waalwijkse en UngstRaatse couRAnt Gemeente Sprang-Capelle heeft bezwaren tegen recreatiestreekplan Sprang-Capelle wil uitkering gemeentefonds voor riolering Wie gaatu gélukkig maken meteen Certina? Kerkkoor parochie Besoyen huldigde drie jubilarissen GRONDEN AAN JULIANAIAAN EN BERNHARDSTRAAT NODIG VOOR TOEKOMSTIGE UITLEG GEMEENTE OPEN OOG 'Flying Shutle Team' sloot 1e helft competitie succesvol af DONDERDAGAVOND 27 NOVEMBER 1969 92e JAARGANG No. 95 Acht gebieden zijn in ontwerp streek plan opgenomen Uitbreiding Formeel bezwaren Fase 1 en 2 vragen investering van f 2.258.750,— Werkgelegenheids- object Verhoging van belastingen Het financiering- centrum St. Nicolaas brengt bezoek aan R.W.B.-pupillen meesterlijk! feestelijk! H. Snijders Certina New-Art. Edelstaal en doublé. Kast uit één stuk, 100 waterdicht. Automatisch. Datum. V.a. f 295,-. Certina horloges reeds v.a. f 99,-. O CERTINA STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK Organist Zilveren jubilarissen Waspik BARAKCONCOURS De tcho VAn Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tieleri HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inclk.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) SPRANG-CAPELLE - De gemeente Sprang-Capelle gaat een bezwaar indienen tegen het ontwerp facetstreekplan voor de natuurschoon- en re creatiegebieden in Noord Brabant, zo blijkt tenminste uit het pré-advies dat het college van b. en w. aan de raad heeft gestuurd. In het streekplan wordt de toekomstige ontwikkeling van het in het plan begrepen gebied in hoofdlijnen aangegeven. Het plan beziet in de ontwikkeling pan de natuurschoon- en recreatiegebieden in de gehele provincie. Hoewel nog niet bekend is of G.S. ook ten aanzien van de gebieden lig gende binnen de gemeente Sprang- Capelle tot het geven pan aanwijzin gen zullen overgaan ligt dit in ver band met de aard van het streekplan wel voor de hand. B. en w. hebben zich beraden over de vraag of op de streekplankaarten ten aanzien van Sprang-Capelle aanduidingen voor komen waarmee niet kan worden in gestemd. In verband hiermee deelt het college de raad mee dat op de plankaarten van het streekplan de volgende ge bieden zijn aangegeven: 1. De Eendenkooi, met in de onmid dellijke omgeving daarvan gelegen gronden, aangeduid als natuurmonu ment. De ten zuiden daarvan, tot aan bet Zuiderafwateringskanaal, gele gen gronden zijn aangeduid als land schappelijk waardevol agrarisch ge bied; 2. Het Eendennest, eveneens aange duid als natuurmonument. De onmid dellijk hieraangrenzende gronden zijn eveneens aangeduid als landschappe lijk waardevol agrarisch gelbied. 3. Gronden ten oosten yan de Nieu- wevaart, aangeduid als landschappe lijk waardeVol agrarisch gebied; 4. Gronden ten noorden van de spoorlijn, gelegen tussen de Wendel- nesseweg-Oost en de Julianalaan, aangeduid als natuurwetenschappelijk waardevol agrarisch gebied en land schappelijk waardevol agrarisch ge bied; 5. Gronden, gelegen onmiddellijk ten noorden van de Winterdijk, tussen Lalbibegat en Waalwijk en ten zuiden van de Winterdijk, oostelijk van de Hogevaart, eveneens aangeduid als de gronden onder 4 6. Gronden ten zuiden van de spoor- lijn en ten noorden van de Oude straat, aangeduid als landschappelijk waardevol agrarisch gelbied; 7. Gronden tussen de Julianalaan en de Bemhardstraat, aangeduid als on der 6; 8. Een strook grond, gelegen ten wes ten van de Eikendijk, aangeduid als onder 6. Slechts de aanduiding van de onder 7 genOemde gronden (Julianalaan en Bemhardstraat) tot landschappelijk waardevol agrarisch gebied, roept bij het college bezwaren op. Op deze gronden zal namelijk de toekomstige uitleg van de gemeente worden ge projecteerd. Blijkens een opmerking in de bij het plan behorende toelich ting is het mogelijk, dat aan andere boivengemeentelijke belangen "ge wichtige redenen" worden ontleend, welke ertoe leiden, dat bestemmingen, afwijkende van de streekplanhoofd lijn, de voorkeur verdienen. Daarbij valt onder meer te denken aan de .uit breiding van woon- en werkgebieden, te ontlenen aan regionale studies en plannen. B. en w. is echter van mening, dat bezwaarlijk kan worden afgewacht of Gedeputeerde Staten, bij het beslis sen omtrent de goedkeuring van een op dit gebied betrekking hebbende bestemmingsplan, de ideëen van de gemeente Sprang-Capelle omtrent de uitleg van de gemeente zullen laten prevaleren boven de ideeën, welke aan dit streekplan ten grondslag lig gen. In dat stadium zou de goedkeu ring van een bestemmingsplan der halve afhankelijk zijn van het subjec tief inzicht van Gedeputeerde Staten, omtrent de vraag of afwijking van 't streekplan gemotiveerd is door bo- vengemeentdijke belangen, i.e. of de uitbreiding van het woongebied der gemeente Sprang-Capelle, ontleend aan regionale studies en plannen, de voorkeur verdient. Aangezien in het centrum der ge meente in de nabije toekomst geen andere mogelijkheid voor uitleg der gemeente aanwezig is dan in het ge bied begrensd door Raadhuisstraat, Julianalaan, spoorlijn en Bemhard straat, achten b. en w. het - mede in verband met het vorenstaande - noodzakelijk, dat thans formeel tegen de aanduiding van voormelde gron den tot landschappelijk waardevol agrarisch gebied bezwaar wordt ge maakt, opdat deze aanduiding door de Provinciale Staten uit het streek plan wordt geschrapt. (Van onze verslaggever) SPRANG-CAPELLE - Het college van b. en w. van de gemeente Sprang- Capelle stelt de raad voor om de 'ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën te verzoeken voor de uitvoering van de le )en 2e fase van het rioleringsplan in de gemeente Sprang-Capelle een aanvullende uit kering uit het gemeentefonds beschikbaar te stellen. In pen brief aan de raad schrijven b. en w dat reeds alle jaren ononderbroken steeds weer pogingen in het werk worden gesteld om te komen tot de aanleg van een volledige riolering in de gemeente, zij het dan dat de uitvoering gefaseerd zal worden. Regelmatig werden voorstellen aan ambtenaren van rijk en provincie voorgelegd. De plannen werden regel matig vernieuwd, gewijzigd en aan gepast aan de op een bepaald mo ment weer geldende omstandigheden en aanwezig lijkende mogelijkheden om tot realisatie van dit projekt over te gaan. Ook burgemeester M. van Prooijen heeft tal van besprekingen met alle mogelijke overheidsinstanties gevoerd. Dit alles was nodig, omdat het nu eenmaal niet mogelijk is dit kostbare projekt uit te voeren zonder financiële steun in een of andere vorm van het rijk. De kosten van aanleg van een riole ring moeten op dit moment worden geraamd op ongeveer 5 miljoen gul den. Aan kapitaalslasten betekent dit een jaarlijkse last van 488.000,-, nog afgezien van de overige exploita tie-lasten. De 1420 aansluitingen zouden aan inkomsten jaarlijks 251 duizend gulden opbrengen, zodat dan nog Voor een bedrag van 237 duizend gulden per jaar, vermeerderd met de overige exploitatielasten andere dek kingsmiddelen zullen moeten worden verkregen. Daarom is in terugliggende jaren ge tracht tot realisatie van het riolerings plan te geraken, nu eens door uit voering als werkgelegenheidsobject met rijkssubsidie, dan weer door te trachten een extra uitkering uit het gemeentefonds te verkrijgen. De laat ste twee jaar had het gemeentebe stuur van Sprang-Capelle hoop dat in het kader van de aanvullende werk- gelegenheidsobjecten ter bestrijding van de werkloosheid, een bedrag voor de riolering in de gemeente beschik baar zou komen. Deze hoop bleek ijdel en aangezien er geen sprake meer is van werkloosheid in Midden Brabant moet ook voor de toekomst hier niet meer op gerekend worden. Nu de noodzaak om tot een riolering te komen steeds dringender wordt, blijft als enige mogelijkheid open een verzoek in te dienen bij de ministers van Binnenlandse Zaken en van Fi- Correct, discreet en snel geld voor auto, bedrijfs- uitrusting, meubelen enz. Persoonlijke leningen en hypotheken. Tel. 04160 -3341 Prof. Struyckenstraat 13 Waalwijk, 10.00 tot 22.00 uur, ook zaterdags. As. vrijdagavond om plm. half acht zal St. Nicolaas weer een bezoek brengen aan de pupillen van RWB. Ondanks zijn drukke werkzaamheden in deze tijd, heeft hij toch even tijd gevonden om de kleintjes van RWB alvast van een cadeau te voorzien. Zij zullen ongetwijfeld op zijn verjaardag nog meer krijgen. Het grote aantal pupillen noodzaakt de RWB-jeugd commissie om alleen de eigen leden toe te laten die voor 1 december nog 10 jaar zijn. De Jeugdcommissie hoopt dat iedereen hiermee rekening zal houden. De pupillen moeten om 7 uur in de kantine van RWB aanwe zig zijnwaar men onder het zingen van Sinterklaasliedjes de komst van de H. Man zal afwachten. De ouders van de pupillen zijn natuurlijk weer, zoals altijd, van harte welkom. Het zal ongetwijfeld weer een gezellige Sinterklaasavond worden, die onge twijfeld velen naar de kantine van RWB zal trekken. CADEAU-IDEE VERPAKKING Even kijken bij: Slijterij-Wijnhandel Victoriestraat 37 Waalwijk Tel. 4795 nanciën, om een extra uitkering uit het gemeentefonds. Om voor de toe kenning van deze extra bijdrage te kunnen komen dienen eerst de ge meentelijke inkomsten tot een "rede lijk peil" te worden opgevoerd, schrij ven b. en w. Dit betekent dat de straatbelasting, reinigingsrechten en opcenten personele belasting moeten worden verhoogd. B. en w. merken op, dat de nieuwe verhogingen echter maar net de kos tenstijgingen dekken, zodat maar net een sluitende begroting 1970 zal ver kregen worden. De uitvoering van fase 1 en 2 vergt een investering van 2.258,750,-. Het structureel tekort bedraagt jaarlijks 139.594,88. Fa se 1 omvat de omgeving Burg. Me- ■yerstraat-Bernhardstraat en fase 2 de Bernhardstraat-Loonsestraat. Middels de extra uitkering hoopt men het jaarlijkse tekort van 139.594,88 te kunnen dekken. JUWELIER DE TAAL VAN HET HART „Het meest verwaarloosde, het meest onderontwikkelde gebied in deze wereld in de stand van de mens is het menselijk hart", heeft iemand gezegd. Je maakt de wereld! niet bewoonbaar vanuit een la boratorium; de gelukkige mens wordt niet ontworpen door de weten schap; en zeker de ambtenaren aan de loketten van sociale instan ties verliezen vaak achter de papieren dossiers hun patiënten uit het oog. Verstandelijke overwegingen en rationele redeneringen zijn vaak dekmantel voor wat niet gezegd en gedacht mag worden. Als mijnheer Klaassen bij zijn baas om loonsverhoging komt vragen, dan zou achter die vraag wel eens iets heel anders [verscholen kunnen ziien. Misschien voelt mijnheer Klaassen zich wel miskend in de af deling. Misschien gaat hij er thuis onder-door. Misschien wil hij zijn baas alleen maar vertellendat hij veel belangrijket is dan al die an dere mensen denken. Zou die baas dat niet in de gaten hebben, dan staat mijnheer Klaassen volgende week weer aan de deur. En als mevrouw Pietersen iedere avond opnieuw 'weer klaagt, dat die man van haar altijd maar met zijn vuile schoenen over de mooie vloer bedekking loopt, dan zit er misschien wel een kronkel in het hu welijk, die mijnheer Pietersen iedere avond weer aan de orde wil stelten, met zijn vuile schoenen. En als thuis aan tafel de ouders met kracht van beu/ijzen tegenover hun kinderen de zondagsplicht hebben verdedigd, dan kunnen Karet en Marietje toch nog best be weren, dat het allemaal maar flauwe kul is, gewoon omdat ze de zin, de godsdienst, niet kunnen bevatten. Met andere woorden: heel vaak zéggen mensen heel andere dingen dan ze bedoelen, soms omdat ze niet anders kunnen, soms omdat ze niet anders willen. Het is dan ivel heel belangrijk om te verstaan wat achter die woorden gezegd wordt. Heel dikwijls zijn dat on- bereneerde grootheden op de bodem van het hart, die het grootste verstand niet eens kan begrijpen. Misschien worden wij wel te ver at andig om nog de taal van het hart te kunnen verstaan L. van Berkel WW AL WIJK Ter gelegenheid van het St. Ceciliafeest hield het zangkoor van de parochie van de Onbevlekte Ontvangenis te Beso yen een feestelijke bijeenkomst in café Leenheers. Tevens wrden een drietal jubilarissen gehuldigd, die uit handen van Pastoor H. Boeken een oorkonde ontvingen en een me daille kregen opgespeld. Het woord werd allereerst ge voerd door de heer A. Snels, die stelde dat het koor afgelopen jaar tot een 'grote hoogte heeft weten te reiken. Er word perfect Grego riaans gezongen en dat is iets waar we bijzonder tros op kunnen zijn. Hij spoorde iedereen aan om steeds de beste krachten te geven. Er is sprake van een goede samenwer king en verstandhouding. We mo gen ons verder gelukkig prijzen met het hebben van twee dierec- teuren te weten de heren Klijberg en Wilmont, die maken, dat het met het koor steeds crescendo gaat. Pastoor Bodken vond het fijn het St. Ceciliafeest te kunnen vieren. Een goed koor hoort geen massa- werk te zijn. Nodig zijn aanleg en ambitie. We moeten ver in de om trek gaan zoeken om een dergelijk koor te vinden. Deze avond kan ge zien worden als een feestelijk be sluit van een drukke dag. De jubi larissen van deze dag hebben steeds een grote ambitie voor het koor aan de dag gelegd. De heer Mulders is al 40 jaar in het koorwezen bekend en bespeelt bovendien nog het or gel, hetwelk door de bezoekers van onze kerk zeer geapprecieerd wordt Ik ben daar blij mee en ook met de trouw van de heer Mulders. Namens de St. Gregoriusvereniging overhan digde Pastoor Boeken de heer Mul ders een officiële oorkonde en kon hij hem de gouden medaille opspel den. Ook werden gehuldigd door Pas toor Boeken de heren H. Didden en H. Hamers, die beiden gedurende 25 jaren lid zijn van het zangkoor. Ook de verdiensten van beide he ren werden door hem geroemd en hij stelde hen ten voorbeeld aan de anderen. Het is de waardigheid van de dienst die bij hen vooropstaat, zo stelde hij. Beide heren overhan digde Pastoor Boeken de officiële oorkonde en speldde hen de zilve ren medaille op namens de St. Gre goriusvereniging. Door de jubilaris sen werd er nog een dankwoord ge sproken. Er volgde tot besluit van de dag nog een gezellig samenzijn. Afgelopen week zijn voor alle teams de laatste wedstrijden voor de eerste competitiehelft gespeeld. Team 1 moest op bezoek hij de kam pioen van het vorig jaar „Hertog stad" uit Den Bosch. Deze wedstrijd werd door „Hertog stad" met 102 gewonnen. De twee winstpunten werden door één over winning in het mixed dubbel be haald door mej. M. v. d. Bogaart en de heer H. v. d. Ven waardoor zij tevens alle door hen gespeelde mixed in dit seizoen hebben gewon nen. Het eerste team staat nu op de vierde plaats van de ranglijst doch men is vol goede moed in de twee de helft van dé competitie hierin in gunstige zin verandering te bren gen. Team 2 was vrij en staat vlak bo ven de rode lantaarndrager geclas- seerd. Het wordt hard werken om zeker niet op deze dubieuze plaats terecht te komen. Team 3 speelde tegen PSC 2 en won verdiend met 102. Tegen EPV speelde FST gelijk, 66. Team 3 staat nu na een zeer sterk begin op de 2e plaats van de ranglijst, het spel van de dames moet hier nog v/at worden bijgeschaafd, opdat een goed resultaat haalbaar blijft. Team 4 speelde tegen PTT 3 uit Den Bosch en maakte haar plaats op de ranglijst waar door met 111 te winnen. Zij staan door hun enorme inzet en strijdlust op de eerste plaats en zullen deze hopelijk niet meer afstaan. Team 5, wat regelmatig met in vallers moet spelen, kwam nog niet tot winst en staat onder aan de ranglijst; zij hopen in de tweede helft toch nog enkele plaatsen te klimmen. In de komende maand wordt er een gedeelte van de competitie en kelspelen afgewerkt. FST heeft hiervoor met 16 deelnemer (sters) ingeschreven. Wij wensen deze spe lers en speelsters veel succes. Verder organieert FST voor haar junioren op 4 december een bal avond waarop zij een bezoek van de Sint en zijn knechten verwacht. KERKDIENSTEN Zondag 20 november Ned. Herv. Kerk Waspig, 9.30 en 14.30 uur, can- aidaat Westland. Algemeen winnaar van het groot barakconcours dat de carnavalsver eniging „De Uuttekiekers" in café A. Akkerman organiseerde, werd J. de Rooy. Een barage partij was no dig om de kampioen aan te wijzen, omdat ook de heer A. Akkerman met 114 p. eindigde. De poedelprijs ging naar Huub Gijsbrechts met 23 p. waarna A. Feijneman als 2e volg. de.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 13