WAALWIJK Dames-team Tachos kampioen door zege op DESK UW MENING UITNODIGING KAATSHEUVEL DE ECHO VAN HET, ZUIDEN VAN MAANDAG 1 JUNI 1970 De Echo maakt woensdagavond uitslag hekend van raadsverkiezing K. van Gelder 25 jaar hij Blok van Heijst POSTZEGELVERENIGING DE LANGSTRAAT Schilder-expositie De Broma's Nieuw rekord voor Willy Demmers Kiezers, voor: Verfrissing van de gemeentepolitiek Verantwoorde aanpak van de gemeenteproblemen Duidelijkheid in het gemeentebeleid Stemt LIJST 4 Felle strijd om Heineken-trofee Judo-examens „Shin-gi-tai" Dru sten Vlijmen 6 WILLEM VAN ORANJECOLLEGE Voor het eindexamen h.b.s. B slaag den de volgende kandidaten. E. van Beek, Meeuwen, A. Bernards Waalwijk, W. C. Boerman, Kaats heuvel, M. Bossers, Kaatsheuvel, H. N. Buizer, Sprang-Capelle, H. G. A. Burgel, Waalwijk, A. J. van Dijk, Tilburg, W. K. Hilwig, Heusden, W- J. de Jongh, Waalwijk, A. T. La- mers, Vughit, G. C. G. van Lanschot, Vught, W. L. Morelissen, Veen, E. Nieboer, 's-Boseh, A. Stolk, Vught, R. Vlot, Vlijmen, J. T. van Vugt, Raamsdonksveer, B. te Brummel- stoete, Vlijmen, A. de Jong, Waal wijk, D. W. A. Maas, Aalst (Gld.), A. W. Raes, 's-Bosch, T. K. F. Söhuilz, Tilburg, W. F. Schuwer, Waalwijk, H.J. van Seventer, Vught, P. G. J. Timmermans, Veen, E. J. J. Treffers, Waalwijk, A. F. P. M. Vloemans, Waalwijk. Afgewezen: 4. Teruggetrokken: 1. Woensdag wordt de nieuwe ge meenteraad van Waalwijk gekozen. Voor de uitslag van deze verkiezing zal ongetwijfeld veel belangstelling bestaan. Om iedereen in de gele genheid te stellen tijdig van de uit slagen kennis te nemen bullitineert de redaktie van De Echo deze uit slagen woensdagavond aan het kan toor Grotestraat 205. Vanaf half 8 hopen wij de uitslagen hekend te maken. In de krant van dopderdag kan men uitvoerig lezen over deze raadsverkiezing. TRAINER NELISSEN NAM AFSCHEID VAN RWB Donderdagavond nam trainer Ne- lissen van RWB afscheid. Hij werd djoor het bestuur met zijn vrouw ontvangen in de bestuurskamer, waar voorzitter M. Bruurmijn de heer Nelissen dankte voor zijn werk bij RWB en hem bij zijn nieuwe vereniging, RKSVA, veel succes toewenste. Hij bood hem een ca deautje aan en mevrouw Nelissen mocht bloemen in ontvangst nemen. Zoals bekend, gaat de heer Nelissen RKSVA in Schijndel trainen. De nieuwe RWB-trainer, de heer Quaadvliet uit Den Bosch, begint a.s. dinsdagavond om 7 uur zijn RWB-periode. (Van onze verslaggever WAALWIJK Vandaag herdenkt de heer K. van Gelder het heuglijke feit dat hij 25 jaar is verbonden aan de Schoenfabriek Blok van Heijst te Waalwijk. De jubilaris werd van morgen door direktie en personeel op het bedrijf gehuldigd. „De naam Van Gelder heeft, bij ons bedrijf een bekende klank. Ook je vader vierde hier zijn zilveren ju bileum. Wij hebben het een genoe gen gevonden 25 jaar met je temo gen samenwerken. Bergen werk zijn door jouw handen gegaan, zoals voorns in je leefnet, want iedereen weet dat je een enthousiast visser bent. In je schakelpositie wordt je gemakkelijk benaderd voor alle soorten van werkzaamheden. Daar voor heb je je steeds volledig inge zet. Dat verdient van onze zijde alle erkenning" aldus de heer H. J. Blok, direkteur van de onderneming. De heer Blok wilde de jubilaris 'n blijvende herinnering meegeven in de vorm van een gouden horloge met inscriptie. Daarnaast overhan digde hij de heer van Gelder nog 'n geschenk onder couvert. De heer de Graaf bood hem namens de onder- werk-afdeling en de ondernemings raad een geschenk onder couvert aan. Voor mevrouw van Gelder wa ren er bloemen. Nadat het perso neel de jubilaris in de fabriek had gefeliciteerd volgde er nog een ge zellig samenzijn ten huize van di rekteur Blok. GROTE SUCCESSEN VOOR LEDEN C.C. WAALWIJK De verwachtingen, die voor het seizoen werden uitgesproken, over de kansen van de Waalwijkse Post duiven die zij in de Bondsconcour- sen zouden krijgen, zijn reeds bij de eerste grote krachtmetingen inge lost. Op de grote rondvlucht vanuit Tours, welke met de gezamenlijke bonden K.O.P., NECO en Brabantse Bond werd gespeeld, plaatste G. de Man zich als 31e en L. Kemmeren werd daarbij 55e, terwijl nog ver schillende leden goede plaatsen in de uitslag opeisten. Op het tweede Bondsconcours van uit Pont Sint Maxence, eveneens gespeeld met alle Bonden, maakte A. Schilders een meer dan fantas tische uitslag en legde op o.a. de 4e en de 6e plaats beslag. JUBILEUM BIJ MACHINE FABRIEK VAN WEES Vrijdag herdacht de heer P. Ber- tels het heugelijke feit dat hij 25 jaar verbonden is aan Machine- en Stanzmessenfabriek F. van Wees Zn. De heer Bertels is de laatste 9 jaar direkteur van de Machinehan- del J. H. van Wees n.v. De jubilaris werd toegesproken door de heer J. H. van Wees en de heer A. v. d. Hammen, namens de personeelsver eniging. Uit hun woorden bleek de bijzondere toewijding voor de zaak van de heer Bertels. Donderdag 11 juni houdt de post zegelvereniging De Langstraat e.o. haar laatste bijeenkomst van dit sei zoen, in zaal Passier. Men komt dan weer op de derde donderdag van augustus bijeen. Op zaterdag 26 sep tember is er een ruilmiddag in zaal Passier. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan, werd er in de voormalige kleuterschool aan de St. Crispijn- straat te Waalwijk-Zuid een schil derijen-tentoonstelling gehouden door de Broma's, een schilderclub, die onder leiding staat van Broeder Marius. De werken, die tentoongesteld wa ren, waren van de leden zelf en naast kwaliteit was er ook sprake van een grote kwantiteit. Voor de bezoekers bestond er de gelegenheid om een aantal werken te kopen. Met de verkoop van een aantal schilderijen hoopt de schilderclub de nodige financiën bijeen te krij gen voor het aankopen van mate rialen. De expositie, die twee dagen heeft geduurd, kende een groot aantal be zoekers, wier aantal de 400 naderde; tooh wel een teken dat de schilder kunst in Waalwijk-Zuid de belang stelling heeft gekregen die zij ver dient. Niet op de laatste plaats is dit te danken aan Broeder Marius, die al zijn vrije tijd beschikbaar stelt voor de leden van de schilder- club en dat dit vruchten heeft af geworpen, was duidelijk te zien aan het geëxposeerde. De benzine is vandaag met 0,6 cent per liter verhoogd, de prijs van zware stookolieën met 3,20 per 1000 liter/kilo omhoog. Het weekeinde heeft 10 slacht offers op de weg gekost, waarbij 3 kinderen bij het oversteken van de straat. Het Comité Ouden van Dagen Waalwijk nodigt bij deze alle ingezetenen van Waalwijk van 65 jaar en ouder uit, deel te nemen aan het jaarlijks uitstapje op dinsdag 16 juni a.s. Gelieve zich op te geven tot en met vrijdag 5 juni k 12 uur, Grotestraat 205 Waalwijksche Stoomdrukkerij Ant. Tielen. x Namens het Comité Ouden van Dagen g A. Tielen, seer. X Tijdens atletiekwedstrijden voor de landelijke dameskompetitie 3de klasse, welke werden gehouden te Nijmegen, wist Willy Demmers van A.C. Waalwijk een nieuw Waalwijks rekord te vestigen op de 100 meter. De zeer goede tijd was 12.6 sec. Ook Bas Ketelaar vestigde een nieuws Waalwijks rekord op de lan ge afstand, n.l. de Marathon, in 2 uur, 58 min., 42 sec. Hij werd hier mee 23e in een veld van 70 lopers. Andere uitslagen zijn: verspringen dames: W. Demmers 492 meter. 200 meter dames: N. Demmers 28.2; 800 meter dames: M. Mahieu 2.58; hoog springen: G. Bax 1.30 meter. Speer werpen: T. v. Helvert 23,14 meter. De dames-estafetteploeg werd 3e in 53 sec. Dit waren: N. Demmers, G. Bax, T. v. Helvert en W. Demmers. AANRIJDING In de nadht van zaterdag op zondag vond er op de kruising Groenewoud- laan-Burg. Smeelelaan een aanrijding plaats tussen een tweetal personen auto's. De in westelijke richting over de Groenewoudlaan rijdende autobe stuurder J. V. uit Tilburg verleende geen voorrang aan de in zuidelijke richting over de Smeelelaan rijdende C. Z. uit Oisterwijk. Er ontstond zware materiële schade aan beide voertuigen, terwijl ook een verkeers- zuil het moest ontgelden. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dameskoor in De Twee Kolommen. Donderdag 8 uur: repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. Met nog 1 wedstrijd te spelen zijn de dames van Tachos afgelopen zon dag kampioen geworde*" door een overwinning op DESK. Evenals bij de here* moest bij de dames ook de beslissing vallen te gen DESK en was het bij de heren vooral de eerste helft een spannen de ontmoeting hij de dames bleef de spanning tot de laatste minuut ge handhaafd. Bij een zenuwslopende wedstrijd opende Tachos goed maar moest genoegen nemen met een ge lijke stand bij de rust en pas ong. 10 min. vóór het einde wisten ze vol doende afstand te nemen om de eindrush van de Kaatsheuvelse da mes nog het de baas te blijven. Ondanks de indrukwekkende lijst van overwinningen van Tachos en de magere competitieresultaten van Desk wilde Wesk wel eéns even la ten zien wat zij op het Tachos-ter- rein van plan waren. Het was bijna gelukt. De Waalwijkse dames had den schijnbaar veel last van zenu wen, want ze speelden ver beneden hun normale kunne. Wat uiteraard een pluspunt was voor Desk die daartoe in staat wasom Tachos uit hun ritme te halen. Pas ong. 10 min. •vóór het einde was er iets te zien van een kampioensteam. Ze konden toen voldoende afstand nemen en met een mnimaal verschil, veel doelpunten aan beide zijden en al leen daardoor veel spanning, kwam de kampioenstitel bij Tachos te recht, die deze gehele kompetitie ongeslagen bleef. Tachos kreeg de bloemen van het bestuur, de tradionele foto •werd gemaakt, felicitaties van scheidsrechter en de tegenstanders een driewerf hoera voor de heer Elings, trainer van dit team met nog enkele drankjes, waaronder een rondje van RWB gaat Tachos pro moveren Hoe is nog een vraag daar er dit jaar een andere indeling komt. Ot> dinsdag 26 en donderdag 28 mei streedt men in de B-poule om de bovenste plaatsen. Dezë werden door de heren v. Esch en v Bladel bereikt. De totale uitslag in deze poule was: gem. pnt. 3. P. v. Esch, B.S.V. 1.65 10 2. P v Bladel, W.Z.V.H. 1.34 6 3. Fr. Pelders, B.V. 1.34 6 4. F. v. Dommelen, K.O.T.e 1.62 4 5. J Wijnman, Centraal 1.31 4 6. W.Siegenthaler, N. Voll. 1.17 0 A.s. donderdag 4 juni a.s. begint de strijd om de grote trofee. De deel nemers zij n de heren, M. Blij levens en P. v. Bladel van WZVH, P. v. Esch en A. Boom van B'SV, A de Roos van KOT, Elsfaout en A. Am- mersdorffer van BVO. Aanvang 7 uur. J.l. zaterdag werden in de dojo van Shin-gi-tai" judo- en juio-jitsu- exxamens afgenomen. Geslaagd zijn voor: Gele slip: Paul van Mierlo, Feike Roorda, Rutger Suermondt, Raouel Beurkens, Ronald Harkema, John ny Both, Wim van Overhagen, Ger- die Lammertse, Jan van Ravenstein, Luci de Ronde. Gele band: Reinold van der Linden, Paul v. Rijckevorsel, Bert Wijma, Stijn Panis, Arne Korthout, Martin Knotter, Ton Putter, Christi Brum- melhuis, Ilse Panis, Mariëte Groene- /dijk, Eric van Woerkens, George Zeegers, Jolande Hamers, Elly Her mans, Anton van Venrooy, Hans Schoep, Mark van Gils, Maarten in 't Veld, John v. d Wiel, Antoon v. d. Ven, Rinie Roosenbrand, Willy Keylard. Oranje slip: Frans Meyer, Brenda Meyer, Marijn Pijnenburg, Mignon Pijnenburg, Jasi Trommelen, Lau rens van Emmerloot, Mathieu Her. "mans. Oranje band: Betty Trommelen, Jan Meyer, Frans v. Heesbeen, Diana v. d. Heuvel, Marcel Zeegers, Rob van Tol, Mirjam Ophorst Groene slip: Piet Klerkx, Beatrix Breurkens, Hugo Havelaar. Groene band: Eric Rombouts, Hans Meyer, Vincent Duquesnoy. Blauw slip: Dick Puister, Felix van Heesbeen, Tasoeli Gurli, Jos Du quesnoy. Blauwe band: Arie Louter. Bruine band: René Schagen. Jiu Jitsu le graad: Mej. Lia Ros, R. Roosenbrand 2e graad: Mej. Babs Bertsch, Frits Keylard, A. J. Dollekens, J. Hage- doorn. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: plastic damestas; pyama; armbandje met inscriptie; zak met ja pon en kostuum; diplomaten tas; lin ker voetbalschoen; schakelarmband; zwarte damesparapluie; zwemabon nement met autosleutel; knïpbeurs m. inhoud; bruin lederen herenporte monnee; een paar sleuteltjes; gouden armbandje; portemonneetje; broche; grijze pet; jonge Duitse herder. Verlorentrainingspak; 2 bankbiljet ten; rode tas; blauwe step; 2 paar voetbalschoenen en shirt; kinderdrie wieler; damestas; enkele sleutels; he- renbril; 6 sleutels aan ring; Duitse 'fyefder; gouden oorbel; gouden tien tje; gouden oorbel; zwart lederen ak tetas; gouden vulpotlood; zilveren ketting; Duitse staander; zonnebril; zilv. armband, zw. br. hondje, bank biljet, damesknijpportmonnaie. BILJARTEN Het tweede viertal van de BV Ons Genoegen heeft op de igewestélijke kampioenschappen te Goirle beslag weten te leggen op de eerste plaats. Het viertal bestond uit J. IJpelaar, L. van Hilst, H. Rombouts en G. de Wit. Op 27 en 28 juni nemen zij deel aan het nationaal kampioenschap te Enschede. De biljarters van het Jeugdlbiljart- centrum hébben deelgenomen aan het Slofboom-tournooi te Rotterdam en daar de eerste prijs gewonnen. Van Nijmegen weid met 6-2 gewonnen en van Eindhoven met 7-1. In de finale werd KVR uit Rotterdam met 6-2 aan de zegekar gebonden. TOTO JEUGDKOOR De totale inleg van de 9e week be droeg 694,30. Voor de eerste prijs kwam in aanmerking M. Leemans, Roestenbergstraat 67, Kaatsheuvel. Hij noteerde op zijn formulier een bedrag van 693,95 en ontvangt nu 138,86. Tweede prijs is voor mevr. Hamers, v. Heeswijkstraat 6, Kaatsheuvel. Zij vulde 694,70 in en ontvangt nu 69,43. De prijzen kunnen worden afgehaald vanaf maandag 8 juni a.s. bij de beer W. de Vries, Mgr. Völkerstraat 38, Kaatsheuvel, onder overlegging van de controlestrook. JEUGDTOTO v.v. BERKDIJK De inzet deze week was 491,80. De eerste prijs was voor A. Pooters, Leliestraat 34, Kaatsheuvel. Hij had geraden 491,90 en ontvangt daar voor 98,36. De tweede prijs wordt verdeeld onder A. Pooters, Leliestraat 34, J. v. Dijk, Hoofdstraat 27, J. Schrauwers, van Heeswijkstraat 28, H. van Boxtel, Huygenstraat 93, te Kaatsheuvel en A. Duquesnoy, Waalwijk, die allen 9,84 ontvangen. Prijzen afhalen bij J ,in 't Groen, Berndijksestraat 145, Kaatsheuvel, op zaterdag 6 juni onder overlegging van de controlestrook. NAT VlSeONCOURS DE 'PARELVISSERS In het kader van het 15-jarig bestaan van de visclub De Parelvissers is gis teren een nationaal visconcours ge houden waaraan door plm. 200 vis- liefhebbers hebben deelgenomen uit alle delen van het land. Het werd een gezellige en sportieve wedstrijd. Voor afd. korpsen was de uitslag als volgt: 1. Grulbbevorst; 2. St. Michielsgestel; 3. Den Dungen; 4. Tegelen; 5. Dru- nen. Voor de individuelen werden de volgende prijzen behaald 1. Buitenhek, Dordrecht; 2. W. van Brammen, Maasbraoht; 3. Pheuer- zeith, Grabbënvorst; 4. A. Knipper- berg, Grubben vorst; 5. W. Roefs, Aalst; 6. J. van Erp, St. Michielsges tel; 7. Akkermans, Kaatsheuvel; 8. H. Westheim, Tegelen. PV DE VREDESDUIF Zaterdag werd er een wedvlucht ge houden vanuit Chateauroux met de volgende uitslag: P. Verhoeven 1 12; J. van Keulen 2 10; G. van Huiten 3; H. van Dru- nen 4 15; G. v. d. Sanden 5 13; M. de Brouwer 6gebr. van Kuik 7 11; H. de Wit 8; J, IJmanse 9; J. Da- men 14. De op zondag gehouden vlucht van uit Clermont had de volgende uitslag: G. v. d. Sanden 1; H. van Drunen 2 11; N. van Drunen 3; M. v. Sluis- veld 4 5; M. de Brouwer 7 10; G. van Huiten 8; A. Pelders 9; H. de Wit 12; A. van Haider 13; C. Smits 14; J. IJmanse 15. P.V. DE ZWALUW Wedvlucht Melun M. v. Dal 1; Heesbeen-Meesters 2; M. Nicols 3; Fa. Merkx 4 12 13; H. de Vaan 5; H v. d. Wiel en Zn. 6 14; P. v. Bers 7; Frida Liebregts 9; A. L. v. Heivoort 11; v. Lieshout-Parijs 15. Wedvlucht Moulins H Zeeuwen 1 7 10 15; H. v. d. Wiel en Zn. 2; M. Liebregts 3 13; M. de Laat 4 9 12; Jo Merkx 5; v. Lies hout-Parijs 6; M. Herman 8; Th. Stupers; 14 Jan Zeeuwen. De P.V. De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Danmartin, Frankrijk, afstand 345 km, los 6.10 uur, eerste duif 10.34.26, laatste prijsdulf 10.55.18. Uitslag als volgt: H. Zeeuwen 1 9 11 25 30 55 57; Fr. Libregts 2 5 6 73; v. Lieshout Pa rijs 3 18 28 29; M. Nicols 4 12 58 78; Fr. v. Bokhoven en Zn. 7 79; M. de Laat 8 27 35 38 64; K Kivit lo 14 16 37 50 61; Jo Merkx 13 17 19 20 21 24; M. v. Dal 15 47; H. Maas 22; Heesbeen Meesters 23 31 39 49 65; M. Libregts 26 46 54; Th. v. Esdonk 32 74 81; H. de Vaan 33 62 71; Jan Zeeuwen 34 66; M Herman 36 40 45 63; H. v. Overdijk 41 43 56; Th. Stupers 142 51; L. Meesters 44 80; J. v. d. Dungen 48 53 75; Th v. BokhoT ven 52; H. Beynen 59; Jos Kuys 60 67 69 77; W. v. Bladel 68; W. Fran ken 70; W. v. Osch 72; H. v. d. Wiel en Zn. 76 In Mexico is gisteren 't wereld- voetbaltournooi voor 109.000 men sen geopend. Mexico en Rusland speelden gelijk. VERKIEZINGEN 1970 Waalwijks Belang, géén politiek gebeuren. Het is bekend dart in de verkie zingsstrijd in de Verenigde Staten nauwelijks belemmeringen bestaan t.a.v. het gebruik van methoden om partij en persoon bij het publiek in de gunst of de ongust te brengen. De strijd in de politieke arena is er vaak harder dan 't fatsoenspatroon in normale omstandigheden toelaat. Wij prijzen ons gelukkig dat in Nederland de methoden, gebruikt in de verkiezingsstrijd, nog niet geste gen zijn tot een onaanvaardbare hoogte en dat het spel van „loven en bieden" nog gebaseerd is ener zijds op aansprekende spitsvondig heden en (anderzijds op uit de prak tijk gehaalde argumenten. Ook op het politieke terrein is echter van toepassing he,t spreek woord: „uitzonderingen bevestigen de regel". Waalwijk kent dit jaar helaas zijn uitzondering. Het is niet alleen het goed recht van een naar de gunst van het pu bliek dingende partij om het plaat selijk belang op de voorgrond te stellen, integendeel, het is zelfs het doel waarnaar iedere politieke par tij thans naar streeft. Hierin schuilt •dus niets onbehoorlijks. Anders wordt het wanneer in de gemeente een buiten-politieke vereniging be staat, waarvan de naam door een politieke partij als een wapen in de verkiezingsstrijd wordt gebruikt. Dat overschrijdt dan inderdaad de grens van het normaal in acht te nemen fatsoen. De Katholieke Unie te Waalwijk heeft, om bepaalde redenen, kenne lijk gemeend de hier bedoelde nor men te mogen overschrijden. In haar ijver „politieke zieltjes" te win nen, heeft zij, via een aanzienlijk aantal lantaarnpalen, laten weten dat zij het „Waalwijks belang" na streeft. Zonder de originaliteit van deze strijdkreet te willen beoorde len, moet toch gezegd zijn dat deze strijdkreet tenminste van weinig kiesheid getuigt. Of is het zo, dat het de Katholieke Unie niet bekend is dat er te Waalwijk een vereniging bestaat, die de naam „Waalwijks Belang" draagt? Zo neen, dan lijkt de belangstel ling van de Katholieke Unie voor 't Waalwijks gebeuren niet al te groot; zo ja, dan kan voor de gekozen wij ze van reklame, op zijn minst ge sproken, weinig waardering worden opgebracht. Voor de kiezer moge nogmaals duidelijk worden gesteld: de vereni ging „Waalwijks Belang" staat bo ven het politieke spel; zij zal haar aktiviteiten ten behoeve van Waal wijk uitoefenen, ongeacht de kleur en samenstelling van de gemeente raad. De oprechtheid in haar streven om haar taak en funktie zo goed :i mogelijk te realiseren, gebiedt haar dat. Hopenlijk geldt dit eveneens voor de leden en de partijen van de nieuw te formeren Waalwijkse ge meenteraad. Drs. Th. B. de Haan Secretaris „Waalwijk Belang". AKTIE GEMEENTERAADSVER KIEZINGEN 1970 VAN DE WERKENDE JONGEREN Naar aanleiding van de gedane be loften in de voorgaande jaren van de politieke partijen om iets te doen voor de werkende jongeren welke meestal loze beloften zijn gebleken, hebben wij een aktie ontketend ge naamd: Alktie Gemeenteraadsver kiezingen 1970. Dit houdt in dat wij alle lijsttrekkers van de politieke partijen zijn jgaan bezoeken met de volgende 4 vragen: 1. Vernieuwing van het basisonder wijs op de scholen in deze gemeente, zodat ook kinderen uit de werkne mersgezinnen de ontplooiingskan sen krijgen waar ze recht op heb ben. 2. Volle medewerking ook voor het voortgezet onderwijs (LTS enz.) 3. Totstandkoming van een streek- centrum waar werkende jongeren een of meer dagen in de week scho ling en vorming kunnen krijgen. Zolang er nog igeen streekcentrum is dienen vormingsiwerk en onder wijs voor werkende jongeren de no dige subsidie en andere steun te krijgen. 4. Subsidie voor akties, vorming en een eigen akkommodatie voor groe pen werkende jongeren. Uit deze bezoeken is gebleken dat 9 van de 10 lijsttrekkers achter de ze vragen kond enstaan en deze ook ondertekend hebben. PAK L. P. Louwerse; Brouwer Brouwer; VVD P. van Wijk; KVP J. F. Trommelen; v. Nooy, M. van Nooy; Alg. Werknemerslijst, J. J. M. van Heeswijk; KU, M. van Eijl; Prot. Chr. Groep, C. P. v. d. Hoven; CDU, Mr. W. A. van Es. De tiende partij, D '66, met name mevr. Schut, stond wel achter de vragen, maar vond dat er nog meer problemen waren dan alleen de Werkende jongeren, en vond deze aktie een zekere vorm van chanta ge. Wij vinden dat de problemen van de werkende jongeren in de komen de 4 jaren de nodige aandacht zul len trekken van de politieke partij en om hun belofte waar te maken. Wij zullen hierop een strenge con trole houden. De lijsttrekkers zullen worden uit genodigd voor de discussie-avond van de gesprekswandeltocht „Gras duinen" voor werkende jongeren, waar o.a. aan deze problemen aan dacht zal worden besteed. Bestuur Werkende Jongeren. Een vliegtuig met 31 passagiers op weg van Rome naar Genua, is gekaapt en gedwongen naar Algiers te vliegen. Het is ondertussen weer ongedeerd in Rome teruggekeerd, Een ander vliegtuig is van Colum bia met 41 passagiers gedwongen naar Havanna te vliegen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6