wAAlwijkse en lanqstRAAtse couR^nt Levendige politieke hearing in Waspik Drunense voetbalver. RKDVC 25 jaar geleden opgericht DE MAGNEETnv Keukencentrum Langstraat PG6GENP0HL BULTHAUP Joegoslavische meisjes hebben ontmoetingscentrum OPEN OOG Nieuwbouw Boerenleenbank komt in het najaar gereed KIEZERS BIJ GEMEENTE-POLITIEK BLIJVEN BETREKKEN Fusie tussen De Sporters en VJC bouwman brillen In vroegere ziekenhuis Druk bezochte jaarvergadering Alle groeperingen vertegenwoordigd Stadsgewest Huren voor-oor logse woningen omhoog Dit weekeinde jubileumfeest EXTRA VLUCHTEN PER K.L.IVL Tilburg: 's-Bosch Terreinen KEUKENS Opvallende leersoort Catalonië bij Willem Vos n.v. grotestraat 231 waalwijk tel: 3866 Zonnebrillen en verrekijkers Consolidatie van spaargelden Feestdag Nieuwbouw Internationale Wielerronde De Leren Zool DONDERDAGAVOND 28 MEI 1970 93e JAARGANG No. 43 De tcho van het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „Echo" WASPIK - Naarmate de dag van de gemeenteraadsverkiezingen, 3 juni a.s., nadert nemen de bijeenkomsten en de aktiviteiten van de propaganda- commissies van de diverse groeperingen toe. Leuzen en kreten, affiches en spandoeken, ze worden aangebracht en verwijderd. In dit klimaat paste de politieke hearing welke de jongerenpartij in de Statie organiseerde. Met uitzondering van wethouder A. v. d. Broek stuurden alle huidige po litieke groeperingen hun vertegenwoordigers de arena in om hun ideeën en standpunten over de meest uiteenlopende zaken uit te dragen, waarbij de heer Tom v. d. Rijken als gespreksleider optrad. Achter de grote tafel namen plaats van lijst 1, Modern bestuurs de heren ,4. Kools, R. van Dongen en Th. Zijlmans, van lijst 2, algemene werk- nemerslijst mevr. v. d. Avoird en de heren J. van Dongen en A. IJpelaar, van lijst 4, de prot. chr. groepering, de heren Quist en Paans en van de jongerenpartij mej. H. Vermeeren en de heren J. de Glas en W. Baaten. Het initiatief van de jongerenpartij mag in zoverre een succes worden genoemd dat "de zaal", zo ongeveer 75 personen, zich niet de rol van toe hoorder aannam, maar zich bijzonder aktief en kritisch opstelde. Men toonde zich zelfs duidelijk ont stemd dat na de pauze de tevoren vastgestelde spelregels van kracht ble ven welke beoogden een discussie tussen de vertegenwoordigers van de partijen onderling op gang te bren gen. Omdat ook de tijd hiervoor ont brak werd dit onderdeel niet die ster ke krachtmeting die men er mogelijk van verwachtte. Toch vielen er uit de gesprekken wel enkele interessante punten te destilleren. Zo komt het ons voor dat van een zgn. gentlemen's agrement in het college van b. en w. voor de komende 4 jaar geen sprake zal zijn. omdat met name de jonge renpartij en Modern bestuur zich hier tegenover radicaal opstelden. Niet op alle punten echter vonden de ze twee partijen elkaar, want waar de heer Kools, sprekend over het stads gewest, stelde: "Wij moeten ons de geringheid van Waspik durven besef fen en als wij na serieus en hard aan de belangen van onze plaats te hebben gewerkt moeten onderkennen dat het in het belang van de ingezetenen is om aan annexatie te gaan denken dan moeten wij die stap ook willen zet ten", daarop ageerde de heer de Glas fel met: "Als wij dat accepteren dan zitten wij er grandioos naast. Wij moeten verwaand genoeg zijn in de toekomst iets voor te willen stellen en ik weiger te geloven dat Waspik nie tig moet zijn". De werknemers pleitten voor een soepel en buigzaam beleid van het college van ib. en w., niet star vast houdend aan verordeningen. De af gevaardigden van de prot. chr. groep stuurden aan op een ruimer richt wat de geloofsverhondingen betreft om zo op het gebied van het onderwijs tot grotere mogelijkheden te kunnen ko men. De partijprogramma's, deels ge reed, deels nog in wording, bleken op veel punten overeen te stemmen. Een uitgangspunt voor nauwe samenwer king die door alle partijen werd be pleit, lijkt dus aanwezig. Ook dienen ALLE kiezers er ernstig rekening mee te houden dat zij in de komende 4 jaar NAUW ibij de gemeentepolitiek betrokken zullen BLIJVEN worden. Beslist een voorname en niet onge gronde conclusie uit de debatten. Minister Schut van Volkshuis ves- j ting koestert het plan, om de huren van goede vooroorlogse woningen op te trekken tot een peil, dat ver gelijkbaar is met de huren van na de oorlog gebouwde huizen. Het optrekken van deze huren is bedoeld om de doorstroming te be vorderen Daarnaast zal er ook een aanvullen de individuele subsidie op huren komen voor mensen, die minder dan 15.000 per jaar verdienen en meer dan een zesde deel van hun in komen aan huur moeten betalen. (Van onze verslaggever) DRUNEN De Drunense voetbal vereniging RKDVC, spelend in de 4e klas van de amateurcompetitie viert dit weekeinde het 25-jarig be staan. Het uitgebreide feestprogram ma vermeldt ondermeer een recep tie, a-s. zaterdag in de zaal van café Klerks, Grotestraat 267 in Drunen. Ook is er ter gelegenheid van dit zilveren jubileum een herdenkings boekje verschenen. Hierin staat de 25-jarige historie van de club ver- meld. I i 141M In dit overzicht lezen we dat in mei 1945, uit de combinatie van de toenmalige verenigingen de Spor ters en VJC 'het tegenwoordige RKDVC tot stand kwam. De Spor ters en VJC waren twee verenigin gen welke beide reeds een roem ruchte historie gemaakt hadden. Zij waren het ook, die de twee partijen welke in Drunen bestonden, verte genwoordigden. Deze twee partijen waren „de straat" en „het klooster". De scheiding tussen „straat" en „klooster" beheerste destijds 'het ■gehele Drunense dorpsleven. Wat de een had, moest de ander 418,— 498,— 523,— 324,— MAJORCA IBIZA DUBROVNIK KARINTIË m>->. Extra touringcarreizen MOEZEL 6 dagen 153,— ENGELAND 15 dagen 795, ZWITSERLAND 13/14 dagen 310, GARDA-MEER 13/14 dagen 285, HEUVELRING 49 Tel. 04250 - 34809 KOLPERSTRAAT 3 Tel. 04100 - 42128 ook hebben en dat dan voorname lijk op sport- en cultuurgebied. Na de bevrijding wilde men tot fusie komen. Voor het zover was, werden er lange besprekingen gevoerd. In mei 1945 was het echter zover. De eerste voorzitter werd de toenmali ge wethouder L. van Drunen. Hij is opgevolgd door de heren A. Brok, G. van Gorkum en A. Vernooy, ter wijl sinds twee seizoenen de heer G. Dinkelaar de voorzittershamer hanteert. Men heeft in de beginjaren nogal eens van terrein moeten wisselen. Eerst speelde men op het veld van De Sporters aan de Torenstraat, la ter op een terrein aan de Stations straat, waar nu de Burg. v. d. Heij- denstraat uitkomt. Dit veld en de kleedgelegenheid was met eigen middelen aangelegd. De gemeente zorgde voor veel beroering door het complex voor woningbouw te be stemmen en de opstallen zonder meer af te breken. Later zorgde het gemeentebestuur voor een vrolijke re noot door het fraaie sportpark aan te leggen waar RKDVc nu speelt. In het jubileumboek van RKDVc wordt de 25-jarige geschiedenis van jaar tot jaar behandelt. Ook de vroegere voetbalsuccessen komen daarbij aan de orde. Het komend weekend wordt er echter niet ge voetbald, maar gefeest. Dat is na 25 jaar wel verdiend. GROTESTRAAT 142 WAALWIJK Telefoon 04160 - 5117 De lederfabriek Willem Vos N.V. heeft zich, naast de inspanning, die het voldoen aan een grote vraag vergt (het bedrijf is ruim voorzien van opdrachten, waaronder uit Oost-Europa), beijverd een goed vervolg te geven aan de modieuze tour, waarop de leiding vorig jaar is gegaan. De meest opvallende leersoort is Catalonië, niet voor niets genoemd naar een heerlijk vakantieland. Het is een zacht en soepel struktuurleer (d.w.z. men ziet de struktuur, leer moet leer zijn) met een transparan te, diepe anilinekleur, uitermate geschikt voor de in de mode komen de rijglaarzen. De ontwerpers Ber- tocco uit Italië en Frangois d'Ee maakten er fraaie modellen van. De entvangst op de recente preselection in Parijs was allerwegen gunstig. Overeenkomstig de mode-ontwik, keling omvat de kolletktie glad leer, jakleer en suède, waarvan een ster ke terugkeer wordt verwacht. De opvolger van kreuklak is Elysée, 'n lakleer met ook al een struktuuref- fekt. In suède voert Scriba de boventoon. De naam geeft al aan, dat dit een geprofileerde suède is: men kan er met de vinger op schrijven. Gratis brilverzekering Maandagavond is het ontmoetings centrum voor Joegoslavische meisjes geopend, die werkzaam zijn in het ge bied van het Gewestelijk Arbeidsbu reau Waalwijk en Almkerk. Mede via de Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers is dit centrum gecreëerd Het gebouw is gevestigd in een bun galow van het voormalige oude zie kenhuis. Naast leden van het comité waren o.m. aanwezig leden van de vakorganisatiewerkgevers en Kamer van Koophandel. Wegens verhinde ring van de voorzitter van het comité, burgemeester H. van Boven van Alm kerk sprak de heer Schuyl. ,Men rdkent erop dat de meisjes veel zelf zullen doen. De wet zal niet voorgeschreven worden, maar hij hoopte dat een en ander gedaan zou worden in zelfwerkzaamheid en saam horigheid. Aan mej. Julia Dulic, die als tolk optrad, overhandigde hij de hierna namens alle meisjes 'n dank woord. Wethouder J. van Heeswijk van Sociale Zaken wenste hen toe een aangenaam vertblijf in Nederland en dat zij allen het ontmoetingscentrum GRASDUINEN VOOR WERKENDE JONGEREN, OOK VOOR JOU. Grasduinen draait weer op volle toeren. Om een goede voorberei ding te hebben voor 21 juni, de dag van Grasduinen, en een hechte samenwerking te krijgen, zijn de leden van de K.W.J. Waalwijk en enige andere geïnteresseerden samen gekomen in een werkweekend. Mijnheer A. Klerkx, eigenaar van de kampeerboerderij F ellenoord" stelde hiervoor gratis dit gebouw beschikbaar. Dit weekend werd gehouden op 23 en 24 mei j.l. Het gekozen thema is de problemen rond de Werkende Jeugd. Zaterdags werd begonnen met de film van de KRO "Werkende jeugd 70" die enige weken geleden op de televisie is vertoond. Dit ais informatie over de situatie van de werkende jongeren. Na deze film wrd de iverkgroep in discussiegroepen verdeelddie 'aan de hand van het werkboek "1 november actie" en m.b.v. informatie t.a.v. de problematiek omtrent de werkende jeugd in Waalwijk 'en omstreken, de vraagstukken trachtten uit te diepen. Na deze dis cussies werd het besprokene samengevat door een lid van de ad vies groep. Zondagsmorgens werd begonnen met eert experimentele misviering, die door de jongeren zelf was samengesteld en werd uitgevoerd. Daarna werd de samenvatting van de vorige avond nog verder door gesproken. 's Middags na het eten werd begonnen met het dagpro gramma voor Grasduinen en alles wat daar om heen hangt. Dit werd besloten met eën samenvatting hiervan, waarna de werkgroep uiteen ging met de opdracht dit verder uit te werken. Nadere informatie zal in dit blad bekendgemaakt worden. WERKGROEP GRASDUINEN Dinsdagavond werd door de Boerenleenbank te Waalwijk de algemene jaarvergadering gehouden. De voorzitter van het bestuur, de heer R. van Loon, memoreerde de reeds vergevorderde nieuwbouw en de ingebruik name van de 4e vestiging in Waalwijk. Verder kon hij gezag maken van een verdere groei in de ontwikkeling van de Boerenleenbank. Van het jaarverslag kon de directeur van de Boerenleenbank, de heer L. Keetels vermelden, dat er sprake is van eën consolidatie in de ontwikke ling van de spaargelden terwijl steeds meer rekeningen geopend worden als depisitorekening. Een grote groei gaf het aantal salarisrekeningen van 1351 tot 1865 per ultimo december '69 te zier}. Het girale verkeer gaf een ver dubbeling van de omzet te zien. Ook geldt dit ten aanzien van de assuran tie-afdeling. Een stijging van de brutowinst viel te constateren, maar als gevolg van de uitbreiding van het personeel was er sprake van een grote kostenstijging. Sinds mei '69 heeft de Boerenleen bank een tijdelijk onderkomen gevon den in het voormalige ziekenhuis. De nieuwbouw staat steeds in de belang stelling van de bevolking, getuige de zullen weten te vinden. In de loop van de avond kwamen nog velen ge tuigen van hun 'belangstelling. Dat de maandagavond gekozen was als officiële opening had nog 'n spe ciale rede en wel omdat het een Joe goslavische nationale feestdag was ter gelegenheid van de verjaardag van President Tito. Uit het gesprek met een van de meisjes bleek overduide lijk dat men het zeer op prijs heeft gesteld hier in Waalwijk de beschik king te hebben over een dergelijk goed geoutilleerd ontmoetingscen trum. schilderwedstrijden op de schutting van de bouw. Uit het uitkeringsfonds werden de volgende bijdragen verleend: NCB 400,-; KVO 150,-; ICPJ 150,-; Rode Kruis 100,-; Waalwijks Be lang 100,-; Bejaardenbond 100,- kindercréohe Waalwijk-Zuid 100,- Aktie Malawi 500,- en Stichting Ontwikkelingshulp 100,-. IHefkozen als lid van het bestuur werd de heer M. Pullens en tot lid van de Raad van Toezicht de heer LL van Nooij. De heer van Nooij werd speciaal gefêteerd door de voorzitter van de Raad van Toezicht, de heer J. v. d. Mee en namens de Centrale Co- operatieve Boerenleenbank te Eind hoven door de heer Peters. Woorden van lof werden aan zijn adres gericht en mocht resp. een horloge en een oorkonde in ontvangst nemen, alsme de een draagmedaille als gevolg van het gedurende 25 jaar onafgebroken deel uitmaken van de Raad van Toe zicht. Saillante bijzonderheid 'hierbij is dat hij gedurende die periode geen enkele vergadering verzuimd heeft. Door de heer L. Keetels werd 'n toe lichting gegeven op de nieuiubouiu, nadat hij in 't kort de ontwikkeling van de Boerenleenbank Waalwijk had geschetst. Van de 3 te realiseren bouwlagen zal de Boerenleenbank er voorlopig 2 in gebruik gaan nemen. De onderste bouwlaag - de kelder - telt allerlei voorzieningen zoals technische apparatuur en kluis. Op de begane grond kunnen de cliënten worden ontvangen waarbij gebruik gemaakt wordt van de meest moderne manier van afhandelen van bankza ken. Op de tweede verdieping be vindt zich dan het administratieve personeel. Na mededelingen en rond vraag kon de voorzitter deze verga dering sluiten. TE RIJEN ZONDAG 31 MEI ff ff voor beroepsrenners en amateurs, met deelname van o.a. wereld kampioen H. Ottenbros, M. Wagtmans, L. Duindam, R. van Looy, W. Seis enz. enz., alsmede een sterk veld amateurs met alle streekrenners. Aanvang Amateurs 13.00 uur. Profs 15.30 uur.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9