Uitgaan in het weekend Wandelvereniging Drunen heeft naam; „De Duintrappers" Zaterdag in Memphis Gold finale discjockey-wedstrijd WASPIK KAATSHEUVEL Apollo de Put" Roestelbcrg Lido El Terreno Pastoor M. Vos weekeinde zilveren viert dit priesterfeest maaien een sportief plezier Feestweek in Baardwijk Nol v. d. Berg uit Kaatsheuvel wil iedereen van kunst laten genieten vaitor »prisma! 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 4 JUNI '70 15 ATCO OUALCAST SUFFOLK .TORO MAC I. C. Mortier n.v. een Prisma liorluyc! J. K. Verhuist Propagandadag tennis in Efteling D.E.S.K. 11 11 IK KWAM, IK ZAG, IK SCHOOT New Mexico, 1876. Edwin Kean, 'n sluwe bandiet uit het westen, die zich verkleed heeft als anglicaans priester overhandigt een pakket bode en aan de koetsier van een postwagen die van Jacksonville naar Springwood zal rijden. Maar in dit pak zit een tijdbom verborgen, die tijdens de reis zal ontploffen en wanneer de koets opgeblazen is, zal Kean de 400.000 dollar kunnen bemachtigen die onder zware bewaking in de wagen vervoerd worden. Moses Lang, een jonge straatrover, slaagt er in de koets tot staan te bren gen voordat de bom afgaat en gooit op die manier Edwin's zorgvuldig uitgedachte plan in de war. Lang dwingt de koetsier hem de postzak te geven waar de helse machine inzet. Zo rijdt de wagen ongedeerd, met de 400.000dollar er nog in, Edwin's neus voorbij. SISSI, DE JONGE KEIZERIN Het sprookjesachtige huwelijk van de jeugdige keizer Frans Josef met het allerbekoorlijkste Beierse prinsesje Sissi is achter de rug en dat betekent, dat ook de gang van zaken aan het Weense Hof weer als vanouds is te ruggekeerd. Maar het betekent ook, dat de jonge bejubelde keizer, die het zidh tot taak heeft gesteld de teugels van het bewind zelf vast in handen te houden, dagelijks en urenlang aan zijn schrijftafel gekluisterd is. De kleine, levenslustige en romantische Sissi had zich het leven met haar ge liefde Frans heel anders voorgesteld. Dat neemt niet weg dat Sissi zich ijverig kwijt van haar taak, het le ren van talen, die in 't grote Oosten- rijk-Hongarije gesproken worden. De kleine heeft de grootste moeite om zich volkomen te gedragen naar het tot in het groteske doorgevoerde hof- ceremoniëeel, waarvan haar onge naakbare söhoonmama, de Aartsher togin Sofie, de handhaving boven al les stelt. Dat Sissi geestdriftig paard rijdt in de bossen en zelf in Wenen winkelt, bevalt de moeder van de kei zer allerminst. CARMILLA Carmilla heeft op 17-jarige leeftijd het ouderlijk huis verlaten Omdat haar moeder niet kon velen dat haar stief vader zweel aandacht aan haar sdhonk. Zij heeft haar intrek geno men bij Vera, een lesbische vrouw die een soort bordeel drijft. Carmilla is niet ontevreden met haar leven, voor al omdat Vera haar erg verwent. Car milla gaat een verhouding aan met 'n arts. Maria, de vrouw van de arts, komt er achter. Op een nacht betrapt zij hen beiden ongemerkt in het botenhuisje en half waanzinnig van verdriet en jaloezie grendelt zij de deur af en steekt dan het huisje in brand De arts en Car milla komen om in de vlammen, ter wijl Maria uiterlijk géheel kalm, er bij toekijkt. In dancing De Put kan men het ge hele weekeinde genieten van de aller nieuwste plaatjes, die daar gedraaid worden door medewerkers van het Brabants discjockeyteam van Radio Luxemburg. Wie'zondagmiddag wat verpozing zoekt en daarbij wil dansen kan uit stekend terecht in de zaal van De Roestelberg. Met het goede zomer weer is het ook op het zonneterras bijzonder gezellig. Rob Smit :en het Duke City Sextet verzorgt zaterdagavond de muziek tij dens de dansavond in het Lido. Zon dagavond vindt men daar The All Stars met zang van John Davis. In de Kaatsheuvels dancing El Ter reno doet men het na alle drukte van de laatste weken dit weekeinde wat rustig aan. Zowel zaterdag als zon dag is hier een disco-bal. De Duintrappers, zo zal voortaan de naam zijn van de Wandelvereniging in Drunen. Door het plaatsen van 'n rebus in Hunekompas is deze naam tot stand gekomen. 32 verschillende namen zowel door jeugdige als oude re personen uit Drunen en Elshout, zelfs uit het bejaardenhuis, werden ingezonden. De rebus is vanzelfspre kend ook beoordeeld. De hoofden der scholen waren zo bereidwillig als jury te fungeren. Zij hébben de namen geklasseerd door punten te geven. Vijf namen die met de beste punten uit de inzendin gen kwamen, kregen een prijs. Als eerste prijswinnaressen, dus oök de naamgeefsters van de vereniging wa ren: Marian en Petra Jong, Juliana van Stolbergstraat 16, Ook is er uit het voorlopig bestuur een officiéél bestuur gekozen, bestaande uit mevr. Schellékens, waarnemend voorzitster, mevr. de Bodt, le secretaresse, mej. J. Wagemakers, 2e secretaresse, de heer Didden, le penningmeester en de heer,Bante, 2e penningmeester. Toegevoegd aan het bestuur tevens gediplomeerd trainers, de heren J. v. Doremalen en P. Coremans. Er is bij de sportraad aangevraagd in de wintertijd ter overbrugging voor training en gymnastiek gebruik te maken van de gymzaal in de Mavo- sdhool. Buiten de training van junio ren ('s woensdag) en senioren (zater dagmiddags) is er door de vereniging reeds aan 2 weds trijdtochten deelge nomen, op 18 mei in Vlijmen bij GSV waar de senioren op de 15 km op de 6e plaats en de junioren bij 5 km op de 5e plaats eindigde. De tweede tocht, op 24 mei j.L, bij Alverno in Udenhout, daar bleek dat in een oogwenk een vakkundig „geschoren" grastapijt met'zo n degelijke MOTOR-GAZON-MAAI MACHINE Vraag naar deze merken U kunt ze zien bij: Grotestraat 127, tel. 04160 - 3121 WAALWIJK In een tot de uiterste hoeken bezette soos Le Moulin in Drunen werd j.l. zaterdag de halve finale gehouden van de door de 3 Langstraatse soosen georganiseerde d.j.-wedstrijd. Rond 9 uur, toen zo'n 400 jongelui zich van een plaats verzekerd hadden, werd de strijd aangemeten tussen de 6 halve finalisten, Jacques Smeets, Theo Pennings, Harry Stokwielder, Jan van LierMartin van Delft en Harry v. d. Meijdenberg. Later zou blijken dat de deskundige jury het niet bepaald gemakkelijk zou krijgen met de beoordeling, gezien het minie me verschil in prestatie. Uiteindelijk werden 3 d.j.'s als fi nalisten aangewezen, t.w. Theo Pen nings, Jan van Lier en Harry v. d. Meijdenberg. Het grootste pluspunt lag bij hen in de duidelijke articula tie. Komende zaterdagavond zullen deze 3 platen-aan-elkaar-praters in een 45 min. durend programma hun capaciteiten waar moeten maken, wat betreft repertoirekennis, spreekvaar digheid, originaliteit en technische vaardigheid. Dit onder het toeziend oog van een uiterst neutrale jury, bestaande uit Veronica free-lancer Gaston Huysmans, platenexperts Fr. de Kok en Hans Kivits en de Waal- wijkse journalisten Harry Putter en Peter Gons. Deze finale speelt zich af in Mem phis Gold. Voor de 3 finalisten zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De presentatie van de finale is in han den van Memphis 2e d.j. Paul van Hest. de training niet voor niets was ge weest en kwamen als 4e met de eer- s.e beker huAvaa ts.. Elke manr1 wo den er Hvre vodstrijdtoch ten ge lop tl. In ju ti zpi deze: 6 jf.ni bij de C-iobt' trótters in I: oxtel en 20 juni in op ng-Cap'i le. bij Er Op Uit. Ook v-el verzoeken binnen- !jn er reeds gekomen voo:: een avond-oefentocht. Als er voldoende belangstelling voor blijkt te zijn, zal hier zéker mee ge start worden. WAALWIJK - Het zal of fideel op 25 juli a.s. 25 jaar geleden zijn, dat pastoor M. Fos van de St. Clemens- parochie te Baardwijk tot priester ge wijd werd. In verband met de vakan tieperiode wordt nu reeds op a.s. za terdag 6 juni met de viering van het jubileum in de Baardwijkse gemeen schap een aanvang genomen. Pastoor M. Vos is in 1917 in Heesch bij Oss geboren. Sinds 1966 is hij pi n oor van de St. Clemens parochie die hem hebben leren kennen als een zc'.r amaible man. Vanaf 1966 heeft pzstoor Vos zich volledig georiën- WHITE BOYS-PUPILLEN KAMPIOEN De pupillen van White Boys heb ben nu eindelijk het kampioenschap dat al zovele weken binnen hun be reik lag maar waarvoor de beslis sende slag telkens maar weer uit bleef, behaald. De laatste wedstrijd van 'het seizoen, tegen de pupillen van Waspik, wonnen de little boys met 1C' waardoor de titel een feit werd. WIJKVERPLEGING Zaterdag 6 en zondag 7 juni a.s. zal zuster van Elten uit Hank de wijkverpleging in Waspik waarne men. Tel 390. DOKTERSDIENST In het weekeinde van 6 en 7 juni neemt dokter R. F. Wijffels de me dische dienst in Waspik waar. Tel. 250. Eindstand Vierde klas F Dongen Waspik Riel UW SCO WR VES Chaam Advendo Raamsdonk Gloria 20 12 20 10 20 9 5 6 4 20 20 20 20 20' 20 20 20 6 9 9 3 8 3 3 29 42—23 4 26 35—24 7 22 33—27 5 21 24—19 8 21 29—29 9 19 36—30 2 10 18 23—23 4 9 18 22—31 7 8 17 32—30 4 10 16 20—38 5 11 13 29—51 DUIVENSPORT PV „aWspik" uitslag Chateau- roux: G. Kuyten 1; P. de Graauw 2 7 14 15 16; Ant. Smits 3 8; A. Faro 4; H. Treffers 5 6 13; F. v. d. Mosse. laar 9; Th. Smits 10; A. v. Tilborgh 11; P. v d Mosselaar 12; Uitslag Clerment: A Faro 1 12 24; A. v. d. Mosselaar 2 11; P. de Graauw jr. 3 5 14; P. de Graauw 4 7 8 19 22; F. v. Onzenoort 6 10; C. de Rooy 9 15 25; J v. d. Vleuten 13 18; J. Tim- mers i6; H. Treffers 17 23; J. C. v. d. Hoeven 20; G. Kuyten 21. P.V. De Reisduif: uitslag Pont St. Max.: D. Smits 1 18; M. Nerings 2 20; Th. Gijsman 3 11 13; A. Kuyten 4 6 13 24; A. J. de Wit 5 9; G, Kern- meren 7; H. Langermans 8 19; Kuy- ten-Govaerts 10 15; J. Jongenelen 12; Th. v. d. Broek 14 17; P. Kuyten 16; M. Bax 21 25; M. v. Dongen 22; C. Fitters 26; W Broekmans 27 28. Uitslag Moulins: 1 M. Bax; 2 P. Kuy. ten; 3 A. Kuyten; 4 Kuyten-Go- vaerts; 5 B. Verduyn; 6 W. Broek mans. EERSTE WASPIKSE JONGERENVIERING Het Waspikse jongerenkoor, an derhalve maand geleden opgericht door een initiatief van de -liturgie commissie, gaat zaterdag zes juni a.s. voor het eerst naar buiten op treden. Koor en orkest zullen in de Bartholomeuskerk om zeven uur 'n jongerenviering verzogen die in het teken staan zal van het thema Vrij heid. Direct na de dienst, vanaf kwart over acht zullen de leden van het koor een bliksemactie houden. Huis aan huis zal worden gecollec teerd. Wil het koor in de toekomst goed kunnen functioneren dan zal er n.l. een uitgebreid instrumenta rium moeten worden aangekocht. Het koor heeft inmiddels ook haar eerste bestuur gekregen dat onder, ling de functies als volgt verdeelde: voorzitster Corry Boons, secretaris Peter Broekman, penningmeester Wim de Goot, archivaris Bert Joo- sen, vertegenwoordiger in de litur giecommissie Paul Smits, leden me vrouw R. v. Dongen-Kuypers en Mat Schoenmakers. Om de kerk gangers zoveel mogelijk bij de vie wing te betrekken zijn voor de dienst van zaterdag aanstaande stencils in wording. EXAMENS Aan de medische faculteit van de universiteit te N'ijmmegen slaagde voor het doktoraal examen de heer C. A. M. Wagemakers uit Waspik. Aan het Mollercollege te Waalwijk islaagden voor het eindexamen gym nasium B: Gustaaf, van Iersel; HBS- B: Jan v. d Bergh (P. Zn) en voor MMS: Ria Zijlmans, allen uit Was pik. teerd in het Baardwijkse gemeen schapsleven in al zijn facetten en daaruit vloeiden dan ook een groot aantal adviseursschappen van vereni gingen uit voort. Ter gelegenheid van het zilveren feest is er voor gedurende een aan tal dagen een feestprogramma vast gesteld. Zaterdagavond 6 juni wor den de feestelijkheden geopend met een avondmis om 7 uur, die zal wor den verzorgd door de jeugd van de Clemens- en Mariaschóol. Na de eucharistieviering zal er dan op het versierde kerkplein aan de jubilaris een serenade worden gebracht door harmonie St. Jan, het Jachthoorn korps Cornu Copiae en de drumband en het majorettenkorps van Kunst en Kracht. Zondag 7 juni is er een plechtige eucharistieviering, waaraan o.m. me dewerking wordt verleend door het Gilde St. Ambrosius waarvan pastoor Vos Gildeheer is. Na de mis is er dan een vendelgroet aan de jubilaris. Van 11.30 tot 13.00 nur volgt er dan een receptie op de pastorie. Maandagavond dan worden de fees telijkheden voortgezet met 'n demon stratieavond door de gymnastiekver eniging Kunst en Kracht in de zaal van de St. ClemenssChool voor jubi laris en genodigden. Woensdag en donderdag is het dan de beurt aan de bejaarden van Waalwijk en van St. Clemenshof om de jubilaris een pas sende hulde brengen. Op donderdag 11 juni voormiddags is het de jeugd die pastoor Vos op hun manier een hulde zullen brengen in het gemeenschapshuis, terwijl er 's avonds in dezelfde lokaliteit een feestvergadering zal worden gehou den van het NKV, van welke vak organisatie de jubilaris adviseur is. Vrijdag is de eer aan de kleuters met onder andere de opvoering van een musical, terwijl 's avonds er een feest vergadering is aangeboden door de KPJ in café van Beers. Zaterdag 13 juni worden de kinderen van de 5e en 6e klas van de lagere school ge vormd door Vicarus Mgr. Ooms. In de avondmis van 7 uur wijden de eerste communicanten zich toe aan Maria, wat tevens het sluitstuk zal betekenen van deze jubileumviering. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL "Kunst moet on der de mensen gebracht worden. Dat kan alleen als je de prijzen van kunstvoorwerpen laag houdt", is de mening van de Kaatsheuvelse schil der Nol van den Berg. In een vrolijk geschilderd huisje, dat de naam Ma- gies Farm draagt, verdiept deze voormalige huisschilder zich in de toekomst. Hoewel hij zich nergens druk over wil maken, heeft Van den Berg het wel als ideaal gesteld, om meer bekendheid te krijgen. Nol van den Berg is in de publiciteit gekomen na zijn werk voor Provadya in Kaatsheuvel. Hij verzorgde daar muurschilderingen en loopt nu met de plannen rond om de voorgevel te verfraaien. Was Provadya zijn eerste werk? "Welnee, ik werk al jaren. Mijn schilderijen waren doorgaans te realistisch om aftrek te vinden. Dat is nu veranderd", zegt de vroegere huisschilder. Ik heb me in de Yoga-leer verdiept en ben de zaken meer religieus gaan zien. De bijlbei is voor mij nu een leidraad bij' mijn werk. Het is goed daar eens in te lezen. Tenslotte is er 2000 jaar naar geleefd". De laat ste werken van Van den Berg zijn veelal gebaseerd op de Bijbel. Ze zijn regelmatig te zien in het Apollo- Theater in Kaatsheuvel. "Ik wil graag meer exposeren. Laatst kreeg ik de kans in het Schoenen museum in Waalwijk. In de kunst galerie had men een expositie inge richt van Brabantse kunstenaars. Mijn enige werkstuk was zo ver kocht. Het was ook geen prijs 25,-. Erg goedkoop, maar niemand gooit 25,- weg, dus het werk zal best aangeslagen zijn. Voor mij een be wijs dat je kunst goedkoop moet verkopen", zegt Nol van den Berg, die ieder weekend in Provadya in Kaatsheuvel belangstellenden liefde voor de schilderkunst wil bijbrengen. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon öp Zand worden waargenomen door dr. R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a tel. 2050. Van zaterdagmiddag 12 uur tot en met maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van dr. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, tel. 2006. Verloskundige mej. van Vlerken, Ru bensstraat 8, tel. 3666, heeft het ko mende weekeinde dienst. PASTOR IEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie H. H. Martelaren van Gorcum, Eras straat 6, tel. 2517. CC KAATSHEUVEL De CC Kaatsheuvel hield j.L zondag een wedvlucht vanuit Chermont. De uitslag was: L. v. d. Velden 1 28 58; G. v. d. Linden 2 27 30; Sj. van Wanrooij 3 34 40; Leijtens 4; H. Hendriks 5; A. Couwenberg 6 14 26; H. van Zon 7 24; J. Muizelaar 8 37 44; A. van Es 9 62; M. Snoeren 10; G. van Boxtel 11; H. Lombarts 12 68; J Schilders 13 20 22 47; gebr. Heijs 15 16 46 65; Fr. van Woensel 17; j van Woensel 18 51 52; J. Mul der 19; Meijdenberg 21; R. Maas 23; L. van Boxtel 25 60; M. Maton 29 55; A. van Wanrooij 31; A. Ver vers 32 36; L. Ververs 38: K. van Boxtel 39; Fr. Mulder 41; Fr van Woensel sr. 42 62; B. Hoevenaars 43 63; J. Monsieuis 45 50 53 70; J. IJpelaar 48 64; G. van Boxtel 49; A. Schepers 54; C. van Dongen 56; u Snoeren 57 59; L, Kemmeren 61; F. Hendriks 66; H. Klis 69. MANEGE RALLY 1970 A.s. zondag 7 juni wordt een oriën- tatierit verreden voor auto's, motoren en scooters. De opbrengst hiervan is bestemd voor een te bouwen binnen- manege door de pony- en ruiterver- eniging Kaatsheuvel. Deze rit is uit gezet door een tweetal leden van de automobielclub Kaatsheuvel. Er zal gereden worden naar een eenvoudig systeem, hetwelk aan de start wordt doublé herenhorloge, modern tonneau model 99,- (doublé herenhorloges reeds v.a. 69,-) UW JUWELIER MET HET KLOKKENSPEL Grotestraat 260 Waalwijk Tel. 04160- 4681 uitgereikt, in een A- en B-klas9e, zo dat ook minder ervaren deelnemers gelijke kansen hebben. De totale leng te van de rit, welke door de bosrijke omgeving van Kaatsheuvel en Loon op Zand voert, bedraagt circa 45 km. Het starsbureau is gevestigd in café 't Maoske te De Moer, dat vanaf 1 uur geopend is'en waar vanaf 2 uur gestart wordt. Een keur van waarde- vole prijzen en békers vormen de prij- zentafel met als unieke hoofdprijs 'n pony. De prijsuitreiking is zo spoe dig mogelijk na afloop van de rally in bovengenoemd café. KAATSHEUVEL - Zaterdag 13 juni wordt er in De Efteling 'n ten nis propagandadag gehouden, Op de tennisbanen in dit park wordt 's mid dags om 14.00 uur een openbare les gegeven. Daarna is er een demonstra tie van slagen en spel door twee of meer topspelers, verklaard via de mi crofoon. om 15.00 uur begint de wedstrijd tussen topspelers. Om 16.15 uur begint een wedstrijd in dubbelspel tussen de twee topspelers en de twee sterkste spelers van TC Boemerang. Het avondprogramma, in een van de zalen van 'het restaurant van Dé Ef teling begint met een inleiding over de techniek van het tennisspel. Ver der worden er twee kleurenfilms ge draaid over techniek en taktiëk. Na de pauze wordt er nog een inleiding over taktiek gehouden waarna de wedstrijdfilm Laver-Santana wordt gedraaid. Ook bestaat er gelegenheid tot het stellen van vragen. Als ouverture van de gebeurtenissen rondom het 40-jarig bestaan van de plaatselijke voetbalvereniging DESK, ivordt voetbalminnend Kaatsheuvel een jeugdtournooi voorgeschoteld op zaterdag 6 juni a.s. De voornaamste inzet voor dit sportgebeuren is de Jac. Smit-wisselbeker, waarmee dan tegelijkertijd een posthume eer wordt gebracht aan de wellicht grootste pro motor die deze zeshonderd leden tel lende vereniging ooit heeft gekend. De opzet van dit jeugdtournooi werkt naar alle kanten uit, omdat door het aantrekken van gerenommeerde teams het talrijk te verwachten publiek voor honderd procent aan haar trékken zal komen, terwijl de deelnemers zelf het aktieve en sportieve gebeuren kunnen beleven. Tenslotte wordt er een hech te basis gelegd voor een jaarlijks te rugkerend evenement. De opening op zaterdag 6 juni, is om half elf, ter wijl om elf uur de wedstrijden aan vangen. Er wofdt gespeeld door A, B, en C-jeugd. Alle deelnemende ver enigingen brengen drie elftallen in 't veld, in de respectievelijke categori es De eerste prijs en de Jac. Smit- wisselbeker kan gewonnen worden door de vereniging die zowel in de A, B en C-klasse gezamenlijk het hoogst aantal punten heeft vergaard. Het at- traktieve van dit tournoöi is wel, dat iedere vereniging een prijs kan beha len. Bovendien is er ook nog 'n spor- tiViteitsprijs te verdienen. De waar dering van deze prijs berust bij de he ren scheidsrechters die voor iedere wédstrijd een bepaald cijfer geven. Het vrij gemeleerde gezelschap be staat uit de elftallen van Excelsior, Rotterdam, Kozakken Boys, Werken dam, Hieronymus, Tilburg, RKTW, Tilburg, DESK, Kaatsheuvel. De wedstrijden zullen om balf zes uit gespeeld zijn, waarna de prijsuitrei king plaatsvindt in het nieuwe club huis. Voor luttele centen kunnen de deelnemers en belangstellenden de wedstrijdbal bekomen, terwijl rondom de velden natuurlijk versnaperingen verkrijgbaar zijn.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 11