_s, Het Brabants Orkest brengt Frans programma in Tilburg Met structuuronderzoek in de schoenindustrie wordt spoedig een begin gemaakt WASPIK I Minder Nederlandse deelnemers aan Schoenenbeurs in Düsseldorf EHBO-ver. Brunen-Eishout hield jaarvergadering VEEL SUCCES VOOR ANITA MET „APOLLO"-MATERIAAL f 20 BEDRIJFSCHAP VERGADERDE Samen uit amen thuis ^SdoteL "Detujieü 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 16 APRIL 1970 7 Grootste Europese schoenenbeurs met 300 inzenders Sprang-Capelle Capelle Kinderschoenen Drie lijnen Francois d'E Kunststof CADEAUBON Politieke partijen maken reclame bij Waalwijkse skelter kampioenschappen Soliste: Annemarie v. d. Eerden-Bom Onderzoek wordt op enkele punten toegespitst Subsidie MVLS Blijf fit en jong een fiets TOON AARTS Waalwijk lil I ffl (Van een medewerker) DÜSSELDORF - De Nederlandse deelname aan de grootste Europese schoenenbeurs - Der Grosse Deutsche Schuhmusterschau - in Düsseldorf is wat aan het afnemen. Gedurende het afgelopen weekeinde toen de beurs voor de negenentwintigste keer werd gehouden, presenteerden nog maar negen fabrikanten hun kollekties in eigen stands. Zij en die driehonderd andere exposanten daar in de grote hallen aan de boor den van de Rijn mochten echter een ongekend groot aantal detaillisten ontvangen, die zich zaterdag, zondag en maandag in grote drommen tussen de vaak zeer fraaie expositieruimten doorworstelen. Het Europese karakter van dat schoengebeuren in Düsseldorf spreekt het best als men weet, dat de 300 inzenders er liefst 130 van buiten Duitsland komen. Buiten Duitsland waren er fabrikanten uit nog eens tien Europese landen aan wezig, voornamelijk uit de EEG- en uit de EFTA-groep. Niet alleen het internationale karakter van de in zendingen kenmerkt de GDS. Ook de herkomst van de tienduizenden bezoekers is over een groot aantal landen verspreid. Ieder van de ge ïnteresseerden kon er zonder twij fel iets van zijn gading vinden. Met eigen stands waren de vol gende Nederlandse bedrijven in Düsseldorf vertegenwoordigd; Ani ta uit Waalwijk, Bata uit Best, Bloch en Stibbe-Hollandia uit Waal wijk, De Jong uit Gilze, Beniamino uit Kaatsheuvel, Jator uit Drunen, Jimmy Joy uit Waalwijk, Unie- schoen uit Bunschoten en „Leon Pare" uit Kaatsheuvel. Opmerkelijk was echter wel, dat enkele bedrij nen de collecties van collega-bedrij ven in huis hadden. Belangrijk voorbeeld hiervan was wel het Kaatsheuvelse bedrijf „Leon Pare". Vele jaren is men individueel naar voren getreden op de GDS. Ditmaal echter had men een grote- BOUWEN WONINGEN Werden door deGed. Staten van N.- Braibant bij de woningverdeling in ja nuari j.l. aan de gemeente Sprang- Capelle géén woningen toegewezen, thans kwam vorige wëek vrijdag het bericht dat alsnog toestemming werd verleend tot het bouwen van 24 pre miewoningen dit jaar in deze gemeen te. Dat deze mededeling ten gemeen- te'huize met vreugde werd ontvangen laat zich begrijpen. 'A.s. vrijdagavond is het in het club gebouw, café W. Kuis in de Raad huisstraat tussen 7 uuur en half ne gen inmanden voor een wedvlucht vanuit Vilvoorde. Voor deelname aan de Derby Noyon kan men zich tot 18 april opgeven, terwijl op 5 mei een wedvlucht gehouden zal worden van Bergen op Zoom. EXPLOSIE '67 Afgelopen zaterdag heeft het heren team van Explosie zijn laatste com petitiewedstrijd van dit seizoen ge speeld. In een zeer matige wedstrijd versloeg men Minenco met 2 - 1De setstanden waren 15-10, 9-15 en 15- 12. re standruimte gehuurd. Daarin wenden nu ook de produkten van Blenzo, Cristall en Berkelmans ge presenteerd. Dit viertal werkt sinds enige tijd samen met Jimmy Joy, Troked en Tee Vee. Die samenwer king bestaat dan uit het eendrachtig organiseren van hotelshows twee maal per jaar. Met die shows is gis teren overigens een begin (gemaakt in Breda en in Groningen. Vandaag exposeert men in Goes en in Leeu warden. Zondag en maandag is men in Geleen, maanidag en dinsdag in Amsterdam, dinsdag in Roermond, woensdag in Eindhoven en. Alk maar, donderdag 23 april in Zeist, zondag 26 en maanidag 27 april in Arnhem, maandag 27 en dinsdag 28 april in Rotterdam, dinsdag 28 april in Zwolle, woensdag 29 april in Hengelo en in Leiden. De Kaatsheuvelse schoenfabriek „Leon Pare" neemt al vele jaren deel aan het schoengebeuren in de fraaie expositiehallen aan de boor- dien van de Rijn in het hart van Düsseldorf. Steeds heeft men een eigen collectie gebracht. Natuurlijk kwam die collectie ook ditmaal weer volledig aan z'n trekken. Ge makkelijk zittende schoenen met veel hoog opgaande voorbladen en gespen of/en riemen. De kleurstel ling van deze modellen voor herfst en winter was voornamelijk gezocht in het bruin en zwart. E'en enkele maal komt er eenwat vrolijker kleur aan bod. De hakhoogten zijn tusen de 4 en 6 om en flink van om vang. Natuurlijk ook hier veel imi- tatie^reptiel als krokodil en python. Kinderschoenfabriek Jimmy Joy - grote afwezige in het Schoencen trum in Utrecht - viert dit jaar een jubileum. Gedurende twintig jaar namelijk brengt men onder de naam Jimmy Joy de produkten op de markt D,e directie van het Waal wij kse bedrijf ziet niet zoveel heil in het nationale schoeneentruim. In Düsseldorf viel er de collectie wel te bewonderen, terwijl menn in Ne derland via al genoemde hotelshows de detaillist hoopt te kunnen berei ken. Het Waalwijkse bedrijf behoort tot de allereerste buitenlandse be. drijven, die op aanvankelijk zuiver nationaal gehouden GDS in Düssel dorf met een eigen stand aanwezig mocht zijn. De kinderschoenfabriek heeft nu veertien jaar ervaring en een groot aantal buitenlandse con tacten. Dart laatste voltrok zich niet' alleen Voor de detailhandel. Daar naast legde men. contact met colle ga-schoenfabrikanten in West-Duits- land, Italië, Spanje, Engeland en Ca. nada. Regelmatig wisselt men van gedadhlten. over schoenvormen, ma. terialen enz. Daaruit putte men veel inspiratie voor de eigen fa brieksmatige vervaardiging en voor al verbetering van de kinderschoen. Het Waalwijkse Unieschoenbedrijf Timtur houdt zich op dit ogenblik bezig met de vervaardiging van drie De EHBO Vereniging Drunen-Els- hout hield op 7 april j.l. in hotel Ro~ hout hield op 7 april j.l. in hotel Royal de zeer goed bezochte jaarver gadering. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een uiteenzetting over de voordeten van de nieuwe rayons indeling van het district Noord Bra bant en stelde de leden op de hoog te van zijn verkiezing tot bestuurslid van het Rayon II Midden-Brabant. Merkte voorts op, dat in 1968 het aantal verkeersslachtoffers met dode lijke afloop een percentage uitmaak te van 40 pet. De overige 60 pet. van de ongevallen met dodelijke afloop vond plaats in huis, op school, in het bedrijf en bij de sport. Alleen reeds in huis bedroeg het aantal slachtof fers met dodelijke afloop 2395! Een bedrijf als Lips streeft er naar om een op iedere mjf werknemers een volwaardige EHBO-opteiding te ge ven. Het ware toe te juichen indien dit loffelijke streven alom in den lan de en in bredere kringen navolging zou vinden. Vervolgens werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Het jaarverslag van de secretaris en rekening en verantwoor ding van de penningmeester werden goedgekeurd. Het verslag van de pen ningmeester bewees, dat hij de inkom sten en uitgaven der vereniging goed in evenwicht weet te houden. De kas- commissie werd voor de verzorgde controle bedankt. De volgens rooster aftredende bestuursleden: mej. A. Hombergen en de heer A. Koutstaal werden bij acclamatie herkozen. Me vrouw Schobben werd gekozen tot bestuurslid. Het programma voor het nieuwe sei zoen zal voorzien in een speciaal op de jeugd gerichte EHBO-opleiding en de frequentie van de oefenavon- den met Lotus-patiënten zal t.b.v. de gediplomeerden worden opgevoerd. Eveneens zal tot aanschaf van mo dern en aangepast materiaal worden overgegaan. Voorts werd besloten om met een re presentatief aantal EHBO-ers deel te nemen aan het bevrijdingsdefilé op 5 mei a.é. Op 26 mei a.s. zal in Dru nen een buiten-demonstratieavond ge houden worden in samenwerking met de zusterafdelingen Waalwijk, Was pik en Raamsdonksveer. Voor de or ganisatie van de jaarlijkse bindings avond en diploma-uitreiking tegen eind september 1970 werd een ad viescommissie gekozen. Tenslotte le verde de rondvraag enige interessante punten en suggesties op, welke na der zullen worden bestudeerd. EHBO-EXAMENCURSUS 1970 Wegens verhindering van de exami nator, Dr. Beekman, kan het examen op 14 april 1970 geen doorgang vin den. Het examen wordt thans gehou den op 28 april a.s. grote modelijnen, die ieder him eigen specifiek karakter en vorm hebben. Schoenontwerper Jan Jans sen verbond zich een tiental maan den geleden aan het bedrijf en krijgt de kans tweemaal per jaar 'n eigen schoenmodelijn uit te bren gen. Bij Timtur tracht men zijn maaimode om te buigen in „confec tie". Van zijn hand is o.a. de houten klomp als vrije tijdschoeisel, die in Utrecht en ook het afgelopen week einde in Düsseldorf veel belangsteL ling kreeg. Het houten „onderstel" werd van een lerenkap voorzien, die met grote koperen nagels was be vestigd. De Waalwijker Frans van Eeten brengt al jaren onder de naam Francois 'd'E een steeds goed ont vangen topcollectie tmodescthoenen <"p de markt. Nog steeds is hij werk zaam voor Timtur. Zijn modellen vormen een van de drie modelijnen van Timtur. Het trio woridlt gecom pleteerd dor de Engelse ontwerpster Mary (mini) Quant. Zij is een zeer produktief liid van het Timtur-team eii kan tweemaal per jaar de door haar ontworpen modellen in schoe nen vertaald in het Waalwijkse be drijf terugvinden. Salesmanager Muller van Unieschoen noemt het overigens geen eneenvoudi'ge taak een op de mod,e afgestemde schoen op de ernarkt te brengen. De veel heid van lijnen - mini,midi en maxi - is er naar mijn smaak oorzaak van, d:at de schoenfabrikant een produkt moet brengen, dat voor pi le kleding te gebruiken is. „De ene schoen kan w.el en de ander niet on der maxi. Ik verwacht overigens dpt maxi en mini het zullen winnen en.dat midi maar weinig draagsters zal vinden." In dit verband wijst hij nog o>p de, mode in lederen kleding, die het 'bedrijf naar ontwerpen van Sofie van Kleef en Rene Gerritsen maakt, ook daarin mini en maxi. Aan die kleding,aan ceintuurs en tassen wordt op 22 en 23 april a.s. in het .Schoencentrum een extra show besteed. De Waalwijkse schoenfabriek „Anita" heeft bijzonder veel succes met de toegepaste kunststof bij de vervaardiging van de schoenen. Het Duitse materiaal Xylee veroverde zich de laatste jaren reeds een de gelijke plaats in de schoenwereld. „Anita" gebruikt het nu Voor de vervaardiging van het belangrijkste deel van 'de collectie. Mogelijk dat de Duite 'herkomst er toe heeft bij gedragen, dat op de beurs in DusseL 'dorf de belangstelling voor de col lectie zo groot was en er zoveel or ders op konden worden afgesloten. Ook echter 'de uitmonstering van de Tijdens het weekeind Dineren in een sfeervol restaurant bij candle-light en zachte muziek 'n borreltje vooraf een lekker bord soep bij de smakelijke hoofdschotel een goed glas wijn hierna een toetje en een kopje koffie tot besluit. Voor 2 personen ft 2 Bediening en B.T.W. inbegrepen. gezetHiQ Lekker eten zonder te koken! heerlijke crèmesoep 'n hoofdschotel om te smullen hierbij voor ieder 1 glas Wijn en een lekker nagerecht Voor 2 personen aan huis bezorgd alles inbegrepen Meer personen, prijs naar even redigheid. Waalwijk Grotestraat 208 Telefoon 04160/2330 Verras Uw ouders, kinderen of vrienden met een voor een dinertje met z'n tweeën. modellen is bijzonder opvallend. Vooral het zgn. „Apollo"-materiaal trok de aandacht. De kroko-print van dit materiaal doet door z'n spe cifieke karakter wel wat aan een maanlandschap denken, vandaar die naam. Ook zag de Duitse fabrikant kans een uitpoets-Xylee te vervaar, digen, dat een zeer levensecht ka. rakter heeft. De vele imitatiereptiel, die in de collectie wordt toegepast, is van Amerikaanse herkomst en wordt geïmporteerd door Willem Vos N.V. uit Waalwijk. Duitsland is voor „Anita" Overigens een zeer be langrijke afnemer. Ongeveer de helft van de produktie wordt bij de oosterburen verkocht. Behalve Ne derland zijn andere afnemers Zwe den, Zwitserland en Noorwegen. In de organisatie van de Waal wijkse kelterkampioenschappen '70 begint al aardig tekening te komen. De stichting Andreas Zijlmans Groep is reeds bezig contact op te nemen met diverse bedrijven, ver enigingen en scholen en reeds een aantal ploegen is voor de wedkamp ingeschreven. In de loop van de ko mende weken worden de rest van de aangeschreven adressen bezocht en men hoopt op de skelterwedstrij den van 25 en 26 april a.s. nog meer ploegen in de strijd te hebben als vorig jaar. Ook de reklame-afdeling komit aar dig op gang Nu wij voor de ge meenteraadsverkiezingen staan heeft het organiserend comité ge meend de politieke partijen de ge legenheid te geven reklameborden te pachten en reeds enkelen hebben hiervoor al ingeschreven. Zodoende kriigen wij naast de skelterwed strijd' op de baan ook naast de baan een wedstrijd, maar nu op politiek- gebiéd. De stand voor verkoop van frites, ijs en snoepgoed is gegund aan de heer L. van Es, terwijl d'e fa. A. C. van 'de Ven gaat exposeren met campingartikelen. De firma An- tonioi heeft als cassa een caravan ter beschikking gesteld uit zijn ver huurbedrijf. Verder zijn er nog on derhandelingen gaande met diverse zaken om rondom de baan een at tractieve sfeer te scheppen. De kof fie en drankbar is bij d'e groep zelf in handen. Het gaat dus ook dit jaar weer een grandioos succes worden. Inschrijvers kunnen zich melden bij: H. J. Verwiel, Orteliuslaan 47, Waalwijk en M. J. W. Hooijmaaijer, Wilhelminastraat 35, Waalwijk. Voor het 5e en laaste abonnements concert serie B, dat Het Brabants Orkest onderleiding van Hein Jor- dans op donderdag 23 april 1970 om 20.15 uur in de Stadsschouwburg te Tilburg geeft, is een Frans program ma vastgesteld. Dit programma luidt: 1. Franök Psyché; 2. Debussy Danse sacrée et Danse profane voor harp en strijkers. Harpsolo: Anne marie van' der Eerden-Bom; 3. Rous. sel 'Suite no. 2 „Bacchus et Aria- ne"; Pauze; 4. Milhaud Ballet- suite „La création du monde"; 5. Ra- vel Suite no. 2 ,Daphnis et Chloé' Annemarie van der Eerden-Bom werd geboren te' Helmond. Zij stu deerde te Rotterdam aan het Toon kunst-Conservatorium, waar Me. vrouw Flipse-Broeders haar- lerares was. In 1953 behaalde zij het eind diploma van dit instituut met een bijzondere onderscheiding voor kwaliteit van hoor t'oonvormiing. Van 1951 tot, septemebr 1957 was zij verbonden, aan het Rotterdams Phil. Annemarie v. d. Eerden-Bom harmonisch Orkest, waarmede zij menigmaal als soliste optrad. Op 1 september 1957 trad Annemarie van der Eerden-Bom in dienst van Het Brabants Orkest. TILBURG Naar verwachting zal op zeer korte termijn een begin worden gemaakt met het structuuronderzoek van de schoenindustrie in Nederland. Na afloop van een openbare vergadering heeft het bestuur van het Bedrijfsschap voor de Schoenindustrie zich vrijdag in Tilburg beraden over de stappen, die men zou gaan ondernemen. Voorzitter A. Geurts vertelde dat aan de orde zouden komen de vraag of het onder zoek wel of niet uitgevoerd moet worden en zo ja door welk bureau dit zou moeten gaan gebeuren. Over de uitsag van die bespreking vrijdag zullen later bekendmakingen gaan \olgen. Sinds augustus '69, toen voor het laatst in een vergadering over het structuuronderzoek werd gespro ken, heeft het dagelijks bestuur van liet schap veel bureauwerk verricht. Zo kwamen de enquête-formulieren binnen van alle bedrijven binnen de branche. Hieruit heeft men in middels diverse punten gelicht waarop het onderzoek zal moeten worden toegespitst. Om een princi pe-besluit over de voortgang van 't onderzoek te nemen, was de verga dering gisteren bijeen. Voorzitter (Geurts noemde vrijdag in Tilburg het onderzoek dringend nodig. „Op zo kort mogelijke ter mijn willen we over de middelen beschikken om die schoenindustrie weer gezond te maken en gereed te doen zijn voor de toekomst. We moeten ovier het materiaal beschik, kien om deze materie te kunnen aan pakken, niet alleen ten behoeve van de buitenwereld maar veel meer ten gerieve van de bedrijfsgenoten. Het is ons ernst op zo kort moge lijke termijn het onderzoek te star ten." Rekening '69 en begroting '70 - de belangrijkste zaken op de agenda - gav'en weinig problemen. Alleen was er een brief van het Lederin- stituut TNO in Waalwijk gekomen om het tweede' deel van de subsidie over '69 - eveneens 15.000 - alsnog beschikbaar te stellen. De exploita tierekening van het TNO vertoont over '69 inclusief het volledige sub sidiebedrag van 30.000 nog een ne gatief saldo. Het dagelijks 'bestuur 'kon gisteren nu adviseren op dat verzoek alsnog in te gaan. In '70 zal er overigens een bedrag van f 75.000 beschikbaar worden gesteld. Dat be drag is dan bedoeld voor het op po ten zetten van het Centrum Schoen- techniek in Waalwijk. Van een van de bestuursleden kwam nog de vraag of de Middelba re Vakschool voor de Leder- en Schoenindustrie na de omzetting in MTS met nieuwe vakken als elec- trotechniek nog voor hetzelfde sub sidiebedrag in aanmerking zou ko men. Naar zijn smaak zouden dan ook andere branches kunnen bijbe talen, Voorzitter Geurts antwoord de, dat hierop zeker zal worden ge wezen wanneer die omzetting een feit is. Voor het huidige bestuur was het overigens de laatste maal, dat men in de oude samenselling bijeen kwam. In de volgende vergadering namelijk zal een nieuw bestuur met een nieuwe 'voorzitter gaan optre den. Koop hij Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 3613 GOUDEN BRUILOF Woensdag 22 april a.s. zullen An. tonie M. Smits en Maria M. Smits van Delft hun gouden bruiloft gaan vieren. Om half U zal op deze feest dag een H Mis uit dankbaarheid worden opgedragen in de Theres'ia- kerk te Waspik -Boven. Het f eest- adres zal zijn café Het Nieuwe Cen trum van de heer Van Ëtten in de Carmelietensitraat waar ook de re ceptie zal Worden gehouden van 3 tot 4 uur. 's Avonds om half negen zal (de harmonie een Serenade aan het 'bruidspaar 'brengen,. Een buurt. comité in de Schotse Hooglanders- si raat (de feestelingen wonen op nr. 109) zal 'dit gebeuren op passende wijze omlijsten. De heer en me vrouw Smits werdien geboren resp. op 15 oktober 1898 te 's-Grevelduin- Capelle en, op 1 april 190C- in Raams donksveer. FEESTAVOND ST. WnLIBRORDUS Vrijdag 17 april a.s. is er voor de leden Van ide Katholieke Bond van Werkemers in de industriële bedrij ven St. Willibroridus en hunnen da mes in café De Statie een bijeen komst met een feestelijk karakter. Ondermeer zullen er 7 jubilarissen worden gehuldigd door de districts, bestuurder de heer J. J. Sauer er door de afdelingsvoorzitter de heer A. C. IJpelaar. Tijdens de korte ver gadering vindt een bestuursverkie zing plaats wegens periodiek aftre den van de heren A. J. Urseknan en J A. W. van Dijk. Beide heren zijn herkiesbaar. Aanvang van de bij eenkomst 20.15 uur. FANCY-FAIR In het gemeenschapshuis te Was- pik-Boven worden er momenteel 'n Hental attrafcties ingericht voor een groots fancy-fair welk er geduren de het a.s. weekeinde door de jeugd beweging wordt georganiseerd. Het fancy-fair gaat zaterdag om 8 uur open. Zondag kan men. er aange naam vertoeven vanaf 11.3o uur VERGADERING ATAK Zondag 19 april a.s. zullen de le den van de volleybalclub Atak om 12 uur in de zaal van café De Sta tie voor een algemene ledenverga dering bijeenkomen. ZOMAAR EEN LENTE-AVOND Het comité Recreatiezorg voor be. j aarden nödigt leden en begunsti gers uit voor een, bijzondere ont spanningsavond op woensdag 22 april in De Statie. Aanvang half 8. Onder het motto Zomaar een lente avond worden de wijzers van de klok zo'n 30 jaar terug gedraaid, naar de goeie oude tijd. Een film, rond 1940 opgenomen in Waspik door oud-kapelaan K. Brands, en, 'n toneelspel' door leden van de KPJ vormen de hoofdschotels van 'deze avond die voorts zal worden opge luisterd met zang en muziek. OPLEVERING BEJARDENWONINGEN Woensdag a.s. zullen in plan Noord een vij tiental bejaarden woningen officieel worden opgeleverd en sym bolisch aan de toekomstige bewo ners worden overgedragen. Tevens zal het gemeentebestuurdie dag 'n scheepsanker onthullen op het plein voor het gemeentehuis. Dit Anker is een geschenk van de Waspiikse in- dustrieëlen die hiermee destijds 't gemeentebesuur verrasten 'bij de opening Van (de Industrieweg. Een derde plechtigheid vindt plaats in 't plantsoen waar de Ambachtsheren- laan uitmondt in de Kerkstraat. Ook ■hier zal een monumentje worden onthuld. Gemeentebestuur, raadsle den en genodigden zullen voor deze triplo om half vier op het gemeen tehuis bijeenkomen. VOETBALTOPPER Zondag a.s. vindt de belangrijkste voetbalwedstrijd van de 4e klas F plaats op het Waspikse Elzenhage. Leider Dongen komt dan n.l. op be zoek bij Waspik dat als 2e staat ge klasseerd. Ben een overwinning van 'de bezoeker kan Dongen weinig meer gebeuren maar slaagt Waspik er in 'de volle winst thuis te houden dan wordt de voorsprong van Don gen teruggebracht tot 3 punten. Daarna moeten beide clubs nog 4 wedstrijden spelen en vooral omdat zowel Waspik als Dongen de degra datiekandidaat Raamsdonk nog moeten bestrijden kan bij een over winning van Wapik de spanning weer volop terugkeren. Het 2e elftal van Waspik is zondag door een 23 overwinning ap TAC een potentiële kandidaat voor de ti_ ei geworden KYNOLOGENVERENIGING „WAALWIJK EN OMSTREKEN Uitslagen van de Internationale Hondenrtentoontelling AHOY 1970, Rotterdam ll en 12 april. Dwergpoedel Wit Reu Lord DENNIS of The White Jewels Kampioen C.A.C. en C.A.C.I.B., eig. H. Blom. Chow Ohows Amaril Kwei Jang Kampioen C.A.C. en C-A.C.I.B., eig mevr. Mimp'en. St Bernards Jorg von Hellenstein, Res. Kam pioen,.Eig. Mevr. Smeuld'ers-v. Riel. I

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7