In voorjaar gaat gemeente Waspik Schotse Hooglandersstraat reconstrueren Burgemeester opent donderdag café De Remise in Drunen Raadslid A. Kools deed college b. en w. Waspik aantal suggesties ASSISTENTE van de Verkoopafdeling Boerenleenbank ADMINISTRATIEVE MEDEWERKER(STER) HUISVESTINGSCOMMISSIE IN ERE HERSTELD Co. N.V. f 1 DE ECHO VAN HET, ZUIDEN VAN MAANDAG 15 DECEMBER 1969 3 krediet van f 47500,- gevoteerd Aanpassing haven EFJuisvestïngs- c^mmÊssie Streekplan Computercentrum Bureau v. Spaendonk ook voor accountants Actuele onder werpen ter discussie Suggesties Maatschappij Dr. Wam Room KERSTBOMEN Rapport Martina Cornelia Pijnenburg 1 een jonge WAALWIJK JAXANDRIAWEG, POSTBUS 57 TELEFOON 04160 /4921 Alle betalingen worden volkomen kosteloos door de Boerenleenbank voor u verzorgd Zonder geld op zak kontante betalingen doen met veilige, gegarandeerde betaalcheques 31/2°/° rente over uw hele tegoed Mogelijkheid om een Persoonlijke Lening te sluiten, of een gunstige hypotheek voor een eigen huis Alle andere diensten van de Boerenleenbank tot uw beschikking, b.v. vele spaarmogelijk- heden, verzekeringen, reservering van uw vakantiereis En wat extra belangrijk is: De Boerenleenbank is altijd dicht in de buurt! 1100 vestigingen In het voorjaar hoopt de geemente Waspik de reconstructie van de Schotse Hooglandersstraat ter hand te kunnen nemen. Het asfalt zal worden vervangen door betonklinkerkeien. De weg zal worden verbreed tot 6 meter en aan de noordzijde zal een trottoir worden aangebracht van iy2 meter breed. Het geheel is begroot op ƒ47.500,—. Door reser veringen op overboekingen is een reserve gekweekt om deze uitgave aannemelijk te maken. Het onttrekken van de voormalige loswal van de gedempte Vrouw- kensvaartse haven aan 't openbaar verkeer, werd niet eerder een feit dan nadat op voorstel van de heren A. Kamp en J. v. Hooren de bepa ling was opgenomen dat aan de landbouwers een veilige en bekwa me uitweg werd gegarandeerd. Pro vinciale Waterstaat blijft hier tot nu toe in gebreke, door de gedempte haven niet van een behoorlijk weg dek te voorzien. Het is niet meer dan vastgereden puin. De heer Kools maakte bezwa ren tegen de gevolgde procedure. De gemeentelijke overheid dient te zorgen voor de belangen van de in gezetenen en de hierbij ongemak ondervindende agrariërs niet van de ene overheidsinstantie naar de an dere te sturen om bij prov. water staat klachten te laten indienen. De voorzitter herhaalde dat het geen gemeentelijke, maar een pro vinciale aangelegenheid betreft. Het plan van de heer A. v. d. Was- senberg om in het kader van de aanpassingswerken een damwand vanaf het Oude Maasje tot de hui dige loswal aan te brengen in de Kerkvaartse haven, zou volgens 't rapport van de technische dienst 6 ton gaan kosten. Hierdoor zou de nog uit te geven industriegrond, thans 8,80 per m2, veel te duur worden. Er bleek geen mogelijkheid een dergelijk bedrag aan te trek ken. Als we door een dergelijke grote loswal industrieën kunnen aantrekken, is niets te duur, aldus de heer v. d. Wassenberg. Voorts informeerde hij naar de mogelijk heid om, als de claim is vastgesteld, gelden van de aanpassingswerken voor andere doeleinden te gebrui ken. Hierop moest de voorzitter hét antwoord (nog) schuldig blijven. De huisvestingscommissie, de voor malige woonruimte-adviescommis sie, is in Waspik weer in ere her steld. Door de bereidwilligheid van de plaatselijke bouwvereniging, zul len de onder haar beheer zijnde wo ningen in overleg met het gemeen tebestuur worden verdeeld, waarbij de genoemde commissie zal advise ren. Nu door het uitvallen van de woonruimtewet 1947 de woonruim te-adviescommissie automatisch ver dween, verzocht de raad in haar vo rige vergadering deze commissie in een andere vorm te laten voortbe staan. De regeling van haar werk zaamheden zal op korte termijn worden vastgesteld. Met betrekking tot het facet streekplan natuurschoon en recrea tiegebieden, had de raad een kleine bemerking. De aanduiding natuur wetenschappelijk waardevolle agra rische grond voor het gebied bij het Oude Maasje mag niet van toepas sing zijn voor het gedeelte langs dit water vanaf de westzijde van 't in dustrieterrein tot aan de Kerkvaart se haven. De ontwikkeling van dit industrieterrein zou hierdoor moge lijk kunnen worden geremd. De gemeenterekening 1967 kon aanzienlijk gunstiger dan de desbe treffende begroting worden vastge steld met een nadelig saldo van 17.637,16. Met de bank voor Ned. Gemeen ten ging de raad een rekening-cou rant-overeenkomst aan tot 250.000 gulden. De politie-verordening onderging enige wijziging met betrekking tot de invoering van de Drank- en Ho- recawet, het lopend vervoeren van vee en het gebruik van de openbare weg voor het repareren en stallen van defecte voer- en motorrijtui gen. TILBURG - Door een aantal ac countants in Tilburg en omgeving is het initiatief genomen te komen tot een samenwerking teneinde een nog grotere en betere service aan bedrij- ven te kunnen bieden. De accoun tants gaan gebruik maken van de j diensten van Bureau van Spaendonck j in Tilburg. Bij dit bureau is ook de Federatie van Nederlandse schoenfa brieken ondergebracht. De gezamenlijke accountantskantoren gaan bij het Bureau Van Spaendonck gébruik maken van het computercen trum, de bibliotheek en documentatie en van de afdeling bedrijfsorganisa tie. In samenwerking met het com putercentrum wordt thans een sys teem opgezet voor het verwerken van de administratie van cliënten van de ze groep samenwerkende accountants op de computer. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat uw college van B. en W. zich maar bitter weinig heeft beziggehouden met een aantal algemene zaken, welke door mij bij de vorige algemene beschouwing van de ge meentebegroting aan de orde zijn gesteld, aldus de heer A. Kools bij het begrotingsdebat in de raad van Waspik. Het ware te wensen dat uw college hierop zo intens reageerde als de pers uit onze streek. Za ken als meer informatie aan inwoners, suggesties om het vertrek- overschot tegen te gaan, verruiminggemeentelijk belastinggebied, grond bedrijf en contact met instanties en ondernemers uit het gebied van de Gouden Delta, heeft u na beantwoording door uw voorzitter als af gewerkt beschouwd. Desondanks bracht de heer Kools ook nu weer in een lijvige beschou wing een aantal actuele onderwer pen ter discussie. Nog meer zorg dan voorheen, zo stelde de heer Kools, zullen in 1970 de bouwacti viteiten vragen, die in het teken zullen staan van de nieuwe woning bouw subsidieregeling, het wegval len van de toewijzing woningwet woningen aan kleine gemeenten, de uitvoering van een nieuwe opzet van de plaatselijke woningbouwvereni ging waarvoor spreker een dringend beroep tot medewerking deed op al le inwoners, de invoering van de in dividuele huursubsidies en de nieu we subsidieregeling woning verbe tering. Andere punten waarvoor de heer Kools de aandacht vroeg, waren on dermeer het saneringsplan Waspik- Boven, uitvoering van de recon structie van het Dorpsplein, herstel van de provinciale weg door de ge meente, aanpassingswerken bij de afsluiting van het Haringvliet en 'n rioolwaterzuiveringsinstallatie. De aanpassing van de haven en haar accommodatie aan de toekomstige behoeften, kan voor de daar geves tigde bedrijven 'n motief zijn hun vestigingen te continueren en uit te breiden. Het is te betreuren dat de behandeling van de Delta-schade- wet in het parlement zo lang op zich laat wachten en ik vraag me met zorg af met welk percentage 't Rijk de betrokken gemeenten en water schappen zal schadeloosstellen. Sprekend over de zelfstandigheid van de gemeente, stelde de heer Kools: wij moeten bereid zijn in ons stadsgewest de ontwikkeling naar een schaalvergroting te volgen. Wij zijn met grote interesse het ontwerp structuurplan van het stadsgewest Waalwijk wachtende. De heer Kools deed het college tenslotte een aantal aanbevelingen om een meer doeltreffende demo cratie en decentralisatie van het be stuur te bevorderen, met name een CHEMISCHE FABRIEK „HELMITIN" Molenvlietstraat, WAALWIJK Op ons kantoor is op korte termijn de functie vacant van Voor deze afwisselende werkkring, welke zowel type- en schrijfwerk als administratief werk omvat, zoeken wij een intelligente jongedame van 16 20 jaar, bij voorkeur met MULO- of MAVO-opleiding en enige kantoorervaring. Sollicitaties, schriftelijk of mondeling, worden gaarne tegemoetgezien bij de directie van bovenvermelde N.V., tel. 04160 - 2381 of 's avonds nr. 2186. TE KOOP alle maten. FRANS SCHILDERS Hoogeinde 10, Waalwijk Tel. 04160 -3618 zo ruim mogelijk gebruik maken van de instelling van functionele commissies met bestuurs- en be heersbevoegdheden; het doorgaan met de jaarlijkse hearing; het toe passen van een openbaar gehoor over onderwerpen als bestemmings plannen, saneringsplannen en wijk- voorzieningen; meer informaties ver lenen aan de inwoners; in de ge meenteverordening een zo ruim mo gelijk recht van beroep nastreven en klaagschriften te doen onderzoe ken door een in te stellen commis sie. In haar rapport betreffende het ingestelde onderzoek van de begro ting, stelde de commissie (H. de Bont, J. v. Dongen en A. Kools) dat de opgenomen bedragen voor bij stand aan niet in inrichtingen ver blijvende personen van 65 jaar en ouder erg laag zijn. De commissie meende dat de behoeften beslist veel groter zijn, maar dat er beslist nog 'n bepaalde drempelvrees moet overwonnen worden. De post voor de vergoeding aan de lagere scho len laat, aldus de commissie, veel meer ruimte toe. Waarom dan het bedrag per leerling niet verhoogd als de noodzaak door de schoolbe sturen wordt aangetoond? Het ge meentebestuur is ook veel te sober in Raar subsidiebeleid met betrek king tot plaatselijke verenigingen en instellingen. Het begrotingstekort op de gewo ne dienst werd voor 1970 becijferd op een kleine ƒ40.000,Voor dit bedrag vroeg de raad een aanvul lende uitkering uit het gemeente fonds. Door enkele begrotingswijzi gingen steeg het tekort op de be groting tijdens de vergadering ove rigens al tot 44.562,39. Deze week donderdagmiddag zal burgemeester mr. H. Stieger om 4 uur de heropening verrichten van het on langs uitgebreide en verbouwde café Remise, eigendom van de heer P. Klerks-Veltman. Door de nieuwe uit breiding met een zaal vein plm. 70 m2 komt de totale oppervlakte van de lo kaliteit op ruim 200 m2. Toen de heer Klerks 43 jaar geleden het cafeetje aan de Remise betrok, was er nog geen sprake van een zaal of iets dergelijks. Het café, dat nu al ruim 100 jaar bestaat werd voor '26 geëxploiteerd door de fam. Brok- Klerks, een oom van de huidige éige naar, maar had toen nog geen naam. Café Remise is het geworden, toen destijds de heer Klerks in het huwe lijk trad. Mevrouw Klerks-Veltman heeft deze naam toen uitgedacht van wege de toen daar aanwezig zijnde tramremise. In 1939 is aan het bestaande café het eerste zaaltje aangébouwd. De groot ste verbouwing van het perceel is in 1966 gebeurd. Toen heeft zowel café als zaal een zeer grote vernieuwing ondergaan. De laatste verbouwing, die onlangs is klaar gékomen, is weer een zeer goede oplossing en de twee de grote verbouwing in 4 jaar tijd. De zaal is via een uitschuifbare wand ook afzonderlijk te gebruiken. De modernisering kan de exploitatie mogelijkheden alleen nog maar ver groten. Naast de vele verenigingen, die in café Remise hun onderkomen hébben, wordt oök veel aandacht ge schonken aan bruiloften, partijen en vergaderingen, etc. De heer Klerks heeft inzake de mo dernisering van zijn bedrijf nog ver schillende plarinen, mede in verband met zijn opvolger Martien Klerks, die over enkele jaren de zaak zal moeten voortzetten. Café Remise verwacht veel belangstellende op donderdag 18 dec. Voor genodigden wordt er van 4 tot 7 uur een receptie gehouden. Met droefheid geven wij U kennis dat, na gesterkt te zijn door de H. Sacramenten der zieken, op de leeftijd van bijna 83 jaar is overleden onze zorgzame moeder en lieve oma weduwe van Johannes Cornelius Westerburger Vught: A. Westerburger A. Westerburger-Nuyten en kleinkinderen Waalwijk: J. Westerburger A. Westerburger-v. Ham en kleinkinderen Waalwijk: H. Westerburger J. Westerburger-Brok en kleinkinderen Bentley (W. Austr.): B. Westerburger Waalwijk, 13 december 1969 Clemenshof. Corr.-adres: Noordstraat 75. De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opge dragen woensdag 17 december a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van St. Clemens te Waalwijk, waar na de begrafenis zal plaatsvinden op het r.k. kerkhof aldaar. I Avondmissen: maandag en dinsdag om 18.30 uur. De overledene is opgebaard in de Chapelle d'Ardente van het St. Nicolaasziekenhuis. Bezoek van 19.00 20.00 uur. Bijeenkomst voor de begrafenis om 9.45 uur in de kerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in café- restaurant ,,'t Vosje". WIJ ZOEKEN VOOR ONZE AFDELING FOURNITUREN die na een inwerkperiode in staat is een deel van de administratieve werkzaamheden bij de verkoop van onze fournituren aan de schoenindustrie goed en cor rect uit te voeren. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken. De voordelen van salaris ontvangen via de Boerenleenbank

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 3