UW MENING Hoe laat is het? Kükopuw Prtsma horloge Adjudant F. H. Marcelis vierde woensdag zilveren ambtsjubileum Volgende week collecte voor de bejaardenreis SAAvA 25 jaar bij gemeente-politie Waalwijk ifiSfiS 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 4 JUNI '70 15 PRISMA ,O0êS BUs Sprang-Capelle Vanaf 1950 werk zaam in Waalwijk Namens korps Politie-vakhond Drunen Drunen I)e rubriek „Um mening" staat ten dienst van de abonnees van De Echo van het Zuiden om daarin hun me ning op bepaalde gebeurtenissen te geven. De afgelopen weken is daar, raet het oog op de gemeenteraads- verkiezigen, druk gebruik van ge maakt. Wij hebben er naar ge streefd iedereen, die daar belang stelling voor toonde, aan het woord te laten. De inhoud van deze ru briek is immers buiten verantwoor delijkheid van de redaktie. Er is, tussen tientallen „ingezonden stukken", een mening geslopen van een Baardwijker. Van deze open brief - waarop nogal wat reacties zijn gekomen - wensen wij ons na drukkelijk te distanciëren. Wij be treuren het dat bepaalde passages aan onze aandacht zijn ontsnapt. DE REDAKTIE Met de „ingezonden stukken" die wij vandaag plaatsen sluiten we de discussie over de gemeenteraadsver kiezingen alsmede over „Baardwijks mening". BAARDWIJKS MENING 1 Als oud-pastoor van Baardwijk meen ik te moeten opkomen voor de goede naam van mijn oud-paro chianen De verkiezingsstrijd kan dan wei hard en fel zijn, maar dat geeft nog niemand ihet recht om de eer van een ander aan te tasten. Ik bedoel hier de verdachtmakingen, die schuil gaan in het artikel van de Heer J. Maas, die naar mijn mening op zeer minderwaardige wijze de Heer A. Pullens persoonlijk aanvalt en diens goede naam publiek aan tast. Ik heb met de Heer A. Pullens als pastoor zeer nauw samengewerkt en ik weet bij ondervinding, dat hij bij het zeer drukke werk, dat hij in zijn zaak te verrichten had, vele van zijn kostbare vrije uren voor de goede zaak van de parochie Baard wijk heeft besteed. De strijd in de politiek mag ge rust hard zijn, maar ik meen, dat de christelijke naastenliefde door het artikel van de Heer J. Maas toch heel erg geweld is aangedaan. Ik wil door dit schrijven de goede naam van de Heer Pullens publiek recti ficeren. Met dank voor de mij toe gestane plaa* dmte verblijf ik uw dw. dn. A. v. d. Brekel Em. pastoor BAARDWIJKS MENING 2 Naar aanleiding van het ingezon den stuk omtrent de persoon van de heer A. Pullens van de Heer J. Maas, willen wij het volgende onder zijn aandacht brengen. De heer Pullens is reeds 25 jaar ac tief lid - en sedert 4 jaar - voorzit ter van het Oranje-comité en St. Nicolaas-comité in Baardwijk en heeft zich ten volle ingezet orn alle activiteiten van deze comité's te doen slagen. Het is jammer dat de heer Maas dit is ontgaan. Tevens willen wij hierbij nog vermelden dat de heer Pullens het dankbaarheidsinsigne van Z.K.H. Prins Bernard heeft ont vangen, voor bewezen diensten in het belang van de verkenners en jeugdwerk in het algemeen. Met dank aan de redactie voor plaatsing. Gez. secr. Oranje-comite St. Nicolaas-comité BAARDWIJK BAARDWIJKS MENING 3 Naar aanleiding van het stuk dat geschreven is in De Echo van maan dag 1 juni van iemand die onbe kend wenst te blijven, wens ik niet uit naam van die persoon voor grof en onbeschoft te worden uitge maakt. Ik zou dan ook met deze graag mijn naam gezuiverd zien. Daar ik van deze hele affaire niets afweet J. MAAS Hoogeinde 52 Baardwijk BAARDWIJKS MENING 4 Met verbijstering heb ik het inge zonden stukje Baardwijks Mening van de heer J. Maas gelezen, waarin deze Mevr. Bayens-den Bieman en de heren A. Pullens en J. v. Lier af kraakt, als zouden zij voor de Baardwijkse Gemeeenschap nooit iets gedaan hebben. En vooral, de manier waarop de heer J. Maas dit gedaan heeft, gaat alle normen van fatsoen te buiten en heeft met poli tiek als zodanig niets te maken. Ik en vele Baardwijkers met mij kunnen heel wat positieve punten op noemen van bovenvermelde per sonen, wat zij voor de Baardwijk- se gemeenschap gedaan hebben en rog doen. Op de eerste plaats Mevr. Bayens- den Bieman. Zij is jarenlang jeugd leidster geweest in Baardwijk en is een van de medewerksters van de jaarlijkse jeugd avondvierdaagse, zij is medeoprichterster van de Bi bliotheek en daarvan nu nog voor zitster ook is zij medeoprichster van diverse jeugdclubs (Ballet, hobby) en werkt ieder jaar mede aan het uitstapje van onze bejaarden en is lid van de Stichting Samenleven opbouw e.o. 2. De heer A. Pullens, is al 25 jaar bestuurslid van het Oranje, en St. Nicolaas-comité, en alleen al hier door heeft hij voor de Baardwijkse jeugd en bejaarden en zieken een grote verdiensten Verder heeft de heer Pullens jaren in de jeugdbewe ging gezeten en heeft diverse fancy- fairs mede op touw gezet voor de Baardwijkse gemeenschap, die me de, door zijn organisatorische kwa liteiten altijd grote successen zijn geworden. (Katfebo 1 en 2 en fancy-fair Uni formenfonds Harmonie St. Jan). De 'heer Pullens is ook lid van de Stich ting Samenwerkingsopbouw i.o. Baardwijk. 3. De heer J. v. Lier is oprichter van de soos L'Ecurie die in Baardwijk van start is gegaan en zodoende aah vele Baardwijkse jongelui een goe de ontspanning geeft en de comme- nucatie bevorderd. Hij is secr.-penningmeester van de St. Gemeenschapshuis, is lid van 't Oranje- en St. Nicolaascomité, en was een van de grote stimulators, die 1.1. de aktie Pater W. v. Heij den tot een groot succes heeft ge maakt en waar een groot deel van de Baardwijkse bevolking aan heeft medegewerkt. Hij is ook lid van de Stichting Samenlevingsopbouw i.o. Hr. Maas, zo zou ik zeker nog meer dere dingen kunnen schrijven over hun positieve inbreng bij de Baard wijkse Gemeenschap. En ik weet zeker, dat zij alle drie het leefkli maat in Baardwijk willen verbete ren, wat ik helaas van uw ingezon den stuk in de Echo van het Zuiden niet kan zeggen. Met dank voor plaatsing. A. VISSERS v. Vessemstraat 22 Waalwijk BAARDWIJKS MENING 5 Wie niets doet, maakt geen fouten. Wie zich voor een zaak of doel in zet, heeft de kans dat hij fouten maakt. Wie niets doet, heeft geen recht om kritiek te geven, tenzij deze positief en opbouwend i$. Iemand in het opbaar uitschelden, is niet eerlijk. Persoonlijke meningsverschillen moet men op het persoonlijke vlak houden. Ik meen te moeten zeggen dat het artikel van de heer J. Maas van eenzijdigheid getuigt. Hij schrijft geen voorkeur te hebben, maar zijn afkeer is wel duidelijk. Hij schrijft verder: hoe kan iemand als hij (J. v. Lier) zich zo inspannen voor een partij? Mag het alstublief? Schrijver plaatst boven zijn stuk: Baardwijks mening. Ik woon zelf nu tien jaren in Baardwijk en meen te mogen zeggen, veel Baardwijkers te Ikennen en velen zelfs goed te ken nen. Het is zeker dat velen uit Baardwijk het artikel van de heer J. Maas erg kwetsend hebben ge vonden en ik betwijfel of het arti kel door welwillende en welden kende bewoners van dit stadsdeel wordt onderschreven. Het is jammer dat het artikel zon der adres een zweem van anonimi teit meekrijgt. J. v. BOXTEL Laageinde 62 doublé dameshorloge, exclusief model 105,- Waalwijk gesloten BAARDWIJKS MENING 6 De gehele Katholieke Unie be treurt de laffe aanval, gedaan door de heer J Maas in de Echo van het Zuiden d.d. maandag j.l. op haar Baardwijkse kandidaten, Mevrouw Bayens-den Bieman, de heer A. Pul lens en de heer J. v. Lier. Wij stellen in deze leden het volste vertrouwen, wij weten dat zij veel voor Baardwijk gedaan hebben en nog zullen doen. Wij verzoeken de /heer Maas zijn adres, of in de Echo of aan ons bekend te maken. Namens de Katholieke Unie, R.v. Eijl, Mr. A. M. v. Doorn, fractie-voorzitster K.U. BAARDWIJKS MENING 7 Ondergetekende hebben met on genoegen en grote afschuw het in gezonden stuk gelezen van de heer J. Maas uit Baardwijk in De Echo van het Zuiden" van maandag j.l. betreffende o.a. onze collega de heer A. Pullens. Het is voor ons onbegrij pelijk, dat de heer Maas zoiets kan schrijven, daar wij reeds ongeveer 8 jaar met de 'heer Pullens in het College ter verlening van bijstand op de meest prettige en gezonde wijze samenwerken en wij ook we ten dat de heer Pullens naast deze verantwoordelijke taak nog veel rneer heeft gedaan en nog doet voor het algemeen belang en in het bij zonder voor de Baardwijkse belan gen. In ons College komt de heer Pul lens altijd speciaal op voor de be langen van zijn Baardwijkse mede- burgers. Wij dachten, dat dit toch een be langrijke en goede zaak voor Baard wijk was, maar dit sociale werk van de heer Pullens zal de heer Maas (en misschien ook vele anderen) ontgaan, omdat dit zaken betreft, die uiteraard nie de openbaarheid kunnen komen. Waalwijk 3 juni 1970 J.J.M. van Heeswijk, Parallelweg 29, Wehouder Sociale Zaken; F. Eibers, Grotestraat 141; F. D. van Liempt, Wilhelminastraat 55; J. A. van Loon, 2e Zeine 54; C. A. van Mosselveld, Baardwijksestraat 125; M. van Zeist, Besoyensestraat 65A. BAARDWIJKS MENING 8 Geachte lezers, Velen van U zullen zeker maandag j.l. in dit blad het ingezonden stuk van de Baardwijker J. Maas hebben gelezen Het is op z'n zachtst ge zegd grof en onbeschoft om enkele Baardwijkse mensen op zo'n manier in het openbaar te beledigen, ter wijl het geheel niet met politiek te tmaken heeft (daar staan ondergete kenden trouwens ook helemaal bui ten). Wij - en velen met ons - weten, dat Mevr. Bayens veel verdiensten heeft gehad en nog heeft als mede-op- richster en voorzitster van de Baardwijkse bibliotheek, terwijl zij ook veel heeft gedaan - meestal ook achter de schermen - voor bejaar den en jeugd (oud-welpenleidster, balletgroep, hobbyclubs, fancy-fairs, comité „Uitstapje Ouden van Da gen", etc.). Verder heeft Mevr. Bayens een positieve inbreng in de werkgroep voor het gemeenschaps huis, waarbij o.a. ook de belangen van de jeugd en de bejaarden een rol spelen. De heer Toon Pullens wordt door de heer Maas (die zijn adres kennelijk niet bekend wil of durft te maken) wel helemaal weggetrapt. Men krijgt de indruk, dat J. Maas (of iemand achter hem) een per soonlijke grief tegen de heer Pul lens heeft De meeste Baardwijkers - die Toon Pullens iets beter ken nen - „walgen" namelijk NIET van hem, maar hebben veel aan hem te dank! Hij heeft namelijk - vooral in het verleden - veel voor het jeugdwerk •(óók in Waalwijk-centrum, toen hij daar nog woonde) en de verenigin gen gedaan. Hij was namelijk o.a. groepsleider der verkenners, mede organisator van diverse (zoniet alle) fancy-fairs, etc., soms zelfs ten koste van zijn toenmalige zaak en zijn gezin en altijd in het algemeen belang. Hij heeft zelfs 8 jaar gele den voor al het jeugdwerk een on derscheiding ontvangen van de Ko ninklijke Commissaris van Nat. Kath. Verkennersraad. Hij heeft zijn verdiensten nu nog o.a. in het Oranje- en St. Nicolaas- comité (reeds ruim 25 jaar). Daar van profiteerden en profiteren nog honderden kinderen .bejaarden (Clemenshof), zieken en vele ande ren (vrijwel alle Baardwijkers, om dat men het toch wel prettig vindt, dat er in Baardwijk wel wat leeft en dat er zo nu en dan ies te doen is) en dat is iedereen van harte ge gund. Ook via het College van Bijstand, waarvoor de heer Pullens natuur lijk een zwijgplicht heeft, heeft hij veel sociaal-zwakkeren (vooral Baardwijkse mensen) kunnen hel pen. Jammer, dat één Baardwijker - waarschijnlijk om een persoonlij ke kwestie iemand zo kan afkra ken en krenken! Gelukkig, dat de meeste Baardwij kers (en ook vele Waal wij kers) er anders over denken. Het is nu eenmaal (en dat is ten zeerste te betreuren) meestal zo, dat - wanneer je je ergens voor in spant - anderen (die er nota bene pok van profiteren!) ongegronde kritiek leveren en dan nog meestal mensen, die zelf NIETS voor ande ren over hebben. Laten wij 'hopen, dat J. Maas (of wie het ook mag zijn!) zich nog eens bezint en aan de betrokkenen open lijk zijn excuses maakt voor de door hem gestelde onwaarheden. Namens vele Baardwijkers: A. v. d. Brekel oud-pastoor van Baardwijk, Mr. Sprenger van Eykstr. 1; Mevr. M. Marcelis-Geerts, Vuurdoornhof 7; Mej. A. Figee, Laageinde 65D; P. van Iersel, Clemenshof (namens alle medë-bewo- ners); G. Janssen, de Jonghestraat 28; P. Maas, v. d. Merwedelaan 5; W. v. d. Mee, Baardwijksestraat 22; H. Sleenhoff, de Jonghestraat 4; G. Smits, Loeff straat 13; Th. Snels, Loeffstraat 7; J. Verschuren, van Lovenlaan 37 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Woensdag herdacht de heer F. H. Marcelis het heugelijke feit dat hij 25 jaar in politiedienst was. De jubilaris, die pis adjudant verbonden is aan het korps gemeentepolitie van Waalwijkwerd in de raadszaal gehuldigd. Burgemeester J. Teijssen noemde adjudant Marcelis een geslaagd politieman, die zijn taak met takt en wijsheid ten uitvoer brengt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem-Jan zv R Huijssoon en J H Kuurman; Petronella W dv B Kraaijveld en M van Drongelen; Pe tronella H dv A van Tiggelen en A J Verhagen. Gehuwd: G A Lekkerkerker en E M Muis. Overleden: Voülon I ev Waarts. Vertrokken: A Ophorst naar Eethen J P van Zeist naar Tilburg. mËÏMW- Burgemeester Teijssen feliciteert adjudant Marcelis met zijn zilveren dienstjubileum 'Ik heb er behoefte aan u bij dit zil veren dienstjubileum te complimen teren. Ruim 20 jaar hebt u het Waal- wijkse korps gediend. Daarvoor was vijf jaar verbonden aan het politie korps van Doetinchem. De ontwikke ling van het maatschappelijk leven heeft de laatste jaren een bijzondere last gelegd op de schouders van de politie", aldus burgemeester Teijssen die de aanwezigen de staat van dienst van adjudant Marcelis voorlas. Na in 1950 als agent in Waalwijk gekomen te zijn werd de heer Mar celis één jaar later bevorderd tot hoofdagent. In I960 volgde zijn be noeming tot brigadier. In 1909 wefd de heer Marcelis benoemd tot adju dant en plaatsvervangend korpschef. "U hebt carrière gemaakt. Uw staat van dienst spreekt voor zich. U hebt blijk gegeven een politieman te zijn, die uit het goede hout is gesneden. Met takt en wijsheid heeft u uw ta ken uitgevoerd". Burgemeester Teijssen wees er op dat het korps adjudant Marcelis waar deert. Na zijn benoeming tot adju dant heeft de heer Marcelis - zo zei de burgemeester bewezen de juiste man op de juiste plaats te zijn. Als blijk van waardering bood hij de jubilerende adjudant een geschenk onder couvert aan. Voor mevrouw Marcelis waren er bloemen. Ook korpschef inspekteur L. van Hooff liep de staat van dienst van adjudant Marcelis na. Hij ging terug naar 1945 toen de heer Marcelis, die was onderscheiden met het oorlogs- herinneringskruis, zijn intrede deed bij de politie van Doetinchem. Toen hij vijf jaar later naar Waalwijk ver huisde gaf de burgemeester van Doe tinchem een brief mee waarin hij de heer Marcelis een correct en keurig politieman noemde, die hij als voor beeld van het korps stelde. "U heeft de rang en funktie gekre gen die u verdiende. De funktie van adjudant vraagt uw volle inzet. U streeft er echter naar uw werk zo vol maakt mogelijk te doen. U bent in staat op elk moment het roer van het korps weer in handen te nemen. Als adjudant bent u een uitstekend plaats vervanger van de korpschef", aldus Inspekteur van Hooff die de jubila ris namens het korps enkele cadeaus aanbood. Adjudant Marcelis is al meer dan 20 jaren bestuurslid van de r.k. Politie bond St. Michaël .Namens het hoofd bestuur van deze organisatie sprak de heer Wijmans. Deze vond het een bijzonderheid dat iemand, die zoveel langs de weg timmert en als het wa re in een glazen huisje woont, het 25 jaar bij de politie uithoudt. De 'heer Wijmans vond de taak van de politie steeds zwaarder worden, ondermeer tot de verkeers ontwikkelingen, de mobiliteit van de misdadigers en de komst van de buitenlandse werkne mers. Als dank voor het werk aan de Politievakbond besteed, bood hij een enveloppe met inhoud aan. Bin nenkort ontvangt adjudant Marcelis nog de MiChaël-plaquette. Namens de afd. Waalwijk van de r.k. Politiebond St. Michaël (waarvan de heer Marcelis voorzitter is), bood de heer De Rooij de jubilaris een ge schenk aan. De heer Schalken deed dit namens de reserve-politie. Voor mevrouw Marcelis waren er steeds bloemen. Nadat er een toast op de jubilaris was uitgebracht sprak deze nog een dankwoord. Later op de avond volgde er in Hotel Verwiel 'n druk bezochte receptie. HANDBALVER. AVANTI Het programma voor a.s. zondag is: Rapid 2-Avanti 2, dames sen. 1 uur; Desk 2-Avanti, heren sen. 1 uur; Desk 2-Avanti 1, heren jun. 2.10 u.; Ook zullen verschillende leden van Avanti deelnemen aan het jeugdkamp in Vierhouten van 4 tot 11 juli. Van wege dit kamp zal er zaterdag 13 ju ni nog een voorbespreking zijn in het congrescentrum, Croeselaan, Utrecht. Verder zullen alle teams ter afslui ting van het handbalseizoen 1970 op zondag 14 juni deelnemen aan het GHV-tournooi in Goirle, waaraan Avanti reeds meerdere malen met veel succes heeft deelgenomen. DOKTERSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot en met maandagmorgen 8 uur, uitslui tend voor spoedgevallen: dr. Hart man, Eendökooi 8, tel. 2195. STICHTING RK SOHOOLBELANGEN Het bestuur van de Stichting RK Sühoolbelangen Drunen vergaderde dezer dagen met het onderwijsperso neel van de St. Jozefschool en de Wilhelminaschool, waarbij uitvoerig van gedachten werd gewisseld over het plan tot aanstelling van een am bulant hoofd per 1 april 1971 voor de twee genoemde scholen. Het voornaamste bezwaar tegen dit experiment spitste zich toe op het feit dat beide scholen verdeeld zijn over twee geheel afzonderlijk gelegen ge bouwen, hetgeen aanleiding geeft tot tal van nieuwe problemen. Het be stuur zegde toe, het aanvankelijke voorstel in eigen kring nader te be zien, maar niet, dat daarmee het plan van de baan is. Aan het einde van de vergadering bleek nog. dat de St. Jo zefschool met ingang van het nieuwe schooljaar reeds geleid zal worden door een ambulant 'hoofd. OPBRENGST LOTERIJ SPORTHAL Zaterdagmorgen j.l. had in de zaal van Hotel Royal de trekking plaats van de loterij die door de Stuurgroep Sporthal Drunen was gehouden. De opbrengst was 'bestemd om de 40 dui zend gulden vol te maken, die door de bevolking van Drunen bij elkaar moet worden gebracht. Het bestuur sprak voor de trekking zijn teleurstel ling uit dat er van de 2 series van elk 1200 loten, er slechts 1280 stuks wa ren verkocht. Door de sportvereni gingen waren er 880 en door de an dere verenigingén, die de sportclubs verre overtreffen, waren slechts 400 loten aan de man gebradht. Ook wend nog mede gedeeld dat door de toe zeggingen van de plaatselijke indus trieën gedurende de afgelopen week de stand op 30.000,- was gekomen. Hierna had onder het toeziend oog van adjudant Vermeulen de trekking plaats, die verricht werd door de voorzitter van de stuurgroep, de heer G. J. Vissers. In serie A werd de le prijs gewonnen door J. Vrijhoeven, Stationsstraat 27. De eerste prijs be stond uit een bromfiets t.w.v. 650,- of goederen tot een waarde van dit bedrag. DAK DRUNEN Voor de tweede maal nam DAK in het afgelopen weekend deel aan de competitiewedstrijden heren 3e klas, welke deze keer werden gehouden in het stadion De Vliert in Den Bosch. De volgende resultaten zorgden voor het beste puntentotaal dat ooit door DAK werd behaald: 100 m H. Sohrover 11,4 (nieuw club- recofd); 1500 m B. van Dal 4.23,1; (nieuw clubrecord); 3000 m A. van Rooij 9.57,0; Verspringen: A. Jon kers 5,85 m; hoogspringen A. Jon kers 1,55 m; Speerwerpen J. Brok 44,53 m; discuswerpen J. Brok 29,44 m; Kogelstoten T. Dirven 9.47 m; 4 x 100 m estafette J. Brok, T. Dirven, B. van Dal en H. Sdhrover 46,00 sec. (nieuw clübrecord). De totale uitslag in Den Bosch was: 1. Oss Volo, Den Bosch 6740 pnt.; 2. DAK Drunen 6353 pnt.; 3. Gouda 6336; Hermes Utrecht 5970 pit.; Vitesse UtreCht 5755 pnt. Taxandria 5560 pnt. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Woensdag 17 juni gaan zo'n 400 Waalwijkse bejaarden een heel genoeglijke dag beleven. Dan wordt door het Comité Ouden van Dagen namelijk het jaarlijkse reisje, met cabaretvoorstelling en koffieta fel, gratis aan alle bejaarden aange boden. Het zal dit jaar de 31e keer zijn dat deze reis wordt gemaakt. Dat is mogelijk door de financiële mede werking van de inwoners van Waal wijk. De komende week wordt er huis-aan-huis gecollecteerd. Van deze collecte en de gemeentelijke subsidie moet het "dagje-uit" worden bekos tigd. Het is goed om erven stil te staan bij het genot van deze bejaarden op die dag kunnen beleven. Een genot waaraan de Waalwijkse inwoners kunnen bijdragen door de collectant die aan de deur belt, niet met lege handen weg te sturen. Van Uw geld, van het geld van alle inwoners van Waalwijk, gaan 400 bejaarden een onvergetelijke dag beleven. De tocht voert de bejaarden dit jaar naar Budel. Er is een bijzonder fraaie .route uitgestippeld. In het ge meenschapshuis in Budel ontvangen de deelnemers enkele consumpties en treedt een cabaretgezelschap op. De dag wordt besloten met een uitge breide Brabantse koffietafel. Terug in Waalwijk rijden de bussen altijd nog ,even door het nieuwe gedeelte van de "schoenenstad". In Peru heeft een hevige aard beving en aardverschuiving plaats gehad; waarbij zeker 35.000 mensen zijn omgekomen en honderduizen den gewond. Een stad met 30.000 in woners is geheel van de aardbodem weggevaagd. In Bolnes heeft een vrouW, die 5000 'gulden in een oud kleed had genaaid, dit met de vuilnisman mee gegeven en is dit op de stortplaats neergekomen. In Mexico heeft Engeland met 10 gewonnen van Roemenië; in Leon won Peru van Bulgarije met 32. Brazilië won gisteren met 4—1 van Tsjecho-Slowakije, West-Duits- land won met 21 van Marokko; België won gemakkelijk met 30 en Italië met 10 van Zweden. De opkomst bij de verkiezin gen is gisteren weer zeer slecht ge weest. Het resultaat is afbrokkeling van de grote partijen, maar 'n lich te winst in totaal voor de regerings partijen; grote winst voor D'66 en VVD en communisten. Im Amster dam kwamen 5 Kabouters als op volgers van de Provo's in de raad. In het Noorse gedeelte van de Noordzee is een gigantisch olieveld aangeboord, te vergelijken met de rijkste olievelden in het Midden- Oosten. De ex-president Arambura van Argentinië is door terroristen ont voerd en doodgeschoten.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 15