wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRant WSC benoemde scheidende preases N. v. Loon tot ere-voorzitter Flatgebouw en bejaardenwoningen bij «Jacobushof" in Drunen Raad Loon op Zand buigt zich over nieuwe regeling krotopruiming Christof/e\ 1 I X 1 1 MALMAISON III 11 J, K. ÏERHÜLST J I 'i VIJF LEDEN GEHULDIGD WEGENS 50 EN 40 JARIG LIDMAATSCHAP van ^^ïïlierlo DE MAGNEETnv PLANNEN IN VERGEVORDERD STADIUM DONDERDAGAVOND 8 JANUARI 1970 93e JAARGANG No. 3 H. Witteveen gekozen als nieuwe voorzitter Jubilarissen ;+:ïV+ Ere-voorzitter Clubgebouw 10 dagen Kitzbühel vanaf f 326,— UN COUVERT DE LA GAMME I l| %%SRFKVRE| i l® UW JUWELIER fa!* S 1M MET HET 1® KLOKKENSPEL 11 Grotestraat 260 alfw Waalwijk Wf Tel. 04160 - 4681 Ideologisch pro bleem blijft tussen Moskou en Peking Bezoek Surinaamse minister-president aan Nederland van het Z Uitgever: Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij 'girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „ECHO" Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 WAALWIJK - In de bovenzaal van Hotel De Twee Kolommen heeft de voetbalvereniging WSC haar tussentijdse ledenvergadering gehouden. Het was een zeer belangrijke vergadering, hetgeen ook wel tot uitdrukking kwam in de belangstelling van de zijde van de leden, die in grote getalen waren opgekomen om afscheid te nemen van de heer N. van Loon jr. als voorzitter en daarbij tevens konden kennis maken met de nieuwe voorzit ter de heer H. Witteveen. De heer Van Loon jr. werd van verschillende zijde dank gebracht voor al hetgeen hij in de tien jaren van z'n voorzitter schap heeft tot stand gebracht. Tevens werd tijdens de vergadering van de gelegenheid gebruik gemaakt om een vijftal jubilarissen te huldigen in ver band met de duur van hun lidmaatschap. Bij acclamatie werd de heer mn Loon jr. benoemd tot ere-voorzitter van de voetbalvereniging WSC. Door de scheidende voorz. werd de vergadering geopend en werd er ter nagedachtenis aan het overleden lid, de heer A. Hamers, een minuut stilte in acht genomen. De laatste jaren, zo ging de heer Van Loon daarna verder, mogen we echt niet klagen. WSC kan dan ook zonder meer een gezonde vereniging genoemd worden. Door de heer v. d. Lee werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, waarop geen aanmerkingen kwamen van de zijde van de leden. Hierna ging de heer Van Loon nader in op zijn besluit om af te treden als voorzitter. Hij stelde, dat het nodig is, dat er eens een keer een ander komt. Voor de valkante plaats heeft het bestuur gemeend in de persoon van de heer Witteveen de juiste man gevonden te hebben. Hij is een man, die zijn sporen op leidinggevend ge bied reeds verdiend heeft en zeker niet in de laatste plaats op het gelbied van de sport. Ook moest er voorzien worden in de functie van een nieuwe 2e secretaris en het bestuur meent in de heer J. Dumoulin daarvoor de ge- schikste persoon gevonden te hehlben. Op verzoek van heide candidaten werd er een stemming gehouden en na de stemming bleek, dat de beide heren zich verzekerd konden achten van de steun van de 'op de vergade ring aanwezig zijnde leden, hetgeen nog eens met applaus werd onder streept. Er is mij een bijzonder moei lijke taak op de schouders gelegd, aldus de nieuwe voorzitter de heer H. Witteveen, maar ik .ben zeer blij te kunnen constateren, dat ik de vereni ging adhter me weet. Ter vergadering werden nog een vijf tal jubilarissen gehuldigd. Door voor zitter N. van Loon kreeg de heer J. Moonen een gouden herinnerings- speld opgespeld wegens het 50-jarig lidmaatschapVoor mevrouw Moonen waren er bloemen. Verder waren er zilveren speldjes voor de 'heren J. Pullens, W. Trindler, M. Brok en P. Pot voor hun 40-jarig lidmaatschap. Voor elk der jubilarissen had de heer van Loon een passend woord. Vervolgens werd door de vice-voor- zitter de heer J. Mahieu, 'het woord gevoerd. Door het afscheid van de heer Van Loon wordt een periode van 10 jaar voorzitterschap afgesloten. Voor die tijd was de heer Van Loon werkzaam als bestuurslid en had hij nog een aantal andere taken vooral met betrekking tot de lagere elftallen. In nog vroegere tijden was de heer Van Loon zeer verdienstelijk als ak- tief voetballer. Van de verschillende periodes haalde de heer Mahieu een aantal herinneringen op. De overna me destijds van de Voorzittershamer van wijlen de heer Jac. Spijkerman was een goede keuze. Het vier jaren geleden gevierde 60-jarig bestaan was een uiting van vitaliteit van de voet balvereniging WSC. De heer N. van ■^.xcluoievis cJ-terenkleding WAALWIJK Loon heeft zich bovendien voorstan der getoond van het onderhouden van goede contacten met onze zusterver enigingen. Representatieve zaken wa ren bij de heer Van Loon altijd in bij zonder goede handen. Bovendien heeft de heer Van Loon altijd met zeer veel belangstelling de aktiviteiten van de jeugdafdeling ge volgd. Namens het bestuur werd dan ook door hem voorgesteld de heer N. van Loon bij acclamatie te benoemen tot ere-voorzitter van de voetbalver eniging WSC. Namens de vereniging overhandigde de heer J. Mahieu de scheidende voorzitter een Delftsblauw wandbord met inscriptie. Voor de al tijd ondervonden gastvrijheid mocht mevrouw Van Loon bloemen in ont vangst nemen. In zijn dankwoord zei de heer Van Loon dat hij de geste zeer gewaar deerd had en hij betrok daarbij zijn vrouw, die hem steeds tot steun was. Erkentelijkheid namens de veteranen- afdeling werd uitgesproken door de heer P. Pot. Hierna werden door de heer J. Dumoulin de plannen toege licht om te komen tot verbetering van de kleedaccommodatie. In de bestaan de ruimte zullen door zelfwerkzaam heid van de eigen leden een zestal kleedkamers worden gerealiseerd met douches en verwarming. Van de zijde van de Gemeente Waalwijk is er alle mogelijke medewerking en op zeer korte termijn zal er dan ook met de uitvoering van de plannen worden be gonnen. 'Door de heer H. Appels werd de stand van za'ken met betrekking tot 't nieuwe clubgebouw uiteengezet. Ook hier is er to'èstemming van de 'ge meente, terwijl van die zijde ook de nodige assistentie zal worden ver leend ten aanzien van de accommo datie in de nabijheid van het clubge bouw. Voorts kon hij mededeling doen van het feit, dat er van de zijde van de gemeente Waalwijk toestem ming is verleend tot het creëren van een toegang aan de zuidzijde van het complex, waardoor het voor de be woners van Waalwijk-Zuid gemakke lijker zal zijn om de terreinen te be treden. Van de rondvraag werd van de zijde EEN GREEP UIT ONZE, ONGEËVENAARDE VAKANTIEGIDS IN FULL COLOUR Ziet u maar: Per K.L.M. Vertrekdata wekelijks v.a. 28 mei 1970 tiet meest complete reisbureau TILBURG: Heuvelring 49 tel. 04250 - 34809. 's-BOSCH: Kolperstraat 3 cel. 04100-42128 van de leden geen gebruik gemaakt. Ter gelegenheid van het 64-jarig be staan zal WSC het jaarlijkse feesthal organiseren. Dit bal zal worden ge houden op zaterdag 10 januari a.s. in zaal Romantica, O'lympiaweg Waal wijk. De aanwezigheid van de leden wordt dan ten zeerste op prijs gesteld. Op de foto (links): de heer N. van Loon speldt de heer Moonen de gouden WSC-speld op. Rechts: de scheidende voorzitter N. van Loon overhandigt de voorzittershamer aan de nieuwe preases, de heer H. Witteveen. (Van onze verslaggever) DRUNEN - Over enkele weken wordt het nieuwe be jaardencentrum Jacobushof in Drunen betrokken. De Stichtingsvoorzitter, ir. Th. van Lammeren, vertelde ons dat begin februari zal worden begonnen met de afbraak van het huidige centrum, het voormalige klooster aan de Stationsstraat. De bejaarden die hier wonen worden allemaal ondergebracht in de nieuwbouw. Zodra het oude gebouw is gesloopt, wordt begonnen met de af bouw van het nieuwe Jacobushof dat in 1971 gereed moet zijn. In het centrum kunnen dan 84 bejaarden ge huisvest worden. Bij de ingebruikneming van de eerste fase in februari hoopt ir. van Lammeren nadere mede delingen te kunnen doen over de realisering van fase 3 en 4. Het staat namelijk zo goed cds vast dat als derde fase zal worden begonnen met de bouw van een zgn. bejaar denflat. Hierin konien woningen die royaal zijn inge richt en o.m. een woonkamer, afzonderlijke slaapkamer, badkamer etc. omvatten. Het complex van Jacobushof moet dan gecompleteerd worden met een aantal bejaar denwoningen. Als het gehele complex gerealiseerd is zcd dit een investering van ruim 5 miljoen gulden hebben gevergd. Het stichtingsbestuur is momenteel in onderhandeling met het kerkbestuur om enkele percelen grond aan te kopen. Dit is nodig voor de realisering van de derde fase. Bij realisering hiervan zal ook de sportzaal van SHJ moeien verdwijnen. De stedebouwkundige ir. Magy heeft de plannen momenteel in bestudering. Men zal echter op zeer korte termijn tot een uitspraak komen. Dit is nodig inverband met de afbouw van de tweede fase, de linkervleugel van het hoofdgebouw. Wordt de bejaardenflat gebouwd, dan kan het wel eens zijn dat deze vleugel wat "korter" wordt dan oorspronkelijk is vastgesteld. Over enkele weken hoopt ir. van Lammeren de toekomstige bouwplannen uit de doeken te doen. De gemeenteraad van Loon op Zand komt hedenavond om half acht in het gemeentehuis te Kaatsheuvel bijeen voor de eerste vergadering van dit jaar. Naast de nieuwjaarsrede van burgemeester L. van Erp bevat de agenda o.a. een voorstel tot intrekking veen de verordeningen regelende de toekenning van vergoedingen bij krot opruiming en doorstroming. De mi nister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening acht namelijk de tijd gekomen om de geldelijke steun van rijkswege voor de krotopruiming en de doorstroming aan te passen; nu het accent bij de zorg van de woning- voorziening geleidelijk verschuift van de kwantiteit naar de kwaliteit; van aandacht in hoofdzaak voor de nieuwbouw naar de bijzondere zorg voor de krotopruiming. Voor de verwezenlijking van deze laatste zorg is het dan een eerste ver eiste, dat woningen met niet te hoge huren beschikbaar komen voor de be woners van krotwoningen. Een kans van slagen om zulke woningen be schikbaar te krijgen biedt een actieve bevordering van doorstroming. In dit dicht bezien acht de minister het voor de hand liggen dat de geldelijke steun van het rijk voor de krotopruiming en de doorstroming in één regeling wor den ondergebracht. Deze nieuwe regeling, die 1 januari 1970 zal moeten ingaan, stelt de mi nister zich als Volgt voor: a. rijksbijdrage bij doorstroming1. de bijdrage zal alleen worden ver- stiekt indien de huur van de woning die wordt verlaten minder dan 140 per maand bedraagt; 2. de huur van de te betrekken woning zal minstens 50, pet. hoger moeten liggen dan de huur van de verlaten woning; 3. geen rijksbijdrage zal worden verleend als de huur van de te betrekken woning meer dan 250 per maand bedraagt; 4. een bijdrage kan ook worden ver strekt bij verhuizing naar een kleinere woning, doch dan zal de te betrekken woning minstens twee kamers moeten bevatten of de te betrekken ruimte zal geen zelfstandige woning mogen vormen. De rijksbijdrage zal bij door stroming bedragen 80 pet. van de door de gemeente aan betrokkenen verleende tegemoetkoming, doch ten hoogste 1.000 per geval. b. rijksbijdrage bij krotopruiming Hier kunnen igeen nadere eisen aan de te betrekken woning Worden ge steld. De rijksbijdrage zal hier 80 pet. van de door de gemeente aan de be trokkenen verleende tegemoetkoming bedragen met een maximum van 1200 gulden per geval. Teneinde er zéker van te zijn dat van de reeds uit 's rijks kas voor doorstro ming en krotopruiming aan de ge meente verstrékte gelden ten volle ge bruik wordt gemaakt, zal geen bijdra ge worden verstrekt zolang er in het krotopruimings- en doorstromings fonds van de gemeente nog gelden aanwezig zijn. B. en w. stellen voor medewerking te verlenen aan de uitvoering van de na der door genoemde minister vast te stellen subsidieregeling. Aangezien de toestand van de wonin gen Mgr. Völkerstraat 84, 86 en 88, Akkerstraat 5 t.m. 8, Hilsestraat 12 en 14, Sprangsestraat 19, 21, 23, 27 29 en 31 en Hoofdstraat 164 van dien aard is dat zij ongeschikt zijn voor bewoning en niet meer in be woonbare staat zijn te brengen, stel len b. en w. voor deze panden onbe woonbaar te verklaren. In verband met de realisering van 't bestemmingsplan Markt-kom-Kaats- heuvel" moet de gemeente beschik ken over de woning Huygensstraat 44 van mevr. C. J. van der Linden-Loots. De noordelijke strook van het perceel is bestemd voor het nieuwe PTT- kantoor. De onderhandelingen met de PTT zijn in een zodanig stadium ge komen, dat binnen afzienbare tijd kan worden verwacht, dat de PTT over deze grond wenst te beschikken. B. en w. stellen derhalve voor tot rui ling van onroerend goed met ge noemde eigenaresse. 4 De heren Van Oversteeg te Sprang- Capelle en A. v. d. Loo te Loon op Zand hebben bezwaarschriften inge diend tegen een opgelegde aanslag in de straatbelasting over 1969. B. en w. zijn echter van mening dat de door adressanten aangevoerde bezwa ren geen reden vormen om de aan slag te verminderen en zij stellen de raad derhalve voor hierop afwijzend te beschikken. In weerwil van het feit, dat de besprekingen over de grensgeschil len tussen de Sowjet-Unie en Chi na zijn hervat, begon Peking het nieuwe jaar met een felle aanval op Moskou. De Chinezen voorspellen Bren- jew hetzelfde lot als Chroestsjow. Voorts werd gesteld dat China geen enkele aanval op zijn gebied zal dulden, noch voornemens is een en- kle concessie te doen. Ook deelde Peking mede, dat het ideologisch geschil tussen Rusland en China zal blijven voortbestaan, ongeacht het resultaat van de besprekingen, omdat deze ideologische kwestie 'n geheel andere zaak is. De kwestie tussen deze twee gi ganten schijnt voorlopig nog niet geregeld te zijn. De nieuwe minister-president van Suriname, dr. J. Sedney brengt een bezoek aan ons land. De besprekin gen die dr. Sedney hier zal voeren zullen voornamelijk betrekking hebben op de financiële steun die Suriname nodig heeft en verder op de voorbereidingen voor de invoe ring van een beperkte dienstplicht in Suriname. Het zijn beide onder werpen waarvoor de medewerking van de Nederlandse regering nodig is. Ongetwijfeld zal er echter ook worden gesproken over de voorbe reiding van overleg over de wijzi gingen in het Statuut van het Ko ninkrijk der Nederlanden.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5