Waalwijkse jeugd vraagt om meer openheid van werkgroep I Kon. onderscheiding voor G. de Haas uit Sprang-Capelle KAATSHEUVEL VAN MIL DE ECHO VAN HET ZUIDEN DONDERDAGAVOND 14 MEI 1970 Cake oriëntale Aardbeien- mandjes Banketbakkerij 40 JAAR BIJ LEDERFABRIEK VAN LOON N.V. Jeugdserviceraad werd particuliere stichting Nog verdere uitbreidingen Stahl Chemical Industries N.V. nam demonstratiehal, laboratoria en nieuwe kantoren in gebruik Jeugd maakte tijdens hearing wensen kenbaar Communicatie Motie Jeugdraad Belangrijk deel van bouwprogram Waalwijk voltooid Nieuwbouw Laboratoria Openheid boerderij weer geopend Kapelstraat 5 Elshout b« drunen SVÜaandag door direktie en perso neel gehuldigd Verbonden Onderscheiding een fiets TOON AARTS Capelle Hans van Mierlo spreekt dinsdag voor D'66 - Waalwijk WAALWIJK - Dinsdagavond werd in zaal J. Passier een hearing ge houden op initiatief van de door het college van b. en w. van Waalwijk ingestelde werkgroep ter voorbereiding van een jeugdserviceraad. Deze werkgroep bestaat op het ogenblik uit 5 jeugdleden, 5 oudere leden en twee personen toegevoegd door b. en w. uit 'hoofde van hun funktie, te weten de heer M. van Eijl als wethouder voor jeugdzaken en de heer J. Bosschée als ambtenaar voor jeugdzaken, welke beide laatsten geen stem recht hebben. Doel van de avond was om van de georganiseerde alsmede van de ongeorganiseerde jeugd te weten te komen welke wensen er bij hen leven. Aan dit doel heeft de avond niet helemaal beantwoord, omdat er zeker van de zijde van de aanwezigen gedurende een te lange tijd slechts gesproken werd. over persoonlijke aangelegenheden, die mogelijk voor een gedeelte terecht waren opgemerkt, maar in feite aan het karakter van de avond afbreuk deden. In feite wisten de aanwezigen de werkgroep er toe te dwingen, dat er aan b. en w. advies gevraagd zal wor den ten aanzien van de openheid van de te houden vergaderingen. Wordt deze "eis" niet ingewilligd dan zal de werkgroep zich genoodzaakt zien haar activiteiten als geëindigd te be schouwen. De opdracht voor de werk groep was om de gemeenteraad een inzicht te geven hoe een jeugdservice raad het best optimaal zou kunnen werken in Waalwijk. Daartoe is ondermeer een enquête gehouden onder de Waalwijkse jeugd van 12 tot en met 25 jaar. De resul taten van deze enquête komen over enkele maanden in de openbaarheid. Wel heeft de werkgroep besloten om in principe te komen tot een vorm van een particuliere stichting voor de jeugdserviceraad om zoveel als mo gelijk in onafhankelijk van b. en w. te kunnen functioneren. Uit de aanwezigen kwam naar voren dat er door de werkgroep te weinig vergaderd zou worden. Van de zijde van de werkgroep werd dit ontkend en ook met de nodige bewijzen ge staafd, hoewel in de beginfase van 8 karaats GOUDEN BROCHE JUWELIER 50,- Stationsstraat 88, Waalwijk telefoon 04160 - 3037 de hearing al duidelijk bleek, dat bei de partijen het in feite wel met el kaar eens waren maar een verschil lende begripsbepaling hanteerden. Ook kwam naar voren dat men vond dat er bij de leden van de werkgroep een te geringe binding zou bestaan ten aanzien van de jeugd van de ver schillende verenignigen. Door de werkgroep werd gesteld, dat dit zon der meer het geval zal zijn ten aan zien van de in te stellen jeugdservice raad, maar dat men in de werkgroep dies pecifieke binding nog heeft wil len achterwege laten. Er was ook kritiek op de werkgroep omdat er de facto geen communicatie zou zijn tussen de werkgroep en de Waalwijkse bevolking, iets waarin de Kritische Stam heeft willen voorzien door het uitgeven van een witboek. Voorgelezen en ook in de vergade ring gebracht werd een motie van 7 mei j.l. aangenomen tijdens een ver gadering in soos Memphis Gold. Hierin wordt expliciet gesteld dat de werkgroep onafhankelijk moet kun nen functioneren ten aanzien van het college van b. en w. Een en ander werd met applaus door de aanwezigen onderstreept en zou in feite inhou den, dat de heer M. van Eijl als wet houder van Jeugdzaken uit de werk groep zou moeten treden. Agenda en vergaderingen zouden openbaar moe ten zijn. Een en ander leidde tot de uitspraak van de reeds eerder hier aangehaalde werkgroep later op de avond. Op een gegeven moment werd vanuit de vergadering gesteld - door oude ren - dat de jeugd nu maar eens duidelijk moest laten horen wat ze wilde en dat er niet verder gedis cussieerd zou gaan worden over futi liteiten. Een feit was en bleef dat de aanwezige jeugd geen concrete voor- WAALWIJK - Woensdag werd ter gelegenheid van de ingebruikname van de nieuwe' demonstratiehal met bijbehorende laboratoria en kantoren door Stahl Chemical Industries N.V. een cocktailparty gehouden voor een groot aantal genodigden uit binneh- en buitenlands Uit de Verenigde Sta ten was aanwezig de heer Louis Stahl zoon van de stichter van het moeder bedrijf ,in Peabody. Naast personen uit JapanZuid-Afrika, Indonesië en Bulgarije, waren er personen uit Italië, Frankrijk en België. Vooral ook uit Waalwijk en omgeving wa ren een groot aantal personen uit de lederindustrie vertegenwoordigd, ter wijl ook acte de presence werd gege ven door het voltallige college van b. en iv. van de gemeente Waalwijk. Met deze hal, laboratoria en kantoren is een belangrijke fase van het totale bouwprogramma dat in de nabije toe komst op het in 1968 aangekochte terrein zal worden gerealiseerd, ge reedgekomen. Het dominerende hogere gedeelte van de nu gereedgekomen nieuwbouw is een grote hal, waarin zich alle ma chines bevinden, welke voor het af werken ('Finishen") van leder nodig zijn, inclusief spirit- en droogcabines. Ook om proeven op het gebied van nalooiing te kunnen doen is hiervoor een speciale afdeling ingericht. Voor het maken van laldeder is er een se- perate, geheel stofvrije afdeling met bijbehorende droogcabine in de mo dernste uitvoering. In het lagere gedeelte van de bouw zijn de laboratoria en de kantoren ondergebracht voor de technisch staf en medewerkers van de buitendienst. Er zijn twee laboratoria. In het ene wordt behalve voor intern gébruik te vens leder ten behoeve van afnemers beproefd met behulp van uitgebreide testaparatuur, terwijl het tweede is in gericht voor de afdeling United Fi nish. welke gespecialiseerd is in coa tings voor kunstmaterialen. Een con- ferentiekamer, showroom en een ver- trek voor gasten completeren het ge heel. Het verdere bouwplan omvat nieuwe magazijnen, cantine en een pilot plant op hetzelfde complex, met de bouw waarvan nog dit jaar 'n aanvang ge maakt wordt en een twee verdiepin gen hoog kantoorgebouw. Een nieuwe fabriekshal voor de produktie van toplakken is in aanbouw. stéllen of adviezen kon geven of daartoe niet bij machte was, hetgeen de positie veen de werkgroep verste vigde. Ook werd geopperd om door middel van een stemming, geënt op de kwaliteiten van een aantal jeug digen, een raad te kiezen, iets wat wel onderschreven werd. Als er een jeugdserviceraad eenmaal is, wat zijn er dan voor financiële re sultaten van de zijde van de gemeen te te verwachten? Van dezijde van de heer van Eijl werd gesteld dat alle begrotingen aan goedkeuring onder hevig zijn van G.S. en dat in feite niet te zeggen valt welke concrete mo gelijkheden er zijn. Wel gaf hij ieder een de raad om bij de gemeente met concrete begrotingen te komen, te be kijken daarna op hun merites door G.S. De vergadering verzocht de leden van de werkgroep zich individueel uit te spreken voor openheid ja dan nee, waarop een unaniem ja kwam, zij het dan geuit door de verschillende per sonen in nuances. De heer van Eijl bleef bij zijn eerder ingenomen stand punt dat de werkgroep ingesteld is door b. en w. en dat aan het college dan ook de beslissing hierover is voorbehouden. Uit de hearing kwam verder niet veel en men verdiepte zich voor de rest van de avond in een aantal teChnisdhe punten. Vanaf 2de Pinksterdag is onze met mooi antiek, alle soorten meubelen (ook bankstellen), tin, koper, lampen, Perzen, teveel om op te noemen. Burgemeester Teijssen feliciteert de jubilaris, terwijl direkteur Norb. van Loon toekijkt (Van onze verslaggever) WAALWIJK De heer G. de Haas uit Sprang-Capelle herdacht het heugelijke feit, dat hij 40 jaar in dienst was bij de Lederfabriek G. van Loon n.v. te Waalwijk. Door direktie en personeel werd de jubilaris ge huldigd. Ook burgemeester J. Teijssen gaf acte de presence. Hij kwam de heer De Haas de verheugende mededeling doen dat H. M. de Konin gin hem de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau had verleend. De heer de Haas, die zich de afge lopen 40 jaar als een all-round vak man heeft ontpopt en alle afdelin gen van de lederfabriek heeft door lopen werd maandagmorgen ont vangen ten huize van de oudste-di- rekteur de heer Norbert van Loon. Na hier een feestelijke koffietafel gebruikt te hebben werd hij hier door de direktie gehuldigd. Later op de dag was de heer De Haas het middelpunt tijdens een personeels feest. De heer van Loon sr. was ver heugd opnieuw een 4o jarige jubila ris te kunnen begroeten. Het aantal medewerkers dat bij de lederfabriek een jubileum heeft gevierd is bij zonder groot. De ere-palm van 40 KPV RAYON B KPV Rayon B De Sportwereld vloog met 442 duiven vanuit Pt. St. Max. De prijzen werden als volgt verdiend M. van Boxtel 1 24 25 26 31 42 54 55 71 97 98; A. Pijnenburg 2 73 86; H. van Es 3 37 51 87; H. Severijns 4; CJhr. van Wanrooij 5 23 101; Gebr. Pijnenborg 6 20 62 82; W. Jansen 7 32; Gebr. Dingemans 8 91; M. de Vries 9 15 36; Sj. Pijnenburg 10 18 95 108 113; Fr. Damen 11; W. Emmers 12 61; H. van Helvoirt 13 17 72; H. van Nieuwstadt 14 56 70; Fr. v. d. Linden 16 19 39 59 88 109; W. Snaphaan 21 35 44 99; G. Evers 22 50 103; J. Molenschot 27 30 34 100; W. Oomens 28 47 81; G. Schrauwers 29 41 67 69 73 79 104; A. Grootswagers 33 49; J. Da- men 38; H. Robben 40 102; A. de Bie 43 57 74 78 93 96 106; G. van Riel 45; J. van Heeswijk 46; L. van Geel 48 85; B. v. d. Berg 52; Linco 53; H. de Pas 58; C. de Bondt 60; Fr. Krol 66; J. van Wanrooij 68; J. van Beers 75 110; J. Laros 76; Fr. v. d. Assem 77 105; A. v. d. Hoven 80 84; Jac. Vloemans 64 89; D. de Jong 90; Chr. van Heeswijk 92 107; J. Voogd 94; M. Kleijn 111; W. K emmeren 112. CC KAATSHEUVEL GC Kaatsheuvel hield zondag j.l. een nationale vlucht vanuit Noyon met liefst 700 duiven. Hierbij werd een fiets vervlogen die werd gewonnen door gebr. Heijs. De eerste 70 waren: Gebr. Heijs 1; G. Savelkouls 2; J. van Daalen 3 28; K. van Boxtel 4; Fr. van Woensel sr. 5 26 46 65; Fr. van Woensel jr. 6; L. van Boxtel 7; M. van Corstanje 8 52; R. van Heu- men 9 19; A. Mertens 10 45; B. v. Wanrooij 11; G. de Mand 12 55; C. van Dongen 13; A. Couwenberg 14; Jac. van Wanrooij 15 27 47; P. van Brunschot 16; A. Prieims 17; A. Montee 18 21 57; K. Bastianen 20 33; M. Brokx 22; A. Diirksen 23 35; H. Klis 24 53; v. Weideren 25; C. M. Snoeren 29 51; Gebr. Netten 30 42; J. van Boxtel 31; J. Snoeren 32; D. Snoeren 34; B. Hoevenaars 36; J. Hamers 37; H. Snoeren 38 67; M. Voogd 39 62; H. Leijtens 40; Th. Netten 41; A. Schilders 43 66; H. Lombarts 44; H. van Son 48; A. Voogd 49; J. Muizelaar 50; T. van Riel 54; H. Braat 55 64; G. v. d. Linden sr. 58; G. van Helvoirt 59; N. van Kuijk 60; C. van Ree 61; A. van Es 63; L. Ververs 68; A. van Wanrooij 69; H. v. d. Linden 70. PROVADYA Zaterdag 16 mei: Het Pax Ohristi Cabaret. Dit wordt verzorgd door studenten in de Theölogie van de Ho geschool in Tilburg. Zondag 17 mei: Voetbaltournooi op de velden van v.v. Berkdijk. Hieraan doen o.a. 2 teams uit Amsterdam mee. Die avond is er in Provadya ben soort alternatieve feestavond. Hierbij treden op, de groepen Rhyiber en de eens legenda rische groep Nigeria Prong Prong Equipage. Tenslotte is er op zondag 24 mei in Provadya een discussie i.v.m. de komende gemeenteraadsver kiezingen. Hieraan zal door een aan tal gemeenteraadsleden worden deel genomen. Ook gaat het er ons dan vooral om de wat oudere mensen te trekken, omdat deze tenslotte moeten gaan stemmen. KNBB KAATSHEUVEL De 15 telende jeugdleden van JBK blijven intensief trainen en wedstrij den spelen onder bekwame leiding van jeugdleider M. Klijn en K. Kem meren. De kringcompetitie is maar nauwelijks teneinde of de jeugdleden zijn weer druk bezig aan de club- kampiioensohappen, waarvan de stand na de zesde ronde er als volgt uit ziet: 1. H. van Gompel; 2. A. Go- vers; 3. S. Snoeren; 4. P. Meyers; 5. A. van de Linden; 6. A. Soetex- boek; 7. H. Verboven; 8. S. Lammers 9. T. Zweere; 10. H. van Mier; 11. C. van Amelsvoort; 12. M. Laros; 13. H. de Gouw; 14. C. Groenen- daal; 15. A. Vugts. DOKTERSDIENST Op eerste Pinksterdag zal de praktijk van de doktoren P. Wijteniburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dr. A. de Vries, jaar was nu voor de heer De Haas, die zich steeds volledig heeft inge zet voor het bedrijf. Daar was de di rektie hem bijzonder dankbaar voor. De heer van Loon hoopte dat het bedrijf nog vele jaren gebruik zou mogen maken van de diensten van de heer de Haas. De direktie van Lederfabriek van Loon liet het niet bij woorden. De dank werd onderstreept met de aan bieding van een geschenk onder couvert. De heer De Haas was hier bijzonder blij mee. Hij noemde de heer van Loon sr. zijn tweede vader. „Dankzij het voorbeeld van de di rektie heeft het personeel zich steeds voor 100% gegeven", aldus de heer De Haas. Burgemeester J. Teijssen zei ge troffen te zijn door de complimen ten die de jubilaris en de direktie elkaar over en weer maakten. „In v/oorden is er blijk gegeven van een grote persoonlijke waardering. Nu u, mijnheer de Haas, veertig jaar uw beste krachten aan het bedrijf hebt gegeven had de direktie er be hoefte aan u en uw familie in de huiselijke kring te ontvangen. U voelt zich verbonden aan het be drijf dat u veertig jaar diende". „U bent een van de werkers waar op de firma van Loon heeft kunnen bouwen. U was getuige van de groei en bloei van het bedrijf. In dit be drijf kwam uw vakbekwaamheid steeds tot uiting. Deze dag is een hoogtepunt in uw leven. De herin nering zal des te tastbaarder blijven als ik u vertel dat H.M. de Konin gin u de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau l-.eeft verleend" aldus burgemeester Teijssen. BLIJF FIT EN JONG Koop bij Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 3613 van Rijckevorselstraat, Loon op Zand tel. 04166-250, terwijl op tweede Pinksterdag de dienst verzorgd zal worden door dr. Wijteniburg, Hoofd straat 4. Kaatsheuvel, tel. 2550. De praktijk van dr. K. van Tuijn te Kaatsheuvel zal op beide Pinkster dagen worden waargenomen door col lega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige mej. van Vlerken, Rubensstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 3666, is op eerste Pinksterdag vrij; waarneming door de dienstdoende artsen. Op tweede Pinksterdag heeft mevr. van Vlerken dienst. P ASTORI ED I EN ST Tijdens de Pinksterdag kan men zich voor geestelijke bijstand van 's mid dags 12 ur tot 's nadhts 12 uur ver voegen aan de pastorie van de paro chie H. H. Martelaren van Gorcum, Erasstraat 6, tel. 2517. Een volkomen nieuwe smaak in ons cake-assortiment. Zacht en kruidig gearomatiseerd met het uit India afkomstige car damom Goed voor uw gezondheid en voor hen, die minder boter willen gebruiken! De weelderige volheid van luchtig geslagen slagroom met de frisheid van aardbeien. het begin van de zomer! GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160 - 2312 BENOEMD Tot lid van het bejaardencomité is benoemd mej. B. de Visser. Zij vult hierbij de vacature aan, ontstaan door het vertrek, wegens huwelijk van mej. N. Paans. PV DE LUCHTVAART De PV De Luchtvaart houdt a.s. zon dag een wedvlucht vanuit St. Denis, afstand 361 km. Inkorven a.s. vrij dagavond in café De Witte Brug. BEJAARDENTOCHT 1970 In verband met vervroegde vakanties is de bejaardentocht 1970 thans defi nitief vastgesteld op dinsdag 23 juni a.s. Binnen enkele dagen zullen de comité-leden een rondgang door de gemeente maken, teneinde gelden in te zamelen voor deze bejaardentocht. Het comité heeft zich daartoe met 'n circulaire tot de inwoners gericht. In het jaar waarin wij onze bevrijding van een vreemde overheersing in vol Ie vrijheid en dankbaarheid hebben gevierd, gaat het comité zich toebe reiden voor de 22e todht van de be jaarden. Veel is er over de bejaar den geschreven. Het comité hoopt, dat men met milde hand zal geven. Sedert de laatste 10 jaar is alles 3x zo duur geworden. Zonder een flinke geldelijke steun van de inwoners is deze tocht onmogelijk. Het comité re kent daarom ook thans weer op de geldelijke bijdrage van de inwoners. Op gemerkt wordt, dat de deelnemers aan deze tocht dit jaar de leeftijd van 67 jaar moeten hebben 'bereikt. Mochten er bejaarden zijn, die soms vergeten zouden worden, mogen zich zelf gerust opgeven. Over de te ma ken tocht komen wij nog nader terug. De afdeling Waalwijk van D'66 houdt dinsdag 19 mei een verkie zingsbijeenkomst in De Twee Ko lommen. Tweede Kamerlid Hans v. Mierlo zal dan de landspolitiek van D'66 toelichten. Voornaamste agendapunt is de bespreking van de gemeentepro gramma, dat uiteen gezet wordt door mievrouw Schut. Op deze avond kan men kennis maken met de kandidaten van D'66 voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen. „De POSTDUIF" WAALWIJK Zondag lo mei hielden wij wed vlucht vanuit Pont St. Max., welke door atmosferische storingen in Noord-Frankrijk een zeer zware op gave werd voor de vogels. Eerste duif 14.45.42. Laatste prijsduif 16.51.01. Jan Hamers 1 12 16 26 43 73; H. Pul lens 2 6 8 56 66; J. de Jong 3 15; Groeneveld 4 11 22 33 50 74; A. Bak- kere 5 87; A. Vermeer 7 90; J. Wel lens 9 72; V. Smid 10 88; A. v. d. Schans 13 17 41 44; J. Merkx 14 29 63; Duivenkam 18 79; A. Dekkers 19 62 80; J. v. Bladel 20 25 40 51 75 78 92; v. Bokhoven 21 48; L. v. Son 23; J Biekens 24 58; H. Schafer 27 34 60; v. Schaik 28 49; Le v. Zon 30 70; G. Schoemans 31 47 55 83; W. Snels sr. 32; J. de Benis 35 85; Joh. C. Verhagen 39 68; Adr Leijtens 42; G. v. Velthoven 45; J. Didden 46 54; A. v. Huiten 52 77; J. v. d. Heuvel 53; Th. de Ronde 57; A. Rekkers 59 71; J. Bierings 61; M. v. d. Heuvel 64 86; A. v. Mierlo 65; Adriaanse 67; L. v. d. Heuvel 69; C. Pullens 76; A. v. Hilst 81; P. de Laat 82; Avontuur 64; B. v. Riel 91.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13