IJzer en staal industrie gaat aan Waspiks deur vuurbij Alg. Bedrijfsgroepen Centrale Capelle vierde 40-jarig bestaan Voorlichtingsavond in Waalwijk voor toekomstige militairen b UW MENING Opsporingsdienst van de Nederlandse politie PRETTIG geluid over woningbouw in raadsvergadering Stichting Welzijnszorg JUBILARISSEN GEHULDIGD DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 FEBRUARI 1970 Voor komende vijf jaren heeft Waspik 200 woningen nodig Prettig geluid Saneringsplan Wielerronde Initiatief van Kath. Thuisfront Aanbesteding Provinciale weg Drunen—Heusden Artisten voor de maand februari Trio Latino Tony Moro Petro Moreno Francien Morgan Duo Laszlo THE BLUE NOTE Tilburg Bejaardensoos in Waalwijk-zuid binnenkort van start Nieuwkuijk AARDAPPELVOORRAAD NOG GROOT GENOEG Voorlichtingsavond over Malawi op 19 februari in Waalwijk Een* der ingekomen stukken welke de raad van Waspik in haar ver gadering voor kennisgeving aannam was een schrijven van de firma De Jong en Lavino, een ijzer- en staalindustrie uit de Zuid-Hollandse Groep die kennelijk serieus heeft overwogen in Waspik een nevenbe- drijf te vestigen. Ondanks de gunstige voorwaarden welke het gemeen tebestuur van Waspik kon bieden meende de firma De Jong en Lavi no met de gestelde voorwaarden niet akkoord te kunnen gaan. Waspik is nu eenmaal geen zgn. kerngemeente zodat het bedrijf ook niet in aanmerking kan komen voor een subsidie in de kosten welke het be drijf meende niet voor eigen rekening te kunnen nemen. Een investe ring van twee miljoen ging zo aan Waspik voorbij. Over de toewijziging van 6 wo ningwetwoningen plus 6 corporatie woningen voor 1970 zei burgemees ter Welling wel tevreden, maar niet voldaan te zijn. Vorig jaar moesten 16 woningen wegens krotopruiming worden afgebroken en ook nu nog staan er 16 panden voor directe on bewoonbaar verklaring op de lijst. In de loop van vijf jaar zullen dan nog eens zeventachtig panden onbe woonbaar moeten worden ver klaard. Het college van B. en W. zal Gedeputeerde Staten er dan ook op wijzen dat er voor krotopruiming meer woningen dan het toegewezen aantal nodig is. En uiteindelijk zullen ,we toch ook eens de 127 woningzoekenden moe ten kunnen helpen. Voor de komen, de 5 jaar heeft Waspik danook mini maal 200 woningen nodig willen we de bevolking aan aangepaste behui zing kunnen helpen, aldus de voor zitter. In Den Bosch is mij de toezegging gedaan, aldus de heer Welling, dat de premieaanvragen van de aanne mers Savelkouls en De Graauw zul len dan resp. 15 en 4 woningen in Waspik gaan bouwen voor verkoop aan particulieren. Voorts zijn we nog in onderhandeling met enke le bouwmaatschappijen. De toege wezen 12 woningen die zo snel mo gelijk zullen moeten worden gere aliseerd zullen gelijktijdig in één bestek als zgn. keuzewoningen wor den opgetrokken. Op die wijze is 't mogelijk 14 i.p.v. 12 woning, te bou wen. Een gedeelte van de toewijzing te bouwen met 2 onder één kap met garages bleek niet haalbaar omdat de huurprijs, in dat geval f 243,- zou gaan bedragen. In Waspik is juist meer behoefte aan goedkopere wo ningen. Twaalf woningenzullen worden opgetrokken aan de Bruhe. zestraat en 2 in Waspik-Boven in 't kader van het sanerings- en be stemmingsplan. Het zullen de laat ste woningen zijn welke voor een tamelijk lage huurprijs gebouwd zullen kunnen worden omdat nu de goedkopere bouwgrond, de zgn. C- percelen geheel zal zijn uitgegeven. We zullen daarom op korte termijn een volgend uitbreidingsplan moe. ten aanpakken voor de komende 10 jaar Ook met betrekking tot het sane ringsplan van Waspik-Boven waren er optimistische geluiden. Men heeft goede hoop nog in juni van dit jaar met de uitvoering te kunnen begin nen. Het is bovendien niet uitgeslo ten dat ons ruimte zal worden gebo den het saneringsplan enigszins uit te breiden, aldus de voorzitter. De raad werkte vervolgens mee aan de tot sfandkoming van een stichting Welzijnszorg- in Stadsge westelijke verband, door de nodige subsidie daartoe te verlenen. De ge westelijke raad heeft besloten een proces van Sociale planning op gang te brengen en hiertoe ondermeer 'n zgn. stuurgroep geformeerd welke deze sociale planning moet gaan be. hartigen. Na inventarisatie zal wor den bezien wat op dit terrein moet gaan gebeuren. Het welzijnsappa- raat zal straks begeleid en geleid worden door professionele krachten In de stuurgroep is Waspik verte genwoordigd door de heer Theuer- zeit, hoofd der school in Waspik-Bo ven, Op de vraag van de heer A. v. d. Wassenberg of de gemeente Loon op Zand al heeft gekozen voor Tilburg of Waalwijk zei de burgemeester o.m. persoonlijk zou ik het betreur en als Loon op Zand het stadsgewest Waalwijk zou verlaten omdat dat een bedenkelijk grote aderlating zou betekenen. De heer Welling on derschreef nog eens de noodzaak van het werken in streekverband als het stadsgewest waarin de 6 ge meenten als volwaardige en gelijk waardige partners samenwerken aan gemeenschappelijke belangen. De termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning Scharlo 38 werd met een jaar ver lengd nadat de bewoner een toege wezen woning niet acceptabel be schouwde. In dit verband pleitte de heer Smits er voor dit gezin spoe dig aan een passende woning te hel pen. Van de harmonie nam het gemeen tebestuur twee oude vaandels in be. waring die de raadszaal zullen sie ren. Op verzoek van het wielercom- ité verhoogde de raad de vermake- lijksheidgbelasting voor de jaarlijk se wielerronde waardoor de entree prijzen kunnenworden gebracht op resp. f2,- en f tl,- voor volwassenen en kinderen. de heer J. van Hooren had nog twee kwesties voor de rondvraag ingediend, een over het gebruik van de tennisbanen als ijsbaan voor de jeugd en een m.b.t. de bestemming van de voormalige jongensscool. Het onderwaterzetten van de tennis banen voor de jeugd bleek dit sei zoen technisch nog niet mogelijk De jongensschool in optie bij de stichting Jeugdbelangen die voor 1 maart zal onderzoeken in hoever dit gebouw bruikbaar gemaakt kan wor den voor diverse groeperingen uit de plaats, eventueel ook voor de be jaarden. Vrijdagavond hield de algemene be drijfsgroepen centrale afd. Capelle 'n algemene ledenvergadering in 't cul tureel centrum Zidewinde. Tijdens deze vergadering werd ook aandacht geschonken aan het 40-jarig bestaan der afdeling. Namens het hoofdbe stuur was aanwezig de heer Scheele districtsbestuurder voor Noord-Bra bant, Limburg en Zeeland. De voor zitter, de heer De Jong, sprak een kort openingswoord en besteedde aan dacht aan het feit, dat de afdeling voor 40 jaren werd opgericht. Bij de oprichting telde de afdeling 29 le den 'en dit aantal is in de loop der ja ren uitgegroeid tot 89. Spreker vond het jammjer, dat enkele leden meen den te moeten bedanken in verband met de contributieverhoging. De heer De Jong stelde het zeer op prijs, dat de heer Scheele namens het hoofdbestuur aanwezig was. Vooral eer verder werd gegaan met de af werking der agenda verkreeg de heer Scheele het woord. Hij feliciteerde de afdeling met het 40-jarig bestaan. Spreker sprak zijn dank uit voor al hetgeen de afdeling- in de afgelopen 40 jaar had gedaan. De heer Schee le onderstreepte in het bijzonder het belang van de werknemers om geor ganiseerd te zijn. Namens 'het hoofd- (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De jongelui uit de Dekenaten Waalwijk en Drunen die die binnenkort een oproep kunnen verwachten voor de militaire dienst hebben deze week een schrijven ont vangen van de Stichting Katholiek Thuisfront. De Gewestelijk Commis saris de heer P. Laghuwitz uit Waalwijk stelt de jongelui in de ge legenheid alles te weten te komen over de mogelijkheden in dienst van studie, vakopleiding, bijzonde- verlof, kostwinnersvergoeding etc. Bovendien zullen degenen die nog enige maanden voor de boeg hebben alvorens in werklijke dienst te komen nog wel iets willen weten over uitstel van studieredenen, en de gronden voor vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaarheid. Dit al les kan men vernemen op een bij eenkomst die wordt gehouden op maandag 2 maart in de Gecroonde Leersse, Grotestraat 202 in Waal wijk Behalve de aspirant-militairen zijn ook verloofden en ouders van harte welkom. Het is van groot be lang deze voorlichtingsavond van het Katholiek Thuisfront bij te wo nen aangezien de volgende bijeen komst pas over vier maanden kan worden gehouden. Op deze avond zijn aanwezig: de legeraalmoezenier J. Verschuren; van de Sociale Mili taire Dienst majoor Bogers; kapi tein Minnema; de promotor van het N.K.T. in de bisdommen Breda en Den Bosch en een gemeente-amb tenaar van de afd. Militaire Zaken. Er bestaat gelegenheid om deze deskundigen ook alleen te spreken. Ook kan men schriftelijk vragen stellen. Men wil alle aanstaande dienstplichtigen behulpzaam zijn. Iedereen, ongeacht religie is wel- kom_ Men wordt verzocht een deel name formulier tijdig in te sturen, zodat men weet hoeveel personen er komen. bestuur overhandigde hij een enve loppe met inhoud. De voorzitter dankte de heer Scheele voor diens woorden en verzocht hem de dank der afdeling aan het hoofdbestpw óver te brengen voor de enveloppe met inhoud. Hierna was het woord aan de pen ningmeester voor het uitbrengen van zijn financieel verslag. De heer M. de Jong kon de vergadering een gun stig verslag uitbrengen, want de kas sloot met een goed batig saldo. De kas controle-commissie bracht bij monde van de heer C. de Jong ver slag uit omtrent haar bevindingen van de door haar ingestelde contro le. De heer de Jong deelde mede, dat alle bescheiden in orde waren bevon den en dat de nodige bewijsstukken aanwezig waren. De voorzitter dank te zowel de penningmeester voor zijn keurig beheer en de commissie voor haar werk van de controle. Tot leden van de kascontrole-commissie voor 't nieuwe verenigingsjaar werden aan gewezen de heren C. de Jongh, Van Gooi en C. Sprangers. De bestuurs verkiezing bracht geen moeilijkheden met zich mee. De beide aftredende bestuursleden de heren G. de Jongh, voorzitter en F. Smits werden op voorstel van de heer M. van Dongen bij acclamatie herkozen en beiden na men hun benoeming aan waarbij zij de vergadering dankten voor het in hun gestelde vertrouwen. Hierna Liefst 58 aannemers hebben inge schreven voor de aanbesteding van zes viaducten in de geplande pro vinciale weg DrunenHeusden. Laagste inschrijver was de N.V. W. v. d. Oetelaar uit Mill met 2.170.000 en 2.174.000 zonder verrekening van eventuele wijzigin gen in lonen en sociale lasten. De op één na laagste inschrijver was N.V. Aannemingsbedrijf L. van Lieshout uit 's-Hertogenbosch met 2.668.600 en 2.678.600 zonder verrekening. De N.V. Aannemings bedrijf Colijn en Ippel uit Nieuwen- dijk was op de twee voornoemde bedrijven na de laagste inschrijver met 2.706.000 en f 2.720.000. Tussen het kasteel van Nieuw- kuijk en de nieuwe Veiling Drunen komt een belangrijk verkeersknoop punt te liggen. Dit verkeerscircuit zal zowel de Maasroute als spoor lijn kruisen. Verder komen er op en afritten naar en van de Maas route, terwijl op de Grotestraat Bos weg tussen Drunen en Nieuwkuijk eveneens 'n aansluiting is gepland. MUZIEK ZANGER STRIP-TEASE en ACROBATISCH Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 werd overgegaan tot huldiging van de zilveren jubilarissen, t.w. de heren T. Waarts, A. van Beek, J. v. Beek en C. Sprangers. Deze huldiging geschiedde door de districtsbestuurder de heer Scheele. Namens het hoofdbestuur speldde hij de jubilarissen de zilveren NVV-speld op. Namens de afdeling werd aan hen een kristallen vaas uitgereikt. Vier andere jubilarissen die niet ter vergadering aanwezig konden zijn zullen het zilveren speldje en de vaas thuis worden overhandigd. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt en de vragenstel lers werden op heldere wijze 'n ant woord gegeven op de door hen ge stelde vragen. De voorzitter sprak daarna een sluitingswoord waarbij hij .de leden verzocht zich volledig voor de afdeling in te zetten en te trach ten nog leden te winnen voor de af deling. Hierna bleef men nog lange tijd gezellig bijeen. Zoals bekend is, is er in Waalwijk zuid een werkgroep bezig om de be langen van onze bejaarden in zuid te behartigen. Door deze werkgroep is er onder deze bejaarden een en quête gehouden omtrent de vraag in hoeverre er belangstelling bestaat voor een bejaardensoos, waar men gezellig bijeen kan zijn. Op deze enquête ontving de werk groep 67 positieve reacties. Hieruit blijkt duidelijk dat de bejaarden in zuid een eigen trefcentrum willen hebben. De werkgroep hoopt medio maart hiermee te kunnen starten in de voormalige kleuterschool aan de Crispijnstraat. Degenen die po sitief reageerden, ontvangen nog be richt over de juiste datum en tijd. Van vele kanten werd reeds hulp geboden bij de inrichting van het lokaal. Maar daar van overheids wege nog geen subsidie wordt ver leend voor dit sociëteitswerk, is het begrijpelijk dat de werkgroep nog vele geldzorgen heeft. Zij, die dit mooie werk voor onze bejaarden zouden willen steunen om het aldus mogelijk te maken door te gaan met de verdere uitbouw, kunnen hun bijdrage storten op gironr. 1075202 t.n.v. Boerenleenbank Waalwijk, on der vermelding: t.g.v. Open Bejaar- denwerk Waalwijk-zuid, rekening nummer 155875582. MOOIE VERBETERING Binnenkort zal een begin worden gemaakt met de reconstructie Zuid- kant-Nieuwkuyksestraat en de aan leg van trottoirs. Als het plan wordt goedgekeurd zal ook een begin wor den gemaakt van grond aankopen industrieterrein Nieuwkuyk, reali sering gymnastieklokaal op de Vliedberg en de bouw van een ge meenschapshuis. Op 22 januari had ons land een vooorraad voor aflevering geschikte en bestemde consumptie en pootaar- Wanneer er in de kranten mel dingen komen van kleine of grotere diefstallen of geweldplegingen, wordt nogal eens in minderprijzen- de en verontwaardigende woorden gesproken over de politie. Meestal volgt het besluit: „Och wat, de po litie doet toch niks". Ik ben 't daar mee lang niet eens. Beslist niet, na dat ik ervaren heb op welke wijze de dienaren van Hermandad in hun streven belemmerd worden door de hogere machten van de opsporings brigade. Gestaafd daarin, word ik door een weergave van wat twee Utrechtse politie-commissarissen in het Tijdschrift van de politie schrij ven over het onbehagen, dat er al geruime tijd heerst in brede lagen van de Nederlandse bevolking. Mijn onbehagen rijkt hoger dan de plaatselijke politie, zoals ik hier boven reeds suggereerde. Bij de installatie van de weledel gestrenge heer Mr. Messchaert als hoofd van het Bossche parket, ver klaarde de edelachtbare heer Mr. Bruigom dat de leden van 't Open baar Ministerie hun ambt uitoefe nen met grote overtuiging. Zij la ten zich leiden door (ie behoefte tot het VINDEN van de waarheid! Als zij iets willen vinden, moet er gezocht worden, al is het duister. Toch meen ik, dat mijn ervaring een sterke twijfel opdringt ten aan zien van daadwerkelijke pogingen om naar de waarheid te ZOEKEN. Een voorbeeld ter bevestiging van die opgedrongen twijfel wil ik voor leggen: Op 3 maart 1969 vermiste ik mijn verzameling Nederlandse postzegels en verdacht ik een per soon, die van mijn telefoon vrij langdurig gebruik gemaakt had. Ik sprak daarover met een van mijn vriendschappelijke relaties in Til burg, verder aan te duiden met X. Op 9 maart d.a.v. kreeg ik op het middernachtelijk uur bezoek en kwam X. mij, vrijwillig en onver wacht, bezweren dat niet de door mij verdachte persoon, maar mijn vrienden zulks geleverd hebben en dat hij, X., de postzegels verkocht had aan een in filatelistenkringen bekende postzegelhandelaar ter ste de voor 70, Op 1 januari 1969 had ik 793 Ne derlandse zegels en 80 uit de Bezit- De aktie Help Malawi, die in deze weken wordt gehouden in alle ge meenten van het stadsgewest Waal wijk, begint op gang te komen. Op 28 februari a.s. zal overal een huis- aan-huis-collecte worden gehouden. Op alle scholen zal aandacht wor den besteed aan Malawi, 't armste land van de wereld, waar vooral 't gebrek aan water een van de groot ste problemen is. Omdat het weinig aanmoedigend is zich in te zetten of iets te geven voor een zdak waar men slechts weinig van afweet, heeft het aktie comité Waalwijk een voorlichtings avond georganiseerd. Op donderdag 19 februari a.s. zal Prof. Dr. W. J. Bruin Slot, arts en internist en hoog leraar in ruste, in de aula van het Mollercollege te Waalwijk om acht uur 's avonds een lezing geven over Malawi. Prof. Bruin Slot heeft een half jaar lang dit land, waar een zoon als arts werkzaam is, bereisd en zal een serie dia's over land en volk vertonen, waarna er gelegen heid is tot het stellen van vragen. Welkom zijn alle mensen die zich op een of andere manier voor de aktie inzetten, zoals collectanten etc. Voorts mensen uit het onderwijs, die deze stof op school zullen behande len. Verder iedereen die belang stelt in dit .vleine Afrikaanse land, dat tot de stiefkinderen van de ontwik kelingshulp wordt gerekend. dappelen van 827.000 ton, waarvan 752.000 klei- en 75.000 zandaardap- pelen. Het productschap ziet in deze uitkomst een bevestiging van wat het eerder heeft voospeld: er zal, boven hetgeen nodig is voor dek king van binnenlandse behoefte, nogeen grote hoeveelheid aardap pelen voor export beschikbaar zijn. t tingen. Namen van die „vrienden" wilde chauffeur X. niet noemen; hij wilde geen Judas zijn! Wèl bood X. aan, de zegels te vergoeden en vroeg mij om „vergeving" voor de jon gens, die zogenaamd vrienden van mij zouden moeten zijn. Beide voor stellen wees ik pertinent van de hand. Ik ging aanvankelijk uit van de veronderstelling dat X. niet on der die zogenaamde vrienden kon worden gerekend. Wat anderen ste len, behoeft hij niet te vergoeden. De „jongens" waarvoor hij verge ving vroeg, kende ik toen niet. De door X. onaangeduiden zullen wel stoere huisvaders zijn, verwacht ik. Door de Waalwij kse en Tilburgse recherche zijn onderzoekingen inge steld en contacten opgenomen met X., die, naar verluidt, een geheel andere wending aan het verloop ge geven heeft dan X. in de nachtelij ke uren mij op een zeer opvallende vriendschappelijke wijze bracht. Rapporten zijn opgemaakt en door gezonden naar een der edelachtbare heren Officieren van Justitie. Dhr. Mr. E_ Q. M. Smits van Oyen, substi tuut Officier van Justitie, deelde mij mede dat hij uit het politiële onderzoek onvoldoende bewijs heeft kunnen putten om tegen X. 'n straf vervolging te kunnen instellen. Nadien richtte ik mij tot de edel- grootachtbare heer President van de Arrondissements Rechtbank te Den Bosch met wederom een uitvoerige beschrijving, waarin is gesuggereerd chauffeur X. het vuur nauw aan de schenen te leggen. Chauffeur X. kent immers „de vrienden", zoals hij in het nachtelijk bezoek heeft bezworen! Het weigerend antwoord luidde, dat het Arrondissements Parket on bereid blijft X. wegens diefstal van mijn postzegels te vervolgen, omdat het door de politie ingesteld onder zoek niet heeft aangetoond door wie mijn postzegels zijn. gestolen. Ook die beslissing is voor mij niet ac ceptabel. Waarom worden alle toe laatbare activiteiten niet aan-de- dag gelegd om X. te dwingen de namen te noemen of nadere aandui dingen te geven? Hij kent toch de personen als „mijn vrienden" in de 7 jaren; per slot heeft X. de verza meling, welke hij als de mijne ken de aan de wijze van opbergen, in zijn bezit gekregen, hoe dan ook. Thans is een beroep gedaan op de grootedelachtbare heer Voorzitter van het Gerechtshof te 's-Hertogen bosch. Trots de onbestrijdbare we tenschap van de edelachtbare heer Substituut Officier Mr. E. Q. M. Smits van Oyen en de edelgroot- achtbare heer President Dr. H. L. M. Kramer dat X. de verzameling in ontvangst heeft gekregen, op welke wijze dan ook, van personen (of persoon) die chauffeur X. kent uit mijn vriendenkring, levert dit geen voldoende bewijs om tegen X. een poging aan te spannen om de WAARHEID te achterhalen. Deze besluiten zijn derhalve in flagrante strijd met wat de edelachtbare heer Mr. Bruigom op 23 januari j.l. aan zijn auditorium heeft verzekerd. Het ZOEKEN naar de WAARHEID is derhalve afgestompt. ZOEKEN naar de WAARHEID is dus ver sperd voor de opsporingsdienst met al haar goede wil om misdaden te bestrijden en de veelvuldig voorko mende diefstallen tot klaarheid te brengen met de ijzeren vuist, in plaats van met fluwelen hand schoentjes! Als de heren van het Openbaar Ministerie zich laten leiden door de behoefte tot 't vinden van de waar heid, dan zal er gezocht moeten wor den en een strenge aanpak noodza kelijk zijn ten opzichte van X. die de weg daartoe, in mijn geval, dient aan te wijzen. Wanneer de Opsporingsdienst van meet af aan bij het betreden van de hiërarchieke weg de implieering mist van pers. als Mr. Smits v. Oyen en Dr. Kramer, dan kan ik op hech te grond aannemen dat er onder de Nederlandse bevolking een onbeha gen leeft, waarvan de twee Utrecht se politie-commissarissen gewag ma ken in hun politieblad. Het Bra bants Dagblad geeft daarover mel ding in haar uitgave van 24 januari j.l., onder de kop Politie I en II. Waalwijk-Oost, feburari 1970. Klerx van Herpt.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3