Hoe Iaat Is het? IGk op uw Prisma horloge HBÜ Stassar Irene - Herman Broerenschool verslaat in finale Clemensschool met 1-0 Nationale biljartstrijd in het Lido gestart SAAA' Stassar Akilegroep in Vlijmen en Nieuwkuyk wil duidelijkheid van politieke partijen w.s.c. s.s.c. 12e Pinkstervoetbaltoernooi een succes m BRILLENMODE VOOR U NEO ANKER KADER 47/2 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 21 MEI 1970 11 Gr©@p „Akkoord" hield onderzoek Beleidsprogram Samenwerking SWtÏ3037 8V160) Waspik R.K.C. D.E.S.K. Wit-Zwart Sportiviteitsprijs voor Oranjeschool Eindstand «om Ook» Lamb. v. Leur bij de deelnemers Ontvangst Rood Wit won Zilveren Molen toer nooi te Sprang EHBO-teams uit Drunen, Waspik en Waalwijk oefenen dinsdag in Drunen In Nieuwkuyk, Vlijmen, Vliedberg en Haarsteeg bestaat een duidelijk gevoel van onmacht ten aanzien van de gemeentelijke overheid en de plaatselijke politieke groeperingen. Als in het algemeen de bestuurs vorm wordt getoetst op de situatie, rijzen er onmiddellijk vragen. Deze vragen komen er op neer, dat in ernstige mate betwijfeld wordt of 't functioneren van de gemeenteraad en hiervan afgeleid de gemeente raadsfracties, waar vorm en vooral naar inhoud, kritische toetsing aan de democratische spelregels zou kunnen doorstaan. Met name de reali sering van de meeste fundamentele spelregels van de democratie, be trokkenheid van de burgers en de benodigde informatie en uitdaging, laten veel te wensen over. Dit is de mening voor de nieuwe werkgroep „Akkoord". De uit vier personen bestaande groep zag deze hypothese bevestigd na een viertal gesprekken, die werden gehouden met tien re presentanten uit de vier kerkdorpen. De conclusie van „Akkoord" was, dat als deze hypothese juist zou zijn er in de kerkdorpen behoefte zou bestaan aan andere, dan tot nu toe gevolgde methoden, om het de mocratisch functioneren werkelijk vorm te geven. Actiepunten van de werkgroep (B. v. d. Heijden, N. v. Heyst, H. Groenland en P. v. Oor schot) zijn voorlopig het sturen van een samenvatting van de ,enquette', die onder de representatieve perso nen uit de vier kerkdorpen is ge houden aan de plaatselijke politieke groeperingen. De partijen zullen verder worden uitgenodigd om tij dens besloten vergadering met de werkgroep hun zienswijze op het volgens de werkgroep bestaande on behagen te formuleren. „We gaan er vanuit, dat de ge meenteraadspartijen naar beste ge weten zullen handelen. Mocht ech. ter blijken, dat men negatief op on ze actie reageert, dan gaan we het cp een andere manier proberen. We denken b.v. aan een hearing, waar voor we de partijen uitnodigen om ze in de gelegenheid te stellen te zeggen wat ze eigenlijk willen. Blij ven ze weg, dan is dat uiteraard voor hen een blamage", aldus werk groep „Akkoord". Onze activiteiten zijn bedoeld om de gewenste duidelijkheid te bewerkstelligen, liefst in de vorm van beleidsprogramma's van de zij de van de kandidaatsfracties. De kie zers weten niet waar ze aan toe zijn doordat beleidsprogramma's to taal ontbreken. De motivering van de kiezers is vaak, dat men een be paalde kandidaat een aardige vent vindt, of men kiest iemand, die iets voor de kiezers heeft gedaan", aldus de werkgroep „Akkoord" Het onbe hagen van de inwoners komt verder tot uitdrukking uit de gesprekken die „Akkoord" heeft gehad met de vertegenwoordigers (personen uit het verenigingsleven) uit de vier kernen. Men kwam daarbij tot de algeme ne conclusie, dat het centralisatie idee van het gemeentebestuur be kritiseerd wordt, omdat de brood nodige wijkvoorzieningen niet tot stand komen. In Nieuwkuijk, Vlij men en Haarsteeg bestaat de in druk, dat de kern Vliedberg b.v. wordt ten koste van deze wijken, terwijl de Vliedberg, die wel tevre den is met de belangstelling, vreest in 't vergeetboekje te geraken bij de, realisering van andere grote uit breidingsplannen. Samenvattend stelt actiegroep „Akkoord": Bij de bevolking leeft de wens naar meer openheid en duidelijkheid van - in dit verband - de gemeente en de ge meenteraad. Evenzeer bestaat er een behoefte aan overleg. Uit de ve le suggesties komt de vraag naar goede en begrijpelijke informatie dan ook voorop. „Akkoord" zegt niet vooraan te willen staan, maar de groep wil zoe ken naar groeperingen, die duide lijk de belangen van de gemeen schap willen dienen De werkgroep wil met deze actie een aanzet ma ken voor een democratiseringsidee, dat later uitgewerkt en overgeno men dient te worden door de par tijen en deskundigen. Wel willen ze als groep bepaalde ontwikkelin gen op gang brengen. Verder ligt het in de bedoeling in de toekomst een periodiek uit te geven met het accent op de creativiteit van de mensen. „We zullen in dit blad de ontwikkelingen in Nieuwkuyk, Vlij. men, Haarsteeg en Vliedberg bege leiden en zonodig van commentaar voozien. We gaan dat op de ludieke toer gooien in de hoop, dat de ge meenteraad zich anders zal opstel len tegenover B en W en meer te genspel zal leveren", aldus de werk groep. De groep heeft er vanaf ge zien, om zelf aan de gemeenteraads verkiezingen deel te nemen, omdat men in eerste instantie geen ade quate groepering kon vinden om zich daarbij aan te sluiten. Boven dien waren we bang mensen af te stoten, die dezelfde ideeën hebben als wij. En, wij willen ons afzijdig opstellen en dienstbaar maken aan bevolking en gemeenteraad". m PRISMA edelstaal herenhorlog# ipet datum, waterdioht 109.- (edelstaal herenhoiloge» raad* vanaf 89.-) bu' 3XJWEIAER VJaaVwijk - 'ei" WIJKVERPLEGING Het weekeinde van 23 en 24 mei zal zuster van Elten uit Hank de wijkverpleging in Waspik waarne men Tel. 390. DOKTERSDIENST De medische dienst in Waspik zal op zaterdag 23 en zondag 24 mei worden waargenomen door dokter Gerlach uit Capelle. Tel. 350. E.H.B.O. De E.H.B.O.-vereniging St. Jan van Waspik hield in café Montens haar jaarvergadering .Voorzitter H. Kuyten en bestuurslid zr. Jeroma werden in hun functies herkozen. Mevr. Smits-van Hoof en mevr. Wierkx-Gijsman brachten resp. een financieel verslag en een jaarover zicht uit Voor het komende seizoen werden door het bestuur vele plan nen op tafel gebracht. In juni start de steunkaartenactie. Op 26 mei neemt de vereniging deel aan wed strijden van de combinatie Waal- wijk-Drunen-Elshout-Raamsdonks- veer en Waspik. Plannen om een Jeugd-EHBO te gaan organiseren zijn in een vergevorderd stadium. Ook wil men voor de 50 leden een kwartaal orgaan gaan uitgeven. In september gaat weer een nieuwe cursus van start. Bij evenementen en sportwedstrijden kan men weer op de EHBO rekenen. Het aantal verbandtassen werd aanzienlijk uit gebreid. Van de rondvraag werd gretig gebruik gemaakt. PROGNOSES VAN DE CLUBS DESK—RKC Tot besluit van de competitie speelt RKC zondag a.s. in Kaats heuvel tegen DESK in een streek- derby, waarin beide teams vrijuit kunnen spelen daar er behalve de streekeer geen andere belangen meer op het spel staan. De wedstrijd zal worden geleid door Dhr. Mee wissen en begint om half drie. Hopenlijk zorgen beide elftallen voor een aangename voetbalmiddag waarbij de sterkste zal mogen win- ren, Bij winst heeft RKC een goe de kans op de vierde plaats op de ranglijst terwijl bij winst voor Desk deze plaats waarschijnlijk aan de ploeg uit Kaatsheuvel ten deel zal vallen. BESLISSINGSWEDSTRIJD WSC 3—DESK 3 terrein: Baardwijk Zondagavond om 6 uur op het Baardwijk-terrein spelen WSC 3 en Desk 3 de tweede beslissingswed. strijd om het kampioenschap. Aan gezien Baardwijk3, Desk3 en WSC3 gelijk eindigden moeten beslissings wedstrijden uitmaken welke ploeg zich kampioen mag noemen, WSC heeft bij deze tweede beslis singswedstrijd de beste uitgangspo sitie, aangezien het de eerste wed strijd reeds in de volle winst wist cm te zetten. Zondagavond j.l. wis ten de Oranje Zwarten op het Desk terrein een 31 overwinning te be werkstelligen op Baardwijk 3. Bei de ploegen speelden een pittige partij voetbal, waarbij WSC onge twijfeld het beste van het spel had en via gevaarlijke uitvallen het Baardwijk-doel vele malen in ge-* vaar bracht. Reeds na ongeveer vijf en twintig minuten spelen wist WSC de leiding te nemen door Robbie Westerbur- ger en deze voorsprong tot direkt sa de hervatting te behouden. Vrij wel onmiddellijk na de hervatting wist Baardwijk, na een ongelukkig moment in de WSC-verdediging ge lijk te maken, hetgeen voor Baard wijk weer betere perspectieven 'dood. WSC werd even in de ver dediging gedrukt en geraakte in pa niek, doch geleidelijk aan werden de Oranje Zwarten de situatie weder om meester en het initiatief te her nemen Uit een snelle doortastende aanval nam WSC wederom de lei ding door Walter Trommelen, die onhoudbaar inkogelde. Een magni fiek doelpunt! Kort vóór het einde wist dezelfde speler met een vrijwel identiek doelpunt, dat voor de Baardwijk goalie een onoplosbaar probleem bleek, de overwinning veilig te stel len, uiteraard tot grote vreugde van de. talrijke WSC-supportersschare. Indien WSC 3 komende zaterdag Desk 3 een nederlaag weet toe te brengen kunnen de Oranje Zwarten de kampioensvlag hijsen en is een derde wedstrijd Desk-Baardwijk) overbodig. De WSC supporters die nen dus a.s. zaterdag in grote geta le hun favorieten te gaan aanmoedi gen om zes uur op het terrein van Baardwijk. DESKRKc Zondag komt RKC naar het nieu we hoofdveld van DESK en kun nen we aan de Heikant een zeer in teressante ontmoeting verwachten. RKC staat momenteel 2 punten bo. ven DESK met 1 wedstrijd meer gespeeld De doelcijfers zijn 24-23. De Dessers scoorden reeds 57 keer, maar lieten er ook 49 gaan, wat veel te veel is geweest. Voor beide clubs staat er niet. an ders meer op het spel dan de eer wie van de twee dit seizoen het hoogst in de eerste klasse eindigt. In Waalwijk werd het op de val reep nog een gelijkspel. We zijn be nieuwd wat nu het resultaat zal worden, maar we rekenen in elk ge val op een snelle en sportieve wed strijd. De leiding berust in handen van de heer W. Meeuwissen uit Til burg. Baardwijk-terrein, aanvang 6 uur: DESK 4—WSC 3. Desk 4 staat zondag voor een zware opgaaf om WSC 3 te bestrijden in de halve competitie om het kam pioenschap van de afd,eling Vooral nu de oranje-zwarten reeds van Baardwijk gewonnen hebben met 31, zal dit voor hen een grote rug gesteun zijn. Dessers, probeer in elk geval deze wedstrijd te winnen. SSCNEO Als voorlaatste wedstrijd van dit competitieseizoen ontvangt SSC Vierde klasse A Altena Wit Zwart Wilhelmifia Zwaluwse Boys Beatrix Seolto SDO VVN Nivo Sparta Brakel Zuilichem 19—28 17—23 17—20 20—20 20—20 18—18 19—17 18—16 18—16 16—13 18— 9 op haar sportpark aan de Wilhelmi- nastraat plaatsgenoot NEO uit Sprang. Het eerste competitie-tref fen tussen beide ploegen eindigde in een gelijkspel. Wat het ditmaal zal brengen blijft een open vraag. Voor belde partijen staat er ni,ets meer op het spel en het zal dus meer gaan om de eer de overwin ning te behalen. Gelet op de stan denlij st ontlopen beide partijen el kaar niet veel. Hoofdzaak zal zijn, dat het een sportief duel zal wor den en daaraan behoeven we niet te twijfelen Het publiek zal zeer ze ker een boeiend duel te wachten staan. Aanvang 3 uur. SEOLTO—WIT-ZWART Wit-Zwart treedt zaterdagmiddag om half vier aan in Zevenbergen te gen Seolto. Een wedstrijd die plot seling zeer belangrijk is geworden na de onverwachte nederlaag van koploper Altena bij S.D.O. Wint Wit-Zwart, dan komt het er goed voor te staan, maar bij een neder laag is Altena, dat niet behoeft te spelen, kampioen. Vast staat dat za terdag een stroom supporters uit Nieuwendijk naar Zevenbergen gaat om Seolto aan te moedigen, Seolto beschikt over een sterke ploeg, met in de spits Ripmeester als de gevaarlijkste man. Afgelopen zaterdag overklasten de Zevenber gers Nivo Sparta volkomen. Wit- Zwart zal dus in deze ontmoeting uiterst geconcentreerd dienen te spelen en geen enkel risico mogen nemen. Scheidsrechter is de heer L. Kraak uit Goes. Wit-Zwart 2 speelt thuis tegen WVO uit Oosterhout. Het is de laatste wedstrijd van de competitie. De ont moeting begint om kwart over vier Ook voor Wit-Zwart 5 vermeldt hef programma een thuiswedstrijd en wel tegen Beatrix 5 14 u.). (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het doelpunt dat Willie van der Zanden direkt na de rust voor de combinatie Irene-Herman Broerenschool maakte was beslis send voor de titel in het Pinkstervoetbaltoumooi dat woensdagavond op het RKC-sportpark zijn besluit vond. Voor de eerste maal in de 12-jarige geschiedenis van dit schoolvoetbaltournooi Werd de Irene-Herman Broe renschool winnaar. Dat ging ten koste van het dappere elftal pan de Cle mensschool. Deze jongens waren ook vorig jaar in de finale op de tweede plaats geëindigd. De organisatoren van het Pinkster voetbaltournooi, de heren Q. v. Son, L. Fröger en C. van der dessen wa ren bijzonder tevreden over het ver loop van het tournooi. Dankzij het fraaie lenteweer konden alle wed strijden vlot worden afgewerkt. De finale op het hoofdveld van RKC werd woensdag door zeker 1200 toe schouwers bijgewoond. Met veel en thousiasme werden beide elftallen aangemoedigd. Onder de rust ver zorgde de drumband Ons Genoegen met Majorettenpeloton een muzikale show. De finale-elftallen waren als volgt samengesteldClemensschoolKees van O sell, Richard Bouman, Henny Juyst, Ferdy Labordus, Peter van de Ven, Raymond van Damme, René v. Cromvoirt, Wil Klerx, Raber van En gelen, Peter Pennings en Nico Klerx. Reserves waren Carl-Jan van Haren en Mozes Tuhumury. Opstelling Ire- ne-Broerensohool: Hans van Loon, Han Timmermans, Mark Posthumus, Henk Hageman, Gerard v. Son, An- dré Rosenibrand, Peter Klijssen, Piet Vos, Willie van de Zanden, Dik Ne- derveen, Alouis Kuysten. Reserves waren Bertus v. d. Broek en Alex de Wit. Het winnende elftal van de Irene- Broerensdhool maakte na het fluitsig naal van scheidsrechter Smits een triomftocht over het veld. Daarna werden zij en de aanvoerders van de andere 15 elftallen naar de tribune geroepen, waar de heer J. Kobben, direkteur Gemeentewerken de prijzen uitreikte. Hij had bekers van klein tot groot voor alle elftallen. De grote Cup ging naar de Irene-Broeren- school, terwijl de sportiviteitsprijs ge wonnen weid door de Oranjeschool. Voor de finale was nog een wedstrijd gespeeld om de 3e en 4e plaats tus sen de Past. Kuyperschool en de v. Haarensdhool. Met 2 0 won het elf tal van de Kuyperschool. De v. Haa- rensohool was in poule B gelijk ge ëindigd met de Hugo de Grootschool zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. De jongens van de van Haarensdhool waren daar het beste in. De eindstand van dit Pinkstervoet baltournooi is: kampioen Irene-Broe- rensohool; 2. Clemensschool; 3. Kuy- persdhool; 4. van Haarensdhool; 5. Jozefsdhoöl; 6. Hugo de Grootschool 7. SIO-sdhool; 8. Willem Alexander- sbhool (Sprang) 9. Aloysiusschool; 10. Petrusschool B; 11. Petrusschool A; 12. School met de Bijhei (Sprang) 13. Nassausohool; 14. Antonius school; 15. Oranjeschool; 16. Burg. Moonenschool. MODIEUZE DAMESBRIL model Sascia 52,90 Brillenspecialist - Stationsstraat 54 Waalwijk Tel. 2648 HEREN3RIL in moderne kleuren. model Grande 56,75 WAALWIJK - Het Nederlands kampioenschap ere-klasse neo anker kader 47/2 is vanmiddag in het Lido van start gegaan. Tot de deelnemers behoort ook Lambert van Leur, die de plaats heeft ingenomen van de zieke Velthuis. De acht biljartmata- dor'en zijn Hans VultinkLouis Rij vers, Tini Wijnen, Jean Bessems, Ja nus Jacobs Joop Roodenburg, Hans Sundquest en Lambert van Leur. De bejaarden uit Waalwijk die deze nationale titelstrijd willen bijwonen kunnen vrijdagmiddag nog terecht voor 1,-. Voor dit bedrag ontvangt men dan bovendien nog een consump tie. Busonderneming Musa zorgt voor gratis vervoer van de stad naar het Lido. De partijen beginnen iedere middag om 2 en 4 uur en 's avonds om 8 en 10 uur. Er wordt gespeeld op Root- haert-biljarts. De zaal van het Lido is omgetoverd tot een pracht biljart arena, waar de biljarters zicth bijzon der goéd thuisvoelen. Dankzij de pri ma accommodatie worden de spelers niet gehinderd door de toeschouwers die op de eerste wedstrijdmiddag in ruime mate aanwezig waren. Tot donderdagmorgen heeft men ge werkt aan de ophouw van de zaal. Door de gemeente zijn bloemversie- ringen aangébracht, terwijl het Lido baadt in het licht van de schijnwer pers. Het Waalwijkse schoonmaakbe drijf De Glinster verzorgt tijdens de tournooidagen gratis het schoonhou den van de zaal. De biljartvereniging 't Zwaantje or ganiseert dit tournooi in het kader va t het 30-jarig bestaan. De jubile rende vereniging heeft de zaken goed aangepakt. Tot nu toe klopt alles per- ffkt. Het is voor de leien van BV 't Zwaantje straks de mooiste beloning a's iedereen tevreden :s. Men heeft kosten noch moeite gespaard om dit eerste Nederlandse neö anker kader kampioenschap tot een succes te ma ken. De spelers maken vrijdagmorgen een excursie naar de Meelfabriek van Tuerlings aan de Haven. Zaterdag morgen gaat men naar het Automu seum van Lips in Drunen, dat nog niet voor het publiek is geopend. Om half twaalf zaterdagmorgen worden de spelers en officials door het col lege van b. en w. op het gemeentehuis ontvangen. Zaterdagavond tenslotte biedt de heer van Hooff, eigenaar van het Lido, aan de genodigden een koffietafel aan. De prijsuitreiking is zondagmiddag omstreeks half zes, di rekt na afloop van de finalepartij. Op de bovenste foto het elftal van de Clemensschool dat 2e werd, daaron der de winnaar van het Pinkstertour- nooi de Irene-Herman Broerenschool Sprang-Capelle Het zesde zil veren molentoernooi een toernooi voor A-junioren van de voetbal vereniging Sprang, is 2e Pinkster dag gewonnen door Rood-Wit uit Helmond. Rood-Wit klopte in de fi nale het sterk spelende Sprang met 3—0. De Helmondenaren kwamen daar door in het bezit van de zilveren molen. RWB uit Waalwijk, dat vo rig jaar de molen won, eindigde als derde. De vierde plaats was voor DEC uit Amsterdam, vijfde werd Victoria uit Hilversum, zesde DSVP uit Pijnacker, zevende Kozakken- Boys uit Werkendam en achtste Helmond. De wedstrijden die 's morgens om 10 uur begonnen en 's middags rond 5 uur eindigden, trokken in totaal bijna 800 toeschouwers. De heer D. de Vries, voorz. van Sprang, dankte bij de prijsuitreiking allen die aan dit toernooi hadden meegewerkt Op dinsdagavond 26 mei a.s. om 20.30 uur zullen EHBO-teams van de afdelingen Waalwijk, Waspik, Raamsdonksveer en Drunen-Elshout een buitenoefening houden op het te genover Hotel Royal gelegen Raad huisplein. Aan deze oefenavond, waarbij een verkeersongeval in scene is gezet, zullen 7 a 8 Lotus-mensen medewer ken om de werkelijkheid zo getrouw mogelijk na te bootsen. Na melding van het ongeval zullen vier EHBO- teams uitrukken om op een voor het publiek aanschouwelijke wijze Eerste Hulp te verlenen aan deze acterende slachtoffers. Na behandeling zullen de slachtoffers worden afgevoerd naar de grote zaal van Hotell Royal, die tijdelijk dienst doet als hospitaal en alwaar de uit doktoren bestaande jury e entechnische toelichting zal ge ven over de behandeling van de slachtoffers. Zij, die belangstelling hebben voor het werk van Lotus slachtoffers en Eerste Hulpverlening zijn op deze oefenavond hartelijk wel kom.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 11