waalwijkse en LanqstRaatse cousant E. M. van Daelen Waalwijks .kampioen luchtbuksschieten Jubileumshow Eerste Kaatsheuvelse Jeugd- en showkoor is een succes as DESK verheugd over gereed komen van nieuw clubhuis Clubgebouw in EM-TE supermarkt BURG. L. VAN ERP VOL LOF OVER JEUGDKOOR W.S.C. GEDUPEERD: WENS NA 25 JAAR IN VERVULLING w Oefening en Ver- maak houdt woens dag Jaarvergadering Jubileum-aktie: in oktober reis naar Tiroï Levensvreugde Solisten Officiële opening op zaterdag 7 febr. 3 Tiroleravond Professioneel Clubhuis Nieuwe voorjaars cursus Rheforica in Waalwijk Vlijmen WAALWIJK - DRUNEN y2 kilo CARBONADE 2.98 SAVOIJE KOOL panklaar, per zak 39 Ct. 1/2 kilo GEHAKT halfom 1.89 ANDIJVIE panklaar, per zak 69 Ct. TARTAAR per stuk 69 Ct. WORTELTJES panklaar, per zak 39 Ct. De Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent MAANDAG 19 JANUARI 1970 93e JAARGANG No. 6 VA n Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) 1,55 p, kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" KAATSHEUVEL - Afgelopen vrijdag vond de première plaats van de tiende, de jubileumshow van het Eerste Kaatsheuvelse Jeugd- en Show koor in zaal ,De Gildenbond te Kaatsheuvel. Het is een grote gebeurtenis geworden, die ibij het pulbliek steeds na afloop van ieder nummer een golf van applaus ontlokte. Het was een show vol werveling en originali teit van de kant van de jeugdige zangers en zangerèsjes, die onder lei ding van de heer Joop van de Linden tot een grote hoogte groeiden. Niet onvermeld bij dit alles mag blijven, dat de mensen achter de schermen enorm veel werk verricht heblben om de kinderen tot een dergelijke pres tatie te laten kunnen komen. WAALWIJK De Liedertafel Oefening en Vermaak uit Waalwijk houdt woensdag 21 januari een al gemene ledenvergadering in de Aan het begin van de show werd het woord gevoerd door de heer A. van Mosselveld, voorzitter van het koor. Hij heette alle aanwezigen van harte welkom en dankte hen voor het feit, dat zij in dit jachtend leven toch nog de tijd hadden gevonden aanwezig te zijn. We staan aan het begin van ons tiende levensjaar en we mogen con stateren, dat de achter ons liggende jaren geen verloren jaren zijn geweest voor ons yeugulcot. Dankzij de medewerking van de ouders hebben we het jeugdkoor op een goed poll v.eten te brengen. De heren v. d. inden en Wartenlberg hebben tcch wel bewezen iets in hun' mars te hebben. Hij hoopte verder, dat het koor er r.og toe zou mogen bijdragen, dat de toeristische roep van de gemeente r og hoger wordt. Aan het begin an ons tiende levens jaar gaat onze gedachtengang niet alleen uit naar een succesvol jaar met als cadeau het aanbieden van de Ti- rolerreis door de Kaatsheuvelse ge- meensdhap, maar wij streven er ook naar ons koor op een waardig ma nier naar het, volgende lustrum te brengen. Dit alleen is mogelijk door uw financiële steun. Met een algehele inzet van U zullen wij ongetwijfeld onze kinderen naar Tirol brengen. Burgemeester L. v. Erp onderstreep te het grote belang van dit koor. Hij vond de prestaties van 't koor uniek. De levensvreugde, zoals die in Tirol beleefd wordt is ook kenmerkend voor de geest en de leiding van dit koor. Voor de reis naar Tirol brengt de Kaatsheuvelse gemeenschap graag een offer. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan bood hij zijn felici taties aan. Het talrijke publiek, waaronder vele ouders, stak zijn waardering niet on- Donderdagavond is de voetbal vereniging WSc uit Waalwijk zeer ernstig gedupeerd geworden, door dat het clubegebouw helemaal in de as is gelegd. Van de inboedel - het gehele meubilair, de bar, het glas werk, het clubarchief, de beker- kast, een complete keukeninventari- sen de gehele voorrraad - is niets meer over. Naast de vereniging, die zeer gedupeerd is, is ook de heer W. van de Lee, secretaris en eigenaar van het clubhuis, zeer ge troffen. Een aantal jaren geleden bouwde de heer van de Lee zelf het club huis en betaalde aan de vereniging een pachtsom. Een nare bij komstigheid voor de heer van de Lee is, dat het gebouw maar ge deeltelijk verzekerd was. Op de laatste algemene vergade ring - begin januari zijn er door het bestuur een aantal plannen ont vouwd om te komen tot nieuwbouw, maar dat een en ander in een snel ler tempo aangepakt zal dienen te stoelen of banken en beloonde ieder nummer met een groot applaus. Veel aandacht is bij 'de show besleed aan de kostuums en aan bet decor. Al lerlei klederdrachten werden voor het voetlicht gébracht. De choreografie was in goede handen bij de heer C. Schellekens, die moest manipuleren met de hem ter beschikking staande toneelruimte Een gioter toneel zou het geheel nog beter doen uitkomen. Het eerste gedeelte vin de show werd in zeer vlot tempo gebracht. Er waren vele bekende liedjes, die door 't koor en de solisten met begeleiding van 'n elektronisch orgel en drums ten ge hore werden gebracht. Als solisten traden voor het voetlicht: Els van Toen twee en een half jaar geleden DESK een nieuw verenigingsjaar startte onder leiding van drie voor- worden, kon toen nog niet voorzien worden. Waar men de middelen vandaan zal moeten halen om te komen om tot een nieuw clubhuis te komen is een vraag, die de heer H. Witteveen, voorzitter nog niet kon beantwoorden, daar het be stuur eerst dinsdagavond zich over de nu ontstane situatie zal gaan be raden. De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld kunnen worden. De politie vermoedt dat er sprake is geweest van kortsluiting. Naar de juiste toedracht zal nog een onder zoek worden ingesteld. Degenen, die naast het clubgebouw bezig wa ren met de restauratie van de kleedkamers hebben niets bemerkt, tewijl degenen die aan het trainen waren niets opviel, totdat op een gegeven moment een van de spelers rook en vlammen naar buiten zag slaan. Om de zaak toen nog te red den was het te laat, gezien het feit, dat het geheel opgerokken was van hout. Beers, Annet Kuys, Rian Kuys, Mie- ke de Nijs, Lucien Snoeren, Gerry van Veen en Kees Wartenberg, die als conferencier optrad. Gondola, Gondoli, Mexico, Anna Palona, Do Re Mi (uit de Sound of Music) en Regendroppen waren toch wel de on betwiste uitschieters van voor de pauze. Het tweede gedeelte - na de pauze - was een non-stop Tiroleravond, waarin voornamelijk Duitse nummers voor het voetlicht werden gebracht. Nog meer dan voor de pauze was er van de zijde van het publiek, dat de gehele Gildenbond vulde, applaus bij de Tirolershow. Ruim twintig nummeis was het pu bliek als in extase, waarbij de magni fieke Tirolerkostuums het geheel op een magistrale wijze completeerde. Een langdurig applaus aan het einde onderstreepte nog eens hoe het pu bliek met volle teugen genoten had van deze avond. We mogen gerust stellen - na de show gezien te heb ben - dat de kinderen met alle me dewerkers de reis naar Tirol ten volle verdiend hebben. zitters, die ieder een afgebakend werkterrein kregenbrak een tweede grote bloeiperiode van de vereniging aan. Er werden commissies ingesteld die op hun beurt geestdriftig aan het werk togen. En het resultaat was, dat onder de bezielende leiding van de voorzitter algemene zaken, Wim Soe- tt.rboek, DESK een nieuw clubhuis kreeg. In het maandblad "Langs het DESK-lijntje" dat een praatje maak te met voorzitter Soeterboek, schetst deze het interieur van het gebouw met zijn ruime kleedlokalen, massage tafel, een honderd vierkante meter recreatieruimte waarin een leuke bar, prachtige huiselijke verlichting en 'n biljart. stuur- en commissiekamer en 'n keu kentje. Hij hemelt de cantinecommis sie hoog op, die bergen werk verzet heeft, en omschrijft de tijd en moeite die bestuurslid Theo Muskens en z'n echtgenote van Muskens Woningin richting, zich gegeven hebben om het tehuis een inrichting te geven, die z'n weerga in de gehele omtrek niet heeft "Onze zusterverenigingen zeggen steeds Hat wij bij DESK het profes sioneler 'doen dan Ibij hun", aldus de heer Soeteriboek. "Deze gedachten- gang is enigszins begrijpelijk als we stellen dat we een beetje doen aan zakelijke, mentale en als 't moet me dische hegeleiding. We hébben hier zaal van de Twee Kolommen. Op de agenda staat ondermeer een be stuursverkiezing. Aftredend zijn de heren J. van Bladei, J. van de Griendt en wegens vertrek mej. H. van Dongen. In de laatste vacature is door het bestuur voorgedragen mej. R. van Nooy. Het bestuur heeft besloten, ook dit jaar weer een carnavalsavond te organiseren en wel op zaterdag 17 februati. In de loop van dit jaar wordt er ook een speciale feest avond gehouden. Daar is aanleiding genoeg voor. „Oefening en Ver maak" bestaat namelijk 110 jaar, 'n unicum in de 2000 zangverenigin gen in ons land. Bovendien zijn er zes jubilarissen. De heren J. de Bont en J. van Bla dei zijn 50 jaar lid, de heren L. Sars en H. van de Leur 40 jaar en de heren L. van Oudheusden en L. van de Leur zijn 25 jaar lid. Om de kosten te kunnen dekken wordt er een aktie op touw gezet. Men denkt met een intekenlijst rond te gaan. Naar alle waarschijnlijkheid zal de „mannenrepetitie" van Oefening en Vermaak worden verzet van woens dag naar donderdag. In het kader van de viering van het 110-jarig bestaan gaat Oefening en Vermaak eind maart de opera „De Parelvissers" brengen. Men ver wacht hiervoor veel belangstelling. twee jaar geleden een begin mee ge maakt. Door dat clubhuis kunnen we dit alles nóg meer inhoud geven. Wij van DESK voetballen voor ons ple zier, maar we hébben tegelijkertijd de enorme verplichting aan de Kaats heuvelse gemeenschap om deze ge meenschap goed voetbal te laten zien. We hebben ook de dankbare verplich ting om de prille jeugd op te van gen, te sturen en te begeleiden. We hebben een zeer gezonde jeugdafde ling. Zo'n 16 elftallen worden bege leid door een dertigtal zeer aktieve leiders, die in een eigen 'home komen, zonder dat de ouders het idee hebben dat ze in een kroeg zitten. Want een "pruuftent" wordt het heslist niet. De jeugdscheidsrechters hébben we nog nooit enige vorm van accommo datie kunnen bieden, nu meer dan ge noeg". Men wil het clubhuis de ge hele week doen leven. De supporters club claimt naar alle waarséhijidijk- heid een eigen en wekelijkse vaste avond, 'De lagere elftallen mogen re kenen op vaak terugkerende ontspan ningsavonden, vaak ook tezamen met de kerngroep. De jeugd is filmavon den, sprekersavonden, kienavonden en dergelijke beloofd. Wat betreft de bouw van het club huis, daarvoor krijgt de technische afdeling van de stichting De Efte- ling een grote pluim op de hoed van voorzitter Soeterboek. "De mensen hébben er voor gezorgd dat we de beste en mooiste accommodatie krij gen van de gehele eerste klas der amateurs. Voorheen hadden we de slechtste, Alleen over het nieuwe speelveld zijn er nog zorgen en ook over de aan- en afvoerwegen. Maar er gaat een klinkerweg komen vanaf de Heikant, hoewel men dit nog niet zwart op wit heeft. Verder is erlangs Met een puntenscore van 4 x 25 behaalde E. M. van Daelen de titel van Waalwijks kampioen, tijdens de open Waalwijkse kampioenschap pen luchtbuksschieten op vrijdag 16 januari, georganiseerd door de afd. Waalwijk van de Ned. Bond van Oudstrijders. Hij onttroonde daar mee de kampioen van vorig jaar J. C. Verhagen die met een score van 2 x 25 en 2 x 24 de 2e plaats bezette, de 3e plaats was voor C. v. d. Hoven met 1 x 25 en 3 x 24 punten. De door Waalwijks Belang beschikbaar gestelde wisselbeker werd uitge reikt door de heer J. de Jongh, be stuurlid van de afd. Waalwijk. Zaterdag 17 januari organiseerde de afdeling Waalwijk van de Ned. Bond van Oudsrijders een twee kamp luchtbuksschieten, in samen werking met de afd. Drunen. Zowel in de A als B klasse toonde de afd. Waalwijk zich de meerdere, nl. in de A klasse 113 punten voor Waal wijk en 108 punten voor Drunen, in de B klasse Waalwijk 97 punten, Drunen 80 punten. Naast deze teamwedstrijden, waren er ook nog individuele wedstrijden, waarvan de voornaamste uitslagen als volgt waren: Klasse A: 1 C. v. d. Hoven (Waalwijk) 3 x 25 en 1 x 24 pnt.; 2 E. M. v. Daelen (Waal wijk) 3 x 25 en 1 x 24 pnt.; 3 J. C. Verhagen (Waalwijk) 3 x 25 en 1 x 23 pnt.; 4 A. Rijken (Waalwijk) 2 x 25, 1 x 24 en 1 x 23 pnt. Donderdag 15 januari j.I. is het instituut Rhetorica uit Dordrecht ook in Waalwijk weer van start ge gaan met de opzet van een nieuwe voorjaarscursus Spreekvaardigheid- en Persoonlijkheidsvorming. De eerste openbare konaktavond daar voor werd gehouden in de zaal van Hotel De Twee Kolommen en ge noot een goede belangstelling. De docent had na zijn inleidend woord, waarin hij alle bijzonderheden om trent deze unieke praktijkcursus gaf, weinig- moeie met de defini tie- ve inschrijvingen. 80% van de aanwezigen gaf het volledjge vertrouwen aan de heer van Ierlant als docent en tekenden in voor deze nieuwe cursus. Behou dens de zeker niet te hoge prijs van dze lessen vroeg de heer van Ierlant aan de aanwezigen nog twee andere zaken n.l. Geloof en Vertrouwen. Geloof in zichzelf en vertrouwen in het instituut dat een 25 jarige er varing heeft op het gebied van spreekvaardigheid! De garantiebe palingen van Rhetorica zijn boven dien van dien aard, dat het voor de deelnemers geen enkel risico in houdt, en Rhetorica prikt daarmee steeds midden in de roos! Van de heer van Ierlant mochen wij nog vernemen, dat er nog een tiental deelnemers kunnen worden ge plaatst en daartoe zal er een twéé de openbare kontaktavond worden gehouden op donderdag 22 januari a.s. waarover u meer kunt lezen op de advertentiepagina van dit blad. Aangezien deze lessen in de privé- sfeer worden gegeven, zullen er na de tweede kontaktavond geen nieu we deelnemers meer kunnen wor den opgegeven, redenen waarom institnnt Rhetorica verzoekt van de tweede kontaktavond gebruik te maken. Aan het einde van deze avond gaf de heer van Ierlant een demonstratie van de eerste les waarbij de aanwezige belangstellen den daadwerkelijk hun medewer king verleenden en deze avond tot een groot succes maakten. Jie weg een straatverlichting gepland. De parkeergelegenheid schat men op een slordige honderd auto's. Laten we tenslotte niet vergeten mel ding te maken van de enorme inzet van vele Desseis voor de jeugdtoto die nu al 17 weken zo verbluffend goed draait en dat allemaal voor het clubhuis. "Wat zal het een vreugde zijn, als we de scheidsrechters, de be stuurders van Z'.iSit. e.vi::glng'n ein delijk geef kiirinm omvangen", zo li erkte de Dr iK praeses nog op. Klasse B: 1 H. Ketels (Drunen) 1 x 24 en 3 x 23 pnt.; 2 L. v. Huiten (Drunen) 1 x 24 en 3 x 23 pnt.; 3 L. v. Oosterhout (Drunen) 3 x 23 en 1 x 22 pnt.; 4 Chr. v. d. Ven (Waal wijk) 2 x 23 en 2 x 22. Klasse C. 1 A. Ophorst (Waalwijk) 1 x 18 en 3 x 16 pnt; 2 Tom Rijken (Waalwijk) 1 x 18 en 1 x 15 en 2 x 14 pnt. Bij de dames was het mej. C- de Nijs die de eerste prijs behaalde met 1 x 23, 2 x 19 en 1 x 18 pnt.,met mevr. Starreveld op de 2e plaats (1 x 22; 1 x 15; 1 x 14 en 1 x 13 pnt.). Alle wedsrijden werden ge houden in de grote zaal van de Ge croonde Leersse. CARNAVAL IN KNOTWILGENDAM De carnaval in Knotwilgendam te Vlijmen nadert zijn hoogte punt. Daar steeds is getracht ieder in zijn eigen gemeente carnaval te vieren, zoals in Haarsteeg en Nieuwkuyk, zal vermoedelijk met het lustrum van Huipino XI, de carnavalsop tocht in Vlijmen dit jaar genoemd worden, een optocht van Groot Vlij men, want toezeggingen zijn ontvan gen van de Vliedberg Nieuwkuyk, Haarsteeg en Vlijmen. Dit zal voor Hupino de grootste beloning zijn in zijn 10-jarig lustrum. Ook de gemeente Vlijmen stimu leerde het lustrum van Hupino XI om dit jaar voor een prinsenwagen te zorgen, een vervoermiddel voor de opperbeheerser en zijn staf in die dagen. Voorheen zorgde de plaatselijke bedrijven hiervoor. Programma: De carnaval begint reeds vrijdagmiddag 6 februari 'n tractatie op de kleuterscholen. Za terdag worden weer de langdurige zieken bedacht en zaterdagavond begint de carnaval voor de bejaar den in café Ant. Klerks. Dan volgt zondag de ontvangst van de Prins en gevolg. Daarna ontvangst op het gemeentehuis. Daarna opstellen op tocht. Groeplopen. Daar alles nog steeds voor de wind ging in Knotwilgen- dam, zal men maandag en dinsdag avond een bijzonderen actractie moeten missen, namelijk het groep lopen. Maar daarvoor is ook weer een nieuwe aanwinst namelijk het Hogerhuys. Hiervan maken deel uit mr. L. Schweitzer, burgemeester van Vlijmen. P. Broeren en C. Leer- makers, wethoüders. A, Corman, H. v. Kessel, F. Verlouw en R. Zonne veld. Ook kan nog vermeld worden dat er nog een wagen die zondag in Vlijmen wordt vertoond. Ook maan dag in de optocht in Den Bosch zal vertegenwoordigd zijn. Intussen werken de verenigingen en de car navalsgroepen onder hoge spanning hard door voor de laatste hand te leggen aan de praalwagens. BILJARTEN Uitslagen District Den Bosch, waar de Vlijmense Biljartverenigingen aan deelnemen. Klasse C 2, Poule A: Poedelvrees 2- H. v. Brabant, 90; Limburgia 2-K1. Hut, 4—5; Altijd Cadre 2-DVK 2, 0— 9; Waalzicht-Pas Buiten 3, 90. Klasse C 2, Poule B: OBK 2-Belle- vue, 72; 't Zwaantje 2-'t Arendje, 54; Pas Buiten 2hDES 2, 45; DVS-Luk Raak 2, 54. Klasse C 3, Poule A: Tivoli 2-Waal- zicht, 63; Schuttershof-De Unie, 72; Paternoster-Luk Raak, 45; H. v. Brabant-NAO 2, 72; Lucht Schippers-Rijnpoort, 7—2; Parade- St. Joris 5, 90. BILJARTEN KAMPIOEN KLASSE B GROOT VLIJMEN L. PEYNENBURG Na een beslissingswedstrijd tussen L. Peynenburg en J. van Beynen. Verdere uitslag als vólgt. 1 L. Peynenburg, 10 pnt.; 2 J. v. Beynen, 10 pnt.; 3 A. v. d. Griendt, 8 pnt.; 4 J. Mommersteeg, 8 pnt.; 5 M. Beekmans, 8 pnt.; 6 J. Luiten, 6 pnt.; 7 J. v. Heivoort, 3 pnt.; 8 K. v. Beynen, 3 pnt. TOEPKAMPIOENSCHAPPEN Toepclub D.V.Kgevestigd in ca fé Boom-v. d. Wiel, organiseerde zondag 18 januari de Toepkam- pioenschappen van Groo Vlijmen. 1 en kampioen van Groot Vlijmen werd H. v. d. Broek; 2 H. v. Over- dijk; 3 A. v. d, Hagen; 4 P. v. Beur den; 5 en 6 A. v. d. Wijst, Sj. v. d. Wiel. KAATSHEUVEL - De voetbalclub DESK gaat over enkele weken bezit nemen, van een gloednieuw clubhuis. Om precies te zijn op 7 februari a.s. zal dit fraaie home officieel worden geopend. En daarmee zal een lang gekoesterde wens na vijfentwintig jaren in vervulling zijn gegaan. Het was n.l. in september 1944, dat het met munitie volgepropte en door de Duit sers bezette houten clubientje van DESK in he voormalige sportpark van uit Engelse vliegtuigen met de grond gelijk werd gemaakt, terwijl in de daarop volgende winter onze bevrijders de uit hout opgetrokken overdekte tribune als brandstof gingen gebruiken. DESK bleef berooid achter, flo reerde niettemin als nooit tevoren met o.a. promotie naar de eerste klas, maar het schrijnende gemis van een eigen huis bleef aanwezig. De vele plannen die er nadien gemaakt werden, kwamen nimmer van de grond. DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5