wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt In Waalwijk-Zuid komen deze week 20 geriefelijke woningen gereed roei- ant JF» Handelsonderneming wil vestiging op „Zanddonk" in Waalwijk Burgemeester installeerde commissie voorbereiding open bejaardenwerk OPEN OOG Schoenfabriek Léon Pare bouwde nieuw leslokaal voor stikkerijopleiding TLUIFILTJE IN PAST. KUYPERSSTRAAT EN DR. RINGERSSTRAAT WORDEN NOG 38 WONINGEN GEBOUWD Ook in Groenewoud gesloten IN SPRANG-CAPELLE MAANDAG SPECIALE RAADSVERGADERING Personeelstekort mm DONDERDAGAVOND 4 DECEMBER 1969 92e JAARGANG No. 97 Wachten is op premiebeschikking Een JPC groei-briljantring... waardevol geschenk! Een ring met een prachtige, grote briljant-nu bereikbaar! Want u kunt beginnen met een kleine - maar daarom niet minder echte - briljant. Met JPC-Garantie voor kwaliteit, hoogwitte kleur en waardevastheid bij inruil. Beginprijs reeds vanaf 126,-. Onder overlegging van het JPC-Certificaat dat u bij uw eerste aankoop hebt ontvangen, kunt u deze ring later inruilen voor een ring met grotere briljant. U ontvangt voor uw ingeleverde ring het volle aankoopbedrag terug en hoeft u dus alleen het prijsverschil bij te betalen. Enzovoort... zo. groeit uw bezit! Wij tonen u graag onze kollektie en verstrekken u gaarne - vrijblijvend - alle inlichtingen. groci-briljant Bouwvlietwoningen Flats Bedrijf verschaft werkgelegenheid aan 30-40 personen Stikkerij-opleiding van groot belang i De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever WAALWIJK - Er komt meer schot in de woningbouw in Waalwijk. Deze week komen de eerste woningen gereed van een complex van 20 nabij de Antoniuskerk in Waalwijk-zuid. Vain dit type woning worden er in deze wijk nog 38 gebouwd. Voor het complex van 18 woningen js deze week de ministeriële goedkeuring verkregen. Men verwacht dat de rijksbijdrage voor de 20 overige woningen niet te lang op zich zal laten wachtenVol gend jaar komen er verder nog 240 flatwoningen nabij het Bloemenoord- plein en in Groenewoud klaar. De woningen aan de Genestetstraat achter de Antoniuskerk worden ge bouwd door het Vughtse aannemers bedrijf Hazenberg. Het zijn zeer ge riefelijke woningen, gebouwd volgens keuzeplan-type. De woning omvat on dermeer een woonkamer, een tweede woonvertrek, een geriefelijke keuken, een badcel en vier slaapkamers. De huizen zijn voorzien van individuele centrale verwarming. In de tuin staat dan nog een vrijstaande berging. De eerste woningen worden deze week opgeleverd. Door de woningbouwver. Baardwijk worden nog twee complexen van dit type woningen gebouwd. Met het eer ste gedeelte hiervan, 18 woningwet woningen, wordt binnenkort begon nen. De heer J. Kobben, dirokteur ge meentewerken, vertelde dat deze week de ministeriële goedkeuring is ver kregen. De woningen komen aan de Past. Kuypersstraat en Dr. Ringers- straat. Aan de westzijde van de Dr. Ringersstraat, waar een aantal nood woningen is gesloopt, komen dan nog 20 woningen in de premie-sector. Men verwacht nog dit jaar de premie- besdhikking voor dit complex. Deze twee complexen van de woning bouwvereniging Baardwijk komen in feite in de plaats voor een plan dat I J. Uw K. VERHULST juwelier met het klokkenspel Grotestraat 260, Waalwijk Tel. 04160-4681 in de bouw van 87 keuze-woningen met 24 garages voorzag. Het minis terie kon zich niet met de plannen verenigen. De heer Caspers, secreta ris van de woningbouwvereniging Baardwijk vertelde ons weinig ver trouwen te hébben in de realisatie van het flatgebouw aan het Hertog Janpark. Het ziet er niet naar uit dat hier een rijkspremie voor vrijkomt. Inmiddels is ook begonnen met de grondwerkzaamheden voor het bouw terrein aan de Groen van Prinsterer- laan en de Dr. Kuyperlaan (Europa plein). Hier komen 85 zgn. "Bouw vlietwoningen". Dit zijn woningen die bestaan uit een bejaarde' voning (beneden) en een maisonette (iboven). Ook in de sector van de particuliere bouw is men aktief. Het makelaars kantoor Stok n.v. is bezig met de bouw van 14 koopwoningen aan de Brabantlaan. Dit zijn woningen van het type 2 onder een kap. Dezelfde woningen komen ook aan de Blijde Incomstenlaan. Bijna gereed zijn de 14 woningen aan de Karei Lotsyweg (achter Romantica). Ook aan de Se ringenhof komen 6 van deze wonin gen. De n.v. Internationale Bouw Compag nie IBC Best is inmiddels begonnen met de bouw van 120 flatwoningen aan het Bloemen ooidplein. Dit zijn zgn. systeembouwwoningen, die ook in Tilburg-noord worden gebouwd. Het bouwplan in Waalwijk is echter veel luxer. Er wordt het wisselkamer- systeem toegepast, wat betekent, dat de flats vier slaapkamers, een grote woonkamer en grote keuken krijgen. Ook komen er aan de galerijzijde grote ramen, integenstelling tot die in Tilburg. Op het terrein aan 't Bloe menoordplein komen twee blokken van 36 woningen met in totaal 18 ga rages in de onderbouw en 1 blok van 48 woningen met 12 garages. In totaal derhalve 120 wooneenheden en 30 garages. Elk woonblok bestaat uit 6 bouwlagen met galerijen aan de voorzijde en een balkon aan de ach terzijde. Elke blok wordt zodanig ge situeerd dat voor elke woning een riant uitzicht aanwezig is. Elke blok is voorts van een trap en een lift voorzien. De woningen zijn aangeslo ten op het centrale antennesysteem en voorzien van een vuilnisstortappa- ratuur. Soortgelijke flats komen er ook in de wijk Groenewoud. Hier is Zaterdag 6 december DE GEHELE DAG Voor eksklusieve geschenken Burg v. d. Klokkenlaan 61 Waalwijk Telefoon 4818 men momenteel druk bezig met het heien van de betonpalen voor de 120 woningen. Overigens zijn er nog plannen ge noeg. Als alles mee zit hoopt men in 1970 met de bouw van de eerste wo ningen in het nieuwe uitbreidings plan Zanddonk te kunnen beginnen. Er moet daar echter nog veel gebeu ren, zoals de wegaanlegging, riolering en het leggen van leidingen voor gas, water en elektriciteit. In totaal gaat Zanddonk 1600 woningen omvatten, praktisch allemaal laagbouw. Dinsdagmiddag kwamen in het ge meentehuis een 20-tal dames en he ren bijeen ter verdere bespreking van het open bejaardenwerk, nadat vorige week zaterdag in Zidewinde 'n sa menkomst had plaatsgevonden, waar in de aspecten van deze arbeid door een tweetal sprekers breedvoerig was toegelicht. Degenen die thans aanwe zig waren zullen het werkcomité vor men om te trachten een begin te ma ken met dit noodzakelijke werk. Burgemeester M. van Prooijen zei dankbaar te zijn voor de bereidver klaring van de aanwezigen om in het comité zitting te nemen. "Als we be hoedzaam beginnen is er de moge lijkheid dat het kan uitgroeien. We zullen ons er over moeten bezinnen wat zoal de behoeften zijn. Als er 'n bepaald schema is zijn er richtlijnen om te verwerken. Er zullen binnen kort concept-statuten komen waar over dan in een volgende vergadering kan worden beslist en een bestuur in het leven roepen waarin zo veel mo gelijk alle instanties uit de gemeente zijn vertegenwoordigd. Het totale werk zal bovendien gedragen moeten (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het gemeentebe stuur van Waalwijk heeft vanmor gen een optimistisch geluid laten horen ten aanzien van industrieves tiging binnen de gemeente. De raadsleden zijn nl. uitgenodigd voor een raadsvergadering, maan dagavond om half acht. Het enige punt dat dan aan de orde komt is het voorstel tot uitgifte in erfpach van een indusrieterrein, gelegen in het plan Zanddonk, aan de NV Han delsonderneming Paul Lantau Zn. te Badhoevedorp. Dit bedrijf be gint in Waalwijk een groothandel in- en de verwerking van verpak kingsmateriaal en papier. Het gemeentebestuur heeft met de betrokken handelsonderneming overeenstemming bereikt over de uitgifte in erfpacht van een perceel ter grootte van 8050 m2 aan de Prof. Lorentz weg. De grondprijs 20,- per m2 stemt overeen met de ex ploitatie opzet van het industrieter rein Zanddonk. B. en W. noemen de vesiging van dit bedrijf, welke van harte toejuichen, een belangrij ke impuls voor een gevarieerder in dustriepatroon in Waalwijk. De n.v. Handelsonderneming Paul Lantau Zn. heeft ten doel de groothandel in- en de verwerking van verpakkingsmateriaal, papier en aanverwante artikelen en mate rialen in de ruimste zin van het woord. Het betreft hier een schone industrie, die werkgelegenheid zal verschaffen aan 30 a 40 personen, terwijl uitbreidingen in de-naast toe komst te verwachten zijn. De NV Lantau wil op zeer korte termijn een nieuw bedrijf openen in Waal wijk. Het is daarom dat er a.s. maandag een speciale vergadering voor de raad is belegd. worden door een aantal vrijwilligers" aldus de burgemeester. Hij had ge- dadht om te komen tot een sectie Dienstverlening en een sectie Ont spanning. Er zal een onderzoek gehouden wor den onder de 700 bejaarden in de ge meente voor een behoeftepeiling. Voor de ontspanning zal een huis- aan-huis circulaire verspreid worden met de bedoeling dat degenen die hieraan willen deelnemen zich kun nen opgeven en indien nodig per auto gehaald en thuisgebracht worden. Als eerste ontspanningsmiddag werd vastgesteld maandag 5 januari a.s. Er werd uit de vergadering 'n com missie samengesteld die dit werk zal voorbereiden. In deze commissie wer den benoemd mevr. J. de Vries, Ju- lianalaan 80, mevr. J. P. van Suijle- kom, Raadhuisstraat 115; mevr. J. Oerlemans, Zuidholl.dijk 22, mevr. Haans-Hendriks, Jozef Israëlsstraat; mevr. A. v. d. Hoven, Eikendijk 3 en wethouder F. Minnaard, Heistraat 234. Als secretaris zal aan het werk comité toegevoegd worden de ambte naar van Sociale Zaken ter gemeente secretarie de heer G. A. v. d. Graaf, Gharlotte de Bourbonstraat 24. De lonen worden in juni 1970 met 6% verhoogd; 1 april 1971 met 7% en daarna in '72 en '73 met 6%. De voetbalclub Standard uit Luik heeft te Madrid de wedstrijd gewonnen met 32 van Real Ma drid en gaat nu over naar de kwart finale, In Luik had Standard reeds met 1o gewonnen. DE DWAAS Stel je voor, dot Christus in onze tijd zou leven. Dan zou er de ge lijkenis van Luc. 12, 16-21 kunnen uitzien, zoals beschreven staat in "Uw rijk kome", november 1969: Een man had een grote dagagenda en zei tot zichzelf: Nu zijn de meeste afspraken genoteerd, maar toch zijn de vergaderingen X en de zittingen! Y, de zittingen van de gemeenteraad en de bijeenkomst van de Ecclesiagroep er nog niet bij. Waar zal ik die onderbrengen? En hij kocht een grotere agenda met meer indelingsmogelijkheden ook voor nachtelijke uren. Ging weer zitten en boekte alle gespreksgroepen en week-ends, alle afspraken en vergaderingen. Daarna zei hij tot zichzelf: alles is goed ingepast 't gaat nu nog om het bijhouden! Hoe meer hij overal bij kwam, des te meer steeg zijn aanzien. Hij werd gekozen in bestuur O zelfs in presidium R; tweede en eerste voorzitter, president en secretaris. Maar op zekere dag was het zover, en God zei: Jij dwaas! deze nacht nog sta ie in mijn agenda! Bedrijfsapostolaat Waalwijk (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Deze week heeft de schoenfabriek Léon Pare in Kaatsheuvel een geheel nieuw leslokaal voor de stikkerij opleiding ingebruik genomen. Aan het be staande fabriekscomplex aan de Schotsestraat, op het industrieter rein, zijn twee lokalen bijgebouwd. Het bedrijf hoopt door deze modern opgezette bedrijfsschool een groter aanbod van leerlingen te krijgen. De meisjes en jongens kunnen nu in een frisse ruimte van de fabriek ge scheiden, hun opleiding volgen. Léon Parc-Kaatsheuvel kent, zo als de meeste schoenfabrieken, al vele jaren een stikkerij opleiding in eigen bedrijf. In het kader van de Stichting Vakopleiding Schoenin dustrie (VAS) werden hier de leer ling stik(sters) opgeleid, terwijl ook ouderen er een bijscholing kon den krijgen. De ruimte waarin de ze opleiding was ondergebracht was erg beperkt. Omdat het bedrijf erg veel waarde aan de opleiding hecht werd besloten een afzonder lijk leslokaal te bouwen. Deze week kwam de bijbouw ge reed. De nieuwbouw omvat een rui me hal met garderobe en een klas lokaal waarin 12 leerlingen hun opleiding kunnen volgen. Men kan nu ook hogere eisen aan de oplei ding gaan stellen. Momenteel vol gen 5 jongens de opleiding voor stikker. De personeelschef, de heer Roels, verwacht het komende cur susjaar een groter aantal leerlingen te kunnen verwelkomen. De nieuwe ruimte zal de animo bij de jeugd zeker vergroten. Overigens drukt het tekort aan arbeidskrachten ook bij Léon Pare zwaar. Er is een nijpend tekort aan zeker 35-50 personeelsleden. Men overweegt om, met natme vrouwe lijke arbeidskrachten in het buiten land aan te trekken. Het perso neelstekort geldt voor alle afdelin gen. In het bedrijf werken al een aantal Belgische werkneemsters. De stikkerij-opleiding staat onder leiding van de instructrice mej. C. Brend. Zij is mevrouw Van Beek opgevolgd die tot voor kort de VAS opleiding bij Léon Pare leidde. In de stikkerij werken momenteel 15 meisjes die de opleiding in eigen bedrijf hebben genoten. Behalve in de fabriek in Kaatsheuvel heeft Léon Pare een afzonderlijke stik- atelier in Kerkdriel.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 13