitter van de vereni ging meer zou zijn". De heer van Loon dankte voor de aan hem gebrachte hulde en deelde mee dat zijn besluit om af te treden als voorzitter definitief was maar dat hy altijd een grote belangstel ling zou blijven hebben voor WSC en voor de jeugdafdeling in het by- zonder. Met deze spontane huldiging kwam het einde van een uitzonder lijk geslaagd St. Nicolaasfeest waar van de WSC-jeugd meer dan vol daan huiswaarts keerde. „Uw taak werd niet altijd be grensd door werkuren. Veel uren heeft u doorgebracht in het raad huis ten behoeve van de burgerij. Uw werkzaamheden beperkten zich niet uitsluitend tot die bij de dienst gemeentewerken. Ook als lid van de brandweer staat u dagelijks pa raat", aldus de heer v. Heeswijk, die namens het gemeentebestuur de heer Vugts dank betuigde. Mevrouw Vugts werd verrast met 'n bloem stuk. Wethouder M. v. Eijl, onder wiens portefeuille de dienst Gemeente werken ressorteert, noemde de ju bilaris een man die altijd helpen wil. „In de voorbije 25 jaar is alles altijd prettig verlopen. Namens het gehele personeel kan ik u voor uw prettige en collegiale medewerking" aldus de wethouder, die dhr Vugts een enveloppe met inhoud aanbood. We zijn vandaag weer eens met de hele dienst bijeen om feest te vieren. Terecht, want u, mijnheer Vugts, zijn we veel dank verschul digd. We kennen u als een man die onder alle tijden en onder alle om standigheden diensten wil vervul len. Elke taak kunnen we u toe bedelen. U bent een all-round vak man", aldus de heer J. Kobben, di rekteur van de dienst Gemeente werken. Hij bood de jubilerende heer Vugts een geschenk aan. Woorden van lof sprak ook oud wethouder en ere-burger J. Smol ders. Ook hij bood een presentje aan. De heer Verkerk verraste de jubilaris op een geschenk onder couvert, van de afdeling bouw- en woningtoezicht. Geschenken waren er ook van de Arka, die werd ver tegenwoordigd door de heer J. Kop uit Drunen en van de Brandweer, van welke organisatie commandant J. Pot was gekomen. Nadat een heildronk, op de jubi laris was uitgebracht, sprak deze nog een kort dankwoord. Een spannende wedstrijd met goed spel, maar geen doelpunten. Vlijmense Boys speelde zondag 'n uitwedstrijd tegen Mulo in Helmond een tegenstander die mee bovenin staat. Vele supporters maakten de reis mee. De Boys gaven goed par tij. Ze waren het eerst in de aan val maar de Mulo-verdediging kon alles goed opruimen. Ook de Boys achterhoede was op haar post. Zo golfde het spel op en neer met aan beide zijden enkele kansen, maar beide keepers grepen goed in. Na 20 min. een mooie uitval van de Boys, maar verder dan een corner kwam men niet. Mulo kwam voor rust nog in de aanval maar ook zonder succes. Na de rust weer hetzelfde spel- beeld om beurten is men in de aan val maar telkens weten de verdedi gingen het te klaren. Toch dacht men dat Mulo de leiding zou nemen maar doelman van Engelen redde keurig. De supporters moedigden flink aan, maar niets hielp er kwa men geen doelpunten. De Boys be haalden een kostbaar punt. SPAARKAS DE WITE BRUG De spaarkas 'Vele kleintjes maken een grote', gevestigd in café De Witte Brug, houdt a.s. vrijdagavond een al gemene ledenvergadering, TUINBOUWVER. CAPELLE De Tuinbouwver. Capelle houdt a.s. donderdagavond in zaal Pruijssers 'n ledenvergadering, aanvang 8 uur. SUPPORTERSVER. SSC De supportersvereniging van SSC zal een groot barakconcours organiseren in café 't Bruggetje en wel op 27, 28 en 29 nov.; 4, 5, 6 dec.; 11, 12, 13 dec en 18, 19 en 20 dec. a.s. Hoofd prijs is een kalkoen en verder diverse leuke prijzen. Voor 28 november a.s. staat tevens een rik-avond op het pro gramma in café Kleinloog te Sprang. AGENDA Zaal Pruijssers: donderdagavond 27 nov. a.s. ledenvergadering tuinbouw- vereniging, aanvang 8 uur; Zaal Pruijssers: donderdagavond 27 nov. a.s.: vergadering St. Nicolaas- comité, bestuurdersbond Sprang-Ca- pelle NVV, aanvang 8.30 uur. Zaal De Ruijter: vrijdagavond 28 no vember a.s.: vergadering spaarkas, aanvang 8 uur; Zaal Kuijs: donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond barafcconcours suppor tersvereniging SSC, aanvang 8 uur. A.s. vrijdagavond om plmhalf acht zal St. Nicolaas weer een bezoek brengen aan de pupillen van RWB. Ondanks zijn drukke werkzaamheden in deze tijd, heeft hij toch even tijd gevonden om de kleintjes van RWB alvast van e'en cadeau te voorzien. Zij zullen ongetwijfeld op zijn verjaardag nog meer krijgen. Het grote aantal pupillen noodzaakt de RWB-jeugd- commissie om alleen de eigen leden toe te laten die voor 1 december nog 10 jaar zijn. De Jeugdcommissie hoopt dat iedereen hiermee rekening zal houden. De pupillen moeten om 7 uur in de kantine van RWB aanwe zig zijn, waar men onder het zingen van Sinterklaasliedjes de komst van de H. Man zal afwachten. De ouders van de pupillen zijn natuurlijk weer, zoals altijd, van harte welkom. Het zal ongetwijfeld weer een gezellige Sinterklaasavond worden, die onge twijfeld velen naar de kantine van RWB zal trekken. De gehele wedstrijd had Uno 'n licht veldoverwicht maar de oude kwaal een machteloze voorhoede, verhinderde de thuisclub dit over wicht in doelpunten uit te drukken. Het begin was hoopvol, want na enkele aanvallen over en weer schoot Lugters bij een Uno-aanval de bal met een boog over de Lon- ga-verdediging en terwijl de doel man verrast bleef staan doelpuntte J. Moonen met een magnifieke kop stoot, 10. De aanvallen golfden heen en weer met Uno meer in het offensief, tot in de 40e minuut aan Longa een vrije trap werd toege kend door een rustig en goed lei dende arbiter. Deze vrije trap werd op prachtige wijze over het muurtje geplaatst en in een doelpunt omge zet, 11. Even later doelpuntte Longa nog eens maar deze goal werd terecht wegens buitenspel af gekeurd. Na de rust hetzelfde spelbeeld, 'n beslist sterker Uno maar een voor hoede die de kunst van doelpunten maken niet verstond. In de stand kwam dan ook geen verandering meer. Rest nog te vermelden dat Lugters een prima wedstrijd speel de, doodjammer dat zijn medevoor- waartsen hem zo slecht begrepen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7