Katholieke Unie pleit voor openheid tussen gemeentebestuur en bevolking „Is interesse van gemeentebestuur voor problemen middenstand wel voldoende? slijpen en nazien Woningbouw DE ECHO YAH HET. ZUIDEN. YAH MAANDAG 26 JANUARI 1970 Goede acquisitie voor verkoop van industrieterreinen is noodakelijk City-plan Onderwijs hand en/of motormaaier Fa. JOH. VOS en Zn. Welzij nsopbouw Verkeer en wegen Woningtoewijzing Stadsgewest A. Meys (Kath. Unie) sprak over winkel planning in Waalwijk Wensen Meer aktiviteiten Sprang-Capelle I WAALWIJK „Een van onze voornaamste verlangens voor dit jaar is een grote openheid tussen gemeentebestuur en bevolking" zo sprak mej. A. van Doorn (Katholieke Unie) tijdens de algemene beschouwin gen. Mej. van Doorn is van oordeel dat het in de gemeente nogal eens aan goede communicatie ontbreekt. Zij stelde het college ondermeer "voor om de pers meer en regelmatig te informeren. B. en w. adviseerde zij om een avondspreekuur in te stellen. Mej. Van Doorn behandelde een groot aantal onderwerpen. Over de in- Voor hen die financieel behoorlijk armslag hebben zijn er voldoende mogelijkheden, maar voor de over grote groep die is aangewezen op een huurhuis met een niet te hoge huurprijs is het moeilijk om aan een geschikte woning te komen. Wij dringen aan op een zo spoedig mogelijke realisatie van de woning bouw in Zanddonk. Waar ons inziens woningen moe ten komen die tegen een billijke prijs te huur zijn en waar tevens aandacht is geschonken aan het woongerief. Immers de woning zal met de meer beschikbare vrije tijd plaats moeten bieden voor recreatie, expressie, er zal in geleefd moeten worden, niet alleen maar gegeten en geslapen. Is het mogelijk dat die genen, die zich verantwoordelijk voelen voor de scholenbouw van het gebied Zanddonk, inzicht krijgen in het plan? Deze vraag stellen wij omdat het belangrijk is dat de scholenbouw ge lijk optrekt met de woningbouw, en het zal raadzaam zijn er NU AL aandacht aan te besteden. De vraag rijst ook of voor Waalwijk de flat- bouw nog verder zal moeten toene men. Het is ook hier weer van be lang de bevolking zelf in te schake len bij de vraag naar de woonwen sen. De gedachte aan woonwensen en re. kreatie voert ons naar reeds gerea liseerde plannen waar de voortui nen, volgens kontrakt, door de ge meente worden aangelegd en onder houden. Dit is en blijft een moei lijkheid. Ieder jaar ontvangt U, na verzending der nota's, protestbrie ven. Ook over de onpraktische aan leg, waardoor het moeilijk is ramen schoon te houden, wordt geklaagd. Het moet toch mogelijk zijn om uiterlijk en huishoudelijk „schoon" te verenigen? Wilt U eens bekijken of U hierin, wij bedoelen in deze aanleg en on derhoud van gemeentewege, geen verandering kunt aanbrengen? Uiteraard in overleg met de bewo ners. Als bestemmingsplan ligt er ook nog, het plan De Hoef. Enkele ja ren geleden heeft de gemeenteraad 't plan De Hoef in de door U voor gestelde vorm afgewezen. Zij heft U toen duidelijk gesteld wat zij wel wenste, n.l. gerieflijke woningen, niet al te veel luxe in het plan zelf, daar dit de grondprijs maar op drijft, een mogelijkheid tot vormen van kernen, waar door er een le venskrachtige wijk kan groeien en het geheel ten goede kan komen aan de ontwikkeling van het stadsdeel Baardwijk. Waarom is B. en W. nooit teruggekomen met dit plan? En wanneer komt U er wel mee te rug? Wij komen klem te zitten met de woningbouw als niet één van bei de plannen spoedig realiseerbaar wordt. Wel willen wij U verzoeken om herhaling van onpraktische ver kaveling, zoals wij nu zien aan de Blyde Incomstelaan te voorkomen. Wij kunnen goed begrijpen, dat het voor een ontwerpbureau prettig is om fraaie ontwerpen te maken, maar financieel kunnen ze wel bij zonder zwaar zijn. Wij vinden een verkaveling zoals bij de Blyde In comstelaan, waar grenzend aan 'n diepe voortuin een groenstrook van de gemeente ligt, dwaas. Waarom niet de hele strook verkocht aan de bewoners. Terug nnu naar de woningbouw. Met U weten wij dat U momenteel 2700 pendelaars naar Waalwijk ko men. Wanneer er meer woningen beschikbaar 'zijn, zou er wellicht een aanzienlijk deel van deze pen delaars in Waalwijk komen wonen en in Waalwijk consument worden. Dit zou de winkelstand en 't be stand ten goede komen. Nu komen wij bij het CITYPLAN. Hier zouden wij binnen afzienbare tijd meer duidelijkheid over willen. Het is nu maar een duistere zaak. De wildste geruchten gaan er over, van het komt spoedig tot het wordt nooit gerealiseerd. De voorzitter was in zijn nieuw jaarsrede zeer positief. Er werd ge sproken over het nieuwe hart van Waalwijk. Ook wij weten dat Waal wijk met dit CityPlan als het ware een nieuw hart zal krijgen. En U weet wat de meest moeilijke opgave is bij het transplanteren van een nieuw hart, dit is het afstotingsver schijnsel. Wij denken dat er over het nieuwe hart van Waalwijk nu spoedig klaarheid zal moeten ko men, anders zouden de afstotings- verschijnselen op voorhand weieens zo hevig kunnen zijn, gevoelsmatig bij de bevolking, dat het hart geen kans meer krijgt. Met igenoegen hebben wij het af- dustrievestiging zei ze ondermeer: Een goede asquisitie is noodzakelijk, evenals een goed kontakt met het industriële leven. Verder zullen de secundaire factoren voor een vestiging in Waalwijk, zodanig goed moeten zijn, dat zij opwegen tegen de direkte, zeer tijdelijke voordelen in de stimuleringsgebieden. Snelle uitgifte van industrieterrein is ook budgettair zeer belangrijk. Bovendien zijn wij dan in staat de geinvesteerde bedragen terug te verdienen en komen er vaste financieringsmiddelen beschikbaar. LAAT NU UW door ons NEEM DE VAKMAN Hoofdstraat 37 SPRANG-CAPELLE Tel. 04168 - 326 Mej. mr. A. van Doorn gelopen jaar plannen voor scholen en gymzalen beoordeeld. Enkele aanbestedingen geven de hoop dat in 1970 rijpende problemen zullen worden opgelost. Versnellen werk o.i. zeker het kon- takt tussen gemeente- en schoolbe stuur en wij vragen ons af of het niet zinnig zou zijn te bevorderen dat voor 't gehele bijzonder onder wijs in Waalwijk een overkoepe lend schoolbestuur zal komen. Voor al in verband met de planning van diverse onderwijsvormen. Verder herhalen wij onze opmerking bij de woningbouw met betrekking tot Zanddonk. Namelijk dat er nu 1 al mogelijkheid moet zijn voor scho lenplanning aldaar. Het onderhoud van de schooltuinen is nog niet opgelost in 1969.Kan 1970 de oplossing brengen? Het vormingswerk voor Leerplicht, vrije Jeugd gaat ook meer de aan dacht vragen in heel Nederland, in Waalwijk heeft dit werk altijd veel aandacht gekregen, daarom betreu ren wij het dat juist nu het levens schoolwerk Waalwijk heeft verla ten, terwijl het jongerenkursuswerk een te kleine permanente huisves ting heeft en het Jongvolwassenen- werk slechts een „nood"-huisves ting. Wij dringen met klem aan op de juiste voorzieningen voor deze werkende jeugd, en verwachten dat U de Besturen van de Vormingsin stituten voor Leerplichtvrije Jeugd hiervoor de nodige meedewerking geeft. De heer Meys is hier in 1969 uit voering op ingegaan. U heeft ook aan onze wensen gehoor gegeven door alle instanties, die zich met de welzijnszorg bezig houden, bijeen te roepen. Daarnaast heeft U ook al de instanties, die voor 't bejaarden- werk staan, bijeen geroepen. Kunt U ons informeren of dit bij eenroepen door het particulier ini tiatief als positief werd ervaren en of er al resultaten van te zien zijn? T.a.v. het bejaarden werk willen wij vooral de aandacht vestigen op het open bejaardenwerk, dat o.i. alle kansen moet krijgen om zich te ont plooien. Voor het jeugdbeleid is dank zij uw bemiddeling de werk groep voorbereiding jeugdraad nieuwe stijl van start gegaan. In de krant hebben wij kunnen lezen hoe ver het staat en wij hopen dat alle organisaties en jongeren de ge vraagde gegevens zullen verstrek ken. Kunt U ons vertellen hoe het met het Cultureel Centrum staat? Heb ben de inwoners van Waalwijk al voldoende informaie en daardoor een zodanige belangstelling dat zij het bevolkingsaandeel willen op brengen? Ook de bibliotheek vraagt onze aandacht. Wii weten dat het Bestuur reeds een beroep op U ge daan heeft. Wij pleiten voor alle medewerking om de bibliotheek 'n waardige plaats in het Centrum te geven. De akkommodatie hiervoor is be slist onvoldoende. Wij maken pro paganda voor een nuttige vrijetijds besteding, maar we zullen ons moe ten realiseren, dat daarvoor uitbrei ding van terreinen en akkommoda tie noodzakelijk is. We zullen naar alle middelen moeten zoeken om de sportverenigingen, die tevens niet te onderschatten jeugdorganisaties zijn, te helpen. Wij kunnen ons maar moeilijk neerleggen bij 't ontbreken van een instructiebad. Is U al iets bekend over de mo gelijkheid van subsidiëring van een zogenaamde „natte" gymzaal? Zo niet, dan zouden wij zowel voor de sport als voor het instructiebad 'n beroep willen doen op het fonds voor Stadsuitleg, Stadsverbetering en Rekreatie. Dit fonds wordt ge raamd op 632.000,-. Bij de instelling van het fonds heeft dit zeker niet de leden van de raad voor ogen gestaan. De be doeling is o.i. de verbetering van het woonklimaat, terecht is dan ook uit dit fonds de rondweg om de roeivijvers betaald. Tot nu toe is niet bepaald wie over het fonds beschikt en hoe het mag worden gebruikt. Maar wij me nen, dat de Raad er in ieder geval in gekend moet worden. Wij wach ten uw antwoord af voordat wij de beslissing nemen, dat het niet voor kompensatie op grondverkoop mag worden gebruikt. Maar wij willen U wel zeggen, dat wij er veel voor voelen dit fonds te gebruiken voor de stichting van een instructiebad, dat zo hard nodig is. Ook zouden wij een deel van het bedrag willen aanwenden voor de uitbreiding van de sportakkomodaties van de handbal-, voetbal- en hockey-clubs, die wij nu telkens „neen" moeten verkopen, terwijl er dus „ergens" deze 632.000,- zijn, mede bedoeld voor rekreatie. Het laatste jaar is bijzonder veel gedaan aan de verbetering van ons wegennet. Wij zien ook met vreug de voor 1970 een groot bedrag uit getrokken namelijk 500.000,-. Wij zouden graag met U een priori teitenplan opstellen voor de beste ding van dit bedrag. Verder denken wij nu vooral aan de Baardwijksestraat; deze heeft dringend een opknapbeurt nodig, die eventueel zou kunnen worden bekostigd uit een onderhoudspost. Ons inziens echter komt deze straa veel eerder voor een reconstructie in aanmerking. Dé straat voldoet niet meer aan het moderne verkeer, zeker niet nu de bewoners van de nieuwe woongebieden in Baardwijk en Waalwijk-Zuid van deze straat ook druk gebruik maken. Opnieuw bestraten is o.i. weggegooid geld als niet tevens reconstructie plaats vindt. Wij bevelen dit ten zeerste in uw aandacht aan en vragen ons af of uitvoering deels als nieuw ka- pitaalswerk, deels als onderhoud niet mogelijk is. Wij willen U wel vragen om nooit meer na half november aan een der gelijk soort werk te beginnen. Tot onze spijt hebben wij niets meer vernomen omtrent het ver keerscirculatieplan. Wij weten dat er provisorisch énkele parkeerter reinen in het centrum zijn gemaakt, die een goede functie vervullen. Handhaving van deze of in de naas te omgeving gelegen terreinen wil len wij beklemtonen. Maar tevens willen wij graag spoedig iets ver nemen over de gehele verkeers- structuur in Waalwijk en ook in lichtingen ontvangen, voor zover U bekend, over de plannen van de spoorwegen en de B.B.A. Ook hier heeft de nieuwjaarsrede ons reeds enig inzicht gegeven. Maar kunnen wij als gemeenteraad er nog iets aan doen, dat de ideeën niet alleen geen hersenschimmen blijven, maar zelfs werkelijkheid worden vóór 1975. Al de tot nu toe opgenoemde pun ten hebben rechtstreeks te maken met een goed leef- en werkklimaat, dat nodig is voor het welzijn van de gehele bevolking, waardoor wij ook in staat zullen zijn industrie en mensen aan te trekken, vooral als alles wordt gerealiseerd in een sfeer van wederzijds begrip en inspraak. De volgende punten liggen in een andere orde, maar zijn daarom niet minder belangrijk. Allereerst de samenwerking van de hoofden van Dienst. In het begin wezen wij al op de noodzaak van een goed financieel beheer en kon- trole. Wij deden daarvoor onder andere een beroep op de hoofden van dienst. Dit vraagt van hen een goede samenwerking en teamgeest, krijgen zij hiervoor, de gelegen heid? Zijn er voldoende teamverga deringen? Kan iedere dienst terug vallen op een wethouder of burge meester? De meeste diensten kon den wij wel thuis brengen, echter niet de centrale administratie. Ons inziens zou het aanbevelenswaardig zijn, dat deze dienst die niet alleen achteraf kontrole uitvoert, maar die ook vooraf, door inzicht in de cij fers richting aan kan geven, gere geld een vastgesteld kontakt zou hebben met de Burgemeester en iedere Wethouder. Immers de ge gevens van deze dienst hebben alle diensten nodig. Gebeurt dit momen teel? Wat is uw zienswijze hierin? Zoals wij hebben vernomen zal per 1 mei a.s. de werking van de woonruimte-wet in onze stad op houden. Kan het College ons voor lichten omtrent de konsekwenties hiervan? Het is ons bekend dat onze woning advies-commissie voor een deel van zijn taak zijn bestaan aan deze wet ontleent. Maar in de praktijk blijkt, dat de belangrijkste taak van de woningadvies-kommissie bestaat uit het zo rechtvaardig mogelijk toede len van vrijkomende of nieuwe wo ningen van de gemeente. Onze fractie is van mening, dat het niet verstandig zou zijn om tot opheffing van de woningadvies- kommissie over te gaan alleen op grond van het vervallen van de werking van de woon ruimte wet. Uiteindelijk zal na 1 mei de proble matiek, verbonden aan het toewij zen van woningen, niet geringer zijn dan op de dag van vandaag. Diit brengt ons op het volgende punt. Heeft uw college beslissende inspraak in de toewijzing van wo ningen in de plaatselijke woning bouwverenigingen? Heeft hierover het toegezegde overleg plaats ge vonden? Het is onze overtuiging, dat het gemeentebestuur bij de toe wijziging van deze woningen, die evenzeer met overheidsgeld worden gefinacierd als de gemeentelijke wo ningen, wij denken hierbij aan de béjaardenwoningen, een dikke vin ger in de pap dient te hebben. Nu en ook in vorige jaren is er nogal eens gezegd dat kunnen we niet alleen realiseren, dat zal in sa menwerking moeten met andere ge meenten, bijvoorbeeld met het stadsgewest. Wij denken hierbij aan een ziekenvervoersdienst, ambte naar jeugdzaken, verpleegtehuis, gezondheidsdienst. Onze vraag is in hoeverre en binnen welke tijd is er wezenlijk iets van samenwer king te verwachten in het kader van het stadsgewest. Als laatste punt willen wij U in overweging geven of het niet leer zaam en interessant zou zijn, voor ons, om eens begroingscijfers en uitbreidingsplannen onder de ogen te krijgen van gemeenten van ge lijke grootte en met dezelfde om standigheden". aldus mej. mr. A. v. Doorn. WAALWIJK Behalve mej. mr. A. van Doorn werd, namens de Katholieke Unie ook het woord gevoerd door de heer A. Meys. Hij sprak voornamelijk over de winkel-planning in Waalwijk. „De laatste jaren zijn veel plannen dit onderwerp betreffende aan de openbaarheid prijsgegeven, doch enig positief resultaat hieromtrent hebben wij nog niet mogen consateren. Onze fraktie is dan ook van mening dat de publieke opinie omtrent het fundament van de plannenmakerij hierdoor wordt geschaad. Ook zijn wij van mening dat de uitwerking en realisering van de plannen, overgelaten aan makelaars en/of financiers, niet de juiste weg is. De plaatselijke middenstand mist hierrdoor immers de direkte invloed in de ontwikkeling en het ten uitvoer brengen van de plannen." aldus de heer Meys. „De ontwikkelingen ten aanzien van 't City-plan versterken de in druk dat belanghebbende groeperin gen geen wezenlijke invloed kun nen uitoefenen op de gang van za ken. De ingestelde Commissie Hoofdwinkelcentrum heeft voor de eerste maal vergaderd op 27 mei 1969 en dit was tot op heden ook de laatste maal, zo vervolgde de heer Meeps. Het zal voor uw College begrijpe lijk zijn, mijnheer de Voorzitter, dat er tegen de achtergrond van het voorgaande enige bezorgdheid be staat omtrent de coördinatie van de verschillende plannen, gezien de veelheid van promotrices. Het komt ons dan ook voor dat dit moet lei den tot ondermijning van het City- plan, temeer daar dit in fasen dient te worden uitgevoerd naar behoefte van de ontwikkeling. Onze fraktie is bovendien van oordeel dat toelating van vestigin gen op het gebied van het midden- en kleinbedrijf (waarin nieuwe ver koop-methoden worden gebruikt) op industrieterreinen een introduk- tie is van oneerlijke concurrentie en een ondermijning van onze stads- winkelplanning. Wii vragen ons af, mijnheer de Voorzitter, of de inte resse van het gemeentebestuur voor de problemen van de sector midden stand wel voldoende is. Een nega- lieve invloed op de publieke opinie kan in deze hier nadelig werken. Het punt van de winkelvoorzie ningen zal in de jaren zeventig gro te aandacht vragen. Het is niet al leen het treffen van voorzieningen als gevolg van de toename van de bevolking, welke aan de orde zal komen, doch ook en vooral de zorg voor de „herstructurering" van de A. MEIJS detailhandel, welke ons zal bezig houden. Er tekent zich langzaam 'n ontwikkeling af, welke aan vele kleine bedrijven de bestaansmoge lijkheden dreigt te ontnemen. In 't voorgaande heb ik U de reden hier van duidelijk aangegeven. Onge twijfeld zal aan een bepaalde mate van sanering van het winkelappa raat ook hier ter plaatse niet te ont komen zijn. Het is echter wel zaak dat de te treffen mogelijkheden van de zijde van de gemeente, welke mogelijk heden even zovele uitnodigingen zijn tot bouw en vestiging van win kelbedrijven, in nauw overleg plaatsvindt met de aanwezige mid denstand. In dit overleg zal ook moeten blijken in welke voorzienin gen het Waalwijkse winkelbestand tekort schiet. In deze ware de wen sen van de bewoners i.e. de consu ment te peilen. Enige wensen zouden wij hier wel willen uiten: 1. Dat er zo spoedig mogelijk wordt overgegaan tot het uitbren gen van een verantwoord deskundig rapport inzake de huidige situatie van het winkelapparaat en de be hoefte aan winkelvoorzieningen in de toekomst, zeker voor de middel lange termijn. 2. Dat er zal worden geformeerd een Commissie van alle belangheb bende partijen die regelmatig over de problemen van de middenstand met het gemeentebestuur bespre kingen voert en waar als problemen aan de orde gesteld zouden kunnen worden o.a. bestemmingsplannen, structuurplannen-planning van de ambachtelijke bedrijfspanden-, sa. nering van het stadscentrum en de temporisering daarvan, rechtsposi tie van huurders van bedrijfspanden in saneringsgebieden, de toepassing van winkelsluitingswet, winkel- weekakties en loterij wetgeving, de verkeersproblematiek, het opbre ken van wegen in winkelcentra enz. enz. -1 3. Dat er zal komen 'n sub-com- misie voor.-de afzonderlijke plannen, welke commissie direkt betrokken dient te worden bij de voorberei ding van. de tot standkoming van de plannen en de uitvoering van de bouw. Hiervan zou het resultaat zijn 'n beïnvloeding van de publieke opi nie, waardoor de mogelijkheden tot aktiviteit toenemen, de coördinatie van de winkelplanning meer is ver zekerd en de belangen van de be staande middenstand optimaal zul len worden behartigd. Financiële steun van de gemeente bij bepaalde akties, welke gericht zijn op of als gevolg kunnen hebben handhaving of verbreding van de centrumfunk- tie van Waalwijk, zou moeten wor den gegeven. Tot slot, -bijnheer de Voorzitter, zouden wij nog enkele vragen wil len stellen. Ie. In welk stadium is momenteel de uitvoering van het City-plan? 2e. Wordt de planning voor on- 50 JAAR GETROUWD De familie A. v. Zeist, wonende Burg. Meijerstraat 39 te Sprang, is op donderdag 29 januari a.s. 50 jaar in het huwelijk verbonden. Het zal hen zeker op deze gedenkwaardige dag niet aan belangstelling ontbre ken. Bij de vele gelukwensen die 't gouden paar zal ontvangen, voegen wij natuurlijk ook gaarne de onze. SPREEKBEURT Op uitnodiging van de gezamen lijke verenigingen der Ned. Herv. Kerk in Capelle, zal op woensdag avond 28 januari om half 8 Ds. J. den Hoed uit Meerkerk een spreek beurt vervullen in de Ned. Herv. Kerk in Capelle. VERGADERING MANNEN VERENIGING De Ned. Herv. Mannenvereniging „Troffel en Zwaard" in Sprang, komt in vergadering bijeen dinsdag I 27 januari om half 8 in het jeugd- I centrum. Inleider is op deze avond 1 de heer J. Quirijns. JAARVERGADERING „SIRENA" j A.s. woensdag 28 januari zal des avonds om 8 uur in haar repetitie lokaal café W. Kuis het fanfarecorps „Sirena" jaarvergadering houden. Op de agenda staan o.a. jaarversla gen van secretaris en penningmees ter, verslag controle-commissie, be noeming controle-commissie 1970 en bestuursverkiezing, waarvoor aftre dend zijn de heren J. Dekkers en J. Spierings. Voorts zullen punten van bespreking zijn, festiviteiten op 5 mei a.s., alsmede event, deelname aan een concours. DRUKKE RECEPTIE JUBILEUM A. KUYSTEN Ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienstjubileum bij de Alg. Bank Ne derland, werd door de directie van het kantoor te Waalwijk j.l. zater dag een receptie aangéboden aan de heer A. J. Kuysten, procuratiehou der bij deze bank. Helaas was dhr. Kuysten in de nacht van vrijdag op zaterdag ziek geworden, zodat hij zelf niet op de receptie, die gehou den werd in het cultureel centrum „Zidewinde", aanwezig kon zijn, zodat nu zijn echtgenote en de kin deren de gelukwensen en cadeaus in ontvangst mochten nemen. Onder de zeer velen die naar „Zidewinde" waren gekomen om de fam. Kuys ten hun gelukwensen aan te bie den, waren o.a. de directie van het kantoor te Waalwijk met mede- werkers, het voltallig college van B. en W., alle gemeenteraadsleden, waarvan diverse met hun echtge note. Voorts waren er deputaties van het college van kerkvoogden en no tabelen der Ned. Herv. Kerk in Sprang, alsmede van de kerkeraad dezer kerk en van het bestuur der Chr. School in Sprang. Eveneens waren op de receptie Ds. G. Wur- sten met echtgenote, Ned. Herv. predikant in Sprang en Ds. F. Spoelstra, Ger. predikant in Sprang. Daarnaast zeer vele cliënten van 't kantoor in Sprang van de Alg. Bank Nederland, bankrelaties, buurtbe woners etc. De zaal was herschapen in een bloemenzee, terwijl ook vele cadeaus werden aangeboden. Jammer was het dat dhr. Kuys ten, 'die op deze middag de hoofd persoon was, van dit alles niets mee heeft kunnen maken. dergrondse garages nog steeds ge handhaafd. 3e. Is de bouwgrond voor het ge. hele plan in optie gegeven of be staat voor zelfstandigen nog de mo gelijkheid te bouwen, indien daar voor interesse bestaat. 4e. Bestaat ook nog de mogelijk heid om in dit plan vergunningen te krijgen voor verbouwing van be staande panden? 5e. Zou het bij afwijking van het bestaande plan niet wenselijk zijn de raad volledig in te lichten en zo mogelijk tot een nieuwe opzet te komen? 6e. Is uw college niet van mening dat dit terrein te lang op bebouwing wacht, waardoor de gemeente een te hoog bedrag aan rente-bijschrij ving gaat krijgen. Mijnheer de Voorzitter, Ik wil eindigen met de hoop uit te spreken, dat door uw college aan het door mij gesteld probleem de nodige aandacht zal worden ge schonken en onze fraktie ziet dan ook met grote belangstelling uw reaktie hierop tegemoet." aldus de heer Meeys.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3