Pinkstervoetbaltoernooi voor de Waalwijkse schooljeugd WASPIK \<=£ampe\ jOc ampe Uitgaan in het weekend iiw t ni; Eerste vlooienmarkt in Kaatsheuvel werd een succes Snip en Snap-revue „Van toen en thans" in Tilburg Apolio Lido De Ster Romantica Roestelberg El Terreno Wedstrijden dit jaar op dinsdag en woensdag op RKC-terrein bouwman brillen 11 DE ECHO Y_AN HET, ZUIDEN YAN DONDERDAGAVOND 14 MEI 1970 11 Dit keer record aantal teams in 2 poules Deelnemers Prijzen Schema A. Kamp uit Drunen opvolger van drs. W. Smits i i i i i a a a a In Tilburg: a V I K I I I I I I I I Loon op Zand Sun Set Kwartet grotestraat 231 waalwijk tel: 3866 Zonnebrillen en verrekijkers (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De Waalwijkse schooljeugd gaat volgende week de schoolbanken voor twee dagen verwisselen voor het 'voetbalveld. Dinsdag 19 en woensdag 20 mei wordt op het RKC-terrein namelijk het twaalfde Pinkstervoetbaltournooi gehouden. Oorspronkelijk waren de organisatoren van plan om het tournooi op Pinkster-zaterdag en Tweede Pinksterdag te houden. Vorig jaar was er reeds met Pinksteren gespeeld en dat bleek een groot succes. Op die dagen kon men in Waalwijk echter niet de beschik king krijgen over drie wedstrijdvelden. De finale is nu dus jveer, zoals voorgaande jaren, op woensdagavond op het hoofdveld van RKC. Vooral de ouders bleken vorig jaar nogal gelukkig met de speeldag op PinksterenMen kon toen de jeugd immers aan het werk zien. De slech te winter is echter ook op dit Pink stervoetbaltournooi van invloed. De competitie van het amateur-voetbal raakte hierdoor achterop, zodat er met Pinksteren veel competitiewed strijden gespeeld moeten worden en er geen velden beschikbaar zijn. Volgens het roulatie-systeem zou het tournooi dit jaar op het WSC-veld gespeeld moeten -worden. WSC heeft geen kantine besdhikibaar zodat voor dit jaar uitgeweken moest worden. RKC was bereidwillig haar complex voor twee dagen beschikbaar te stel len. De opzet van het tournooi is -iets anders dan men doorgaans gewend is. Er zijn namelijk alleen finales om de le-2e en 3e-4e plaats en niet meer om de 5e-6e en volgende plaatsen. Na afloop van de finale woensdag avond reikt wethouder J. van Hees- wijk de prijzen uit. Alle deelnemers aan dit 12e Pinkster voetbaltournooi ontvangen een pro grammaboekje waarin alle gegevens zijn te Vinden. Er wordt dit jaar door 16 scholen deelgenomen, wat 'n re cord is. Nieuwkomers zijn de St. An- toniussdhool en de Burg. Moo-nen- school. In poule I komen uit: St. Jo zefschool, Antoniussdhool, Petrus- school B, Past. Kuypersdhool, Burg. Moonensdhool, Clemensschool, SIO- sdhool en School met de Bijbel uit Sprang-Capelle. In poule II: Past. van Haarensdhool, Hugo de Groot- schoep Irene-Herman Broerensdhool, Oranjeschool, Petrussdhool A, Aloy- siussdhool, Prins Willem-Alexander- schoöl uit Sprang-Capelle en de Nas- sauschool. De poule-indeling is bij loting vast gesteld. De beide finalisten van vorig jaar, de Jozefschool en de Glemens- school vindt -men in poule ,1. Er wordt op drie velden gespeeld. Dinsdag ,19 mei beginnen de wedstrijden om 9 u. Woensdag 20 mei wordt er om 9.30 u. begonnen. De wedstrijd om de 3e en 4e plaats begint om half vijf. De grote finale - die wordt opgeluis terd door drumband Ons Genoegen begint 's avonds om 7 uur. Na afloop van de finale -om 8.15 u. reikt wethouder J. van Heeswijk de prijzen uit. De wisselprijs, de Cup, een geschenk van de vier Waalwijkse voetbalverenigingen is momenteel in handen van de Jozefschool, die het kostbare kleinood zal moeten verde digen. Bekers werden er verder be schikbaar gesteld door de Gemeente Waalwijk, Waalwijks Belang en Ver. Schoenfabrikanten. De hoofden van scholen schonken de "sportiviteits- beker". Door de medewerking van een groot aantal bedrijven en parti culieren is dit 12e Pinkstervoetbal tournooi weer mogelijk geworden. Er wordt door de teams een halve competitie. De club die (en dat geldt voor beide poules) de, meeste punten vergaard is winnaar en komt uit in de finale. De teams die op de tweede plaats eindigen spelen om de 3e en 4e plaats. Bij de andere elftallen die op gelijke plaats in de poule eindigen beslist het aantal puntenIs dit gelijk dan telt het doelgemiddelde voor de RAADSVERGADERING De 'raad van de gemeente Waspik komt donderdagavond in openbare vergadering bijeen, om 'half acht. De voorstellen van B. en W. betref fen aankoop grond met opstallen Spoorstraat 16, 18 en 20 van de fa. M Verschure, dit in 'het kader van de krotopruiming; aankoop van de boerderij van J. Meijs, Schotse Hooglandersstraat 48, dit in het ka der van de uitvoering van het sa neringsplan en de realisering van bet toekomstige bestemmingsplan Waspik-tBoven; -delegatie van de be- voegiheid tot het aangaan van kas geldleningen naar het cö-llege van B. en W., dit voor het resterende tijdvak van het lopende- jaar; voor bereiding vaststelling bestemmings plan 'buitengebied. Dit plan dient te worden herzien omdat in- 'het be stemmingsplan in onderdelen Was pik-Noordelijk gedeelte de grond voor de bouw van woningwetwonin gen nagenoeg is uit gegeven. EXAMENS Aan de medische fakulteit van de universiteit van Nijmegen studeer de af de heer C. P. Buyks uit Was pik. RëUNIE POLYMNIA Zaterdag 16 mei aanstaande zul len een grootaantal oud-leden van de gemengde zangvereniging Po- lymnia te Waspik elkaar op een ré- unie ontmoeten. Ruim 150 leden en oud-leden gaven gehoor aan de op roep van het bestuur dat deze bij eenkomst i.v.-m. het 20 jarig bestaan ran het koor organiseerde. De Po- Ijmnianen zullen elkaar o-m 5 uur in De Statie ontmoeten. UITSTAPJE BEJAARDEN Het comité reereatiezorg voor be jaarden -gaat het v'ereningsjaar af fuiten met het traditionele uitstap t-Hét afgelopen jaar telde vele ac tiviteiten die de -band tussen de le den onderling zeer zeker hebben verstevigd. Op 26 mei zal men el kaar weer treffen op de trip naar 't «ooi met ondermeer een bezoek aan bet Muiderslot. Ieder die in 1970 65 jaar wordt of ouder is kan aan de leis deelnemen maar ook zijn of baar eventuele jongere echtge- no(o)t(e) Voor leden van de onga- bisa-tie is -de trip geheel gratis. Niet- leden betalen 20,per persoon. Men dient zich wel voor 16 mei op te geven, bij H. van Dongen, Kerk straat 10 of bij mevr. Wagemakers- «eus, Rector Gelissentraat 2. lUSTEN KREGEN EEN NUMMER De lijsten van de groeperingen we aan de gemeenteraadsverkiezin gen gaan deelnemen hebben een nummer toegewezen gekregen. Lijst A. Kools, Modern Bestuur, 1; Lijst J. van Don-gen, N.K.V., 2; Lijst A. v'. d'. Broek, Algemeen Belang, 3; Lijst J. Quist, Ned. 'Hervormden, 4; Lijst J. de Glas, Jongeren, 5. DUIVENSPORT P.V. „Waspik", St. Ghislain: P. de Graauw 1 2 6 18 19 23 24 27 28; A. v. Mosselaar 3 17 21; M. Timmers 4; A. Smits 5 30 33; J. v. d. Vleuten 7 14; J Timmers 8 11 13; Jac Oerlemans 9 25 31; F. v. Onzenoort 10; P. v. d. Mosselaar 12; A. Faro 15; A. v. Til- fcorgh 16 20; H Treffers 17 26; Th. Smits 18 39; W. Donks 22; G. Kuy- ten 25 35; D. Langermans 32; F. v. d. Moselaar 27 34; Uitslag Noyon: F. v. Onzenoort 1 33 49; Th Smits 2 5 7 13; Jac Oerlemans 3 6 17 38; H. Treffers 4 14 16 36 37 50; D. Langer mans 8 48; A. v. d. Mosselaar 9 11 18; A. Smits lo 29; A. Faro 12 28; P. de Graauw jr 15 46 52; P. de Graauw 19 21 30 32 34 39 51; J. C. v. d. Hoven 20 35 47; W. Donks 22 26 40; J. Timmers 23; F. v. d Mos selaar 24; A. v. Tilborgh 25 42; G. Kuyten 27 45; P. v. d. Mosselaar 41; J. v. d. Vleuteen 43 44. BESLISSING VOOR WHITE BOYS White Boys staat zondag voor de beslissende slag van de, competitie. In de laatste wedstrijd van het sei zoen zal het team moeten bewijzen dat het een eerste klasserschap waardig is. De Boys moeten dit waar maken in Breda waar P.C.P. voor een warm onthaal zal zorgen. Bij een gelijkspel blijft White Boys in de le klas en degradeert P.C.P. Wint echter de thuisclub dan hand haaft P.C.P. ziCh in de le klas en zal White Boys moeten degraderen. Voorwaarden te over voor een spannend duel met de grootst mo gelijk inzet van 'beide kanten Voor Waspik is de wedstrijd van zondag, 'thuis tegen Riel, louter een prestige kwestie. Alleen als Riel met 4 doel punten verschil vain Waspik zou winnen kan het door een beter doel gemiddelde de 2e plaats op de rang lijst bereiken. -Deze ere-plaats zal Waspik echter 'beslist niet willen af staan. Het 2e team van Waspik dat nog steeds boven in -de ranglijst speelt gaat zondag voor de laatste 'wedstrijd naar Nieuwkuyk. MEDISCHE DIENST Dokter Gerlach uit Capelle, tel 350. WIJKVERPLEGING Zr. Vissers uit Geentruiden-berg, tel. 2292. eindrangschikking. Eindigt de finale in een gelijkspel dan wordt door el ke speler van het gehele elftal een strafschop genomen. Bij gelijk stand worden de strafschoppen overgeno men tot er een beslissing palt. Alle wedstrijden staan onderleïding van KNVB-sdbeidsrechter, die daar voor een of twee vrije dagen nemen. Het scheidsredhtersteaim staat onder leiding van de heer J. Hornes. Arbi ters zijn de heer L. Smits, L. v. d. Heuvel, J. Timmermans en J. Kooy. Met de comitéleden Q. van Son, L. Fröger en C. v. d. Giessen, zijn zij twee dagen in touw om dit voetbal- festijn van de jeugd tot een siucces te maken. Als het weer meewerkt kan men een aardig tournooi verwachten. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De heer A. A. Kamp uit Drunen (direkteur van de Lagere Land- en Tuinbouwschool in Nieuw kuyk) blijft ook de komende vier jaar lid van Provinciale Staten. De heer Kamp neemt de plaats in van drs. W. Smits uit Waalwijk, die zijn zetel be schikbaar heeft gesteld. De heer W. Smits verhuist naar Eindhoven (we- mag U niet links (of rechts) laten liggen, als U in TIL BURG op zoek bent naar iets ENIGS-EN APARTS VOLOP KEUS jumpers, pantalons, nylons, vesten, blouses, rokken, kraagjes, shawls enz. enz. ONZE LEUS kwaliteit, service en exclusiviteit. Heuvelstraat 14 gens benoeming tot secretaris van Ka mer van Koophandel) en kan dus niet meer de belangen van de KVP Sta- tenkring Heusden verdedigen. Als tweede man in de Statenkring Heusden kwam de heer A. Kamp in aanmerking. Zijn zetel leek even in gevaar te zijn omdat volgens de of ficiële KVP-cand'idatenlijst ir. G. v. Logtenstijn uit Tilburg in aanmerking kwam voor de opengevallen plaats. Volgens afspraak tussen de Staten kring Tilburg en de Statenkring Heusden trok de heer Van Logten stijn zijn benoeming in, ten gunste van de heer Kamp. Namens de Sta tenkring Heusden heeft ook de heer J. Teijssfen, 'burgemeester van Waal wijk, zitting in ProVinciale Staten. DE LANGSTE DAG De voorbereidingen tot de landin gen 'der Geallieerden in Normandië - de -grootste militaire operatie uit ■de geschiedenis - strekten zich uit over een periode van twee jaar; doch 'het speurwerk naar gebeurte nissen tijdens en na, de landingen wordt tot op de huidige dag voort gezet, door schrijvers evenzeer als door militaire 'deskundigen. De film „De langste dag" is een der resultaten van dit speurwerk: een weergave (uiteraard gecompri meerd) van de vele kritieke gebeur tenissen die uiteindelijk het ver loop der operatiën in de lucht, ter zee -en te land 'Zou'den bepalen. Dat betreft dan evenzeer tegenslagen als hoogst fortuinlijke toevallighe den; aan beide toch was de invasie uitermate rijk. 300 SPARTANEN Dit is de verfilming van een cul tuurhistorisch epos, dat door tal van Griekse dichters is 'bezongen, een keerpunt in de geschiedenis van Griekenland waardoor dit rijk ge spaard bleef voor de overheersng der Perzen, die in het jaar 480 vóór Christus onder -bevel van Koningin Xerxes met een miljioenenleger op rukten naar de Noordelijke grenzen van het Griekse rijk. In Corinthe houdt -de grote Atheense politicus Themistocles voor de afgezanten der Griekse ste den een vurig betoog, waarin hij hen aanspoort om zich te verenigen tot één gezamenlijk leger, dat in staat zal zijn om weerstand te bie den aan de Perzische horden. Dit leger zal -onder bevel staan van Ko ning Leonidas van Sparta, die met izijn1 lijfwacht van driehonderd man op weg gaat naar het strategische punt - de pas van Thermopylae. De rest van het Spartaanse leger zal na enkele dagen volgen. IN HET WEB DER ONTUCHT Elena Rossana,- een lichtekooi van ^dure klasse, wordt vermoord gevon den in haar flatwoning. Commissa ris Espelkamp en zijn assistent Fechtner beginnen het onderzoek en zij weten, dat zij voor een moei lijke opgave staan. Veel moorden op prostituees worden niet opgelost, 'omdat het aantal mogelijke daders te groot is. Zoeken in het milieu, waarin -zo'n meisje heeft verkeerd, is de enige mogelijkheid om aankno pingspunten te vinden en. dus stuurt Espelkamp zijn mannen uit naar de buurten van het plezier en de ver dachte huizen van de -grote hoven- stad. Het Pinksterweekend is voor Lido ■als vanouds, want zaterdagavond speelt daar het Duke City Sextet, waarbij de zang wordt verzorgd door Bob S-mit. Eerste en Tweede Pinksterdag 's avonds speelt The AU Stars met John Davis, die het voca le deel voor zijn rekening neemt. Zo u ziet twee vertrouwde orkesten in Lido, om echt eens „uit" te zijn. De Valentino's verzorgen in De Ster te Nieuwkuyk zaterdagavond het 'bal. Zij 'brengen gezeUige mu ziek die -voor iedereen te beluisteren is. Maandag, 2e Pinksterdag ver zorgt Constellations het muzikale programma. Trek er eens op uit De 'Ster nodigt de danslustigen graag uit nu haar zaal geheel gemoderni seerd is. De beide Pinkstermiddagen zijn .goe-d verzorgd in De Róestelburg, want het alom bekende Kaatsheu- velse orkest The Blue Birds strooit haar nootjes langs de duinrand. Zaterdag- en zondagavond- heeft soos El Terreno in Zaal Smit te Kaatsheuvel discobal. De plaatjes worden dan elkaar gepraat door be kende disc-jockeys. Tewee Pinkter. dag is in Zaal Smit iets bijzonders te doen. 't World-popfestival wordt dan daar -gehouden. Voor 'bijzonderheden verwijzen wij graag naar de publicatie hierovpr elders in ons blad. Jongelui laat uw kans dit keer niet voorbijgaan en breng eens een bezoekje aan het Apollo-theater te Kaatsheuvel Het Pinksterweekend, zaterdag en ■zondag, Eerste Pinksterdg, staat weer in -het teken van het Sun Set Kwartet. Dit orkest is regelmatig in de beste clubs van Brabant te vin den. Bij Romantica -gaat het er „ro- mantisóh" naar toe. Enfin, goede wijn 'behoeft igeen krans. Geniet de zer dagen eens van dit bijzondere Kwartet. P.V. DE LUCHTBODE De P.V. De Luchtbode hield haar vlucht vanuit Pont St. Maxence, af stand 312 km. Deelname 254 duiven. Gelost 10.00 uur met z.o.-wind. Aan komst eerste -duif 14.37.54' uur. Laatste prijsduif 16,48.33 uur De uitslag is als volgt: J. Aarts J. Boons 2 8 30 64; Gebrs. v. d. Velden 3 36; J. v. Dongen PN. 5; Henk v. d. Velden 6; A. v. Laarhoven 7 32 38 51 60; Henk v. d. Velden 9; H. v. d. Velden lo 14 17 34 45 52; W v. Noye ll 18 20 50* 56; M. v. Laahoven 12 13 39 41 43; A. J. v. 'Dongen 16; P. Schoenmakers 19; G. Ypelaar 21 58; M. Maas 22; C Schapendonk 24 63; P. v. Noye 26 '40; C. v. Dongen 27; K. Aarts 24; B. v. Iersel 31; A Leer- makers 33; H. M. v. d. Velden' 35; J. Aarts 37; H Vera 42 55 61; A v. d. Velden "44; J. v. Broekhoven '47 53 57; A. v. Noye 48; C. v. Dongen 49; J. v. Dongen 59; M. Vastree 62; C. Ypelaar 65. Uitslag serie 2: J. Boons 1; W. v. Noye 2; Uitslag serie 3: J. Boons 1; W. v Noye 2. De extra prijzen van serie 2, vlucht St. Maxence zijn: J. Boons 1; J. Aarts 2; Henk v. d. Velden 3; H. v. -d Velden 4; M. Vera 5; Gébrs. v. d. Velden 6; M. v. Laarhoven 7; A. v. Laarhoven 8; Hooymaijers 9; P. v. Noye 10; G. Ypelaar 11; C. v. Don gen 12; Schapendonk 13; W. Noye 3A; M. Vera 15. De uitslag -duiven-vluchtloterij van Uno Animo ter bestrijding van de onkosten i.v.m. de inbraak in het clubpaviljoen De eerste 10 prijzen: 1 Th. Verhoeven 2260; 2 v.v. SVG, Tilburg 1544; 3 C. Z-waans, 's Gra venmoer 611; 4 Ripzaad 2602; 5 Q. de Jong 90; 6 v.v. Dongen 1710; 7 P. v Esch, Kaatsheuvel 3035; 8 E. Nij. kamp 1330; 9 W. Kennekens, Til burg 3243; 10 M. Versteden, Tilburg 2110. De prijsuitreiking heeft plaats op zondag 17 mei a.s. in zaal Echo der Duinen om 12.30 uur. VERANTWOORD BELEID?? (2) Inhakend op het inzonden stuk van de heer G. H. Hovenier, Zou ik als antwoord op zijn vraag willen stellen: neen. Zeker niet in de door hem aangehaalde zaken. Hij noemt enige feiten waarin het beleid hope loos faalde: de wijkverwarming in Laageinde die nergens op lijkt en waarvoor thans de bewoners de tol moeten betalen. Het tweede door hem genoemde punt is een prestige project zonder weerga. Een aantal prachtige ver gaderruimten en een toneèlzaal die klinkt als een klok Maar zitten we daar nu wel zo om te springen? Het komt mij voor dat we die f l.G'00.000 wel voor nuttiger dingen, kunnen gebruiken, dingen waaraan de hele gemeenschap iets heeft. Ik wi-1 wel een- paar voorbeelden noemen waar in de gemeenteraad nog aan prestige kan winnen: a. realisering van het wegen-sane ringsplan (Hr. v. Eyl, BD- 28.4.70: realisatie is afhankelijk van 'de fi nanciële kracht der gemeente), b. een overdekt zwembad, zodat we niet slechts 3 maanden op ons prachtige natuurbad zijn aangewe zen. c. uitbreiding van het tennispark. 4 Banen voor de gehele Waalwijkse gemeenschap. De plannen liggen reeds lang gereed, doch het geld is er niie-t. d. regeling van de verwarmings kwestie in Laageinde, zodat deze mensen- een normale stookkostenre- kening krijgen. 'Ik -onderschrijf de door de heer Ho venier voorspelde bittere teleurstel ling inzake het CC. 'n Prestige Pro ject gewenst? akkoord, maar dan een voor de hele 'bevolking, moge lijkheden te over, zie boven. Bij -de komende verkiezingen zal alles wel weer bij het oude blijven omdat de gang van zaken de mees te mensen niet interesseert, positief noch negatief. De raad die we des tijds zelf kozen, doet toch maar aan, terwijl ook thans een alternatief ontbreekt. Of vergis ik me? Imrpers ook het raadslid Brouwers ziet géén overlevingskansen in het Cultureel Centrum. Doch verheug u niét te snel, hij zal niettemin niet tegen dit plan stemmen (BD 29.470). D,e kiezer dient te weten wie voor deze gang van zaken verantwoorde lijk is. De huidige raad. Zo dadelijk mogen we weer gaan kiezen. Wilt de 'huidige raad. Alsof iedereen het met dit beleid eens zou zijn. Het wordt tijd -dat we eens uit onze apa thie ontwaken en eens aan de raad duidelijk maken wat wij nu eigen lijk wel willen. Daarvoor is echter een partij nodig die nu eens werke lijk iets biedt en dat dan ook waar maakt. Het was tot nu toe steeds een pot nat, wie we ook stemden. P. W. M. Heemskeerk, Burg. Smeelelaan 42 Waalwijk BAR DANCING WAALWIJK Bekend in nachtclubs in geheel Brabant. Zaterdag en zondag (le Pinksterdag) Onder de 18 j. geen toegang Gratis brilverzekering De vlooien- en antiekmarkt die het afgelopen weekend in het patronaat van de parochie St. Jan te Kaatsheu vel werd gehouden, ten bate van een binnenmanege voor Kaatsheuvel, is voor de organiserende vereniging een succes geworden. Zaterdagmorgen reden een aantal ponyruiters, voorafgegaan door het majorettenkorps naar het patronaat in de Hoofdstraat. Daar aangekomen werd de markt om half elf geopend door burgemeester L. van Erp. In zijn openingswoord prees hij de activitei ten die door de Kaatsheuvelse ruiters worden ontplooid, om hun doel, een binnenmanage, te bereiken. De bur gemeester wenste - na een beschou wing over de betékenis en de prijzen van antiek - bet bestuur en de or ganisatoren veel succes toe. Direct na de opening werd het reeds wachtende puibliek toegelaten en maakte de bur gemeester, begeleid door enkele be stuursleden een rondgang langs de stands. Gedurende beide dagen was het wis selend druk. De handel in antiek was vrij slap, maar voor de tweedehands goederen die de ruiters bijeen hadden gébracht en die keurig in verschillen de 'kramen waren (gesorteerd, was veel belangstelling. De kwaliteit van de bijeengebrachte goederen recht vaardigde dat oOk. Inderdaad hebben velen op deze vlooienmarkt koopjes kunnen halen. Er zijn maar weinig goederen over gebleven. In het bijzonder de afdeling meubelen en de kramen voor elec- trische artikelen, boeken, alsméde glas- en aardwerk liepen zeer goed. Maar ook in speelgoed, keukenarti- kélen, kleding, lederwaren, schilde rijen en zelfs oude kachels is een re delijke omzet (gehaald. De organisa toren zijn dan ook goed tevreden. Er zij ruim 1300 bezoékers geweest op deze dagen. Deze geslaagde "markt" bracht de Kaatsheuvelse ruiters weer een stap dichter bij hun binnenmanege. Zij zijn stellig van plan in 1971 voor 'n 'herhaling te zorgen. (Van onze verslaggever) TILBURG - Wie eert heerlijk avond je-uit wil zijn doet er goed aan de ko mende dagen 'n bezoek te brengen aan de Schouwburg te Tilburg %uaar tot 30 mei de nieuwe Snip en Snap- revue "Van toen tot thans" draait. De balletten, dem uziek- en variéténum mers en de sketches zijn opgebouwd tot een feestelijk schouwspel waar van iedereen zal genieten. Middel punt in deze 32e Snip \ert Snap-revue zijn natuurlijk Willy Walden en Piet Muyselaar. Dat de revue nu al 32 jaar draait is vooral te danken aan de unieke ta lenten van de beide hoofdfiguren Wi'lly Walden en Piet Muyselaar. Hun samenwerking als Snip en Snap kwam in 1937 eigenlijk bij toeval tot stand in 'n radioshow en heeft sinds dien onafgebroken voortgeduurd. Vo rig jaar kregen zij een officiële er kenning voor al de jaren dat zij an deren vrolijkheid hébben bezorgd. Walden en Muyselaar werden toen Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. De revue is een schouwspel van in ternationaal gehalte. In de show val len vooral de Spaanse balletgroep Los de Lorca en het Franse acrobaten- team Les Castors op. Als vedette in het programma wordt Milly Scott gepresenteerd. Deze 'bekende jazz zangeres bereikte via haar hoofdrol in de musical "Sweet Charity" de revueplanken. Als leading lady in de sketches fungeert Aase Rasmussen, die geassisteerd wordt door Diana Floodgate, Lily Kok, John Kuypers en Louis Dusee. Een veelzijdige taak in deze revue is weggelegd voor Do nald Jones. In een schouwspel als deze Snip en Snap-revue is de costumering van bij zonder belang. Antho-ny Holland ont wierp fraaie kostuums d'ie de show een kleurrijke aanblik geven. De re vue, met in totaal 70 medewerkers - waaronder het orkest van Co van de Heide Wijma - wordt in een hoog tempo gespeeld. Revue en cabaret moeten het op fi nancieel gebied alleen op eigen kracht waar maken. Twee en dertig maal in successie is dat, wat de Snip en Snap- revue betreft, gelukt. Omdat Neder land de Snip en Snap-revue wil zien. Omdat men, voor één onbezorgd "avondje uit", naar Snip en Snap wil. Naar Walden en Muyselaar, die in het centruim staan van een meesle pend sdhouwspel, steeds weer op nieuw bewijzend dat het leveren van puur amusement óók "kunst" is. In de Tilburgse Schouwburg kan mén er de komende dagen van genieten.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 11