wAALwrjkse en lAnqstRAAtse couRAnt Als bevolking f. 40.000.- bijdraagt krijgt Drunen in 1972 een sporthal anjer Dinsdag volkskerstzang in Ned. Hervormde kerk Voortbestaan Baardwijk gemeenschapshuis een onzekere zaak VUURWERK WO La in Christofle LU j ES „STUURGROEP SPORTHAL DRUNEN" ZET AANTAL AKTIES OP TOUW I verlovingsringen de allermooiste I voorde allerliefste INITIATIEF OECUMENISCHE RAAD WAALWIJK HEARING BRACHT GEEN OPLOSSING MALMAIS0N J. K. VERHULST DONDERDAGAVOND 18 DECEMBER 1969 92e JAARGANG No. 101 Sporthal overdag gymzaal Al f 5250.- binnen Prins Hendrikstraat STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK Studenten Soc. Aca demie stellen onder zoek in Te hoge huur? Baardwijk verouderd Handhaven SPORT Waspik Verenigingen De ucho van Zui6en Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. incJc.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) DRUNEN - Het is met gymnastiekonderwijs in de gemeente Drunen treurig gesteld. De reden is duidelijk: er zijn geen sportzalen. Dat gebrek aanspeelruimte is ook van negatieve invloed op de ontwikkeling van de sportverenigingen. Een oplossing voor dit sportprobleem ligt echter in het verschiet. Het gemeentebestuur heeft namelijk plannen ontwikkeld om te komen tot de bouw van een moderne sporthal. Hiermee is een investering van 800.000, - gemoeid. Wil het plan gerealiseerd kunnen worden, dan moet de bevolking 5% van de kosten ofwel 40.0004 - bijeen brengen. Om deze gelden te verkrijgen is er een stuurgroep "Sporthal Drunen" op gericht. Men is er van overtuigd dat de bevolking van Drunen-Elshout royaal bijdraagt, het gaat hier immers om het belang van vele duizenden schoolkinderen. In de nieuwe sporthal kunnen over dag namelijk de leerlingen van de scholen uit Drunen en Elshout gym nastiekonderwijs volgen. In de hal kunnen twee klassen tegelijkertijd sportoefeningen doen. In de avond uren en in de weekeinden staat de sporthal ter beschikking aan de plaat selijke sportverenigingenBovendien kunnen er sociale en culturele mani festaties plaatsvinden. Het is dan ook van 'n enorm belang dat de gemeente Drunen een sporthal krijgt. De Stuurgroep Sporthal Drunen heeft zich tot doel gesteld het verkrijgen van gdldelijke middelen uit de Dru nense bevolking. Is de 40.000, - beschikbaar dan kunnen de subsidies van provincie, rijk en de Nederland se Sport Federatie verkregen worden. De Stuurgroep, die onder leiding staat van de Druntense industrieel G. J. Vissers, stelt zich primair tot doel om de activiteiten voor de geldinza meling onder de Drunense bevolking te activeren en te coördineren. Tijdens een bijeenkomst ten huize van de heer Vissers maakten we deze week kennis met de Stuurgroep. Naast de heer Vissers maken hier deel vanuit de heren A. J. Pol, Th. Gel- sing, J. van Beurden, A. J. Vernooy, (allen Drunen) en C. van der Aa (Els- hout. De Stuurgroep heeft deze week een brief geschreven aan alle plaatse lijke verenigingen. In dit schrijven zet men het doel van de aktie en het be lang van de sporthal uiteen. Mten wijst op de lessen lichamelijke opvoeding, die de schooljeugd kan krijgen. De hal moet, zo blijkt uit dit schrijven, de trots van de Drunense bevolking worden. Men verzoekt de verenigingen met suggesties te komen, voor het houden van akties. Men wil de akties in de maanden januari tot en met april hou den. In deze vier maanden moet een bedrag van 34.750,— beschikbaar komen. Een bedrag van 5.250, - staat reeds op de rekening van de Stuurgroep bij de Boerenleenbank. Dit bedrag omvat een drietal giften, namelijk 2500,- van de direktie van de Boereenleen'bank, geschonken bij de opening van het nieuwe bankge bouw; 2000,- van Bouwbedrijf Pep- ping uit Kaatsheuvel, geschonken bij gelegenheid Van de oplevering van de 500ste woning in Drunen en 750,- van een gever die onbekend wenst te blijven. Het begin is dus gemaakt. De nieuwe sporthal komt op 'n stuk bouwgrond aan de Prins Hendrik straat ten oosten van het Fina-pomp- station. Men hoopt in augustus met de bouw te kunnen beginnen. Als dat te realiseren is komt de sporthal vóór 1972 gereed. De bouw geschiedt door de Fa. Van Amerongen uit Arnhem, onder architectuur van het bureau v. Gestel uit Arnhem. Het ontwerp is nieuw. De bouwcombinatie in Am- hem is bezig met een vergrote uit gave, van het type dat in Drunen zal worden gebouwd. De bouw vergt een investering van ruim 800.000, - Als de bevolking 5 pot. van deze kos ten draagt, volgt automatisch de sub sidies van provincie, rijk en NS F. De hal die een grote spantoverkap- ping krijgt heeft een speelveldruimte van 25 bij 55 m., alsmede een kleed- accommodatie komt een restaurant, alsmede een zaal voor kleine binnen sporten, zoals tafeltennis e.d. Ook is hier een tribune die plaats kan 'bieden aan 500 personen. De hal heeft veel mogelijkheden. Zo kan er aangelegd worden: 1 tennisbaan, '3 völleylbalvel- den, 9 badmintonvelden, 1 basketbal veld, 1 zaalhandbal-véld, 1 microkorf- balveld, 1 zaalvoetbalveld, 2 grote gymnastiekzalen door tussenwanden. De sporthal is ook geschikt voor sporten die men in Drunen nog niet kent, zoals baksen en worstelen. Na het aanbrengen van een vloeibescher- mer kan de hal ook voor sociale, cul turele of muziekmanifestaties of ex positie worden gébruikt. De gemeenteraad van Drunen heeft vorig jaar al principiële toestemming tot de bouw verleend. Het wachten is alleen op de 40.000,- van de bevol king. De plannen om in Drunen tot een sporthal te komen dateren al van enkele jaren terug. Struikelblok bleek steeds de financiën te zijn. Nu heeft men echter de gelegenheid 'n pracht hal, die veel mogelijkheden biedt, te bouwen. Alléén de bevolking moet een financiële bijdrage leveren. JUWELIER Nieuw Sporthal in Drunen WAALWIJK - Evenals vorig jaar zal ook dit jaar in Waalwijk een volkskerstzangavond worden ge houden. De ervaring welke in 1968 is opgedaan heeft de Oecumenische Raad Waalwijk voldoende reden gegeven ter gelgenheid van het kerstfeest 1969 wederom de moge lijkheid te scheppen tot het houden van 'n volkskerstzang. Deze moge lijkheid wordt geboden op dinsdag 23 december 1969 in het gebouw van de Nederlands Hervormde Kerk te Waalwijk (aan de Haven); aan vang 29.00 uur. De volkszang zal worden onder steund door een viertal koren, te weten: het dameskoor van de St. Antoniusparochie; het dameskoor van de parochie van de R.K. Kerk te Besoyen; het jongerenkoor van de St. Antoniusparochie; het koor van de Nederlandse Hervormde Kerk te Waalwijk-centrum. Als soliste zal optreden Mej. Else Nieboer, die zal worden begeleid door de gitarist Charles Sumajow. Gezien het algemeen en oecume nische karakter van de plechtigheid vertoon het programma een leven dige gevarieerdheid. Voor degenen die zich moeilijk kunnen verplaatsen en niet over eigen vervoer beschikken zal, op verzoek, door de hulpdienst te Waalwijk voor vervoer per auto naar en van het kerkgebouw waar de volkskerstzang wordt gehouden, worden zorg gedragen; aanvragen hiertoe kunnen worden gericht aan: Mevr. Roelof s-Heijermans, Burg. Verwielstraat 14 (tel. 2726) en de heer W. B. van Herwijnen, Burg. Grotenhuisstraat 13 (tel 2604). Na afloop van de plechtigheid zal worden gecollecteerd ten bate van de Biafravoedselhulpverlening. WAALWIJK Afgelopen dinsdagavond vond er in het Gemeen schapshuis te Baardwijk een hearing plaats over het wel en wee van het Gemeenschapshuis. Alle Baardwijkers en verdere belangstellen den waren uitgenodigd om hun mening ten beste te geven hoe het dan zou moeten met het Gemeenschapshuis. Ondanks het feit, dat ieder een was uitgenodigd waren er toch niet meer dan ongeveer 60 perso nen, waarvan velen dan nog aanwezig waren namens een of ander ver eniging. Door de heer J. van Heeswijk, loco-burgemeester, werd een korte inleiding gehouden. Hij stelde dat Baardwijk een ge meenschapshuis heeft en dat dit gemeenschapshuis aan de gemeente Waalwijk al vee' geld heeft gekost. Op dit ogenblik dient er iets met het gebouw te gebeuren en dat is een probleem waar zowel de ge meente mee zit als de stichting, die de zaak runt. Hij stelde zich de vraag hoe de mogelijkheden in zijn totaliteit zijn. Een en ander is als studie objekt van een aantal studen ten van de Sociale Academie Mar- kendaal te Breda. De gemeente heeft vertrouwen in de werkzaam heden van deze groep en hij hoop te dan ook dat goede en nuttige ad viezen de gemeente zouden berei ken en wenste hen met hun werk veel succes. Ook ging de heer van Heeswijk niet voorbij aan het aanwezige pu bliek. Niet zozeer de kwantiteit, maar de kwaliteit zal het hem deze avond moeten doen. Als de bevol king van Baardwijk een ontspan ningsgebouw wil, zal dit vanavond naar voren dienen te komen. Om tot een begripsbepaling te komen zal discussie over een aantal pun ten zonder meer noodzakelijk die nen te zijn. Van de zijden van de studenten was er ook een korte informatie. De conclusie van hetgeen ze reeds gedaan hebben is: Wat doen we met het gemeenschapshuis? Het zijn de mensen, die zelf moeten meeden ken. Suggesties van de zijde van het publiek werden dan ook zeer op prijs gesteld. Gesteld werd wel door de studenten, dat hunnerzijds geen beloften gedaan kunnen worden. Al leen een opsomming van mogelijke activiteiten zullen aan het gemeen tebestuur worden voorgelegd. De studenten blijven tot maart '70 in Waalwijk met dit object bezig en zij hopen dan aan de gemeente een rapport te kunnen voorleggen. Na deze korte informatie bestond er voor de belangstellenden de ge legenheid om vragen te stellen aan de studenten, waarvan dan ook door de aanwezigen een druk gebruik werd gemaakt. De bestemming van het Gemeenschapshuis was in de eerste fase van het bestaan vooral gericht op de jeugdactiviteiten, zo als het organiseren van instuif- avonden. De activiteiten geduren de de week waren nagenoeg nihil. Van de zijde van de studenten werd gesteld, dat er een aantal personen (20) uit het verenigingsleven van Baardwijk geënquteerd is. De be doeling was van die kleine enquête om wat ervaring op te doen. Het gemeentebestuur heeft, zo werd uit het publiek gesteld, moe ten zorgdragen dat het gemeen schapshuis rendabel werd. Vanwe ge de dansavonden die gegeven werden is het een aantal jaren goed gegaan Zouden deze dansavonden er niet geweest zijn, dan zou het gemeenschapshuis er allang niet meer geweest zijn. De dansavonden waren toen een noodsprong en van verschillende zijden is er toen nog. al wat kritiek gekomen. Aan de an dere kant zijn vanwege de dans avonden een aantal voorzieningen getroffen kunnen worden die an ders per sé niet gebeurd zouden zijn. De situatie, zoals, die nu is, kan nooit ten goede keren als er geen financiële hulp komt. De opbrengsten van het gemeen schapshuis moeten voornamelijk komen uit de opbrengsten van de consumpties en de laatste jaren is dit minimaal geweest. Er zijn wel pogingen inde goede richting ge daan, maar bepaalde verenigingen konden niet hun onderdak vinden in het gemeenschapshuis, vanwege het feit, dat de niet hoge hoge huur prijs toch nog te hoog was voor be paalde verenigngen. Van de zijde van de gemeente is er nooit sprake geweest van een subsidie, maar moest er aan de gemeente steeds een huur worden betaald. UN COUVERT DE LA GAMME ORFEVRE UW JUWELIER MET HET KLOKKENSPEL Grotestraat 260 Waalwijk Tel. 04160-4681 MNMNWM* Ook werden suggesties gedaan om weer te starten met een soos. Van Verschillende zijden rezen hier nog al bezwaren gezien het feit, dat de zaal dan niet meer te gebruiken zou zijn voor adere evenementen, die toch zeker in verenigingsver band gezien, een regelmatige kans dienen te hebben. Ook werd er op gemerkt, dat er teveel activiteiten naar het Centrum worden getrok ken. Baardwijk is verouderd. Er zijn geen uitbreidingen geweest en de middenstand heeft zich in Baard wijk niet kunnen ontplooien. Maar op de lange duur zal het ge meentebestuur toch wel van Baard wijk gebruik moeten gaan maken. Eli zal in Baardwijk gebouwd moe ten gaan worden. Over de suggestie van de naamsverandering werd te recht opgemerkt, dat daarmede de problemen niet zullen zijn opgelost. Op de discussieavond kon men be luisteren dat men Baardwijk teveel Baardwijk vond en dat men steeds dezelfde mensen tegenkomt. Moge lijk worden „vreemdelingen" te veel buitengesloten. Een vraag was verder of er naast het spoedig te realiseren Sociaal Cultureel Cen trum eigenlijk nog wel plaats was voor gebouwen zoals het gemeen schapshuis. De heer M. van Eijl ant woordde hierop, dat het gemeen schapshuis gehandhaafd dient te blijven. Er is een onderzoek gaande. if. tf. voor OUDEJAARSAVOND A" vindt U GROOTS GESORTEERD bij Stationsstraat 51 a, Waalwijk VOLLEYBAL Zaterdag 20 december speelt het eerste team van Atak een competi tiewedstrijd tegen het Tilburgse WillemII HBS. De wedstrijd begint om 4 uur. RUNDVEEHOUDERIJ De leden van de studieclub van de NCB discussieerden geanni. meerd na een inleiding van de heer De Koning uit Werkendam van de voor lichtingsdienst over de rund veehouderij. Het was in de zaal van de heer C. Montens dat over dit on derwerp gesproken werd, speciaal in verband met de ophanden zijnde ruilverkaveling. Dan zullen n.l. de bedrijven aan de nieuwe situatie moeten worden aangepast, hetgeen specialisatie inhoudt, óf akkerbouw bedrijf, óf rundveehouderij. Juist over deze aanpassing van de be drijven sprak de heer De Koning. In januari en februari zullen weer bijeenkomsten van de studieclub worden belegd. MON PLAISIR De jongerensoos Mon Plaisir or ganiseert op zaterdag 20 december in het gemeenschapshuis in de Car- melietenstraat een dansavond, waaraan mee werken The Interval, bekend van hun T.V.-optreden in het programma Rodeo. De zaal krijgt een exclusieve en sfeervolle versiering. Elke 25ste bezoeker zal gratis worden toegelaten terwijl er bovendien nog een langspeelplaat zal worden verloot. Het bestuur heeft voorts plannen om oo 31 januari uitsluitend voor de leden een carnavalsavond te or ganiseren. SINASAPPELACTIE Ten bate van de jeugdcarnaval or ganiseert het bestuur van comité Kindercarnaval in samenwerking i met de acht buurtverenigingen een sinasappelactie op zaterdag 20 de cember. Met de opbrengst van deze huis-aan-huis-actie hoopt men de Waspikse jeugd weer een klinkende jeugdcarnaval te bezorgen. De gemeente Waalwijk heeft al meer dan een ton geinvesteerd in het gebouw. De gemeente is niet bereid verdere financiële hulp te verlenen, als er geen toekomst meer is. In feite is het gebouw niet func tioneel, hoewel het multifunctioneel zou dienen te zijn. Bovendien stelde de heer van Eijl zich terecht op het standpunt dat een zaal, waarin een aantal evenementen plaatsvinden, niet tegelijkertijd als jeugdsoos kan gelden. Deze beide dingen zijn strij dig met elkaar en een combinatie is niet mogelijk. Er zou dus bijge bouwd moeten worden maar dit vergt een investering van meer als 60.000. Namens 'het Jachthoorncorps Cor- nu Copaie werd medegedeeld dat men in het gemeenschapshuis te Baardwijk zal blijven. De afgevaar digde van de toneelvereniging Baardwijk had nogal enige kritiek op de toneelaccommodatie, die be slist onvoldoende is. Het is zonder meer niet mogelijk om een verant. woorde toneelvoorstelling te doen geven. Een van de laatste sprekers vroeg zich af of het niet mogelijk zou zijn om een kleine aantal proef- manifestaties te. houden om de kwestie een wat duidelijker aan zicht te geven, maar van andere zij de werd toen gesteld, dat dit een onmogelijkheid is, gezien de huidi ge accommodatie van het gehele complex. De discussie werd ook nog ge voerd over indirect en soms ook wel eens direct het probleem van de jeugd, maar tot een afgerond oordeel wist men toch niet te ko men; de meningen bleven uiteenlo pen. Van de cineast Han Wiegel werd na de discussie een film gedraaid, die alles te maken had met het onder werp van de hearing. Na afloop hiervan werd er nog enige tijd ge discussieerd.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9