wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRant „N.V. Noord Braband" bouwt aan Maasroute een kantoorflat De Efteling met Pasen open KOUD OF WARM UIT OF THUIS Deelnemers Jongerencursus Waalwijk schreven krantje „Jeugd en Vrijheid91 Paasdagen OPEN OOG LEVENSVERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ „AURORA" UIT AMSTERDAM OVERGEPLAATST NAAR WAALWIJK UITBREIDING VAN THEEHUIS, ROEIVIJVERS EN STOOMGARROUSEL GESLAAGDE PAASVIERING M gouden eeuw» van C'lTlierlo DONDERDAGAVOND 26 MAART 1970 93e JAARGANG No. 25 Bedrijf biedt straks werk aan ruim 300 persenen Direktie Kantoorflat Opleidingscentrum Toon Hermans met nieuwe show in juli naar Schouwburg Tilburg Poging om escalatie in het miden-oosten te voorkomen De tcho vAr> het Zuióen Uitgever: Waalwfjksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus. Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 y. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „ECHO" Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vorig jaar is de N.V. Noord Braband, Maatschappij van Verzekeringen op het Leven te Waalwijk tot het Delta-Lloyd Concern toe getreden. Deze samenvoeging brengt een aantal veranderingen met zich mee die ook van belang zijn voor Waalwijk en omgeving. Zo verplaatst de N.V. Levensverzekeringmaatschappij "Aurora" uit Amsterdam zijn zetel naar Waalwijk. Ook wordt er een nieuw kantoorcomplex gebouwd dat plaats moet bieden aan meer dan 300 werknemers. Binnen de Delta-Lloyd Groep wordt Waalwijk een belangrijke vestigingsplaats. Het Delta Lloyd Concern is ontstaan door een fusie van Ned. Lloyd met de reeds eerder gevormde Delta-com binatie Hollandse Sociëteit en Amst- leven en met de N.V. Noord Braband De Levensverzekeringmij. Aurora, op gericht in 1887, was reeds een onder deel van het Ned. Lloyd-concern. Het is de kleinste leven-maatschappij bin nen het concern. Met het verplaatsen van de hoofdzetel van Aurora naar Waalwijk komen zo'n 25 personeels leden mee. In verband met integratie is er ook 'n wijziging gekomen in de direktie van Noord Braband. Naast de 'heer mr. Ph. Timmermans is met ingang van 1 juli 1970 tot direkteur van Noord Bralband benoemd de heer J. Bijleveld thans direkteur van Aurora. De heer C. Koppe, thans procuratiehouder bij de Noord Braband is eveneens met ingang van 1 juli benoemd tót onder- direkteur. Mr. Ph. Timmermans is sinds januari 1968 met de leiding van het Waal- wijkse bedrijf belast. De heer Bijle veld kwam in 1962 als adjunkt-direk- teur bij Aurora. Ook hij werd in '68 direkteur. De heer Koppe tenslotte trad in 1952 als jongste bediende in dienst bij het Assurantiekantoor W. Timmermans Zn. Hij maakte on dermeer deel uit van de Beleidsgroep die de fusie voorbereidde. De heer drs. B. Timmermans (thans nog procuratiehouder) is door de raad van bestuur van het Delta-Lloyd concern aangezocht om de leiding van het Delta-Lloydkantoor te Tilburg op zich te nemen. De raad van Com missarissen van de Noord Braband bestaat uit mr. C. Laudoin (president commissaris van Delta-Lloyd), J. Tim mermans en mr. E. Sassen. Voorzit ter van de raad van bestuur van dit op een na grootste verzekeringscon cern in Nederland is mr. J. Baarth. Reeds thans, terwijl de integratie van Noord Braband en Aurora nog niet is gerealiseerd geeft dit nieuwe ge formeerde onderdeel van Delta-Lloyd blijk van zijn vitaliteit. Zo zijn er ver gevorderde plannen voor een verdere uitbreiding van de buitendienst, die hoofdzakelijk bestaat uit medewer kers in vaste dienst. Deze uitbreiding maakt het noodzakelijk ook de bin nendienst verder te versterken. Dit houdt een uitbreiding van de hui dige gebouwen aan de Grotestraat in. Met de gemeente wordt momenteel overleg gepleegd over de bouw van een nieuw kantoorgebouw. Dit nieu we gebouw, dat volgens de plannen zal bestaan uit een zestal bouwlagen, zal de capaciteit van het huidige ge- houw belangrijk uitbreiden. De nieu we capaciteit is berekend op ruim 300 man personeel. Het gebouw is geprojekteerd achter in de tuin achter het huidige hoofd kantoor in de Grotestraat. De nieuwe kantoorflat sluit aan op de Maasrou te. Het gebouw wordt omgeven door een openbaar plantsoen. Het oude gebouw naast het hoofdkantoor wordt geslooptDaar komt een brede toe gangsweg naar het nieuwe gebouw, waarop men vanuit de Grotestraat 'n goed zicht heeft. Het huidige hoofd gebouw - waarin straks uitsluitend de direktiekantoren, vergaderlokalen en personeelsruimten worden onder gebracht - wordt met een loopbrug met de nieuwbouw verbonden. Men hoopt de flat over enkele jaren te kunnen betrekken. Om aan de verzekerden van Noord Braband en Aurora een optimale ser vice te verlenen zal de binnendienst in de naaste toekomst een uitbreiding ondergaan. Uiteraard heeft dit gun stige gevolgen op de werkgelegen heid in Waalwijk en omgeving. De personeelssterkte die nu 220 perso nen bedraagt zal zeker groeien tot meer dan 300. Vanuit de Delta-Lloyd Concern heeft men nog grote plan nen met de vestiging in Waalwijk. Om een goede assurantie-technische scholing van het buitendienst- en bin nendienstper soneel te waarborgen is voorlopig in het pand Grotestraat 286b, de vroegere schoenfabriek van Hendriks, een opleidingscentrum on dergebracht. In dit centrum zal niet alleen de scholing van het zittende personeel worden verzorgd, doch ook nieuw aan te trekken personeel zal hier vaktechnische opleiding krijgen. De direktie van Noord Braband is verheugd dat het bedrijf, dat reeds 125 jaar in Waalwijk is gevestigd, voor deze stad behouden is gebleven en zelfs belangrijk zal worden uitge breid. Ook het gemeentebestuur heeft de plannen van de N.V. Noord Bra band met vreugde begroet. „De nieuwe one-man-show van Toon Hermans komt naar Tilburg op 14, 15, 16, 17, en 18 juli". Eingenlijk zou met dit ene zinnetje volstaan kunnen worden, want de naam Toon Hermans is in de loop der jaren zo'n begrip geworden, dat heel Tilburg en omstreken weet dat dit voor enkele duizenden mensen -weer avonden van intens plezier en ongecompliceerde humor gaan wor den. Want dat is het grote geheim van Toon Hermans. Hij is een artiest, die zijn publiek niet alleen weet te bespelen, maar zijn publiek ook laat meespelen. Hij is een der weinigen, die de grote gave heeft een werke lijk kontakt met zijn publiek te .scheppen. En binnenkort is het dan weer zo ver. Als het doek opgaat in de Til- burgse Stadsschouwburg zullen al die honderden mensen in de zaal al le zorgen en alle ellende in de we reld voor een paar uur totaal ver geten. Dank zij het fenomeen Her mans. De door Israël in de Verenigde Staten bestelde Phantom-straalja- gers en Skyhawk-vliegtuigen zijn inzet geworden van een poging van president Nixon om de escalatie in het Midden-Oosten een halt toe te roepen. De Sowjets koesteren namelijk het voornemen, om Egypte een aan tal „Sam"-raketten te leveren, dat zijn speciale raketten tegen vlieg tuigen, oorlogsmateriaal van het modernste type. Nixon heeft de le. vering van de vliegtuigen aan Is raël voorlopig opgeschort met de verwachting, dat de Sowjet-Unie dan de raketten niet aan Egypte zal leveren. In dat geval wordt de es calatie iets afgeremd. Nixon waarschuwde echter, dat 'hij de krachtsverhoudingen in het Midden-Oosten nauwgezet in het oog houdt. Zouden deze in het na deel van Israël veranderen, dan zou hij niet schromen om in te grijpen. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Op Eerste Paasdag opent Neder lands grootste ontspanningspark "De Efteling" haar poorten. Het park is aangepast aan de eisen van het mo derne dagtoerisme. De 1.200.000 bezoekers die ieder jaar dit natuur- en ontspanningspark bezoeken, bewijzen dat De Efteling bij jong 'en oud in trek is. Ook dit jaar biedt men de bezoekers weer een compleet "dag-recrea tie-pakket", want éénmaal binnen zijn alle attrakties gratis. Ook het stoomtreintje waarmee men van en naar alle attrakties tuft. Zoals ieder jaar bij de opening van het seizoen, heeft De Efteling weer enkele nieuwe voorzieningen getrof fen. Het theehuismidden in het park, is in een nieuw jasje gestoken. Vorig jaar was het achterste gedeelte verbouwd, nu is de verbouwing voltooid en ook de in richting vernieuwd. De enige nog echte originele stoomcarrousel in Europa vindt men in De Efteling. Dit vermaakpaleis uit de tijd van onze grootouders, met zijn wiegende gondels, stei gerende paarden en springende biggen is nu ook nog een heerlijke attraktie voor jong en oud. Omdat de be langstelling voor de stoomcarrousel groot is, heeft de technische dienst dit kermispaleisje wat vergroot, zodat meer bezoekers kunnen ervaren dat de oude romantiek nog steeds voort leeft. Bij de sportliefhebbers zijn de kano- en roeivijvers al tijd in trek. In de loop van dit seizoen komt hier een belangrijke uitbreiding gereed. Nabij de manege wordt nu een grote nieuwe roeivijver gegraven. De huidige waterplas ivordt dan uitsluitend het domein van de roeiers. In het park zijn overal nieuwe beplantingen aangebracht. Ook de plantentuin is weer aangevuld. Dé attraktie blijft natuurlijk 't sprookjesbos, waar tientallen sprook jes in een natuurlijke, romantische omgeving een ware belevenis zijn. Bij de jeugd is dan verder de speeltuin nog intrek. Vanaf Pasen tot eind september kan men zich uitstekend vermaken in dit voor Nederland zo unie ke natuur- en sprookjespark De Efteling. BIJ DE FOTO: Met Pasen gaat De Efteling weer open. Momenteel is men druk bezig de laatste hand te leggen aan tal van vernieuwingen. Links: de stoomcarroussel die de laatste verfstreekjes krijgt. Boven: de duiven van het herau tenplein krijgen een fris kleurtje. Daarnaast: holle-bolle Gijs is vervangen door een moderne holle-bolle Gijsin met twee kleine gijsjes. Onder: het theehuis dat be langrijk is verbouwd en is voorzien van een nieuwe in richting. MIJN LEVENSDROOM Als je in onze tijd over de toekomst denkt dan schijnt er geen vuil tje aan de lucht te zijn. Nooit immers beschikte de mens over zo veel wetenschap *en techniek. Wij zelf bepalen de dag van morgen; we nemen ons eigen lot in handen, zeggen we tegen elkaar. Maar terwijl we dat zeggen, beseffen we tegelijkertijd, dat angst en on zekerheid niet van de lucht zijn. We weten het allemaal niet zo zeker; we vertrouwen niet alles voor honderd procent. Er leeft blijk baar in iedere mens ,nog een diep verlangen, waaraan wetenschap en techniek geen boodschap meer hebben. Een verlangen naar vei ligheid en geborgenheid, een verlangen naar geluk en tevredenheid. Op dat verlangen, op die vraag is geen aanbod in de handel, want geluk moet je geschonken worden, door een medemens. En het is juist van dat geluk, waarvan elke mens droomt. Voor die droom heeft een Mens, Christus, zijn leven op het spel gezet. Hij had een nieuw gebod: "hebt elkaar lief"! Hij was er zo zeer van bezeten, dat hij aanstekelijk werkte op zijn omgeving, zoals zovele grote helden in onze dagen. Het unieke van de Godsman was, dat wij christenen mogen geloven, dat hij aan de overkant van de nacht van onzekerheid en angst uit de droom ontwaakt is, in een nieuwe aarde. Verrijzenis noemen wij dat. Hij is de eerste, die het Land bereikt heeft. Een belofte voor de rest. Wat wij stil gehoopt hadden, zien we in hem bewaarheid en bevestigd. Deze week gedenken wij die Christus. Wij spreken van een góede week. Ik wens u toe, dat u een ogenblik afstand kunt nemen van uw zaak, uw werkuw geld, uw auto, uw bezit om even dwars door alles heen te zien naar de kern van uw bestaan. Om temidden van alle onrust rust te vinden bij Hem, die voor u gekomen is. L. VAN BERKEL •SpeclallteUen-'Hieótaurant cléotel HJ er wiel - TOaalwyk Grotestraat 208, Waalwijk Tel. 04160 - 2330 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De 120 deelnemers aan de Jongerencursus in Waalwijk hebben zich de laatste weken verdiept in de Tweede Wereldoorlog. Dit in het kader van de Paasaktie "Oorlog en Bevrijding". De meisjes hebben gesprekken gevoerd met een aantal personen die nauw betrokken zijn ge weest bij het verloop van de oorlog. Hun bevindingen zijn op papier gezet. De verhalen van de acht werkgroepen zijn samengevat in een krantje dat de titel "Jeugd en Vrijheid" kreeg. Dinsdagavond werd dit krantje, dat 8 pagina's omvat en speciaal voor de Jongerencursus is uitgegeven door "De Echo van het Zuiden-Drukkerij Tielen" te Waalwijk aan de deelne mers uitgereikt. Dat gebeurde tijdens een Paasviering in het Lido. De meis jes kregen hier een broodmaaltijd aangeboden. Zr. Francine, een zuster van aalmoezenier L. v. Berkel, maak te het aktieprogramma van de groe pen bekend. Deze missiezuster heeft de deelne mers van de Jongerencursus de laat ste weken wat verteld over het leven in Tanzania, waar ze negen jaar ge werkt heeft. De meisjes hebben hier spontaan op gereageerd door een in zameling aan te bieden. Zo zullen er kinderkleertjes, coupons, borduurga ren, naaiden, scharen, speelgoed, schrijfbenodigdheden en tassen wor den ingezameld. Men hoopt zr. Fran cine, als zij in juli weer terug gaat naar Tanzania, heel wat mee te ge ven. Zr. Francine wees de meisjes er op dat het Paasthema "Bevrijding" ook op de Afrikaanse landen slaat. "De ze landen behoeven dan misschien niet van de oorlog bevrijd te worden, maar wel van ziekten, armoede en on wetendheid. Daarvoor is heel veel nodig. Ik ben dan ook blij dat jullie aan een inzameling willen meewer ken", aldus zr. Francine. Tijdens de bijeenkomst in het Lido draaide "Fo to De Bont" de documentaire "St. Jan en zijn klokken" tijdens de oor logsjaren gefilmd door de heer J. de Bont sr. In het leant je "Jeugd en Vrijheid" hebben de meisjes heel wat oorlogs- onderwerpen aangesneden. Hun ver halen zijn bewerkt door de Waalwijk- se journalisten Peter Gons en Harry Putter, die het krantje ook hebben samengesteld. Onder de titel "Ik was één van de vier" wordt het relaas van dr. Lenglet weergegeven. Hij was een van de vier Waal wijkers die de Duit sers in september i 8 44 wilden fusil leren. Op bet laatste moment werd de toen jeugdige iiuhaits vrijgelaten. Burgemeester Moonen en Joop Hoff- maiis verloren 't leven. Vincent Hoff- mans werd zwaar gewond, maar over leefde de daad van het vuurpeloton. Ook kan men in het krantje lezen over: Waalwijk in de oorlogsjaren; de krant tijdens de bezetting; de bevrij ding van Drunen; de held van De Langstraat: Jan de Rf oy; de oorlogs documentalist Fr. van Venrooy; de belevenissen van een 1,'d van de on dergrondse; de ramp van Heusden; de hongerwinter en over de Waal- wijkse onderduiker Nijssen. Enkele van deze verhalen zoden we in het kader van de 5 mei-viering publice ren. ■Qxc lueieoe herenkleding WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13