Drunense operettever. Révérence excelleerdemet Die,; Cardasfürstin WAAROM 20°/o KORTING ALS JE AL 40 JAAR BESTAAT? KAATSHEUVEL Kerkhof St. Jozef prima SCÜBFTER KANTOORJUFFROUW Expositïe Eerste Waalwijkse kanariever. was een succes Gemeenteraad Waalwijk vergadert donderdag WAALWIJKSE SCHOOLJEUGD ZATERDAG AKTIEF Groep van St. Jozefschool won tekenwedstrijd Boerenleenbank joosomoomo?; HARTVEROVERENDE UITVOERING Beloning Eerste prijs Wij vragen voor direct: 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 NOVEMBER 1969 S dammer dat zaal niet geheel bezet was Waspik W. B. tafel- voetbalspel se koop: jongens kunst schaatsen MEISJE werkster Kaatsheuvel Schoenfabriek „PIMPERNEL" Schoenfabriek „PIMPERNEL" Nu voortaan drie belangrijke voordelen: „Mijn bril komt van SYASSART Briflenspecialisi - Stationsstraat 54 Waalwijk Tel. 2648 De vele maanden van studie en voorbereiding Van Révérence voor Die Csardazfürstin, hebben zaterdagavond in De Hoge Braken geresulteerd in een bijzonder goede en vooral hartveroverende uitvoering van deze bekende operette van Emmerich Kalman. Mochten er hier enl daar op het gebied van muziek en spel enkele slippers zijn, zij werden ruimschoots goedgemaakt door de ongedwongenheid, de vrolijkheid 'en het enthou siasme waarmede Révérence deze operette bracht. Daarbij wisten de hoofdrolspelers zich gesteund door een uitstekend koor, terwijl ook de zorg, welke besteed was aan decor, kostuums en grimeer in niet geringe mate aan bijdroeg dat het geheel een bijzonder goede uitvoering werd. Emmerich Kalman s operette Die Csardasfürstin stelt aan de zang- en acteerkwaliteiten van de hoofdrolspe lers zeer hoge eisenDat derhalve binnen het raam van een operettever eniging niet altijd iedere rol tot in het optimale kan worden bezet is ieder een wel duidelijk, maar de leiders van Révérence hebben zaterdag in De Hoge Braken laten zien dat men zo een enthousiaste liefde en toewijding kan kweken in een groep, men met de beschikbare talenten kan woeke ren. De hoofdrolspelers waren dan ook goed gekozen. Die Csardasfürstin (Riet Kneyiber) heeft het publiek de ze avond doen genieten van haar uit stekende zang- en acteerkwaliteiten. Haar tegenspeler Edwin Ronald (Ad Driehuis) beschikt over een uitsteken de stem. Graaf Boni (Cor Claassen) mag dan misschien over minder zang kwaliteiten beschikken met zijn to neeltalent heeft hij in niet geringe mate bijgedragen aan het slagen van het geheel. Gravin Stasi (Anneke van Lenten) gaf bij haar zang en spel meermale blijk van geen al te grote zekerheid en vond graag en gewillig steun bij haar tegenspelers, maar de ongedwongen wijze waarop zij dit deed gaf zelfs deze vertolking een ze kere charme. Het koor zong correct, gaaf en vol overgave. De balletten waren goed, maar wel bleek ruimtegebrek op het toneel soms storend te werken. De begelei ding, Frans v. d. Hoven, piano en Bert Hopman, viool, was goed. De muzikale leiding was in handen van Fr. v. d. Hoven. Decors waren van Ad Driehuis en Joop Koopman. De kostuums van Annie Heddes en Ria Klein. Ballet was ingestudeerd door Lieke Verhelst. Algehele leiding be ruste bij Theo Gelsing. Naarmate deze avond het spel voort ging, werd het contact met de zaal, die steeds sterker de solisten en koor met applaus beloonde, voelbaar. Voor alle aanwezigen was het een bij zondere avond en aan het slot werden de prestaties dan ook gehonoreerd met een daverend applaus dat her haalde malen de spelers terugriep en tot tweemaal toe beloond werd met een herhaling van het slotkoor. Burgemeester mr. H. Stieger bracht tot slot dank, waarbij hij zijn bijzon dere waardering uitsprak voor de prestaties van Révérence, waarbij hij hun niet alleen morele maar in de toekomst naar vermogen ook financi ële steun toezegde. Spreker liet zijn woorden vergezeld gaan van bloemen om hiermede zijn bijzondere waarde ring te vertolken voor het werk van Révérence. Jammer was dat de zaal bij een der gelijke uitvoering van de Drunense operettevereniging, die werkelijk 'n hoogtepunt bracht, niet geheel bezet was. De voorzitter vond dit jammer voor zijn vereniging, wij eerder voor DE SINT DEED ZIJN INTOCHT Sinterklaas werd zondag in Waspik op spontane wijze ingehaald. De harmonie en de ponyclub bege leidden de Sint op zijn route door het dorp nadat de stoomboot in het Zuider Afwateringskanaal voor an ker was gegaan. Op een podium in het park bij het gemeentehuis ver welkomde het gemeentebestuur de hoge gast bij monde van burgemees ter Welling. De uitbreiding van Waspik met een aantal nieuwe stra ten was de Sint niet ontgaan. „Er wordt hier druk gebouwd" zo zei hij o.m. „en het doet mij goed dat er bij de woningbouw in zo grote mate aan de bejaarden wordt ge dacht". Sinterklaas stelde de kinde ren een bezoek aan de diverse scho len in het vooruitzicht en wel op maandag 1 december. KOLLEKTIVAL '69 In het kader van de landelijke ac tie t.b.v. het jeugdwerk organiseer de de stichting jeugdbelangen een druk omlijste geldinzameling. Hier bij waren o.m. kerkklokken, brand weersirenes en geluidswagens inge schakeld, De jeugd presenteerde zich hierbij op een wijze welke het midden hield tussen een Sinterklaas en een carnavalsoptocht. Het resul taat mocht er zijn: 699,35. De helft van dit bedrag is voor het jeugd werk in eigen plaats. hen die weg bleven, want zij hebben veel gemist. Ondanks de tegenvaller voor Révérence dat zij al haar moeite en inspanning niet beloond zag met een uitverkocht huis, zijn wij er zeker van dat deze groep zal doorgaan. Het spelen en zingen zit deze enthousias te groep nu eenmaal in het bloed. Operetteliefhebbers uit Drunen ver geet daarom een volgende gelegen heid Révérence niet. KERKHOF ST. JOZEF TE KLEIN Het kerkbestuur der parochie St. Jo zef te Kaatsheuvel heeft te kort aan plaatsruimte en is daarom genood zaakt een aantal graven te gaan ont ruimen. In 'n advertentie in dit num mer worden de familieleden der over ledenen er op attent gemaakt, hoe ze deze ontruiming kunnen voorkomen. KAATSHEUVEL VERWEL KOMDE ST. NICOLAAS Het fraaie weer bracht zondagmiddag in Kaatsheuvel bijzonder veel be langstellende op de been, die getuige wilden zijn van de intocht van St. Ni- colaas. Bij het in aanbouw zijnde be jaardentehuis "De Vossenberg" aan de Antoniusstraat besteeg de Sint z'n schimmel en voorafgegaan door een groot aantal zwarte pieten, verkeers- brigadiertjes, de ponyclub Kaatsheu vel, stoeterij De Efteling, jeugddrum band van de Mariaschool en de Kaatsheuvelse harmonie met drum band en majorettes, begon hij aan 'n rondrit door het centrum van Kaats heuvel, die op de Markt voor het ge meentehuis werd besloten. Hier had zich inmiddels een duizend koppig publiek, waaronder uiteraard veel kinderen, verzameld. Op het bal- WAALWIJK In zaal De Ge- croonde Leersse organiseerde de Eerste Waalwijkse Kanarievereni ging een vogeltentoonstelling. Voor deze tentoonstelling bestond van de zijde van het publiek een grote be langstelling. Vele vogels hadden er een plaatsje gevonden. Aan de ten toonstelling waren tevens prijzen i verbonden, die betrekking hadden op de kleur en de zangkwaliteiten van de vele vogels. Zondagavond vond de prijsuitreiking plaats. Hier- i der volgen enkele uitslagen: Zangconcours: 7 beste vogels over de klassen 1, 2 en 3, J. v. d. Pas. 3 beste vogels over de klassen 2 en 3, J. v. d. Pas. Derby J. Klerkx, 80 pt. Favoriet: J. v. d. Pas 83 pt. Holrol: J. v. d. Pas, 21 pt. Knor: J. Brok, 21 pt. n.l. Kloeken: J. v. d. Pas, 13 pt. n.l. Holklingels: A. Gloudemans 15 pt. Fluiten: A Brok, 13 pt Keurklasse: beste agaat: W. Schoelitz, 91 pt. beste Isabel: idem met 92 pt. (kampioen) J. v. d. Pas, meesterzanger 86 pt. J. v. d. Pas, meesterzanger over de beste pigment: Faassen, 91 pt. gehele tentoonstelling met 86 pt. beste bevedering: Jansen 87 pt n.l. Predicaatpunten: klas 1, A. Glaude- 4 beste vogels: W. Schoelitz, 365 pt. mans, 14 pt., klas 2: J. v. d. Pas 8 p. favoriet: Cranenburg, 91 pt. klas 3: A. Brok, 3 p. Derby: Abbeele, 91 pt. WAALWIJK - De leden van de raad der gemeente Waalwijk komen donderdag 27 november a.s. om half acht in openbare vergadering ten stadhuize bijeen. De agenda luidt: 1. Vastelling van de notulen; 2. Ingekomen stukken: 3. Vragen aan burgemeester en wet houders van het raadslid C. A. van Mosselveld en de beantwoording door burgemeester en wethouders; 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 2100,- voor de vervaardiging van een gedenkboekje ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de gemeente licht- en wa terbedrijven 5. Voorstel tot verkoop van 2 pro- paangastanks van de gemeente lidht- en waterbedrijven voor een bedrag van 550,- en tot toevoeging van dit bedrag aan de onderhoudsfondsen van deze bedrijven; 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 24.420,- voor 't aanleggen van gas-, water- en elek triciteitsvoorzieningen en openbare verlichting aan de Karei Lotsyweg; 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 11.800,- voor het treffen van voorzieningen aan de waterleiding, gelegen in de Burg. v. d. Klokkenlaan 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 10.063,- voor verbetering van de verlichting aan de Noorder Parallelweg; 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 8.705,- voor het aanbrengen van warmtemeters voor de niet-woningwetwoningen aan gesloten op de wijkverwarmingsiin- stallatle Laageinde II; 10. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Domeinen ten behoeve van het gemaal nabij de spoorbrug over het afwateringska naal Den Bosch-Drongelen; 11. Voorstel tot verlening van mede werking en beschikbaarstelling van 'n krediet van 1.271,- voor het aan brengen van een afrastering bij de Chr. Kleuterschool aan het Hollands Steegje nr. 8; 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor de uitbreiding van de Pastoor v. Haa- renschool, De Jonghestraat nr 3; 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van de Pieter Wijtenschool aan de Eikelaan; 14. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding als bedoeld in art. 73, 2e lid, van de Kleuteronderwijswet over het jaar 1968; 15. Voorstel tot vaststelling van de exploitatievergoeding ex artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 't jaar 1968; 16. Voorstel tot voorlopige vaststel ling van de uitgaven van het open baar kleuteronderwijs over het jaar 1968; 17. Voorstel tot voorlopige vaststel ling van de uitgaven van het open baar gewoon lager onderwijs over het jaar 1968; 18. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen ten zuiden van de Juliana- straat, van diverse eigenaren; 19. Voorstel tot verkoop van woning wetwoningen aan de bewoners; 20. Voorstel tot verkoop van grond, gélegen aan de Lijsterbesstraat, aan E. M. Robben te Udenhout; 21. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst voor het jaar 1970 met de Algemene Bank Nederland N.V.; 22. Voorstel tot verlenging van de rekening-courant-overeenkomst met de Schoolartsendienst, district Waal wijk; 23. Voorstel tot vaststelling van een Algemeen Geldleningsbesluit voor 't jaar 1970; 24. Voorstel tot vaststelling van een Algemeen Kasgeldbesluit 1970-1; 25. Voorstel tot aanwending van op de kapitaaldienst geraamde posten ten behoeve van de uitbreiding en verbetering van de huisvesting van de kantoren en magazijnen van de ge meente licht- en waterbedrijven; 26. Voorstel tot inbreng van de in vesteringen met betrekking tot 't ge bouw en de inrichting van het voor malige badhuis bij de algemene dienst 27. Voorstel tot verhoging van het presentiegeld van de leden van de stemlbureaux; 28. Voorstel tot 2e wijziging van de rechtspositieregeling gemeentelijke leerkrachten lichamelijke oefening; 29. Voorstel tot instelling van een commissie van advies en bijstand in het beheer van de dienst van gemeen tewerken (commissie van gemeente werken) en benoeming van 4 leden; 30. Voorstel tot het aanvragen van 'n aanvullende bijdrage uit het gemeen tefonds voor het dienstjaar 1970; 31. Wijziging begroting. kon van het raadhuis werd Sinter klaas door burgemeester L. van Erp verwelkomd en geattendeerd op diens eerste kennismaking met deze nieuwe bestuurspost. Over het gedrag van de kinderen moest hij jammer genoeg wijzen op het slechte voorbeeld dat grote mensen in de afgelopen week hier nog gaven, getuige het vernielde interieur. Nu Loon op Zand het vol gend jaar zijn sportzaal zal krijgen, bevatte het verlanglijstje van het ge meentebestuur eenzelfde accommoda tie voor Kaatsheuvel. De jeugd zong de goedheilig man uit volle borst toe na diens dankwoord voor de warme ontvangst, waarna hij zich met het gemeentebestuur terugtrok in de raad zaal. DESK -JEUGDTOTO Voor de DESK-jeugdtoto werd in de afgelopen week 1986,40 ingelegd. Er waren vier gegadigden voor de le prijs, die dit bedrag precies hadder geraden, t.w. Sj. Kooien, Leo XIII- straat 23, J. van Wanrooij, Fr. Hals straat 15, A. v. d. Griendt, Jacon Ruysdaelstraat 7 en J. Verbeven, Pr. Mauritsplein 14 allen te Kaatsheuvel, hetgeen elk 99,32 opleverde. A. v. d. Mierden, Leo XlII-straat 22 uit Kaatsheuvel kwam met z'n 1986,39 alleen in aanmerking voor de twee de prijs: 198,64. De prijzen moeten maandag 1 decem ber tussen 17.30 en 20.00 uur wor den afgehaald bij Th. Soeterboek, Parklaan 11, onder overlegging van de controlestrook. WAALWIJK Aan de Markt al hier komt volgend jaar een nieuw kantoor te staan van de Boe renleenbank. Zoals men weet is men druk bezig- met de realisering van het gebouw. Een grote schut ting, die aan de voorzijde 25 meter lang is vormt de afscheiding van de werkput. Om deze schutting was fleur en kleur te geven heeft de Boerenleenbank onder de jeugd van Waalwijk een schilderwedstrijd ge organiseerd. Zaterdag brachten 15 groepen, bestaande uit drie of vier jongens en meisjes een schildering op de schutting aan. Ruim 3000 jongens en meisjes in de leeftijd van 7 tot 12 jaar waren uitgenodigd door de Boerenleen bank om mee te doen. Ruim 800 werktukken werden ingezonden. De 15 origineelste schilderingen werden door een deskundige jury uitgekozen. Deze 15 groepen moch ten hun schilderingen aanbrengen op de schutting. Om 10 uur werd za terdagmorgen begonnen. Er waren voorzieningen getroffen, zodat de jongens en meisjes uit weer en wind konden schilderen naar hartelust. Onder het werk, dat door vele win- kelenden werd gadegeslagen, wer den de deelnemers getrakteerd. Rond een uur of vier werd door de jury met de beoordeling begon nen. In zaal De Gecroonde Leersse werden rond half zes de prijzen uit gereikt. Niet alleen de winnende groen maar de klas waar deze groep deel van uitmaakt, deelt in de eerste prijs. De eerste prijs bestond uit een reis naar Eindhoven, waar een rondleiding door het hoofdgebouw van de Boerenleenbank wordt ge- houden. In het personeelsrestaurant wordt 's middags geluncht en tot slot is er dan rond 6 uur een eten tje. Loco-burgemeester J. van Hees- wijk kon dan ook de eerste prijs uitreiken aan de groep bestaande uit Carlo van Oldenbeek, Paul Pes- sers.en Joop van Woerden van de 3e klas van de St. Jozefschool, met als onderwerp Carnaval. De tweede prijs heeft betrekking op het assisteren bij het leggen van de eerste steen van de nieuwbouw midden 1970. Ook zullen zij de ge hele gang van zaken mee mogen maken bij deze plechtigheid. De 2e prijs ging naar Hans Broos, Hans Dingemans van de SIO-school met het onderwerp De Prairie. Bank-directeur L. Keetels kon ver der aan alle deelnemers met hun begeleiders prijzen uitreiken. Het was dan meteen het slot van een zeer geslaagde dag waar de Boeren leenbank, die het een en ander goed had voorbereid, eer mee heeft in gelegd. Tevens is het een mooie ver fraaiing van de Markt. Met vreugde geven wij ken nis van de geboorte van onze zoon SJEF F. J. M. Moonen F. E. A. Moonen- van Woensel Waalwijk, 21 nov. 1969 Mr. v. Coothstraat 92. Tijdelijk adres: St. Nicolaasziekenhuis, kamer 306. TE KOOP zo goed als nieuw Van Vessemstraat 2 Waalwijk tel. 3277 SCALECTRIX AUTO-RACE-BAAN compleet met extra's 50, zo goed als nieuw; MICROSCOOP voor kinderen 10, 50 LANGSPEELBANDEN 18 cm. spoel p. stuk 5, Van Assendelftstraat 70 Waalwijk TE KOOP gevraagd: met LAARZEN; maat 33. Tel. 04160 -3627 Mevr. Vermeulen, Horst 7, Kaatsheuvel vraagt beschaafd sympathiek voor lichte huishoudelijke bezigheden. Liefst intern. Tevens gevraagd: voor halve dagen. Tel. 04167 -2528 Het Kerkbestuur van de parochie St. Jozef Kaatsheuvel, deelt mede, dat ingevolge plaatsgebrek op het kerkhof, de graven, ouder dan 10 jaar en waarvoor de jaarlijkse verplichting, alsmede de verplichte grafrechten niet voldaan zijn, geruimd zullen worden. Wegens het ontbreken van voldoende adressen, is het kerkbestuur niet bij machte ieder persoonlijk t,e waarschuwen en geldt deze advertentie als laatste waarschuwing. Om aan bovengenoemde verplichtingen alsnog te voldoen, houdt het kerkbestuur zitting op donderdag 27 november, 's avonds 7.30 uur in de Sacristie, Wilhelminaplein 2, Kaatsheuvel. WIJ VRAGEN VOOR DIRECT Hoog loon Reiskostenvergoeding Dagelijks aanmelden: Gebr. Timmers Mgr. Völkerstraat 33a, Kaatsheuvel; tël. 04167 - 2627 leeftijd 17 jaar, voor lichte kantoorwerkzaamheden. goed loon de juiste sfeer BI evt. reiskostenvergoeding goede vooruitzichten, indien geschikt. Dagelijks aanmelden: Gebr. Timmers Mgr. Völkerstraat 33a, Kaatsheuvel tel. 04167-2627 ESSEL BOUTIQUE - PARIS Natuurlijk, 40 jaar ervaring zijn niet weg te cijferen, dat geeft je vertrouwen bij het uitzoeken van je bril. Juist daarom openden wij een nieuwe speciaalzaak, met nog meer keuze voor onze steeds groeiende klan tenkring. En ook daarom 1. Openingsaanbieding: 20% KORTING OP UW NIEUWE MONTUUR. Deze aanbieding is geldig tot 6 december a.s. 2. Unieke all-in-service voor uw bril tot 2 jaar na aankoop. 3. Meer keuze door nieuwe bekende internationale merken, w.o. Essel Boutique uit Parijs! Nieuwsgierige mensen, met of zonder bril, die graag alleen maar willen kijken, zijn natuurlijk ook van harte welkom. Allemaal redenen om ook te zeggen: 's Maandags gesloten tot 1.00 uur.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 8