Maatschappelijke achterhoede moet uit isolement worden gehaald Weinig belangstelling voer jaarvergadering K.O.B. A. Elshout nieuwe Waalwijkse badmintonkampioen 1970 UW MENING Jachthoornkorps Cornu Copiae heeft nu ook een standaard Hip modefeest bij Soos Memphis Gold in Waalwijk DE ACHTERBLIJVERS BLIJVEN ACHTER Vrees SPANNENDE STRIJD IN SPORTHAL DIT JAAR WORDT 4e LUSTRUM GEVIERD AANDACHT VOOR GIPSY-STIJL Schoenen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 MAART 1970 Te weinig sociale aktie Meer geld en man kracht En de sociale instellingen? Senioren Junioren Tweede Paasdag optreden met Parijse majoretten Uni-sex Nieuwkuijk Waalwijk „MOEDERS VOOR MOEDERS" -,v- p?* In onze welvarende samenleving kent men geen paupers meer, maar helaas wel tienduizenden achterblijvers. Laagstbetaalden, probleemge zinnen, woonwagenbewoners, vele bejaarden, ongeschoolden en krot bewoners hebben nauwelijks kansen om deel te nemen aan de wel vaart. Ondanks de goede sociale voorzieningen en de loonpolitiek lijkt er toch sprake te zijn van een maatschappelijke achterhoede van wie minstens gezegd kan worden dat zijn materieel en immaterieel opzicht beneden een aanvaardbaar minium leeft. Deze achterstand van de Jaagstgeklasseerden op de rest van bevolking lijkt zelfs eerder toe- dan afnemen. Wat ben de laagstgeklasseerden in onze samenleving ons in de eer ste plaats treft, is een gevoel van machtloosheid, soms van defaitisme. Deze mensen hebben een achter stand, maar zij geloven ook dat zij die nooit kunen inhalen. Mensen die slechts een miniuminkomen hebben of die krotten wonen, zijn als het ware voorbestemd om tot de groep der laagstgeklasseerden te blijven behoren. Sociale onderzoe kingen wijzen uit dat de kinderen uit deze gezinnen zelden op de maatschappelijke ladder stijgen. Deze kinderen hebben direct op de lagere school al een achterstand doordat zij in hun opvoeding geen kans hebben gekregen zich allerlei algemeen gaangbare begrippen en gedragingen eige" te maken. De laagstgeklasseerden zitten gevan gen in een vicieuze cirkel. Ook in. nageslacht bestaat weer uit achter blijvers die niet geloven in een ver betering in hun siciale situatie. Bovenden bezitten deze mensen geen pressiegroep, die speciaal voor hen opkomt. De vakbonden pleiten wel regelmatig voor een verhoging van een miniuminkomen, maar met materiële verbeteringen alléén is deze groep niet gebaat en de maat schappelijke instellingen, die zich inspannen voor het lot van de ach terblijvers, voeren te weinig sociale actie om het probleem bij zijn wor tels aan te pakken. Maatschappelij ke opbouwwerkers schrijven soms prachtige nota's over de leefsituatie van de achterblijvers, maar werke lijke invloed hebben zij niet. Juist omdat de laagstgeklasseer den zich in een relatief uitzichtloze situatie bevinden, verzetten zij zich tegen de hulpgaders, die de maat schappij op hen afstuurt. Zij gedra gen zich zoals vele negers in de Ver. Staten. Hun motto is: „Jullie, die ons altijd hebben laten stikken, willen nu dat wij ons meer aanpas sen? Wij willen helemaal niet bij jullie horen!" De bevolking in de achtergeble ven buurten is dus heel moeilijk warm te krijgen voor acties, die in hun belang op stapel worden gezet. Door een gebrek aan scholing en vorming zijn hun positieve eigen schappen niet tot ontplooiing geko men en verzetten zij zich tegen de geboden hulp. Maar doet de samenleving nu wel zoveel om deze maatschappelijke achterhoede tot een betere integra tie te brengen? Om dit probleem aan te pakken, zal de overheid meer geld en mankracht op tafel moeten brengen. Een eerste vereiste zal zijn: meer en betere woningen en opruiming van de krottenwijken. Daarbij zal men niet andermaal de laagstgeklas seerden in bepaalde buurten moeten cencentreren. Het onderbrengen van probleemgezinnen in aparte woonoorden moet bijvoorbeeld ri goureus van de hand warden gewe zen. Van zulke buurten zal onmid dellijk een stigmatiserende werking uitgaan. Is het niet tekenend dat bepaalde Haagse dames geen dienst meisje uit de beruchte Schilders wijk willen, „omdat daar alleen maar a-sociale mensen wonen" (al thans in de ogen van deze dame tjes). Mensen die nu in een maatschap pelijk isolement zitten, mag men niet wederom in bepaalde buurten isoleren. Het is veel nuttiger dat de achterblijvers verdeeld worden over verschillende woonwijken en dat desnoods de organen van de sociale dienstverlening worden ingescha keld om deze mensen te leren leven in een voor hen nieuwe omgeving. Het is overigens de vraag of deze instellingen geen grote kansen laten liggen om de situatie voor de achter blijvers te verbeteren. Door een te levisieuitzending in de Haagse Schil derswijk kwam deze buurt in een slecht daglicht te staan. Sommige bewoners kregen zelfs te horen dat zij naar een andere baan dienden uit te zien! Hier lag een taak voor de sociale instellingen om deze reac ties scherp aan de kaak te stellen. Maar slechts een enkele maatschap pelijk werker kan deze moed op brengen. Het was veel gemakkelij ker om de televisieuitzending te vveroordelen Kortom, vele sociale instellingen werken er in feite aan mee de ge vestigde orde, die het bestaan van een achterhoede accepteert, in stand te houden. Men komt te weinig op voor de noodzaak tot sociale hervormingen. Er is een vrees voor sociale actie. De meeste functionarissen zijn of in overheidsdienst of hun salaris wordt voor het grootste deel door de over heid gesubsidieerd en dat brengt de ze mensen in een moeilijke positie. Want als men werkelijk sociale ac tie wil gaan voeren en scherpe kri tiek over de bestaande toestanden wil spreken, dan mishaagt men im mers zijn broodheer. Hoe groot deze vrees is, zien we bijvoorbeeld bij reclasseringsinstel- lingen. Deze uiten regelmatig kri tiek op krantenpublikaties en ver manen „het grote publiek," dat het te weinig begrip opbrengt voor de ex-delinkwenten, maar ondertussen doet dezelfde reclassering bijna niets tegen het feit, dat de overheid wei gert om ex-delinkwenten in dienst te nemen. Deze financiële afhankelijkheid van sociale instellingen is er mede oorzaak van dat sociale hervormin gen in ons land moeizaam tot stand komen. De bewoners van de krot tenwijken alsook andere laaggeklas- saerden en gedeklasseerden kunnen er over meepraten. WAALWIJK Donderdagavond hield de afdeling Waalwijk-Heusden van de Katholieke Onderwijzers- verbond in het bisdom Den Bosch in de achterzcal van Hotel Verwiel in Waalwijk zijn paar vergadering. De cpkomst van de leden was ronduit teleurstellend te noemen. De heer Evers, lid van het hoofd bestuur van de Katholieke Onder wij zersverbond in het bisdom 's-Hertogenbosch gaf een toelichting op de ontwerp-statuten van de Ka tholieke Vereniging voor Onderwijs gevenden. Deze vereniging zal in de toekomst in de plaats moeten ko men van de huidige diocesane bon den. Het kleuteronderwijs, het ba sisonderwijs, de MAVO en de LEAO zijn nu nog aangesloten bij het K.O.V. bisdom 's-Hertogenbosch, welk verbond een federatie van 5 diocesane bonden vormt, waarvan de afdeling Waalwijk-Heusden er «en is. Door de vergadering werden vier afgevaardigden gekozen voor de extra vergadering van het Katho liek Onderwijzersverbond op 30 mei aanstaande, te weten de dames Bergman en Knippels en de heren Van Oosterwijk en Joosen. De vergadering was niet erg tevre den over de manier, waarop over 't WAALWIJK - Afgelopen weekend werden in de Taxandria-sporthal voor de tweede maal de Waalwijkse bad mintonkampioenschappen gehouden. De organisatie was evenals vorig jaar in handen van badmintonclub High Speed. Het was een druk bezocht tournooi en het animo voor badmin ton blijkt ook in Waalwijk nog steeds toe te nemen. Het aantal deelnemers was in vergelijking met vorig jaar be langrijk gestegen. Er waren niet min der dan 107 deelnemers, die in 133 wedstrijden streden om de Waalwijk se titels. Bij de heiten ging de titel uiteindelijk naar A. Elshout, terwijl de kampioen van vorig jaar, S. Latuheru van Jong Ambon, niet verder kwam dan de hal ve finale. Bij de dames wist mej. A. Dirksen haar titel te promoveren. Bij de junioren gingen de titels naar A. Leijtens (jongens) en A. Heemskerk (meisjes). Na afloop van de kampi- oenschappen reikte wethouder J. van Heeswijk zondagavond de prijzen uit. De belangrijkste uitslagen luiden: Heren enkel: 1. A. Elshout, High Speed; 2. P, Leijtens, High Speed. Dames enkel: 1. A. Dirksen, High Speed; 2. E. Jansen, Flying Shuttle. Heren dubbel: 1. A. v. d. Ven-H. v. d. Ven, Flying Shuttle; 2. A. Baren- dregt-J. Pullens, High Speed. Dames dubbel: 1. E. Jansen-M. v. d. Boogaard, Flying Shuttle; 2 A. Dirk- sen-A. Barendregt, High Speed. Mixed dubbel: 1. E. Jansen-A. van Heeswijk, Flying Shuttle; 2. A. Dirksen- A. Barendregt, High Speed. Heren enkel: 1. A. Leijtens, High Speed; 2. F. Ottenhof, High Speed. Dames enkel: 1. A. Heemskerk High Speed; 2. T. van Delft, Flying Shut tle. Heren dubbel: 1. A. Leijtens-F. Ot tenhof, High Speed; 2 L. v. d. Broek- H. v. d. Griendt, Flying Shuttle. Dames dubbel: 1. M. Klerkx-T. van Delft, Flying Shuttle; 2. H. Kouwe- laar-A. Verspeten, High Speed. Mixed dubbel: 1. T. van Delft-H. v. d. Griendt, Flying Shuttle; 2. A. Ver- speten-T. Leijtens, High Speed. onderwijs wordt geschreven. Een van de leden verzamelde geduren de enkele weken krantenknipsels en hij kwam tot de conclusie, dat veel journalisten niet goed geïnfor meerd waren of dat niet willen worden. Kritiek was er ook op het voorontwerp, dat staatssecretaris Grosheide deze week bekend maak te, nieuws dat de kranten met de grootst mogelijke koppen brachten, maar dat - zeker wanneer men een termijn van twee jaar voor ogen heeft - niet uitvoerbaar lijkt. Ge brek aan geld, gebrek aan leer krachten en te weinig lokalen staan uitvoering op korte termijn in de weg. De vergadering was het er echter wel over eens, dat uitvoering op langere termijn realiseerbaar moet zijn. De vergadering besloot bij voldoen de belangstelling werkgroepen te formeren, die onder leiding van een deskundige de lezing van de heer De Groot, medewerker van prof. Bladergroen in Utrecht, nader gaan bestuderen. De heer De Groot hield op 7 januari j.l. in Vlijmen een le zing met als ontwerp „Remidial leaching". Onder remidial teachers verstaat men tijdelijke assistenten, die op scholen worden aangesteld cm hulp te bieden aan leerlingen, die door een of andere oorzaak zijn achtergeraakt bij de groep, waarvan zij deel uitmaken. Remidial teachers moeten van alle markten thuis zijn en bovendien moeten zij orthopeda gogisch geschoold zijn. De werk groepen willen gaan onderzoeken in hoeverre een dergelijke aanstelling uitvoerbaar en praktisch is, al be staat op het ogenblik de wettelijke mogelijkheid van het aanstellen van remidial teachers nog niet. Het discussiepunt „Opstaan tegen het zitten blijven" werd een prach tige kreet genoemd. Ook dit blijkt echter op het moment niet te ver wezenlijken, aangezien een wette lijke mogenheid ontbreekt. VAN VERDWIJNEN GESPROKEN De besturen van de handelsavond scholen wisten al vanaf 1968, dat hun scholen in 1975, als handels avondschool, zullen ophouden te be staan. Toch vond de staatssecreta ris van onderwijs en wetenschap pen het nodig dit feit aan die be sturen mede te delen en het ruim schoots door de pers te laten ver spreiden. „Dit verdwijnen is een ge volg van het feit dat de handels avondscholen in de wet op 't voort gezet onderwijs niet geregeld zijn" zoals de staatssecretaris zegt. Maar wat de staatssecretaris zegt en wereldkundig laat maken, is niet geheel juist. De handelsavondscho len verdwijnen als zodanig: zij moe ten zich n.l. voor 1975 omzetten in een soort school, die wel in de Wet Voortgezet Onderwijs genoemd is. En de schoolsoort, die daarvoor het meest in aanmerking komt, is de be- roepsschool voor economisch-admi- nistratief onderwijs. Eigenlijk is de handelsavondschool dat altijd ge weest en deze vorm van beroeps onderwijs bestond al in de handels avondschool, voor de Wet Voortge zet Onderwijs er was. De handelsavondscholen verdwij nen dus niet, maar zij krijgen een andere naam en de leerlingen zul len in staat worden gesteld een an der soort diploma te halen, n.l. het zgn. Meao-diploma. Of die omzet ting moet lopen via de planproce dure is een uitspraak van de Staats secretaris, die hij juridisch niet ge heel verantwoorden kan. Maar waarom moest aan een al jaren bij insiders bekend feit nu plotseling zo'n grote bekendheid ge geven worden door het ministeriet DE SLAG IS GEVALLEN Het is de eerste keer dat de kie zers vrij waren, zonder straf op te lopen, naar het stembureau te gaan. Maar er is ook een tijd geweest dat er gevochten moest worden om voor ieder stemrecht te krijgen; deze tijd zullen de meeste kiezers die niet opgekomen zijn, wel vergeten zijn. Het is wel jammer dat de kiezers gebruik hebben gemaakt van de niet verplichte opkomst en thuis zijn gebleven; zij hebben hier niet bij nagedacht dat nu een ander, de kiezers die wel hun stem hebben uitgebracht, over de niet-kiezers, de thuisblijvers, gaat regeren. Er is een gezegde: een volk krijgt een rege ring die ze verdiend heeft, en dat kan wel eens bestuursorgaan of re gering zijn, die ook de niet-kiezers niet aanstaan. Het is wel gewaagd een prognose te geven wat de oor zaak is dat meer dan 30% niet is opgekomen, dus niet heeft gestemd; ik heb hier wel mijn mening over, als volgt: Met mijn jaren ervaring meende ik het volgende te moeten opmer ken als werknemer: de kiezers zijn niet op de hoogte wat de Provincia le Staten nu eigenlijk betekenen: hun taak en het belang voor de pro vincie en ook de gemeentes. De kie zers zijn niet politiek bewust en hebben te weinig belangstelling. Er is ontevredenheid en onbehagen; velen verkeren nog in zeer moeilij ke omstandigheden en kunnen het niet meer opbrengen om naar het stembureau te gaan; de doorbraak moet nog meer in beweging komen. Veel te lang zijn de Christelijke Katholieke kiezers voorgehouden: stemt R.K. en waagt u niet aan an dere groeperingen of partijen; er er zijn nog tevelen behoudend. Ook de andere partijen of groeperingen hebben christelijke katholieke be ginselen en daden. Dit wordt maar te wijnig gedacht. Nog een opmerking als denkt mi nister De Jong en de regering dat ze met deze uitslag aan de verkie zing gezegd dat deze regering en de regeringspartijen het zo goed hebben gedaan dan zijn zij er naast. Het is mijn overtuiging als ervaring kan ik wel zeggen de kiezers die nu zijn thuisgebleven 25 procent als ze waren opgekomen, niet op de christelijke-katholieke- regeringspartij en hadden gestemd, ik zie het zo, dat dan de nederlaag voor de KVP nog groter was ge weest. A. J. van Seters Maandag 2e paasdag zal het Waal wijkse Jachthoornkorps zijn le trip naar het buitenland maken en wel naar Auvelais aan de Franse grens. Men treedt daar op met de ver maarde majorettes van Parijs. Di verse uitnodigingen waren al bin nen zoals een uit Duitsland, 2e Pinksterdag in België en in juni en september telkens 2 a 3 dagen naar Parijs. Het Waalwijkse korps is in het buitenland een graag geziene gast. Niet alle uitnodigingen zullen worden aangenomen, omdat ook hier in eigen stad en streek dikwijls een beroep op het korps wordt ge daan. Veel aanvragen om deel te nemen aan concoursen en festivals voor 1970 zijn al op het secretariaat aangekomen. Hieraan wordt dit jaar rgeen gevlog gegeven omdat „Cornu Copiae" dit jaar naar Kerkrade wil haar het Wereld Muziek Concours. In 1966 behaalde het daar een le prijs in 'de marswedstrijd. Nu wil men het proberen met het concours d.w.z. 1 marcherend en 1 stilstaand werk. Beide werden ge schreven door hun instructeur Dhr. W. Gerrits uit Nijmegen. Alle reptities zijn reeds op dit con cours afgestmd en de partij repeti- WAALWIJK - Het was gisteravond feest bij Memphis Gold, geen ge wone gezellige avond, zoals we die bij deze jongerensoos met de regelmaat van de klok, meemaken, maar een modefeest. Een show van hippeelgean- te en extravagante modellen, die natuurlijk nergens beter getoond kunnen worden dan in een geheel eigen omgeving, een omgeving, waarin de ge showde kleren ook werkelijk gedragen kunnen worden en die door haai gehele interieur en aankleding als het ware iets uitstraalt van de sfeer waarin de getoonde modellen zelfs gedragen móeten worden. De torenshop van modehuis van Dijk uit Waalwijk herbergt een leuke, op het jonge publiek afgestemde collec tie. Tuniekpakken, mini- en midi- jurkjes, jumpsuits en deux-pièces, in vrolijke kleuren, wisselden elkaar dan ook af. Mannequins Marie-José, Nel, Marjan en Jeanike toonden ze aan de - letterlijk - opdringerige kijkers. De midi-jurkjes doen nu misschien nog wat vreemd aan,, maar in de toe komst zullen ze het waarschijnlijk wel halen, zoals ook de mini-mode het 'en kele jaren geleden gehaald heeft. Vistram en kreukkellak worden nog steeds veel gebruikt voor mantels, zo wel mini als midi. Modehuis van Dijk toonde vrij veel modellen op midi- lengtemodellen die door de vaak ge rimpelde rok en hun garnering piet witte kantjes sterk doen denken aan de dertiger jaren. De collectie prui'ken van Yolanda v. Engelen paste volledig bij de geshow de kleding. Kapsels met veel krullen, ook in paarse en blauwe tinten, vorm den een uitstekend geheel met de jurkjes en ensembles. Maison van der Sanden zorgde voor de hoofddeksels. Heerlijke grote hoe den met slappe randen in alle moge lijke kleuren en kleine petjes, voor zien van klep en uitgevoerd in vistram en kreukellak. De schoenen werd verzorgd door de firma Bergmans uit Waalwijk. De schoenmode belooft voor de komende zomer een kleurrijk beeld. Bij de meeste modellen wordt gebruik ge maakt van lak, krokolak en kreukel lak. De damesschoenen hebben een wat robuust uiterlijk. De hakken zijn erg fors en voor het merendeel niet al te hoog. De meeste schoenen wor den uitgevoerd in verschillende kleu ren, waarbij ook de felle tinten niet ontbreken. Heel modem is ook de ef fen schoen met een zwart of gekleurd randje juist boven de zool. Voor de heren waren er eveneens modellen in lak en krokolak, loafers zowel als ve terschoenen. Dressman Karl toonde daarbij 'n aan tal kostuums en combinaties uit de collectie van de firma Van Mierlo. De pantalons hadden over het alge meen wat uitlopende pijpen en in de taille brede banden met knoopgame- ring of helemaal geen band. Over hemden waren er in alle kleuren, ter wijl natuurlijk ook stropdas en pochet uitstekend bij de combinaties pasten. Aan het slot van de show zagen we zelfs nog een unisex-voorbeelddress man Karl in een suède hesje met lan ge franjes en bijpassende laarzen, eveneens voorzien van franjes, en een van de mannequins met eenzelfde 'hesje en daaronder eveneens suède laarzen en een rok, die aan voor- en achterkant uitliep op een punt. Twee voorbeelden van de gipsy-stijl, zoals die ook door de grote modehuizen ties op zondag zijn ook reeds begon nen. Enkele opengevallen plaatsen worden nu door nieuwe leden aan gevuld. De grote uitbreiding van 't korps waarover vorig jaar sprake was moest vanwege de financiële zorgen worden uitgesteld. Hópenlijk kunnen ze op korte termijn gereali-, seerd worden. De traditie om met koninginne dag iets nieuws te brengen zal ook dit jaar door gaan, ondanks de gro te kosten is het korps er in geslaagd bij de fa. van Dongen met de Kroon uit Breda een door hen ontworpen Standaard te laten vaardigen. Deze standaard (een kostbaar en prach tig stuk werk), zal dus met konin ginnedag meetrekken en hopend nog vele jaren overal vertellen met welk korps men te doen heeft. Dit vooral omdat men nooit weet waar Cornu Copiau vandaan komt. Het staandaardaandel is uitgevoerd in dieprood fluweel met goud Het wa pen van Waalwijk (in kleur) is om geven door een jachthoorn en mai- trestok. Verder de naam en 1950, het jaar van oprichting. Dit jaar dus ook 20-jarig bestaan. Waalwijk zal daar nog meer van ho ren, want er worden plannen ge maakt voor een passende viering. Al met al wordt het weer een druk seizoen en een belangrijk jaar voor het Waalwijkse korps. wordt aangekondigd: een stijl, die overigens ook sprak uit enkele van de geshowde jurkjes. Bestuurslid Harry Hens bood na af loop alle medewerkers bloemen en champagne aan, dat waren naast de reeds genoemde mannequins en dress man ook Catharine Mc. Jersey, alias Joosje Zeegers, die gisteravond als lady-speaker fungeerde. BADMINTONCLUB De badmintonclub GSV Vliedberg is kampioen geworden van de Bos sche badminton-federatie. In de 2de helft van de competitie bereikte men de volgende resultaten: Vlied bergHertogstad 3 102; Bally3_ Vliedberg 0—12; EPVVliedberg 39; VliedbergFlying Schuttle- Team 3 10—2; PSC 2—Vlie.dberg 210; Schuttle KillersVliedberg 6—6; VliedbergPoona 102. Het tweede team van GSV bezet op het ogenblik in de competitie de twee de plaats. DISCO-SOOS De disco soos Sociable, die tot nu toe draaide voor 1315 jarigen ia het Vliedbergse jeugdgebouw „De Regenboog", zal voortaan jongeren vanaf 16 jaar herbergen. „Sociable- nieuwe-stijl" zal zich deze wed presenteren. KATHOLIEK MAATSCHAPPELIJK CENTRUM Grotestraat 244a, Waalwijk, tel. 2882 Spreekuren op het bureau: dagelijks van 9-10; alsmede maan dagavond 6-7; dinsdagmiddag 2 - 3; vrijdgmiddag 2-3. Bovendien spreekuur in de verschil, lende wijken: Loeffstraat 54 achterom: woensdag morgen 9 - 10. Kleuterschoool Hummeloord, tel. 4588, Mr. Sprenger van Eijkstraat: maandagavond 6.30 - 7.30. Bernadetteschool, Burg. Verwiel- straat 2a, tel. 3544: woensdagmiddag 2 - 3. Pastoor Kuijperstraat, Alb. Thijm straat, tel. 3414: dinsdagmiddags 2 - 3. REGIONALE STICHTING KATH. GEZINSZORG LANGSTRAAT eo Maatschappelijk werkster: R. M. Adriaansens, Hertog Janpark 9, tel. 2963. STICHTING „ST. ANTONIUSHOF" Bejaardencentrum St. Clemenshof Loeffstraat 72, tel. 3445. Bejaardencentrum St. Antoniusho; Burg. Smeelelaan 116, tel. 4432 of 4433. Secretariaat: Weth. Smolders- straat 22, tel. 4238. van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt, le Zeine 22, tel. 4026 Voor Sprang-Capelle en Kaatsheu vel treedt vanaf 2 janauari 1970 als acquisitrice op: Mevrouw Zuster A. M. C. J. Klij- sen-van Oers, Gasthuisstraat 84, Kaatsheuvel. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7 8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 Jeugdbiblitheek: Maandag t.m. vrijdag 15.00-17.30u, Zaterdag 10.00-15.00 u. Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 15.00-17.30 19.00-20.30 u, Dinsdag 15.00-17.30 Woensdag 19.00-20.30 u, Donderdag 15.00-17.30 Vrijdag 15.00-17.30 19.00-20.30 U. Zaterdag 10.00-15.00 BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8 - 9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat STICHTING PROTESTANTSE CHR. LEESBIBLIOTHEEK Jevestigd in Besoijensestraat 35. •eopend op donderdag van 7.15-8 uur GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30 - 12.30 uur.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6