waaLwijkse en LanqstRaatse couRant ledereen welkom op vergadering kindercrèche Veel belangstelling voor „Trim-aktie" in Drunen Nieuwe ambtswoning voor burgemeester van Drunen T. van Daalen 25 jaar in gemeentedienst - Waalwijk V.V.D ontvouwde aktie program gemeenteraadsverkiezing voor Moderne zilveren sieraden sur Woningbouw Cultuur Belangstelling voor crèche is groot De opzet Plan voor algemene begraafplaats m jeugdhuis „Dynamisch industriebeleid" Juwelier J. K. VERHULST Maandagavond in oude pastorie Anton iusst raat Hearings Veel vis voor HSV Visscherslust in Waalwijk Sfuwgroep sporthal Drunen dicht bi* de f 40.000,- Deel van trimmen Gemeenteraad vergadert vrijdag Begraafplaats Bn raadszaal gehuldigd SVIoderue grafische kunstenaars exposeren in het schoenenmuseum Exposife schilder club „de Brema's" Jeugdfournooi RKC DONDERDAGAVOND 28 MEI 1970 93e JAARGANG No. 43 van het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mud. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „Echo" WAALWIJK Ook de VVD, die in Waalwijk via lijst 4 deelneemt aan de Gemeenteraadsverkiezingen heeft een nadere uieenzetting gegeven omtrent haar doelstellingen in eerste instantie voor de komende vier jaren, maar zeker ook gezien op een nog langere termijn. „Er is in Waalwijk in het verleden geen duidelijk beleid geweest, eerder was er sprake van middelmatigheid. In geheel Waalwijk is er sprake van een gevoel van onbehagen. Er zijn infeite geen plannen en zeker geen urgentieplannen. De verdere toekomst wordt in het geheel niet in aanmerking genomen", aldus de V.V.D. Wat de haven betreft: we moeten ons niet neerleggen bij 't ieder jaar op. tredend negatief saldo. De samen werking met de andere Maasha vens kan wel blijven bestaan, maar de VVD stelt daarbij uitdrukkelijk, dat Waalwijk meer en meer zelf standig zal moeten gaan optreden. Er zal een promotor moeten komen om een en ander te entameren. We moeten bovendien de vestiging van de industrie op het havengebied van Waalwijk in een zeer breed kader zien en niet alleen specifiek mik ken op de industrie. De VVD meent dat het gemeen tebestuur de plicht heeft tot het voe ren van een verantwoord financieel beleid. Investeringsplannen dienen voor een aantal jaren gemaakt te worden. Begrotingstekorten dienen dan oo!k vermeden te worden. De VVD ziet het als haar taak bij te dragen tot een konsekwent en voor al duidelijk beleid. Er moet een dui delijk industrieel beleid komen, af gestemd op. de behoefte van de plaatselijke aanwezige industrie. Er zal een harmonieuze struktuur moe ten komen. Een dynamisch beleid moet er komen ten aanzien van het aantrekken van nieuwe industrieën De infrastruktuur zal als gevolg hiervan zeker aangepast dienen te worden. Wat de woningbouw betreft moe ten plan De Hoef en Zanddonk zo snel mogelijk in uitvoering geno men worden, waarbij alle aspecten van de leefbaarheid aan de orde moeten komen. Bij de bouw van de woningwet- en premiewoningen dient toezicht te worden uitgeoefend op de uitvoering en de kwaliteit. Het comfort moet 'beanwoorden aan de eisen die heden ten dage gesteld worden, zoals individuele verwar ming en het voorkómen van geluids hinder. Waardering heeft de WD voor hetgeen staat te gebeuren in het centrum. Voorwaarde is echter, dat alle belangsellenden tijdig worden voorgelicht en inspraak krijgen bij de verder ontwikkeling De VVD zetelt zich op het standpunt dat zwemonderricht op alle scholen en training voor de zwemsport is te realiseren, indien beschikt kan wor den over een instruktiebad of sport- fondsenbad zo mogelijk met een aanpassing voor gehandicapten. Het is wenselijk te komen tot een gewestelij k vuilverbrandingsappa raat met als beheersvorm een stich ting en met Waalwijk als centrum. De bedoeling is de millieuhygiëne voor de bevolking van Waalwijk en omstreken te waarborgen en het landschap niet met openbare vuilnis belten te ontsieren. De WD acht de realisering van de drinkwaterfluori. dering zeer gewenst. Gezien het aantal ongelukken veroorzaakt door het verkeer is het een zeer dringen de noodzaak, dat er een zeer effi ciënt werkende ambulancedienst wordt georganiseerd, waarop men dag en nacht kan vertrouwen. Gezien de steeds groter wordende vrije tijd voor de jeugd is de VVD voorstander van het ontwikkelen van openbare speelplaatsen binnen de stad Het argument, dat kultuurbele- ving slechts voor een bevoorrechte groep zou zijn wordt niet door de VVD onderschreven. De organisatie dient zodanig te zijn dat alle bur gers eraan kunnen deelnemen. Niet alleen moet gedacht worden aan b.v. toneelvoorstellingen, concerten, maar zeker niet in de laatste plaats Uw Juwelier met het Klokkenspel. Grotestraat 260, Waalwijk Tel. 04160 - 4681 Daar verschillende ouders van de peuters, die de crèche in Waalwijk Zuid regelmatig bezoeken, te ken nen hebben gegeven, dat zij graag één van de vergaderingen bij zou den wonen, heeft het bestuur het plan opgevat de eerstvolgende al gemene medeweskstersvergadieriiiig open te stellen voor belangstellen den. „Bij dit besluit lieten wij ons ook leiden door ons eigen verlangen naar contact met de ouders en naar inbreng van buitenaf. Het lijkt ons zeer dienstig, dat wij bij het nastre ven van onze idealen in deze dienst verlenende instelling suggesties en kritiek samen bespreken met hen, die belang hebben bij en interesse hebben voor onze chrèche", zo ver telde initiatiefneemster mevrouw v. d. Mee, Deze bijeenkomst zal worden ge houden op maandag 1 juni a.s. in de oude pastorie, Antoniusstraat 74 om 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom en na het doornemen van de agenda wordt ieders inbreng, vra gen en discussie ten zeerste op prijs gesteld worden Ook hen, die als medewerksters mee willen doen, zal een warm wel kom ten deel vallen. De oorspronkele doelstelling van deze chrèche in Waalwijk-Zuid was het ontlasten van de moeders, die boodschappen mtoeten doen, naar de dokter of kapper moeten of die thuis eens willen op schieten of rust willen hébben. Momenteel is het zo dat ook veel moeders die geregeld werken hun kinderen brengen. De crèche is van maandag tot en met vrijdag iedere morgen van half 9 tot 12 uur geopend. Het gemiddeld aantal kinderen ligt rond de 15-20. Het maximum, dat per morgen ondergebracht kan worden beloopt 25 peuters. De leef tijd ligt veelal tussen het half jaar en de vier jaar, maar er worden ook kinderen tot 10 jaar onderge bracht. Behalve de voor dit soort peuters vereiste verzorging krijgen de kinderen rond 10 uur een beker melk met een koekje. Het opvangen en verzorgen wordt gedaan door twee medewerksters. De kosten per kind bedragen 1,per morgen. aan actieve kunstbeleving. Kunst beoefening door amateurs is een be langrijke pijler voor het kulturele leven. Wanneer er ten aanzien van het Sociaal Cultureel Centrum een zeer brede bestemming kan worden gegeven, zal de VVD haar medewer king aan de uitvoering zeker niet onthouden. De communicatie tussen gemeen tebestuur en inwoners laat veel te wensen over. Om deze te verbetere stelt de VVD voor om op geregelde tijden (2 maal per jaar) een open bare hearing te houden waar wet houders en raadsleden verantwoor ding afleggen voor het gevoerde beleid aan de inwoners van Waal wijk. Wijkraden zouden dan bovendien wel zeer op hun plaats zijn. Het gemeentebestuur is er voor de inwoners en niet omgekeerd. Woensdagavond na acht uur zal er en dit is yoor Waalwijk een primeur van de VVD een verkiezingsbijeen komst worden gehouden in Hotel Verwiel, waarop iedereen welkom is WAALWIJK Ook voor de le den van de hengelporvereniging V isschehrslust breekt zaterdag 't vis- seizoen aan. Vrijdag worden 4500 stuks snoek uitgezet op de Nieuwe Binnenhaven, de Oude Maas, op de Wielen en op de Koningsvliet, In de maand juni worden nog forellen uitgezet, zo dat de leden van Vis scherslust heel wat kunnen vangen. De karperwiel is voorzien van en kele tientallen grote karpers, tussen 10 en 20 pond zwaar. Verder worden er nog enkele dui zenden jonge karpes uitgezet op de Binnen haven waar reeds 150 stuks grote snoek en 500 stuks grote baars zijn uitgezet. Om vervuiling van de wateren te gen te gaan verzoekt Visscherslust de leden geen rommel achter te la ten. Men hoopt dat iedereen een belangrijk steentje bijdraagt aan de strijd tegen de watervervuiling. Wie nog interesse heeft in de hengel sport en lid wil worden van de Hengelsportvereniging Visschers lust kan zich melden bij het secreta riaat: A. E. Kemmeren, Bremstraat 23 in Waalwijk. DRUNEN - Het ziet er naar uit dat de sportraad met haar propaganda voor het trimmen in Drunen midden in de roos heeft geschoten. Onmid dellijk na de mededeling in ons blad begonnen de aanmeldingen binnen te stromen. De telefoon van het sport raadsecretariaat stond die avond niet stil en in de dagen daarna kwamen er nog tal van schriftelijke en mondelin ge aanmeldingen binnen. Het was op vallend dat de aanmeldingen binnen kwamen in de leeftijdsgroepen van 30 tot 65 jaar. Onder de belangstel lenden waren er evenveel vrouwen als mannen. Het heeft er alle schijn van dat de Trim-aktiviteiten in Drunen binnenkort een aanvang kunnen ne men. Alle belangstellenden die zich (heb ben aangemeld zullen in de loop van deze week e.en schrijven ontvangen van de sportraad, waarbij een invul- formulier, waarop zij hun wensen aangaande de dag en de soorten van lichaamsbeweging kenbaar kunnen maken. Belangstellenden die zicb nog niet hebben opgegeven kunnen alsnog een invulformulier afhalen op het adres Wilhelminastraat 51. Voorlo pig zal dit de laatste gelegenheid tot aanmelding zijn, daarna zal de balans Zaterdagmorgen zal de trekking plaats vinden van de loterij die de Stuurgroep Sporthal Drunen in de laatste weken heeft gehouden. In to taal 2400 loten in twee series zijn er in de laatste twee weken in Drunen en Elshout verkocht door de leden van de plaatselijke verenigingen. Ook in café's 'en bars werden deze loten nog tot zaterdagmorgen verkocht. Omdat 'nog niet alle loten zijn ver kocht zullen de leden van de plaatse lijke verenigingen vrijdagavond nog een laatste poging ondernemen. Omdat het hier de allerlaatste stuur- groepaktie betreft is de hoop gewet tigd dat izij, die nog geen lot hebben gekocht, deze laatste kans niet zullen laten voorbijgaan. Zaterdagmorgen om 11 uur zal de voorzitter van de Stuurgroep, de heer Visser, de trek king verrichten, onder het toeziend oog van de groepskommandant van de Rijkspolitie te Drunen, de heer Vermeulen. Met de opbrengst van de ze 2 loterijen hoopt de penningmees ter van de Stuurgroep een nieuwe mijlpaal te bereiken: 30.000,-. Na dat de Stuurgroep haar gesprekken met de plaatselijke industrie zal heb ben afgerond hoopt zij de laatste mijl paal 40.000 te bereiken. Over en kele weken zal dan de overdracht van het totale bedrag aan Drunens' bur gemeester mr. H. Stieger plaats vin den. worden opgemaakt en zal er tot een groeps-indeling worden gekomen. Intussen is kontakt opgenomen met het Mediscli Sportkeuringsbureau Waalwijk om voor de Trimlbelangstel- lenden een medische keuring aan te vragen. Eventueel kan deze keuring ook via de huisarts worden geregeld. Alhoewel deze medische keuring niet verplicht gesteld wordt, is het toch uiterst raadzaam om slechts na dok- terstcestemming aan het Trimmen deel te nemen. Uw lichamelijke konditie op peil brengen, plezier, gewichtsverlies, ste viger spieren en een sportief figuur. Trimmen is niet gebonden aan leef tijd-plaats of tijd. Wat houdt het Trimmen in? Uitsluitend lichaamsbewegingen die tot doel hebben, om met een goede lichamelijke konditie, beter te kunnen leven en werken. De beste vormen van lichaamsoefeningen zijn hardlo pen, zwemmen, fietsen, wandelen, looppas op de plaats, handbal en bas ketbal, in deze volgorde. Het is ver wonderlijk dat de meeste vrouwen van gymnastiek de lijst niet eens ha len, aldus bepaalde Dr. H. Cooper. De lichaamsoefeningen zullen worden aangepast bij de mogelijkheden van de betrokkenen en de leeftijd. Het is beslist niet de bedoeling dat men lid wordt van een vereniging met alle verplichtingen van dien, maar men neemt gedurende 1 uur ,per week deel aan een fitheidsaktie zonder verdere verplichtingen. De enigste verplich ting die men op zich neemt is de be taling van de wekelijkse bijdrage in de onkosten. Voor wie is het Trimmen bedoeld? Voor allen die niet meer aktief lid zijn van een plaatselijke sportvereni ging. Een minimum of een maximum leeftijd kent het Trimmen niet, wel zal zoveel mogelijk getracht worden om de groepen zo te formeren dat deelnemers(sters) van ongeveer gelij ke leeftijd tezamen trimmen. (Van onze verslaggever) DRUNEN - De burgemeester van Drunen krijgt een ambtswoning. Dc 'raadsleden hebben hier reeds diverse malen op aangedrongen en het col lege verzocht met concrete plannen te komen. Dat plan (wat een krediet van f 172.000,- vergt) komt vrijdagavond tijdens de openbare raadsver gadering aan de orde. In deze vergadering wordt verder nog behandeld een voorstel om een verordening vast te stellen voor doorstroming en krot opruiming. Soortgelijke voorstellen zijn de laatste maanden ook in andere gemeenten in het Stadsgewest aan de orde geweest. In een schrijven aan de raad merkt het college op dat de huidige ambts woning, afgezien van 'enkele gebre ken, zeker niet meer representatief is te noemen voor de gemeente Drunen. In maart werd dan ook architekt Verhagen opdracht gegeven een ont werp te maken en werd tevens de bouwplaats bepaald. De ambtswoning zal worden gebouwd op het perceel gelegen langs de Grotestraat ten oos ten van de nieuwe Boerenleenbank. Dit terrein is eigendom van de ge meente en destijds aangekocht van de familie Robben. De plaats waar de woning wordt gebouwd is belangrijk voor de representativiteit en de eco nomische waarde van het object. Bij onderzoek is gebleken dat genoemd perceel hier het meeste voor in aan merking komt. Het bouwterrein heeift Oen oppervlakte van 1950 m2. De te bouwen woning is 780 m3 groot, ex clusief de garage. De totale kosten, inclusief de waarde van de grond, het architektenhono- rarium, het renteverlies tijdens de bouw, de aansluitkosten, legeskosten, etc. worden geraamd op 172.000,-. Uit het overleg met GS is te Verwach ten dat men met het begrote eindbe drag akkoord gaat, temeer omdat men bij de opzet van het plan uit is ge gaan van de provinciale normen. Verder vraagt men de raad een kre diet van 7.400,- beschikbaar te wil len stellen voor het maken van een plan voor een nieuwe centrale be graafplaats. Hiertoe heeft het kerk bestuur van de H. Lambertus ver zocht. Dit kerkbestuur dringt aan op spoedige realisatie van een algemene begraafplaats om de volgende rede nen 1het is voor de kerk een moei lijke zaak een begraafplaats te ex- gouden dameshorloge, klassieke uitvoering 159,- (andere gouden dameshorloges reeds v.a.129,-) STATIONSSTRAAT 88 WAAIWUK WAALWIJK De heer T. van Daalen uit de Baardwijksestraat te Waalwijk heeft gisteren het feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de gemeente Waal wijk. In de raadzaal van het Waal- wijkse gemeentehuis waren gister middag vele collega's, vrienden en familieleden van de jubilaris samen gekomen om hem in de bloemetjes te zetten. Burgemeester J. Teyssen zag deze grote belangstelling als een uiting van waardering voor de heer Van Daalen, die bij de dienst Gemeente werken de functie van vakman al- gemeene dienst eerste klas vervuld. De burgemeester vond, dat de jubi laris zijn collega's in de afgelopen (jaren steeds heeft weten te inspire ren en te activeren en zag in hem een voorbeeldige ambtenaar. De heer Teyssen bood de zilveren jubi laris een envelop met inhoud aan, evenals directeur Gemeentewerken de heer J. Kobben, die onder meer zei dat zijn dienst Thijs van Daalen straks zal missen, wanneer hij over enkele maanden met pensioen gaat. ploiteren en te onderhouden. 2. vol gens de hedendaagse opvattingen be hoort een begraafplaats niet meer in het centrum te liggen. 3. de Stichting Bejaardenzorg wil een gedeelte van de begraafplaats kopen. Dit deel is nog vrij van graven en kan benut worden voor een bouwplan. Het gemeentebestuur heeft de aanleg van een algemene begraafplaats al enige malen op het investeringssche ma staan. Men heeft plannen de be graafplaats aan te leggen op een ter rein gelegen ten westen van de Tc- renstraat, met name tussen het ka naal en de kanaalweg. WAALWIJK In de „Kunst Ga lerie Waalwijk" ingericht in de bo venzalen van het Nederlands Mu seum voor Schoenen, Leder en Le derwaren aan de Grotestraat in Waalwijk is tot eind juni een nieu we, interessante expositie ingericht. Er worden namelijk 33 werken van moderne grafische kunstenaars geëxposeerd. De exposanten zijn Antony van Lieshout uit Born, Wer ner Moonen uit Tilburg, Ru van Rossum uit Tilburg, Rob Vermeer uit Son en Ad Willemen uit Schijn- del. Het zijn bijzonder fraaie wer ken die allemaal te koop zijn. De prijzen variëren tusen 74,en 400,terwijl er bovendien 25%. rijkssubsidie op wordt verleend, zodat men werkelijk voor weinig geld in het bezit kan komen van moderne kunst van hoog gehalte. Zaterdag 30 mei vanaf 2 uur en zondag 31 mei vanaf 10 uur zal in het Jeugdhuis „St. Antonius", Cris- pijnstraat 81, een unieke tentoon stelling worden gehouden van een honderdtal werken, die in het afge lopen jaar, door de schilderclub „Dé Broma's" gemaakt zijn. Bij gelegenheid van ons eerste lustrum hopen wij, dat velen hun waardering zullen tonen, door de ze expositie te bezoeken. U kunt zich overtuigen of er in de vrije tijd cok gewerkt is. Ieder die sympa thiek tegenover dit werk staat en dit werk wil steunen kan een of an der werkstuk kopen. Als attractie zal elke 100e bezoeker een schilderij tje ten geschenke wor den gegeven. Deze werkjes zijn wel willend door enige leden afgestaan. Uw belangstelling wordt zeer op prijs gesteld Zaterdag en zondag a.s. jeugd- toernooien RKC. Het komende weekend organiseert de jeugdcom missie van RKC de tradionele jeugdtoernooien. Zaterdag komen de pupillen in het veld, terwijl zon dag door de A-junioren om de hoog. ste eer wordt gestreden. De indeling ziet er als volgt uit: Pupillen: Poule A: RKC, Waspik, Willibror- dus (Breda), RKJVV (Den Bosch). Poule B: Walcheren (Vlissingen), Zwaluw VFC (Vught), Blauw Geel (Veghel), DCG (Amsterdam). A-junioren: Poule A: RKC, Taxandria (Oister- wijk), Internos (Etten-Leur), Best Vooruit (Best) Poule B: Sohijndel, Brederode (Via- nen, Sparta '25, ODC (Boxtel). Zaterdag is de opening om 13.45 uur, zondag om 12.00 uur. Direct na de finale worden de prijzen uitge- leikt.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13