wAAlwijkse en LanQstRAAtse couRAnt SPECIALE ECHO VAKANTIE-REIS NAAR LAIGUEGLIA AAN ITALIAANSE RIVIERA Compleet verzorgde 15-daagse vliegreis voor f375,- ZDogaertó Andreas Zijlmans Groep in Waalwijk wil financiële basis verbreden m Mode in 1970 laat veel ruimte voor persoonlijke smaak Laat Uw bril tan tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST NIETS JAARVERSLAG DEZE WEEK VERSCHENEN wn in samenwerking met Trans-Europa en Ruys Co. Vertrek op 16 mei (Pinksteren) en op 23 mei BOEIENDE SHOW VAN MODEHUIS VAN DIJK Mantel mode Kleuren DONDERDAGAVOND 26 FEBRUAARI 1070 93e JAARGANG No. 17 ISebp^ Abonnement Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Txelen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p, week (0,33+ 2ct. inc.k.) f 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „ECHO" Brillenspecialist Optica (Van onze verslaggever) WAALWI]K - Na de lange winterperiode verlangt de doorsnee Neder lander naar de zon. Landen als Spanje en Italië worden van april tot ok tober door de weergoden in de regel met uitstekend weer bedacht. Wie van een zon-vakaniie wil genieten reist dan ook naar Zuid-Europa. Een van de mooiste maanden om van een rustige, zonrijke vakantie te genieten, is mei. Vandaar dat de direktie van De Echo van het Zuiden de abonnees ook dit seizoen weer de gelegenheid biedt 15 vakantiedagen door te bren gen aan de Italiaanse Rivièra. Op de Trans Europa-vliegreis naar Laigueg- lia, vertrek 16 mei (Pinksteren) en 23 mei, geeft De Echo een korting van 50,- Dat betekent dat nien voor 375,- al van een compleet ver zorgde vakantie kan genieten. Trans Europa-direkteur Theo Efting (tevens hoofdbestuurslid van de AN VR) uit Eindhoven heeft een van de beste reizen uit zijn Italië-programma gelicht, om daarmee de abonnees van De Echo in de gelegenheid te stellen op zaterdag 16 mei en 23 mei op va kantie te gaan. Deze 15-daagse vlieg reis naar Laigueglia kan men bij elk reisbureau boeken vanaf 425, - De Echo geeft een korting van 50,- zodat u voor 375. - deze reis kunt meemakenEen unieke aanbieding van een compleet verzorgde reis naar een van de mooiste streken van Italië. Trans Europa staat in Nederland be kend als dé specialist van Italië-rei- zen. In bijna alle kustplaatsen heeft Trans Europa hotels. De reis die di- rekteur Efting speciaal voor de Echo abonnees heeft bestemd is naar Lai gueglia, gelegen aan de Rivière di Po- nente, het gedeelte tussen Genua en de Franse grens. Hier is duidelijk de invloed waar te nemen van de Franse "Cotê d'Azur". Er zijn fraaie prome nades en pafken met palmen en een overvloed aan bloemen. De stranden zijn er smal maar bijna overal kiezel- vrij. Laigueglia ligt enkele kilometers be neden Alassio, dicht bij het vorsten dom Monaco. Het is een karakteris tiek plaatsje, dat zich tot een bad plaats ontwikkelde zonder de heer lijke sfeer te verliezen, de liturgische dorpjes eigen. Het voortreffelijke zandstrand met moderne hotels ligt slechts enkele meters verwijderd van de typisch nauwe straatjes die door bogen overspannen zijn. Het plaatsje is door een drie kilometer lange bou levard verbonden met Alassio. In de streek kan men mooie bergwandelin gen maken. In deze streek kan men van april tot oktober baden. Aan de Rivièra di Po- nente kan men ook verschillende wa tersporten beoefenen zoals motor- bootsport, zeilen, diep water visvangst en waterskiën. Men vindt er tennis banen, golfbanen, dancings, nacht clubs. Ook zijn er veel concerten met bekende ensembles en zangers. De kilometerslange boulevard van Lai gueglia naar -Alassio nodigt tot fla neren, evenals de fraaie winkelstra ten. De hotels In Laigueglia heeft Trans Europa voor de Echo-abonnees twee hotels uitgezocht. Voor 375, - (prijs in de reisgids (f 425, - krijgt men 'n kamer in Hotel Del Golfo, een mo dern nieuw hotel dat op slechts 50 meter van het strand is gelegen. Voor f 446. (prijs in de reisgids 496,50) is men te gast in Hotel Bristol, een uitstekend hotel gelegen aan 't strand en de boulevard. Aan de receptie van beide hotels spreekt men Nederlands. In de streek zijn Trans Europa hos tesses werkzaam, zodat er geen taal problemen zijn. De Echo-abonnees kunnen kiezen uit de 15-daagse vliegreis op Pinkster zaterdag 16 mei (terug 30 mei) of zaterdag 23 mei (terug 6 juni). Voor de vlucht wordt gebruik gemaakt van een supersnelle caravelle van S.A.M., een dochtermaatschappij van Aliatila. Men vertrekt van Sohiphol om 12.05 uur, waarna men (Italiaanse zomer tijd) om 14.55 uur op het vliegveld van Genua aankomt. Een Trans Euro pa bus brengt de passagiers naar Lai gueglia. Dit is een prachtige 2 uur durende tocht langs de "bloemen-ri- vièra". Na 15 dagen in Laigueglia te hebben vertoefd wordt er om 15.40 uur weer vanuit Genua vertrokken. Men is dan, dankzij het tijdverschil, om 16.40 uur weer op Schiphol. Iedereen kan dus weer op tijd in Waalwijk zijn. Wie wil, kan gebruik maken van de speciale Trans-Europa bus die alle zaterdagen om 9.15 uur uit Den Bosch vertrekt en om 11.00 uur op Schiphol arriveert. Ook bij te rugkomst is er een busdienst. Vertrek Schiphol om 17.00 uur, aankomst bij het station in Den Bosch om 18.45 uur. De prijs per persoon enkele reis bedraagt slechts ƒ5,-. Bon halen Deze 15-daagse vliegreis kost de abonnees van De Echo - naar keu ze van hotel - slechts 375,- of 446, -Liet verschil in prijs (dus f 50,- betaalt De Echo bij. Men kan voor deze reizen uitsluitend boe ken bij reisbureau Ruys Co., Gro- testraat-St. Jansplein in Waalwijk. Hier worden verder alle inlichtingen verstrekt. Voordat men echter boekt, moet men op het kantoor van De Echo van het Zuiden, Grotestraat 205, een bon halen, die recht geeft op f 50, - korting. Uiteraard wordt deze bon alleen aan abonnees ver strekt. Alles inbegrepen De reis wordt gemaakt onder reis- voorwaarden van Trans Europa. Dat (betekent dat men voor 375, - een complete reis krijgt, waarin begrepen vliegreis, vervoer van luchthaven Ge nua naar Laigueglia en omgekeerd, de gebruikelijke maaltijden aan boord van het vliegtuig (en de S.A.M. heeft nog enkele verrassingen in petto) vol ledige verzorging ter plaatse, begin nend met de avondmaaltijd 'bij aan komst tot middagmaal voor vertrek, assistentie van vliegtuigstewardessen en in Laigueglia van de Trans Europa hostess, alle fooien en bedieningsgel- den en belastingen. In de reissom is ook een volledige ziekte-, ongevallen en bagageverzekering begrepen. Men krijgt in beide hotels 2 persoonska mers toegewezen. Wie een 1-per- soons wil betaalt een kleine toeslag. Niet inbegrepen zijn de luchthaven rechten op de vliegvelden Schiphol en Genua (totaal 12,50) en uiteraard de tafeldranken in het hotel. De Echo van het Zuiden biedt in samenwer king met Trans Europa en Ruys Co., de abonnees een compleet ver zorgde 15-daagse vakantiereis, naar een van de mooiste streken van Italië aan voor 375, Een unieke aan bieding. Men bespaart nu immers 50, per persoon en dat is voor een vakantie alleszins de moeite. Houdt Boga&rts voor ogon WAALWIJK - Deze week ver scheen het jaarverslag over 1969 van de Andreas Zijlmansgroep te Waal wijk. Melding wordt gemaakt van n aantal aktiviteiten, die in 1969 heb ben plaatsgevonden. De verschillende afdelingen van de AZG hebben deel genomen aan de Olympisch welpen- spelen die te Nieuwkuyk werden ge houden, terwijl de verkenners ook ac te de presence gaven op de diocesane wedstrijden. Ook was er weer het traditionele zon- en waterweekend van de loodsenstam. En bijzonder vermeldenswaard is wel de viering van het 35-jarig bestaan van de AZG. Ook de andere afdelingen gingen naar een aantal kampen. Voor de staven was er maar een korte zomer vakantie, want in augustus nog start ten de afdelingen weer met hun ak tiviteiten, die gestaak waren geweest tijdens de zomerkampen. De gehouden skelterraces waren niet alleen spannend maar brachten ook nog een bedrag van 1500,- in't laatje. Voor 1970 zijn de zomerkam pen al vastgesteld voor alle afdelin- (Van een mode-medewerkster) WAALWIJK - De mode is bezig over te schakelen naar een ander type vrouw. Het is niet meer de tiener die de toon aangeeft. De trend naar vlotte sportieve dameskleding heeft zich doorgezet. Dat viel duidelijk te constateren tijdens de shows die het Waalwijkse modehuis Van Dijk af gelopen maandag en dinsdag in he Lido hield. De mode is vooral voor de vrouw van rond de 30 jaar, jonger geworden. Er ontbrak dit keer een nieuwe lijn. Het motto voor 1970 luidt dan ook: geen perfecte eenheid. De persoonlijke smaak van de mode-bewuste vrouw komt beter tot zijn recht. Men verwacht dit seizoen geen lange rokken Wat de lengte van de rokken betreft: Balmain en Dior gaan naar de kuit lengte, maar in 't algemeen verwacht men geen lange rokken. De broek- pakken, de tuniekpakken en de jump suits (overalls) zijn er in allerlei va riaties. Ook zijn er veel combinaties mogelijk met blazers in vele jeugdige modellen, ook in grote maten. De mantelkostuums, juist voor ons Hol landse klimaat een zo bij uitstek ge schikte dracht, zijn jeugdig met bla zer of safarilook. In het nieuwe 'beeld van 1970 vindt men ook de kostuums met korte of met extra lange jasjes: vaak met een plooirok. Nina Rdcci, Louis Scberren, Charles Montaigne en Courrèges handhaven de korte rok of geven haar iets meer lengte tot over de knie, zodat de mode voor dit jaar veel va riaties mogelijk maakt. Parijs gaat terug met de mode naar de jaren dertig en geeft de vrouw hiermee haar natuurlijke gratie terug. Vooral de iets rijpere vrouw zal er gelukkig mee zijn. Ook in de mantels is er veel nieuws te beleven. Het nieu we silhouette: de sierlijke kelkmantel of het klokkende, swingende model met ruime rug, zullen graag gekoch te modellen zijn. Bovendien viert jer sey ook voor mantels in 1970 grote triomfen. Kreuklak en heel originele poplin- mantels. om maar niet te spreken van de modellen uit bedrukt lak, zijn de stoffen die een heel nieuwe trend aan de mantelmode geven. Mantel in com binatie met japon, is voor alle vrou wen die er verzorgd en compleet ge kleed uit willen zien, de 'beste oplos sing. In de show van Modehuis Van Dijk werden verschillende exempla ren in kamgaren composé en ook in fantasie jersey getoond. Wat er in de midi-lengtes gekocht zal worden bij de mantels, zal wel uitsluitend de mi- dilange regenmantel zijn. Romantisch Romantische chemisier jurkjes met lange mouwen en strakke manchetten zijn in. Chemisier japonnen worden nu vaak gecombineerd met mouwloze cardigans, welke ook weer bij andere japonnen gedragen kunnen worden* We kunnen gerust stellen, dat het combineren het voorjaarsavontuur voor dit jaar wordt. Met blouses, car digans, pullovers, vesten en rokken is fascinerend mode te maken, terwijl men bovendien persoonlijk gekleed kan gaan. Dessins en kleuren in com binaties die men nimmer tevoren aan durfde. Dat is het wat de nieuwe mo de zo aantrekkelijk maakt. Wat de stoffen betreft, jersey staat aan de top. Van het hele lichte ka toentricot via een verscheidenheid aan synthetische tricots naar de zuiver wollen manteljersey. Het is alles jer sey wat de klok slaat. Maar ook de geweven stoffen moeten soepel en lidht zijn. Grote invloed hebben de zijdentricot japonstoffen met grote geometrische dessins in prachtig gewaagde kleu rencombinaties, die in grote verschei denheid op de Van Dijk show aanwe- gen. Enkele akties van 1969 zullen in dit jaar een herhaling vinden en wel de skelterraces, die op 25 en 26 april gehouden zullen worden, een sportweekend voor landverkenners, 'n gidsen-, kabouters- en welpendag en de zeilwedstrijden voor de wateraf deling. Mutaties zijn er ook geweest en het is verheugend dat er. meer lei ders en leidsters zijn toegetreden, dan er zijn uitgetreden. Bovendien zal er dit jaar weer een afdeling bijkomen en wel de juniorwatergidsenafdeling. De behuizing van de groep vindt men nog steeds onvoldoende. Dit jaar zal dit extra aandacht krijgen en de wens van de groep is om tot een groot te huis te komen. Ook dienen de ten ten vernieuwd te worden. Hiervoor zijn de financiën belangrijk en wel tot een bedrag van 3750,-. Een be tere financiële basis vindt men hard nodig. Ook wordt nog aandacht be steed aan de officiële viering van het 35-jarig bestaan in oktober van het vorig jaar. Ledental Tevens is ook bijgevoegd het ledental over een aantal jaren en wel vanaf 1962. Er is sprake van een grote groei, die zich vooral manifesteerde in het jaar 1968, toen men van 147 leden op 194 leden kwam. Het leden tal op het ogenblik bedraagt 193. Ook is er de balans over 1969, die leert dat het saldo begin 1969 3000 gulden bedrtoeg en dat er aan inkom sten een bedrag binnenkwam van ruim 13.000. Uitgaven waren er ook en wel tot een bedrag van 18000 gulden, zodat het saldo nu minder is dan aan het begin van 1969 en wel 1100,-. zig waren. De kleuren zijn heel apart. Nieuw is lila, paars, geel, oranje 'en rose. Daarnaast de rustige klassieke kleuren met vooraan marine-wit. Al met al een wervelwind van nieuwe ideeën. Bovendien kan men nog com bineren met tassen in bijpassende kleuren en ceintuurs in lakleer of cro- co. De wegblijvers van deze twee daagse show hebben veel gemist. De voorjaarsshow toonde dat Modehuis Van Dijk alle mogelijkheden heeft om zich aantrekkelijk en jong, maar vooral naar persoonlijke smaak, te kleden. R. G.-o. d. W. De tcho \v\n het Zuiöen VLIEG ER U Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 Maandagmorgen gesloten tot 13.00 uur. ■«srws

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5