De Echo van het Zuiden Selectiewedstrijd zaterdag voetbal Brabant-Zeeland: 3-3 Garage Schoep brengt dit weekeinde nieuwe Renault-12 KAATSHEUVEL moppen VAN MIL Raad Waalwijk besprak het verkeerscirculatieplan uitvoering Communie-geschenken Iwéédse APPELTAART BQÏER- Banketbakkerij HEARING VOOR DE BEVOLKING OP MAANDAG 27 MEI IN HET LIOO Mej. H. van bij onderwijs Geijn 40 jaar in Kaatsheuvel Maatregelen zijn financieel uitvoer baar Grotestraat Bewondering Kruispunt Putstraat- Victoriestraat Lang parkeren Juwelier Stassar Goede wegligging Twee uitvoeringen Dépositaire Salon HOMBERGEN Inleiding van film ©ver hart- en vaat ziekten hij Groene Kruis Journalisten-elftal Brabants Dagblad speelt zaterdag tegen Echo-team Sprang-Capelle DONDERDAGAVOND 16 APRIL 1S70 93e JAARGANG No. 31 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het verkeerscirculatieplan, dat wij vorige week uitvoerig hebben behandeld, kwam maandagavond tijdens een speciale raadsverga dering aan de orde. De raadsleden maakten verschillende opmerkingen aan de hand waarvan b. en w. straks een definitief plan opstellen, Ook de bevolking krijgt inspraak. Op maandag 27 april is er namelijk in het Lido een hearing waarbij iedereen welkom is. Op deze wijze hoopt men tot een verkeersplan te komen, dat bijdraagt aan een vlotte doorstroming van het verkeer door Waalwijk, en aan bevordering van de verkeersveiligheid. De raadsvergadering werd maandag ook bijgewoond door enkele deskun digen. Zo waren van het Ingenieurs bureau van Verkeerskunde uit Den Haag de beide samenstellers van het rapport, ir. G. R. de Regt en ir. van Dijck aanwezig. Verder de korpschef van de gemeentepolitie, inspekteur L. van Hooff 'en de direkteur van de dienst gemeentewerken, de heer J. Kobben. In zijn openingswoord wees burgemeester Teijssen er op dat ook vorig jaar een verkeersplan op tafel was geweest. Dat plan moest voornamelijk om financiële redenen worden teruggenomen. De maatrege len die in het huidige verkeerscircu latieplan voorkomen zijn financieel realiseerbaar. Ir. van Dijck zette uiteen dat het om de verkeerscirculatie van dit moment ging. Men had de nadruk gelegd op de punten waar het verkeer vast loopt of die gevaarlijk zijn. Via het plan wil men komen tot een vlotte en vei lige afwerking. Het plan voorziet dan ook in tal van maatregelen. Volgens ir. van Dijck is het vooral belangrijk om duidelijkheid te brengenVandaar dat hij in het rapport ondermeer voor stelde om bepaalde straten niet voor een gedeelte maar over de gehele lengte tot voorrangsweg te maken. Met betrekking tot de verkeerslichten meïkte hij op dat hierdoor de capa- cieit van het kruispunt ibeter geregeld kan worden. Mede om een vlotte doorstroming van het verkeer te krij gen en andersinds om de parkeerimo- gelijkheden te vergroten wordt er zo wel in het centrum als in de woonwij ken in een aantal straten eenrichting verkeer ingevoerd. Vooral de Grotestraat, de belangrijk ste verkeersader door Waalwijk, is in het verkeerscirculatieplan onder de loupe genomen. Oorspronkelijk ging men er vanuit dat de Grotestraat geen doorgaande route moest blijven. Het bleek echter niet mogelijk een andere weg te vinden die de Grotestraat kan ontslasten. Wel moet hier, volgens ir. van Dijck, in de toekomst naar ge zocht worden. Zijn aandacht ging dan vooral uit naar de Taxandriaweg. Zo als bekend wil men het doorrijprofiel van de Grotestraat vergroten door over de gehele lengte parkeerhavens aan te leggen. Verschillende raadsleden hadden op merkingen, De heer A. Meijs (ICath. Unie) vroeg waarom men er nu al niet toe overging om de Blijde In- comstenlaan tot voorrangsweg te ma ken. Hij wilde daar niet mee wachtten tot dat de wegen in de nieuwe woon wijk Zanddonk gereed waren. De ver- keersdeskundigen konden gedeeltelijk met de heer Meijs meegaan. Zijn sug gestie zou onderzocht worden. De heer Buys (Alg. Werknemersfraktie) vond dat als men de Grotestraat als voorrangsweg doorlaat lopen in de v. Lovenlaan op het betrokken kruis punt een situatie ontstaat die onge lukken in de hand werkt. Hij wilde het wegprofiel enigszins verleggen. Het Prot. Chr. raadslid A. Dercksen had bewondering voor het rapport. Hij vond de plannen ten aanzien van de Grotestraat echter niet ver genoeg gaan. Zijn voorkeur ging uit om de ze straat in zijn geheel voor eenrich tingverkeer te bestemmen, waardoor de mogelijkheid geschapen wordt om langs één zijde te parkeren. Verder was de heer Dercksen van mening dat men voorbij was gegaan aan de betekenis van de oost-west route Kas teellaan, Moonenlaan, Margrietstraat richting Vredesplein. De verkeersdes- kundigen willen deze route niet sti muleren omdat er teveel voorrangs kruisingen in voorkomen. Dit werkt voor het verkeer alleen maar vertra gend. De heren Louwerse (PvdA) en De Brouwer (eigen lijst) hadden enkele opmerkingen ten aanzien van de Vic toriestraat en het kruispunt Victorie straat-Putstraat. De heer Louwerse pleitte voor verkeerslichten op 't be trokken kruispunt. Vooral op drukke uren kan men hier volgens hem niet veilig oversteken. De heer De Brou wer wilde parkeerhavens voor de win kelgalerij. Omdat men hier ter plaat se aan twee zijden kan parkeren raakt het verkeer nogal eens in moeilijkhe den. Van het trottoir voor de winkel galerij kan volgens hem ibest wat af. Burgemeester Teijssen stelde voor de ze punten - waar ook de deskundi gen wel oor voor hadden - nader te Onder het wakend oog van de heren Sterk en Remmers hebben maandag avond op het sportterrein van SSC de Zeelandse en Brabantse selecties el kaar ontmoet in een lichtwedstrijd, zulks ter voorbereiding van het a.s. treffen tussen de ploegen uit West en Zuid. Het is een ontmoeting gewor den, die het aanzien toch wel waard was. Voor rust waren de Zeeuwen iets sterker dan de Brabanders. Het was bij de Zeeuwen vooral een te haastig spel waartegen de Brabanders soms weinig verweer hadden. Vooral dankzij het uitmuntende spel van D. Treffers in het doel, wisten de Zeeu wen voor rust slechts een 0-1 voor sprong te nemen. Grotenbroers(BVC) was in de voor hoede van de Brabanders de man die bet meest voor grote verwarring zorg de in het defensiegebied van de Zeeuwen. Uit een voorzet van Kos ten wist Francke ongeveer halverwe ge de wedstrijd zijn ploeg de leiding te geven. Tot aan de rust bleven de Zeeuwen de sterkere ploeg zonder dit te kunnen uitdrukken in doelpun ten. Na rust zag men een beter spel en waren de Brabanders de betere ploeg. Vooral het spel op rechts van Gro tenbroers viel in deze periode sterk op. Ook dat van Paulides (NEO) was nu van een beter gehalte dan voor de rust. Na ongeveer 20 min. wist Bra bant naast Zeeland te komen. Th. Dtekker, invaller voor Viergever, wist via de paal te scoren. Deze speler zou nog meer van zich laten zien. Na 25 min. was het Grotenbroers die de stand op 2 - 1 bracht. Brabant bleef nu sterker maar moest toch toezien, dat Zeeland weer naast de Braban ders kwam. Stoutjesdijk was in het beruchte gebied ten val gebracht en de goedleidende arbiter Speekenbrink kende de Zeeuwen een strafschop toe. In eerste instantie wist Treffers de door Patteniers genomen strafschop te keren doCh Lobbezo schoot de te rugspringende bal in het doel. Uit 'n fraaie solo van Alb. van Beek (Wit- Zwart) kwam de 'bal bij Paulides te recht die 3 - 2 scoorde. Dit doelpunt zou toch niet de volle winst voor Bra bant opleveren. In de laatste minuten kreeg Zeeland een vrije schop toege wezen. Francke nam deze vrije trap en het was Patteniers die de stand op 3-3 bracht Even later blies arbiter Speekenbrink voor het einde. Inmiddels is de definitieve samenstel ling van het Zuidelijk elftal bekend geworden. Doel: Treffers, SSC; Adh- ter: Koster, Rillandia, v. Peer, SSC, v. d. Ketterij, Arnemuiden en Ippel, Koz. Boys; midden Alb. van Beek, Wit-Zwart en v. Straaten, Woudri- cbem; voor: Grotenbroers, BVC, Pruijssers, Arnemuiden, Francke, De Meeuwen en Paulides. NEO. Henk van Peer zal voor Zuid optreden als aanvoerder. bezien Het invoeren van eenrichtingverkeer in de Crispijnstraat met daardoor de mogelijkheid tot aan beide zijden par keren had niet de goedkeuring van de heer Verhoeven. Hij vond dit voor al voor voetgangers gevaarlijk. Een andere oplossing was echter niet di- rekt voorhanden. De heer Derdksen pleitte nog voor voetgangersover steekplaatsen op het kruispunt Be- soyensestraat-Tolstraat (Huize Sa- marja). Wethouder Van den Hoven informeerde of hier tellingen waren gehouden. Ook dit punt zou door de deskundige worden onderzocht. De heer J. van Seters, na een lange afwezigheid weer present en voor de vergadering speciaal door de voor zitter verwelkomd, attendeerde op het zogenaamd weekend-parkeren. Het komt in Waalwijk nogal eens voor dat vrachtwagencombinaties voor wonin gen worden geplaatst. Inspekteur van Hooff antwoordde hierop dat er een nieuwe Algemene Politie Verordening in voorbereiding is, die het mogelijk maakt dat hiertegen opgetreden kan worden. Als het college tijdens de hearing op 27 mei de mening van de bevolking heeft géhoord, kan men tot een definitief verkeerscirculatie plan komen. Renault zal zijn allernieuwste mo del, de Renault 12, op 17 april a.s. in Nederland introduceren. Op die dag zal deze wagen voor het eerst in de showroom van Schoep's Automo bielbedrijf, Laageinde 39, Waalwijk te zien zijn. De Renault 12 is een ruime en uiterst moderne personenauto, die een aanvulling zal vormen op het uitgebreidde programma van Re nault in de personenwagen sector. De wagen heeft een vooringeplaat- ste 1300 cc motor van 60 pk, met voorwielaandrijving en een vierver- snellingsbak met vloerschakeling. De vierdeurs carrosserie is sterk STATIONSSTRAAT 88, WAALWIJK Telefoon 3037 KAATSHEUVELSE RUITERS AKTIEF VOOR HUN MANEGE Afgelopen zaterdag trok een stoet wagens, begeleid door muziék, door de straten van Kaatsheuvel om goe deren op te halen voor een vlooien markt. De Kaatsheuvelse ruiters spannen zich geweldig in om de goe deren bijeen te brengen, die de door hen op 9 en 10 mei a.s. te houden vlooienmarkt tot een succes moeten maken. De opbrengst van die markt zal bestemd worden voor 'n in Kaats heuvel te bouwen manege. Er werd reeds een grote variatie aan goederen bijeengebracht, waarvan het opviel dat er een hoog percentage werkelijk goede spullen bij is. A.s. zaterdag 18 april komen de ruiters weer langs in Kaatsheuvel om de voorraad goéde ren verder aan te vullen. Als zij er in slagen weer zoveel op te halen, 'be looft de vlooienmarkt een goed suc ces te worden. TOTO EN AMUSEMENTS- AVOND VOOR JEUGDKOOR De inlege van de tweede toto was 1190,30. Voor de eerste prijs, 20 pet. van de inleg, kwamen drie deel nemers in aanmerking die- de inleg precies hadden geraden t.w. H. Snoe ren, Ruibensstraat 22, mevr. Mes Wil lem Il-straat 11 en H. Dieltjens Wil- librordusstraat 28, Loon op Zand, die ieder 79,35 ontvangen. De tweede prijs, 10 pet. van de inleg 119,03 gaan naar J. van Boxtel, Hilsestraat 126, Kaatsheuvel, met 1190,28. De prijzen kunnen afgehaald worden bij W. de Vries, Mgr. Völkerstraat 38, Kaatsheuvel onder overlegging van de controlestrook. Zaterdag 18 april organiseert de NKV-Centrale Kaatsheuvel in samen werking met het jubileum-comité van Kaatsheuvels Jeugdkoor een amuse mentsavond. De muzikale verzorging is in handen van De Wavo's. De ba ten van deze avond, die in de Gil denbond wordt géhouden, zijn be stemd voor de Tirolerreis van meer genoemd koor in verband met het 10- jarig bestaan. AKTIE DRIE IN EEN Ieder jaar worden drie geldinzame- lingsakties géhouden voor medische doeleinden: bestrijding van kanker, asthma en rheuma. Drie ziekten die zeer verbreid voorkomen en die nog steeds niet door de medische weten schap bedwongen zijn. Eenieder zal in zijn eigen omgeving met deze of een van deze ernstige ziekten gecon fronteerd 'zijn geweest en dus graag willen bijdragen om aan de uitroeiing daarvan mee te werken. Daar deze geldinzameslingen met zulke kort tussenpozen plaats vonden en dit ge regelde lastig gevallen wordên voor velen eerder irriterend dan animerend zou kunnen werken, dacht het comité er goed aan te doen deze drie a'kties in een te verenigen onder het motto: laat uw gift drievoudig zijn voor de actie drie in één: kanker, asthma en reuma. Het comité hoopt er op, dat als u gewend was voor elke afctie apart een bepaald bedrag in het zakje te doen, dat u het nu verdrievoudigt. Men kan er gerust op zijn, dat men voor deze acties dit jaar niet meer wordt lastig gevallen. D'OKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en A. de Vries worden waargenomen door Dr. R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, tel. 2050. Van zaterdagmiddag 12 uur tot en met maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van Dr. K. van Tuijn worden waargenomen door collega H. Win kelman, Kerkstraat 99 Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige mevr. M. van Vlerken, Rubensstraat 8, tel. 3666, heeft het komende weekeinde dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's avonds 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie St. Joseph, Wilhelminaplein 3, Kaats heuvel, tel. 2516. pijlvormig met aërodynamisch gun stige eigenschappen. De wielophan ging is onafhankelijk. D;e achterophanging is zodianig ge construeerd dat een zeker meestuur effect wordt verkregen. Dit bete kent dat de auto- -zeer goed en ge makkelijk over een bochtige weg rijdt terwij l het'gedrag op een rech te weg Wordt' gekenmerkt door een grote koersvastheid: en ongevoelig heid voor zijwind vl'agen. De wagen heeft een topsnelheid van ruim 140 'km/u.; het benzinever bruik ligt rond de l op 11 a 13. De 'ontwikkeling van de Renault 12 heeft 6 jaar gevergd. Van 1963 tot 1965 werden 18 ver schillende carrosserievormen ont worpen, die uiteindelijk een waar schaalprotiotype opleverden, dat in 1965 en aan de eerste dynamische test werd onderworpen,. Tussen einid '65en midden '69 werden 40 pro totypen gebouWd, waarvan er acht meer dan 2% miljoen testkilometers hebben afgelegd. Een prototype reed in totaal ruim 260.000 kilome ters in drie verschillende continen ten. U itgebreide windtunnelproeven met prototypen van. verschillende vorm 'bepaalden de uiteindelijke carrosserie; laag van vorm, met het hoogste punt van de wagen achter aan; deze vorm ibiödt veel hoofd ruimte voor adhterpassagies, een ro yale 'kofferruimte en geeft een lage luchtweerstand met goede aërody namische stabiliteit. De Renault 12 zal in Nederland in twee uitvoeringen leverbaar zijn, namelijk een model 12 L en een mo del 12 TL. De beide uitvoeringen zijn mechanisch, motorisch en wat betreft het uiterlijk identiek, maar öe Renault 12 TL beschikt over een aantal luxueuze extra's, zoals elec- trisch verwarmde achterruit, ge scheiden voorstoelen met tot siaap. stand verstelbare rugleuningen, midden armsteunen vóór en achter, extra verlichtng in handschoenen kastje en kofferruimte, armsteunen aan de binnenzijde van de portieren, voor Waalwijk e.o. CORRIDA FOR MEN van Louis Feraud, Paris After-Shave en All-purpose lotion vanaf 14.50 t/m 64.50 Dames - Heren - Coiffure Markt 11, Waalwijk Telefoon 2477 Parfumerie Bijouterie Mej. H. J. van Geijn. onderwijzeres aan de MariasChool te Kaatsheuvel, Ibefdadht woensdag het feit dat zij veertig jaar geleden haar loopbaan bij het onderwijs begon. Vanzelfspre kend was deze gebeurtenis aanleiding om het dagelijkse programma van de school te laten voor wat het was, ten einde dit jubileum op een passende wijze te vieren. Daarbij waren niet alleen alle collega's van mej. v. Geijn en de gehele schooljeugd, maar ook vele ouders en oud-leerlingen betrok ken, die zich 's morgens met de ju- bilaresse eerst naar de kerk van de parochie St. Joseph begaven voor 'n plechtige eucharistieviering on'der lei ding van pastoor H. Simkens. De kin deren zorgden hierbij voor een keuri- ge muzikale omlijsting, terwijl de pas toor in een treffende toespraak de grote verdiensten van mej. van Geijn voor 't onderwijs gedurende haar 17- jarige werkzaamheid in Kaatsheuvel illustreerde. Na de H. Mis kregen de ouders in de kerk gelegenheid hun gelukwensen aan te bieden. Na afloop begaf het hele gezelschap zidh naar de Gildenbond voor de hul diging. De jongste leerlingen kwamen hier op de planken óm met korte voordrachten, zang en declamatie hun felicitaties te offreren, terwijl de oud sten met een 'heuse musical op de proppen kwamen. Uiteraard kwamen de kinderen hun jubilerende onder wijzeres niet met lege handen fête ren, want tijdige inzamelingen had- een hap-graag cake-ge bak, bedekt met frisse appels en een laagje poe dersuiker! het „boterigste" boterkoekje GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160 - 2312 sigarenaansteker en een antiverblin- dingsspiegel. Bei'de uitvoeringen hebben, e'en Wisselstroomdynamo, ruitewissers met twee snelheden, ruitesproeier en een, uiterst efficiënt verwar- minlgs- en ventilatiesysteem. Even als de andere Renault-typen, zal ook de Ren'ault 12 van fabriekswe- ge sen Teotyl ML behandeling krij gen. D'e prijs van de Renault 12 is vastgesteld op 7122,- die voor de Renault 12 TL op f 7.483,-, beide incl. BTW (af importeur). Op maandag 20 april a.s., 's avonds om 8 uur wordt in de Muziekzaal van het Willem van Oranje-College aan de Floris-V laan, de jaarlijkse Algemeene Vergadering van de Ver eniging „Het Groene Kruis gehou den. Voor de pauze zal het huishou delijke gedeelte van de vergadering worden afgehandeld. Na een korte inleiding door dok ter N. de Blots zullen vervolgens eniige films over het onderwerp Kart- en Vaatziekten vertoond wor den. Hartziekten veroorzaken thans bij na 'de helft vain alle sterfgevallen. Het bestuur heeft daarom gemeend met deze films, die 'door de Neder landse Hartstichting belangeloos ter beschikking werden gesteld, de le den een 'beter inzicht te doen krij gen in de oorzaken en het voorko men van deze gevreesde ziekten. Daar Velen hier ongetwijfeld be langstelling voor hebben hoopt het bestuur een groot aantal leden te mogen, begroeten. WAALWIJK - Zaterdagmiddag vindt er, op het sportieve vlak, een treffen plaats tussen het Brabants Dagblad en De Echo van het Zuiden. Het journalisten-elftal van het Bra bants Dagblad (FC BraDa) speelt dan een voetbalwedstrijd tegen de collega's van De Echo van het Zui den (FC De Echo). De wedstrijd die om 4 uur begint, wordt gespeeld op het RWB-terrein. Beide kranten hebben een elftal dat enkele malen, per jaar tegen an dere bladen of 'bedrijven speelt. Het is nu Voor de eerste maal dat beide Streekbladen elkaar treffen. Het ligt in de bedoeling hier een jaar lijks evenement van te maken. Be halve natuurlijk de „sportieve kran ten-eer" is de inzet van de wedstrijd een kratje bier. N'a afloop Van de wedstrijd is er een gezellig samen zijn van beide teams met suppor ters. RIKCONCOURS Op 24 april wordt er een rikconcours gehouden ten bate van de Ouden van Dagen en wel bij C. Kleinloog, café Hof van Holland, Sprang. Aanvang 8 uur. AFSCHEID B E J A ARD ENWERK In het cultureel centrum Zidewinde wordt maandagmiddag 20 april weer een bejaardenbijeenkomst gehouden, aanvang 2 uur. In deze samenkomst zal wethouder F. Minnaard wegens vertrek naar Zeeland volgende week, afscheid nemen van het bejaarden- werk, dat mede op zijn initiatief tot stand is gekomen. den voldoende contanten opgeleverd om deze met diverse cadeautjes en bloemen te verrassen. En natuurlijk was er voor de jeugd zelf aan het slot van deze jubileumviering een trakta tie.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13