waaLwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Waalwijkse Zwemver. en Reddingsbrigade viert zaterdag 50-jarig jubileum Hoe laat is het? Kijk op uw Prisma horloge i Bïs Badmintonclub FST houdt zondag clubkampioenschap VAN MIL Zondag halve finale disc-jockeywedstrijd in Drunen KVP wil na 8 jaar weer in Waalwijlcse gemeenteraad Lijst 3 Madeira cake Aardbeien mandjes Banketbakkerij Exclusiviteit is lang niet overal te vinden Aktieprogramma deze week naar alle kiezers ft KVP-secretaris „Geen programma met loze kreten" Groen in Bloemen- oord Winkelen De jeugd Vrijetijdsbesteding Bejaarden Werken voor Waalwijk is bouwen aan Waalwijk Bestuur recipieert zaterdag in 't Vosje Wegens verwisseling van toonkamers Gevraagd: STOFFEERDER in onze boerderij Kapelstraat 5 te Elshout bij Drunen Zwemwedstrijden PRISMA *foöcoc3es BW' Venus en de aarde Vlijmense politici bespraken raadsverkiezing 3n Taxandri-sporthal Vrijdag en zaterdag voorjaarsdanstest dansschool Grijsbach Juwelier J. K. VERHULST DONDERDAGAVOND 28 MEI 1970 93e JAARGANG No. 43 De tcho VAn het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p, week (0,33+ 2ct. incJr.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. incJi.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - "Na 8 jaar terug in de gemeenteraad!" met deze slogan gaat de KVP de inwoners van Waalwijk er het komende weekeinde aan herinneren dat de Katholieke Volks Partij voor de gemeenteraad een nieu we groepering is. De KVP heeft hiertoe besloten om verwarring te voor komen. Veel mensen zijn namelijk van mening, zo vertelde ons KVP- secretaris G. H. Hovenier, dat de KVP ook de laatste jaren deel heeft uitgemaakt van de raad. Dat is niet het geval. wel wil men de komende vier jaar meewerken aan een goed gemeentelijk beleid. Om dit te bereiken zullen de KVP- candidaten woensdag, bij de gemeen teraadsverkiezingen, allereerst dienen te worden gekozen. Nu één week voor deze verkiezingen, gaat men de kiezers er aan herinneren dat ook Waalwijk een KVP-afdeling heeft. Het komende weekeinde wordt er huis-aan-huis in Waalwijk een folder verspreid. Men vindt daarin de eer ste zes candidaten van lijst 6, terwijl er verder zes kernpunten worden ge noemd. "Wij willen de mensen geen program ma voorschotelen, waarvan het ieder een duidelijk is, dat 't hier om loze kreten gaat. Wij willen onze kiezers vier jaar laten meebeslissen. Regel matig gaan we contactbijeenkomsten houden, waarop men wensen kan uiten. De gemeenteraad moet het ka rakter van een bevoogdend lichaam verliezen. De raadsleden moeten een spreekbuis zijn van de plaatselijke be volking, die zij in de meest letterlijke zin vertegenwoordigt", aldus de heer Hovenier. De zes punten die de KVP in de fol der aanhaalt zijn: 1. GOEDE werk gelegenheid, als bron van welvaart; 2. betaalbare woningen, VERANT WOORD bouwen; 3. betere voorzie ningen voor GEZELLIG winkelen; 4. van de jeugd geen PROBLEEM ma ken; 5 zinvolle VRIJETIJDSBESTE DING bevorderen; 6. volle BE LANGSTELLING voor bejaarden. In het KVP-programma dat deze wéék door de 12 KVP-candidaten is doorgesproken gaat men dieper in op deze kernpunten. Ten aanzien van de werkgelegenheid wijst men er aller eerst op, dat het van belang is dat het gemeentebestuur ook werkelijk een industriebeleid voert. Daaraan heeft het steeds ontbroken. Het aantrekken van industrieën en het voeren van 'n havenbeleid moet volgens de KVP in stadsgewestelijk verband gebeuren. Bij het woningbeleid gaat de KVP niet alleen uit van het bouwen van huizen voor ieders beurs, maar ook wi! zij vergaande inspraak van de be volking - b.v. door wijkcomité's bij het ontwerpen van stedebouwkun- dige plannen. Hierdoor hoopt men te voorkomen dat groenstroken - zo als in plan Bloemenoord nu gebeurt - plotseling worden volgebouwd. Een heet hangijzer bij de KVP is het cilyplan. "Welk plan er ook verwe zenlijkt wordt, we zullen er in de eer ste plaats voor moeten zorgen dat het in Waalwijk gezellig winkelen is. Dat betekent leuke Winkelstraten zon der "gaten" van weggebroken hui zen. Komt men tot een nieuw cen trumplan dan is de inspraak van de middenstand bijzonder belangrijk. Verder moet men alles in het werk stellen om ook grootwinkelbedrijven voor een vestiging in Waalwijk te in teresseren. Dan alleen trekt men pu bliek van de randgemeenten en krijgt Waalwijk ook werkelijk betekenis als centrumgemeente", zegt de heer Ho- In de folder stelt de KVP duidelijk: 'van de jeugd geen probleem maken'. De heer Hovenier verduidelijkt: 'wij vinden, dat de jeugd als een volwaar dige partner behandeld moet worden. Dan moet men niet met loze kreten aankomen. Laat de jeugd meespre ken. Dat kan straks bijvoorbeeld door de jeugdraad. Verder is het belang rijk dat er een streekvormingscen- trum komt. Het zal iedereen duide lijk zijn dat wij een jeugdraad willen met een jeugdlid als voorzitter. Min stens de helft van de leden moet de leeftijd van 18-25 jaar hebben". Uit het programma blijkt dat de kreet "er is in Waalwijk zo weinig te doen" de KVP aanpakt. Men wil dan ook een zinvolle vrijetijdsbesteding bevor deren. Men wil dat de gemeente on voorwaardelijk de hoogste prioriteit geeft aan wensen op dit terrein. Hier bij denkt men aan sport, verenigings leven, muzische vorming, bibliotheek, etc. Bij dit alles is ook het subsidie beleid belangrijk. De KVP wil een verruiming van dit beleid. Als dit fi nanciële moeilijkheden met zich mee brengt moet er op een andere wijze worden bezuinigd. De bejaarden wil de KVP de volle aandacht geven. "Dat kan, zo lezen we in het KVP programma, door het scheppen van voorzieningen waarom de bejaarden zelf vragen, anderzijds door regelingen welke bevordering van het sociale contact en culturele verrijking ten doel hebben. De ver eenzaming van bejaarden moet krach tig worden tegen gegaan". Aan al de ze punten hopen de KVP-ers die a.s. woensdag in de raad worden gekozen de komende vier jaar aandacht te schenken. PROT. CHR. GROEP C.H. en A.R. No. 1 C. P. VAN DEN HOVEN WAALWIJK Op zaterdag 30 mei a.s. zal de Waalwijkse Zwem- ereniging en Reddingsbrigade haar 50-jarig jubileum vieren. Het be stuur zal in verband hiermede van 16.30-18.00 uur recipiëren in café restaurant ,,'t Vosje", Laageinde 52, alhier. 's Avonds zal er in genoemde zaak een grote feestavond worden gehou den, die muzikaal zal worden om lijst door de „Flying Stars". Tij dens deze avond wordt door de voorzitter een feestrede uitgespro ken. Voor deze feestavond, waaraan ook een 20 gasten uit Emden zullen deelnemen, zijn diverse officiële personen uitgenodigd, alsmede alle leden, ouders van leden en oud-le- den. De kinderen van onze vereniging tot en met 14 jaar zullen op zater- pracht BANKSTELLEN van 1290,— nu 890,— en van 990,— nu 690,van 680,nu 490,alles in onze Boederij. Nog enkele eiken T.V.- en PICK-UP-KASTEN van 450.nu 150,—; o.a. EETHOEKEN van 680,— nu 480,—; mooie PER ZEN van 150,— nu 75,—; KASTEN enz. Zoekt U mooi antiek, wij hebben schilderijen, spinnewielen, klok ken, kasten, knopstoelen, tin, koper enz.; elke zondag kijkdag van 2 tot 6 uur in onze Boerderij. die capitonruggen kan maken, ook als bijverdienste. Aanmelden: Kapelstraat 5 te Elshout bij Drunen. 's Zondags van 2 tot 6 uur kijkdag dag 6 juni a.s. een uitstapje maken naar Amersfoort. Hier zullen o.a. worden bezocht de prachtige dieren tuin, bosvijver, openluchtzwembad met speeltuin, alsmede de oude bin nenstad -met zijn vele bezienswaar digheden. De jubileum-polowedstrijden, waar aan diverse verenigingen zullen dee,lnemen, o.a. de poloclub uit Em den, zullen worden gehouden op zaterdag 30 en zondag 31 mei a.s. van 10.15-15.00 uur in het zwem bad „De Hoefsven", alhier. De internationale zwemwedstrij den, waaraan een zwemploeg van de Schwimmfreunde Unna 01/10 e.V. zal deelnemen, zullen in het kader van het 50-jarig bestaan worden gehouden op zondag 14 juni a.s., aanvang 13.00 uur. Ter gelegenheid van het jubileum geeft het bestuur een jubileumboek, verlucht met diverse foto's uit, dat begin juni a.s. zal verschijnen. In dit boek wordt een beschrijving ge geven van 50 jaar zwemsport in Waalwijk. De genodigden, adver teerders, pers, leden en oud-leden krijgen een exemplaar hiervan aan geboden. Het bestuur hoopt, dat de belang stelling voor de zwemsport zal mo gen toenemen en dat nog vele spor tieve mensen lid van onze vereni ging zullen worden. Bobby Moore, de aanvoerder van het Engelse voetbal elftal is in Bo gota (Columbia) gearresteerd, ver dacht van diefstal van een gouden armband van 15.00C',en andere sieraden uit een boutique van het hotel waar hij met zijn elftal logeer de. doublé dameshorloge, exclusief model 105,- 8csloten De twee Russische onbemande sondes, de Wenera-5 en 6 welke op Venus een zachte landing hadden moeten maken, zijn waarschijnlijk ai tijdens de afdaling bezweken. Zij konden nog wel naar de aar de seinen dat de atmosfeer op Ve nus tussen de 60 en 140 maal zo dicht was als op aarde en dat die atmosfeer voor het grootste deel bestaat uit koolzuurgas. De opper- vlaktetemperatuur zou niet minder dan 400-530 graden Celsius bedra gen Misschien is hier zelfs sprake van een gelijkenis met de aarde in vroeger tijden. Het uitkomen met twee lijsten die een gelijkluidend programma te bieden hebben, de leefbaarheid van de gemeente en de openheid van bestuur zijn de essentiële punten geweest die vrijdagavond tijdens de hearing in de basisschool op de Vliedberg, Nieuwkuyk aan de orde zijn gekomen. Hoewel ten aanzien van deze drie punten nogal wat vra gen zijn overgebleven, kan worden gesteld, dat vele aanwezigen enorm veel informatie hebben gehad over detailzaken. Met betrekking tot het uitkomen me twee lijsten kwamen er nogal wat reacties. Temeer omdat de werkgroep „Akkoord" de lijsttrek kers van Leermakers, Snoeren en Figee, die de heating hadden geor ganiseerd, had gevraagd om met de overige lijsten tot een gezamenlijk programma te komen. Een gesprek hierover was door de drie raadsleden afgewezen. Vanuit de werkgroep Akkoord' werd daar om geïnformeerd naar de beweeg redenen voor die twee lijsten. Woordvoerder Leermakers meende hiervoor als motief het winnen van meer stemmen. Enkele aanwezigen konden zich hiermee niet verenigen. Zij waren van mening, dat minder lijsten met eenzelfde programma duidelijker de verschillende stro mingen in de gemeente politiek aan gaven. Óf er door de drie lijsttrekkers be wust is gestreefd naar samenwer king met andere partijen moest de heer Leermakers ontkennend beant woorden. „Wij hebben in Haarsteeg en Vlijmen geen partner kunnen vinden, waarmee we „verloofd" willen zijn. Gesprekken zijn hier- 'voor niet nodig. Ik ken de personen en dat is voldoende om hun stand punten en inzichten te kennen. Dit neemt overigens niet weg dat wij. (lijst 2 en 3) niet bereid zijn om op bepaalde punten samen te werken", aldus de heer Leermakers. Voor de 6e maal organiseert de badmintonclub F.S.T. haar jaarlijk se clubkampioenschappen. Voor de ze Waalwijkse vereniging, die in haar 6-jarig- bestaan, van een klein groepje badmintonenthousiastelin- gen tot een volwaardige sportver eniging, die momenteel meer dan 100 leden telt, is uitgegroeid, bete kent dit toernooi de afsluiting van het seizoen, dat in september begon, met de competitie. Aan deze competitie werd met 5 teams deelgenomen en succes is niet uitgebleven, door het kampioen schap van het eerste jeugdteam. De resultaten van de andere vier teams waren beslist bevredigend te noe men. Het eerste wist zich in de hoogste klasse van B.B.F. een vierde plaats toe te eigenen. Anders was het met het tweede, dat na een slechte start, in de tweede helft van de competi tie goed herstelde en de degradatie- dans nog juist ontsprong. Hiertegen over staat echter de fraaie tweede plaats die team 3 voor zich opeiste, na nog lange tijd kampioenskansen te hebben gehad. Het tweede jeugd, team tenslotte, dat voor de eerste keer in competitieverband uitkwam, boekte een goed resultaat door twee Bossche verenigingen achter zich te laten. Direkt volgend op de competitie hield F.S.T. haar jaarlijkse grote toernooi waaraan door meer dan 200 badmintonspelers uit de. wijde om geving werd deelgenomen. Ter af sluiting van het seizoen '69-'70 vol gen dan zondag a.s. de clubkam- pioensohappen. Daar de groei pas geleidelijk is begonnen toen F.S.T. 3 jaar geleden de Taxandriahal be trok is er langzamerhand een groot verschil ontstaan gezien het spel peil van de „oude'' en de „nieuwe leden. Om ook voor de minderen echter 'n leuk toernooi te organiseren is de oude kern, nu aangevuld met de sterksten van de nieuwkomers, on dergebracht in een A-klasse, ter wijl de minder sterken elkaar in de B-klasse zullen bestrijden. Flet is dan ook moeilijk om wat be treft de B-klasse enige prognose te geven. In de A-klasse zal titelhou der A. v- Heeswijk het heel moeilijk krijgen tegen „eeuwig tweede" H. v. Bergen en de Gebr. v. d. Ven, die zich tot spelers van allure hebben ontwikkeld. Bij de dames mag door het vertrek van Mej. E. Jansen, de kampioene van vorig jaar, haar ri vale Mej. M. v. d. Bogaart als gro te kanshebster worden getipt, al zal zij op sterke tegenstand van o.a. Mevr. Overbeek kunnen rekenen. De 5 banen in de Taxandriahal zul len zondag vanaf 10 uur door de le den van F.S.T. worden bezet tot ongeveer 6 uur in de namiddag de namen van de nieuwe kampioenen bekend zullen zijn. De toegang voor belangstellenden is vrij. een populaire Engelse cake, aangepast aan de verfijnde Hollandse smaak, waarin Turkse rozijnen, geweld in Madeira, samen met Franse kersen voor dat bijzondere zorgen! De weelderige volheid van luchtig geslagen slagroom met de frisheid van aardbeien. het begin van de zomer! GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160 - 2312 Vrijdag- en zaterdagavond zal 'n groot aantal leerlingen van Dans school Grijsbach deelnemen aan de 9e Danstest die in Waalwijk wordt georganiseerd. Als gevolg van de toenemende be langstelling moest worden besloten de test over 2 avonden te verdelen, omdat anders de toeloop van deel nemers en belangstellenden onmo gelijk kan worden verwerkt. De Danstest is een soort praktisch dansexamen waarbij de leerlingen diploma's kunnen behalen, opklim mend naar gelang hun opleiding van brons via zilver en goud t.m. goldstar. De dansen die op het programma slaan zijn o.m. Quickstep, Engelse Wals, Oha, cha, cha, Tango, Slow- fox en Jive. Dat voor het dansen steeds meer belangstelling bestaat is vooral toe te schrijven aan de bijzonder pret tige manier waarop de leerlingen met de dansen kennismaken, op een dansschool waar ze hun eigen vriendenkring vinden en zich o.m. op de wekelijkse oefen-les-avonden spelenderwijs verder kunnen be kwamen, eventueel geholpen door hun leraar, die er steeds voor zorgt de allernieuwste platen in huis te hebben. Zaterdagavond j.l. had - onder be langstelling van zo'n 250 "suppor ters" - de voorronde bij soos l'Ecu- rie te Waalwijk plaats van de door deze soos üs.rn. Le Moulin uit Dru nen en Memphis Gold uit Waalwijk georganiseerde disc jockey-wedstrijd. Van de 10 deelnemers (2 Van de in geschreven kandidaten hadden het la ten afweten) zijn de volgende 6 naar de halve finale overgegaan: Theo Pennings, Rosmalen, Harry van de Meijdenherg, Waalwijk, Jan van Lier, Waalwijk, Jacques Smeets, Kaatsheu vel, Martin van Delft, Drunen en Harry Stokwielder, Waalwijk. De 4 af gevallenen zijn: Clemens v. Bracht, Waalwijk, Karei Drijvers, Oisterwijk, Om Uzelf onnodig gezoek te besparen, nodigen wij U uit om eens bij ons te komen kijken. Uw Juwelier met 'het Klokkenspel Grotestraat 260, Waalwijk tel. 04160 - 4681 Frans Dumoulin, Helvoirt en Dillie van Opzeeland, Nieuwkuyk. De jury, bestaande uit mej. mr. A. van Doorn en de heren Gaston Huys- mans (Radio Veronica), M. v. Over beek (journalist) en H. Kivits, had het beslist niet gemakkelijk ibij de be oordeling, aangezien de prestaties van de discjockey's niet ,zo ver uit el kaar lagen. Om kwart over twaalf maakte Gaston Huysmans namens de jury de uitslag bekend en motiveerde daarbij de bevindingen van de jury betreffende de 4. afgevallen kandida ten. Daarne draaide hij nog enkele plaatjes met de van hem bekende amusante praatjes. A.s. zondagavond 31 mei gaan bij club Le Moulin in Drunen de 6 halve finalisten strijden om de 3 finale plaatsen. De jury bestaat dan uit: mevr. A. Lombarts-IJpelaar (gram mofoonplatenzaak, Drunen) en de he ren Jan van Veen (ex-discjockey Ra dio Veronica), P. Gons (journalist), H. Kivits (bedrijfsleider grammo foonplatenzaak, Waalwijk) en N. de Gouw (redacteur Hunnen-kompas, Drunen). De gemiddelde loonkostenstij ging bedraagt in 1970 6,6%; arbeids- verkorting en vakantieverlening 2,3%, totaal 8,9%.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 17