Aanleg rijksweg 62 wel enkele jaren kan nog duren b Brabants zaterdagvoetbal B. en W. laten onderzoek instellen voor centrale begraafplaats Drunen BETER WONEN? Algemene Bank Nederland [P. v. d, Hoven uit Drunen naar finale nationale metselwedstrijd voor LTS ers BURGEMEESTER J. TEIiSSEN IN RAADSVERGADERING: KREDIET VOOR NIEUWE AMBTSWONING GOEDGEKEURD U bent welkom bij de Voorwedstrijden in Waalwijk Tilburg ruilo}t vieren gouden eeuw« ió ,,l\et einde DE ECHO YAH HET, ZUIDEN VAN MAANDAG 1 JUNI 1970 Tracé van de weg is reeds vastgesteld Cultureel^entrum^ J. Kees 25 jaar in dienst van gemeente Waalwijk Grondbedrijf Artisten voor de maand juni Trio Bruno Gaccela Charlotte Opal Marconic THE BLUE NOTE Nieuwe regeling doorstroming en krotopruiming Een Beter Wonen Krediet 1.000,- tot 8.000,-) maakt aanleg van centrale verwarming, modernisering van de keuken of andere verbouwingen van uw eigen huis (en soms ook huurhuis) mogelijk. Vraag een folder met alle inlichtingen. Grondtransakties Diversen 5.S.C. by I een goed begin oan c~blw huwelijk. Waspik Nieuwrkuijk (van onze verslaggever) WAALWIJK De gemeenteraad van Waalwijk had donderdagavond weinig tijd nodig om de agenda voor de maandelijkse raadsvergadering af te werken. Bij het voorstel om enkele panden aan het Westeinde aan te kopen, informeerde de heer Van den Boogaard hoe het staat met de aanleg van Rijksweg 62. Burgemeester Teijssen kon daarop geen konkreet antwoord geven. Wel vertelde hij dat Ged. Staten bij de minister op voorrang hebben aangedrongen. De weg staat echter tot 1974 nog niet op het programma. De betrokken woningen aan het Westeinde zijn altijd nodig in 't ka der van de aanleg van deze weg. De gemeente is van plan, zo bleek uit de woorden van de burgemeester, de woningen snel te slopen. Deze sloopkosten worden straks bij het Rijk verhaald. Rijksweg 62 van, Til burg via Waalwijk naar Gorinchem was oorspronkelijk opgenomen in 't wegenplan van 1958. Dat is later ge wijzigd in 1968. Het tracé van de weg is onlangs vastgesteld. De minister is daarbij ingegaan op wensen van de gemeenten Sprang-Capelle en Waalwijk om ter hoogte van Sprang op- en afritten te maken. Met de grondwerving op het tracé TilburgLoon op Zand is inmiddels al begonnen. De financiën voor de aanleg zijn echter nog niet beschikbaar, aldus burgemeester Teijssen. Volgens eerder gedane mededelingen zou echter in het na jaar met de aanleg worden begon nen. De definitieve aanleg van het hele trajekt TilburgGorinchem is niet voor 1974 te verwachten, of 't ministerie moet extra gelden be schikbaar stellen. Het KU-lid, de heer v. d. Boo gaard, informeerde ook hoe de uit slag van de grondsonderingen aan de Mr. v. Coothstraat was. Bij het maken van het bouwplan voor het .Sociaal Cultureel Centrum, dat hier komt, was men namelijk tot de con clusie gekomen dat er geheid moet worden. Volgens de heer v. d. Boo gaard is dat overbodig en bespaart men, door het heien achterwege te laten, zeker 50.000,Wethouder Op maandag 1 juni a.s. hoopt de heer J. A. M. Kees zijn zilveren ambtsjubileum in dienst van de ge meente Waalwijk te herdenken. De heer Kees, die op 2 januari 1940 in dienst van de gemeente Valkens- waard trad, werd per 1 juni 1945 be noemd ter gemeentesecretarie van de gemeente Waalwijk, waar hij tot heden onafgebroken werkzaam is op de afdeling Algemene Zaken. Hij heeft op politiek, cultureel, maatschappelijk en sociaal gebied voor de Waalwijkse gemeenschap belangrijke diensten bewezen, het geen uit het volgende korte over zicht moge blijken. De heer Kees is ruim 10 jaren secretaris van de plaatselijke afdeling van de K.V.P. geweest. Hij is sinds 1940 lid van de A.R.K.A. en was in 1951 één der op richters van hoofdgroep III (ge meenteambtenaren) afdeling „De Langstraat e.o.", van welke hoofd groep hij sinds 1951 bestuurslid is en sinds 1965 secretaris-penning meester. Hij is ook een der oprich ters van de postzegelclub „De Lang straat e.o." te Waalwijk. Voorts is de heer Kees ruim 17 jaar lid en onge veer 12 jaar secretaris geweest van de plaatselijke Woningadviescom missie. Tenslotte is hij gedurende een aantal jaren lid geweest van de oudercommissie van de St. Petrus- school in Waalwijk. Hij heeft zich doen kennen als een actief en plichtsgetrouw ambtenaar, op wien, indien mogelijk, nimmer tevergeefs een beroep is of kan worden gedaan v. Eijl zei, dat het advies van het arohitektenbureau hierover nog niet binnen was. Zoals bijna in iedere raadsverga dering, kwamen er ook nu voorstel len ter tafel óm meubilair, gordij nen etc. voor enkele scholen aan te schaffen. De heer Brouwer infor meerde hierbij waarom de levering niet door de Waalwijkse zaken kan geschieden. Wethouder v. Eijl gaf de vragensteller de verzekering dat op de eerste plaats Waalwijkse za ken de kans krijgen. Het college zou de schoolbesturen er op attent ma ken dat levering door de plaatselij ke middenstand de voorkeur ver dient. Er was bij het college een brief binnengekomen van VARA-ombuds- man Marcel van Dam, waarin deze het college verzocht toch zeker de juiste maatstaven te hanteren bij 't vaststellen voor een bijdrage aan ouders van geestelijk gehandicapte kinderen. Wethouder J. van Hees- wijk gaf de raad de verzekering dat in Waalwijk altijd is gehandeld zo als Macel van Dam voorstelde. Ook de krotopruiming kwam aan de or de. Wethouder C. P, v. d. Hoven zei dat men tot een inventarisatie van het aantal krotten was gekomen. Men streeft hierbij naar vervangen de woningen. De bereidheid van de bewoners om een andere woning te betrekken is echter niet zo groot. Het voorstel om aan enkele be woners van woningen aan de Put straat een achter hun woning ge legen perceel igrond te verkopen, werd door het college teruggeno men. Burgemeester Teijssen zei, dat men niet geheel tot overeenstem ming was gekomen over de koop sommen. De gemeente- en bedrijfsrekenin- gen voor 1967 werden vastgesteld. De burgemeester merkte hierbij op, dat het mogelijk is dat de beheers- verordening van het gemeentelijk grondbedrijf wordt gewijzigd. Mo menteel berust de administratie en de financiële afwikkeling bij de di- rekteur van de Centrale Admini stratie, terwijl de direkteur van Ge meentewerken met de technische leiding is belast. Het verificatiebu reau acht het gewenst alle taken in één hand te hebben. Bij 't woning- MUZIEK STRIPTEASE en JONGLEUR Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 bedrijf vertelde wethouder Van den Hoven dat de gemeente alle wonin gen, die hiervoor geschikt zijn, graag wil verkopen aan de bewoners. De raad der gemeente Drunen was vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Deze vergadering had maar enkele agendapunten welke behou dens enkele op- 'en aanmerkingen alle werden goedgekeurd. Reeds vorig jaar gaf de raad de wens te kennen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van de bouw van een ambtswoning. Als resultaat van dit on derzoek vroegen b. en w. nu een krediet van f 17.200,- voor de bouw van deze woning welke ontworpen is door architect Verhagen uit Drunen De opdracht was een ambtswoning te ontwerpen waarvan de bouw zou moeten plaatsvinden in de Grotestraat naast de Boerenleenbank. Architect Verhagen was er in geslaagd dan dit verzoek te voldoen en heeft een wo ning ontworpen welke de. goedkeuring kon wegdragen van b. en w. als mede van welstands toezicht en Ged. Staten. De heer Horsten gaf op deze verga dering aan de hand van tekeningen een uiteenzetting over deze bouw. De raad ging met de opzet akkoord en verschillende leden juichte dit besluit toe, daarbij de hoop uitsprekende dat met de bouw spoedig zou kunnen worden begonnen. Ook de plaats waar deze ambtswoning zou verrijzen werd zeer juist bevonden. 'De heer Fortuin vroeg of het wel juist was het bedrag te noemen. De voorzitter wees er op dat hij er prijs op stelde dat deze zaak geheel in de openbaarheid kwam. De heer v. Ven- rooy vroeg hoe de bouw zou worden aanbesteed. Spreker had speciaal op het oog dat Drunense aannemers de voorkeur zouden moeten hebben. De voorzitter wilde in besloten zitting hierover nader mededelingen doen. Reeds lang wordt de behoefte ge voeld om te komen tot de stichting van een centrale begraafplaats. Met het kerkbestuur was 'b. en w. het er over eens dat dit een gemeentelijke aangelegenheid is, derhalve stelde b. Waalwijk, Grotestraat 180, telefoon (04160) 5441 Sprang-Capelle, Van der Duinstraat 67, tel. (04167) 3023 en w. voor om een onderzoek te laten instellen naar de stichting en 'n cen trale begraafplaats. Gedacht is de centrale begraafplaats aan te leggen op een terrein gelegen ten weste van de Torenstraat. De Grondmij. heeft voor onderzoeik van dit plan een of ferte gemaakt tegen een prijs van 7400,-. Mevr. Bosman vroeg welke werkzaamheden voor dit bedrag zou worden verricht. Het betrof hier o.a. opname terrein, bodemonderzoek, de finitief ontwerp maken, schetsontwer pen en het geven van 'n beplantings plan en hestratingsadvies. De raad verleende ook zijn goedkeu ring aan een aantal grondaankopen in Vennen Oost, o.a. een perceel in het bestemmingsplan Vennen Oost van M. v. Halder, groot 3.49.00 ha tegen de prijs van 1,24 pëh m2. Het gold hier een terein dat zeer gunstig ge lagen is i.v.m. de uitbreiding in Ven nen Oost. Grond werd verkoCht in Vennen Oost aan Fa. J. van Bokhoven voor de houw van 68 woningen, waarvan op korte termijn 38 zullen worden gere aliseerd. Aan Shell Verkoop Mij Ne derland voor de bouw van een hen- zinestation annex quick service. Dit laatste ontlokte bij mevr. Bosman de opmerking er voor te waken dat het rond een dergelijk station speciaal in de nieuwe wijken geen troep werd van oude wagens en rommelopslag- plaats. Hiervan zijn in de gemeente wel voorbeelden van. De voorzitter antwoordde dat biervoor zal worden gewaakt. Verder werden nog enkele percelen bouwgrond verkocht, waar voor de raad goedkeuring verleende. Verder verleende de raad zijn goed keuring aan de nieuwe dooTstro- mingsregeling annex krotopruiming. De voornaamste wijziging van de nieuwe regeling tegenover de oude, was de verhoogde bijdrage van rijk en gemeente. De heer Fortuin vroeg of er van de oude regeling een goed ge bruik was gemaakt en of de regeling bij de 'bevolking wel genoegzaam be kend was. De voorzitter deelde mede geboord hebbende wethouder v. Gor- cum dat geen preciese cijfers nu di rect voor handen waren, maar dat in onze gemeente het indertijd geraamde aantal is gehaald. Met betrekking tot het békend zijn van deze regeling hij de bevolking kon worden medege deeld dat dit indertijd is geschied per circulaire en dat ook de nieuwe rege ling duidelijk zal worden kenbaar ge maakt. In de commissie van onderzoek ge meenterekeningen 1967 werd in de vacature van de beer v. Venrooij be noemd de beer M. v. d. Wiel. Aan de raadsleden werd op deze vergadering ook aangeboden een structuurnota van het stadsgewest Waalwijk. Deze nota zal t.z.t. gezamenlijk door de raadsleden van de betrokken gemeen ten uit het stadsgewest worden be sproken. WIT-ZWART SPEELDE MET ZUILICHEM: 8—0 Bijna een half uur hield Zuilichem stand tegen het langzaam op toeren komende Wit-Zwart. Maar na de fraaie openingstreffer van Gerry Dorresteijn uit een pass van mid denveldspeler Hans van Beek, was het hek van de dam. Nog voor de pauze prikte Hans van Beek de tweede goal achter keeper Baks: 2—0. In de vijfde minuut van de twee de helft al resulteerde een voorzet van Albert van Beek in een doel treffende kopbal van Dorresteijn: 30. Even daarvoor kogelde Johan Rosenbrand tegen de lat. Twee mi nuten na de derde treffer leidde Wit-Zwart met 50 dankzij schoten van Johan Rosenbrand. Wit-Zwart kon zich volkomen uitleven en bouwde de ene aanval op na de an dere. Vooral verdedigend en op het middenveld bleek de thuisclub sterk. Johan Rosenbrand bracht de stand op 60. Dorresteijn zorgde voor 70 en Johan Rosenbrand be zegelde de overwinning met een achtste goal. Zuilichem bleef in dit sportieve duel tot de laatste minuut dapper partij geven. Tweede klas A SPS-Seolto2 03 SSC-NDSM 0—1 De wedstrijd SSC-NDSM is niet geworden wat men ervan verwacht had. Voor beide partijen stond er geen enkel belang meer op het spel. Niettemin speelden de Amsterdam mers zo hard en fel alsof er een kampioenschap op het spel stond. En der Amsterdammers n.l. Ton- breeker kon zich op een gegeven moment toen het spel geheel dood was niet inhouden en probeerde Jan den Rooijen een opdoffer te geven. Arbiter Schroots zond hem daarna onverbiddellijk naar de kleedkamer. Reeds vanaf de aftrap toonde SSC zich de meerdere van NDSM maar wat men bij SSC ook probeerde re sultaten kwamen er niet. Na onge veer 6 minuten spelen, mocht NDSM een vije trap nemen. Het be kende muurtje werd gevormd maar Tonbreeker wist met een hard schot doelman Treffers kansloos te ver slaan. SSC bleef aanvallen maar het ontbrak de SSC-voorwaartsen aan doeltreffend schieten. Faulides die deze middag zeer behoorlijk speelde zag een kopbal juist over gaan. De rust brak met een 04 stand voor NDSM aan. Na rust zette SS Cmeteen een. groot offensief in. SSC's voorwaartsen kregen onophoudelijk goede passes Van den Rooijen en van Schans aan gegeven maar evenals voor rust werd van de goede scoringskansen geen gebruik gemaakt Vooral Faro v/as in de tweede helft zeer op dreef. Maar ook hij wist SSC niet aan het zo begeerde doelpunt te hel pen. Naarmate de tweede helft ver sreek ging alles was SSC was naar voren maar alle schoten gingen naast of over. Faro zag een hard schot tegen de staander belanden. In de laatste fase van de wedstrijd probeerde ook Viergever het nog eens. Doch ook hem lukte het niet 'SSc naast de Amsterdammers te brengen. Met de stand bereikt in de 6e minuut van de'wedstrijd kwam het einde van deze harde wedstrijd. Derde klas E Sinjo Maluku-Good-Luck 3 72 TEC—Wit-Zwart 3 3—1 Derde klas F Wit-Zwart 5-HNC 4 3—2 Promotie naar de tweede klas Zwaluwse Boys 2-Veerse Boys 42 (gespeeld 23 mei) Veerse Boys-Zwaluwse Boys 2 31 Zaterdagvoetbal KNVB Tweede klas A SSC-NDSM 0—1 Derde klas Sleeuwijk-Roda Bóys 11 Noad '32-Terneuzense Boys 30 Vierde klas A Wit-Zwart-Zuilichem 8o VVN-Seolto 1—3 Wilhelmina-Altena 16' Brakel-Nivo Sparta afg. Receptie en diner in aparte sfeervolle zalen. Ruime keuze uit voortreffelijke menu's in alle prijsklassen en zeker niet duurder dan elders. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Tel. 04160 - 2330 5&>te( HJertolel - clDaalwyk Grotestraat 208 WAALWIJK In *>e LTS aan het Vredesplein in Waalwijk zijn don derdag de regionale selectie wed strijden gehouden in metselen met baksteen. De beste drie metselaars zouden zich verzekerd hebben van een plaats in de finale om de zilve ren troffel, waar tijdens de achtste Nationale Beroepenmanifestatie in de Jaarbeurs te Utrecht (van 9 tot en met 12 juni) om gestreden wordt. Door voor wedstrijden worden ge. erganiseerd door de Nederlandse Baksteenindustrie en de Stichting Bouwcentrum. Er werd geen eerste plaats toegekend; beste was H. Emets uit Eersel die een tweede plaats bereikte. Tweede werd P. v. d. Hoven uit Drunen, leerling van de Waalwijkse LTS. Zowel H. Smets ai' P. v. d. Hoven gaan dus naar de finalewedstrijd. Ongeveer 20 jonge metselaars uit de zuidelijke provincies waren gis teren de gehele dag druk in de weer om hun opdrachten uit te voeren. Zij moesten namelijk een muurtje metselen met daarin een motiefje. De jury constateerde dat het werk van de jonge metselaars op een vrij hoog niveau lag. Toch slaagde geen van de jongens erin het benodigde aantal punten bijeen te metselen, om in aanmerking te komen voor een eerste prijs. H. Smets toonde zich gisteren de beste vakman. Hij was met zijn 300 punten goed voor een tweede plaats. Verder werden er acht derde plaatsen toegekend. De prijzen werden gisteravond door GEEN PROMOTIE VOOR WASPIK 2 De reserves van de voetbalclub Waspik 2 zij n er niet in geslaagd 'n plaatsje in de reserve 3e klas KNVB te bemachtigen. Waspik, kampioen van de le klas Brabantse Bond, zag zich de weg naar promotie versperd door Unitas uit Leur. In de derde wedstrijd, zaterdag op neutraal ter rein van RAC in Gilze, viel pas de beslissing. Te voren hadden beide ploegen een overwinning op elkaar behaald. Als we de drie promotie duels overzien dan moeten we de uiteindelijke overwinning van Uni tas verdiend noemen. De 40: over winning in de alles beslissende slag van zaterdag was echter zeer beslist geflatteerd Tot de rust bleef de stand dubbel blank. Weliswaar had Unitas een sterke greep op het, mid denveld, maar de uitvallen van Waspik waren zeker zo gevaarlijk. En waar Unitas trachtte door te sto ten ving de verdediging van Waspik dit keurig op. Verder dan een bui tenspel doelpunt kwam Unitas dan- ook niet. In de 20e minuut van de 2e helft, na een periode van Was pik overwicht werkte A. Faren van Leur zich behendig door het cen trum van de Waspikse-verdediging en opende de score, 10. Nog geen minuut later richtte A. Vermunt van grote afstand heel zuiver en maakte er laag over de grond 20 van In de 30e .minuut kon weer Fa sen profiteren van een sterk op dringende Waspik-verdediging die geheel begrijpelijk op alles-of-niks gmg spelen. Vanaf de middellijn stormde hij met de bal aan de voet op de goal van Waspik af om 30 te gaan scoren. G. Lambregts ten slotte liet 40 aantekenen. GESLAAGDE REIS BEJAARDEN Bij het Middenhuis te Waspik blies de harmonie 'n gezelschap van ruim 15o personen een muzikale thuiskomst toe. Waspiks bejaarden, 35 deelnemers meer dan vorig jaar, keerden terug van een bijzonder plezierige trip, met als pleisterplaat sen Loosdrecht, het Muiderslot, Maarn en Cromvoirt. Aan de koffie tafel in Het Centrum te Cromvoirt begroette voorzitter L. Kuysters de genodigden: rector Servatius, ds. Schrijver, kapelaan Duyenstein en de heer en mevrouw Welling. De reis bleek door het comité Recreatie bejaarden perfect voorbereid. HENK AKKERMANS VISSERSKONING Onder grote belangstelling hul digde de voorzitter van de buurt vereniging Tussen Kanaal en Spoor, dhr. A. IJpelaar, de visserskoning 1970, Henk Akkermans. Hij was stralende middelpunt toen hem in het weekeinde de zilveren vis werd omgehangen en hij de hoofdprijs, een gevuld aquarium, kreeg aange boden. Zo'n 75 jongens en meisjes namen aan de viswedstrijden in het Kanaaltje deel, begeleid door 15 medewerkers, c.q. controleurs. Het resultaat: 1 Henk Akkerman, 11 jaar, 3C-,5 cm vis. 2e prijs Hans van Eersel, 9 jaar, 26 cm. 3e Jos Mels, 13 jaar, 23,5 cm. 4e Kees Schapers, 14 jaar, 21 cm. 5e Jos de Hond, 9 j., 20 cm 6e Jan Akkermans, 13 jaar, 17 cm. 7e Tom Langerwerf, 12 jaar, 16,5 cm. 8e Hans Verdijk, 6 jaar, 16 cm. 9e Ad. Mols, 17 jaar 16 cm. 10e John Uselman, 15 jaar, 10,5 cm. On der de niet prijswinnaars werden 10 prijzen verloot. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN Het bestuur bejaarden-sociteit Nieuwkuyk en Vliedberg besloot om op 11 juni a.s. met de bejaarden een uitstapje te maken. Dit jaar gaat de tocht naar Recreatieoord „De Beekse Bergen" bij Tilburg, ge volgd door een rondrit door De Kempen en 'n koffietafel in Ostel- beers. Het bestuur doet een beroep op alle inwoners om dit 'uitstapje door een vrijwillige bijdrage mogelijk te ma ken. De bijdrage van de deelnemers is vastgesteld op 5,per persoon. de heer J. Kobben, directeur ge meente werkenin Waalwijk, uitge reikt in een der zalen van het Lido. De uitslag van de 'best geklas- seerden zag er verder als volgt uit: 2 H. Smets uit Eersel, 300 pnt.; 3 J. Ossenbrok uit Etten-Leur 298 pnt.; 3 P. v. d. Hoven uit Drunen met 298 pnt.; 3 A. Kieboom uit Raams- donksveer met 295 pnt.; 3 J. van Beurden uit Breda met 287 pnt,; 3 P. v Dijsseldonck uit Aalst met 285 ipnt.; 3 P. Migchels uit Aarle-Rxtel met 281 pnt.; 3 P. van Iersel uit Til burg met 281 pnt. en ook 3 P. Roefs uit Mill met 280 pnt. Smets en v. d. Hoven gaan dus meedoen in de strijd om de zilveren troffel in Utrecht.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3