De tcho van het Zuiden KAATSHEUVEL Roode in Waalwijk ontplooit ieder jaar veel activiteiten Burgemeester J. Teijssen stelt zich niet beschikbaar als KVP-Gedeputeerde KAATSHEUVEL gemeentebestuur wil duidelijke uitspraak Raad Waalwijk besloot tot procedure in verwarmingsaffaire Laageinde iii|©r HERBENOEMD VOOR KOMENDE 6 JAAR gJty 44 Drunense scholieren verzorgden beplanting in tuin «De Wegwijzer» Enkele bewoners Candidaten voor verlovingsringen de allermooiste voorde A. de Rooy als nieuw raadslid geïnstalleerd Krotopruiming Commissies raadsverkiezingen Prot. Chr. Groep in Waalwijk Mevr. v. Laack nieuw bestuurslid STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK Colonne Bloedtransfusie Welfare-werk Raad blij met besluit van de heer Teijssen een fiets TOON AARTS RUSTIEKE MEUBELEN Nort van Hoof DONDERDAGAVOND 26 MAART 1970 93e JAARGANG No. 25 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De gemeente Waalwijk gaat een rechtsgeding aanhangig maken tegen de bewoners van plan Laageinde die weigeren de door de gemeente in te voeren verhoging van de warmtetarieven te betalen of die weigeren warmtemeters te laten plaatsen. De bewoners hadden in een brief he college uitgenodigd tot deze maatregel over te gaan. Aanvankelijk wil den b. en w. de zaak nog even uitstellen maar tijdens de woensdagavond gehouden raadsvergadering vroeg wethouder C. P. van den Hoven de raad toch om een uitspraak. Unaniem waren de raadsleden van mening dat het aangaan van een rechtsgeding niet langer mag worden uitgesteld. grond nader toe. Eveneens voor het begin van de vergadering legde bur gemeester Teijssen een verklaring af, dat hij zich niet beschikbaar stelt als candidaat voor een plaats in het col lege van Gedeputeerde Staten van Noord Brabant. Daarover elders in dit blad meer. Het was de heer van Loon (Katholie ke Unie) die de kat de bel aanbond. Hij informeerde waarom het college zo lang had gewacht met het nemen van deze stap. Hij vroeg om nog tij dens de vergadering het besluit te ne men een rechtgeding aanhangig te maken. De heer A. de Rooy (die voor 't begin van de vergadering als nieuw lid werd beëdigd) was benieuwd van het college te vernemen of de ge meente in een zaak als deze wel een kans maakte. Wethouder van den Hoven was van mening dat van lang wachten geen sprake was. "Er zijn gedurende vele maanden besprekingen gevoerd met 't comité uit die wijk. Men heeft van beide zijden naar een oplossing ge streefd. Het is nu reëel, als men niet tot elkaar kan komen, om de proble men aan een derde instantie, in dit geval de rechter, voor te leggen. De uitspraak die dan volgt is in het be lang van de gemeente en in het be lang van de bewoners". Er zal, zo bleek uit de woorden van de wethouder, sleohts tegen enkele bewoners een proces worden aange spannen. De uitspraak die daarop volgt is beslissend voor het beleid van b. en w. en geldt uiteraard voor alle bewoners. De heer van den Hoven stelde duidelijk dat de zaak nu be slist moest worden. Wie er nu in het gelijk gesteld wordt, interesseert hem niet. Als er maar een duidelijke uit spraak komt, zodat beide partijen we ten waar men aan toe is. De heer van den Hoven kon meegaan met de gedachte van de heer v. Loon. Hij vroeg de raad dan ook om een uitspraak. Zonder stemming werd besloten b. en w. te machtigen een rechtgeding aan te spannen tegen de bewoners die weigeren de verhoging te betalen of die weigeren warmteme ters te laten plaatsen. Men zal dus trachten via dit rechtsgeding de warm- teteleveringsovereenkomst te laten wijzigen. De agenda gaf geen aanleiding tot moeilijkheden. Voor het begin van de vergadering vond de beëdiging plaats als raadslid van de heer A. de Rooy (CDU). Hij volgde de heer J. Smits op, die vorige maand had bedankt. De heer de Rooy lichtte na zijn in stallatie zijn maatschappelijke adhter- De nota inzake krotopruiming en ver huiskostenregeling (doorstromings fonds) werd door de raad aanvaard. Alleen de heer A. Louwerse (PvdA) liet een woord van protest horen in de richting van de rijksoverheid. Hij vond het onjuist dat men in de nieu we regeling opnieuw de gemeenten voor de kosten laat opdraaien. Voor 1970 voteerde de raad een krediet van 22.000,- wat naar raming nodig zal zijn voor uitkeringen bij krotoprui ming en het doorstromingsfonds. Al le overige voorstellen werden zonder op of aanmerkingen aanvaard. Door het bedanken als raadslid van de heren J. vain Mosselveld en J. Smits waren er in een aantal raads commissies vacatures ontstaan. Na stemming werden benoemd tot lid van de Commissie voor georganiseerd overleg (vacature van Mosselveld) de heer Westenburger, de commissie ad vies en bijstand gemeente-financiën (vacature van Mosselveld) de heer Buijs, commissie van bijstand ge meentewerken (vacature van Mossel veld en Smits) de heren Westenbur ger en Brouwer, commissie woning bedrijf (vacature Smits) de heer Buijs. commissie onderzoek gemeentereke ningen (vacature van Mosselveld) de heer Buijs en in de commissie voor bereiding instruktiebad (vacature de heer Smits) de heer van Laaok. De heer Louwerse zei na afloop van de stemming het te betreuren dat ten aanzien van de kandidaatstelling al leen overleg was gepleegd door de 2 grote partijen, die de kleine frakties hierin niet hebben gekend. Hij hoop te dat dit in de toekomst verandert. De Protestants Christelijke Groep, waarin samenwerken de C.H.U. en de ARP, komt voor de volgende ge meenteraadsverkiezingen te Waal wijk uit met de volgende candida- tenlijst. 1 C. P. van den Hoven 2 A. Dercksen 3 M. Faro 4 H. Melissen 5 Mevr. E. J. Wuyten geb. Kool 6 A. Aarnoutse 7 B. Warren 8 A. A. van der Schans 9 O. Y. Schouten 10 C. Braspenning 11 J. J. Kuijsten 12 C. W. Wachtels van den Berg 13 A. van Stigt 14 A. Rijken 15 W. B. van Herwijnen 16 J. Westerveld KNBB KAATSHEUVEL Uitslagen le klas: HKS - Euphonia 2-5 HGL-KTO 3-4 Centrum - NAS 2-5 Efteling KOT 7-0 Uitslagen 4e klas: Nooit Volleerd - KTO 9-0 De Dreef - Poedelvrees 2-/7 Ons Genoegen - 't Maoske 2-7 DJS - HKS 2-7 Stand: 1. N. Volleerd 8613; 2. De Dreef 80-13; 3. HKS 77-13; 4. Ons Genoegen 61-13; 5. 't Maoske 59-13; 6. Poedelvrees 38-13; 7. DJS 34-13 8. KTO 33-13. De laatste competitiewedstrijden die vastgesteld waren op a.s. vrijdag en maandag zijn één week opgeschoven en worden gespeeld op vrijdag 3 en maandag 6 april a.s. De wedstrijden van dinsdag 31 maart en woensdag 1 mei blijven gehandhaafd. WAALWIJK - Op de ledenvergadering van de Waalwijkse afdeling van het Ned. Roode Kruis - dinsdagavond in hotel Verwiel gehouden - werd namens de verschillende onderdelen verslag uitgebracht over het af gelopen verenigingsjaar en plannen gemaakt voor het komende jaar. In plaats van mevrouw Levenbach, die wegens vertrek als bestuurslid moest bedanken, iverd mevrouw van Laack gekozen. Notaris Peeters sprak als voorzitter waarderende woorden voor het vele werk dat mevr. Levenbach voor het Roode Kruis had verzet. Voor de afdeling Waspik werden me vrouw Welling en mevrouw Jansen gekozen in de vacature ontstaan we gens bedanken van de heer Van de Rijken, De voorzitter herdacht vervol gens mevr. Van der Hoeven en de heer Cor Witlox, die het afgelopen jaar zijn overleden en die beiden in het verleden veel voor de afd. Waal wijk van het Roode Kruis hebben betekend. Na het jaaroverzicht van de secreta resse mevr. J. Engels-Swüste, werd besloten op de herdenkingsdag op 5 mei a.s. met een deputatie deel te ne men aan het défilé in Séheveningen van Roode Kruis helpers en helpsters die zich in de oorlogsjaren '40-'45 aktief hebben bezig gehouden met Roode Kruis-hulpverlening. De pen ningmeester de heer J. Bergman deel de mede, dat de jaarlijkse campagne in 1969 9.464,59 had opgebracht. Het Roode Kruis zorgde dat 10 pa- JUWELIER tiënten mochten deelnemen aan de boottocht van het Roode Kruis. De nieuwe campagne is voor dit jaar ge pland in de laatste week van mei en de eerste week van juni a.s. De op brengst is de laatste jaren steeds ge groeid en het bestuur hoopt dat dit ook nu weer het geval zal zijn. De heer Hanegraaf bracht verslag uit namens de Roode Kruis-cclonne. We gens vertrek of ander oorzaak moes ten verschillende leden bedanken, doch de opengevallen plaatsen kon den weer tijdig worden aangevuld wegens toetreding van 10 nieuwe le den. De colonne kwam vele keren in aktie, vooral bij sportevenementen, bij uitstapjes voor ouden van dagen en voor invaliden, terwijl ook het zie- kenvervoer werd verzorgd. In het voormalige klooster is voor de oefen avonden een nieuwe zaal in gebruik genomen in het voormalige zuster klooster. Het aantal bloedtransfusies is de laatste jaren in Waalwijk sterk toe genomenn.l. van 375 in 1968 naar 507 in 1969, terwijl voor dit jaar het aantal wordt geraamd op ver boven de 600. MejCapetti die in het St. Nicolaasziekenhuis aan het hoofd van de bloedtransfusiedienst staat, deelde mede dat er grote behoefte is aan nieuwe donors. Thans moet te vaak een beroep worden gedaan op de donors die reeds tweemaal per jaar bloed afstaan. Er is vooral behoefte aan donors met de bloedgroepen A, B en O met de rhesusfactor positief', ïïen kan zich opgeven hij het lahora- torium van het ziekenhuis, tel. 3333, toestel 246. In het komende najaar zullen weer Landsteinerpenningen worden uitgereik aan donors die reeds 5 of meer keren bloed afstonden. Mevr. De Beer-Lindqvist uit Sprang- Capelle sprak over de aktiviteiten bij het Welfare-werk. In de bejaarden centra in Sprang-Capelle en in Waal wijk werd hieraan veel aandacht ge schonken. Er werden stands inge richt op de middenstandslbeurzen te Sprang-Capelle en te Etten-Leur In Sprang werd voor 4.000,- aan wel fare-goederen verkocht; in Waalwijk voor 2.000,-. Verschillende pati ënten werden op hun verjaardag met een attentie bedacht. Oök het Jeugd- Roode Kruis was in Sprang weer ak tief. De kollekte daar bracht 2900,- op. Voor het volgen van een cursus voor welfarewerk kan men zich opge ven bij mevr. De Beer, Kerkstraat 46 te Sprang-Capelle of bij mevr. Roe- lofs Heyrmans, Burg. Verwielstraat 14 te Waalwijk. De lectuurdienst van het Roode Kruis verzamelde in Waalwijk 452 boeken en 2100 kg tijdschriften. Voor de a.s. ledenwerfaktie stellen de leden van de colonne zich weer beschikbaar. Nota ris Peeters bracht allen dank die zich op enigerlei wijze aktief hadden in gezet voor het werk van het Roode Kruis. WAALWIJK - Burgemeester J. Teijssen van Waalwijk stelt geen prijs op een eventuele benoeming tot lid van het college van Gedeputeerde Staten van Noord Brabant. Tijdens de woensdagavond gehouden raadsver gadering deelde de heer Teijssen het volgende mee: "Enkele dagen vóór de op 18 maart j.l. gehouden verkiezing voor leden van de Provinciale Staten is via de pers 'het bericht verspreid, dat ik - naast enkele andere personen door de provinciale leiding van de KVP, waartoe ik behoor, wordt beschouwd als een potentiële candidaat voor het lidmaatschap van Gedeputeerde Sta ten. Ik héb er behoefte aan om U dui delijk en zonder enige restrictie mede te delen, dat, indien de Statenfractie, waarvan ik deel uitmaak, mij zou ver zoeken om een candidatuur voor het lidmaatschap van Gedeputeerde Sta ten te aanvaarden, ik mij - hoofd zakelijk om redenen van persoonlijke aard - voor deze candidatuur niet beschikbaar zal stellen". De heer G. Duyvelaar, de nestor van de raad, zij met blijdschap de mede deling van burgemeester Teijssen te hebben begroet. Hij feliciteerde hem met z'n herbenoeming van burgemees ter van Waalwijk. Een gelukwens die volgens de heer Duyvelaar ook be stemd is voor de raad en de burgerij. Hij hoopte dat de burgemeester de ko mende zes jaar er in zou slagen de havenindustrieterreinen van de hand te doen, de woningbouw nog verder op te voeren en de gemeente een ge zonde financiële basis te geven. Met- applaus onderstreepten de raadsleden de gelukwens van de heer Duyvelaar, daarmee te kennen gevend blij te zijn met het besluit van de heer Teijssen om burgemeester van Waalwijk te blijven. BLIJF FIT EN JONG Koop by Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 3613 Wij hebben voor U in eigen atelier vervaardigde rustieke eiken handwerkmeubelen, o.a. tafels, stoelen, kisten en kasten, bureau's etc., ook antieke meubelen, koperwerk, olielampen e.d. Schrijnwerker Nieuwkuijkseweg 32 Antiek Helvoirt Ook Drunen deed dit jaar weer mee aan de jaarlijkse Boomplantdag, die vanaf dit jaar voortaan Boomfeestdag heet. Vorig jaar was een begin ge maakt met het planten van bomen in Vennen-Oost door de diverse lagere scholen in DrunenDit jaar was de Basisschool De Wegwijzer de school, die de boomfeestdag verzqrgde. Het feest concentreerde zich geheel op de schooltuin van deze nieuwe, twee maanden geleden in gebruik geno men school. Om half tien verzamelden de kinde ren van de school zich in de aula. Als gasten waren gekomen burgemeester mr. H. Stieger, de direkteur Gemeen tewerken, C. Horsten en het Hoofd Plantsoenendienst, Th. van Son. Ver der was aanwezig tuinarchitect Elings uit Oisterwijk en de hovenier, die de tuin aanlegt, M. van Drunen. Na een inleidend woord van het Hoofd van de school, de heer Willemse, kreeg de burgemeester het woord. Hij ver telde het een en ander over het boom bestand in de gemeente en kon vast stellen, dat de gemeente Drunen, vooral ten zuiden van het kanaal zelfs 'boomrijk was. De heer Horsten gaf vervolgens enkele praktische wenken omtrent het gebruik van het openhaar groen in de gemeente. Tenslotte werd het binnengelbeuren afgerond door de tuinarchitect, die aan de hand van de figuren uit de fabeltjeskrant ook het een en ander te zeggen had. De pas sage onder de school noemde hij b.v. het Braamstruikse Binnenpad. Hierna stelden de kinderen zich bui ten op en werd de eerste boom ge plant door de burgemeester, die daar bij geassisteerd werd door twee leer lingen. Vervolgens plantten van de 4 klassen 44 kinderen een aantal bo men en struiken in de schooltuin. On der een van de bomen werd een fles ingegraven waarin een oorkonde met name van alle schoolkinderen. Weer binnen, werden de kinderen onthaald op diverse traktaties. Elk kind van de school had aan de hand van verstrekt documentatiemateriaal een werkstuk gemaakt. Een kleine jury beoordeelde deze werkstukken en 8 kinderen, twee uit elke klas, kre gen hiervoor een mooie prijs. Het onderwijzend personeel kan te rugzien op een bijzonder geslaagde boomfeestdag. Men hoopt dat de doelstelling van dergelijke dagen, n.l. het ontzien door de jeugd van alles wat ons land aan natuur biedt, bereikt zal worden. De gemeente Drunen en het personeel van de school hebben door het organiseren van deze dag hun steentje bijgedragen om dit doel te verwezenlijken. Prins Bernhard heeft zijn be zoek aan Indonesië afgesloten. Hij was over dit bezok en de ontvangst zeer enthousiast. Hij gaat nu nog naar Japan om het Ned. paviljoen te Osaka op 1 april officieel te openen. De Brabantse kruidendokter uit Castrum zal op 13 april door de Bos sche rechtbank vonnis horen eisen in zijn beroep tegen het vonnis van bet kantongerecht te Eindhoven van 2x 10.000 gulden. Thans is hij het mikpunt van een groote actie in België, waar hij velen van zijn kruiden heeft bediend en die nu te gen hem in het geweer komen en zijn villa willen bezetten. Burgemeester J. Teijssen VERHARDING HEIKANTWEG VORDERT GESTADIG De werkzaamheden aan de Heikant, de bestrating van deize weg vanaf de Europaweg naar het nieuwe hoofd terrein van de v.v. DESK, vorderen gestadig. Deze met koolas verharde weg wordt van gemeentewege over 'n breedte van bijna vijf meter met klin kers bestraat, waarmee in een drin gende behoefte wordt voorzien voor de bezoekers van dit sportcomplex, terwijl ook de enkele gezinnen van deze buurtschap hiermee gediend zul len zijn. Door de bar slechte weers omstandigheden tijdens de nawinter werden de werkzaamheden ernstig gestagneerd, maar nu de lente inmid dels zijn intrede heeft gemaakt en te vens het weer beduidend is verbeterd, zijn de verwachtingen dat de weg over ca. vier weken gereed zal zijn. Boven dien zullen er lichtmasten geplaatst worden en dat is dan tevens nog een pluspunt voor de jongelui die tevens van deze weg gebruik moeten maken om het hieraan gelegen jeugdhuis De Kinkenpolder te bereiken, hetgeen tot nu toe in de wintermaanden geer. prettige onderneming was. Men ziet dus dat menigeen met voldoening de afwikkeling van dit karwei volgt. DOKTERSDIENST Op le Paasdag zal de praktijk van de doiktoren R. Raaymaakers en P. Wij- ten'burg te Kaatsheuvel worden waar genomen door dr. A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250, terwijl dr. Raaymaa kers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050, de dienst op 2e Paasdag zal waarnemen. Dokter K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 2006, zal op beide Paasdagen ook de praktijk waarnemen van zijn collega H. Win kelman te Sprang. Verloskundige, mevr. van Vlerken, Rubensstr. 8, Kaatsheuvel, tel. 3666, heeft alleen op 2e Paasdag dienst. Op le Paasdag wordt haar praktijk waargenomen door de dienstdoende artsen. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich op beide Paasdagen van 's mid dags 12 uur tot 's nachts 12 uur wen den tot de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, Kaats heuvel, tel. 2516. OPGEDRAGEN Het bouwen van een bungalow aan de Van Hornestraat te Loon op Zand voor de heer J. J. A. Verhoeven te Tilburg is onder architectuur van de heer Prins te Kaatsheuvel opgedra gen aan het aannemersbedrijf G. van Hest te Loon op Zand. RUILVER. DE LANGSTRAAT De Ruilvereniging De Langstraat houdt a.s. zaterdag 28 maart weer haar maandelijkse ruildag. Zij, die postzegels, sigarenbandjes, lucifer- merken e.d. verzamelen kunnen daar voor terecht in De Gildenbond, Mgr. Völkerstraat van 1 tot 4 uur. - De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft nu alvast meegedeeld dat de wegenbelasting in 1971 maar liefst 11 a 12 procent zal worden verhoogd. Ook de posttarieven voor drukwerk en nieuwsbladen en de te legrammen zullen aanzilijk hoiger worden. - De winst op de PTT wordt in '69 geraamd op 260 miljoen gulden, spe ciaal briefport bracht goede winst op. Men overweegt rente te geven op de giro-rekening. De wachtlijst voor te lefoon-aansluitingen bedraagt nog 126.000 aanvragen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 17