Motorcross der Azen in kader I It* van de Lente-trofee Raad Loon op Zand verdeelde 'subsidies b Harmonie St. Jan nam afscheid van voorzitter Jac. van Mierlo Raad Loon op Zand akkoord met begroting W. Vink uit Waaiwi „De Witte Brug" - k wint 'rofee Gemeente huldigde zilveren' opzichter Q. van Son ZONDAG IN ST. ANTHONIS Enquête VRIJDAG IN DE RAADZAAL BENOEMD TOT ERE-VOORZITTER COED TOERNOOI VAN HMS IN CAPELLE 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 MAART 1970 3 Top-rijders uit alle landen naar St. Anthonis Andere opzet Lente-trofee Deelnemers Artisten voor de maand maart Trio Latino BVSady Chrïstanthene Udine de Bombay Pamela Ron THE BLUE NOTE Tilburg Dank synthetische pruiken f 59,— Eerst bij politie, later bij Dienst Gemeentewerken Receptie J. K®rfum nieuwe voorzitter jaar bestuurslid en 20 jaar voorzitter Echt haren pruiken f 59,95 HOMBERGEN (van onze verslaggever) WAALWIJK Als er een motorcross tot de verbeelding spreekt van de motorcrossliefhebbers, dan is dat wel de Cross der Azen die ieder jaar in St. Anthonis wordt verreden. Het 3000 inwoners tellende dorp je verwacht komende zondag weer zo'n 40.000 enthousiastelingen die naar het werk van de motorpiloten komen kijken. Ook dit jaar komen renners van wereldnaam naar St. Athonis om daar overigens niet al leen te strijden om de hoogste eer in de Cross der Azen, maar ook om de Lente-trofee te winnen. Deze Lente-trofee heeft de motorclub SMC samen met organisatoren van de Belgische cross te Genk ingevoerd. De beste rijders van beide wedstrijden komen voor deze trofee in aan merking. Ook nu weer is het de organisa toren van deze motorcrossklassieker gelukt om de beste rijders van de wereld voor dit topevenement te in teresseren, ofschoon dit van jaar tot jaar moeilijker wordt, gezien het enorm aantal wedstrijden dat op de F.I.M.-kalender geplaatst is en de grote vraag in alle Europese landen naar deze topvedetten. Het budget dat door de organisatie van een in ternationale cross met de faam van St. Anthonis moet worden uitge trokken alleen al voor startgelden, loopt dan ook in de tienduizenden guldens. Geen wonder dat vele clubs dan ook niet meer in staat zijn de kwaliteit van hun wedstrijden te handhaven op het peil, zoals men dat enkele jaren geleden kende. De S.M.C. St. Anthonis weet ech ter dat het grote succes van de Cross der Azen juist gelegen is in ht fit, dat men jaarlijks het crème van de internationale motorcross aan de start brengt. Het tiendui- zendkoppig publiek dat regelmatig en ook zondag 15 maart weer naar St. Anthonis komt, verwacht niet anders dan hier de beste rijders van de wereld tegen elkaar in 't strijd perk te zien en het zijn deze tien duizenden die de club uit dit kleine Brabantse dorp in staat stellen op de ingeslagen weg voort te gaan. Het is algemeen bekend dat en kele wereldvedetten de roem, die ze in voorgaande jaren hebben ver gaard, meenden te kunnen misbrui ken door niet de prestatie te leve ren welke voor de hoge startgelden mocht worden verwacht. Niet al leen voor St. Anthonis heeft dit de nodige problemen opgeleverd. Het heeft de organisatie dan ook de no dige hoofdbrekens gekost om hier een oplossing voor te vinden. Men was er van overtuigd dat de reden vooral gezocht moest worden in de scheve verhouding, welke gegroeid is tussen startgelden en prijzen. Al gemeen was men het er over eens dat de prijzengelden in de grote wedstrijden omhoog moesten. Dit was financieel echter niet haalbaar als de startgelden op dezelfde hoog te gehandhaafd dienden te worden. De oplossing voor dit probleem werd door de S.M.C. gezocht in de moge lijkheid tot samenwerking met de klassieke cross van Genk (België). Sinds vele jaren wordt deze Belgi sche cross verreden omstreeks de zelfde tijd als de Cross der Azen en reeds lang bestaat er een goede sa menwerking tussen beide organisa ties betreffende het vaststellen van de data voor deze voorjaarsklassie kers. Uit deze goede verstandhou ding werd de Lente-trofee geboren. Genk en St. Anthonis kwamen overeen voor hun evenementen een (vervolg van pag. 1) Waalwijk volop in discussie waren. „Ik ben van mening dat deze niet goed zijn uitgebalanceerd. Hierover is een nieuwe studie nodig. Voor diverse sectoren als verkeersplano- logie, volksgezondheid enz. zou een groot stadsgewest als Midden Bra bant allen maar voordelen hebben. We kunnen dan met twee kwartie ren gaan werken, bv. Tilburg en Waalwijk, die elk hun eigen ge gevenheden hebben". Over de akoestiek in de raadzaal zei hij, dat de raad eerst moet leren de beschik bare geluidsinstallatie te gebruiken. °P het gebied van GSW-projekten zal worden getracht schaalvergro- tend te gaan werken. De zaak is in studie. Nestor Beerens, die gevraagd had om voor een groter publiek be grijpbare exposities, werd door de voorzitter gevraagd meer open te willen staan voor de nieuwe kunst vormen. „U moet hier komen kij ken en er over praten. U zult zien dat er dan meteen over en weer veel meer begrip ontstaat". Het door een van de beschouwers 20-tal toprijders te contracteren. Hierdoor konden de startgelden iets worden gedrukt en kreeg men de mogelijkheid het prijzenschema op te voeren. Deze opzet is gelukt en al blijft het bedrag aan startgelden nog hoog, men kleeg nu voldoende ruimte om een extra prij zenbedrag vast te stellen voor deze trofee. Zo zullen de rijders, welke voor de Lente-trofee gecontracteerd wer den, behalve de normale prijzen voor de twee wedstrijden, die even eens aanzienlijk verhoogd werden, nu in aanmerking komen voor een extra prijzenbedrag van 50.000 B. francs. Deze extra prijs zal'verdeeld worden onder de 10 best geklasseer. den over de twee wedstrijden sa men. De rijder, die winnaar wordt van de Lente-trofee, dat wil zeggen die het hoogste aantal punten ver zamelt in de wedstrijden te Genk èn St. Anthonis, mag rekenen op een extra bedrag van bijna 1.100. Begrijpelijk dat hiervoor gereden aangesneden onderwerp busvervoer naar de wijken, werd door de heer Van Erp afgewimpeld. „We hebben een enquête gehouden. De bevolking heeft duidelijk laten merken er geen belangstelling voor te hebben. Tegenover de BBA hebben wij min of meer een figuur geslagen door deze zaak aan te halen. We zijn er overigens achter dat, wanneer de gemeente behoorlijk zou subsidiëren er echt wel een busdienst zou kun nen komen". Het heel houden van ruiten in abri's en in gemeentehuis noemde voorzitter, gezien de recen te ervaringen, een moeilijke zaak. Dit jaar wil men toch nog trachten de voorzieningen rond de kerk in De Moer rond te krijgen. Tot slot stipte de voorzitter de snelle ver koop van grond voor bungalow- bouw in het Land van Kleef in het dorp Loon op Zand, de aanleg van een tunnel tussen het Kraanven en dit kerkdorp nog aan. Aan dat laat ste wordt ook door de provincie aandacht gegeven. Het nuttig effect van de bezuinigingsmaatregelen van 1969 was, naar zijn smaak, door de hele begroting heen te merken. zal worden en men meent hiermee in ieder geval een eerste stap te hebben gezet in de goede richting. De deelname aan de Motorcross der Azen op zondag 15 maart is zon der meer fantastisch te noemen. Van Zweedse zijde werden 5 toprijders aangeworven met aan het hoofd wereldkampioen Bengt Aberg met zijn adjudant en grote kanshebber op de wereldtitel 1970 Arne Kring. Verder viervoudig wereldkampioen Torsten Hallman, Chris Hammer- gren, winnaar van de Motorcross der Azen 1969 en fabrieksrijder voor het Japanse merk Suzuki Olie Petterson. In verband met de Len te-trofee is het gelukt de Belgische Azen Jozef Teeuwissen en Roger De Coster voor St. Anthonis vrij te maken, evenals v. Velthoven en Gaston Rahier, Everts en v. d. Vorst. Ook de Engelse deputatie mag er zijn met Smith, Bickers en Allan. Met de Duitser Weil en alle Neder landse toprijders met Sigmans, Wol. sink, Karsmakers, Lammers en niet te vergeten Peter Willems, wordt 't een plejaden van vedetten zoals men dat in St. Anthonis gewend is. De zijspanklasse brengt de beste rijders uit 7 landen aan de start met o.a. Malmquist, Treleaven, Leon Liekens, Ender en natuurlijk Broer Dirkx en de andere Nederlandse specialisten. Het programma wordt i ingezet met een wedstrijd voor se nioren en internationalen 250 cc In café De Witte Brug, heeft de BV HMS deze week het tournooi georga niseerd om De Witte Brug-trofee. Voor dit biljartevenement bestaat tel ken jar e grote belangstelling. Biljar ters uit 't district Waalwijk en Kaats heuvel vinden het een eer om voor dit tournooi een uitnodiging te ontvan gen. Dit is een bewijs temeer, dat de organisatie van een dergelijk evene ment bij het bestuur van HMS in goede handen is. Ook het materiaal was prima in orde. Daarvoor had de heer de Ruyter, exploitant van café De Witte Brugt zorggedragen De deelnemers aan dit tournooi hebben dit ook kunnen ervaren in hun spel. De heer W. Vink uit Waalwijk liet al MUZIEK STRIPTEASE en ATTRACTIE-NUMMER Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 De motorcross der Azen in het kader van de Lente-trofee wordt opnieuw de topper van het motor cross-seizoen 1970. ker namens de leden en bestuur 'n blijvend geschenk aan. Ook mevr Van Mierlo werd in de hulde be trokken. Het besluit om de heer v. Mierlo tot ere-voorzitter te benoe men, onderstreepte de dankbaarheid van alle leden. Ontroerd dankte de scheidende voorzitter. Getroffen was hij door de lof hem toegezwaaid, al vond hij de hulde wel wat overdreven. Gaar ne had hij in al die jaren zijn krach ten aan de vereniging gegeven en de grootste voldoening was voor hem steeds geweest: een bloeiend en succesvol verenigingsleven. Hij was ook dankbaar voor het prach tige geschenk en ook zeer erkente lijk voor het feit dat ook z'n vrouw in de hulde was betrokken. Het ere voorzitterschap zal hij gaarne aan vaarden, omdat hij dan van dichtbij de belangen der harmonie kan blij ven volgen. Nadat nog enkele punten van de agenda in vlot tempo waren behan deld, sloot de voorzitter deze, on danks het afscheid, toch nog pret tige vergadering. Nieuwe collectie spoedig merken, dat hij een ernstige candidaat was om ook ditmaal win naar te willen worden van deze tro fee. Doch ook andere spelers hadden hun zinnen gezet op de bokaal. De spanning is er tot en met zater dagmiddag volledig in gebleven. De slotpartij tussen Vink en Kemmeren zou de uiteindelijke winnaar opleve ren van de bokaal. Het was Vink die deze slotpartij op zijn naam bradht en werd daardoor winnaar van deze prachtige bokaal. Eenieder was het er over eens, dat deze trofee inder daad bij de beste speler is gekomen. De heer Vink stak met kop en sdhou- ders boven alle deelnemers uit. Na afloop werd allereerst het woord In de begroting voor 1970 van de ge meente Loon op Zand is een fiks be drag opgenomen voor subsidies. Voor de plaatselijke instanties hebben bur gemeester en wethouders van Loon op Zand de volgende bedragen op de begroting voor 1970 gereserveerd. Personeelsvereniging gemeente-secre tarie 500, rijkspolitie 125, auto club Kaatsheuvel 150, Verbond voor veilig verkeer Kaatsheuvel ƒ700 EHBO-verenigingen in Kaatsheuvel en Loon op Zand ieder 450, brand weerver. 630, Wit Gele Kruis Loon op Zand 25.000 en het WGK in Kaatsheuvel 30.000, Stichting Streekdierentehuis 600, zwembad Efteling 25.000, personeelsvereni ging Openbare Werken 480, R.K. Handelsavondschool 500, Vereni ging Lager Nijverheidsonderw. 300 Mater Amabilisschool Kaatsheuvel 7800, Levensschool Kaatsheuvel 12.000, huishoudschool St. Angela 100, Volksuniversiteit Kaatsheuvel 1500, Kon. Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde, afd. Waal wijk 25, Stichting Katholiek Open baar Bureau voor Beroepskeuze te Waalwijk 1000, St. Nicolaas -comi té Loon op Zand, Kaatsheuvel en de Moer resp. 150, 200 en 100, Middenstandsvereniging Kaatsheuvel 485, Centr. Oranje Comité 2500, Sdhoenmuseum Waalwijk 1000, Festival Plattelands Jongeren 160, Katholieke Arbeiders Jeugdbeweging 250, zangvereniging Echo der Dui nen 300, fanfare St. Joachim 782 harmonie St. Jan 1500, harmonie Apollo 2000, harmonie Sophia's Vereniging 2297,50 harmonie Con cordia 2000, Kon. Muziekgezel schap Euphonia 1250, Stichting Langstraatse Muzikanten Opleiding J 110, Stichting Waalwijkse Muziek school 800, bibliotheek Kaatsheu vel 400, bibliotheek Loon op Zand Burgemeester J. Teijssen, die was vergezeld van de wethouders M. van Eijl en C. P. van den Hoven, memo reerde de staat van dienst van de heer Van Son. Deze was op 1 maart 1945 in dienst getreden bij de (hulp)politie waar hij in september van dat jaar in vaste dienst kwam. Als hoofdagent nam hij in 1960 afscheid van de po litie om zich bezig te gaan houden met het toezicht op de sportaccommo daties in Waalwijk. Dit was een geheel andere taak dan u oorspronkelijk vervulde. U heeft zich in de afgelopen 25 jaren in ver- gevoerd door de heer Van Leest van het gewest Noord-Brabant-Zeeland van de KNBB Spreker zei met genoe gen de uitnodiging te hebben aange nomen om bij HMS een enkel woord te spreken. Hij kent de vereniging nu reeds enkele jaren en is er trots op datgene wat HMS steeds pres teert voor de biljartsport. Bij deze vereniging is het jeugdbiljart gebo ren, en hij had waardering voor de wijze waarop dit in het district Waal wijk wordt aangepakt. Het district Waalwijk complimeneerde hij met zulk een vereniging als lid. Vervol gens sprak de vice-voorzitter van het district Waalwijk, de heer Verdonk. Ook hij prees de goede organisatie van dit tournooi. Hij wees op de ka meraadschappelijke manier waarop men elkaar had bestreden. Hij bracht dank aan de organiserende vereni ging voor het vele werk dat men had verricht om dit tournooi te doen sla gen. De uitslag was: 1. W. Vink 10 pnt.; 2. Kemmeren 8 pnt.; 3. T. Fijneman 8 pnt.; 4. L. ten Berge 6 pnt.; 5. J. van Hoof 4 pnt.; 6. P. van Cromvoirt 4 pnt.; 7. C. v. d. Sanden 2 pnt. 250 en de bibliotheek Berndijk 250, Stichting Bedrijfsapostolaat 100, Gilde St. Crispijn Loon op Zand 150, Gilde St. Jan Kaats heuvel 150, Gilde St. Hubertus te Loon op Zand 250, Gilde St. Am- brosius Loon op Zand 200, Inter kerkelijke reereatie-comm. 4000, Vereniging Moers Belang 2000. Voor de Stichting Jeugdbelangen in Loon op Zand wordt een subsidie voorgesteld van in totaal 8.301,75, terwijl de bedragen voor de jeugdbe langen in Kaatsheuvel als volgt voor gesteld worden: Jeugdbelangen pa rochie St. Jozef KPJ Loon op Zand 233, KPJ Kaatsheuvel 351, Kaatsheuvelse gymnastiekver. 1000 volleybalclub Condor 844, pony club De Moer 206, tennisclub Boe merang 1252, handbalvereniging Uno Animo 660, v.v. Uno Animo 615, hockeyclub DES 525, sdboolvoetbaltournooi 250, jeugd- vakantiewerk 750. Bij de sportverenigingen zullen de subsidies vermoedelijk als volgt ver deeld worden: handbalver. DESK 5000, hockeyclub DES 14.000, voetbalvereniging Uno Animo 4500 voetbalvereniging Berndijk 5274,54 sportkeuring Waalwijk 400. Ziekentriduüm Kaatsheuvel 300, Katholiek Instituut Maatschappelijk Werk 32.250, Stichting Katholieke Gezinszorg Waalwijk 264, Protes tantse interkerkelijke stichting voor maatschappelijk werk en gezinsver zorging te Sprang-Capelle 4000, bejaardenbonden Kaatsheuvel, Loon op Zand en de Moer, resp. 600, 1000 en 250, Gezinszorg Waal wijk 5250, Comité Auto-tocht Be jaarden 500, VVV Kaatsheuvel 1600, Sticht. Streek VVV 1600, de Prov. VVV 25 en tenslotte de personeelsvereniging van het gemeen telijk Gasbedrijf 350. schillend opzicht verdienstelijk ge maakt. Hoewel ik de reden van om schakeling niet ken, moet ik u zeg gen dat wij, als Dienst Gemeentewer ken, bijzonder tevreden zijn met uw werk bij ons. Vandaag is het een ex tra feestelijke dag omdat u ook uw zilveren huwelijksfeest viert", aldus wethouder M. van Eijl, die een ge schenk onder couvert aanbood en me vrouw Van Son met een boeket bloe men verraste. De direkteur van de Dienst Gemeen tewerken, de heer J. Kobben herin nerde de aanwezigen er aan dat de heer Van Son een veelvoud van funk- ties vervult. Hij is opzichter van het zwembad, recreatieoord, de sportpar ken en de plantsoenen. "Dat alles zo voortreffelijk loopt hebben we aan u te danken", zo zei de heer Kobben, die ook een geschenk onder couvert aanbood. Namens de technisch hoofdambtena ren bij de gemeente sprak de heer F. van Son een woord van felicitatie. Hij sChetste de goede sfeer binnen de Dienst Gemeentewerken. Dat de plantsoenarbeiders blij zijn met hun chef bleek wel uit de woorden van de heer N. Versohueren. Namens de ARKA tenslotte sprak de heer Stuart die zijn woorden vergezeld deed gaan van een geschenk. Na afloop van de officiële huldiging in de raadszaal recipieerde het echt paar Van Son in café Passier. Ze ker 300 personen kwamen hier de "zilveren" opzichter feliciteren. Hier zagen we ondermeer loco-burgemees ter J. van Heeswijk, Waalwijks ere burger J. Smolders, inspekteur-korps- chef J. van Hooff en adjudant Mar- celis van de gemeentepolitie, Broeder Hendrik uit Amsterdam, oud-voorzit ter van het Pinkstervoetbaltournooi, alsmede tal van ambtenaren en depu taties van verenigingen waarvan de heer Van Son lid is. Op 4 maart j.l. hield de harmonie St. Jan in het Gemeenschapshuis haar drukbezochte jaarvergadering, welke bijna geheel in het teken stond van het afscheid van haar aftredende voorzitter, de heer Jac v Mierlo. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de gebeurtenissen van het afgelopen jaar; in het bijzonder stond hij stil bij het feit dat de harmonie de kampioenstitel van de afdeling behaalde, een succes dat hem zeer verheugd had, omdat hieruit bleek dat het muzikale peil der leden bleef stijgen. die met algemene stemmen tot pre sident werd gekozen. De scheidende voorzitter wenste de heer Kortum geluk met zijn benoeming, daarbij laten uitkomend, dat hij de beharti ging van de belangen der harmonie met een gerust hart aan de heer Kortum kon overlaten. De nieuwe voorzitter dankte de leden voor het grote vertrouwen in hem gesteld en beloofde al zijn energie te zullen aanwenden om met de leden samen de vereniging omhoog te brengen. Voor deze woor den en voor het feit dat hij deze moeilijke functie aanvaardde, ont ving de nieuwbenoemde voorzitter een hartelijk applaus van de leden. Nadat mevr. Van Mierlo en de beschermeer Dr. Hermans ter ver gadering waren verschenen, nam de heer A. Vissers het woord om na mens het bestuur en leden de af getreden voorzitter te danken voor alles wat hij voor de harmonie had gedaan. Hij memoreerde dat de heer v. Mierlo 45 jaren bestuurslid van de harmonie was geweest, waarvan bijna 20 jaren voorzitter. Een groot stuk van zijn leven heeft hij aan de harmonie gewijd. Het is niet te zeg gen hoeveel malen hij zwakke leden thuis heeft bezocht en hen heeft ge wezen op hun verantwoordelijkheid tegenover de vereniging. Met hoe veel energie heeft hij de talloze ver gaderingen geleid en hóéveel malen was hij het die de gezelligheid wist te brengen op de feestavonden. Voor deze geweldige verdiensten aan de vereniging bewezen, bood de spre- De gebruikelijke punten van de agenda werden vlot afgewikkeld. Nadat de kascommissie de vergade ring had voorgesteld de penning meester voor zijn beleid te dechar geren, werd het financieel verslag goedgekeurd. Ook het jaarverslag van de secretaris mocht de goed keuring der vergadering verkrijgen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Kogels herkozen. De heer Van Mierlo deelde mede, dat hij wegens hoge leeftijd zijn functie als voor zitter wilde neerleggen. Hij onthul de, dat hij dit jaren geleden reeds van plan was geweest, maar dat hij dit in de moeilijke jaren van 't be staan der harmonie niet over zich had kunnen verkrijgen. Nu het de harmonie beter gaat, gezien de suc cessen der laatste jaren, meende hij zonder bezwaar zijn functie aan 'n jongere kracht te kunnen overdra gen. Als candidaat voor het voor zitterschap was door het bestuur de heer Kortum naar voren gebracht, in alle moderne kleuren SALON Dames-Heren Coiffure Parfumerie Haarwerken Martk 11, Waalwijk - tel. 2477 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdag herdacht de heer Q van Son, opzichter eerste klas bij de Dienst Gemeentewerken te Waalwijk, het heugelijke feit dat hij 25 jaar in gemeentedienst was. Tot 1960 werkte de heer Van Son als hoofdagent bij de gemeentepolitie, waarna hij overstapte naar de Dienst Gemeentewerken. In de raadszaal van het gemeentehuis werd de jubilaris gehuldigd.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3