wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt MICRO SHOW VOOR SCHOEN- EN LEDERWARENINDUSTRIE Mr. A. van Oldenbeek: „Komende 5 jaren zijn beslissend voor lederverwerkende industrie" Nieuws van de deelnemers éi Coupe Micro naar academie student Clemens Rameckers Balan tijdens show geïntroduceerd Micro-show stimulans voor samenwerking M WIM HORNMAN ONTWERPT SCHOENEN DONDERDAGAVOND 27 NOVEMBER 1969 92e JAARGANG No. 95 Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) 1,55 p, kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) f 4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdensriaat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - „De komende vijf jaren zijn beslissend voor de le derverwerkende industrie. In deze periode zullen in deze bedrijfstak diver se punten verwezenlijkt moeten worden. We zullen voortdurend produkten moeten brengen, die aan de waag van dat moment voldoen, In de moderne economische benadering zou ik dit een kwestie van marketing iwillen noe men. Als onderdeel hiervan is het bijzonder belangrijk, dat we de juiste mensen hebben die de mode aanvoelen, eventueel scheppen en in modellen uitwerken. Als we afgaan op de inzendingen van dit jaar voor de Coupe Microdan kunnen we ongetwijfeld de toekomst met vertrouwen tegemoet zien" zo sprak mr. A. van Oldenbeek, voorzitter van de Stichting Micro Show woensdagmorgen bij de opening van deze show voor schoen- en le- derwarenindustrie. In zijn openingstoespraak haalde mr. A. van Olden beek enkele aspecten van de lederverwerkende industrie naar voren. Expositie t.m. zater dag op parkeerter rein De Efteling Tot 'en met zaterdag wordt de Micro- Show 1969 in een aantal expositie hallen op parkeerterreinen van de Ef teling gehouden. In totaal bieden 39 toeleveringsbedrijven (leder, fourni turen en machines) hun collecties aan samengesteld uit de programma's van meer dan 200 internationale fabrie ken van grondstoffen voor de be drijfstakken. De materialen geven 'n modebeeld van hetgeen op het gebied van schoenen en lederwaren in het voor jaar - zomer 1970 en herfst- winter 1970 zal worden gedragen. De opening woensdagmorgen twerd door een groot aantal genodigden bij gewoond. Behalve het voltallige colle ge van b. en w. van de gemeente Loon op Zand, zagen we ook burgemees ter M. van Prooyen en gemeentese cretaris A. Zonneveld van Sprang- Capelle, de heer J. Timmermans, voorzitter en drs. Th, de Haan, adj. secretaris van de Kamer van Koop handel te Waalwijk en tal van beken de- personen uit de Nederlandse Mr. A. van Oldenbeek schoen- en lederindustrie. De Micro Show is donderdag en vrijdag des avonds tot 10.00 uur geopend, zater dag sluit de expositie om 18.00 uur. IVSarketing Mr. A. van Oldenbeek vond marke ting ook voor de lederverwerkende industrie van belang. "Naast direkte verkoop zullen wij, als toeleveran ciers, veel meer als adviseur moeten optreden om samen met onze afne mers door nieuwe ideëen en nieuwe materialen, nieuwe behoefte te schep pen. Verder is er de kwestie van de loonkosten. In onze zo tedhnisch hoog ontwikkelde maatschappij, zal een loonintensief bedrijf de komende tijd voortdurend klem komen tussen wat men kan en wat men moet be talen voor arbeid". "Daarom is het dringend noodzake lijk dat onze industrie haar loonin- tensieve karakter zo spoedig mogelijk kwijt raakt. De technische mogelijk heden hiervoor komen hoe langer hoe dichter binnen ons hereik. Ook dit jaar zal de Micro-show hiervan be langrijke facetten tonen. Verder is er, door de reorganisatie van TNO wel ke per 1 januari haar beslag gaat vin- Beelden van de Micro-show. Rechtsonder burgemeester L. van Erp tijdens zijn openingstoespraak. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - De meeste deelnemers van de Micro-show 1969 tonen nieuwe produkten. Enkele ex posanten verdienen een nadere om schrijving. Handelsondem. Louis Ververs brengt een aantal nieuwe produkten van de Italiaanse fabriek van synthetische materialen SISA, die door dit Kaats- heuvelse bedrijf zijn uitgetest. De stroom van synthetische materialen is momenteel zo groot, dat het moeilijk is uit de veelheid goede materialen te kiezen. Speciaal daarom weiden een aantal materialen uitgetest. Verder brengt Louis Ververs de SISA-gespen en -garneringen. Machinefabriek H. van Oversteeg uit in haar stand op de Micro-show een zeer uitgebreid leveringsprogramma, zoals o.m, de laarzen opzoolpers die op de "Óbuv' in Moskou door Van Oversteeg werd gebracht. Het bedrijf is ook gespecialiseerd in het aanleg gen van luchtleidingnetten. Willem Vos N.V. toon een zeer grote collectie in alle soorten lakleder, te beginnen met de klassieke lak, via kreuklak, Oxfordlak, Gracialak, Ver nis Antique tot en met Lakspecial (splitlak). Ook de opvolger van het lak, uitpoetsleder ontbreekt niet. Euro Leder Handelsonderneming pre senteert een uitgebreide collectie rep- tiélleder, waarin de onderneming ge specialiseerd is. De soorten zijn o.m. slangeleder, schildpadleder en cro- coleder. J. Wildeman Co. brengt in haar stand nieuwe materialen (voetbedden, synthetisdhe voering en inlegzolen, nieuwe modellen (versieringen en ges pen) en nieuwe kleuren. Firma G. A. Maas exposeert op de Micro-show van J. Mayer Sohn Corn. Heyl een uitgebreide collectie chevreaux en geiteleder, aangepast aan de laatste modetendensen. Daar naast is er een grote collectie kalfs leder in diverse fantasie-uitvoeringen alsmede varkensnubuck en lakleer. G. van Heesbeen Lederimport toont in zijn stand een gamma van overle- dersoorten, welke momenten actueel zijn. Naast de diverse uitvoeringen in volnerf glad/geprent en gecorrigeerd glad/geprent treft men kreuklak en uitpoets leder in een grote verschei denheid aan. H. van Leeuwen toont op de eerste plaats de volledige Heliacollectie van het huis Carl Freudenberg. Ongetwij feld gaat de belangstelling ook uit naar diverse "crush lack" artikelen, speciaal voor schoeisel ontwikkeld en in modieuse tinten. In teohnische ar tikelen toont de N.V. Leerotan haar volledig programma. P. A. Schrauwers N.V. is er in ge slaagd een aantrekkelijke collectie kreuklak op polyurethaanbasis in het assortiment op te nemen. Verder wor den de nieuwe textielcollecties ge toond. 7. C. Mortier N.V. exposeert onder meer een grote collectie schoenversie ringen van plastic in goud, zilver en andere kleuren. Zeer interessant zijn de bekende Kroko-ritssluitingen in Nombac-materiaal, die bestand zijn tegen alle weersinvloeden. N.V. Handelchemie Futurabrengt de collectie hoogfrequent gelaste gar neringen, waaronder ook een collec tie van het huis van Léon Weil. Over dit Kaatsheuvelse bedrijf, dat ook via de hoogfrequentmethode schoen- schachten maakt, schreven we enkele weken geleden reeds uitvoerig. Lederfabriek N.V. Mombers brengt het nieuwe schadhtmateriaal Momba Cuir, met een basis van split en een synthetische top, waarover men vori ge week in ons blad al heeft kunnen lezen. den, grotere hulp en medewerking te verwachten van de overheid, in sa menwerking met de gezamenlijke in dustrie", aldus mr. Van Oldenbeek Samenwerking De Micro-show-voorzitter wees er op, dat, alles verwezenlijkt worden, er de hoogste eisen gesteld zullen worden aan het beleid van de manager. Hij zal voor de technische en financiële consequenties hoe langer hoe meer n beroep moeien doen op specialisten. "Dit geldt voor onze klanten, maar ook voor ons. Dat is ook een van de hoofdmotieven voor de fusies die we in zoveel bedrijfstakken zien. Fusies die nog zo goed als ontbreken in de onze. Daarom wil ik ook dit jaar op nieuw bijzondere nadruk leggen op samenwerking, in welke vorm dan ook. Ik hoop dat deze Micro-show hiervoor een stimulans zal zijn" aldus Mr. van Oldenbeek in zijn openings toespraak. Opening beurs Voofdat burgemeester L. van Erp van de gemeente Loon op Zand de Micro-show 1969 voor geopend ver klaarde, wees de burgemeester op het belang van een dergelijke expositie. Hij zag hierin een demonstreren van eigen kunnen. Op de problemen rond de schoenindustrie ging de burge meester niet in. Hij vond dat geen taak van de gemeentelijke overheid. "Laten we geen verwarde mentaliteit rond deze materie scheppen. Geza menlijk moeten we proberen de uit stekende werkgelegenheid die de schoen- en lederindustrie hier in de streek biedt, te waarborgen", aldus de heer Van Erp. In de zeven jaar dat er in Kaatsheu vel nu een Micro-show wordt gehou den is de expositie gegroeid tot een nationale oriëntatiebeurs op het ge bied van leder, fournituren en ma chines. De schoen- en lederindustrie maken een onderdeel uit van de Ne derlandse "bekleding'Mndustrie, met andere woorden, onderhevig t.a.v. het te vervaardigen produkt aan steeds wisselende mode-tendensen, vroeger onder te brengen in voorjaar/zomer en herfst/winter. De deelnemers aan de Micro-show, voornamelijk importeurs van genoem de grondstoffen en Voor een kleiner doch niet onbelangrijk deel zelfs fa brikanten, hebben de taak deze oriën tatie voor de industrie te vergemak kelijken en bieden daarom iedere jaar weer de mogelijkheid daartoe op de Micro-show. Veel originele en creatieve inzendingen (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - In het kader van de Micro-show wordt er ook elk jaar een wedstrijd georganiseerd voor ontwerpers en modeleurs voor schoen en lederwaren. In vergelijking met voorgaande jaren is deze "Coupe Micro"-wedstrijd een groot succes geworden. In totaal werden 61 in zendingen geproduceerd, die van goe de kwaliteit zijn. In de trouwzaal van het nieuwe raadhuis van de gemeente Loon op Zand werden woensdagmor gen de prijzen van deze ontwerpwed strijd uitgereikt. De Coupe Micro, beschikbaar gesteld door het gemeen tebestuur van Loon op Zand ging naar Clemens Rameckers, student aan de Academie voor Beeldende Kunst in Arnhem. Zijn collectie te keningen werd door de jury als het meest artistieke produkt onder de in zendingen gezien. Gastheer burgemeester L. van Erp zei dat het gemeentebestuur het bijzon der op prijs stelt dat de Micro-show elk jaar opnieuw weer in Kaatsheu vel wordt gehouden. Hij toonde zich verheugd de organisatoren en de deel nemers in het nieuwe raadhuis te kun nen ontvangen De Micro-show noem de hij voor de totale branche een be langrijke zaak. Burgemeester v. Erp was verheugd dat de prijzen van de ontwerpwedstrijd ten deel vielen aan jonge mensen. Ook mr. van Oldenbeek, voorzitter van het stichtingsbestuur, sprak zijn waardering uit voor de kwaliteit van de inzendingen. "Deze is van 'n dus danig gehalte, dat de Nederlandse schoenindustrie, wat 't moldisöh kun nen van de jeugd betreft, geen enkele vrees meer behoeft te hebben van de buitenlandse concurrentie. Het is vooral belangrijk, dat er zoveel jonge mensen interesse hebben getoond en met originele en creatieve ideën zijn gekomen", aldus mr. van Oldenbeek. Jury De 61 inzendingen (36 schoenen, 12 ontwerpen op leest, 12 tekeningen en 14 afd, lederwaren) zijn beoordeeld door een jury bestaande uit de heren L. Burmanje (Waalwijk), Th. Frumau (Bréda), Wim Homman (Waalwijk), A. Prins (Amsterdam), A. Smit (Den Haag) en H. Vesters (Waalwijk). De Coupe Micro, een beker met 'n geld prijs van 250,-, beschikbaar gesteld door de gemeente Loon op Zand is gewonnen door Clemens Rameckers uit Bilthoven, student aan de Acade mie te Arnhem. Prijzen De eerste prijzen - een beker met geldprijs van 100,- werden als volgt toegekend: schoenen: L. van Over- dijk, Vlijmen, werkzaam bij Napolina te Kaatsheuvel. Pull-overs: G. Aarts uit Waalwijk, werkzaam bij Léon Pare uit Kaatsheuvel. Tekeningen' Annelies Ensing uit Breda, studente Academie St. Joost. Lederwaren: P. Hultermans uit Waalwijk, werkzaam bij Saskia te Kaatsheuvel. Een extra prijs in de groep lederwaren ging naar mej. R. Hurkmans uit Moerges tel, werkzaam bij C'irred te Moerges tel. Jury-lid Lambert Burmnaje vertelde dat de winnaar van de Coupe Micro, Clemens Rameckers, de leestvormen voor het komende seizoen bijzonder goed heeft begrepen. De 20-jarige student heeft aangevoeld hoe de mo de volgend jaar wordt. Een van zijn bekroonde tekeningen is door de heer Burmanje in een pull-over omgezet. Clemens Rameckers is een van de 5 Nederlandse academie-studenten die tot de nationale selectie van Euro- Fashion zijn doorgedrongen. Met zijn tekeningen heeft hij bewezen de com binatie tussen de schoen- en de kle- dingmode juist aan te voelen. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Op de openingsmiddag van de Micro-show ging de belangstelling in het bijzonder uit naar het nieuwste produkt van Balamulndi Nederland N.V., het poromeer schachtmateriaal Balan. De Waal- wijkse ontwerper Wim Hornman had speciaal voor Ba- lamundi 16 paar schoenen ontworpen, vervaardigd van Balan is reeds ten doop gehouden pp de (Semaine du restaurant werden getoond. Balan is reeds ter doop gehouden op de Semaine du Cuir in Parijs. Voor Nederland was het produkt woens dag tijdens de Micro-show voor het eerst te zien. Direk- teur G. H. Kist van Balamundi vertelde dat zijn bedrijf tien jaar aan het research werk heeft besteed. De moge lijkheden met Balan kwamen tijdens de schoenenshow duidelijk naar voren. Wim Hornman had voor zijn 16 schoenen alle beschikbare Balan-variaties benut. Op vallend ivas de klepschoen, waarbij een gouden rand op de zool ligt. Ook de schoen met dubbele riemsluiting sprong er, uit. Hornman had veel met zilveren en gou den hakken gewerkt. Balan is een ademend schachtmateriaal, dat wil zeggen dat het vocht dat de voet tijdens het lopen afscheidt, in de vorm van waterdamp door de onderzijde van jiet Balan wordt geabsorbeerd. Via microscopische kleine gaatjes in het oppervlak wordt de waterdamp weer naar buiten getransporteerd. Hierdoor blijft de voet koel en comfortabel. Bovendien past het materiaal zich onmid dellijk aan de voetvorm aan en is het lichter in gewicht dan leder. Al deze eigenschappen zorgen voor een groot draagcomfort. i Uit Balan vervaardigde schoenen zijn zeer gemakkelijk in onderhoudstof wordt met een zachte haarborstel verwijderd, alle normale vlekken met een gewoon af- wasmiddel. Olie- of benzinevlekken kunnen door zacht wrijven met een in wasbenzine gedrenkte doek worden verwijderd. Balan is waterdicht, regen en sneeuw laten geen vlekken na. De tcho vad het Zuiöen A Vinnnom ant v.wwyuoM .^wgu»woooi)8etD8MMvy^<:::.:^i^<«y 8ggBBSS8SS&iSft

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 17