Centraal carnavalscomité organiseert volgende week builtjes-aktie N.V. Bloch Stibbe huldigde dinsdag twee jubilarissen 1 Comité uit burgerij wil koorleden een reis naar Tirol aanbieden De Ster de Put" Taxendria - Bar Bar Hertog Jan Lido El Terreno Roestelberg s EERSTE KAATSHEUVELSE JEUGD- EN SHOWKOOR BESTAAT DIT JAAR 10 JAAR w.s.c. „GEEF MET GULLE HAND VOOR DE KINDEREN VAN SCHOENLAPPERSLAAND Installatie I Akties Voor lOe keer dat in Waalwijk georga niseerd Caranval is De Kaaischijters Bestemming Kerstboom verbranding op woensdag 7 januari J. Withaar 40 jaar bij Bloch Stibbe Komt er in Waalwijk-zuid een bejaardensoos Namens personeel Première van jubileum-show op 16 januari De reis Première 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 JANUARI 1970 7 WAALWIJK - "Geef met gulle hand voor de kinderen van het Schoen- lapperslaand" is de slagzin, waarmee het Centraal Comité "Schoenlap- perslaand" voor het komend kinderkurnavalsfestijn de builtjesaktie ver gezeld laat gaan.. De builtjesaktie, die in geheel Waalwijk gevoerd gaat worden, zal heel wat geld in het laatje dienen te brengen om de kinderen tijdens de carnaval aan hun trekken te laten komen. Bovendien is het deze keer voor de tiende keer, dat er in Waalwijk georganiseerd carnaval ge vierd wordt. Dit tweede lustrum heeft het comité dan ook dankbaar aan gegrepen om de festiviteiten nog beter te organiseren dan de vorige jaren het geval al was. Op 5, 6 en 7 januari worden de enve loppen huis aan huis in Waalwijk verspreid. Iedere inwoner van Waal wijk wordt dan verzocht zijn mede werking te geven en een gift in het builtje te doen, opdat de kinderen, mogelijk ook hun kinderen, een fijne carnaval kunnen beleven. Organise ren is natuurlijk heel mooi, maar zon der de nodige financiën valt er nu eenmaal weinig te bereiken. Op 10 januari zullen de enveloppen weer worden opgehaald bij de inwoners van Waalwijk en hopelijk zullen de Waalwijkers met gulle hand geven voor een geslaagd festijn. Zo zal er voor de kinderen driemaal een film gedraaid worden, die geheel gratis toegankelijk is. Bovendien zal er voor alle kinderen op de dag van de carnavalsoptocht een traktatie zijn. Hierbij worden de kinderen, die in het ziekenhuis verblijven beslist niet vergeten. Deze aktiviteiten kosten geld, waarbij voor wat de jeugd be treft, nog bijkomt de aankleding van de wagen voor de jeugdprins. Een deel van de kosten voor het jeugd carnaval en dit is een mooie geste - zullen worden op zich genomen door de erkende Waalwijkse carna valsverenigingen De builtjesaktie is niet bedoeld voor het carnaval voor de ouderèn. De oudere carnavalsvierders zullen voor het grootste deel self-supporting die nen te zijn. Door de Waalwijkse ge meenteraad is in de laatste raadsver gadering een subsidie toegekend aan het centraal carnavalscomité. Dit be drag zal besteed worden aan prijzen, die tijdens de carnavalsoptocht door de diverse groepen te behalen zullen Zaterdagavond in De Ster een spe ciale avond. Dan treedt het van radio en tv bekende ensemble "Corry en de Rekels" op. Zondag kunnen tieners en twens van pop genieten, gebracht door de Mental Bats Ook dit weekend kan men tot 2 uur 's nachts in dancing De Put dansen op de allernieuwste platen. De plaat jes worden door het Brabantse disc- jockey-team van Radio Luxemburg aan elkaar gepraat. Zowel zaterdag- als zondagavond kan men in de ibar van sporthal Taxandria genieten van de allernieuwste pop, blues en beatplaten. Dancing 'Hertog Jan staat het gehele weekend voor alle bezoekers open. De d.j. draait het kamende weekein de een speciaal verzoékplatenpro- gramma. Zaterdagavond vindt men in het Li- do Bob Smit en zijn Duke City Sex tet. De dansparty van zondag wordt opgeluisterd door The All Stars met zang van John Davis. Zowel zaterdag- als zondagavond worden in de Kaatsheuvelse dancing El Terreno de allernieuwste en na tuurlijk ook lékkere oude plaatjes ge draaid. De matinee zondag wordt in de Roes telberg opgeluisterd door het Kaats heuvelse ensemble The Blue Birds. zijn. Om de diverse verenigingen te kunnen bezoeken dienen de Prins en zijn gevolg over vervoer te besohik- ken; bovendien worden er door hen ook nog andere kosten gemaakt. De prinsenwagen zal geheel verzorgd worden door de carnavalsvereniging De Kaaischijters, die tevens leden af staat om als Raad van Elf de Prins terzijde te staan. Evenals vorig jaar zullen er nu ook weer emblemen Carnaval 1970 in de verkoop gebracht worden. Uit de ver koop van deze labels hoopt men ook een gedeelte van de onkosten te kun nen bestrijden. Naast het feit, dat er in Waalwijk voor de tiende maal georganiseerd carnaval gevierd gaat worden, mag toch zonder meer ook niet onvermeld blijven, dat oök de carnavalsvereni ging De Kaaischijters ook hun tien jarig bestaan vieren. De vereniging is het geweest, die gedurende de afge lopen 10 jaren het Waalwijkse carna val de hoogte in heeft gestuwd. De Kaaischijters zullen er mede zorg voor dragen, dat carnaval 1970 tot een groots festijn zal uitgroeien. Uit traditie worden uit hun midden de leden van de Raad van Elf gerecru- teerd, die de Prins zullen vergezellen tijdens zijn bewind in Waalwijk. In Waalwijk zijn op het ogenblik 8 erkende carnavalsverenigingen, die hun bijdrage leveren aan de feest vreugde en die tezamen met het cen traal comité proberen om de gezellig heid voor die dagen ten top te voe- Otf/iVtciip V /f/yv. ren. De laatste loot aan de carnavals- boom is de vereniging De Lindékneu- ters, die hun home hébben bij zaal De j Lindeboom (J. Timmermans). Op 10 januari zal deze vereniging ge- installeerd worden, 's Middags vindt er op het RKC-terrein om drie uur een gemengde voetbalwedstrijd plaats. Na een gezellig samenzijn in de kan tine van RKC gaat men dan terug naar de Lindeboom waar 's avonds door Prins Carnaval en zijn gevolg De Lindekneuters officieel geïnstal leerd zullen worden. Het is een zeer jonge vereniging, die nu reeds 38 leden telt. die zelf zorg droegen voor prachtige kostuums. Door velérlei aktiviteiten heeft men het geld voor deze kostuums bijeen weten te brengen. Het is een echte vriendenclub, voortgekomen uit de vaste bezoekers van de Lindeboom; de vereniging staat onder voorzitter schap van de heer A. Verhoofstad. Personen en groepen, die aan de car navalsoptocht wensen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij J. Hessel- berth, Mr. van Coothstraat 82 en bij Chr. Maas, Noordstraat 124. Over de verdere aktiviteiten zullen wij in een van de volgende edities nog uit voerig berichten. Het Gemeentebestuur van Waal wijk heeft de Brandweer en de Po litie verzocht de kerstbomen door georganiseerde verbranding op te ruimen. Deze grootscheepse verbranding zal „plaatsvinden op 7 januari 1970 (daags na Driekoningen) om 19.00 uur (7 uur 's avonds) op de volgen de 3 plaatsen: 1 Europaplein; 2 Grasveld tussen Burg, Moonenlaan en Hertog Janpark; 3 Grasveld ten westen van de Vondelstraat (Waal wijk-Zuid). Vanaf 16.00 uur (4 uur 's middags) kunnen de kerstbomen op die plaat sen worden ingeleverd. De brand weer zal daarvan een brandstapel opbouwen. Voor elke ingeleverde kerstboom wordt een rolletje drop uitgedeeld. Op voornoemde 3 plaatsen zullen om 19.00' uur onder toezicht van po litie en brandweer de brandstapels worden ontstoken. Men hoopt door een grote aanbie ding van kerstbomen veel rolletjes drop te kunnen uitdelen en daar door 3 goortse vuurwerken te ma ken. De heer D. Stibbe speldt de 2 jubilarissen een onderscheiding op WAALWIJK - Door de N.V. Bloch Stibbe te Waalwijk werden af gelopen dinsdagavond in de zaal van café 't Vosje te Baardwijk een tweetal jubilarissen gehuldigd in verband met een 40-jarig en een 25-jarig dienst verband. Gesproken werd er ondermeer door de president-directeur de heer D. Stibbe. Het woord werd verder gevoerd door de heren J. Siegen- thaler namens de Ondernemingsraad en de heer F. Wentink namens de leden van de Zilverkring. De heer D. Stibbe vertelde dat de heer J. Verbeek, die ook 25 jaren in dienst was van Bloch Stibbe die morgen al thuis bezocht was, omdat deze wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Hij zal nu beslist met zijn ge dachten bij ons zijn. Hij bood aller eerst de dames van de beide aanwe zige jubilarissen een boeket bloemen aan. De heer D. Stibbe richtte verder het woord tot de heer J. Withaar, die 40 jaren in dienst is hij Bloch Stibbe. U bent ook in Amsterdam werkzaam geweest. In 1936 bent u toen naar Waalwijk gekomen en werd daar werkzaam op de expeditieafdeling. Het werk wordt door u met veel aan dacht gedaan en over de kwaliteit daarvan niets dan lof. U bent alleen uit uw humeur te brengen als er iets niét goed gaat. In uw vrije tijd houdt u van wandelen en van rust. Chefs en collega's hebben waardering voor uw persoon en uw werk. Namens de di rectie heel hartelijk dank. Woorden als plichtsbetrachting, werklust mo gen dan wel uit de mode zijn, maar zijn toCh zeker op u van toepassing. U komt in aanmerking voor een ko-, uinklijke onderscheiding, die door al lerlei omstandigheden nu nog niet uit gereikt kan worden. Als stoffelijk blijk van waardering overhandigde de heer D. Stibbe een enveloppe met inhoud, een legpen ning en een medaille namens de Mij. voor Nijverheid en Handel met bij behorende oorkonde. De heer N. van de Zanden is eerst werkzaam geweest bij Pullens van Gërwen en is toen in 1963 mee over gestapt naar Bloch Stibbe. U neemt een sleutelpositie in bij het bedrijf want u bent nu verantwoordelijk voor de gang van zaken bij Stocko te Kaatsheuvel. Gelukkig 'bent u geen man die zijn mening onder stoelen of banken steekt. Iedereen accepteert u graag als een eerlijk mens met goede In de kerstweek werd aan alle bejaarden boven 65 jaar in Waal wijk-Zuid een folder thuis bezorgd met de vraag of er bij hen belang stelling bestaat voor een. bejaarden sociëteit. Dit trefcentrum is in eer- se instantie bedoeld om de bejaar den te helpen om hun vele vrije tijd op een plezierige manier door te komen. De „werkgroep open bejaarden- werk Waalwijk-Zuid" hoopt op een zodanige belangstelling dat ze op korte termijn met zo'n soos kan be ginnen in 'n gebouw aan de Chris- pijnstraat. Als de soos eenmaal draait zijn daar ook alle gepensioneerden en oudere invaliden van harte welkom. De werkgroep hoopt dat belangstel lenden zich ook daadwerkelijk op geven voor 15 januari a.s. bij onder staande adressen: Dhr. A. L. v. d. Elshout, Andoorn- straat 9; Zuster C. v. d. Geld, St. Jansplein 23; Dhr. L. F. H. J. Panis, Beukenlaan 32; Dhr. F. J. v. d. Stoop, Grotestraat 244 of dinsdag tussen 2 en 3 uur op de Pastoor Kuijpersschool aan de Albertink Thijmstraat. Rector A. Vugts, Be- jaardertcentrum „Antoniushof", Burg. Smeelelaan 116; Dhr. M. J. v. d. Wiel, Chrispijnstraat 52. bedoelingen. U beschikt bovendien over een goede vakkennis. Ook aan de heer Van de Zanden overhandigde de heer D. Stibbe een enveloppe^ met inhoud, een legpenning en een me daille met oorkonde van de Mij. voor Nijverheid en Handel. Namens de ondernemingsraad werd het woord gevoerd door de heer J. Siegenthaler. Uit de lange jaren van samenwerking met de heer Van de Zanden lichtte hij humoristische fa cetten. Hij kenschetste de heer Van de Zanden verder als een harde wer ker met een groot gevoel voor ver antwoordelijkheid. Ook zijn deze woorden van toepassing op de heer Wethaar. Namens de ondernemings raad bood hij de beide jubilarissen 'n geschenk onder couvert aanterwijl namens het personeelsfonds mevrouw Withaar nog verrast werd met een bloemstuk. Door de heer Wenting kregen beide jubilarissen een speld van de Zilver- kringvereniging opgespeld. T evens herdacht de heer Wentink de enkele maanden geleden overleden heer A. Hamers, die een zeer gewaardeerd lid was van de Zilverkring, die door ons niet gemakkelijk vergeten zal worden. De leden van het Eerste Kaatsheuvelse jeugd- en showkoor. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Vele honder den mensen hebben de laatste jaren intens genoten van het optreden van het Eerste Kaatsheuvelse Jeugd- en Showkoor. De 85 meisjes die aan 'i koor verbonden zijn proberen van el ke voorstelling opnieuw iets bijzon ders te maken. De verwachtingen van de nieuwe (jubileum)show die op 16 januari in De Gildenbond in Kaats heuvel in première gaat, zijn hoog ge spannen. Na 10 jaar optreden wil 't jeugdkoor er iets bijzonders van ma ken. Het bestuur wil dit tweede lus trum aangrijpen om de koorleden 'ns te belonen voor hun harde zwoegen. Men wil in de herfstvakantie 1970 met de groep een 5-daagse reis naar Tirol maken. "De meisjes brengen nu al vele jaren Tirol in Nederland. Verreweg de meesten hebben deze streek in het zuiden van Oostenrijk echter nog nooit gezien. Wij als bestuurders vin den het leuk om de koorleden eens een kijkje te laten nemen in Tirol. Onze plannen hierover hebben weer klank gevonden -bij de burgerij. Er is een comité gevormd dat de voor de reis benodigde 15.000,- wil gaan inzamelen", vertelt de heer Van Mos selveld, voorzitter van het Kaatsheu velse Jeugd- en Showkoor. De bevolking van Kaatsheuvel staat erg welwillend tegenover het koor. De leden vertegenwoordigen immers bij na honderd Kaatsheuvelse gezinnen. Pastoor E. Rietra voelde dan oOk wel iets voor een jubileumgeschenk. Hij vond het een leuke gedachte van het bestuur om nu eens geen feestrecep- tie of iets dergelijks te organiseren, maar de kinderen van dit jubileum te laten profiteren. Onder voorzitterschap van de heer W. de Vries heeft zich een feestco mité gevormd dat de akties om geld te verzamelen gaat leiden. In dit co mité hebben zitting de heren Rietra, Soeterboek, Pepping, van Boxtel, La- ros, Stofckermans, Verharen, Molen schot, Lomme, Snoeren, Paret en Spijkers. Verder is er ook nog een ere-comité waarin o.m. zitting hebben het college van b. en w., de geeste lijkheid, artsen en alle hoofden van de lagere schalen. "Ik ben er van overtuigd dat we het streefbedrag van 15.000,- halen. Nu reeds, zonder dat er veel bekend heid is gegeven aan de akties, hebben we een kleine duizend gulden", ver télt de heer De Vries. Als akties noemt hij o.m. een jeugdtoto, foto- verkoop tijdens de voorstellingen van het koor en tijdens voetbalwedstrijden van DESK en een grote bliksemaktie. Natuurlijk zullen oök de verenigin gen en het bedrijfsleven worden bena derd. Wie geld wil overmaken, kan dat door storting op de rekening van het koor bij de Boerenleenbank of de Amro-bank te Kaatsheuvel. Het is de bedoeling om in de herfst vakantie (2e helft van oktober) 1970 met de 85 koorleden de reis naar Ti- rol te maken. De heer van Mossel veld heeft als bestemming het dorpje Zillertal, nabij Innsbrück in gedach ten. Vermoedelijk omvat de reis 5 da gen. Mocht de aktie meer geld ople veren dan voor de reis nodig is, dan wordt dit geld besteed voor de ge luidsinstallatie en 'n orgel. Het koor heeft hier een grote behoefte aan. Het Eerste Kaatsheuvelse Jeugd- en Showkoor, gegroeid uit een kerstspel opgezet door een buurtcomité, brengt dit jaar een geheel nieuwe show. De première hiervan is op 16 januari in De Gildenbond. Hier speelt men ver der nog ap 17, 23 en 24 januari, ter wijl op 9 en 10 januari de show in de Volksbond te Sprang wordt gebracht. Men verwacht ook met de nieuwe show op de televisie te kunnen ver schijnen. Vorig jaar zond de BRT uit Brussel een gedeelte uit. Aan de nieuwe show werken alle koorleden mee. De nummers zijn in gestudeerd o.l.v. dirigent Joop van der Linden. Als conferencier treedt op de heer Warteniberg, die oök de decors ontworpen heeft. De ruim 300 kostuums zijn door mevr. Doorgeest uit Rotterdam gemaakt. Dit jaar is oök ballet in de show opgenomen. Dit gebeurt oiider leiding van de Waal wijkse dansleraar Cor Schellekens. Het ziet er op dit moment allerminst naar uit, dat op de eerste zondag van 1970 de amateur-competitie wederom op gang zal komen. Indien echter de weersomstandigheden zodanig wijzi gen dat de competitieleiding niet tot afgelasting overgaat, ontmoet WSC thuis het Tilburgse Zigo. De uitwed strijd werd een doelpuntloos gelijk spel na een zeer middelmatige partij van beide zijden. WSC kan ondertus sen wel enige winstpunten gébruiken om een wat fraaiere klassering op de ranglijst te verkrijgen en zal daarom alles in het werk moeten stellen om uit deze wedstrijd de beide winstpun ten te vergaren. Het tweede elftal reist naar Drunen om RKDVC aldaar partij te geven. Indien het wédstrijdprogramma der amateurs voor a.s. zondag afgelast zou worden en het WSC-terrein be hoorlijk bespeélbaar zou zijn, speelt WSC om half drie thuis tegen St. Michielsgestel. Ook het tweede elftal zal dan in het veld komen en wel te gen het reserve-elftal van St. Mi chielsgestel. JEUGDBILJARTEN Op 27 en 28 dec. j.l. werden in het jeugdbiljartcentrum, onder grote be langstelling van vele ouders van de spelers, de Voorwedstrijden 4e klasse jeugdbiljart verspeeld voor het natio naal kampioenschap van Nederland 4e klasse jeugdbiljart. Uit deze twee groepen wisten twee spelers te pro moveren, n.l. H. de Jongh 2,42 met een serie van 30 en G. v. d. Sanden 2,29 en een serie van 14. Hoogste serie werd behaald door K. van He- mert met 31De einstanden waren Groep 1: G. v. d. Sanden 6 - 10; K. van He- mert 6-9; M. van Assen 6-7; J. Steenbeék 6—4; H. Hetterscheid 6-4; J. Waarts 6-4. Groep 2: H. de Jongh 6 - 10; W. Waarts 6-7 C. van Riel 6-6; H. v. d. Gouw 6-4; W. de Rooij 6-3. Op 10 en 11 januari 1970 worden in het jeugdbiljartcentrum de finales verspeeld van het kampioenschap van Nederland Jeugdbiljart 4e klasse.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7