Christelijke bakkers hielden in Sprang-Capelle jaarlijks congres Moederdag-geschenken J. K. VERHULST Zuidelijk zaterdagelftal] te sterk voor Westelijk team m Kampioenschap van hockeyteams Waalwijk Dames II en Heren II Overweldigende belangstelling voor Drunense soos Le Moulin BAMBINO AFDELING VIERDE 25-JARIG BESTAAN s.s.c. m WmÊMSÊM 1 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 23 APRIL 1970 15 1969 was „zwart jaar" voor de bakkerij 1969 ...NÉS J Burgemeester SVh van Prooijen De toekomst Vlijmen Dames II Heren II jü" IPi ÏËÉi Eén Loonse kandi datenlijst voor verkiezingen Soos L'Ecurie met dames- en herenteam in skelterstrijd U SLAAGT baby-uitzet Discjockey- wedstrijd SPRANG-CAPELLE - De Bond van Christelijke Ondernemers in het Bakkerbedrijf hield dinsdag en woensdag in het culturele centrum Zide- winde haar jaarlijks congres. In verband met het 25-jarig bestaan van de afdeling Sprang-Capelle van deze bond werd het dit jaar in Sprang- Capelle gehouden en trad de plaatselijke afdeling als gastvrouwe op. Dinsdagavond was er van zes tot zeven uur eerst een receptie in Zidewinde waarbij vele deputaties van plaatselijke verenigingen en het gemeentebe stuur hun gelukwensen aan kwamen bieden aan het dagelijks bestuur van de jubilerende afdeling van Sprang-Capelle. Om 8 uur had de begroe tingssamenkomst plaats en was de zaal geheel gevuld, er waren leden met hun vrouwen uit alle provincies van noord tot zuid, alsmede vele inwo ners van Sprang-Capelle die het plaatselijk verenigingsleven vertegen woordigen. De voorzitter der plaatselijke afde ling de heer J. Kerst sprak 'n wel komstwoord, waarbij hij in het bijzon der welkom heette burgemeester van Prooijen en gemeentesecretaris Zon neveld met hun echtgenoten. Daarna richtte de voorzitter 'n woord van welkom tot het ere-lid wethouder Jac. Vos en echtgenote, dat u van avond op deze begroeingssamenkomst met uw vrouw aanwezig bent is voor onze afdeling een groot genoegen. Met dankbaarheid denken we altijd nog aan uw werk als bestuurder van de coöperatie in onze plaatselijke af deling verricht. Uw adviezen en uw bezielend woord op onze vergaderin gen gesproken hebben ons altijd goed gedaan en met dankbaarheid vervuld en wij hébben veel waardering voor uw werk als wethouder in deze ge meente. Hierna sprak de bondsvoorzitter de heer S. W. Huizinga uit Twello die opmerkte dat Brabant het best doet, wij zijn op uitnemende wijze hier in Sprang-Capelle ontvangen in zulk 'n prachtig gébouw met een accommo datie, een applaus voor het gemeente bestuur dat hier aanwezig is. Spreker stelde hierna de vele proble men die er in de bedrijfstak zijn in het licht waarbij hij opmerkte dat het jaar 1969 de geschiedenis in zal gaan als een zwart jaar voor de bakkerij. Hij gaf de aanwezigen in overweging de eigen zaken goed in de hand te houden want het inkomen is niet meer de graadmeter om op te vertrouwen, we moeten in alles trachten ons be drijf op peil te houden, wat spreker met vele voorbeelden noemt. Het is goed zijn bedrijf te kennen en op tijd naatregelen te nemen, vooral is van betekenis goede kwaliteit en veel va riatie, we hopen in de tweede helft van dit jaar in het gehele land 'hier over nog voorlichting te gaan geven. Als organisatie zijn wij tegen de ar beid op zondagavond, laten we ons eigen ambacht niet afbreken, want we kunnen de zegen van God niét mis sen, aldus spreker. Voordat hierna het Eerste Kaatsheu- velse Jeugd- en Showkoor optrad bood de voorzitter van deze vereni ging de heer G. van Mosselveld aan de jubilerende afdeling bloemen aan, waarbij spréker opmerkte dat het jeugdkoor ook jubileert omdat 't zijn 10-jarig bestaan viert en een comité uit de bevolking van Kaatsheuvel 'n reis voor deze kinderen wil organi seren naar Tirol. De heer A. v. d. Berg, bondspenningmeester van de Bakkersbond, alsmede de voorzitter van het gewest Noord-Brabant boden tijdens deze avond enveloppen met inhoud aan als bijdrage voor de reis naar Tirol. De voorzitter van het aktiecomité de heer W. de Vries uit Kaatsheuvel deelde later op de avond méde dat ,'t bedrag dat voor deze reis nodig is was begroot op 15.000,- en dat he- JUWELIER Uw juwelier met het klokkenspel. Grotestraat 260, Waalwijk Telefoon 04160 - 4681 Op het goed bespeelbare terrein van SSC heeft afgelopen dinsdag avond het zuidelijke team een zeer verdiende overwinning geboekt op hun westelijke collega's. Deze over. y inning werd behaald 'doordat de inzet van de zuidelijken duidelijk beter was dan de westelijke forma tie. Gezegd moet echter worden, dat doelman Reitsma (Zwart-Wit) wel oen bijzonder zwakke avond had. Zijn collega aan de andere zijde, Treffers, SSC, was daarentegen bij zonder op dreef. Met veel zwier ver dedigde hij zijn doel en het is mede aan hem te danken, dat het westen slechts twee goals wist te scoren, waarvan 1 uit een strafschop. Zoals reeds gezegd, het zuiden speelde Met meer inzet en met een tempo, dat duidelijk uitstak boven dat der tegenpartij. De westelijken speelden zonder enige overtuiging, daarbij hielden zij het spel veel te kort, zo dat het zuiden telkenmale goed en juist kon ingrijpen. Nadat ongeveer 20 minuten, ge speeld te hebben kwamen de zui derlingen op 1—0 te staan. De Kos ter (Rillandjia) was goed mee naar voren gekomen en uit een pass van hrancke (Meeuwen) wist hij Reits- Ma het nakijken te geven. Aange moedigd door dit sucecs bleef het zuiden sterk aanvallend spelen en het was de uiterst snelle Groten broer van BVC die via 'het lichaam van Koelewijn keeper Reitsimia voor de tweede maal liet vissen. Het wes ten moest het lat'en bij enkele goe de schoten van Reedijk (SHO) maar hij kan geen succes 'boeken bij de goed spelende doelman Treffers. Na rust was het zuiden, weer het berst, dat fel ten aanval trok, maar moest nu toch meer tegenstand on dervinden. van de westelijken dan in de eerste speellhelft. Een verkeerd ingrijpen van van Peer (SSC) werd door scheidsrechter Markesteyn af- gestraft in het toekennen van een penalty. Effrink van Zuidrvogels nam beheerst de toegekende penal ty en de stand kwam op 21. Dit gaf het westen meer moed. Fange (Ter Leede) voorzag zijn voor- waarten, telkenmale van goede pas ses maar het zuiden wist van geen wijken. Doch ook nu was Treffers op zijn hoede en wist de westelijke aanvallen onschadelijk te maken. Op werkelijk sublieme wijze keerde hij een hard schot van Reedijk. Het was daarna Francke (Meeuwen) die de stand op 31 bracht. Een juiste pass van Pruyssers (Arnemuiden) aan Paulides (Sprang) die vervol gens snel met de bal naar voren ging, gaf toen een afgemeten voor zet en de aanstormende Francke wist met een prachtige kopstoot doelman Reitsma andermaal het na kijken te geven. Enkele minuten la ter kon het westen de achterstand andermaal verkleinen. Den Hartogh (RWH) ondernam een solo-run en uit diens pass wist v. d. Groep IJselmeervolgels doelmanTreffers te passeren. 3-2. Het was tenslotte v. d. Ketterij (Arnemuiden) die de zuidelijke zege tot een feit maakte. Uit een hoekschop liet Reitsma de bal los en v. d. Ketterij was er snel bij om de stand op te voeren, tot 4-2. B'eide partijen gingen nog even in de aanval maar in de stand kwam geen verandering enide zuidelijke formatie had een verdiende en dui delijke zege behaald op het weste lijk team. Uit gesprekken, na afloop van de wedstrijd, die wij noteerden uit de mond van de leden van het sectie bestuur, alsmede uit de woorden van trainer Sterk, 'bleek dat men uiterst tevreden was over het spel van de zuidelijke ploeg Jaren heb ben de zuidelijke vertegenwoordi gers in de schaduw gestaan van het westen doch nu is daarin wel een iuidelijk ommekeer gekomen. denavond het bedrag van 10.000,- was bereikt. Na het eerste optreden van het koor onder leiding van dirigent Joop van der Linden, wat ieders bewondering afdwong sprak burgemeester van Prooijen, welke het een grote eer en een voorrecht noemde voor het ge meentebestuur dat dit congres in Sprang-Capelle werd gehouden, en dat onze plaatselijke afdeling als gastvrouwe mag fungeren. Namens 't gemeentebestuur hartelijk welkom hier in Brabant met zijn landsc'haps- schoon. Ieder mens wil wel eens wat anders hébben, dat geldt op elk ter rein wat hij ook doet, de arbeid van elke dag eens te onderbreken, de gan se problematiek om wat anders te doen is nu eenmaal een congres een gelegenheid geven om vele vragen te horen en te beleven. Spréker kan zich indenken dat ook bij de bakkers de strijd om het dagelijks brood niet ge makkelijk is, ex zijn vele vraagstuk ken die met elkaar op dit congres be sproken kunnen worden, maar een mens kan bij brood alleen niet leven. Uitgaande van dit beginsel wens ik u namens het gemeentebestuur goede congresdagentoe. Na het tweede optreden van het koor5 waarvan het geheel een Tirolershow was en de volle zaal deed genieten, sprak voorzitter J. Kerst een dank woord tot allen dat deze begroetings avond zo prettig geslaagd was. Woensdagmorgen 'had in de Ned. Herv. Kerk in Sprang om 9 uur een morgenwijdingsdienst plaats waarin de plaatselijke predikant Ds. G. Wur- sten voorging waarna in Zidewinde om half elf het congres kon aanvan gen. Het thema was "Onderwijs en opvol ging in de toekomst". De inleidingen werden gehouden door de heren C. A. de Kemp uit Den Haag over het leerlingstelsel, Barkenbosch uit Nijverdal over het leerpatroon. De discussiegroep stond onder leiding van de bondssecretaris de heer D. Zuidhof. Om twee uur werd het con gres beëindigd, waarna werd aange zeten aan een goed verzorgd diner in restaurant De Efteling, bij welke ge legenheid verschillende sprekers het ivoord voerden. Burgemeester M. v. Prooijen en wethouder JacPos wa ren hierbij eveneens aanwezig. De dames maakten tijdens het con gres met een tweetal bussen een uit stapje naar de bloemenkwekerijen van de fa. van der Dussen in 's-Graven- moer, alsmede werd een bezoek ge bracht aan Klein Speijfc te Oisterwijk. De organisatie van het congres was door de plaatselijke afdeling prima geregeld en zij mag met genoegen op deze drukke dagen terugzien. HUIZEN—SSC A.s. zaterdag trekt SSC naar Hui zen om aldaar uit te komen tegen de club van 'die gelijknamige ge- meentenjaam. Huizen staat bekend als een ploeg die fel speelt. Zij be zitten een goed team, dat zeer op elkaar ingespeeld is. Toch heeft 'SSC tegen deze tegenstander steeds ,een igode partij voetbal gespeeld en in uitwedstrijden werd steeds op 't nippertje verloren, ondanks het feit, dat men geenszins de mindere w*as. SSC kan zaterdag a.s. geheel vrijuit spelen. Voor een promotiekans zijn zij zo goed als uitgeschakeld. De geelzwarten zullen echter alles in het werk stellen om de overwinning tot de hunne te maken. Het zal moeilijk worden maar juist tegen 'n 'goede ploeg speelt SSC het best. DE PHILATELIST VLIJMEN In café Ant. Klerks hield de Post- zegelverzamelaarsverenigng De Phi. latelist uit Vlijmen een grote opge zette tentoonstelling. 20 inzenders namen er aan deel waaronder vier jeugdinizendin'gen. Het geheel was op een overzichtelijke wijze gerang schikt in verschillende kaders. Van de heer J. Appel was een' serie uitgiften gelegenheidszegels en rol- tandingzegels v'an Nederland te zien. De heer W. W. de Graaf was vertgenwoordigd met poststukken, omtwerpersfouten, Nederland op 'buitenlandse zegels eerste dagen enveloppen en Olympische Spelen Berlijn 1936. Een verzameling 'kle- derdrachteni en wapens van Spanje op een zelfvervaardigde landkaart van Spanje van Mevr. Pulles wekte algehele bewondering. Ook de jeugdleden kwamen goed voor de dag. De verkoopstand en de ruil beurs maakten goede zaken. DAMES II: v.l.n.r. staand: Evelien Schoemans, Marlène de Kort, Lia v. Mosselveld, Brigitte Verhulst, Greetje v. Liempt; knielend: Henny Sars, Marie-Louise Schuwer, Rietje Hornman, coach Lode Raaymakers; zit tend: Els Tielen, Marian v. Sambeek, Joosje Zeegers. HEREN II: v.l.n.r. achterste rij: Loud Vos, Peter v. d. Wiel, Harry Pij pers, Peter Horvers, Jasques Pepping, Cees Eibers, Cees Aarts, Harry Hofmans; voorste rij: coach Jan v. Mierlo, Harry van Daal, Joep Dinge- mans, Tonny Aarts, Dré Somers, Franck Zeegers. Afgelopen zondag was er bij de hockeyclub Waalwijk rede om feest te vieren. Het tweede damesteam kan zich kampioen noemen van de 2e klas reserve A. Op zich kan dit een prestatie genoemd worden, daar dit vrij jeugdige elftal zich het ge hele jaar had ingespannen een plaatsje in de eerste klas reserve te bemachtigen. Het team was inge deeld in een zware poule en tijdens dit hockeyseizoen kon men dan ook een nek-aan-nek-race constateren met de rivalen Push en EMHC. Na de eerste ontmoeting met Push konden de dames alleen maar genoegen nemen met een. verliesuit- slag, terwijl izij na de returnwed strijd een 2O overwinning moch ten boeken. Op EMHC (Eindhoven) konden zij helaas niet meer behalen dan één enkel puntje d.m.v. een ge lijkspel. In tegenstelling tot heren 2 zullen de Waalwij'kse speelsters jammer genoeg niet automatisch promoveren tot een hogere klasse', maar zullen hiervoor een tweetal wedstrijden moeten spelen tegen HTCC, wederom een club uit Eind hoven, waarvan de eerste op eigen terrein z&'l plaatshebben a.s. zondag middag. Het elftal hoopt op een grote op komst van nietspelende leden, zo dat zij over twee weken misschien gefeliciteerd kunnen worden met een werkelijk behaalde plaats in de eerste klas' reserve A. De Waalwijkse reserves hebben het hockeyseizoen '69-'70 met meer succes afgesloten dan de eerste elf- lalspelers. Onder bekwame leiding van coach J. v. Mierlo zijn zij er namelijk in geslaagd om ongeslagen kampioen te worden van de reserve vierde klasse en met dit zonder meer uitstekende resultaat promo, veren zij automatisch naar de reser ve derde klasse. Het Tweede, in de wandeling ook wel NeHöBo-boys genaamd, stak door zijn meer professionele speel wijze met kop en schouders boven de andere teams uit. Deze speeltrant heeft vooral in de mjet 31 gewon nen kampioenswedstrijd tegen naas- ste 'belager Warande III uit Ooster- hout vruchten afgeworpen. Afgel'o^ pen' zondag deden de in feestopstel- ling opererende Waalwijkers (ach. terhoede voor, voorhoede achter) niet meer dan hun- sportieve plicht door het Vu'ghtse MOP mjet maar liefst 51 te kloppen. Het elftal bestond uit: Tonnie Aarts, Jacques Pepping, Harry Hoffmans, Harry van Daal, Harry Pijpers, Joep Dingemans, Frank Knepflé, Frank Zeegers, Dré Sötmers, Peter Horvers, Cees Eibers, Jan van Oudheusden (30). Nog even de eindstand: Heren 2 14 14 0 0 28 455 Warande 3 eindigde met 6 punten achterstand op de tweede plaats. r t Jgg$ m -.v jSS&j$ïï3 (Van onze verslaggever DRUNEN Het succes van Club Le Moulin is na twee weken draaien overweldigend. Deze Drunense jon- gerensociëteit heeft al 360 leden kun nen noteren. Zondag hoopt men het 400ste lid te verwelkomen. Dat is heel wat meer dan vorig jaar, toen de- LOONOPZAND Eindelijk is het gelukt na vele gemeenteraadsver kiezingen één Loonse lijst samen te stellen voor de verkiezing op 3 juni. Eensgezind zal men nu het alge meen belang gaan dienen en wel het Loonse belang in de gemeente. Vo rige verkiezing waren er voor het kerkdorp Loonopzand drie lijsten en voor Kaatsheuvel 7 lijsten. Door deze 'ene lijst is het nu mo gelijk meer Loonse leden in de ge meenteraad te verkiezen. Door sa menvoeging van de oude groeperin gen is er nu één formatie uit de bus gekomen, en wel uit de lijst Huij- ihrechits en de standsorganisaties. Door deze samenvoeging zullen de juist specifieke Loonse belangen naar voren worden gedragen en zullen zij een speciale aandacht vra gen. Als nu actief aan de stemming wordt deelgenomen dan is er winst te verwachten voor Loonopzand en zal het 'bewijs 'geleverd moeten wor den dat 'beide groeperingen op de goede manier hebben gehandeld. Zo als de zaken nu staan zal de Loonse lijst nummer 1 zijn in de gemeente, hetgeen een 'zeer welkome winst is. De plaatsen op de lijst zijn als volgt in volle overeenstemming samenge steld: l J. Huijbrechts, oude forma tie; 2. L. Ansems NKV; 3 G. Eijke- mans, oude formatie; 4 M. v. d. Ho ven NCB; 5 J. Moonen, Midden stand; 6 K v. Rooij, NKV; 7 Fr. Knijpers, NOB; 8 H. Halsema, Nieuw Loon; 9 Mevr. L. Kuijpers- Snoeks, Ouden van Dagten; IQ Frans van Dongen; 11 M. v. Wanrooij; 12 Jan Ligtenberg, jeugd; 13 Mevr. Sie- g enthal er-van Loon, NKV; 14 Jos van Dongen; 15 J. v. Onizenoord; 16 Z. v. d. Velden; 17 M. Wouters; 18 Fr. van' Breugel; 19 A. van der Loo; 20 B. Vromans. Momenteel zijn er vier leden in de raad; wellicht kan nu door goed op te komen een vijfde persoon in de nieuwe raad zitting hebben. Zondagavond a.s. draait soor L' Ecurie te Waalwijk weer. Vanaf 8 uur staan voor alle soosliefhebbers de staldeuren in De Gecroonde Leersse aan de Grotestraat dan al weer open. Aan de a.s. zaterdag en zondag in Waalwijk te houden skelterraces, georganiseerd door de Andreas Zijl- mansgroep, nemen ook twee ploe gen van L'Ecurie deel t.w. een da mes- en een herenploeg. Bij de he ren komen voor L'Ecurie in de strijd: Jef v. d. Zande; Jan Eibers; André Verhoeven; Jos Aussems en John van Sambeek. Het damesteam wordt gevormd door Hanneke van Haarlem, Rudly Marti, Annemieke Handgraaf, Anneke Smits en Jean- nette Klerkx. Bij eventuele goede resultaten zullen prijswinnaars van deze ploegen van L'Ecurie zondag avond in het zonnetje worden ge zet. Verder wordt op die soosavond de presentpot dan inhoudende 40 gulden weer uitgeloot. Degenen, die voor de rally van 10 mei een controle-post willen bemannen, wor den verzocht zich hiervoor zondag avond op te geven. voor uw gehele bij WAALWIJK G. DE RUITER Wilhelminastraat 17 A19 tel. 4147 ze soos 250 leden telde. Le Moulin was toen gevestigd in de oude koren molen. Twee weken geleden werd 'n nieuwe ruimte betrokken in een oude boerderij aan de Grotestraat. Bestuur en léden van Le Moulin héb ben van deze boerderij - mede dank zij een gemeentelijke subsidie van 10.000,- - een prachtige jonge- rensoos gemaakt. Men heeft de zaak bijzonder sfeervol ingericht. Op de beneden-verdieping vindt men een "weggelbouwd" dansvloertje, de disco en een bar. Op de zolderverdieping kunnen de jongeren wat gemakkelij ker zitten in fauteuilles of aan de leestafel. Le Moulin heeft voor de komende maanden een uitgebreid programma. Bebalve op de zondagen is de soos ook open op Koninginnedag en Be vrijdingsdag. Men heeft dan enkele attrakties, zoals verloting van platen- bonnen en een fles champagne. Op dinsdag 12 mei (met de Drunense kermis) is er een modeshow die wordt verzorgd door Boetiek Little Money uit Kaatsheuvel. Van de week heeft er ook weer over leg plaats gevonden tussen Le Moulin en de twee Waalwijkse soosen Mem phis Gold en 1'Ecurie. Besloten is, evenals vorig jaar, een disc-jockey wedstrijd uit te schrijven. Dé eerste ronde is op 23 mei Ibij l'Ecufiej de halve finale op 31 mei in Le Moulin en de finale op 6 juni in Memphis Gold. In juni vindt dan nog 'n spoft- tournooi plaats voor de leden van de ze drie soosen. De foto toont een deel van het inte rieur van Le Moulin. Rechts de bar, links de discobar en op de achter grond het dansvloertje.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 15