Wim Suermondt maakte voor J. P. van Rooij MAVO kunstwerk in Drunen Onduidelijke zaak in Waspik; wat een algemene politieke beschouwing Harmonie en fanfare concours in Drunen bracht goede muziek Badminton nieuws DE SP0RTT0T0 1 I 1 i 1 i 3 1 1 I 3 I Sal IS KAATSHEUVEL VERFRAAIïNG VAN SCHOOLCOMPLEX 5,5 meter hoog WETHOUDER A. V. D. BROEK ZAG OPMERKINGEN RAADSLID ALS BREVET VAN ONVERMOGEN VAN Voorheelden Leerlingen Pastoor v. Haarenschool stellen B. en W. voor Biafraans kind te adopteren 6 7 DE ECHO VAN HET. ZUIDEN VAN MAANDAG 19 JANUARI 1970 7 School neemt in Drunense gemeen schap belangrijke plaats in Waardering VOETBALSPORT Uitslagen 2 g H.N.C. Wït-Zwart Raad schenkt presentiegeld plus f 2000,- voor Biafra Algemene beschouwing Conclusie wethouder Harmonie Drunen zorgde voor goede organisatie De uitslag Vlijmen B.C. High Speed blijft winnen 1. Flying Shuttle Team verloor van Hertog stad (Van onze verslaggever) DRUNEN - Met de onthulling van een kunstwerk heeft de nieuwbouw van de J.P. van Rooy MAVO in Drunen vrijdagmiddag zijn beslag ge kregen. Op het gazon voor het gebouw staat een uit staalplaten opgetrok ken plastiek van de Waalwijkse kunstenaar Wim Suermondt. Het sym boliseert de ontwikkeling van de schooljeugd. Burgemeester mr. H. Stieger die een rood koperen reliëf, aangebracht op het kunstwerk, onthulde vond het een fraaie completering van het complex. Hij hoopte dat de gemeen schap op deze wijze weer een stap dichter bij de kunst kwam. Het was ook de wens van het school bestuur om de gemeenschap van mo derne kunst te laten genieten. Daar om had men besloten om de heer W. Suermondt opdracht te geven tot het maken van een kunstwerk dat buiten geplaatst kon worden. Om de ge meenten met meer kunstwerken te verrijken is enkele jaren geleden aan de goedkeuring voor scholenbouw de voorwaarde verbonden dat 1 procent van de bouwsom aangewend wordt voor kunst. Met de bouw van de door de Drunense architekt Verhagen ont worpen school is een bedrag vatn 900.000,- gemoeid. De heer Pelders, voorzitter van de Stichting J. P. van Rooy Mavo zei dat het ibestuur verheugd was dat het gemeentebestuur steeds zoveel mede werking heeft verleend bij de tot stand koming van de school. De heer Pelders was van mening dat de school in een grote behoefte voorziet. Hij vond het onderwijs op een goed ni veau staan. Dat wilde hij ook voor de toekomst gehandhaafd zien. Het kunstwerk is volgens de heer Pelders een decoratief element voor de vrij vlakke zijgevel. Het schoolbe stuur is benieuwd wat de leerlingen van het plastiek vinden. Hij nodigde de jeugd dan ook uit om in 't school blad 'hun mening over het kunstwerk kenbaar te maken. Om ook de leer lingen in de feestvreugde te laten delen stelde de heer Pelders hen een filmmiddag in het vooruitzicht. In zijn toespraak wees burgemeester mr. H. Stieger er op dat het gemeen tebestuur graag contact onderhoudt met de schoolgemeenschap. De Mavo neemt volgens hem een zeer 'belang rijke plaats in de gemeente in. Hij sprak zijn oprechte waardering uit voor alles wat er op de school ge- Ere-divisie GVAVNAC afg. DWSFeij enoord 03 Telstar—DOS 1—2 SVV—FC Twente 1—0 ADO—PSV 2—1 MW—Holland Sport 2—0 Go AheadHaarlem 21 Sparta—AZ '67 0—0 NEC—Ajax 0—0 Eerste divisie ElinkwijkVitesse 51 VolewijckersHVC 22 VolendamVeendam afg. RCHCambuur 21 Helmond Sp.Fortuna SC 30 DFC—Den Bosch 1—1 ExcelsiorGraafschap 20 Willem II—Blauw Wit 0—0 HeraclesFortuna VI. afg. Tweede divisie Velox—NOAD 1—0 ZFCPEC 1—1 EDO—AGOVV 1—0 LimburgiaVVV 54 EindhovenRODA JC 21 HeerenveenHermes DVS 20 RBCSC Drente 20 BaronieWageningen 11 - ---xr; GVAV—NAC D W SFeijenoord 2 Telstar—DOS 2 ADO—PSV MVVHolland Sport Go AheadHaarlem Sparta—AZ '67 3 NECAjax ElinkwijkVitesse DFCDen Bosch Willem II—Blauw Wit 3 HeraclesFortuna VI. ZFC—PEC beurt. Ook het naar buiten treden van de schoolgemeenschap verdient volgens de burgemeester alle lof. Het werk van Wim Suermondt noem de hij een eigentijds produ'kt. Hij was blij dat er opnieuw 'n Brabants kun stenaar voor uitgezocht was. Drunen heeft nu werken van Ad Louwinger uit Tilburg, Gerard van Iersel uit Eindhoven en Wim Suermondt uit Waalwijk. Burgemeester Stieger vond het werkstuk een fraaie completering van het complex. "Het is opnieuw een stap in de goede richting om de inwoners bij de kunst te betrekken". Ook Wim Suermondt gaf nog een kleine toelichting op zijn werkstuk- Het symboliseert volgens hem de ontwikkeling van de schoolgemeen schap. Hij heeft daarom met veei ruimte-elementen gewerkt. Het kunst werk is 5,5 meter hoog en weegt on geveer twee ton. Het is opgetrokken uit staalplaten. Hierop is een relief van rood koper aatngebru. voor stellend de ei: ooi jeugd. In de uit sparingen ipt drie mobi'gnast Het werkstuk zal ongetwijfeld 'iJ aandacht tan de Drunense evolking hijgen. Het door Wim Suermondt ontworpen kunstwerk voor de J.P. de Rooy- MAVO in Drunen HNC-WILHELMINA 2, 3—2 HNC speelde zaterdag een vriend schappelijke wedstrijd tegen een combinatie van Wilhelmina 2 en 3 uit Wijk en Aalburg. Het was non aardig duel dat resulteerde in een verdiende 32 zege voor de HNC- ers. Wilhelmina nam de leiding, maar Haak zorgde ervoor dat HNC snel naast de Aalburgers kwam: 1-1. Uit eij strafschop gaf hij de Capel- lenaren nog voor de rust de leiding: 2—1. Weer was 't Haak die in de tweede helft succes had; 31. Wilhelmina bracht het er goed af toen Piet Treffers tegen de lat centerde. HNC had in deze fase het meest te vertel len, Tegen het einde kwam Wilhel mina nog even sterk terug (32), maar door goed verdedigen lukte het HNC de voorsprong te behou den. STERK WIT ZWART KLOPT RODA BOYS: 4—1 Wit Zwart speelde tegen de ploeg uit Aalst een knap partijtje voetbal, vooral in de eerste helft. Kort na 't begin leek het er even op dat de mannen van trainer Kees Krijgh Wit Zwart hun wil zouden gaan op leggen toen rechtsbuiten Pijl uit een vrije trap tegen de lat kogelde. Maar Wit Zwart nam het initiatief en al na ruim vijf minuten benutte Albert van Beek een pass van Ger ry Dorresteijn: 10. N'iet lang daarna was het opnieuw Albert van Beek die met een mag nifiek schot de prima spelende kee per Schreuders verraste: 20. Roda Boys herstelde zich en had door De Gier succes: 21. Kort voor de rus liep Wit Zwart uit tot 31 dankzij een subliem schot van Ad Rosen- brand. Noch Gij ben noch de beweeglijke Hans Vos lukte het in de tweede helft langs de verdediging van Wit- Zwart te komen. Na ruim een half uur liep Wit Zwart zelfs verdiend uit tot 41 door een doelpunt van Gerry Dorresteijn. Doelman Dick van Beek (ex-Sprang) en Bas Mole- graaf (beide Wit Zwart) maakten in deze door scheidsrecher Van Ma nen uit Waalwijk goed geleide wed strijd een uitstekend debuut. Geïnspireerd door het voorbeeld van de gemeenteraad van Asten hebben de leden van de raad van Waspik in haar laatste vergadering besloten het presentiegeld van die bijeenkomst af te dragen voor hulp aan Biafra. Uit de gemeentepot werd nog eens ƒ2500 genomen voor het zelfde doel. De agenda kon daarna vlot worden afgewerkt. Uit de ingekomen stuk ken bleek dat de kosten van aanleg van speelweide en tennisbanen be duidend beneden de geraamde begroting zijn gbleven. De bouwveror dening onderging een aantal technische wijzigingen. De exploitatiever goedingen voor de bijzondere lagere scholen over 1969 werden vastge steld, evenals die van de beide kleuterscholen. Op de exploitatievergoedingen voor 1970 werden voorschotten verleend naar een gemiddeld aantal leerlin gen en op basis van een leerlinge- bijdrage van 115,- voor de lagere scholen en ƒ23,75 per kleuter met 1290,- per lokaal. Van de Vincentiusvereniging Was pik nam de gemeente het archief van de jaren 1867 tot 1949 in bewa ring nadat de heer A. Kools had aangedrongen op een uiterst disce- te opberging c.q. vernietiging van het „register van bedeelden". Aan de heer A. Verschuren ver kocht de raad een perceeltje grond grensend aan diens eigendommen aan de Emondstraat. Teneinde ongewenste bewoning te gen te kunnen gaan gaf de raad haar fiat aan een nieuwe pension verordening. Ter zake 15 in aan bouw zijnde be jaar den woningen in plan Noord werd de begroting 1970 gewijzigd. De bouwvereniging Volksbelang kreeg een garantiever klaring voor een lening van 41.500,- gulden voor de bouw van garages bij de 11 zgn. drive-i,n woningen in plan Noord. Na de afhandeling van de agenda ging burgemeester Welling uitvoe rig in op de algemene beschouwing van de heer A. Kools bij de behan deling van de begroting in de vori ge vergadering. „Wij hebben", aldus de burgemees ter „n.a.v. uw beschouwing een se rieus gewetensonderzoek ingesteld en ons afgevraagd of wij inderdaad zo weinig aandacht hebben ge schonken aan uw suggesties en be merkingen in het verleden in za ken als inspraak, het tegengaan van het vertrekoverschot, industrialise ring, woningbouw, aanpassingswer- ken, aanbevelingen van commissies, het geven van informaties aan de bevolking e.d. Al is het resultaat van onze inspanningen niet altijd even groot dan mag U ons nog niet ongenuanceerd verwijten maken. Puntsgewijs maakte de voorzitter vervolgens gewag van de activitei ten van het college van B en W in eerder genoemde zaken. Wij horen graag opbouwende kritiek, aldus spreker, en niets zou ons liever zijn dan dat u als raadsleden uw achter ban meer belangstellend zou kun nen maken voor gemeente zaken. Wij wachten graag op initiatieven van de bevolking en van uw raad. Laat niet alles uit de koker van B en W en van de ambtenaren komen. Waar behoefte bestaat willen we graag op alle mogelijke terreinen samenspraak hebben. De heer Kools zei zeer gelukkig te zijn dat hij door zijn algemene beschouwing de prikkel had kun nen geven welke tot een uitvoerige beraadslaging in het college van B en W had geleid. Ik neem danook graag genoegen met uw beantwoor ding op mijn vragen en bemerkin gen. Wethouder A. v. d. Broek echter toonde zich minder gelukkig. Hij nam, hoewel wat laat, de opmerkin gen van de heer Kools op als een brevet van onvermogen voor het college van B en W. Kan men tot zover over deze strikt persoonlijke conclusie van de heer Van den Broek nog van mening verschillen, zijn verder ongefundeerd relaas waarin hij stelde dat men de alge mene beschouwing van de heer Kools moest zien in het licht van ophanden zijnde politieke gebeurte nissen dit jaar, met andere woorden louter om zieltjes te winnen hij de aanstaande gemeenteraadsverkie zingen, was ronduit onkies. Zijn ad vies om alleen met geoorloofde middelen te strijden kon danook al leen maar op zijn eigen woorden van toepassing worden gebracht. Wethouder v. d. Broek weet ken nelijk niet wat een algemene be schouwing is, zo antwoordde de heer Kools. Zn conclusies raken danook kant noch wal. Ik sprak bij de be grotingsbehandeling namens een groot deel van de raad. Wij gaven een aantal suggesties omdat wij be- stuurverant woordelijkheid hebben aanvaard en ons daaraan niet wil len onttrekken. Met enkele recente voorbeelden uit de praktijk maakte de heer Kools duidelijk dat er wel degelijk controle vanuit de raad op het beleid van B en W mogelijk moet zijn. Het is de taak van de raad toe te zien op onregelmatighe den en te geringe zorgvuldigheid. Het is een vorm van tegenspel dat zeker niet mag ontbreken en van waar soms de prikkel kan uitgaan tot het ontplooien van bepaalde ac tiviteiten. „Ik wil hier verder niet op ingaan" raldus de heer van den Broek weer op zijn beurt waarna de voorzitter de discussie sloot met de opmer king: eris kennelijk verschil van me •ning over de vraag wat is een alge mene politieke beschouwing wèl en wat is ze niet. DRUNEN - Zondag werden voor de tweede maat de kampioenswedstrij den van de R.K. Bond voor Muziekgezelschappen in het Bisdom Den Bosch in de zaal va nDe Hoge Braken in Drunen gehouden. Voordat de wedstrijden begonnen vond op het gemeentehuis een ontvangst plaats. Burgemeester mr. H. Stieger zei het bijzonder op prijs te stellen dat de wedstrijden opnieuw in Drunen werden gehouden. Hij wees er op dat het muziekleven in deze gemeente een bijzondere plaats inneemt. Drunen en Elshout tellen namelijk veel muziekliefhebbers. De heer Merkx, secretaris van de bond, dankte voor de gemeentelijke ontvangst. Hij prees de uitstekende organisatie van Harmonie Dru'nën. De heer Merkx zei dat Drunen trots mag zijn op zijn burgemeester die zo met de muziekgezelschappen mee leeft. Hij stelde burgemeester Stie ger dan ook als voorbeeld voor ande re gemeentebesturen. "Een harmonie is voor de vrijetijds besteding 'n nut tige vereniging. Gelukkig verlenen de meeste gemeentebesturen ruime subsidie. Daaraan ontbreekt het ech ter de bonden, waardoor het bonds- en federatiewerk niet helemaal tot ontplooiing kan komen', aldus de heer Merkx. Volgens 'de heer Merkx wordt in de toekomst de organisatie van concour sen gewijzigd. Het ligt in de bedoe ling om tot een samengaan van de diocesane bonden van Den Bosoh en Breda te komen. Als men straks pro vinciale wedstrijden organiseert dan hoopt men opnieuw Drunen te kie zen, vertelde de heer Merkx. Na de ontvangst verraste de drumband De Vrolijke Trommelaren de aanwezigen op een kleine show. De wedstrijden in De Hoge Braken gaven de volgende uitslag: Vierde afdeling: kampioen Sancta- Maria uit Asten-Ommel 309,5 pnt.; 2. Cromvoirtse fanfare 305 pnt. Derde afdeling: kampioen fanfare St. Marcellus, Odiliapeel 290 pnt.; 2. fanfare St. Gerardus uit Wester beek 287 pnt. Tweede afdeling: kampioen fanfa re Caecilia uit Cuyk 303 pnt.; en harmonie Glorieux uit Den Bosch met 297 pnt. Eerste afdeling: geen kampioen. De harmonie Heikant uit Tilburg be haalde 279 pnt. CONTACTAVOND VLIJMENSE BOYS Daar de wedstrijden voor de ame- teurs waren afgelast, benutten de Vlijmense Bo)ys de kans, om zater dagavond in café 't Centrum een contactavond te organiseren. Hier voor was grote belangstelling. Na een kort overzicht over de competi tie, waar de Boys eenieder hebben verrast met haar mooie plaats op de ranglijst. Daarna kwam het ge zellig samenzijn en eenieder ging voldaan huiswaarts. Burgemeester Stieger reikte de prij zen uit. Het was de heer J. Kop, voorzitter van Harmonie Drunen die het gemeentebestuur dankte voor het beschikbaar stellen van de zaal. Hij hoopte dat de aanwezigen ziCh goed vermaakt hadden. Mr. Stieger zei dat dit zeker het geval was. Hij noemde de muzikale prestaties van hoog ni veau. Dat was ook de mening van de heer Merkx, die alle korpsen veel succes voor de toekomst wenste. (van onze verslaggever) WAALWIJK Donderdagavond doet het college van B. en W. van Waalwijk nadere mededelingen over het verzoek van enkele leerlingen van de Past. van Haarenschool, om enkele Biafraanse kinderen te adop teren. B. en W. hebben zich over dit verzoek nog niet kunnen beraden. In de korte agenda komt verder het voorstel voor om in een aantal woningen douches aan te brengen. Het betreft hier woningwetwonin gen in de Andreas Zijlmansstraat, Pieter Vreedestraat, Pater van den Elzenstraat, Mr. Luybenstraat, Paul Krügerstraat, Gen. Cronjéstr., Gen. Joubertstraat, Tweede Zeine en Pres. Steynstraat. Het treffen van deze nieuwe voorziening betekent voor de bewoners een kleine huur verhoging. De raad wordt verder verzocht een krediet beschikbaar te stellen voor de bouw van een gymnastiek lokaal bij de Burg. Moonensehool. Ook gaat men grond verkopen aan de woningbouwvereniging Baard- wijk. Deze vereniging wil namelijk aan de Wijnruitstraat in Bloemen- oord 10 woningen bouwen, 't Gaat hier om een complex van 18, waar van er dan nog 8 aan de Pastoor Kuypersstraat komen. i j DESK-JEUGDTOTO In de 17e week van de DESK-jeugd- I toto werd een bedrag van 936,40 ingelegd. Er waren drie inzetters die j dit bedrag precies hadden geraden, t.w. T. Broers, Tournooistraat 9, Til burg, A. Kreinsen, Noordstraat 55, Tilburg en H. Netten, Gasthuisstraat Kaatsheuvel. Zij verdelen de eerste prijs 187,28 en ontvangen ieder 62,43. Voor de tweede prijs 93,64 kwa men in aanmerking J. A. Snoeren, Fr. Hendrikpark 40, H. Nieuwdorp, Pr. Mauritspl. 7s Fr. Damen Markt straat 7, Kaatsheuvel en H. Haver- hals, Ranonkelstraat 10, Waalwijk, die iéder 23,41 incasseren wanneer zij hun controlestroök maandag 26 januari tussen 19.30 en 20.00 uur bij Th. Soeterboek, Parkstraat 11, inle veren. Afgelopen donderdag heeft High Speed 1 met duiedelijke cijfers (8-0) het eerste team van Elisabeh uit Tilburg verslagen. Het volgende slachtoffer was 't Goirke, ook uit Tilburg. Hoewel deze wedstrijd met de nodige bezorgdheid tegemoet werd gezien, waren de Waalwijkse spelers oppermachtig en werd iede re partij in een duidelijke twee-stes- zege omgezet. Door de beide overwinningen staat High Speed 1 nog steeds onge slagen bovenaan met 16 punten uit 8 van de 12 te spelen wedstrijden, waardoor de Waalwijkers duidelijk de beste kampioenskansen hebben. Met veel spaning wordt nu naar ko mende zaterdag toegeleefd, wan neer wordt aangetreden tegen Ma de 1, dat nog slechts één verliespunt heeft. Als deze wedstrijd wordt ge wonnen dan is een kampioenschap waarschijnlijk; wordt verloren dan zijn de kansen weer geheel open. De gedetailleerde uitslagen van bei de bovengenoemde wedstrijden zijn: High Speed-Elisabeth: 8o Herenenkel: A. Elshout-H. Kneep- kens, 15—4, 7—15, 15—9; P. Leij- tens-A. Adreaansen, 152, 153. Damesenkel: A. Dircksen-M. v. Groen endaal, 110, 112; I. Ba- rendregt-M. Scheffens, 111, 110. Gemengd dubbel: A. Dircksen/P. Leijtens-M. Scheffen/H. Rpeepkens, 156, 915, 157; I. Barendregt/A. Elshout-A. Buster/A Adriaansen, 157, 15—8. Heren dubbel: A. Els- hout/P. Leijtens-H. Kneepkens/A. Adriaansen, 159, 151. Dames dubbel: A. Dircksen/I. Barendregt- A. Buser/M. Scheffens, 153, 15 High Speed-'t Goirke: 80 Herenenkel: P. Leijtens-A. Verber- ne, 156, 154; A. Elshout-H. v. I Nouwland, 151, 151. Damesen- kei: A. Dircksen-N. Lauwerijsen, 11.1, 112; I Barendregt-H. Wa- gemakers, 111, 112. Gemengd i dubbel: A. Dircksen/P. Leijtens- N. Lauwerijsen/A. Verberne, 153, i 157; I. Barendregt/A. Elshout-H. i Wagemakers/v. Nouwland, 158, 154. Herendubbel: P. Leijtens/A. i ElshoutH. v. Nouwland/A. Verber- ne, 157, 155. Damesdubbel: A. Dircksen/I. Barendregt-A. Wage- makers/N. Lauwerijsen, 1714, 15 8. Na een rustperiode van een maand zijn de eerste wedstrijden gespeeld in de tweede helft van de competi tie. De uitslagen waren als volgt: Team 1 speelde tegen het sterke Hertogstad 1 uit Den Bosch. E. Janssen/A. v. Heeswijk-A. v. Esch/J. Kwaks, 1215, 158; M. v. d. Bogaart/A. v. d. Ven-M. 'Schou ten/B. v. d. Tillaart, 915, 815; E. Janssen/F. Fijneman-Mevr. Krop man/A. v. Esch, 13—15, 10—15; M. v. d. Bogaart/F. Fijneman-Schouten /Kropman, 1215, 1215; A. v. Heeswijk/H. v. Bergen-T. v. Gogh/ J. Kwaks, 915, 1513; H. v. Ber- gen/H. v. d. Ven-T. v. Gogh/B. v. d. Tillaart, 815, 715. De twee winstpunten werden mede door het sterke spel van de heer A. v. Heeswijk behaald. Eindstand 2 10 voor Hertogstad. Team 4 speelde thuis tegen Spar en haalde het ma ximum aantal punten binnen 120. A. Vreeling/H. Ossenblok-J. Pen- nings/H. Homij, 157, 1510; M. Klerk/J. v. d. Broek-H. Bolman/J. de Gouw, 156, 1511; A. Vreeling /T. v. Delf-Mevr. de Gouw/C. Smits, 15—10, 15—6; M. Klerkx/T. v. Delft-J Pennings/J. de Gouw, 15 —7, 1512; H. Ossenblok/H. v. d. Griendt-C. Smits/H. Homij, 155, 154; L. v. d. Broek/H. v. d. Griendt-Mevr. de Gouw/H. Bolman, 15—6, 15—12. Team 3 moest naar EPV in Den Bosch en won deze wedstrijd met 84. Dit is een zeer goede presatie daar zij nu nog maar 2 punten op de leider achter staan. Hier viel voor het sterke spel van de heer J. v. d. Broek op. Team 5 moest naar de Vliedberg en verloor daar met 84. Voor de pun ten zorgde in het mixed dubbel mej. G. Berkelmans en de heer A. Kleingeld en in het heren dubbel A. Kleingeld en H. Hamers.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7