vvaalwijkse en UnqstRAAtse couRant In Schoenenmuseum te Waalwijk tot 15 april expositie „Prentpraat" Drunen heeft nu ook een wandelclub Hoe laat is het? Kijk op uw Prisma horloge! Zondag in Drunen „vlooien en antiekmarkt19 Jachthoorn Cornu Copiae had veel succes in Auvelais (Belg.) Raadslid A. J, van Seters stelt college B. enW. van Waalwijk aantal vragen Hi w vertrouwd adreó pp S» NU OOK AFDELING VOOR OVERLEDER J.fc, Ver hulst MET NAME OVER WONINGBOUW Techniek en de geschiedenis van de prentkunst Overleder In brons bestendigd Uit de streek Prijsvraag voor clubnaam ze ap AUWJ Drunen Bejaardenzorg ESsfiout Sprang-Cape! Ie ooor uw }amilie}eeóten uw zakenreceptie en diner uw „uit gaan eten uw „wees tWuió ook uit- bestelling <§roteótraat 208 cJ-[otel <^\Derwiel ^eUjoon 0H160-2330 DONDERDAGAVOND 2 APRIL *70 93e JAARGANG No. 27 "SS?/ Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent va n het Abonnement p. week (0,33+ 2ct. ine Jr.) ƒ0,35 y. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p kwrt. (3,95+10 ct. ine Jr.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - In de kunstgalerie van het Nederlands Museum voor Schoenen, Leder en Lederwaren te Waalwijk is woensdagmiddag de ex positie "Prentpraat" geopend. In de tentoonstelling wordt de techniek en de geschiedenis van de prentkunst duidelijk gedemonstreerd. De expositie Prentpraat is tot 15 april geopend. Daarna volgt tot 5 mei een expositie van moderne Nederlandse bronsculptures afgewisseld met enkele wand tapijten. De heer Ch. Bergmans, voorzitter van het museumbestuur, vertel de tijdens de opening van Prentpraat iets over de plannen van het mu seum voor dit jaar. Het was de eerste keer dat het mu seum officieel werd heropend. Voor- gaande jaren was het museum name lijk iedere dag geopend. Nu is dat al leen van april tot oktober. De heer Bergmans was verheugd dat het ini tiatief om een kunstgalerie in te rich ten zo aangeslagen is. De grote stij ging van het aantal bezoekers is daar volgens hem het beste bewijs van. Trok het Nederlands Museum voor Schoenen, Leder en Lederwaren in 1968 3000 bezoekers, vorig jaar wa ren er dat ruim 5000. De meeste ruimten in het museum, dat is ondergebracht in een herenhuis aan de Grotestraat in het centrum van Waalwijk, zijn ingericht voor de expositie van schoenen en lederwa ren. Ook dit jaar treft men in e'en modern ingerichte vitrine de inzen dingen van de Internationale Sdhoen- ontwerpwedstrijd die het museum elk jaar samen met de Federatie van Schoenfabrikanten en de Jaarbeurs organiseert. Door de aankoop van 'n tweetal nieuwe vitrines heeft men ook de inrichting van dit deel van het museum kunnen moderniseren. Nieuw is de afdeling "overleder". In een van de zalen van het museum vindt men diverse ledersoorten. Nu het leer door de kunstmaterialen steeds meer in de verdrukking komt vindt de museumdirektie het juist om op deze wijze wat meer interesse voor de looierij te kweken. De huiden die er hangen zijn door looierijen beschik baar gesteld. De expositie Prentpraat toont de techniek en de geschiedenis van de prentkunst. De museumdirektie ver wacht dat vooral de jeugd grote be langstelling heeft voor de tentoon stelling. Vandaar dat er speciale rondleidingen worden georganiseerd. Ook worden er dagelijks dia's ver toond. Men ziet b.v. van diepdruk, vlakdruk en hoogdruk de roulette techniek, de droge naaldets, terWijl b.v. ook de aquatint en de zwarte kunstprent of mezzopint niet ontbre ken. Van 17 april tot 5 mei volgt de ex positie van moderne Nederlandse bronsculptures afgewisseld met enke le wandtapijten: "In brons besten digd". De tentoonstelling biedt een even interessant als leerzaam over zicht van de hedendaagse Nederland se bronsculptuur. In de maand sep tember komen de liefhebbers van an tiek in de kunstgalerie aan hun trek ken. De tentoonstelling "Kunst in 't klein, de schoonheid van oude tegels" zal ongetwijfeld door velen worden bezocht. Er zijn nog besprekingen gaande over andere exposities. De kunst en kunstuitingen van plaats en streek zullen ook in 1970 niet ver geten worden. Plaatselijke kunste naars zijn thans bezig een collectie te formeren welke een duidelijk beeld van hun oeuvre zal geven. In juni ex poseert de Waalwijker Wim Suer- mondt. Gedurende het Pinksterweek- einde zal de fotoclub Waalwijk een expositie inrichten. Men hoopt dan zowel voor de amateur- als beroeps fotograaf een boeiend en leerzaam geheel te brengen. De wandelsportliefhebbers van Dru nen kunnen zich vanaf heden opge ven om lid te worden van een wan delclub. Aangezien er voor de reeds georganiseerde wandeltochten altijd zoveel belangstelling bestaat is dit in Drunen wel op zijn plaats. Initiatief neemster is mevr. Schellekens. Medewerking wordt verleend door de Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoe ding en de Wandelkring Noord Bra bant. Op 26 maart is er een verga dering geweest met als afgevaardigde van de sportraad de heer van Huiten en van de Bond Voor de Wandelkring Noord Brabant de heer Kloos. Het bestuur bestaat uit de volgende leden mej. Wagemakers, Stationstraat 23, mevr. van Spijk-Brok, Burg. van der Heijdenstraat 24, de heer van Doorn malen, Vuurdöornstraat4, mevr, de Bodt Prinses Irenestraat 42 (secreta resse) en mevr. Schellekens, Norber tijnstraat 36, Elshout (penningmees teres). Het bestuur heeft tijdens de verga dering besproken, via de sportraad een startsubsidie aan te vragen. Mten hoopt deze zo gauw mogelijk te krij gen omdat het wandelprogramma al is gestart. Volgend jaar wil men in Drunen een wandeldag houden. Door de leidsters wordt oök een cursus ge volgd voor lichamelijke en opvoed kundige begeleiding van de jeugd. Ongeveer 40 leden hébben zich al op gegeven. De contributie zal bedragen voor leden tot en met 14 jaar 0,35 en boven de 14 jaar 0,75. Volgen de week publiceert men in Hune Compas een rebus, waaruit een naam gekozen zal worden. De mooist be dachte naam zal de nieuwe wandel- vereniging gaan voeren. Ook worden daar enkelle prijzen voor beschikbaar gesteld. Volgende week woensdag om 13.30 uur wordt er op het Raadhuis plein gestart met 'n wekelijkse oefen tocht. PRISMA7 edelstaal herenhorloge automatisch/datum, plat, waterdicht 185,- (andere modellen reeds vanaf 149,-) met t!w het \Vaa .lwijk Tel. De volleybalvereniging Quos Ego organiseert op 4 en 5 april a.s. een vlooien- en antiekmarkt in het ka der van de akties van de Druriense verenigingen voor de sporthal. Twee jaar geleden heeft Quos Ego, met Romantica samen, ook een vlooien- en antiekmarkt georganiseerd. Dat is toen een geweldig succes geworden. De organisatoren hopen dat de be langstelling ook deze keer weer groot zal zijn, vooral omdat de opbrengst voor de sporthal bestemd is. Ook nu zullen op de eerste dag n.l. zaterdag 4 april in de morgenuren diverse wa gens door Drunen en Elshout rijden en zulen de leden van Quos Ego huis aan huis aanbellen om te vragen of er nog oude spullen zijn. Alles is van harte welkom, behalve puin, mestho pen en huisvuil. Het is nu schoon maaktijd, dus alles komt overal voor de dag. Als de inwoners van Drunen en Elshout zich de moeite getroosten om alles voor zaterdag 4 april klaar te zetten, is dit voor de leden van S VANAF WAALWIJK - Tweede Paasdag vertrok Cornu Copiae naar Auvelais (België) om daar in een feestelijke stoet mee te marcheren en een show te brengen in samenwerking met de Parijse majorettesOm ca. 2 uur stond Cornu Copiae aangetreden en marcheerde onder grote belangstel ling naar de hun toegewezen plaats voor de opstelling van de grootse stoet. Voorafgegaan door de politie te paard kwam de opening van de stoet het Waalwijkse korps met een fantastische majorette groep. Ongeveer 50 in het blauw-wit gekle de meisjes, welke voorafgegaan wer den door 4 majorettes op minibrom- mers, gaven een perfekte show, tij dens de 3'Vè uur durende mars op de muziek van Cornu Copiae. De regen en zeer harde, koude wind kondigde zidh al gauw aan en na een half uur viel de regen bij stromen. Ondanks dat trok en musiceerde alles gewoon door. Ook de andere Nederlandse korpsen, w.o. de Deltaband uit Vlis- singen, Oudstrijders, Den Haag, een 80 man sterk korps uit Leiden, één uit Rhenen en het korps Prins Bern- hard uit Den Haag( waarin 'n oud- Waalwijker n.l. Wim Rombouts de sousaphoon bespeelde). Alles voor zien van majorettes en enkele Bel gische muziekverenigingen, bleven doormarcheren. Door en doornat en verkleumd kwam men om half zes bij het gemeentehuis. Het weer was toen zo slecht geworden dat de show werd afgelast en konden de korpsen weer naar hun verkleedlokalen. De confet ti werd van het lijf geschud en vlug van costuum verwisseld, waarna men al spoedig naar huis vertrok. On danks het slechte weer was de stem ming opperbest en was weer 'n bui tenlands succes aan de lange lijst toe gevoegd. Quos Ego zeer fijn. Op zondag 5 april wordt dan vanaf 11.30-17.00 uur de verkoop gehouden in het ge bouw dat voorheen café Gez. Els hout was. Er wordt dan niet alleen geprobeerd de opgehaalde spullen te verkopen, maar er komt ook een an tiquair met echt antiek dat op die dag voor een speciale prijs wordt ver kocht. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot en met maandagmorgen 8 uur, uitslui tend voor spoedgevallen: Dr. van de Wouw, Stationsstraat 54, tel. 2250. AGENDA DE HOGE BRAKEN Zondag 5 april: 2 uur: Lassie's beste vriend; 4 uur: Bonanza; 8 uur: De laatste trein naar Katanga. HANDBALVER. AVANTI Het programma voor a.s. zondag ziet er als volgt uit: Dames sen. Avanti 2-Be Fair, 13.00 uur; heren sen. Desk 2-Avanti, 13.00 uuf; dames jun.Desk-Avanti, 1300 uur; heren jun. Desk-Avanti, 13.50 uur. Zaterdag 4 april: meisjes asp. Avan- ti-Blauw Wit 3, 15.00 uur. DIEFSTAL In de nacht van zondag op maandag is er ingebroken in de gymnastiekzaal achter De Hoge Braken. Twaalf ba zuinen was de buit die de dieven mee genomen hebben. De kast waarin de ze bazuinen bewaard werden is door de onverlaten .opengebroken. De ove rige instrumenten die in de kast wa ren opgeborgen werden onaangeroerd (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het raadslid, de heer J. van Seters (Algemene Werk- nemerslijst) heeft het college van b. en w. een aantal vragen voorgelegd. In een brief aan het college vraagt hij de aandacht voor een aantal zaken die naar zijn mening de laatste tijd onvoldoende zijn belicht. Als eerste vraagt de heer van Seters aandacht voor de te stichten woning bouwcorporatie. Hij is van mening dat in het huidige bestuur niet alle bevolki ngsgroepen zijn vertegenwoor digd. Met name vindt hij er te weinig werknemers in vertegenwoordigd. De heer van Seters is ook een voorstan der van volledige medezeggenschap van het gemeentebestuur - geadvi seerd door de woningadviescommissie - in de woningbouwverenigingen. Verder stelt hij in zijn brief dat niet de woningbouwverenigingen maar de gemeente de woningen moet bouwen. "De woningnood is zeer groot. De bouw van woningen is een plicht van de overheid. Tof diens taak behoort ook de toewijzing van woningen", al dus de heer van Seters die de over heid, in deze de plaatselijke overheid, dus de gemeenteraad noemt. Naar de mening van de heer van Se ters moet er nog meer toezicht komen op nieuw te bouwen woningen. Ook mogen de huidige woningen, die eigendom zijn van de gemeente niet aan de aandacht van de dienst bouw en woningtoezicht ontsnappen. De heer van Seters dringt er bij het col lege op aan, om toch in ieder geval alle klachten in behandeling te ne men. In het slot van zijn brief schenkt dit Waalwijkse gemeenteraadslid nog aandacht aan de Stichting Gezinszorg aan de bejaardenzorg en de begelei ding van gehandicapten. Hij is van mening dat de besturen van de be trokken instanties beslist geen afspie geling zijn van de plaatselijke bevol king. De heer van Seters is van me ning dat de bewoners van bejaarden woningen en de mensen die in de be jaardencentra verblijven, inspraak in het beleid moeten helbben. Hij wijst er op dat hij al deze zaken meerdere ma- gelaten. Daar de instrumenten niet verzekerd waren is dit voor SHJ 'n zwaar verlies. SUCCES KINDERMIDDAG ONA Bij alle sporthal-akties door de Dru- nense verenigingen op touw gezet, is de kindermiddag door ONA georga niseerd, wel een uitblinker geworden. Voor bijna 2 volle zalen werd het sprookjesspel Pioo Bello voor 't voet licht gebracht. Een prachtig spel, dat door alle kinderen intens werd mee geleefd. De reacties van de- kinderen onder het spel, moet de spelers wel helbben goedgedaan. Het zelfvervaar digde decor en de kleren waren een lust voor het oog. GROOT RIKCONCOURS A.s. zaterdag is er een groot rikcon- cours in café P. Pulles in Elshout met diverse attrakties ten behoeve van de voetbalclub FC Elshout. Aanvang 8 len in de raad naar voren heeft ge bracht. De heer van Seters verwacht een alleszins bevredigend antwoord van het college van b. en w. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk te Sprang 9.30 Ds. B. de Graaf uit Meeuwen, 2.30 Ds. G. Wursten; Ger. Kerk Sprang 9.30 en 4.30 Ds. J. W. Genui't uit Vlis- singen; Ned. Herv. Kerk Capelle 9.30 en 2.30 Cand. H. v. d. Post uit Beekbergen; Ger. Kerk Capelle 9.30 en 3.00 Ds. A. Vreugdenhil; Ned. Herv. Kerk Zuidholl.dijk 9.30 en 2.30 Dhr Damen uit Schelluinen; Ger. Gemeente Julianalaan 9.30 en 3.00 leesdienst. BENOEMING Door het gemeentebestuur is tot schoonmaakster van de openbare la gere school te Capelle met ingang van 1 april benoemd mevr. J. de Haan-van den Berk, Zuidholl.dijk. Déze benoeming is door haar aange nomen. PAASWIJDINGSAVOND In de Ned. Herv. Kerk te Sprang gaf de Chr. Gemengde Zaïigver. Excel sior 'n goed geslaagde Paaswijdings- avond, welke goed bezocht was. De leiding van het koor berustte bij de heer Krutwagen uit Breda. Als soli- te trad op mej. de Wind uit Waal wijk. Medewerking werd. verleend door het jeugdkoor van Excelsior on der leiding van de heer H. J. Over- weel. Het jeugdkoor was op deze avond voor de eerste maal in uniform Ds. G. Wursten sprak een openings woord. VOCAAL EN INSTRUMENTAAL CONCERT TE BAARDWIJK Uitgaande van het Ned. Herv. Kerk koor Baardwijk-Drunen zaïl op zater dagavond 11 april in het gemeen schapshuis te Baardwijk een vocale en instrumentale avond worden ge houden, welke aanvangt om kwart voor acht, en waarvoor de zaal ge opend is vanaf zeven uur n.m. Be halve het organiserende koor zal te vens medewerking worden verleend door de Chr. Gemengde Zangvereni ging Looft den Heer uit Sprang-Ca- pelle. Dirigent is de heer P. Christ en accompagnateur de heer H. Spie- rings. Naast de zangkoren zal op de ze avond ook optreden het muziek korps van het Leger des Heils uit Rotterdam, onder leiding van kapél- meester J. Tichelaar. De leiding van het gehele programma is in handen van de heer Harteveld. Het program ma zal bestaan uit samenzang, koor zang, alsmede zang van de jongens sopraan Jack Christ, en voorts mu ziek van het muziekkorps. Het programma voor de pauze zal be staan uit meer gewijde nummers, ter wijl voor na de pauze een program ma is samengesteld van diverse zang spelen en een groot aantal bekende vaderlandse volksliedjes. De Ned. Herv. Predikant van Baardwijk-Dru nen Ds. Kooman zal deze avond ope nen terwijl de voorzitter van de orga niserende vereniging de heer Boo- den de sluiting op zich heeft geno men. Voor liefhebbers van muziek en zang is dit een mooie gelegenheid om deze avond bij te wonen. <=Qeótaurant Stet Specialiteiten ^Qeötaurant van de angótraat

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9