Aktie Help Malawi in Dekenaat Waalwijk bracht f 45.000.- op UW MENING Algemene Werknemerslijst Echtpaar Verbunt-Muskens viert zaterdag gouden bruiloft BETER WONEN? luw MENING Dit weekeinde schoolhandbal- toernooi in Waalwijk Keukencentrum Langstraat li m ïïi ui 8ESTEMD *001 DIVERSE WATERPROIEKTEN Algemene Bank Nederland KEUKENS U bent welkom bij de ORGANISATIE BERUST BIJ TAGHOS Oecumene DE ECHO VAN HET, ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 21 MEI 1970 Oecumenische aan pak was succes Verantwoording Feest in Baardwijk Een Beter Wonen Krediet 1.000,- tot 8.000,-) maakt aanleg van centrale verwarming, modernisering van de keuken of andere verbouwingen van uw eigen huis (en soms ook huurhuis) mogelijk. i Vraag een folder met alle inlichtingen. SVIonstertoernooi met IIOO deel nemers Zaterdag Deelnemers Zuidvietnamezen pakken communis ten nu overal aan BTW wordt minder Waspik WAALWIJK De aktie voor ontwikkelingshulp in Malawi, het kleine Afrikaanse land, dat statis tisch als het armste land ter wereld te boek staat, is zeer bevredigend verlopen en heeft bijna 45.000 gul den opgebracht. Het aktiecomité is tevreden met het verloop, niet al leen vanwege de financiële op brengst, maar ook omdat door de Pulp van het onderwijzend perso neel van lagere en middelbare scho len en door de pers de naam Mala wi, die velen tot voor kort nog nooit hadden gehoord, nu voor practisch iedereen in het stadgewest Waalwijk een bekend begrip is geworden. De opbrengst wordt geheel besteed aan diverse waterprojecten, omdat besmet water de grootste vijand is van de volksgezondheid in dit land. .Twintigduizend gulden gaan naar een missionaris in Nazombe, die met dit bedrag in staat is goed water vanuit de bergen naar enkele dor pen te brengen. Het project*) wordt door de inheemse bevolking uitge voerd. Met tienduizend gulden zijn wij in staat een kleine polikliniek in Mwanga, een zeer geïsoleerde streek met 20.000 inwoners, te hel pen aan een waterpomp met motor. De leerlingen van het Oranjecollege brachten bijna vijfentwintighon derd gulden bij elkaar voor sanitai re voorzieningen in een ziekenhuis in Chikwama. Vijfduizend gulden gaan naar het „borehole project" van een protestanse organisatie voor ontwikkelingshulp. Met dit geld kunnen in verschillende dorpen pri mitieve pompen worden geslagen. Het restant van de opbrengst is be stemd voor de aanleg van, hoogst noodzakelijke sanitaire voorzienin gen in een kraamkliniek in Lim- be**). De verdeling van de op brengst werd vastgesteld door afge vaardigden van verschillende plaat selijke aktiecomité's in 'het stadsge west Waalwijk. Dit mooie succes was alleen mo gelijk door de medewerking van ve le personen, waarbij vooral het en thousiasme en de vindingrijkheid van jongeren opviel. Dit was de eer ste keer dat op deze schaal een ak tie voor ontwikkelingshulp oecume nisch, d.w.z. met medewerking van alle gezindten, werd gehouden. Het aktiecomité hoopt door deze oecu menische aanpak nog intensiever en uitgebreider te maken nog meer me demensen in minderbedeelde gebie den van de wereld te laten delen an onze welvaart. aangevraagd bij de bisschoppelij ke vastenaktie, ook een projekt van de bis schoppelijke vastenaktie. Kollekte Geref. Kerk Waalwijk 256,28; kollekte Herv. Kerk Baard wijk 67,60; vormingscentrum Waal wijk 485,81; giften uit Waalwijk via Boerleenbanik 3.391,70; giften uit Capelle via Boerenleenbank 10,-; giften uit Heemstede via Boeren leenbank 250,-; giften uit Loon op Zand via Boerenleenbank 1.020,-; giften uit Kaatsheuvel via Boeren leenbank 350,-; giften uit Tilburg via Boerenleenbank 10C',-; platenak- tie L.T.S. Waalwijk 289,47; op brengst tentoonstelling Waalwijk 609,54; Bartholomeus Waspik 1996,50 St. Jozef Kaatsheuvel totaal 3027,81; St. Jan Kaatsheuvel totaal 3.938,50; ziekenhuis Waalwijk totaal 596,01; aktie Herman Broereschool Waal wijk 115,-; Clemensschool Baard wijk 225,-; Michaël Mavo Waalwijk 324,36; St. Jansschool Kaatsheuvel 10,27; oranjeschool Waalwijk 180,37; bejaardenhuis Antoniushof Waal wijk 229,52; Mavo Maria Koningin Waalwijk 387,50; lagere school De Booght Waspik 94,99; kollekte oecu. menische dienst Waalwijk 54,29; le zing door Prof, Bruins-'Slot 32,26; huis aan huis kollekte Waalwijk 4.651,57; huis aan huis kollekte Was pik 1.366,-; Par. H. Clemens Waal wijk 1.117,28; Par. St Jan Loon op Zand 3.262,-; De Moer 806,63; Par. St. Jan Waalwijk 3.486,48; Herv. Kerk Waalwijk Centrum 600,57; soos L'Ecurie - Memphis Gold 61,95; Mollercollege Waalwijk 501,36; Par. H. Bernadette Waalwijk 2.824,26'; eucharistieviering R.K Onderwij zersbond in De Moer 58,85; Par. H. Theresia Waspik 854,05; Par. Maria Onb. Ontv. Besoijen 1.795,-; Hugo de Grootschool 0,79; Par. H. Martela ren v. Gorcum Kaatsheuevl 719,55; Stichting Maria Kapel Waalwijk 300,-; Par. H, Antonius Waalwijk 2.215,-; Missiecentrum Waalwijk 75,-; Bejaardenhuis ,De Vossenberg' Kaatsheuvel 320,35; Bernadette- school Waalwijk 15,31; Aktie op het Oranje-college Waalwijk 2.478,36; totale opbrengst 45.553,08; totaal van uitgaven (affiches, zakjes, sten- cilwerk) 817,74; netto opbrengst 44.735,34. Nu de Gemeenteraadsverkiezingen snel naderbij komen, wil de Alge mene Werknemerslijst - als van ouds LIJST 2 - ook iets van zich la ten horen. Tegelijkertijd kunnen daarbij een paar misverstanden of noem het onduidelijkheden, nader worden verklaard. De eerste vraag, die ons herhaalde lijk werd gesteld is deze: „hoe komt het, dat de heer C. van Mosselveld, nog als candidaat op lijst 2 voor komt?" Welnu, ofschoon de heer van Mos selveld momenteel in Gemeente dienst is en daarom sinds kort geen Lid van de Gemeenteraad meer kon zijn, meenden wij de heer van Mos selveld - een der vijf oprichters van de Alg. Werknemerslijst - toch als candidaat te mogen handhaven. Hij zal te zijner tijd echter moeten bedanken als hij wordt gekozen, hetgeen redelijkerwijze te verwach ten is, wil hij zijn functie bij de Ge meente kunnen blijven vervullen. Mocht hij evenwel in de loop van de volgende periode van 4 jaar niet in gemeentedienst blijven - hij is aangesteld met een proeftijd van een jaar - of om welke reden dan- ook, dan blijft het tot de mogelijk heden behoren om hem, met zijn grote deskundigheid en zijn labgdu. Voor de tweede maal in één week viert Baardwijk feest. Oip zaterdag 23 mei zullen de heer en mevrouw Verbunt-Muskens het feit herdenken, dat zij 50 jaren geleden in het hu welijk traden. Hoewel het echtpaar pas enkele jaren in Baardwijk woont, is het todh bekend dat de heer Ver- bunt zioh op verschillend gebied ver dienstelijk heeft gemaakt. Zo was hij 40 jaren agent van de Centrale Sui- kermaatschappij te Amsterdam. Ook is hij 25 jaren Broedermeester ge weest van de Processie Heusd'en-Ke- velaar en 18 jaren lid van het kerk bestuur van de parochie 'O.L.V. Ge boorte te Dus sen. Op zaterdag 23 mei om half elf zal in de St. Clemenskeik ter hunner in tentie 'n H. Eudharistieviering plaats vinden. Om 2.45 uur zal het feest comité het huurtcadeau overhandigen in café 't Vosje, waarna er gelegen heid is tot feliciteren. Om 7 uur zal de harmonie St. Jan en de drumhand met majoretten van de gymnastiek vereniging Kunst en Kracht een se renade brengen. rige ervaring, opnieuw tot Raadslid te laten benoemen. Die mogelijk heid wilden wij open houden en dit heeft de volle instemming van al le candidaten Wat echter belangrij ker is en dit zag men niet juist: alle stemmen uitgebracht op de heer van Mosselveld gaan niet verloren, dooh komen ten goede aan de Alge mene Werknemerslijst. Een andere zaak, die blijkbaar mis verstanden heeft opgeroepen, is het opnemen op de Algemene Werkne merslijst van de heren A. J. van Se. ters en G. A. de Leeuw, beiden lid van de PP.R. en beiden candidaat voor de P.P.R. bij de onlangs ge houden verkiezingen' van leden voor de Provinciale Staten. Om deze aangelegenheid goed te be grijpen, willen wij met NADRUK stellen, dat de Alg. Werknemers- L1JST geen politieke PARTIJ is, doch een LIJST van en voor Werk nemers van hoofd en hand in dé meest ruime zin, openstaande der halve voor iedere arbeider en voor iedere Directeur van een N.V. en voor iedere die daartussen of daar- neven behoort, voor zover men het niet bezwaarlijk vindt zich als werk nemer te laten klassificeren. Zo is 8 jaar geleden, de Algemene Werknemerslijst opgericht, <Ioor dat de toen voor de K.V.P. in de Ge meenteraad zitting hebbende arbei ders - werknemers, meenden in het belang van de werknemersklasse, niet meer voor de K.V.P. te moeten uitkomen, doch dit gezamenlijk met een eigen LIJST te moeten d.oen, doch dit zuiver en ALLEEN voor de 'Gemeenteraadsverkiezingen. Het is niet onze bedoeling hier ver der op de motieven die toen golden in 'te gaan en die hebben geleid tot een zelfstandig optreden. Wel kun nen wij stellen, dat wij in de loop dezer 8 jaren zijn gesterkt in onze overtuiging, dat wij juist heb,ben gehandeld en dat wij ons hebben mogen verheugen in een stijgende belangstelling en steun van de werknemersgroeperinigen en velen daarbuiten. Waren 8 jaar geleden alle candida ten dus lid of symphatiserend met de K.V.P. voor wat betreft de grote en totaal anders gerichte belangen in het Provinciaal en Landsbestuur en was iedereen daarin ook geheel vrij zo zal het ook iedereen duide lijk zijn, dat in de loop dezer 8 ja ren nog al het een en ander heeft plaats gevonden op het politieke vlak. Zo is het onvermijdelijk dat er can didaten zijn die een andere politieke verhouding hebben of hebben ver kregen, doch die zich wat ALLEEN de Gemeentepolitiek betreft dus wat het Gemeentebelang betreft zich tot onze zienswijze voelen aan getrokken. of deze blijven delen. Zulke candidaten zijn en 'blijven welkom bij LIJST 2, mits zijn hun zuiver politieke adspiraties, andérs dan die welke liggen op het Ge meentelijk vlak, binnen de samen werking bij en in onze lijst, achter wege laten Als wij dus stellen, dat iedere werk nemer bij ons welkom is, dan mo gen wij hier toch ook met voldoe ning vaststellen, dat wij nimmer hebben getracht, leidende figuren- werknemers van andere organisaties of groeperingen, voor onze lijst als candidaat te benaderen. Zulke candidaten zouden zich zelf Waalwijk, Grotestraat 180, telefoon (04160) 5441 Sprang-Capelle, Van der Duinstraat 67, tel. (04167) 3023 WAALWIJK Het a.s. weekend zuilen 11 scholen van de voortgezet te opleiding van Waalwijk, Kaatsheuvel en Drunen elkaar weer gaan bekampen op handbalgebied. In een „monstertoernooi" met ongeveer 1100 deelneemsters en deelnemers gaan op 11 velden 480 wedstrijden gespeeld worden om uit te maken wie dit jaar met de ere-prijzen terug naar „school" gaat. Vanuit Tachos wordt er kontakt gezocht met de landelijke kampioen schappen en misschien gaat in de toekomst een winnend team van dit toernooi deelnemen aan het landelijk kampioenschap. Zoals elk jaar ondervindt de Waalwijkse handbalvereniging weer de medewerking van heel veel per sonen en instanties, die allen mee helpen om dit toernooi te doen sla gen. Door het steeds groer wordend aantal deelnemende scholieren wordt het voor Tachos wel moeilij ker om het geheel te organiseren. Vele zaken kan Tachos niet meer zelf doen en zijn daarmee afhanke lijk van andereen, zoals het ver voer van de 22 goals en de netten, wat nu gebeurt door de dienst ge meentewerken van Waalwijk. De doelen, netten en ballen wor den geleend van de handbalvereni ging van Drunen, Kaatsheuvel en van het afd. bestuur te Breda. De velden worden uiteraard uitgeme ten en aangelegd door de leden van Tachos Om de velden te kunnen leggen is er toestemming verkregen van de gemeente Waalwijk en van de heer P. Pot, die de eigenaar is van die grond. De Waalwijkse sport hal mag gebruikt worden voor kleedruimte voor de jongens en er is toestemming om de finale-wed- strijden in de hal te spelen. De Ma vo Maria Koningin mag als kleed ruimte gebruikt worden voor de meisjes. Per dag zijn er minimaal 22 scheids rechters nodig, die dan elk half uur een wedstrijd Van 15 min. gaan lei den. Het plaatsen van de vlagge- masten 'met de vlaggen gebeurt weer door de gemeente. Tachos heeft ruim 120o programma's ge maakt voor alle scholieren. en uit eigen overtuiging bij ons moeten melden. Als wij nu stellen, dat de heer van Seters, als medeoprichter van de Werknemerslijst, na 8 jaar op een voortreffelijke wijze de spits te heb ben afgebeten, zich voor een blij vende plaats op onze lijst heeft uit gesproken en dat de heer de Leeuw zich uit overtuiging, als candidaat voor de gemeenteraad, hij ons had gemeld voor er sprake was van een uitkomen voor de Gemeenteraad van de Partij P.P.R. of P.A.K., dan geloven wij, dat ook dit feit duide lijk en ten volle is verklaard. Wij menen dat deze verklaring, als ook een duidelijke weergave van wat wij in onze Algemene Werkne merslijst beogen verhelderend kan werken, niet het minst voor de ve le jeugdige kiezers maar ook voor de vele nieuwe Waalwijkers, die zich hier de laatste jaren hebben gevestigd, bij de bepaling.aan welke groepering zij bij de komende Raadsverkiezing op 3 juni a.s. hun stem zullen uitbrengen. Tot slot voor vandaag nog dit. De Alg; Werknemerslijst stelt zich, na als voor, ten doel, het daadwerke lijk belang van de Gemeente Waal wijk en dus van de Waalwijkse be volking te dienen. Dit 'blijft de eer ste doelstelling. Maar daar naast zullen we er nauwlettend op toe zien dat de belangen van de werk- nemende klasse - passend in het raam van het algemeen belang - zo goed mogelijk tot hun recht komen. Dat ook in de toekomst zal worden gestreefd dit zoveel mogelijk in een goede samenwerking met andere frakties te 'bereiken, behoeft verder geen betoog. Het Bestuur van de Alg. Werknemerslijst A. J. van Seters, voorzitter J. J. M. van Heeswijk, secretaris. Zaterdag 23 mei start het toernooi cm 11 uur en zondagavond ong. 8 uur is de prijsuitreiking. De 480 wedstrijden duren per wedstrijd 15 minuten en het begin- en eindsig naal gebeurt centraal door de ge luidinstallatie. De finale wedstrijden in de sporthal beginnen zondag avond om 6 uur. De E.H.B.O. is con stant aanwezig en de hoofdpost is in de beheerdersruimte van de sport hal. Er zijn 20 poules voor jongens en meisjes onderverdeeld in: de leeftijdsgroep van 12 en 13 jaar spelen 13 teams jongens; de leef tijdsgroep van 12 en 13 jaar spelen 17 teams meisjes en 13 teams jon gens; de leeftijdsgroep van 14 jaar spelen 19 teams meisjes en 16 teams jongens; de leeftijdsgroep van 15 en 16 jaar spelen 18 teams meisjes en 11 teams jongens; de leeftijdsgroep van 17 jaar en ouder spelen 3 teams meisjes en 8 teams jongens mee. Een totaal van IG'5 teams die zullen vechten om de 8 eerste prijzen, 2e prijzen en de 7 derde prijzen. Daar bij nog 4 wisselprijzen. De deelnemende scholen zijn: Huis houd- en Industrieschool Waalwijk met 13 teams; Jongerenkursus Waal wijk met 3 teams; Het Vormings centrum Waalwijk met 1 team; Het Dr. Mollercollege met 26 teams; Mavo Maria Koningin Waalwijk met 13 teams; Nuts Mavo Waalwijk met 4 teams; St. Michael Mavo Waalwijk met 16 teams; L.T.S. Waalwijk met 5 teams; J. P. v. Rooy Mavo te Drunen met 15 teams; Huishoudschool „Anne Frank" te Drunen met 4 teams; Huishoud school „St. Angela" te Kaatsheuvel met 5 teams. De kosten voor dit toernooi wor den voor een groot gedeelte betaald door de inschrijfgelden welke de deelnemende teams moeten betalen en verder heeft Tachos vergunning gekregen om op het terrein fris dranken etc. te verkopen en een percentage van de opbrengst is voor Tachos. Ook zal een wedstrijdhal verloot worden. Financieel is het voor Tachos geen interessant onder deel van het geheel, maar met goed weer en veel fijne wedstrijden met als doel dat de handbalsport meer populair gemaakt wordt is Tachos al dik tevreden. Sinds de Amerikanen de kracht van het Zuidvietnarnese leger, door hetere bewaping en hetere oefening, bijzonder hoog hebben opgevoerd, omdat men op korte termijn de Amerikaanse troepen wil terugtrek ken en de oorlog wil „vietnamise ren", dat wil zeggen door de Viet- namezen zelf wil laten uitvechten, zijn de Zuidvietnamezen, die zich bewust zijn geworden van hun kracht en mogelijkheden, draster gaan optreden. Daar is ten eerste de inval in Cam bodja, om de daar aanwezige com munisten en Noord-Vietnamezen grondig aan te pakken. Zuid-Viet- nam 'beperkt zich echter niet tot Cambodja, want de Noord-Vietna mezen bevinden zioh eveneens in buurland Laos en ook daarheen zenden de regeerders in Sai'gon nu hun troepen, om de zwakke rege ringslegers bij te staan. HET PAK EN DE BEJAARDEN ZORG Waarom wordt er in onze gemeen te zo weinig aan voorlichting ge daan aan de groepen van de bejaar den en van invaliden? Zo dikwijls word je door de vakbe weging waar je bestuurslid van bent, geconfronteerd met de sociale problemen van deze toch zeker niet onaanzienlijke groep mensen die net zo goed ook deel uitmaken van onze maatschappij. Het is toch zo, dat deze groepen toch ook hun beste krachten voor de opbouw van onze hedendaagse maatschappij hebben gegeven. Daar. om ook is het onze PLICHT deze groepen er op te wijzen wat voor rechten zij hebben. Dat hier vaak door sommige mensen maar met de pet naar wordt ge- gooit, is een vaststaand feit, de goe de niet te na gesproken natuurlijk. Deze dingen spreken mij als jong doordenkend men® erg aan, temeer daar ik op het standpunt sta dat wij zelf over een zekere tijd ook tot de ze groepen gaan of kunnen gaan be horen. Daarom ook heeft dit probleem ook de volle aandacht van 'het PAK-be. stuur, hier in Waalwijk, waar wij straks met Uw steun bij de komen de gemeente-raadsverkiezingen, deze problemen kunnen aanpakken. Maar daar is op de eerste plaats Uw STEM op HET PAK voor nodi'g. Stem daarom ook op de P'AK-lijst van de P.v.d.A. en P.P.R. Waalwijk. Met dank aan de redactie van deze courant, die het mogelijk maakt om inderdaad mede te werken aan so ciale probleems-verbetering in on ze gemeente. Hoogachtend, A. M. A. Claasen Venkelstraat 4, Waalwijk GROTESTRAAT 142 WAALWIJK Telefoon 04160 - 5117 lëMËKBi Minister Witteveen van Financiën heeft het Nederlandse volk een prettige mededeling kunnen doen. Volgens de minister is de opbrengst aan omzetbelasting (BTW) zodanig, dat zich dit jaar waarschijnlijk geen forse tegenvallers aan ontvangsten zullen voordoen. Dat betekent, dat de BTW-tarieven, waarvan verho ging voor 1 januari 1971 was ge pland, deze keer beperkt zal kunnen blijven. Verder bleek de gehele fi nanciële gang van zaken zich onge veer te voltrekken, zoals in de be groting was verwacht. WASPIK-WITTEM Op 31 mei trekt weer de bedevaart vanuit Waspik naar het genade-oord van de H. Gerardus in Wittem, met cp de terugtocht een bezoek aan O.L.V. van 't Zand in Roermond. Deelnemers krijgen ruimschootsge legenheid van het Limburgse land schap te genieten. Kaarten tot 24 mei verkrijgbaar bij mevr. Selders- de Graauw, Kerkstraat 38. VROUWENBEWEGING NKV De vrouwenbeweging van 'het NKV heeft 'het seizoen waardig en plezierig afgesloten met een reis naar de Acht Zaligheden en een bezoek aan het Ned. Nationaal oor- logs- en verzetsmuseum te Over- loon. In Het Bos restaurant Het Groot Speyck gebruikte het gezel schap het diner om daarna elders van een muziekje te genieten. In september gaat het nieuwe jaarpro gramma van start waar alweer hard aan wordt gewerkt door het be stuur. VOLLEYBAL De Waspikse damesvolleybalclub Apollo gaf Revanche uit Dongen geen kans om de 41 nederlaag van enkele weken terug goed. te maken Apollo won nu met 50. Tegen dé krachten van Explosie uit Capelle was Apollo echter niet opgewassen. Explosie won met 50. REÜNIE POLYMNIA Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan organiseerde de Waspikse zangvereniging Polymnia een reü nie voor leden en oud-leden. Ruim 150 liefhebbers gaven gehoor aan de uitnodiging voor een festijn in De Statie. Nog een keer vormden de reünisten een groot koor waarbij de kwaliteiten van de zangers van het eerste uur nog eens duidelijk klon ken. De Tiroler 'Schnitzel blies er de stemiming geweldig in nadat voorzitter H. van- Iersel een presen tje had overhandigd aan de heer Kees van Iersel die vanaf de oprich ting het koor leidde.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7