waalwijkse en UnqstRaatse couRAnt Levensschool Waalwijk wordt per 1 januari naar Orunen overgeplaatst Gemeenteraad Waalwijk vergadert maandagavond Gemeenteraad Drunen vergadert dinsdag Raad van Waalwijk gaat maandag basisbegroting 1970 behandelen OPEN OOG Voor Uw Kerstdiner Restaurant „LIDO" OOK TARIEFSVERHOGING WATER AAN DE ORDE Uitvoerige behandeling van gemeentebegroting op 26-29 januari Uitbreiding van tennispark Politie-radio In schoolgebouw te Drunen is voldoende ruimte Landelijke samenwerking 15 dagen Costa del Sol vanaf f 352.— Apparatuur f 10.000.- kost DEMAGNEETnv Uitgebreide kerstmenu's tegen zeer billijke prijzen Vlijmen DONDERDAGAVOND 18 DECEMBER 1969 92e JAARGANG No. 101 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Voor de laatste keer in 1969 komt de gemeenteraad van Waalwijk aanstaande maandagavond in openbare vergadering bijeen. De 32 punten tellende agenda omvat weinig schokkende voorstellen. Het col lege stelt de raad voor, maandag de ontwerp gemeentebegroting (die wij elders in dit blad behandelenals basisbegroting te aanvaarden. De begro ting zal op 26 en 29 januari uitvoerig door de raad worden behandeld. Dan zullen in het kader van de begrotingsbehandeling ook de algemene beschouwingen worden behandeld. Met de aanvaarding van de basisbegro ting wordt geen afbraak gedaan met betrekking tot de definitieve vast stelling. In januari kunnen daar nog wijzigingen in worden aangebracht. Het college heeft, zo blijkt uit 't pré advies aan de raad enkele wijzigin gen aangebracht op de begroting van de Gemeente Licht- en Waterbedrij ven. De wijzigingen betekenen een verhoging van de winst van de Ge meente Licht- en Waterbedrijven met ruim 28 duizend gulden. De aange vraagde extra uitkering kan dan ook worden verlaagd met dit bedrag, als mede met een bedrag van 48.400,- inverband met het voorstel tot verho ging van de watertarieven. De extra uitkering zal dan ook f 895.061,23 moeten bedragen. De exploitatie van het Waterbedrijf zal, volgens de begroting, over het jaar 1970 bij handhaving van de thans geldende tarieven een nadelig saldo opleveren van 40.341,-. Het begrote deficit wordt enerzijds ver oorzaakt door de stijging van de loon en salariskosten en de overige plaats gehad hebbende prijsstijgingen, an derzijds door de omvangrijke investe ringen, welke het waterbedrijf de laatste jaren heeft gevergd. B. en w. zijn van oordeel, dat de opbrengst van de tarieven het Waterbedrijf in staat moeten stellen een economisch beheer mogelijk te maken. Men wil dan ook overgaan tot een tariefsver hoging van 10 pet. De commissie van bijstand 'kan zidh met de voorgestelde verhoging verenigen. De tennissport heeft in Waalwijk 'n dergelijke grote vlucht genomen dat uitbreiding van het tennispark nood zakelijk is. In 1958 werden in dit park vier tennisbanen aangelegd. Het college stelt de raad thans voor een krediet van 24.850,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van twee nieu we banen. Uit een exploitatie-over zicht blijkt dat de komst van twee nieuwe banen een batig saldo gaat opleveren van 890,- extra. Onlangs zijn bij wijze van proef en kele interlokale politieradionetten in gesteld. De 'behoefte aan interlokaal radiocontact voor de politie ('inrap') manifesteert zich in het bijzonder op het gebied van de verkeersregeling, opsporingsacties, ordehandhaving en hulpverlening hij calamiteiten, orde maatregelen hij 'bijzondere gebeurte nissen of evenementen en in het ge val van buitengewone omstandighe den. Het interlokaal radiocontact zal dienen te worden afgestemd op het (Van onze verslaggever) WAALWIJK/DRUNEN - Met ingang van 1 januari komt het gebouw van de r.k. Levensschool in Waalwijk, aan de Mr. van Coothstraat, leeg te staan. De Levensscholen van Waalwijk en Drunen zijn namelijk samen gevoegd. Aangezien men in Drunen aan de Th. Rijkenstraat een fraai schoolgebouw heeft staan en het gebouw in Waalwijk hard aan verande ring toe wast is besloten de school in zijn geheel over te plaatsen naar Drunen. Ook de schoolbesturen van beide scholen gaart per 1 januari sa men. In de loop van 1970 zullen dan ook de \twee stichtingen worden sa mengevoegd. Voor het Levensschoolwerk in de Langstraat is dan voortaan één stichting: de r.k. Levensschool Drunen-Waalwijk. Het afgelopen schooljaar was er al een nauwe samenwerking tussen de Levensscholen Waalwijk 'en Drunen. Beide schoolbesturen hadden name lijk de heer W. van der Heyden - tot dan direkteur in Drunen - be noemd tot direkteur van beide Le vensscholen. Ook de leerkrachten werden voor beide instituten ingezet. Deze samenwerking heeft er toe ge leid dat nu ook de schoolbesturen sa mengevoegd worden. Er is dus voor taan sprake van één Levensschool Waalwijk/Drunen. De Levensschool in Drunen beschikte al enkele jaren over een fraai gebouw waarin het vormingswerk goed tot z'n recht kwam. Het gebouw heeft ruim te genoeg voor de 125 jongens, die momenteel verdeeld over Drunen en Waalwijk de cursussen volgen. Volgendeweek sluit de school aan de Mr. van Coothstraat in Waalwijk. Na de Kerstvakantie is het vormingswerk dus geconcentreerd in Druneni De Levensscholen van Waalwijk en Drunen lopen door de fusie vooraan op het gebied van samenwerking in het vormingswerk. Over deze samen werking wordt ook op landelijk ni veau reeds gepraat. Men wil naar één nationale stichting voor Mater Amahilisscholen (jongerencursus), Nat. Centrum Vorming Bedrijfsjeugd en Levensscholen. In Waalwijk heeft het bestuur van de Levensschool al eens contact gehad met het bestuur van de Jongerencursus Als ook op dit gebied een vorm van samenwerking gevonden zou kunnen worden zou het gehele vormingswerk gecoördineerd kunnen worden. Het jongenswerk zou zich dan concentre ren op de Levensschool in Drunen, het vormingswerk voor meisjes op Waalwijk, waar men over een eigen gebouw beschikt. Wellicht zou hier nog eens één goed geoutilleerd vor mingscentrum uit ontstaan. Per 1 januari is de Katholieke Le vensschool Drunen/Waalwijk dus ge vestigd in het gebouw aan de Th. Rij kenstraat 12 in Drunen (post Els- hout), tel. 04163-2551. In het ge bouw zal ten behoeve van de judo- sport een dojo worden gecreëerd. De overige sporta'ktiviteiten worden ont plooid in de sportzaal van SHJ. Mo menteel maakt de Levensschool Waal wijk nog gebruik van de sportzaal van de Protestantse Levensschool. operationeel gebruik, dat kan worden onderscheiden in: a) gebruik bij onverwachte gebeur tenissen (rampen en andere calami teiten, verkeersstremmingen van gro- j te omvang, snelle opsporingsacties, j enz.); b) gebruik ten behoeve van de com mandovoering of coördinatie bij or demaatregelen, verkeersregelingen en dergelijke bij speciale gebeurtenissen (sportevenementen e.d.); c) gebruik voor de normale dage lijkse uitoefening van de politietaak in interlokaal verband (gemeenschap pelijke verkeerssurveillance, speciale conrtoles e.d.). Blijkens mededelingen van de Minis ter van Binnenlandse Zaken zijn de proefnemingen met betrekking tot de instelling van deze interlokale radio netten een succes gdbleken. Zij 'heb ben tot resultaat gehad, dat een dui delijk inzicht is verkregen omtrent de mogelijkheden en de betrouwbaarheid van de te gebruiken apparatuur in de nieuwe 460 MHz-band. Uitgebreide praktijkproeven en metingen in bos rijk en heuvelachtig gebied en in ste delijke centra hebben uitgewezen, dat deze voldoet aan de eisen. Het ligt daarom in de bedoeling van de Mi nister van Binnenlandse Zaken en van Justitie om de gemeentelijke po- litiekorpsen en de districten van de rijkspolitie te doen opnemen in inter lokale radionetten, die in principe per provincie zullen worden geprojec teerd. EEN GREEP UIT ONZE, ONGEËVENAARDE VAKANTIEGIDS IN FULL COLOUR Ziet u maar: Per K.L.M. Vertrekdata wekelijks v.a. 4 april 1970 B. en w. van Waalwijk achten het ge wenst, dat het gemeentelijk politie korps wordt opgenomen in deze in terlokale radionetten. Teneinde het politiekorps dezer gemeente aan het het meest complete reisbureau TILBURG: Heuvelring 49 tel. 04250 - 34809. 's-BOSCH: Kolperstraat 3 tel. 04100 - 42128 gewenste interlokale radiocontact te kunnen laten deelnemen zal het korps moeten beschikken over 'n zend/ont- vangststation, voorzien van schakel- apparatuur, welke het mogelijk maakt de berichten, welke worden ontvan gen in de 460 MHz-band, desgewenst gelijktijdig door te geven via het plaatselijk mobilofoonnet, dat werkt in de 80 MHz-band. De kosten van aanschaffing van een plaatselijk zendj ontvangstation annex schakelappara- tuur kuinnen, inclusief installatiekos- ten, worden gesteld op f 10.000, - Het is de bedoeling, dat per inter lokaal (provinciaal) radionet, onder beheer van de Politieveribindings- dienst, voor rekening van het rijk 'n relaiszender met toebehoren zal wer den opgericht. Aangezien b. en vi. 't scheppen van een permanente moge lijkheid van radio-telefonisch contact van het politiekorps dezer gemeente met de omliggende gemeenten van wezenlijk belang achten voor het op timaal kunnen functioneren van het politiekorps stellen zij de raad voor een krediet ad 10.000,- voor het hiervoor omschreven doel beschik baar te stellen. BUITENLANDSE WERKNEMERS Afgelopen dinsdag was er in Waalwijk een vergadering, waar het ging om de belangen van onze buitenlandse werknemers!sters. Voor de gemeenten Heusden, Drunen, Waalwijk, Loon op Zand, Sprang- Capelle, Waspik, gaat het op dit moment concreet om ruim 500 mensen. Veruit het merendeel zijn Turken; dan is er nog een groep Marokkanen en tenslotte een kleinere groep Joegoslavische meisjes. De verwachtingen zijn, dat in de naaste toekomst het aantal nog aanmerkelijk zal stijgen. Een studiecommissie heeft zich lange tijd bezig gehouden met de vragen rondom opvang en begeleiding van deze buitenland er s_ De conclusies zijn uiteindelijk neergelegd in een nota. En deze nota was onderwerp van bespreking op genoemde vergadering, waarop vertegenwoordigers van bedrijven overheid en dienstverlenende sec tor waren uitgenodigd. Duidelijk kwam naar vorendat wij Neder landers de plicht hebben om voor de belangen van deze mensen zorg te dragen. Er is daartoe dan ook een comité gevormd. Dit comité heeft haar werkterrein in het gebied van het stadsgewest Waalwijk en het streekgewest Land van Heusden en Altena. Dit comité ging ook deel uitmaken van een reeds bestaande stichting in Tilburg, waar op dit gebied reeds aktiviteiten worden ontplooid. Door de aansluiting bij deze stichting ontstaat de mogelijkheid om in aanmerking te komen voor overheidssubsidie. Bovendien heeft deze stichting een functionaris in dienst, die in de toekomst mede het werk in de streek Langstraat kan begeleiden. De belangrijkste ak tiviteiten zullen overigens moeten geschieden door de bevolking ter plaatse. Het zal vooral gaan om mensen, die bereid zijn om de han den uit de mouwen te steken, daar waar nodig is. Het opgerichte regionale comité staat voor een niet eenvoudige taak. Wij hopen maar, dat wanneer t.z.t. een beroep op de gemeenschap wordt gedaan, men zich niet onbetuigd zal laten. L. van Berkel EERSTE KERSTDAG tot 8 uur TWEEDE KERSTDAG tot 10 uur naar: Telefoon 3638 BESPREEK TIJDIG UW TAFEL DRUNEN - De raad van de Ge meente Drunen komt dinsdagavond in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van fi nanciële medewerking aan een ver zoek van de Stichting Schoolbelan- gen te Drunen tot aanschaffing van meubilair en leermiddelen t.b.v. 'n tweede lokaal Kleuterschool Ven nen Oost. 4. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding per leerling voor de bij zondere scholen voor 1970, alsme de tot het verlenen van voorschot ten voor 1970. 5. Voorstel tot het verlenen van voorschotten aan de kleuterscholen voor 1970. 6.Voorstel om financiële medewer king te verlenen aan een verzoek van de Stichting Schoolbelangen te Drunen voor de bouw van een kleu terschool in Braken West. 7. Voorstel tot verkoop van grond. S. Voorstel tot vaststelling van een „Pensioensverordening". 9. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan „Oude Bossche- baan". 10. Behandeling beroepschrift L Mutsaers te Goirle inzake aanhou ding bouwvergunning met voorstel van burgemeester en wethouders het beroepschrift ongegrond te ver klaren. 11. Voorstel tot: a. aanvaarding van een geldlening groot ƒ4.434,- van het Ministerie van Volkshuisvesting zulks i.v.m. aanpassing van een wo ningwetwoning t.b.v. een gehandi capte. b. het voteren van een cre- diet groot 4.434,. voor aanpassing van de onder a bedoelde woning wetwoning. 12. Behandeling van het facet streekplan voor de Natuurschoon- en Recreatiegebieden in Noord- Brabant. 13. Voorstel tot het voteren van 'n crediet van ƒ80.000,- voor het bouwrijpmaken van een oostelijk gedeelte van het bestemmingsplan „Vennen Oost". 14. Aanbieding gemeentebegroting en bedrijfsbegroting 1970. Tijdens de vergadering zal een exemplaar van de begroting met de nota van aanbieding, worden verstrekt. NKV De Vrouwenbond van het NKV te Vlijmen viert donderdagavond 18 december zijn kerstavond in ca fé Onsenoort. De avond begint om 20.00 uur. PATER JAN VAN KESSEL Na een verblijf van vijf jaar in het Midden-Afrikaanse land Oegan da is pater van Kessel inzijn ge boorte dorp teruggekeerd. Enkele maanden zal pater van Kessel bij familie, vrienden en kennissen doorbrengen. WAALWIJK De leden van de raad der gemeente Waalwijk komen voor een openbare vergadering, op maandag 22 december te 19.30 uur, ten stadhuize bijeen. De agenda luidt als volgt: 1.Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot 23e wijziging van de Algemene Politieverordening voor de gemeente Waalwijk. 4. Mededeling inzake schadever goedingsregeling uittreding Wel standsdistrict Oost-Brabant. 5. Voorstel tot onbewoonbaarver- klaring van de panden Sationsstraat nrs. 14C', 142 en 144. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 79.00,- voor de vervanging van enige tel- en re kenmachines van de centrale admi. stratie der gemeentebedrijven. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 38.700,- voor de aankoop en plaatsing van een tweetal hoogspanningsinstallaties ten behoeve van het gemeentelijk elektr iciteitsbedr ij f 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van ƒ11.500,- voor het aanbrengen van enige voorzie ningen aan het pompstation van het meentelijk waterbedrijf. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 18.500- voor verbetering van het filtersysteem van het pompstation van het ge- meenelijk waterbedrijf. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 10.000,- voor een zend/ontvangststation voor de gemeentepolitie. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling 1 van een krediet van f 24.850,- voor uitbreiding van de gemeentelijke tennisaccommodatie. 12. Voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de weg tussen de Grotestraat en de Dijkstraat, tussen de panden Grotestraat 11c en lid. 13. Voorstel tot vaststelling van de vergoedingen als bedoeld in ar. 73, 2e lid, van de Kleuteronderwijswet over het jaar 1969. 14. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de vergoeding ex rr. 73 van de Kleuter onderwijs wet voor het jaar 1970. 15. Voorstel tot afrekening van de vergoeding ex art. 101 van de La- ger-onder wijs wet 1920 over het jaar 1969. .16. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de vergoeding ex art. 101 der Lager-onderwijswet 192o voor het jaar 1970. 17. Voorstel tot verlening van me dewerking en beschikbaarstelling van een krediet van f 5.604,- voor verbetering van de verplichting van de St. Clemensschool, Baardwijkse-, straat 44. 18. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 23 december 1968 tot verlening van medewerking in gevolge art. 72 van de Lager-onder wijswet 1920 voor de uitbreiding van het gebouw van de m.a.v.o.- school „Maria Koningin", Taxan- driaweg 7. 19. Voorstel tot verstrekking van een geldlening van 3.600,- aan de Stichting Majorettenkorps Waal wijk. 20. Voorstel tot verlening van een subsidie van f 600,- aan het Comité Carnaval Schoenlapperslaand Waal wijk. 21. Voorstel tot aankoop van grond, ten behoeve van de aanleg van de Margrietstraat, van de N.V. Leder- fabriek v/h Firma Van Iersel-Wit- lox en Co. 22. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen in het plan Zanddonk, van M. A. de Rooy en tot beschikbaarstelling van een kre diet van 2.500,- voor het slopen van het pand Eerste Zeine 15. 23. Voorstel tot verkoop van een woningwetwoning aan de bewoner. 24. Voorstel tot verkoop van het pand Grotestraat 269. alhier, aan mevrouw P. N'ijman-De Jong en mej. H. G. M. A. Meijer. 25. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen ten zuiden van de Dr. Kuy- perlaan, aan de Staat der Nederlan den. 26. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Lijsterbesstraat, aan H. A. Takx. 27. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen aan de Grotestraat, van de firma H. Speet en tot ruil van grond met A. M. Bogaerts C. E. M. Veels- Van den Broek en tot ruil van grond met H. F. J. Klerkx. 28. Voorstel tot vaststelling van een auurtetoeslagregeling 1969 voor het gemeenepersoneel. 29. Voorstel tot 5e wijziging van de ,Tarievenverordening Waterbedrijf' 30. Voorstel tot aanvaarding als basisbegroting van de ontwerp-ge- meentebegroting 1970. 31. Voorstel tot herbenoeming van een lid van het collega voor de ver lening van bijstand ex art. 72 van de Algemene Bijstandswet. 32. Voorstel tot benoeming in vaste dienst van mej. H. A. Prak als on derwijzeres aan de openbare Hugo de Grootstraat, De Coubertinlaan 10. 33. Wijziging begroting. - De PvdA en PPR zullen bij de verkiezingen voor de Provinciale Sta ten in Noord Brabant samengaan. KIEST U NATUURLIJK BIJ UW DROGIST. Hij heeft de meeste en de mooiste. Drogisterij Parfumerie Stationsstraat 63 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 13