Chr. Gemengde Zangver. Excelsior uit Sprang bestaat 85 jaar Altenaweg in Waalwijk krijgt aansluiting op de Maasroute NCB in Waalwijk niet voor Boerenpartij van Koekoek „Sirena" Sprang-Capelle had uitwisselingsconcert Firma J. Zeegers in Waalwijk huldigde drie jubilarissen UW MENING ZATERDAG WORDT JUBILEUM GEVIERD WELLICHT MET EIGEN LIJST DE ECHO VAN HET ZUIDEN V MAANDAG 1970 Oorspronkelijk als kerkkoor Concoursen Naar de top Welzij nsst ichti ng Woonruimte- commissie Veel uitvoeringen Artisten voor de maand februari Trio Latino Tony Moro Petro Moreno Francien Morgan Duo Laszlo THE BLUE NOTE Tilburg C «1 Boeren vierden feest in zaal van „He Lindeboom" Bestuur I DEGALUX ALUMINIUM JALOEZIEËN FL. 25.- PER M PLUS FL' 20.- VOOR HET MECHANISME VERKRIJGBAAR A. C. v. cS. VOORT BIJ: Feestavond Verkiezing voor gemeenteraad SALON HOMBERGEN De Chr. Gem. Zangvereniging „Excelsior" te Sprang-Capelle bestaat op vrijdag 27 februari a.s. 85 jaar. In verband met dit feit, dat zoals wij reeds meedeelden met een receptie en een feestavond zal worden herdacht, lijkt het ons dienstig een en ander uit de geschiedenis van „Excelsior" te melden. Zoals iedere vereniging, heeft ook „Excelsior" haar ups en downs gekend, maar het feit dat er voor deze zangvereni ging nog steeds veel belangstelling bestaat, bewijst wel dat een ver eniging als deze, die veel heeft bijgedragen voor de vrijetijdsbeste ding in onze gemeente, voor het culturele leven van de gemeente van grote betekenis is geweest en nog is. Vijfentachtig jaar is een hele tijd en het is duidelijk dat steeds weer jeugdige leden de plaatsen van door de dood aan de vereniging ontvallen leden hebben moeten in nemen, maar toch leven nog, meerderen van hen in de geschiedenis van de vereniging voort, zowel van de vroegere aktieve bestuursleden en leden van de vereniging als van hen die de vereniging in al die jaren als directeur hebben gediend. Namen van wijlen de heren Sars, v. d. Heijden, Christ, en zeker de heer Groen, die lange tijd de diri geerstok over „Excelsior" zwaaiden en de vereniging tot in de afdeling Uitmuntendheid en Ere-afdeling voerden, worden niet licht verge ten. Ook bestuurs- en werkende le ien als Janson, Heij, Oosterling, Braspenning, Versteeg en Timmer mans hebben veel voor de vereni ging gedaan en zijn met de geschie denis van de vereniging ten nauw ste verbonden. Vijfentachtig jaar geleden kwa men enkele heren, onder leiding van dominee Bouthoorn samen, met het doel een zangvereniging op te richten. Besloten werd een man nenkoor op te richten onder de naam Kerkkoor, met het doel de kerkzang te bevorderen. De eerste directeur was de heer Hartman. In 1904 werd dit kerkkoor omgezet in een gemengde zangvereniging, on der de tegenwoordig naam „Excel sior", waarvan als eerste directeur de heer v. Heijst fungeerde. Voor zitter was toen wijlen de heer P. D. Netten. Een jaar later werd de heer A. Sars uit Waalwijk directeur, die een 15-tal jaren de dirigeerstok zwaaide en om gezondheidsredenen moest bedanken. Nadat daarna de heer Verhoeven een jaar als diri gent optrad, werd de heer Aug. v.d. Heijden uit Waalwijk benoemd, die een 6-tal jaren de leiding had. On der leiding van de heer Christ uit Capelle, die vervolgens als dirigent optrad, werd voor de eerste maal deelgenomen aan een concours en wel in 1928 te Rotterdam, waar de 2e prijs in de 4e afdeling werd be haald. Nog in hetzelfde jaar nam „Excelsior" deel aan een concours te Zevenbergen en ook hier werd in dezelfde afdeling andermaal een 2e prijs behaald. In 1929 werd in Dalem in de 3e afdeling een 1ste prijs behaald en van toen af werd vrijwel jaarlijks aan concoursen deelgenomen en ging het ook steeds in opgaande lijn, tot in 1936 in Wou- drichem een 1ste prijs in de eerste afdeiing werd behaald. „Excelsior" organiseerde ook meer malen concoursen, n.l. bij gelegen heid van het 50-, 65- en 75-jarig be staan. Dit waren voor de vereni ging hoogtepunten in haar bestaan en werden een groot succes. Naast deelneming aan verschillende con coursen, verzorgde „Excelsior" jaar lijks met Kerstmis zanguitvoeringen in de Herv. Kerk, die toentertijd nog zeer druk bezocht werden. Met de opkomst van radio en televisie veranderde de belangstelling daar voor wel wat, en nu is er meer no dig dan enkel zang om de belang stelling voor dergelijke avonden gaande te houden. Door aansluiting bij de Chr. Bond van Zang- en Ora toriumgezelschappen, was men in de gelegenheid de laatste jaren avonden te organiseren, waaraan meerdere koren uit de omgeving meewerkten, wat de opkomst van belangstellenden wel weer deed toe nemen. Nadat de dirigeerstok nog enkele malen voor korter of langer tijd in andere handen was overgegaan, werd in 1942 de heer Jac. Groen uit Heusden dirigent en onder zijn leiding hij mocht meer dan 25 jaar aan het hoofd van „Excelsior" staan maakte de vereniging een periode van grote bloei door. Na in de oorlogsjaren gedwongen te zijn weer als kerkkoor naar buiten op te treden, werd in 1950 weer deel genomen aan een concours en wel te Giesen-Nieuwkerk, waar een le prijs in de 2e afd. werd behaald, terwijl het kinderkoor, dat intussen als onderafdeling van „Excelsior" was opgericht, op hetzelfde concours een le prijs in de 3e afdeling wist te bemachtigen. Van toen af ging 't „Excelsior", want in 1951 werd te Heerjansdam een le prijs in de le afdeling behaald en in 1952 te Slik kerveer zelfs een le prijs in de af deling Uitmuntendheid. In 1954 nam „Excelsior" deel aan een zaalcon cours te Utrecht, waar men een le prijs in de ere-afdeling behaalde. Na in 1956 te Rotterdam in de superieure afdeling met een tweede prijs genoegen te hebben moeten nemen, werd in 1957 in die afdeling ook de le prijs behaald met niet minder dan 323 punten. Hiermee had de vereniging de hoogste top be reikt, wat zowel voor de directeur als voor de leden natuurlijk een grote eer betekende. Dirigent Groen (vervolg van pag. 1) rein van 1065 m2, gelegen aan de Prof. Zeemanweg, hoek Prof. Kees omweg. Het bedrijf wil hier een handels- en produktiebedrijf vesti gen. Zoals in de meeste gemeenteraden van het Stadsgewest Waalwijk het geval is geweest, komt ook in de raad van Waalwijk donderdag het voorstel ter tafel om medewerking te verlenen aan de instandhouding van een sociaal welzijnsapparaat in de regio. De hier bedoelde opzet is tijdens een vergadering van de stadsgewestelijke raad uit de doe ken gedaan door drs. A. Verdijk, direkteur van het Provinciaal Op- bouworgaan. Men wil o.m. overgaan tot de aanstelling van een ontwik kelingsadviseur. Ook zal er 'n stich ting worden opgericht. Het sociaal welzijnorgaan kost jaarlijks 50.070,Na aftrek van de rijks- en provinciale subsidie blijft er vopr de gemeenten in het stadsgewest Waalwijk een bedrag van 14.750,over. Men wil uit gaan van een bijdrage van 24 cent per inwoner. Voor Waalwijk be tekent dat 5406,B. en W. stel len de raad voor deze subsidie voor 1970 toe te kennen en medewerking te verlenen aan de instandhouding van een sociaal welzijnsapparaat. De raad zal donderdag ook de Woonruimte wet 1947 moeten intrek ken. Blijkens een brief van de mi nister, dient deze wet in Waalwijk uiterlijk op 1 mei 1970 buiten wer king te worden gesteld. Dit betekent dat de Commissie van Advies haar bestaansrecht heeft verloren. B. en W. willen de commissie nu bij wijze van proef belasten met het advies voor de verhuur van ge meentewoningen. Men verzoekt de raad donderdag over te gaan tot de samenstelling van een nieuwe com missie. In de huidige commissie hebben zitting de heren G. Duyve- laar, Faro, F. Kemperman, A. Meijs, C. v. Mosselveld en A. v. Seters. meende in 1969 dat hij wegens zijn hoge leeftijd als' directeur moest be danken, waarna de heer Krutwagen uit Breda zijn plaats innam. Het tegenwoordige bestuur van „Excelsior" wordt gevormd uit de volgende personen: M. v. Beek, voorzitter; J. Molegraaf, 2e voorzit ter; mevr. Treffers-Broeks, penning- meesteresse; A. Versteeg, 2e pen ningmeester; J. Kuijsten, secretaris; mevr. De Groot-Bouman en de he ren G. Maijers, H. Maijers enC. Vos. Ere-voorzitter is de edelachtb. heer burgemeester M. v. Prooijen. De vereniging, die sinds 1935 ook over een prachtig vaandel beschikt, waarmee het koor zich naar buiten waardig kan presenteren, repeteert elke maandagavond intens, om bij mogelijke gelegenheden aan zan gersavonden e.d. te kunnen mee werken. De band onderling is uit stekend en meermalen werden leden die 25 of 40 jaar lang trouwe mede werkers waren, gehuldigd. Jaarlijks organiseert de vereniging een uit stapje, waarbij meermalen het nut tige met het aangename werd ver enigd. Ook de laatste jaren werd meermalen met succes aan concour sen deelgenomen, terwijl Excelsior' MUZIEK ZANGER STRIPTEASE en ACROBATISCH Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 zangavonden organiseerde voor de ouden van dagen in het Bejaarden centrum en voor de zieken in het Prot. Ziekenhuis te Den Bosch. In het cultureel centrum „Zide- winde" werd vrijdagavond een uit voering gegeven door het fanfare corps „Sirena", onder leiding van haar directeur, de heer A. N. v. d. Heijden uit Vlijmen. Aan deze uit voering werd medewerking ver leend door de Nieuwe Kaatsheuvel- se Harmonie, onder leiding van haar directeur, de heer J. Kuiten uit Til burg. Ook de tambourcorpsen van beide muziekverenigingen en het majorettencorps van Kaatsheuvel gaven tijdens deze uitvoering enige nummers ten beste, waarvoor veel waardering was. De voorzitter van „Sirena", wet houder Jac. Vos, sprak een wel komstwoord, waarin hij zich in het bijzonder richtte tot de bescherm vrouwe, mevr. Oerlemans-de Roon en de ere-leden mevr. Dekkers uit Waalwijk en de heer D. v. Delft. Eveneens werden welkom geheten burgemeester M. v. Prooijen en ge- mëentesecretaris A. Zonneveld, als mede de deputaties van plaatselijke verenigingen. Het verheugt ons in het bijzonder als gasten deze avond in ons midden te hebben de Nieuwe Kaatsheuvelse Harmonie. Drie corp sen die een kwijnend bestaan leden, n.l. Apollo, Euphonia en St. Jan, zijn tot fusie overgegaan en geven in hun nieuwe formatie thans het eerste concert hier in ons mooie •„Zidewinde", aldus de voorzitter. Kaatsheuvel moge dan trots zijn op hun nieuw stadhuis, wij zijn trots op ons dorpshuis. Spreker hoopt dat het de nieuwe harmonie in de toe komst goed moge gaan en wenst de talrijke aanwezigen een goede en prettige avond toe. „Sirena" bracht dan als eerste 'n zestal nummers ten gehore, waarbij twee nummers waren met mede werking van het tambourcorps. Het geheel werd op keurige wijze ver tolkt, vooral de verschillende soli werden zeer goed gebracht en het klankgehalte deed goed aan. Beslo ten werd met de mars Hannibal van P. Bisselink, uitgevoerd door muziek- en tambourcorps. Na de pauze trad de Kaatsheu velse Harmonie op, nadat eerst een show was gegeven door de drum band met majoretten van dit corps. Een 6-tal nummers werden op su blieme en prachtige wijze weerge geven; het was een gediciplineerd geheel, onder bekwame leiding. Een zeer langdurig applaus was wel het bewijs dat de aanwezigen het ge- bodene wisten te waarderen. Ook dit corps besloot dit muzikale fes tijn met een mars van P. Bisselink, n.l. Evergreen mars. Voorzitter Jac. Vos bracht dank aan de Kaatsheuvelse Harmonie, waarbij hij de gevoelens der aan wezigen mee vertolkte. Hij merkte daarbij nog op, dat destijds de heer P. Bisseling nog vele jaren direc teur van „Sirena" is geweest. Deze uitvoering is schitterend geslaagd, aldus spreker, en bracht dank aan allen die tot het welslagen van de avond hebben meegewerkt, in welk dankwoord ook „Sirena" werd be trokken. In zijn slotwoord werkte de voor zitter de aanwezigen op, zowel uit Sprang-Capelle als uit Kaatsheuvel, om de muziekkorpsen zowel moreel als financieel te steunen, want een volk dat zijn culturele instellingen niet naar waarde weet te schatten, loopt het gevaar geestelijk ten on der te gaan, aldus spreker. Hierna bleef men nog enkele uren gezellig bijeen met muziek en zang van het CE-BE 'JA'Trio. „Sirena" kan op 'n goed geslaag de uitvoering, tevens uitwisselings concert terugzien. WAALWIJK Tijdens de ver gadering, die gehouden werd in het kader van de Boerengezinsdag op donderdag in zaai 't Vosje, is door de Boerenbond, afdeling Waalwijk, een kandidatenlijst samengesteld voor de komende gemeenteraads verkiezingen die in juni zulien wor den gehouden. Als lijsttrekker werd gekozen de heer W. van den Hoven. Verdere kandidaten waren de he ren M. v. Nooy, die thans voor de Boerenpartij ziting heeft in de ge meenteraad, C. Pullens, voorzitter van de afdeling Waalwijk van de NCB en de heer G. v. Loon, die be stuurslid is van de NCB. Op dit moment worden de mogelijkheden onderzocht of er in Waalwijk een politieke groepering is, die de ge noemde personen op hun lijst wil len opnemen. Als dit plan een haalbare kaart blijkt te zijn, dan eist de NCB, af deling Waalwijk, dat een van de ge. noemde personen op een verkies bare plaats op die lijst komt te staan. Zouden die mogelijkheden niet aanwezig blijken te zijn, dan zal men zich genoodzaakt zien met een eigen lijst uit te komen. Wel kwam tijdens de vergadering naar voren dat men niet onder de vlag van de Boerenpartij de verkiezingen zal ingaan. De Boerenpartij heeft in Waalwijk slecht één lid, terwijl de Boerenpartij van Koekkoek in deze omgeving slechts een tiental leden telt. Bovendien kan toch wel ge steld worden dat de doelstellingen van de NCB toch wezenlijk wel eni ge verschillen vertonen met die van de Boerenpartij. Een punt van bespreking op de vergadering vormde ook de over gang in Besoijen over de Maasrou te. Van deze route mag het lang zame verkeer geen gebruik maken. Hierdoor worden de boeren zeer ernstig gedupeerd, omdat men om de percelen in de polder te berei ken, een groot eind moet omrijden. Het bestuur zal er alles aan doen om voor de problemen een oplos sing te vinden. Bij de bestuursver kiezingen werd A. Musters herko zen, terwijl in de plaats van de heer W. van den Hoven, de heer P. van Rooy gekozen werd. GROTESTRAAT 389, WAALWIJK TEL. 04160-3246 Udenhout, Kreitenmolenstraat 105 Tel. 04241 - 596 WAALWIJK - Woensdag had het Installatiebedrijf Firma J. Zeegers Zonen, Grotestraat 70, Waalwijw, drie jubilarissen in haar midden. De heren P. Zeegers en M. C. Span vierden hun 25-jarig dienstjubileum als technici, terwijl de heer H. A. Verhoeven 12,5 jaar in dienst was als hoofd van de administraie. In de namiddag waren de jubilaris sen met hun echtgenotes en gezins leden uitgenodigd voor een feeste lijke bijeenkomst in Café-restau rant „De Heibloem" - J. Passier te Waalwijk, waar eveneens het vol tallige personeel aanwezig was. Onder het genot van een apperatief- je werden de jubilarissen toegespro ken door de oudste firmant de heer J A. M. Zeegers die voor elk van hen een persoonlijk en hartelijk woord had. Vervolgens bood de heer Zeegers aan de jubilarissen een cadeau onder couvert aan en aan hun echtgenotes een prachtige fruitmand. Namens het personeel voerde de heer J. C. Coppelmans het woord en bood zijn jubilerende collega's cadeaux aan. Omstreeks 7 uur werd door de di rectie een uitgebreid souper aange boden, dat eenieder zich bijzonder goeddiet smaken. Ondertussen wer den aoor de jubilarissen woorden van dank gesproken tot de directie en tot hun collegas. De avond werd met een gezellig samenzijn besloten en dat dit in bijzonder goede aarde viel bewijst de feestelijke stemming die er heerste toen men zeer vol daan huiswaarts keerden. Zowel de jubilarissen als de direc tie kunnen terugzien op een zeer geslaagd feest dat nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Er zal het komend jaar ook weer een excursie worden gehouden, ter wijl ook voor dit jaar weer de reis voor de zieken naar Lourdes is ge pland. Voor de vergadering was er ook een spreker uitgenodigd en wel de heer Mastbroek van de NCB, die. kwam praten over belastingzaken, financieringsproblemen en de boek houding. De secretaris-penningm. kon tenslotte nog mededeling doen van het feit, dat er het afgelopen jaar een batig saldo was van ƒ500,-. 's Avonds werd in zaal „De Linde boom" een feestavond gehouden, waar o.m. de heer A. Kamp sprak over het onderwijs en wel speciaal de ontwikkeling op het gebied van het agrarisch onderwijs. WAALWIJK - Op 3 juni moet de -meerderjarige.- Waalwijkse bevol king naar de stembus om de leden van de gemeenteraad te kiezen. De burgemeester van Waalwijk brengt op grond van artikel G-3 van de kieswet ter kennis dat op 21 april de politieke groeperingen zich bij het centraal kiesregister kunnen la ten inschrijven. Het verzoek hier toe moet schriftelijk gebeuren tus sen 23 februari en 10 maart. RUIME PERSONEELSBEZETTING EEN MINIMUM AAN WACHTTIJD Dames- en Heren-coiffure Parfumerie - Bijouterie Markt 11 Waalwijk Telefoon 2477 Geopend van 8.00 tot 19.00 u. Vrijdagavond tot 21.00 u. Zaterdags tot 18.00 u. 's Maandags de gehele dag gesloten. ERE WIE ERE TOEKOMT Naar aanleiding van het ingezon den stuk „Carnaval in Kaatsheuvel" door de heer A. v. Mosselveld, kun nen wij het niet nalaten hier een rectificatie te plaatsen. Het niet persoonlijk uitnodigen om deel te nemen aan de carnavalsop tocht in Kaatsheuvel, was volgens de heer v. Mosselveld een vorm van discriminatie van Het Hoekje. Maar deze discriminatie voelt min der hard aan als men bedenkt dat via de advertenties en folders ieder een in Kaatsheuvel is opgeroepen iets te willen organiseren in zijn of haar straat of wijk en zo de car navalsoptocht te doen slagen. Dit was ook bedoeld voor het gehele Hoekske, met of zonder de heer v. Mosselveld en als inderdaad de oud ste carnavalsvereniging in 't Hoek je thuis verwondert het ons des te meer dat zij nog niet over de grens van hun Hoekje gegroeid zijn. Het zou voor hen goed zijn een voorbeeld te nemen aan de Duin piepers. Zij trokken wel met de op tocht mee (zonder een persoonlijke uitnodiging) en stelde zelfs 'n wis selbeker beschikbaar; zij gingen door heel Kaatsheuvel en hebben in iedere zaak de stemming ten top gedreven. Dit was per sé niet zo ge organiseerd dat zij binnen de kan tine van Duinlust moesten blijven, wat voor deze zaak een pluspunt is. Dit echter kan van de heer Van Mosselveld niet gezegd worden. De inspanningen die hij zich getroost heeft om zijn Hoekske in zijn kan tine te organiseren, heeft alle ener gie in hem opgeëist en zo kon hij de kracht niet meer opbrengen om nog een carnavalswagen mee te bouwen om het algemeen belang te dienen. Dat de heer v. Mosselveld zijn gebouwen in de wintermaanden ook rendabel wil maken, is zijn goed recht, maar tracht dan de mensen die het hele jaar door voor de ge meenschap dienende zijn, niet met dergelijke ingezonden stukken te kleineren. Voor ons zijn ook de mensen van Het Hoekje inwoners van Kaatsheuvel en zo willen wij het volgend jaar met hen carnaval vieren. En laat ieder die het carna val mee wil organiseren, tijdig aan tafel gaan zitten, om de volgende carnaval groots te presenteren. Dit in de hoop, dat dan ook de heer v. Mosselveld aan deze tafel zal gaan zitten, wat voor ons een bewijs zou zijn dat hij in vriend schap de lessen heeft getrokken uit deze goedbedoelde rectificatie. Redactie, dankend voor uw plaats ruimte. Kaatsheuvel, A. Spijkers G. Snoeren L. Snoeren

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3